Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Pista0001 válasza Pista0001 (#21000) üzenetére


Pista0001
addikt

Na lejárt a szerk. idő. :O

Bici: a Gigabyte dual LAN-os, 4 USB, HDMI és még eSATA is van ha jól láttam, emellett a kategóriában egész nagy a ventije.

Taragas: HAF XB (ki a fene rakta az "S"-t pont az "A" mellé?? :F )

(#21002) canniball válasza Taragas (#20999) üzenetére


canniball
nagyúr

Antec NSK2480?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21003) Taragas válasza canniball (#21002) üzenetére


Taragas
aktív tag

canniball:Hú ez jól néz ki, csak azt nézem már nem nagyon kapható, bár biztos rá akadok valahol egyre. Ehhez milyen cpu hűtőt tudnál ajánlani? Ez a 380-es táp amúgy elbírná a konfigot, ha véletlen meghúzom a procit is.... :)) :DDD ?

Pista000: Gondolkoztam ezen gyönyörűségen is, de egy: Nem htpcnek kinéző ház, kettő, nem lenne sokkal halkabb mint a mostani házam sajnos....

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#21004) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Két kérdésem lenne:
Htpc-n le tudom játszani olyan szépen (valamely programmal) a blu-ray lemezeket (iso), mint egy 50e ft körüli médialejátszóval?

A másik pedig, hogy ez jó hardver-e htpc-nek:
-AMD A10-5800K
-ASUS sFM2 F2A85-V PRO
- 4 gb ram kéne még bele, de hiába írja a 2400-as ramok támogatottságát, ha az online támogatott ramok között olyat nem találtam...sajnos...Ti láttatok?
Ezek a lényeges dolgok első sorban, a tápra majd később visszatérek.
Szerintetek ez jól fog működni? (integrált vidikarival)

KÖSZÖNÖM!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#21005) fenergie84


fenergie84
addikt

Megint itt vagyok :DDD
Mivel nem találtam "élő" XBMC topikot, így itt írnám le a problémámat :R
Szóval beüzemeltem az InnoDisk 8gb SSD-t, telepítettem rá egy OpenElec-et.
Kipróbáláskor tapasztaltam, h fullHD film lejátszása (BD) akad, ugrál és sehogy nem tudtam beállítani, h jobb legyen (az adatlapomon található nagy konfigról van szó).
Ezen felül a gépre 2 kijelző van kötve (win7 miatt), egy monitor és egy HDready TV, úgy akarom használni az OpenElec-et, hogy az csak a TV-t használja, egyszóval nem tudtam letiltani a monitor. Lehetséges ez egyáltalán? Mert a pogiban választhatok a kijelzők között, de a másikon is ugyanúgy megy a "műsor"...

(#21006) canniball válasza Taragas (#21003) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocs, legutóbb mikor néztem még boltban és az aprón is volt.
A tápra és a hűtőre sajna nem tudok mit mondani.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21007) cekkk válasza Zsmester89 (#21004) üzenetére


cekkk
veterán

XBMC lesz a te barátod :D

Ha csak HTPCnek kell a gép tök felesleges bele akkor proci! ;)

(#21005) fenergie84

A hangbeállításoknál váltogasd a kimenetet, általában a wasapinál szokott jó lenni, bár az openelecet nem ismerem.

(#21008) tom_tol válasza canniball (#20978) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm :DD

(#21009) Zsmester89 válasza cekkk (#21007) üzenetére


Zsmester89
őstag

És ha win8-at rakok rá, akkor milyen progival tudnám elérni azt a minőségű képet, amit xbmc-ban lehet?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#21010) cekkk válasza Zsmester89 (#21009) üzenetére


cekkk
veterán

Xbmcvel. Windows 8 kompatibilis.

