Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) Spec válasza Patice (#56043) üzenetére


Spec
őstag

Köszi szépen! Akkor elég lesz. Amúgy is jellemzően a gyereknek menne mese rajta SD-ben :)
Még egy kérdésem lenne. Ha Serviio van a gépen, és direktben rákötöm a TV-re HDMI kábellel, akkor is le tudom játszani a videókat a Serviion keresztül, de HDMI-n küldené át a jelet a TV-re, vagy akkor is a hálózaton keresztül menne, jelen esetben wifi-n?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56052) jolti05 válasza Patice (#56050) üzenetére


jolti05
őstag

Egy bizonyos okból kifolyólag Windows 10-et fogok a jövevényen használni, de a tippet köszönöm, illetve meg is nézem, mi is ez a LibreELEC :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56053) Spec


Spec
őstag

Erre tud valaki választ? Vagyis, hogy ha a HTPC-t rádugom közvetlenül a TV-re HDMI kábelen keresztül, és a Serviio-n keresztül indítok lejátszást, akkor is a hálózaton/wifin megy a lejátszás, vagy felismeri intelligensen hogy van direkt kapcsolódás, és a kábelen küldi ki a videó jelet a TV-re?
Mert akkor egy TV-n, ami amúgy is a fő lejátszási hely, meglehetne spórolni a hálózati forgalmat, és mehetne direktben HDMI kábelen, és akkor a többi eszközön elég lenne hálózaton kapcsolódni a HTPC--hez.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56054) Patice válasza Spec (#56053) üzenetére


Patice
Topikgazda

Serviio + HDMI összekötéssel is LAN-on/Wifi-n menne az adat.
A Serviio egy DLNA szerver, nem egy lejátszó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56055) Spec válasza Patice (#56054) üzenetére


Spec
őstag

Köszi a választ! Sejtettem, hogy ez lesz, csak bíztam benne, hátha beleépítettek egy intelligens rutint, ami felismeri, hogy a lejátszásra kiválasztott eszköz közvetlenül kapcsolódik HDMI-n keresztül, így nincs szükség hálózati forgalomra a lejátszáshoz. Egyfajta direct play módban játszaná le a kiválasztott médiát.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56056) Patice válasza Spec (#56055) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pedig ez megoldható, csak nem Serviio-val.
Telepíts egy Kodit a HTPC-re a helyi lejátszáshoz a háttérben meg futhat a Serviio, hogy a többi eszközöd os elérje a tartalmakat.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56057) Spec válasza Patice (#56056) üzenetére


Spec
őstag

Ok, köszi! Megnézem a KODI-t is.
A KODI működik úgy, hasonlóan mint a Serviio, hogy háttér szolgáltatásként fut, és be se kell lépnem a rendszerbe? Csak mert a gépet úgy használom, hogy nincs rajta se monitor, se billentyűzet, se egér, semmi, csak bekapcsolom, és mire bebootol, már el is érhető a Serviio az eszközökön, de pl. belépnem se kell a Win10-be. A kikapcsoláshoz meg van egy frankó USB-s távirányítom, amivel f*szán ki tudom kapcsolni, mint egy media boxot.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56058) Patice válasza Spec (#56057) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Kodi egy grafikus felületű medialejátszó program, ha a HTPC a TV-re van kötve, akkor egy USB-s infra vevővel és egy MCE kompatibilis távirányítóval lépkedhetsz is a felületen.
Ha nem kapcsolsz hozzá TV-t/monitort, akkor is fog futni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56059) mivamma válasza Spec (#56057) üzenetére


mivamma
senior tag

Van telefonos app is a Kodi-hoz, tökéletesen irányítható vele. Sőt a kiválasztott mappákat automatikusan megosztja a helyi hálózaton is, tehát az is letudva :DD

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#56060) Dorian


Dorian
félisten

Ha már Kodi:
Nálam pár napja egyszercsak visszaállt alapbeállításokra (18.8 Leia)
Mondom miért vannak bebukva a feketék? (full RGB-re állt) És különben is, ennek a filmnek 7.1 a hangja nem sztereó... :DDD
Szóval ha már úgyis újra utána kell néznem mit hogyan kell beállítani benne (ki emlékszik már...), érdemes a 19.3 verziót feltenni? Vagy fent lehet párhuzamosan is mindkettő?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56061) Spec válasza Patice (#56058) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Nekem egy ilyen PC-s infravörös, USB-re dugható távirányítóm van a gépen. A kikapcsoláshoz használom elsődlegesen. Ez jó lehet a KODI vezérlésére is?
Amúgy az értem, hogy a KODI egy média lejátszó program, egy időben használtam is, csak valamiért kínlódásom volt vele a hálózati beállításokkal, és akkor álltam át Serviio-ra, mert az minden nyügedelem nélkül, pikk-pakk működött.
Itt inkább az lenne a kérdés, hogy a KODI elindul-e háttér szolgáltatásként, ha csak bekapcsolom a gépet, és nem lépek be a Win 10-be. Leegyszerűsítve, csak megnyomom a power gombot a PC-n, és ennyi, mivel nincs rajta se billentyűzet, se semmi.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56062) Calogero válasza Spec (#56061) üzenetére


