Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Segítsetek légyszi mert hülyét kapok. Eddig teljesen jól működött hogy hdmi-n keresztül ment a tv-re kötve, most pedig egyik pillanatról a másikra nincs hang.
Ami érdekes, ha tesztelem a hang beállítások között, akkor jó, ad hangot, sőt ha indítok egy játékot annak is van hangja, és a windows jelző hangjait is visszaadja. De se egy zenelejátszó, se egy videólejátszó de még a youtube sem ad hangot. Fogalmam sincs mi lehet a baj.
Már le választottam az eszközt majd vissza, ki be húztam a kábelt, frissítettem az nvidia drivert, más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#56402) Patice válasza szika87 (#56401) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nézz szét a WIn beállításaiban, hogy mi az alapértelmezett hangkimenet.
Aztán nézd meg, hogy adott alkalmazásokban mi van beállítva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56403) bnorci71


bnorci71
addikt

J4105-t használ más?
Azt vetem észre a W10 kikapcsolás után még 15percet ég az előlepi led, addig még dolgozik a gép.
Normális ez? Képernyőt kikapcsolja szinte azonnal.
Lehet a Transmission fejezi be a folyamatokat?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56404) szika87 válasza Patice (#56402) üzenetére


szika87
aktív tag

Csak azt adtam meg hogy hdmi-n keresztül menjen ki hang. Minden mást letiltottam hogy ne kavarjon be (bár korábban nem volt gond hogy kapcsolgattam a különböző hangkimenetek közt) újabb érdekesség. Próbaként kirpóbáltam hogy különböző lejátszókkal próbálkozom, zenelejátszó, régi media player, filmek+tv stb és mind süket (vicces tud lenni mikor jetaudion hallgatom a zenét és tökéletesen van hang hdmi-n keresztül, amint viszont berakok egy filmet hogy azt játszon le, rögtön süket lesz minden :D ) De egy youtube lejátszás, vagy játéknak van hangja.
Viszont most találtam egy plusz érdekességet, ha a microsoft fényképekkel játszok le filmet, akkor van hang :DDD most komolyan ki érti ezt...
Most mondhatnám szuper használom ezzel, csakhogy a media player classicban a madVR piszkosul jól be van állítva és szép képet ad, nem szívesen mondanék le erről.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#56405) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám adódott hogy a htpcm-ben kicseréltem a vga-t 1660 superről rx 6600ra. DDU-val leszedtem az nvidia drivert felraktam a legújabb amd-t. Ha mpc hc + madvr kombóval játszok le filmet akkor ha megmozdítom a kurzort elmegy a kép pár másodpercre aztán visszajön megy tovább ha nem mozgatom szépen végig megy a film de amint hozzáérek a fenti jelenség tapasztalható. Mi lehet a gond? Esetleg valamit a driverben is állítsak át rég nem volt amd kártyám? Vagy a madvr-ban kellene állítani valamit a kártyacsere miatt?

(#56406) hash99


hash99
senior tag

Még annyi feltűnt hogy csak a 4k-s filmeknél csinálja fullhd-nél nincs ilyen gond szóval szerintem valami madvr beállítás okozhat gondot.

Más. Erre talán kapok választ :) Vannak filmek amiknél kodek problémát ír az mpchc és csak hang van kép nincs. VLC lejátsza de ott meg csak stereo hangot küld ki. Milyen kodekpakkot kellene leszednem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#56407) Borisz76 válasza hash99 (#56406) üzenetére


Borisz76
veterán

Sosem kellett még kodek packot telepítenem mióta a az Mpchc-t vagy a Mpc-be -t használom.
Mindent visznek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56408) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Mondok jobbat, tegnap csak úgy a semmiből működött, ma reggel nem, de délután már igen :D úgy hogy semmihez se nyúltam hozzá vagy változtattam volna meg. Gondoltam rá hogy érintkezési baja van de ha így van akkor a képnek is el kéne mennie nem?
Tehát a lényeg hogy hol működik hol nem...
De már kezdem elengedni a dolgot, ha működik örülök, ha nem akkor meg megy ki a hang az 5.1-re, mivel úgy érzem ez olyan rejtély ami sosem fog kiderülni :D

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#56409) hash99 válasza Borisz76 (#56407) üzenetére


hash99
senior tag

Értem de nálam továbbra is van 10ből 1 amit nem visz :/ szóval valami kéne neki

(#56410) Borisz76 válasza hash99 (#56409) üzenetére


Borisz76
veterán

Az mpchc-ban meg lehet nézni,hogy milyen videó és audió kodekkel van tömörítve az adott film.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56411) jaffa 2843 válasza Borisz76 (#56410) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Shift+F10 :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56412) Benoe77


Benoe77
őstag

Sziasztok!

