Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) python1 válasza ctrlaltdel13 (#56850) üzenetére


python1
veterán

Most nézem, hogy ami kell hozzá kártya, hogy tudjunk külső forrást csatlakoztatni, eléggé húzós.
Szerencsére nem érint a dolog egyelőre.
Az új konfig amit kizárólag HTPC-nek terveztem, egy asus Tuf 450-es (ATX) chippes alaplapra épül, ryzen 5 1600-as processzorral, 16 GB rammal a GPU-t RTX 3060-ra.
Ezzel biztosan kihajtom az igényeimet úgy, mint kép mint hangi tekintetben, de egyelőre a "mankó"-nak használt konfig is zavarbaejtő minőséget produkál. Azért majd a hangra kíváncsi leszek.

(#56852) ctrlaltdel13 válasza python1 (#56851) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem is olyan vészes az ára.
Pont minap érdeklődtem projis topikba, hogy tudnám a tv képét bármily módon a vetítőre varázsolni, úgy hogy a hang már analóg módon mehessen a végfokba,külső dac nélkilül.
Erre pont jó lenne ez.

A htpc-d a lehallgató helyiségbelesz, nem lesz hangos a vga?

(#56853) python1 válasza ctrlaltdel13 (#56852) üzenetére


python1
veterán

Nem hinném, hogy a mostaninál habgosabb lenne, de már ezt sem lehet hallani.
Egyébként egy hangszigetelt rack szekrénybe fog kerülni minden komponens, már csak a pormentesség és a megfelelő hűtés miatt is, na meg halkabb is lesz a bazár.

(#56854) devil-k válasza python1 (#56851) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nálam is elég jó lehetne a felállás:
- GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI
- AMD Ryzen 5 3400G 3.70GHz AM4 BOX Wraith Spire hűtővel
- NOCTUA NH-L9a-AM4
- SEASONIC SS-350M1U-F0 350W táp
- WD 500GB Red SA500 NAS M.2 SATA
- G.SKILL 32GB Aegis DDR4 3200MHz CL16

Ebbe kellene valami low profile kártya, mivel ez egyben a épített szerverem 4 hotswap fiókkal.

- mozi bolondéria -

(#56855) python1 válasza devil-k (#56854) üzenetére


python1
veterán

Maximálisan.

(#56856) Melorin


Melorin
addikt

Használ valaki CEC adaptert PC-hez? Az lenne a kérdésem, hogy ha a TV volume gombját megnyomom akkor az a windowsban a master hangerőt állítja?
Melyik adapter az ami nem drága de már ajánlott kategória?

(#56857) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Passzív vga mi ajánlott egy htpc-be?
1030?? Gddr4 vagy 5?

(#56858) nihil41 válasza ctrlaltdel13 (#56857) üzenetére


nihil41
tag

Ddr5

(#56859) ctrlaltdel13 válasza nihil41 (#56858) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hogy melyik cég kiadása mindegy,vagy van valami különbség, amiért az egyik ajánlott a másik nem.
Ennél van jobb erősebb esetleg?(passzív)

(#56860) nihil41 válasza ctrlaltdel13 (#56859) üzenetére


nihil41
tag

Nem tudom, én most egy rx550-et rendeltem, az erősebb, de van rajta egy ventilátor, ami csak akkor megy, ha kell.
GT 1030-nál szokták mondani, hogy nem megy neki a kadenciahelyes lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#56861) ctrlaltdel13 válasza nihil41 (#56860) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Akkor az kilőve.
Melyiket rendelted 4g -ásat?

(#56862) nihil41 válasza ctrlaltdel13 (#56861) üzenetére


nihil41
tag

Igen

(#56863) SunMount3r válasza nihil41 (#56860) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

GT 1030-nál szokták mondani, hogy nem megy neki a kadenciahelyes lejátszás.-> Ezt kik és hol "szokták mondani"? Valami konkrét forrás? (Meglepne a dolog, hogy pont az "nem menne" ezzel a kártyával a többi Nv kártyához képest).