Calogero
addikt

A távirányítóval bekapcsolni is lehet a gépet?

(#56063) Spec válasza Calogero (#56062) üzenetére


Spec
őstag

Nem, arra ez nem alkalmas sajnos.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56064) SeLe válasza Calogero (#56062) üzenetére


SeLe
tag

Gép be és kikapcsolására (és egyéb másra is) ez tökéletesen alkalmas.

(#56065) Spec válasza SeLe (#56064) üzenetére


Spec
őstag

Bekapcsolásra semmilyen távirányító eszköz/alkalmazás nem alkalmas, ezt elég jól körül jártam anno. Van pár barkács megoldás, amikor egy infrás távirányított, bedrótozol a bekapcsoló gomb mögé, gyakorlatilag be kell forrasztani az áramkörbe, de ez már komolyabb beavatkozást igényel.
Bekapcsolni egy gépet távirányítóval csak akkor lehet ha támogatott, és bekapcsolt a wake-on-lan funkciója a biosban. És ezen keresztül történik a felélesztése a gépnek. Ez egyébként jellemzően nem mindegyik gépen működik/támogatott.
Ha nincs, vagy nem működik a wake-on-lan, akkor nem tudod távirányítóval bekapcsolni, muszáj megnyomni a power gombot rajta.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56066) sbeela válasza Spec (#56061) üzenetére


sbeela
csendes tag

A win inditópultba be kell rakni a kodit, akkor automatikusan indul

(#56067) Alien!


Alien!
senior tag

Üdv!

Van egy htpc-m és arra keresnék megoldást, hogy miként tudnám távval bekapcsolni. Egy usb-s légegeres MX3 van rákötve, de ez alvásból nem tudja felébreszteni. Nyilván ott van a wake on lan megoldás is mobillal, de a távval lenne az igazi. Ötlet?

(#56068) Spec válasza Alien! (#56067) üzenetére


Spec
őstag

Éppen erről diskurálunk az előző hsz.-ekben :)
Bekapcsolni nem tudod sehogy máshogy, csak wake-on-lan-nal. Vagy ha akarsz forrasztani, akkor van barkács megoldás is neten erre. Gyakorlatilag a power gomb mögé be kell kötni egy IR távirányító vevő elektronikáját. :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56069) SeLe válasza Spec (#56065) üzenetére


SeLe
tag

Valóban a wake-on-lan bekapcsolásának lehetőségét feltételezve ajánlottam az Unified Remote alkalmazást. Nem is gondoltam, hogy manapság ez valakinél nem játszik.

(#56070) sbeela


sbeela
csendes tag

Ha nem kapcsolod ki a gépet, hanem alvó módba rakod csak, akkor pl a Logitech vez. nélküli bill. felébreszti...

(#56071) Alien! válasza Spec (#56068) üzenetére


Alien!
senior tag

ezt benéztem, köszi :)

volt vmi imon táv annó, ennek nincs valami modernebb alternatívája?

(#56072) Spec válasza Alien! (#56071) üzenetére


Spec
őstag

Én egy ilyen távirányítót rendeltem pár éve kínai barátainktól, és meglepően jó minőségű, és nagyon készségesen teszi a dolgát. Akkor szállítással együtt se volt több 2000 Ft-nál az ára. Még kis "joystick" is van rajta, amivel akár a kurzor is mozgatható, persze elég korlátozott módon. Én alapvetően a gép kikapcsolásához használom, az nagyon profin működik vele. Csak ajánlani tudom. :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56073) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Lehet rossz helyre tévedtem, akkor kérlek hagyjátok figyelmen kívül.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a legegyszerűbb (=olcsóbb) megoldás arra, hogy a laptopom képernyőjét kiküldjem a tv-re vezeték nélkül? Örülnék a fullHD-nak, de ha az komoly felár, akkor a sima HD is megfelelő. Akár komolyabb késleltetés sem probléma, yt, netflix, hbogo nézésre használnám csak.