A Zotac Zbox sorozat tudja vajon a HDMI CEC szabványt?
Szerintetek van olyan mini-pc, ami tudja hdmi-cec-et? Láttam, hogy van külsős usb-s megoldás, de jó lenne valamilyen egyben eszköz.

(#56413) Patice válasza Benoe77 (#56412) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ritka, hogy egy barebone PC tudja alapból, de nem lehetetlen.
Specifikációkban ott kell lennie, ha tudja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56414) Borisz76 válasza Benoe77 (#56412) üzenetére


Borisz76
veterán

2 db Zotac Barbone van itthon....meg nekem egy asztali PC is.

A páromnak egy Zotac ZBOX-EN760 van beállítva.
A fiamnak egy Zotac ZBOX MAGNUS ER51060-t vettem.

Az EN-760 már nem mai darab de tökéletesen megy egy 256 Gb-s SSD-vel és 4 Gb memóriával , HDMI-vel a FHD TV-re kötve , CEC nem megy rajta. Párom azon szokott böngészni , filmet nézni....ha úgy alakul.

A fiam gépe a MAGNUS már fiatalabb és komolyabb , erősebb gép.
Sokat játszik ezért egy 1 Tb-s SSD van benne rendszernek és játékoknak. A játék egy FHD felbontású Dell UltraSharp U2312HM monitoron történik DP csatlakozóval de filmezni már a FHD TV-n szokott , ami HDMI-vel van rákötve. CEC itt sem megy.

Mindhárom PC-n Win10 Pro , 64 bit-es rendszer van.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56415) Borisz76 válasza Borisz76 (#56414) üzenetére


Borisz76
veterán

Amit kifelejtettem és fontos lehet :

A fiam MAGNUS gépe közvetlen a FHD TV-re van dugva HDMI-vel és onnan optika megy át egy régebbi házimozi erősítőbe. Tehát csak akkor van hang ha bekapcsolja a TV-t és az erősítőt.
Amikor játszik akkor fejhallgatót dug a Magnus elején található csatlakozóba és úgy hallagatja.

A párom gépe simán TV-re dugva HDMI-vel és a TV hangszórói szólnak.
Ott nincs semmi extra hang.

Nálam is 2 kijelző van.
Nekem is egy FHD felbontású Dell UltraSharp U2312HM monitorom van DP a VGA-ra kötve. A VGA-ból a másik kábel ( HDMI ) pedig a házimozi erősítőbe megy be...majd onnan tovább másik HDMI-vel a TV-be. Én nem használok fülest , ezért ha hangot akarok , akkor mindíg be kell kapcsolnom az erősítőt......de ettől a TV még nem kapcsol be.

HA filmezni akarok akkor bekapcsolom a TV-t és a HDMI-CEC jóvoltából már kapcsolja is be az erősítőt. Itt működik ahogy kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56416) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Nem találtam külön témát, Intel NUC-ba ugye sima SATA csatlakozós SSD kell általában? (Tehát nem mSATA vagy m2.) Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56417) Polllen válasza Panthera (#56416) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ebbe 2,5”-s sata meghajtót tudsz tenni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56418) Panthera válasza Polllen (#56417) üzenetére


Panthera
őstag

Köszi!

(#56419) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
Arra gondoltam, hogy építenék egy HTPC-t(elsőkörben NAS volt a terv, de az valszeg nem lenne kielégítő) és kikérném a tanácsotokat, hogy milyen masinát lehetne kihozni 150-ből ami képes a 4K HDR-re transcode nélkül Plex szerverrel, bővíthetőséggel(HDD csere, ram csere)? Másra nem igazán lesz használva.

[ Szerkesztve ]

(#56420) Calogero válasza Zsolty20 (#56419) üzenetére


Calogero
addikt

Dolby Visionra is szükséged van? Ha igen ,akkor úgy tudom, hogy az PC-re nem támogatott.

(#56421) Zsolty20 válasza Calogero (#56420) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nem köszönöm, arra nincs szükségem. :)
Nincs olyan TV-m, s várhatóan nem is lesz.
Viszont annyi még a csavar, ha egyáltalán számít, hogy lesz az egyetlenben egy erősítő is. Egy YAMAHA RX-V4A, nem tudom, hogy befolyásol-e bármit, de erre lesz rákötve a TV és ha megoldható akkor a PC is.

(#56422) jaffa 2843 válasza Zsolty20 (#56419) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mekkora 'dobozt' szeretnél gépnek?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56423) Calogero válasza Zsolty20 (#56421) üzenetére


Calogero
addikt

Én ezt használom filmnézésre, meg minden mára is (torrent, web)

Gigabyte B450M DS3H 2.0 HDMI miatt
Ryzen 3400G
Viper 3000 16 GB is (2x8-as KIT)
120 GB Crucial BX500 (Rendszer Windows 10)
Samsung 860 Pro 512GByte (torrent)
6TByte WD Purple (30WDEFRX) (adattárolás)
Pioneer BDR-212EBK
Cooltek Jonsbo G3+Seasonic Prime SnowSilent 550W Gold

(#56424) Zsolty20 válasza jaffa 2843 (#56422) üzenetére


Zsolty20
senior tag

MicroATX-re pályázok, hogy a lehető legkisebb helyet foglalja el, viszont fontos szempont a bővíthetőség. Prociban AMD vagy Intel, az már lényegtelen kb. Tárhelynek 4TB vinyó, ssdnek meg valami 120-as, only system. Kb ennyi az igény. :D
Ha 150-160ból kijön az már istenes, használt nem játszik.

Calogero: szimpi rendszer, AMD felé jobban hajlok.

(#56425) jaffa 2843 válasza Zsolty20 (#56424) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én egy ilyen ITX gépet használok ilyenre. (Plex, torrent, geforce now)

Intel Core i3-10100
ASRock B560M-ITX/ac
Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2L3000C15 2x8GB
EVGA 550 B5
KOLINK Satelite ház

Az volt a koncepcióm, hogy egy teljesen hangtalan fekvő kisebb gépet rakjak össze, ami használható is, ATX tápot tudjak bele pakolni, ami full moduláris és elférjen egy nagy hűtő benne.
CPU-ra rátettem a régi Alpenföhn Matterhorn toronyhűtőt egy 60 fok felett induló ventivel. Táp mindig passzívan üzemel. A leghangosabb benne a vinyók, meg a macska ha ráugrik. :D
A tervem még az, hogy delideljem a procit, a kupak alá és fölé is liquid metal pasztát tenni, aztán a hűtés letudva.

Többé kevésbé ugyanezt építettem havernak is, csak SFX táppal és COOLERMASTER MasterBox NR200 házzal (nem az üvegessel).

Bővíthetőségen pontosan mit értesz?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56426) Zsolty20 válasza jaffa 2843 (#56425) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Bővíthetőséget úgy értem, hogy mondjuk 2 ram slot van az alaplapon, meg mondjuk 3,5-es hdd-ből is lehet pakolni mondjuk kettőt, ha arra van szükség. Viszont összeállítottam néhányat, ha érdekel szívesen megmutatom véleményezésre. :)

(#56427) jaffa 2843 válasza Zsolty20 (#56426) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Dobd be nyugodtan, kíváncsi vagyok.
Vinyókat megoldottam saját kreált tartóval, két szigetelt mennyezeti gipszkarton függesztékkel, és így az oldallappal párhuzamosan van a vinyó. És mivel nem teljesen merev az anyag, van bőven rezgéscsillapító hatása is. Nyilván drágább házzal van gyári megoldás is. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56428) Zsolty20 válasza jaffa 2843 (#56427) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Tessék :) [kép] [kép] [kép] [kép]
Valószínűleg nem a legjobb megoldások, szóval ha van bármi építő kritika, várom :)

(#56429) jaffa 2843 válasza Zsolty20 (#56428) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

AMD szimpinek tűnik. Amit én cserélnék rajta:
- ASUS PRIME B550M-K
- SAMSUNG 250GB 980 M.2

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56430) Zsolty20 válasza jaffa 2843 (#56429) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Közben köszi a segítséget, azonban megtárgyaltuk a lehetőséget a pénzügyminiszterrel(alias asszony) és úgy döntöttünk, hogy nem lészen HTPC. Tehát ez egy ilyen kör volt. Köszi mégegyszer. :D

(#56431) jaffa 2843 válasza Zsolty20 (#56430) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Átérzem. Olyan szép TV-t tudnék venni, de úgy tűnik a hűtő szebb. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56432) bnorci71 válasza jaffa 2843 (#56431) üzenetére


bnorci71
addikt

nézd pozitívan
a hűtő hasznosabb, hideg benne a sör, ha tv -t veszel ihatsz meleg sört filmezés közben :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56433) nihil41 válasza jaffa 2843 (#56425) üzenetére


nihil41
tag

Szia! Ezzel a konfiggal van HDR is? Az alaplap leírása szerint csak 11. gen. CPU-val támogatott.

(#56434) jaffa 2843 válasza nihil41 (#56433) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nincs HDR képes TV-m, de max egy aktív DP-HDMI átalakítóval biztosan megy.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56435) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

HTPC-t szeretnék venni. Nézegettem már pár megoldást, pl. Intel NUC-okat, de nem vagyok eléggé képben, szóval tanácsot kérnék tőletek.

A gép szinte kizárólag filmek (és audio file-ok) lejátszására lenne, de fontos lenne, hogy minél fejlettebb legyen ilyen téren (pl. 4K HDR legalább 60, de inkább 120 Hz-cel, 3D se baj). 1-2,5 gigás LAN, HDMI 2.0(b) legalább, ac-s vagy ax-es wifi, pár USB 3.0/3.1+, esetleg egy Type C csatlakozó. Bluetooth nem létszükség, de nice to have (és jó eséllyel lesz benne eleve).

Mivel szinte csak filmre lenne, és hálózatról (elsősorban NAS) játszana le, ezért egy 128 vagy 256 GB-os m2-es SSD bőven elég lenne hozzá, illetve 8, vagy 16 GB RAM. Nem kell dVGA. QLED, később majd OLED TV-hez, illetve egy házimozi erősítőhöz lenne kötve (5.2.2-es kiépítés).

Új gépet szeretnék majd, ami lehetőleg férjen bele 150-200k-ba (perifériák nélkül nyilván). Ha érdemileg többet tud, akkor valamennyivel 200k fölé is mehet, de mivel idővel majd másik is kellene, ezért az se baj, ha 150k-nál érdemben olcsóbb. Nem akarok nagyon overkill gépet.

Ha egy brand gép helyett komponensekből kellene összerakni nulláról pl. egy mini ITX házba, az se gond. Előre is köszönöm a tippeket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#56436) bnorci71


bnorci71
addikt

Urak ötletet várok ha már balfék voltam
J4105M alaplap 2 Sata az egyiken lóg az SSD a rendszerrel a másikon egy WD Purple ami lassan tele van így beszereztem egy WD Red-r csak azt nem néztem, hogy nem lesz hová dugni.... :W
A rendszert nem nagyon raknám át egyik HDD-re sem, nem hiszem, hogy egészséges lenne egy 24/7 torrentező gépeben.
Ami nekem eszembe jutott
-USB3 pendrive a rendszernek.
-Vagy eldobok még 20e-t és PCIe SSD
-PCIe-Sata bővítő

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56437) Shkiz0 válasza bnorci71 (#56436) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És ha a most vett HDD egy külső házba menne, és USB-vel lenne a gépre kötve az nem lenne jó?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#56438) nihil41 válasza bnorci71 (#56436) üzenetére


nihil41
tag

Eladod a 2 hdd-t és veszel egy nagyobbat...