(#56864) python1 válasza ctrlaltdel13 (#56859) üzenetére


python1
veterán

Minek neked passzív, processzorod sem passzív?
Már rengeteg szinte 0dB-es megoldás létezik, pl: nekem 5dB-es ventik tolják a levegőt a HTPC-be.
Esetleg arra gondolsz, hogy bármit befolyásol hangban?
Én biztosan nem építenék HTPC-t passzív kivitelben, de igazából PC-t sem.
Most alakítottam át a gyerek 1070-es kártyáját, megkapta egy 1080TI hűtőjét, és 2db 12 cm-es fúvókát aplikáltam rá, hangtalan és hűvös, de a képminőségben, vagy akár hangban sem venni észre semmit.

[ Szerkesztve ]

(#56865) ctrlaltdel13 válasza python1 (#56864) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mit tudom én.
Jó nekem az aktív is, csak kussoljon.
Van a procin speckó torony hűtő, de azt meg nem mondod 20 centiről se hogy forog benne valami.
Csak azért akarok venni mert az alaplapi hdmi-meghalt.
Full hd-ra elég lenne az igp-is.

Ajánlás " nulla" decibell-esre?

(#56866) python1 válasza ctrlaltdel13 (#56865) üzenetére


python1
veterán

Tudod monitorozni a ventiket, nálam a régi RX kártyáknál (560-570)50C- alatt be sem kapcsolt a ventilátor, fullhd-ban gyenge madvr, 35%-os max forgást adtam a kártyának.
Szóval bátran vehetsz egy nagyobb ventivel szerelt kártyát, vagy akár 2-vel is, biztosan nem fogod hallani, és akkor már élvezheted a madvr adta lehetőségeket is.
Én jelenleg egy 1060-as NV-t ajánlanék 30-körül mennek, olyat vegyél ami nem kér segédtápolást.
[link] valami hasonlóra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#56867) nihil41 válasza SunMount3r (#56863) üzenetére


nihil41
tag

Mittudomén, itt is elhangzott, hogy probléma van bizonyos esetekben.

(#56868) SunMount3r válasza nihil41 (#56867) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha arra a PDF "driver" táblázatra gondolsz, amit én szoktam linkelgetni, akkor abban semmi ilyesmiről nincs szó. De lehet nem arra, de akkor konkrétan mire?
A kadenciahelyesség problémája az Nvidia kártyáknál általános dolog és olyanról még nem hallottam, hogy ennél, vagy annál a kártyánál erősebben jelen lenne a többihez képest. Te akkor igen? Mert a hsz.-ed kimondottam az 1030-as kártyákra vonatkozott. És én ezeket csak azért írom ide, hogy ha lehet ne tájékoztassunk félre senkit vélt, vagy félreértett információk alapján.

Amúgy, ahogy abban a táblázatban is olvasható, nemrég egy bizonyos driver verziótól sokat javítottak az Nv kártyák kadencia helyességén is, így talán már nem olyan "égetően" kizáró probléma, mint régebben volt.

(#56869) python1 válasza ctrlaltdel13 (#56865) üzenetére


python1
veterán

AMD vonalon ez is megfelelő, ilyenem volt, és tényleg hűvös és halk, akár passzívan fullhd-ban.
SunMount3r
Én semmit nem vettem észre a jelenleg itthon lévő 3db NV kártyánál, az AMD RX széria sem tolt jobb képet, vagyis nem látok különbséget a 2 gyártó között kadenciahelyes lejátszásban.
Vagy nem veszem észre, azért pár tesztet lenyomok, mielőtt kinyilatkoztatok 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

(#56870) SunMount3r válasza python1 (#56869) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ahogy írtam és a táblázatban is szerepel volt azért "némi" (vagy ki tudja mennyi) javítás az ügyben az Nv részéről, az biztos. De hogy az AMD-khez képest, vagy úgy általában a "kadencia perfekthez" képest ezzel mennyire zárkóztak fel, az így nincs részletezve.

(#56871) python1 válasza SunMount3r (#56870) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Átnézem, lehet némi hasznos infót is össze tudok gyűjteni, mondjuk 1-2 beállítást javasolnak, ha netán belefutnék ilyenbe.