(#56074) skippper válasza Blackhole13 (#56073) üzenetére


skippper
senior tag

Apple TV, ha MacBook, Chromecast vagy Microsoft 4K wireless display adapter ha Windows (amennyiben jól értem a követelményt). Viszont ha tényleg csak ezek nézésére használnád, akkor jobban járnál egy dedikált médilejátszóval, ami tudja mindet alapból és nem kell hozzá a notebook se.

[ Szerkesztve ]

(#56075) Borisz76 válasza Blackhole13 (#56073) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért akarod vezeték nélkül ?
Egy szál HDMI kábel....legjobb megoldás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56076) Blackhole13 válasza skippper (#56074) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszi. Az adblocker miatt a windows alapra szükségem lenne.
Gondolom anycast, iron cast, stb. is megoldja a feladatot.

Borisz76: Rendkívül idegesít a nappali közepén végigfutó kábel. :D

[ Szerkesztve ]

(#56077) Borisz76 válasza Blackhole13 (#56076) üzenetére


Borisz76
veterán

TV-d okos ?

Mert egy NAS-t elrejtesz a házban és a TV-n DLNA-val nézed a filmeket, sorozatokat.

Amúgy meg a TV mellé , alá teszed a lapost és nem fut végig a sehol a kábel....
Bár nem ismerem az elrendezést....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56078) Patice válasza Blackhole13 (#56073) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vegyél egy vezeték nélküli billentyűzetet, amin van tapipad is és a laptopot dokkold a TV mellé HDMI kábellel rákötve. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56079) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Van egy viszonylag regi gépem:
AMD A6-5400K 3.60GHz
GIGABYTE GA-F2A85XN alaplap.

Szerintetek ez alkamas HEVC lejátszására és Libreelec futtatására? FullHD Oled TV és 5.1 házimozi dolgozik mellette.

Most egy Wetek Play 2 használok Libreelec rendszerrel, de HEVC már megakasztja és a FullHD Netflixxel sem boldogul. Ráadásul nem jönnek rá frissítések, az eddigi szolgáltatások kezdenek megszűnni. Vagy keressek inkább egy új X905 boxot?

(#56080) Patice válasza Pityu89 (#56079) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hardveresen biztos nem fog menni neki a HEVC, max. szoftveresen, ha bírja (szerintem kevés hozzá procierőben).
Sima h.264 az problémamentes kell lennie, LibreELEC sem szabadna neki gondot okozni.
Új Amlogic boxon érdemes elgondolkodni, a szaktopikjában biztos találsz/kapsz aktuális jó vételt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56081) Spec


Spec
őstag

Nem tudom jó topikba írom a kérdésem, de hátha tudtok rá választ... Használom a korábban említett mini PC-met Serviio-val, HTPC-ként. Wifi-n kapcsolódok a PC-vel is a hálózatra, és a Samsung TV-m is ezen kapcsolódik.
A gondom, hogy esetenként videó lejátszás közben felugrik egy párbeszéd ablak a TV-n, egy OK gombbal, és egy "Ellenőrízze a hálózati kapcsolatot." üzenettel. Ha nem nyomok rá pár másodpercen belül, akkor kidob a lejátszásból, és kereshetem meg újra filmet, és kezdi szépen előröl az egész lejátszását. Ha elég gyors vagyok a TV távirányítójával rányomok az OK-ra, akkor csak a lejátszás áll meg, és egy újabb OK gomb nyomással onnan folytatja, ahol éppen tartottam, kvázi mintha le lett volna pause-olva, és onnan megy tovább. Mi okozhatja ezt?
A router egyébként kb. 40 cm-re van a PC-től, és kb. 2 m-re a TV-től egy helyiségben, szóval térerő gondok nem hiszem hogy vannak.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56082) charlyl válasza Pityu89 (#56079) üzenetére


charlyl
csendes tag

Amennyiben belefér a PC házába és anyagi lehetőségeidbe, tegyél bele egy VGA -t.
Az AMD RX550 / Nvidia Geforce GT1030-tól indulva és felette már hardveresen megy a HEVC.
Hasonló procim (A8-5600K) van, meghálálja.