(#21011) ferensz válasza canniball (#20982) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem azzal van gondom, hogy nem tudok hangerőt állítani, hanem azzal, hogy a Windows is magáénak érzi a VK_VOLUME_UP gomblenyomás eseményt. Ettől szeretnék valamilyen furmányos módon megszabadulni.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21012) fenergie84 válasza cekkk (#21007) üzenetére


fenergie84
addikt

Megnézem, köszönöm :R

(#21013) Zsmester89 válasza cekkk (#21010) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#21014) canniball válasza tom_tol (#21008) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit! További nyalánkságok zsigus kolléga blogjában. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21015) canniball válasza ferensz (#21011) üzenetére


canniball
nagyúr

Zöld. És mint írtam pont ugyanilyen gondja volt itt nemrég valaki másnak is.
De most már kíváncsi vagyok: miért nem mindegy melyik hangerőt piszkálja?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21016) ferensz válasza canniball (#21015) üzenetére


ferensz
senior tag

Számomra nem túl esztétikus a Windows 8 felugró hangerőállító berendezése, és ha már egyszer eltököltem a library-k rendezgetésével, meg az egész kicsinosításával, akkor ne ez rontson már bele az összképbe.

Egyébként a hangerőre rákeresve a topicban ez volt a legközelebbi hsz amit találtam:

#20901

Ez lenne egyébként az, ami minden helyzetben, még XBMC alatt is látszódik a beépített hangerőszabályzó mellett. Szerintem ez a gyári nem túl esztétikus egy Aeon Nox mellett.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21017) canniball válasza ferensz (#21016) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről a felugró csúszkáról nem tudtam, így már értelek.

Igen, erre a postra emlékeztem. Bár azt nem értem a keyboard.xml szerkesztése miképpen oldja meg a problémát, de ezek szerint működik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21018) Bici válasza Pista0001 (#21000) üzenetére


Bici
félisten

És ezek a lapok mennyit fogyasztanak? Sehol nm találtam róla tesztet.
Annyit tudok csak, hogy a proci TDP-je 17W.

Ami miatt nem merem egy-az-egyben átszámolni a TDP alapján, az az, hogy az AMD E-350 18W-os TDP-vel üresjáratban kevesebbet fogyaszt, mint a D2700-as Atom 10W-os TDP-vel.
Gondolom a chip készlet és az energiamenedzsment különbözik.

Köösszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21019) Taragas válasza Bici (#21018) üzenetére


Taragas
aktív tag

A TDP keret körübellül arra szólgál, hogy megmondja mennyi lehet a proci maximális fogyasztási kerete. Tehát eddig mehet el terhelhetőségben. Persze az AMD és az intel számítása különböző. Az AMD az elméleti maxot adja meg rögtön, az intel meg asszem csak az átlag tdpt adja meg vagy, a fölött picivel. Igen sokat számít az energia management. Pl az i3 kevesebbet fogyaszt mint a trinity film nézés közben, mert az AMD hagyta feleslegesen megemelni ilyen helyzetekben az órajeleket, amikor nem is lett volna rá szükség. De pl a richlandban pont ezt javították ki.

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#21020) ferensz válasza canniball (#21017) üzenetére


ferensz
senior tag

Szerintem a kedves forumtars nem win8-on kuszkodott ezzel a problemaval. Ha nem lenne csuszka engem sem zavarna a dolog.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21021) comodo


comodo
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata OpenELEC-alatt imon táv. ill. kijelző konfigurálásában?

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#21022) Pista0001 válasza Taragas (#21019) üzenetére


Pista0001
addikt

Intelnél sokszor a procik közelében sincsenek a TDP osztály max fogyasztásához, pl. egy 65 W-osnak besorolt Sandy Celeron sokkal kevesebbet fogyaszt, csak hát a kisebb kategóriába (35 W) már nem fért bele. AMD-nél nem tudom mi a helyzet pontosan a Llanoval, a Trinity már valószínűleg kihasználja a TDP osztályát a turbó miatt (Trinitynél nézi a turbó a fogyasztást is, ha belefér a keretbe akkor húz mindent ha van rá igény).

