Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) MasterMark válasza SunMount3r (#56497) üzenetére


MasterMark
titán

Az a jelen nem változtat semmit, csak a csatlakozó formája más.

Switch Tax

(#56502) SunMount3r válasza MasterMark (#56500) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát akkor lesz itt kavarodás. Valami GTX 1660-as kártyát akarok majd használni hozzá, pl. ez esetében nem látom feltüntetve, hogy konkrétan lenne a DP++ képessége a kimenetének. Az viszont itt látszik, hogy a DP 1.4 megvan, tehát ez már biztosan tudja a DP++-t is, vagy ez csak egy külön ficsőr, ami vagy vagy, vagy nincs az adott kártyán? Ettől még lehet, szóval ezt honnan tudjam majd kártya választáskor?

A másik: Itt ezt írják:
Dual-Mode korlátozottsága
Limitált adapter sebesség: Mivel a Displayport jelet DVI/HDMI jellé szükséges átalakítani, emiatt korlátozott sebességet tudunk csak elérni az adapterekkel, ezért fontos, hogy mindig magasabb minőségű adaptert kell választani, ha minnél nagyobb felbontáshoz használjuk

Nomost ez mit is jelent a gyakorlatban? Pl. veszek egy ilyen FDH@60Hz-ig jelzett kábelt (az első opció), az már lehet nem lesz elég FHD@60Hz-re, hanem akkor érdemes legalább a 4K@30Hz-es verziót venni? Tudom, nem lenne nehéz biztosra menni a 4K@60Hz-es verzióval sem, dehát látható, hogy nem túl olcsók ezek a kábelek.

[ Szerkesztve ]

(#56503) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok,

van egy windows 10-es gépem ami HTPC-ként üzemel. A problémám vele az, hogy egyes filmeknél fel kell hangosítani, hogy hallani lehessen a párbeszédeket, de aztán jön egy pörgős vagy akármilyen jelenet és bömböl az összes hangszóró. A hangrendszer egy Creative S750, tehát elég zavaró tud lenni. A hangkártya egyszerű integrált alaplapi.

Létezik valami automatikus hangerő-szabályzó progi vagy mit tudom én mi erre a megoldás ?

Plex-et használunk, ami NAS-ról húzza be a filmeket és játsza le.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#56504) MasterMark válasza Freddy TNT (#56503) üzenetére


MasterMark
titán

Kompresszálni szokták a hangot, hogy a hangos halkabb legyen a halk meg hangosabb.

De ez már eleve egy rossz koncepció. Ezt hívják dinamikának. A valóságban sem ugyanolyan hangos a suttogás, meg a robbanás.

Esetleg ha a beszéd nagyon halk az amiatt is lehet, hogy rossz a hangkeverésed, és nem jól osztja ki a hangot a hangfalakra.

Switch Tax

(#56505) SunMount3r válasza Freddy TNT (#56503) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt DRC-nek (Dynamic Range Compression-nek) hívják és a lejátszóprogramokban szokott azért lenni rá funkció. De azért csodát nem kell várni tőle. Milyen lejátszót használsz?

(#56506) Freddy TNT válasza MasterMark (#56504) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Csak annyit szeretnék, hogy halljam mikor szerelmet suttog a lány a filmben. De ne szakadjon ki a sub membránja ha a srác elfingja magát közben.

Remélem így érthetőbb a probléma jellege. Egy normális hangkártyával ez simán megoldható lenne. De most tényleg vegyek egyet az integrált trágya helyett ? :U

(#56507) Freddy TNT válasza SunMount3r (#56505) üzenetére


Freddy TNT
őstag

kössz a tippet, utánanézek mi ez és hogyan működik. Plex-et használok, Nas-ról szedi a filmet.

(#56508) nihil41 válasza Freddy TNT (#56507) üzenetére


nihil41
tag

Kodiban tuti van rá lehetőség, én azt használom.

(#56509) MasterMark válasza Freddy TNT (#56506) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor nem alkalmas a hangrendszered filmeket nézni, mert nincs akkora dinamika átfogása hogy meg tudj rajta nézni egy filmet. :U

Amúgy ahogy már írták ez szoftveres dolog. Ha plexet használsz lejátszónak is, akkor ott lehetnek gondok a lekeveréssel / kiosztással, simán lehet hogy csak rosszul van beállítva, és elveszik a center csatorna azért hallod túl halknak.