[ Szerkesztve ]

(#56083) Patice válasza Spec (#56081) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kábelezd be mindkettőt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56084) Spec válasza Patice (#56083) üzenetére


Spec
őstag

Ok, nyilván ez is egy lehetséges megoldás, de most tételezzük fel, hogy nem szeretném bekábelezni :)
A kérdés, hogy mi okozhatja a jelenséget, és van-e rá megoldás úgy, hogy maradok a wifi-nél?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56085) Patice válasza Spec (#56084) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem a wifi okozza. Megszakad a kapcsolat...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56086) Pityu89 válasza charlyl (#56082) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszönöm Patice és Charlyl.

Akkor a gép visszakerül a szekrénybe és veszek egy új boxot. Olcsóbban kijövök. :)

(#56087) k_petya


k_petya
tag

üdv, 4k dolby vision/hdr lejátszáshoz mi lenne a minimum hw követelmény?

(#56088) Patice válasza k_petya (#56087) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak proci IGP-vel, vagy videókártya is lenne a rendszerben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56089) istvan170


istvan170
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani Chromecast TV helyett valami nagyon hasonlót optikai kimenettel? Teljesen elégedett vagyok vele, de feladnám a bt-s hangátvitelt és össze szeretném kötni fizikailag egy hangrendszerrel. A lényeg a kis méret (feltenném a projektor mellé) a távvezérlés, Netflix, HboGo, Kodi futtatása (NAS streaming).

(#56090) MasterMark válasza istvan170 (#56089) üzenetére


MasterMark
titán

Chromecast Audio-n van optikai.

De miért nem kötöd a TV-t be optikain? Vagy ha van HDMI akkor a Chromecastot dughatod arra is.

Switch Tax

(#56091) Calogero válasza k_petya (#56087) üzenetére


Calogero
addikt

Én úgy tudom, hogy a dolby vision nem támogatott még PC-n

(#56092) k_petya válasza Patice (#56088) üzenetére


k_petya
tag

vga is természetesen.

(#56093) istvan170 válasza MasterMark (#56090) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nekem ilyen van a plafonon a projektorba dugva:
[link] Ezen nincs optika.
Szerintem a Chromecast Audion nincs Netflix, Kodi meg ilyenek. Vagy?
Tv nincs, a vászon messze van, amellett van hangrendszer. Oda kellene eljuttatnom a hangot optikán a projektortól. Szóval kéne valami, ami a projektor mellé tehető HDMI-n, és van optikai kimenete.

(#56094) Patice válasza k_petya (#56092) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDR-hez minimum HDMI2.0b kimenet kell a VGA-n, Dolby Vision jelenleg nem megy ki semmilyen PC-ből közvetlenül.
Ezek lejátszásáhod is MadVR kiegészítés is kell majd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56095) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Ismertek valakit, aki vállal htpc szoftveres részének rendbe rakását?
Persze nem ingyen gondolom😉

(#56096) k_petya válasza Patice (#56094) üzenetére


k_petya
tag

min milyen vga?

(#56097) wolfman


wolfman
veterán

Meg szeretném kérdezni, hogy ki milyen szoftverrel, lejátszóval, codec-el néz HDR filmeket PC-n?
Vettem év elején egy Samu Q7 4K TV-t, ami HDR képes ugye. Mindig K-Lite Codec Pack-ot használtam, abban korábban a MAD-VR kodeket ajánlották, hogy normál videót csinál a filmekből, ha HDR-esek. Mióta ez a készülék van, már nem kell a HAD-VR, hisz a TV kezeli. Pár hete észrevettem, hogy minden HDR film kontraszttalan, sötét. Mintha letekertem volna a fényerőt. Újraraktam a kodeket MAD-VR-al és most egy fokkal jobb, de még mindig kontrassztalan. Állítgathatok dolgokat az nVidia CP-ben, de akkor meg minden más film lesz szar.
1.: Ebben a kodekben hol lelet bármi ilyen fényt, stb. állítani hogy jó legyen.
2.: Ha ez nem is jó, milyen program kezeli ezt a HDR-t végre?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#56098) Gombinyó válasza wolfman (#56097) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ne használj semmilyen kodek packot. Egy Kodit tegyél fel és megvagy.

(#56099) skippper válasza wolfman (#56097) üzenetére


skippper
senior tag

MadVR és K-Lite codec pack tényleg jó megoldás, de tapasztalt felhasználót igényel. Kodi lehet tényleg jobb megoldás abban az esetben, ha az MVR-es beállítások nehezebben mennek.

(#56100) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Üdv szakik!

Tudnátok ajánlani olyan hdmi kábelt amivel megy a 4k 60hz?
Egy ilyet: [link] próbáltam, de csak a 4k 30hz megy vele.. :(
Előre is köszi.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.