Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) PuMbA válasza tomic (#48989) üzenetére


PuMbA
titán

Film üzemmódot ne kapcsold ki :) Így kell az Intel kezelőfelületet beállítani:

"Ami Intelnél fontos az az, hogy mindent a Film üzemmódon kívül ki kell kapcsolni a Videó menüben (az Alapértelmezett alkalmazásbeállítások jelenti a kikapcsolást, ahol nincs Kikapcsolás opció): Élesség, Bőrtónus javítás, Zajcsökkentés, Kontrasztjavítás, Színkorrekció. Illetve a Megjelenítő menüben Teljes tartományt kell kiválasztani és az IT tartalmat pedig kikapcsolni, ha HDMI-vel, DVI-vel vagy Displayporttal van a megjelenítő rákötve a gépre."

[ Szerkesztve ]

(#49002) tomic válasza PuMbA (#49001) üzenetére


tomic
addikt

Köszi. :R
Többi kérdésemre esetleg valami ötlet?

(#49003) Patice válasza Richie141 (#48988) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mi történt tavaly július végén? Lett valami változás a többi elektromos eszközben (pl. tápcsere a PC-ben, vagy más nagyobb fogyasztó lecserélése)?

Könnyen lehet ellenőrizni, hogy hány kör van a lakásodban. Nézd meg a kapcsolótáblát. Társasházi lakásokban a bejárati ajtó környékén szokott lenni, van egy más színű fő biztosíték, meg a többi, általában ugyan olyan "kapcsolók". Annyi köröd van, amennyi ilyen kapcsoló van. Nagyjából.

Ettől fontosabb lenne tudni azt, hogy melyik körön van a hangszóró és azon a körön mi van még. A többi eszköz termelhet olyan zajokat, vagy "szívhat" el annyi energiát a hálózatból, hogy az gyengíti a hangcucc teljesítményét.

Mondjuk a PC-s szetteknél nem éppen ez a jellemző, de el tudom képzelni, hogy ezekre is hatással van a többi fogyasztó.

(#49002) tomic:

Gyere át a HTPC mélyvíz topikba. Ott vannak még MadVR-ezők, vagy még a HD filmek lejátszása topik lehet jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49004) Richie141 válasza Patice (#49003) üzenetére


Richie141
tag

Július végén csak a monitorom lett lecserélve egy okostévére (LG 32LF650V), de most jobban átgondolva ettől egy kicsivel később jelentkezett a gyengülés, augusztus eleje, közepe között.

A biztosítódobozt le kellett fényképeznem:

Nem tudtam, hogy 4 vagy 5 áramkört mondjak, mert a fő biztosíték mellett van egy szürke kapcsoló elkülönülve, de ami aggasztóbb, hogy ez a doboz ránézésre sem egy mai darab. Talán ebben is lehet valami?

És azt hogy mondom meg, hogy melyik körre mi van rácsatlakoztatva?

(#49005) Patice válasza Richie141 (#49004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, ebből én sem mondom meg pontosabban. A piros lesz nagy valószínűséggel a legnagyobb amperes biztosíték, a többi meg a szokásos. Ezek szerint van 5 köröd.

Nem tűnik túl bonyolultnak az otthoni hálózat.

Kideríteni már csak úgy tudod, ha egyesével lekapcsolod a kicsiket és meglátod hol nem lesz áram/világítás. Azért eközben ne indíts el semmit, csak mondjuk az összes világítótest legyen felkapcsolva és akkor egyenként kipróbálhatod. A fali konnektorokba meg esetleg egy kis asztali lámpával könnyen tudod ellenőrizni, hogy van-e benne áram vagy nincs (fázisceruzával is lehetne, csak az nincs mindenkinek).

Ha megvan, hogy mely csatlakozók vannak egy körön, akkor lehet majd tovább nyomozni, hogy változik-e a hang, ha adott körből kiiktatod a többi fogyasztót (kikapcsolod teljesen, vagy ideiglenesen kihúzod a konnektorból).