(#21023) ricsik


ricsik
őstag

Kicsit próbálgattam a PC-s médialejátszást. Amire jutottam a 24P-s lejátszással:
1. Windows 24Hz, lejátszó program nem vált felbontást: az egérmutató szaggatva megy, a kép jó.
2. Windows 60Hz, lejátszó program felbontást vált 1080p24Hz, kép szaggat.

Igazából egyiket sem nagyon értem. Furcsa, hogy 24Hz-en szaggat az egér, de még furcsább, hogy mért befolyásolja a képet, hogy a Win 60Hz-en megy, mikor a program átvált a 24p-re. Ilyenkor a Tv is átvált, jónak kéne lennie. Több lejátszó programmal is próbáltam (MPC, BSPlayer). Ezek mért vannak?

Másik érdekesség, hogy a Totalmedia lejátszót nem is lehet rávenni, hogy maga váltson helyes 24p-re, az opció ki van szürkítve. Így a Windows kell megint csak 24Hz-re tenni, ahol az egér szaggat. Bár a 2. pontból kiindulva, ha tudnám is, akkor is lehet szaggatna a kép.

Próbálgattam a XBMC, amúgy nem hittem volna, hogy ilyen király. Csak a BD menüt nem tudom kinyerni vele sehogy. Lehet?

Ezekre szeretnék magyarázatot kérni, vagy tippet a lejátszáshoz.

(#21024) zsigus válasza ricsik (#21023) üzenetére


zsigus
őstag

Az XBMC-ben kapcsold be a frekiváltást: [link] (a sárgával jelölt felső sor), és működnie kell a 24p-nek.

Másrészt milyen hardverrel próbálkozol? Hardveres gyorsítás be van e kapcsolva?

Az XBMC-vel nem működik sajnos a BD Menü.

(#21025) szabi__memo válasza Pista0001 (#21000) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sandy Bridge-sek...
Jelentettek be mar Ivy-st?

[ Szerkesztve ]

(#21026) Pista0001 válasza szabi__memo (#21025) üzenetére


Pista0001
addikt

A procik már léteznek, vannak 10 wattos Celeronok meg asszem Pentium is, kérdés hogy asztali alaplap mikor lesz velük. :F Viszont egy alap dVGA-val megtámogatva bőven jó a kis 847, a Gigabyte lapja dupla LAN-os, így nem kell neki a bővítőkártya LAN-nak, mehet bele egy 5450/6450/210 szintű valami. Szerk.: mégsem, sima PCI slotja van :O . Még így is 30 watt körüli (elméleti) max fogyasztással lehet számolni HDD(-k) nélkül, messze nagyobb CPU teljesítménnyel mint a Brazos.

[ Szerkesztve ]

(#21027) ricsik válasza zsigus (#21024) üzenetére


ricsik
őstag

Be volt kapcsolva a filmnek megfelelő freki váltás. Újra leteszteltem csak XBMC-vel.
Win 60Hz, XBMC átvált a filmnek megfelelő Hz-re , TV átvált. Szaggat a kép, mint a barom.
Win 24Hz, XBMC átvált a filmnek megfelelő Hz-re. Itt a kép ok, de az egér szaggat.

A gép elég jó, P67 csipszet, I7, GTX660. HW gyorsítás az XBMC alatt bekapcsolva.

(#21028) #75912448 válasza cekkk (#20942) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem hétfőre ígérik az Asrock FM2 FM2A85X-ITX lapot, szvsz már megmarad HTPC-nek, talán egy Richland fejlesztést kap. Legalábbis ha lesz képminőségbeli fejlődés a 8x IGP-vel. A fogyi viszont jelentősen csökkenhet, optimalizáltabb lesz, nem beszélve a Kabiniról. Ha utóbbit majd agyondicséritek, meggondolom, hogy a mostani ágyú-veréb HTPC-m lesz az új irodai gépem és Kabinire építek egy új HTPC-t. 3D lehet még kérdéses, erről nem tudok semmit Kabini vonatkozásban.