(#56872) SunMount3r válasza python1 (#56871) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 451.48 / 2020-06-24-es driver-nél írják a 23p "javítást", azért az már elég régen volt. Itt a Topic-ja is.

(#56873) python1 válasza SunMount3r (#56872) üzenetére


python1
veterán

Köszi, jól jött ez is! :R

(#56874) rudi77


rudi77
tag

Kodi 17.7 dsplayert tesztelem. Madvr 4k-al működik. De 1080p filmeknél nem vált madv-re. :W

(#56875) rudi77 válasza rudi77 (#56874) üzenetére


rudi77
tag

Közbe megoldottam!

(#56876) devil-k válasza rudi77 (#56874) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Mátrix verzióval (19.4.) nincs dsplayer?

- mozi bolondéria -

(#56877) Gombinyó válasza devil-k (#56876) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nincs (sajnos). 17es a legfrissebb.

(#56878) devil-k válasza Gombinyó (#56877) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennek egyébként van valami oka? :F

- mozi bolondéria -

(#56879) Gombinyó válasza devil-k (#56878) üzenetére


Gombinyó
őstag

Valszeg annyi, hogy ez egy külön álló fejlesztés a Koditól és nem vitték tovább. Nem a Kodi fejlesztői csinálták sztem.

DSPlayer is a DirectShow-based media player for Kodi Entertainment Center. DSPlayer development is handled through its own branch, which is kept in sync with changes to the official Kodi codebase.

(#56880) SunMount3r válasza Gombinyó (#56879) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy tudom, hogy az eredeti Kodi Team-ből kivált egy fickó anno és az csinálta főleg.
Szóval attól még eléggé "maszek" Kodi fork volt, tehát "hivatalosan" az eredeti Kodi-hoz nem sok köze volt.

[ Szerkesztve ]

(#56881) devil-k válasza Gombinyó (#56879) üzenetére


devil-k
nagyúr

Értem.
És akinek kell jukebox madvr alatt, az mit csinál?

- mozi bolondéria -

(#56882) SunMount3r válasza devil-k (#56881) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. External Player-ezik. Ezzel bármilyen másik lejátszó app meghívható a lejátszás idejére Kodi alól, amikor indítod a videót.

(#56883) Gombinyó válasza devil-k (#56881) üzenetére


Gombinyó
őstag

Vagy használja a 17es dsplayer verziót továbbra is. 4k, hdr-el megy vele, igazából nem is tudom mivel tud többet a matrix mozis szemmel.

(#56884) Alien! válasza Gombinyó (#56883) üzenetére


Alien!
senior tag

Mennének rajta a streaming pluginek.. Kis szerencsével lehet menne a Netflix madvr kombó.

(#56885) Gombinyó válasza Alien! (#56884) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen, érdekes lenne látni mit tud kezdeni vele a madvr... nekem a htpc csak helyi hálózatról játszik filmeket, stream a tv-n megy, nem szivatom magam ilyesmivel. :))

(#56886) Melorin


Melorin
addikt

Lehet használni Win10 HTPC-t arra, hogy az erős fő gépemen fusson a játék, de a HTPC streameli a képet a TV-re? Steamlink vagy ilyesmire gondoltam, de ha jól tudom az csak androidon van.

(#56887) SunMount3r válasza Melorin (#56886) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha ez két külön PC (gép), akkor miért ne lehetne, nem is értem így a kérdést...

(#56888) Melorin válasza SunMount3r (#56887) üzenetére


Melorin
addikt

Én meg azt nem értem mit nem értesz :D
A TV alatti HTPC-vel szeretnék a TV képernyőjén játszani úgy, hogy a munkát (számítást) a Desktop PC végzi, ugyanazon a LAN hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#56889) SunMount3r válasza Melorin (#56888) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ez most két külön PC? Mert még így sem érthető mit akarsz kérdezni, sőt még zavarosabbá tetted. Most már azt mondod, hogy a HTPC-vel akarsz játszani a másikkal meg valami "munkát" akarsz végeztetni. ???