Ha ezek hatására nem változik a hang, akkor nem a hálózatod a ludas.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49006) cinemazealot válasza Patice (#49005) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tegnap reggeli válaszod óta azon törpölök, hogy ha a mai aktív hangfalak többnyire egy nagyobb feszültség tartományból (200-250 V AC) készítik maguknak a működéshez szükséges 19/12/9/5... V DC-t, akkor mégis mi jelentősége van annak, hogy a szomszédok vagy akár Richie141 mi egyebet üzemel azonos vagy más fázison lévő hálózatról? :) Hozzáteszem, nem vagyok audiofil, és nem hallom ki a kompakt fénycső által keltett felharmonikusokat egy szimfóniából attól függően, hogy éppen Yamaha/Denon/... erősítővel játsszák vagy hogy a PC-nek milyen tápja van (holott tudom, hogy sokan még ezt is észreveszik). De egy mély jelenlétét vagy ilyen drasztikus eltűnését sokkal inkább tudnám be az akusztikai jellemzők, a lejátszó forrás vagy a jelút megváltozásának.

Richie141, otthon és a hegyen is ugyanabból a forrásból (lejátszóból/PC-ről/telefonról) és kábellel játszod le a hanganyagot?

[ Szerkesztve ]

(#49007) Celtis válasza Patice (#49005) üzenetére


Celtis
veterán

Mire akartok kilyukadni az otthoni hálózat vizsgálódásával? Csak nem azt gondoljátok,hogy kevés a hálózati feszültség a mélynyomónál? Ez nagyjából képtelenség, legalábbis a fogyasztók száma és terhelése miatt nem következhet be. Szerintem nagyon tévúton jártok.
Ha mégis gyanús a táp, be kell dugni abba a konnektorba egy lámpát. Ha rendes fénnyel világít akkor OK.

(#49008) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ne vicceljünk már, ha vegyünk egy extrém példát, 20Vot csökken a hálózati fesz, és tegyük fel, hogy nincs stabilizáció, csak egyenirányítás, akkor 30Vot csökken az egyenirányítás után a tápfesz. Ez 12% teljesitménydifi lehet. De ez nem többihez képesti hangosságban jelentkezik, hanem maximális teljesitményben.

az erősítők tápfesztől független x szoros erősítést csinálnak, csak mondjuk hamarabb fogy el kisebb feszen.

itt nem lehet elásva a kutya, lehetetlen. vagy el lett tekerve, vagy tönkrement valami a cuccon belül.

tudnám h a témának mi köze a htpc-hez. :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49009) Richie141 válasza bajnokpityu (#49008) üzenetére


Richie141
tag

Nem találtam korrekt topikot ehhez a kérdéshez, bocsi. A PC-s hangszórós topikba írtam már, de az utolsó kommentemre nem reagált senki.

Hogyan lehet az, hogy 3x le lett cserélve a cucc, tehát már a 4.-et nyüstölöm itthon TELJESEN ugyanazzal a problémával.
Hogyan lehet az, hogy a régebbi 2 és fél évig tökéletesen működő 28 wattos 2.1-es hangfal, basszusa jelenleg ugyanannyival gyengébb, mint amennyivel az 500 wattos Logiteché? (Hozzáteszem a 2.1-ből is 3 van itthon, mind3 ugyanezt produkálja).
Hogy lehet az, hogy máshol tökéletesen szól?
Az hogy itthon gyengébb az alatt azt értem, hogy az összes szobában bedugtam, szinte az összes aljzatra, nem csak a szobámban. És nem csak a PC hangkártyájáról, hanem telóról, laptopról is. :(

Bocs, ha ez mind nem illik ide, de akkor valaki adhatna egy tippet, hogy hova forduljak ezzel.

Még ma vagy holnap kipróbálom a biztosíték kapcsolgatást, köszi a segítséget Patice!

(#49010) Celtis válasza Richie141 (#49009) üzenetére


Celtis
veterán

Ha elviszed máshova, ahol jól szól, ott csak a konnektor más? Úgy értem, hogy ugyanaz a rendszer, ugyanazzal a laptoppal próbálod, ugyanazzal a szoftverrel, ugyanazt a filmet nézed, stb?

(#49011) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ok. Egyelőre FHD TV-m van, tehát tegyük fel, hogy felejtsük el a 4K-t és a HDR-t.

Amik biztosan kelleni fognak: minőségi, kadenciahelyes 1080p, 1080i BD iso, DVD kifogástalan deinterlacing-el és 25->50, 30->60 frekiváltással, no és a Frame packed FHD 3D iso, Gigabit Ethernet.

Extrák: USB 3.0-ás portok és sztereó analóg hangkimenet és 2db képkimenet (HDMI-HDMI vagy DP-HDMI).

Extrák 2 (ezek a "jó ha tudja" kategória): net-ezéshez, FHD 60fps YT-ozáshoz, Office-hoz is akadás nélkül használható legyen.

Ehhez a felálláshoz mi lenne a leg költséghatékonyabb megoldás HTPC szinten?

Szerk: és még FONTOS, hogy a lehetőleg minél kisebb méretben, tehát ITX vagy mATX....

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#49012) Richie141 válasza Celtis (#49010) üzenetére


Richie141
tag

Igen-igen, máshol csak telómon teszteltem, de ugyanazokkal a zenékkel, és a hangbeállításokat is érintetlenül hagytam. Összesen 7 rendszert próbáltam: 4 Logitech Z906-ost és 3 Labtec Pulse 485-öt, minden esetben ugyanaz az eredmény.

A Logitechet nem tudom felcipelni a hegyre, de elég ha tudom, hogy a kis Labtec (mind a 3) ott teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#49013) Richie141 válasza Richie141 (#49012) üzenetére


Richie141
tag

és persze tápkábel, jack kábel mind ugyanaz.

(#49014) tomic


tomic
addikt

Ha a bonyolultabb kérdésemre nem is érkezett válasz legalább azt meg tudnátok mondani,hogy kell beállítani,hogy win bootolás után a Kodi kezdőfelülete fogadjon?
Mintha olvastam volna korábban,hogy ez lehetséges.

(#49015) mandju válasza tomic (#49014) üzenetére


mandju
senior tag

[link]

Próbáld így.
Vagy xbmc launcher

De szerintem az indítópultos megoldás jobb.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#49016) bnorci71


bnorci71
addikt

nem vagyok nagy hi-fista szakember de a mélynek nem pont az a lényege "mindegy" honnan szól ezért lehet "bárhová" tenni?
Akkor miért tűnne el akusztikai probléma miatt?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#49017) hm15 válasza bnorci71 (#49016) üzenetére


hm15
senior tag

Sajnos nem lehet bárhova tenni. Még 1 szubnak is nagyon nehéz megtalálni az optimális helyét.

(#49018) Dorian válasza bnorci71 (#49016) üzenetére


Dorian
félisten

2 fele van a válasznak. A mélyek irányát egy bizonyos frekvencia alatt valóban nem lehet meghatározni. Viszont zárt tértben különböző szuperpozíciók és kioltások, ill. ezeknek a variációi jönnek létre állóhullámokkal bonyolítva, így nem-ideális környezetben valójában nagyon nem mindegy hová teszi az ember a szubot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49019) canniball válasza mandju (#49015) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért lenne jobb? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49020) mandju válasza canniball (#49019) üzenetére


mandju
senior tag

nálam xbmc launcher-rel voltak anomáliák...
csupán ezért ajánlottam.

Mindenki azt használ amit akar és ami neki tetszik...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#49021) Patice válasza tomic (#49014) üzenetére


Patice
Topikgazda

Launcher4Kodi kell neked.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49022) canniball válasza mandju (#49020) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam semmiféle anomália nem volt vele, mint ahogy most a L4K-val sincs. Ellenben így gyorsabban betölt. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49023) tomic válasza Patice (#49021) üzenetére


tomic
addikt

Köszi,de ezt hol találom?

(#49024) canniball válasza tomic (#49023) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49025) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

segítséget szeretnék kérni core i3-3240t procis gépet és win10-et használtam eddig kodival.
4K-s lejátszáshoz mit javasolnátok?

androidos valamik vagy esetleg QC5000 vagy J3xxx ?

[ Szerkesztve ]

(#49026) Celtis válasza Oszilaci (#49025) üzenetére


Celtis
veterán

A QC5000 biztosan alkalmatlan.
Ha visszaolvasol pont a napokban kérdeztem és sajnos nincs kompromisszummentes integrált alaplap.
S905-ös box Libreeleckel tűnik a legjobb megoldásnak.

(#49027) SunMount3r válasza Celtis (#49026) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom per pillanat hogy áll a dolog, de azért az S905x-nél is akadtak gondok a HDR-el, a sima S905-ön pedig egyáltalán nincs is HDR. (Ha már "kompromisszummentesség"...)

(#49028) Celtis válasza SunMount3r (#49027) üzenetére


Celtis
veterán

OK, akkor S905x. De legalább a HW képes rá és nem drága.

(#49029) sugarforce válasza Oszilaci (#49025) üzenetére


sugarforce
őstag

a qc5000 egy tök jó kis lap, de 4k-ra totálisan alkalmatlan.

(#49030) Oszilaci válasza Celtis (#49028) üzenetére


Oszilaci
senior tag

S912 nem jobb? vagy elég az S905x?

(#49031) Celtis válasza Oszilaci (#49030) üzenetére


Celtis
veterán

Én is most kezdtem ezeknek utánaolvasni. A 912 tűnik a legjobbnak paraméterek alapján, de nemigen volt rá támogatás. Most már úgy tűnik van, de a 905x legalábbis elterjedtebb. Az, hogy nincs rajta gigabit LAN egy USB-s adapterrel nagyjából megoldható.

(#49032) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Van egy filmnézésre használt mini gépem core-i3 6100 CPU-val. A minap próbáltam 4K-s filmet lejátszani vele, de nézhetetlenül akadt. (HEVC 10Bit). Próbáltam mindenféle programmal (alapban Kodi-t használok), de hiába. Ha jól tudom, akkor ennek a procinak tudnia kéne lejátszani a 4K-s hevc kódolású videókat is.
Mit nem csináltam jól?

Az oprendszer win10.

Köszi előre is segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49033) djnice válasza ratkaics (#49032) üzenetére


djnice
veterán

Skylake nem tudja hardverből a 4K HEVC 10 bit-et dekódolni.

(#49034) SunMount3r válasza djnice (#49033) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

MPCHC-val szoftveresen?

(#49035) ratkaics válasza djnice (#49033) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hmm, hol találok konkrét információt arról, hogy melyik CPU tudja hardverből a HEVC10bit-et?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49036) ratkaics válasza SunMount3r (#49034) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az MPCHC lejátsza, de nagyon akad.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49037) Patice válasza ratkaics (#49035) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kaby Lake (7. generáció) már tudja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49038) SunMount3r válasza ratkaics (#49036) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Próbáld meg deaktiválni benne a 10bit és/vagy a HEVC hardveres dekódolást: Options->Internal Filters->Video Decoder. Úgy emlékszem itt kell csak kiszedni, de majd a többiek pontosítják... Így izomból fogja tolni a proci.

(#49039) Patice válasza SunMount3r (#49038) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szoftveres dekódoláshoz kevés lesz az i3.
Durvább bitrátás HEVC video szoft dekódjához négymagos i7 is néha kevés....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49040) ratkaics válasza Patice (#49037) üzenetére


ratkaics
senior tag

Én a 6. generációról is azt hallottam, hogy tudja, nincs ez leírva valahol konkrétan?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49041) ratkaics válasza SunMount3r (#49038) üzenetére


ratkaics
senior tag

Úgy is próbáltam, de akadás az eredmény, nameg CPU terhelés 100%. :)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49042) PuMbA válasza ratkaics (#49040) üzenetére


PuMbA
titán

6. Gen csak 4K 8 bit HEVC-t tud, 10 bitet nem. 7. Gen tudja, de nem CPU-ból, hanem a GPU-k videó egysége kezeli ezeket. Wikipedian le vannak ezek írva az Intel HD Graphics cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#49043) ratkaics válasza PuMbA (#49042) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#49044) SunMount3r válasza PuMbA (#49042) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valami óriási nagy minőségi előrelépést kell, hogy jelentsen ez a 10bit, ha ennyi erőforrást zabál fel a dekódolása. Vagy nem... :U

(#49045) bajnokpityu válasza SunMount3r (#49044) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát nem valószinű.
1. jó lenne, ha egy vetitő tudna 8 bitet (nem tud).
2. ezt a bitmélységet tovább csökkented, ahogy bekalibrálod. lsd. digitális hangerőszabályozás.

3. de majd a forrás oldali 10bit, majd az hozza el a kánaánt... hogyne.

mondaná az ember, hogy akkor még a lejátszó programon belül elvégzett kalibrálással nem nagyon csökken a bitmélység, ha 8..10bitet használ, és akkor van miből csökkenteni. lsd. 3dlut.

viszont a proji kalibrátorok azt mondják, hogy a projin belüli kalibrálás célszerű, mert a 6+2 bitet sokkal ügyesebben képes helyretenni a célhardver. LCD esetén egyébként ez logikus (mivel DA átalakítás történik a projin belül) , DLP esetén nem, de még erre is ezt ajánlják.

szóval ha valaki azt mondja, hogy húúú, mekkora király az 1-20M közötti árú projijával a 10bit, akkor nyugodtan húzzuk fel a szemöldökünket :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49046) PuMbA válasza SunMount3r (#49044) üzenetére


PuMbA
titán

LCD-n simábbak lesznek tőle a színátmenetek, eltűnnek az esetenként feltűnő lépcsőzetes színek például égboltnál :) Rossz és . Sok erőforrást egyébként egyáltalán nem zabál, minimális a különbség egy 8bit és 10bites anyag között CPU használatban. A probléma ott van, hogy a VGA-k hardveres egységét régebben 8bitre tervezték és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#49047) SunMount3r válasza PuMbA (#49046) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

LCD-n simábbak lesznek tőle a színátmenetek, eltűnnek az esetenként feltűnő lépcsőzetes színek például égboltnál-> Akkor én elég jól kijönnék a 10bit-tel, mert elég gyakran figyeltem már meg ezt a jelenséget és néha zavarni is szokott egy kicsit. De gondolom azért nem "tűnik el" teljesen ez a jelenség, csak finomodik egy szinten 10bit-tel is. Meg biztosan függ még a képernyő méretétől is, minél nagyobb, annál inkább érzékelhető.

Gondoltam, hogy "több lesz a szín" 10bit-tel, de csak minor javulásra gondoltam eddig.

A másik dolog, hogy ahogy most olvasgattam róla a tömörítéseknél jöhet még jól a 10bit, pl. akár egy 8bit-es anyagot is kisebb méretbe lehet vele bezsúfolni, mint 8bit-el azonos minőség mellett. Persze mind ez értelmetlen, ha a TV panelje csak 8 bites (a legnagyobb bánatomra :( ...) :)

(#49048) ratkaics válasza PuMbA (#49042) üzenetére


ratkaics
senior tag

(#49049) djnice válasza SunMount3r (#49027) üzenetére


djnice
veterán

S905X-nél nincs gond a HDR-rel, ezt többször írtam már: [link]
Tudom, nehéz elfogadni hogy 8000 Ft-ért egy hibátlan 4K 60p médialejátszót kapsz, de ez van.
És úgy néz ki, hogy a 3D frame packed kimenet is jó lesz majd egyszer a Nougat kernellel.

(#49050) Oszilaci válasza djnice (#49049) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.