(#21029) szabi__memo válasza #75912448 (#21028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Fura lenne ha nem tudná a 3D-t, de konkrétat még én sem olvastam.

(#21030) #75912448 válasza ricsik (#21027) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezek?

maximált ablak használata igazi teljesképernyő helyett: ne legyen pipa, azaz üresen hagyd.
függőleges szinkronizálás: mindig

(#21031) Pista0001 válasza Pista0001 (#21026) üzenetére


Pista0001
addikt

Lejárt a limit...

Szóval a Gigabyte-nak van már 1007U-s lapja, ugyanazokkal a fícsörökkel mint a 847-es!!! Ez már Ivy! :DD A sima UN-en van még IDE is :)

[ Szerkesztve ]

(#21032) szabi__memo válasza Pista0001 (#21031) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja igen, már emlékszem, hogy ezt bejelentették. nem véletlen vertem ki a fejemből, valami 35-40eFt-os ár volt mellette..

(#21033) ricsik válasza #75912448 (#21030) üzenetére


ricsik
őstag

Beállítottam, diavetítés. Csak akkor jó, ha a Win is 24Hz-en van. Nem értem. Ez így fos.

(#21034) Pista0001 válasza szabi__memo (#21032) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, viszont a tényleges árusítás úgy tűnik még nem kezdődött meg. Lehet az még olcsóbb is egy kicsit. A felszereltségével szerintem nagyjából reális lenne 30K körül az újabb Brazosokkal összehasonlítva.

(#21035) cekkk válasza ricsik (#21027) üzenetére


cekkk
veterán

A hang kimenetet váltogasd, vagy a wasapi vagy a direct lesz jó, de inkább a wasapi.

(#21028) regger
Ha lenne valami jó alaplap procival 10-15W fogyasztással akkor lecserélném a NAS-t egy olyan alapúra :D :DDD Ha meg htpcre is alkalmas lenne akkor lehet azt is, bár nálam megy a gép napi 2-3 órát max, ilyenkor nyáron még kevesebbet, mert kint vagyunk sokat, így annyira nem zaklat fel, hogy 40 helyett 15W, annyira hosszútávon hozná vissza a különbséget, hogy lehet nem is éri meg a csere, nasban viszont már elgondolkodtató lenne :DDD

(#21036) #75912448 válasza ricsik (#21033) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha minden video beállítás OK, akkor 1 módon tudtam diavetítést produkálni, a hang kimenettel. AMD esetén a direct sound rossz volt, WASAPI HDMI a nyerő. Úgy tudom teljes mértékben megkerüli a windózt, ezért a hangminőség is jobb.

(#21035) cekkk

Nekem a Brazos már működött NAS-ként, meg is akartam tartani.

(#21037) cekkk válasza #75912448 (#21036) üzenetére


cekkk
veterán

Mennyi annak a fogyasztása alapjáraton és terhelve?
Mondjuk jelenleg én nem használok raid rendszert de ahhoz meg csak kellene a proci erő is, ezért nem értem ,hogy az ilyen synology nassok, hogy oldják meg olyan gyenge procival ami bennük van :DDD Vagy lehet raid kártyával? :D

(#21038) szabi__memo válasza Pista0001 (#21034) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hat nem tudom, akkor mar lehet inkabb llano, trinity vagy richland, bar nagyon nem egy sulycsoport, csak az ar.

(#21039) #75912448 válasza cekkk (#21037) üzenetére


#75912448
törölt tag

Win7-tel, csak SSD idle 20w körül panel táppal. HTPC üzemben 35W körül.