Switch Tax

(#56510) Freddy TNT válasza MasterMark (#56509) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egy maga korában díjnyertes hangrendszert (Creative Gigaworks S750) azért nem hibáztatnék, hogy filmnézésre ma már alkalmatlan. :U
A filmek többségénél nincs probléma, néhány filmnél viszont gyakorlatilag élvezhetetlen mert állandóan állítgatni kell a távirányítóval.

Plexnek nincs sok beállítása. Erre vonatkozó meg sajnos nincs. De lehet megpróbálom a teszt erejéig valami mással.

[ Szerkesztve ]

(#56511) Freddy TNT válasza nihil41 (#56508) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Tutira van, vagy csak feltételezed ?

(#56512) nihil41 válasza Freddy TNT (#56511) üzenetére


nihil41
tag

Tuti. A center sáv hangerejét lehet változtatni, ha olyan a hangsáv. Nyilván ha csak sztereó, akkor nem.

(#56513) mivamma


mivamma
senior tag

Találkoztam én is pár filmmel aminek a center keverése kritikán aluli volt. Ezen nem fog javítani egyik lejátszóprogram sem. Vagy teszel pár dB pluszt a center csatornára vagy megijedsz a hangosabb jeleneteknél ;]
Sőt a sokmilliós rendszereken is ugyanolyan rossz lesz sajnos, ez nem ár függvénye.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#56514) SunMount3r válasza MasterMark (#56509) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem sincs ugyan csúcs hangrendszerem, de ez inkább egy általános probléma, én is gyakran tapasztalom. Mondjuk egy több százezres erősítővel és a hozzá (árban) illő hangfalakkal lehet más a helyzet. Én médai Box-ot használok (egyelőre), annak a lejátszójában nincs ilyen opció és elég gyakori a jelenség. Régebben is sok szó volt már itt is a Topic-okban róla.

Freddy TNT: Az MPCHC-ban tuti van DRC és az MPCHC-BE-ben is, de ez utóbbiban úgy látom csak DD és DD+-os hangsávokra lehet bekapcsolni (? :F ). És ahogy írják, ott van még a Kodi is, mondjuk abban nem tudom, hogyan hívják ezt a funkciót. Do ott van még a Jriver, meg a Pot Player, ezekben is esélyes, hogy van ilyen. Mondjuk ez olyan dolog, hogy ahány lejátszó, annyiféle képen oldják meg, tehát míg az eggyikkel lehet jobb eredményt kapsz, a másikkal már lehet nem annyira.

[ Szerkesztve ]

(#56515) MasterMark válasza Freddy TNT (#56510) üzenetére


MasterMark
titán

Az már akkor is alkalmatlan volt amikor új volt, a megvásárolt plecsnik meg nulla dolgot jelentenek konkrétan.

Nem kell állítgatni, általában nem szokták annyira halkra keverni a beszédet, hogy ne halld jól. Ha folyamatosan állítgatni kell akkor biztosan arról van szó, hogy valahol rosszul konvertálódik a hang, és elvesznek belőle dolgok.

De előszőr is, hogy van összekötve a hangcucc a hangkártyával? 4 darab jack kábellel?

Switch Tax

(#56516) Freddy TNT válasza SunMount3r (#56514) üzenetére


Freddy TNT
őstag

MPCHC jó tipp, bár megszoktam már ezt a mozis-feelinget amit a plex nyújt. Úgy látom a kodi is valami hasonszőrű dolog. Egy próbát megér, hátha megoldást jelent, köszi :R

(#56517) MasterMark válasza Freddy TNT (#56516) üzenetére


MasterMark
titán

A Kodi-t nagyon könnyű összekötni a plex-szel, és jobb is a lejátszáshoz. Nálam is úgy működik. PlexKodiConnect pluginnal.

Switch Tax

(#56518) Freddy TNT válasza MasterMark (#56515) üzenetére


Freddy TNT
őstag

természetesen be vannak dugva az alkalmatlan, sosem volt jó hangrendszerem 2 forintos analóg, gyári, kínai vezetékei a hulladék integrált hangkártyába. :D

Egy fapados filmnézésre azért csak nem kéne 3 millió forintos hangrendszer gondolom én :F :U . Ez mégis csak egy hangkeverési probléma, valaki pocsékul csinálta meg.