(#56439) bnorci71 válasza Shkiz0 (#56437) üzenetére


bnorci71
addikt

elég hülyén nézne ki a HTPC mellett....meg plusz táp

nihil41
a a 2éves 4Tb jó nagy bukó lenne meg a most vett 4Tb is
na meg ha megkotlik egy 8Tb vinyó eret is vágnék magamon,

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56440) kokopo válasza bnorci71 (#56436) üzenetére


kokopo
aktív tag

Engem is erdekel a kerdesre a valasz
Foleg a -PCIe-Sata bővítő lehetosege (mert van a fiokban)

(#56441) bnorci71 válasza kokopo (#56440) üzenetére


bnorci71
addikt

ha nekem lenne a fiókban nem lett volna kérdés :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56442) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

Esetleg tudtok olyan programot ami egy mkv fájlnál, amiben 5.1-es dts hang van feltüntetve, minden ezt látja (az erősítő is), de ennél a lejátszáskor mégsem szól semmi a frontokon kívül a többi hangszóróból, meg tudná tesztelni, hogy ténylegesen van e adat a többi csatornán a hangfolyamban?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#56443) Borisz76 válasza Visormail (#56442) üzenetére


Borisz76
veterán

Keress másik anyagot amiben DTS hangsáv van és azt is játszd le.
Ha az is csak sztereóban szól , akkor a lejátszóban kell szétnézni beállítások miatt....esetleg magában a házimozi erősítőben van valami elállítva ?!

Amúgy ilyen esetben illenék megadni, hogy mi a lejátszó eszköz.
Valamint, hogy milyen a házimozi erősítő.
Mivel vannak összekötve.
Vagy ha olyan eset van...akkor optikával mész a TV-ből az erősítőbe.
stb....stb.

Így csak tippelni lehet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56444) Visormail válasza Borisz76 (#56443) üzenetére


Visormail
addikt

Minden más jól szól, csak ez nem, a rendszerrel minden rendben.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#56445) Visormail válasza Visormail (#56444) üzenetére


Visormail
addikt

Közben kaptam segítséget, Audacity ffmpeg kiegészítővel egyből mutatja, hogy csak 2 csatornán van adat, a többi sajnos üres.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#56446) MasterMark válasza Visormail (#56445) üzenetére


MasterMark
titán

A DTS ha nincs passthrougholva akkor két csatornának látszik.

Igazából két csatornai is, és azon van kódolva a több csatorna.

MPC-HC / MPC-BE magában vagy foobar2000 a megfelelő pluginokkal le tudja játszani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56447) bnorci71


bnorci71
addikt

Nem bírtam magammal és csak bevásároltam egy Ryzen2200G rendszert :D szerintem igen jó áron egy komplett gép lett
A kérdés ventibe mi az a zajszint ami már silentnek számít?
12-18dB?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56448) Visormail válasza MasterMark (#56446) üzenetére


Visormail
addikt

MPC-HC is ugyanúgy játsza le, ahogy a kodi. Az erősítő kiírja, hogy dts, meg kigyullad az összes csatorna lámpája, de csak a frontok szólnak. Passthrough-n van... ahogy már leírtam minden más jó. Az audacity megjeleníti a 6 csatornát és a többi üres, ugyanígy van az 5.1-esnek jelzett AC3 hangsávja is. Egy hangszerkesztőben meg nincs passthrough...

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#56449) MasterMark válasza Visormail (#56448) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor minden rendben van, minden jól van beállítva, mindent jól csinálsz.

Egyszerűen csak egy sztereó hang van benne és ennyi.

Switch Tax

(#56450) nihil41


nihil41
tag

Sziasztok! A segítségeteket kérném olyan HTPC összeállításában, ami a 4k HDR filmeket gond nélkül le tudja játszani. Jelenleg egy szinte teljesen passzív gépet használok, aminek a lelke egy Asrock J5005 integrált processzoros itx lap. Minden tekintetben meg vagyok vele elégedve, kivéve, hogy nem megy neki a HDR. Milyen alaplap/processzor kombó az, ami tudná a HDR-t, de nem kell lemondanom a halk működésről és az alacsony fogyasztásról sem? Előre is köszönök minden segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.