Szerk.: Ja már kapisgálom. A Desktop (Játékos) PC-t (annak a képét) akarod a TV-re "kötni" a HTPC-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#56890) Melorin válasza SunMount3r (#56889) üzenetére


Melorin
addikt

Ha nem érted, nem értem miért szólsz hozzá. :U

(#56891) SunMount3r válasza Melorin (#56890) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mind1, csak segíteni akartam, úgy látszik neked ez is baj. De nekem 8, majd válaszol az, aki kapásból megérti, hogy még véletlenül se kelljen világosan elmagyarázni.

(#56892) MasterMark válasza Melorin (#56886) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet használni igen, a SteamLink az működik két PC között is, csak lépj be ugyanazzal az accounttal és akkor lehet streamelni a másik gép képét oda ugyanúgy.
De ugyanezt tudja az AMD Link is ha AMD videokártyád van.
Vagy Nvidia GameStream is ugyanerre jó.

SunMount3r: A game a pc-n fut a másik szobába, te meg a HTPC-n irányítod meg látod a képét. Mint egy távoli asztal, csak játékra.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56893) SunMount3r válasza MasterMark (#56892) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt már kb. sejtettem. De ennek mi köze a "HTPC"-hez? Mármint, hogy a másik PC épp a TV-re van kötve, ettől? Ez inkább a VGA-s Topic-okba való kérdés.

(#56894) MasterMark válasza SunMount3r (#56893) üzenetére


MasterMark
titán

Igen. Nekem is a HTPC az a PC ami a tévére van kötve. Meglepő. :DDD

Ha HTPC-n akarja ezt megcsinálni, akkor szerintem nyugodtan elfér ez itt, hiszen ez HTPC topik.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56895) SunMount3r válasza MasterMark (#56894) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja, attól már, hogy TV-re van kötve feltétlenül HTPC és csakis HTPC, és csakis ebbe a Topic-ba való? Az a PC az egy PC, függetlenül attól milyen megjelenítőre van "kötve". Szerintem te sem érted, mit nem értek (illetve nagyon is értem, csak azt nem miért itt kellet megkérdezni).
Mi köze van ahhoz, hogy azt a PC-t épp "HTPC"-re fogta be általában (aminek a kérdéshez ugye semmi köze), hogy azon akarja stream-elni a Gamer PC-jének a képét? Két PC, amiből az egyik a TV-re van kötve, BUMM. Lehetne ugyan úgy monitorra is, vagy csirkeólra is, ettől ez még nem lesz "HTPC"-s kérdés. De mind1, nekem mondtam már hogy 8. Ha akarod válaszold meg neki a megoldást.

(#56896) MasterMark válasza SunMount3r (#56895) üzenetére


MasterMark
titán

Aköze van hozzá, hogy az egy HTPC. Az nem elég?

Akarom, és megválaszoltam már neki, köszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56897) SunMount3r válasza MasterMark (#56896) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az, hogy arra van befogva az a PC, arra használja az egy dolog. De a konkrét kérdésének ehhez mi köze van, mit változtat a lehetséges megoldások körén, vagy miben számít, hogy ő épp HTPC-nek nevezi? Mondom, írj neki megoldást, ha tudsz, én csak azt írtam, hogy ez itt egy OFF téma, gyakorlatilag semmi közte a HTPC-zéshez és jobb Topic-ot is találhatott volna hozzá.

(#56898) MasterMark válasza SunMount3r (#56897) üzenetére


MasterMark
titán

Szerintem belefér. Házimozi usecase az is ha játszol a rendszeredet használva.

Írtam neki megoldást már, köszi hogy mondod. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56899) Melorin válasza SunMount3r (#56897) üzenetére


Melorin
addikt

Ennyi erővel a legtöbb kérdés amit ebben a topikban feltesznek, mehetne az UHD lejátszós topikba.
Egy kicsit felfújtad a dolgot, nem gondolod?

(#56900) SunMount3r válasza Melorin (#56899) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért e két Topic között sokkal több az átfedés. Csodálatos, hogy egy "szakmai" fórumon ilyen alap dolgokat kel magyarázni.

#56898 MasterMark: Házimozi usecase az is ha játszol a rendszeredet használva.-> Hogy mi van? Na jó szerintem trollkodjatok mással...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.