Mit már mondtam csak néhány filmnél van ilyen probléma, a többség (jellemzően a régi filmek) problémamentesek.

Windowsban is van megoldás rá elvileg, este kipróbálom: [link]

(#56519) Freddy TNT válasza MasterMark (#56517) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ezzel meg tudnék barátkozni, te miért így használod ?

(#56520) MasterMark válasza Freddy TNT (#56518) üzenetére


MasterMark
titán

Amit linkeltél az nem arra való, írja is a képen, hogy az emberi halláshoz állítja az EQ-t, azaz egy V görbéd lesz, ahol a magasat meg a mélyet is felhúzza. Semmi értelme.

Azért kérdeztem hogy 4 darab külön jack kábellel van bekötve, hogy biztosan megvan-e minden csatorna.
Windows-ban is jól be van állítva akkor 7.1-re a kimenet? (Szépen a varázslón végigvezetve, mélyhangokat vágd le a szatelitekről, stb.)

Switch Tax

(#56521) MasterMark válasza Freddy TNT (#56519) üzenetére


MasterMark
titán

Mert a Kodi sokkal jobb lejátszó mint a plex sajátja, viszont nekem kellenek a plex előnyei mint a közös könyvtár, meg hogy követi mit néztem, hol tartok stb.

Így mindkettőnek az előnyeit lehet kombinálni.

Switch Tax

(#56522) Freddy TNT válasza MasterMark (#56521) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jól hangzik. Utána nézek, köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#56523) bnorci71 válasza Freddy TNT (#56506) üzenetére


bnorci71
addikt

Csak annyit szeretnék, hogy halljam mikor szerelmet suttog a lány a filmben. De ne szakadjon ki a sub membránja ha a srác elfingja magát közben.

a rendező viszont nem :(((

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56524) SunMount3r válasza SunMount3r (#56502) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No itt sem írnak semmi egyértelműt a DP Dual Mode-ról. Csak annyit, hogy "nem kötelezően" van bennük ez a ficsőr, de benne LEHET és hogy a modernebb eszközökön "általában azért benne szokott lenni". Meg, hogy ezt egy külön DP++-os logóval jelezni is szokták, de nem mindig. Ez még mindig elég lutri így.

(#56525) MasterMark válasza SunMount3r (#56524) üzenetére


MasterMark
titán

A DP++ az egy beletehető dolog hogy támogassa natívan a HDMI-t, de nem kötelező.

Amiket linkeltél kábelek szinte biztosan aktív elektronikás átalakítók, szóval mindegy hogy van-e DP++ vagy nincs.

Switch Tax

(#56526) Freddy TNT válasza bnorci71 (#56523) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hát, ez csodás. Köszi a linket. Elég elszomorító.

(#56527) SunMount3r válasza MasterMark (#56525) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És akkor ezek az "aktív" kábelek magából a DP portból kapnák hozzá a delejt?

(#56528) MasterMark válasza SunMount3r (#56527) üzenetére


MasterMark
titán

Igen a 20-as pinen kap áramot.

Switch Tax

(#56529) Alien! válasza SunMount3r (#56524) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem ne görcsölj, rendeld online az alzából (Ventionnál minimális az árkülönbség Kínához képest) max visszaküldöd, ha nyűg van.

(#56530) bnorci71 válasza Freddy TNT (#56526) üzenetére


bnorci71
addikt

nincs mit, én valamelyik tv-s topikba találkoztam a linkjével, előtte én is ugyan így voltam mint te, most is, csak most már nem a hangmérnököt szidom hanem a rendezőt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56531) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Szeretném összekötni a tv-t és a számítógépet optikai kábelen. De úgy, hogy a tv-ről menjen a hang a pc-be, majd onnan az 5.1 hangszórókba. Van a hangkártyámon optikai bemenet, szóval idáig nincs gond elvileg.
A probléma, hogy bár a tv és a számítógép egymással szemben van, de a szobát meg kell kerüljem. Van optikai kábelem, olyan amit a digi-sek használnak, de ezen nincs csatlakozó.
Kérdés: megoldható-e ezzel az optikai kábellel a probléma, megfelelő lehet-e audióhoz?
Ha igen, hol kapok külön csatlakozót, vagy egyáltalán létezik-e otthon szerelhető verzió?

Néztem alin, hogy veszek egy 10-15 méteres optikai kábelt, csak a csatlakozó miatt nem biztos át tudom vezetni mindenhol.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56532) SunMount3r válasza chris-v (#56531) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért kell, hogy előbb a TV-be menjen? A HDMI-n a TV-ig nem jó? Hangforrást meg tudsz váltani a PC-ről, ha kell.

(#56533) chris-v válasza SunMount3r (#56532) üzenetére


chris-v
senior tag

Mert a tv hangját szeretném a pc-ről hallani. :)

Példa: elindítok valamit a disney+ -on akkor annak a filmnek a hangját szeretném a pc hangszóróin hallani.
Vagy másik példa, tv-n elindítok a plex-en egy filmet, annak a hangját szinten nem a tv hangszóróin szeretném hallani. A plex egy másik pc-n fut a hálózatba.

Nincs erősítőm külön, hanem egy 5.1 Logitech hangszett van a pc-re kötve. Nem akarnék még egy 5.1-es hangszettet és erősítőt venni, ezért gondoltam, hogy akkor a tv-ből vissza küldöm a hangot a pc-re az egyszerűbb.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56534) SunMount3r válasza chris-v (#56533) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez elég fura elképzelés, helyileg gondolom a PC és TV máshol van, így a hangfal pozíciója vagy az egyikhez, vagy a másikhoz jó, de te tudod. Azon a hangfalszetten milyen bemenetek vannak? Csak analóg?

(#56535) MasterMark válasza chris-v (#56531) üzenetére


MasterMark
titán

Felejtős mert késni fog a hang, meg max. 15 méterig jó az spdif optikai.

A digi kábele hálózati kábel, az SPDIF-hez teljesen másmilyen kell.

Switch Tax

(#56536) chris-v válasza SunMount3r (#56534) üzenetére


chris-v
senior tag

Csak analóg bemenet van a hangfalszetten. A tv-hez van pozícionálva, mert annak idején 1 hdmi kábelt áthúztam a szoba közepén még parkettázás előtt a számítógép és a tv között, hogy a számítógépről tudjak nézni filmet a tv-n. Csak azóta változtak a dolgok :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56537) chris-v válasza MasterMark (#56535) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem mértem le pontosan, de lehet 10 méter is elég lenne, de 15-nél biztosan nem több. Már itt is késés lesz?

"A digi kábele hálózati kábel, az SPDIF-hez teljesen másmilyen kell."
Na ez az amit sejtettem, akkor nem marad más mint kész kábelt venni, csak a csatlakozó miatt az áthúzás lesz problémás....

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56538) MasterMark válasza chris-v (#56537) üzenetére


MasterMark
titán

A késés nem a hossza miatt lesz, lehet félreérthető voltam.

A késés amiatt lesz hogy a pc input-jára kötöd amit aztán visszahallgatsz. Az a bemenet nem valós idejű visszahallgatásra való.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56539) SunMount3r válasza chris-v (#56537) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ahogy írják lehet lesz késés a hangban. Mindenesetre az optikai kábelek nem annyira drágák, ki lehet próbálni. Ha meg lesz késés, akkor a TV-hez kellene venni egy többcsatornás DAC-ot. Kínai webshop-okban vannak ilyenek. Az más kérdés, hogy ezzel is lehet késleltetés. A szokásos PC gyártók (pl. ASUS, Creative) külső hangkártyái nem tudom, hogy állnak ezzel, van e olyan többcsatornás, amin van optikai bemenet is és nem kell e PC-re dugni a működéshez, de szerintem nem nagyon... De akkor viszont csak vagy a PC-ből, vagy csak a TV-ből átjövő kábelek lesznek bedugva a hangrendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#56540) MasterMark válasza SunMount3r (#56539) üzenetére


MasterMark
titán

Creative DDTS-100 az egyetlen ilyen amit ismerek. Illetve a Midiland ADS 2000 de az csak Dolby-t tud.

De mindkettő csak 5.1 és nem 7.1.

szerk.: Mondjuk optikain amúgy is csak 5.1 tud átmenni. És most jut eszembe hogy a PC bemenete alig ha fogja fogadni a Dolby-t vagy DTS-t.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56541) SunMount3r válasza MasterMark (#56540) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért írtam a kínai webshopokat, ott azért lehet találni pár fajtát, olyat is, ami 5.1 DD-t és DTS-t is tud. Bár hangminőségben kétséges a dolog, de ha máshogy nem nagyon lehetne ezt megoldani, akkor jobb a semminél. (Amúgy neki is 5.1-es kell a leírása alapján).

De amúgy hangminőségben lehet jobban járna inkább egy rendes sztereó DAC-al, pl. a FiiO D03K-val. Elébe meg tehetne valami optikai switch-et, hogy váltogathasson a PC és TV között, azok is vannak a kínai webshop-okban.

[ Szerkesztve ]

(#56542) MasterMark válasza SunMount3r (#56541) üzenetére


MasterMark
titán

A kis zenecucca 7.1.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56543) SunMount3r válasza MasterMark (#56542) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, kétszer is írta, hogy 5.1 kell neki, 7.1-et nem is említett, nem tudom te honnan veszed?

Szerk.: Elébe meg tehetne valami optikai switch-et, hogy váltogathasson a PC és TV között, azok is vannak a kínai webshop-okban. -> Ez nem jó, közben rájöttem, mert a mert analóg bemenetek így is úgyis foglaltak lesznek, ha rá van kötve a PC is.

[ Szerkesztve ]

(#56544) chris-v


chris-v
senior tag

MasterMark:
A hangkártya egy Creative Sound Blaster Z.
A leírásában is csak hangfelvételre írja az optikai bemenetet. Videóról nem esik szó. Lehet pont a késés matt.

SunMount3r:
Lehet megpróbálom egy rövidebb optikai kábellel mit mutat, hátha...

Bár ahogy így beszélgetünk, látom hogy a legjobb megoldás az lenne, ha beszereznék egy erősítőt a tv alá és egy 5.1-es hangszettet. Ami a pc-re van kötve azt meg megszüntetném.
A mostani egyébként egy Logitech X-540 hangszett. Régóta megvan, nem egy csúcs, de szépen szól és meglepően erőteljesen.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56545) MasterMark válasza SunMount3r (#56543) üzenetére


MasterMark
titán

Valóban 5.1 írta is. Korán van sorry mindenki. :B

Switch Tax

(#56546) bnorci71 válasza MasterMark (#56540) üzenetére


bnorci71
addikt

Ha Creativot talál az csodaszámba megy...volt nekem is egyébként szerettem
szerintem ilyenre gondolt

Az nekem még mindig nem világos miért akarod a tv hangját a Pc-be visszaküldeni.... :F
Pc-t rákötöd a hangfalra
Tv-t rákötörd a hangfalra
ha csak 1 anaológ bemenet van ott a linkelt decoder azon van több digi bemenet az analóg meg mehet a hagcuccba.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56547) MasterMark válasza bnorci71 (#56546) üzenetére


MasterMark
titán

Tudom, hogy ilyenre gondolt, volt már erről szó többször is több topikban.

A legjobb megoldás tényleg ez. Ebbe beleköti a hangcuccát, meg bedugja optikán a pc-t is meg a tv-t is, és akkor megy minden.

Switch Tax

(#56548) bnorci71 válasza MasterMark (#56547) üzenetére


bnorci71
addikt

Ja akkor bocsi
na amíg szerkesztettem le is írtad :C
sokáig használtam így a PC/Tv forrásként a Creativ DD-100+Genius Ht5.1 rendszert

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56549) chris-v válasza bnorci71 (#56546) üzenetére


chris-v
senior tag

És ha egy ilyen vagy ehhez hasonló dekóderbe, vagy akár ha találok egy Creative DDTS-100-ba dugom be az optikai kábeleket, akkor nem lesz késés?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#56550) SunMount3r válasza chris-v (#56549) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a távolságra gondolsz, akkor ezt a kütyüt már jobban tudod pozicionálni, pl. a TV közelébe, így optikai kábelből nem kell olyan hosszú. Akkor viszont lehet neked meg az analóg kábelekből kell hosszabb. Vagy pl. valahol középre és akkor fele-fele. De ezt már neked kell tudni, hogy hova tudod rakni.

Szerk.: most látom, hogy "késés" helyett "kevést" olvastam, akkor így nem túl releváns ez a hsz.-em.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.