Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Nemrég vásároltam egy HP T520 mini pc-t, ezt használom médiaszerverként, Libreelec fut rajta, a lejátszást a tv végzi dlna-n keresztül, van azonban egy-két régebbi avi sd anyag, amit a tv valamiért nem eszik meg (SONY BRAVIA KDL-43WF665BAEP).

Mivel otthon csak hdmi-hdmi kábelem van, érdekelne, hogy mit kellene vennem, hogy a pc-t a tv-vel össze tudjam kötni. Elég lenne erre egy mezei hdmi-dp kábel, mint ez? HDMI CEC működni fog így?

A 4k ebben a felállásban nem elvárás, a T520 szerintem nem is tudja, a tv viszont remekül megbírkózik az ilyen tartalommal.

Let the Zone take me if I am.

(#56302) Patice válasza kutga (#56301) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha Libreelec van a PC-n, akkor miért nem azzal játszol le mindent?
MCE kompatibilis infrás távvezérlővel, vagy vezeték nélküli billentyűzettel, esetleg mobillal távvezérelhető.
Ez nem befolyásolná a médiaszerver funkciót sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56303) kutga válasza Patice (#56302) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt szeretném igen, ehhez keresek adaptert. :)

Let the Zone take me if I am.

(#56304) bnorci71


bnorci71
addikt

A MadVr az miért is kel ha pc a lejátszó eszköz mire jó az?
próbáltam guglizni lehet bénán de nem találtam leírást mi is az és miért kel/jó az nekünk?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56305) Borisz76 válasza bnorci71 (#56304) üzenetére


Borisz76
veterán

Sok-sok képjavító algoritmus.
Ha "nagyon" jó képet állítasz be....rettentően terheli a CPU-t , GPU-t !
Tehát egy gyengébb CPU/GPU pároshoz nem is biztos, hogy kell.
Bár be lehet állítani köztes állapotot is :
Javít a képen a különböző algoritmusokkal , szűrőkkel de annyira nem terheli a gépet.

Azért fontos ez mert a HTPC-k általában ott vannak, ahol filmezik az ember.....és ha le van terhelve a gép, akkor hangosan és gyorsan forognak a hűtőventillátorok. