Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) attiss66 válasza attiss66 (#58049) üzenetére


attiss66
senior tag

"Cavern indítása után az alábbi képernyő fogad"

(#58052) attiss66 válasza VoidXs (#58050) üzenetére


attiss66
senior tag

oké
megvan, a haladóban van, lefőttem :D

[ Szerkesztve ]

(#58053) attiss66 válasza attiss66 (#58052) üzenetére


attiss66
senior tag

ez baró, magyar nyelvű, de a másikat már betanultam a videóból, most ezt megint tanulhatom :DDD viszont, ha rájövök, ezzel lehet jobban lehet kombinálni :)

(#58054) attiss66


attiss66
senior tag

1.Bekapcsolom a számítógépet
2.Telepítem az EQ APO-t
3.Újraindítja magát és ez a kép jön be.
Jelen esetben, a Sound Blaster Z hangkártyánál a 6 közül mit jelöljek be?
És hol van a Direct Sound?

(#58055) python1 válasza attiss66 (#58054) üzenetére


python1
veterán

Az 5.- et.

(#58056) attiss66 válasza python1 (#58055) üzenetére


attiss66
senior tag

Kössz. Alulról felfele vagy felülről lefele a számolás?
Persze, gondolom felülről lefele, de biztos ami biztos. :)
És a Direct Sound ami a videóban van, az hol lesz vagy van? :)

[ Szerkesztve ]

(#58057) attiss66


attiss66
senior tag

A QuickEQ-ban azt kell bejelölni, amit bejelöltem, a digital-in/sound blaster z/-t?
És a mikrofont hol választom ki?

(#58058) attiss66


attiss66
senior tag

Ezek mik, a szobagörbe beállítások? Ezt első körben így kell hagyni, s ha valami nem jó a hangzásban, majd akkor kell változtatni? Az mi, hogy térd:200 Hz?

(#58059) VoidXs válasza attiss66 (#58057) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem UMIK-od van? Annak külön meg kellene itt jelennie.

#58058: Amiről nem tudod, hogy mi, azt hagyd mindig alapbeállításon. A térd az, ahol elkezdi emelni a mélyeket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58060) ctrlaltdel13 válasza VoidXs (#58059) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem nem töltötte le, az adott mikihez való kalibrációs fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#58061) VoidXs válasza ctrlaltdel13 (#58060) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha csatlakoztatva van, anélkül is meg kell jelennie. Biztonsági okokból van egy alap kalibrációs fájl beépítve, hogy ne legyen akkora gond, ha kimarad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58062) attiss66 válasza VoidXs (#58059) üzenetére


attiss66
senior tag

umik1-em van, de még nincs csatlakoztatva a rendszerhez. :) csak nézelődöm a számítógépen, hogy mi hogy van elméletben. ha csatlakoztatva lenne, akkor felismerné a rendszer és írná a nevét?

[ Szerkesztve ]

(#58063) attiss66


attiss66
senior tag

A lengyel Allegro-rólúgy nézem nem fog menni az Asus Xonar D2 hangkártya. 12.28.-án írtam neki üzenetet, kérdeztem, hogy postázza e Magyarországra.
Ezt válaszolta:
"Jó reggelt kívánok. Meg kéne néznem, de valószínűleg futárral is megoldható. Megnézem, ha lesz egy kis szabadidőm, üdvözlettel."
"Mielőtt véglegesítjük a tranzakciót, elkérem a pontos címét és mobilszámát. Megnézem, hogy pontosan mennyi lesz a költség, majd a megfelelő futáros szállítási költséget felszámítom az aukcióra, majd az Allegro-n keresztül vásárol. kapcsolatban vagyunk, üdvözlettel."
2023.12.30: ÉN:
"Jó reggelt kívánok! Telepítő lemez van hozzá? Ha nincs hozzá telepítő lemez, akkor tudnál küldeni egy linket, ahonnan le tudom tölteni?

Ő: "Szia. CD-t nem kaptam hozzá, de ez nem baj, vannak hozzá UniXonar driverek - jobbak, mint a hivatalosak. link: https://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/ Néhány napon belül idézem. Üdvözlettel."
2024.01.02.:Én: "Szia. Rendben. Addig megpróbálom letölteni a drivert hozzá. Üdvözlettel"
2024.01.05. Én: "Szia. Ezen a héten meg tudod mondani már az árat? :)
2024.01.05. Ő: "Szia. Azt hiszem. Rengeteg munkám van, és a munkán kívül is van egy téma. Azt hiszem, vasárnap ráérek. Üdvözlettel."
2024.01.07.: Én: "Szia. Gondolod, hogy ma beárazhatod a Xonar D2-t? Üdvözlettel"
Még nincs válasz. Szerintem ez csaló. De mire jó neki a név, cím telefonszám? Azzal mit tud kezdeni? Ha valaki el akar adni valamit, az nem húzza az időt. A hangkártyája az Allegro-n, lengyel oldal [link] Ezek után, ha írja is a kártya árát, a fene se akarná küldeni. várjak rá egy hónapot,? ha egyáltalán akarná küldeni. Hm.
mivan olyan qrvasok munkája?! :DDD
pedig már beleéltem magam abba a kártyába

[ Szerkesztve ]

(#58064) Callisto válasza attiss66 (#58063) üzenetére


Callisto
őstag

Ebay-en van egy tonna eladó EU-ban is.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#58065) attiss66 válasza Callisto (#58064) üzenetére


attiss66
senior tag

kössz, de ez jó árban volt, 13e kb és gondoltam közel is van, hamar ideér/azóta már Kínából is ideért volna gyalog :DDD /. de ennek már szerintem lőttek. itt a hardveraprón volt tavaly novemberben, csak akkor még nem kellett :)
Nem tudnál linkelni egy óccsó jót?elsősorban tajwani gyártmányt, de nem a Xonar D2X-et, hanem a Xonar D2-őt

[ Szerkesztve ]

(#58066) Callisto válasza attiss66 (#58065) üzenetére


Callisto
őstag

13e-ért tuti nem fogok linkelni. :)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#58067) attiss66 válasza Callisto (#58066) üzenetére


attiss66
senior tag

nem 13e-ért, akár 18-20 e is lehet :)
európából előnyben

[ Szerkesztve ]

(#58068) attiss66


attiss66
senior tag

Jelenleg úgy néz ki, hogy az egyik pc-mmel fogok kalibrálni és filmet is nézni. A mérést végző pc-n a kalibrációs fájl el lesz mentve, és a windows indításakor a program indul.
Ha a kalibrációs fájl-t majd áttöltöm, a majd kész HTPC-be, az is indul majd vele, mint a kalibrálást végző pc-vel? Nem kell valamit módosítani rajta?

(#58069) VoidXs válasza attiss66 (#58068) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Érdemes azon a gépen mérni, amit használsz is. Lehetnek különbségek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58070) Dorian válasza VoidXs (#58069) üzenetére


Dorian
félisten

Ez mennyire komoly? :Y Miből adódik különbség?
Én mindig egy laptopon mérek (kényelmesebb + így nem követem el azt a hibát, h bekapcsolt eq apo-val mérek), aztán a txt fájlt átmásolom a htpc -n lévő eqapo-ba

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58071) VoidXs válasza Dorian (#58070) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hangkártyák karaktere lehet teljesen más, például az integráltak többsége mélyelnyomó, egyáltalán nem flat. Lehetnek kikapcsolhatatlan crossoverek és driveres effektek is, ahogy sok AVR-nél.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58072) Dorian válasza VoidXs (#58071) üzenetére


Dorian
félisten

Na fasza. Kipróbálom majd, remélem a HTPC-m képes futtatni a Cavern-t, mert nem egy mai darab, de amíg a fullHD filmeket gond nélkül lejátssza, nem terveztem cserélni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58073) VoidXs válasza Dorian (#58072) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Konkrétan a Windows XP is támogatott :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58074) Dorian válasza VoidXs (#58073) üzenetére


Dorian
félisten

Win 10 van rajta, de hardveresen értettem (intel celeron j3160)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58075) VoidXs válasza Dorian (#58074) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha nem akad a mérőjel lejátszáskor, minden rendben kell legyen. Számolni nem baj, ha sokáig tart.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58076) Dorian válasza VoidXs (#58075) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor már csak az lesz a probléma, h a 3 m-es USB kábelem rövid ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58077) attiss66 válasza VoidXs (#58069) üzenetére


attiss66
senior tag

Akkor a HTPC-nél majd újramérek, ha kész lesz. Addig meg a pc-men gyakorlom a mérést stb.

(#58078) VoidXs válasza attiss66 (#58029) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem tudom, hogy használsz-e AVR-be épített crossovert, de ha nem, akkor jó hír, hogy a mai Cavern verzióba bekerült egy gomb a csúszkák alá, ami automatán belövi őket azon elvek alapján, amiket itt mesélünk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58079) attiss66 válasza VoidXs (#58078) üzenetére


attiss66
senior tag

Hát ez szuper. Na, a másik topikba írtam, mert ezt még nem olvastam. Nem használom az AVR/AVC/ crossoverét, a crossover-t is a cavern "szerkeszti". Voltaképpen itt mindent a cavern csinál, így az AVC csak kierősíti a kalibrált analóg hangot, nem?
Azért ez elég fontos mozzanat a kalibrálásban, nem? Ez érzékelhető lesz a hangzásban. De hogyan javítja ez a hangzást, milyen előnyökkel jár ez?

[ Szerkesztve ]

(#58080) attiss66 válasza Callisto (#58002) üzenetére


attiss66
senior tag

"Nagyon sok tesztelgetés lesz mivel nem tudod még, hogy mi mire is való. A jó, hogy ezeknek utána tudsz olvasni vagy hosszú öntanulási folyamat során megtapasztalod mivel mi változik. Nem tudom angol olvasás mennyire megy, de rengeteg fórum és cikk, guide van ezzel kapcsolatban"

Nagyon alap az angol tudásom, de nem gond, a googl fordító már olyan szinten fordít, hogy egy angol szöveget, szinte 100%-osan értelmezhetően fordít.
Régebben nem így volt, voltak mellényúlások/szabadon választott gyakorlatok :DDD / egy googl fordításban.

[ Szerkesztve ]

(#58081) VoidXs válasza attiss66 (#58079) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az ideális teljesítményelosztáshoz és minimális torzításhoz kell. Megfelelő rendszeren nem annyira észrevehető dologról van szó, de akusztikailag nem kezelt szobában már nagy különbség tud lenni rossz és jó beállítás közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58082) attiss66 válasza VoidXs (#58069) üzenetére


attiss66
senior tag

És ha másik gépen mérek, de ugyanolyan kártyával, vagy ugyanazzal? Úgy, hogy például a mérés egy asztali pc-vel van, utána, ha kész lesz a HTPC csak át lesz pakolva a hangkártya. Másik verzió, hogy ha kész a HTPC és ugyanolyan hangkártya lesz benne, mint abban a pc-ben, amivel mérve lett. Ugyanolyan kártyák között is lehet különbség? tehát inkább az legyen téve a HTPC-be, amivel mérve lett, akkor is ha mindkettő Asus Xonar D2?

(#58083) SunMount3r válasza attiss66 (#58082) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet különbség, pl. az OPA chip-ek, amik akár jelentős hatással is lehetnek a hangzásra.

(#58084) Dorian


Dorian
félisten

Most már kíváncsi vagyok. Nekem eddig külön laptopról mérve is nagyon tetszik a hang a Cavern mérése után (az Audyssey MultEQ XT32-hez képest ég és Föld), talán a szubfrekvenciák spl-jét keveslem kicsit, de ez gondolom egyéni ízlés inkább.
Azt gondolom, hogy külön géphez képest ugyanarról a gépről mérve csak hangyafsznyi, alig eltérő különbségek lesznek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58085) VoidXs válasza Dorian (#58084) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amit tapasztalsz, az nálam például pont hangkártyából fakadó változás volt. Ne vedd biztosra, hogy minden kártya flat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58086) attiss66 válasza SunMount3r (#58083) üzenetére


attiss66
senior tag

Tehát a lényeg, a lényeg, az a biztos, ha ugyanabban a számítógépben, ugyanazzal a hangkártyával, amivel mérek, azzal legyen a lejátszás és akkor nem érhet meglepetés.
Most az egyik pc-mbe/mivel még nincs kész a HTPC/ lesz téve egy Asus Xonar D2 hangkártya, azzal mérek, gyakorlom a mérést, tesztelgetek és játszom le ezen a rendszeren a filmeket.
Ha kész lesz a HTPC, vagy ezt az Asus Xonar D2 kártyát átteszem abba és újra kalibrálok, vagy veszek még egy másik Asus Xonar D2 kártyát a HTPC-be és azzal kalibrálok, az első Xonar meg marad a pc-ben.

és ilyen kis príma dizájnos kábeleket veszek, a HTPC hangkártyáról az AVC erősítőre analóg átvitelre 3 db-ot. RCA duga-apa audiokábel, sztereó 3,5 mm-es duga jack, fémezett, 1 méter [link]

[ Szerkesztve ]

(#58087) attiss66


attiss66
senior tag

Érdeklődök, a HTPC-t hogyan kell távirányítósra készíteni. Minek kell lenni a HTPC-n és milyen távirányító kell hozzá és hány forintba kerül egy ilyen akció kb.

[ Szerkesztve ]

(#58088) SunMount3r válasza attiss66 (#58087) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link] Vagy pl. ez is, ez direkt Windows-hoz van kitalálva.

(#58089) SunMount3r válasza SunMount3r (#58088) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, az épp egy pakisztáni link volt, de itt egy EU-s. (Például).

(#58090) Dorian


Dorian
félisten

Új mérés előtt az EQ-APO Configuratornál kell kivenni a pipát az eszköz elől és újraindítani a gépet, vagy elég az Editorban a config paneleket kikapcsolgatni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58091) attiss66 válasza SunMount3r (#58089) üzenetére


attiss66
senior tag

köszi. És a vevő, ami a HTPC-ben lesz?
ja, jó, látom a leírásban ott az usb vevő

[ Szerkesztve ]

(#58092) Dorian válasza Dorian (#58090) üzenetére


Dorian
félisten

De gondolom az a biztos, ha a config-nál kikapcsolom és újraindítom.

Kipróbáltam az új Cavernt. hát mióta utoljára láttam, megváltozott kicsit :)
A beállításaim:
Mérőjel hossz131072
Cél eq: magas
Crossovernél most majd kipróbálom a bypasst
Ami új:
térbeli újrakeverés: Ennek van bármi értelme, ha a Dolby-szerinti rendes helyükön vannak mind a 7.1 hangsugárzó?
Szobagörbe beállítások: mi az, h "térd"?

Amúgy hepi van, mert működik usbhosszabbítóval és a pc-m ereje is elég a méréshez.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58093) SunMount3r válasza attiss66 (#58091) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek mind rádiós, USB-s vevősek. Egyedül a bekapcsolás lesz kérdéses, mert az nem megy annyira egyértelműen. De elvileg az alaplap BIOS-ában lehet olyan beállítás, ami USB-s tevékenységre bekapcsolja, vagy felébreszti a gépet. Hogy teljesen kikapcsolt állapotból ez lehetséges e, abban nem vagyok biztos.

(#58094) Alien! válasza SunMount3r (#58093) üzenetére


Alien!
senior tag

Nekem az USB-s felébresztés távokkal sosem működött, 2 alternativa van:
- okosdugalj + biosban beállítva start ha áramot kap a gép
- wake on lan + telós app

Mindkét megoldást használom.

(#58095) SunMount3r válasza Alien! (#58094) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De talán alvó, vagy hibernált módból azért mégiscsak menne, nem?

(#58096) Alien! válasza SunMount3r (#58095) üzenetére


Alien!
senior tag

Elvileg kéne mennie, de általában usb billentyűzettel működik csak, a távot sajnos nem annak érzékeli, állítólag ezért nem éleszti fel. Próbálgattam több gépen, sikertelenül.

(#58097) SunMount3r válasza Alien! (#58096) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, hogy csak vezetékes perifériával működik? Valami olyan beállítás féle is lehet, hogy van, ami nem veszi le az USB-ről az áramot. Talán azzal menne.

(#58098) VoidXs válasza Dorian (#58090) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elég az Editorban a config.txt összes filterét kikapcsolni.
Térd: ettől a frekitől kezd emelkedni a basszus.
Térbeli újrakeverés: ahhoz van, ha nem lennének a helyükön a hangszórók. A Trinnov tud még ilyet, és valamiért az amerikaiak benedvesednek tőle, pedig az 5.1-et konkrétan úgy találták ki, hogy mindegy, hol van a surround hangszóró.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58099) attiss66 válasza SunMount3r (#58093) üzenetére


attiss66
senior tag

Ez azért egy kicsit fura, hogy egy ilyen komoly szerkezetet, mint a számítógép, ami mindent is tud, nem lehet bekapcsolni távirányítóval/kikapcsolni se lehet? / :) és akkor ezek szerint időzített kikapcsolás sincs rajta gondolom.

(#58100) VoidXs válasza attiss66 (#58099) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Általában minden távvezérlő egy mobilapp, és ott szokott lenni wake on LAN.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.