(#21040) canniball válasza cekkk (#21035) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha lenne valami jó alaplap procival 10-15W fogyasztással..."
Nálam a szerver (Intel D945GSEJT+1GB RAM+2,5" HDD) elvan 12-13W-ból.
Az Asrock Brazosra (SSD-vel, picoPSU-val) 17-23W-ot mértem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21041) cekkk


cekkk
veterán

Köszi nektek!

Akkor lehet ami van nekem panel táp(250W) az mehetne a nasba a htpc-be meg szerzek valami pico psu-t majd :D
Elkezdek ezen gondolkozni, hogy akkor a HP microservert eladom :D

(#21042) ricsik válasza cekkk (#21035) üzenetére


ricsik
őstag

a Wasapival megoldódott minden nyavalya, köszönöm srácok.
Hogy mi köze a hangnak a képhez fel nem fogom.
Már csak az nem tiszta, hogy mi mire van:
hanglejátszás eszköze, közvetlen hangtovábbítás.
Mindkettőnél van Direct és Wasapi is

(#21043) zsigus válasza ricsik (#21042) üzenetére


zsigus
őstag

Az egyik kikódolja a hangsávokat (DTS, Dolby Digital stb.), a másik pedig csak továbbküldi a nyers adatfolyamot az erősítő felé (hangtovábbítás), és az erősítő kódol.

[ Szerkesztve ]

(#21044) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Ha XBMC-t is futtatnék a HTPC-n, milyen távirányítóban gondolkodjak? :F :F :F Az imon VDF-ről olvastam, de kevés helyen lehet már kapni.. talán nem volt felkapott valamilyen probléma okán??
Esetleg más, jobb megoldás?? Házat sem vettem még meg, szóval perpill elég rugalmasan tudom kezelni a dolgot..

[ Szerkesztve ]

(#21045) cekkk válasza dhcodoki (#21044) üzenetére


cekkk
veterán

Mennyit szánsz a házra? Esetleg logitech távod van már?

(#21046) dhcodoki válasza cekkk (#21045) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Szia!
Silverstone-ban gondolkodom.. 45, esetleg 50ezer lenne a házra. GD07 vagy GD08.Logitech-em nincs, de van erősítő és TV is ugye.. gondolom a logitech-el kiválthatom mind... Ha igen, melyiket ajánlanád?? Legyen a keret: 20-40ezer között. Vevőegység jár hozzá??

(#21047) cekkk válasza dhcodoki (#21046) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem a 03mas végű van ebből ami alacsonyabb, mivel nagy házakat linkeltél így a nagyobbat mutatom neked. Ebbe nincs táp azt még venni kell hozzá.
A logitechhez nem jár vevő egység azt külön kell venni, két fajta lehetőség van, vagy az olcsóbb "kínait" veszed ami csak készenlétbe tudja rakni a gépet és onnan vissza éleszteni, de ha kikapcsolod vele akkor távval nem tudod bekapcsolni, vagy itt a aprón árul egy srác olyat amit usb-n keresztül be is és ki is kapcsolja a gépet.
Ha imon-s házat veszel akkor ott meg is van a vevő nem kell külön venned.

(#21048) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Na most kicsit segítsetek, mert nagy a káosz.

Chieftec HM-01B és a Chieftec HM-02B hány 3,5"-es HDD-t fogad??? Ahány oldal annyi leírás.. :U

A 01 és a 02 között mi lehet a különbség??

Olyan szinten nagy a káosz, hogy még a gyártó oldalán sem tesznek különbséget. Még a méretekben sem. :Y

(#21049) Pista0001 válasza dhcodoki (#21044) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha van Androidos mobilod/tableted és bekapcsoláskor elviselhető kényelmetlenség a házon a gomb megnyomása akkor semelyiket, Google Play-ből töltsd le a Yatse alkalmazást, kezelésre tökéletes (menü, lejátszás közbeni kezelés, felirat, hangsáv váltás).

(#21050) canniball válasza Pista0001 (#21049) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha készenlétbe küldi a gépet akkor pedig a gombnyomás is kikerülhető. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.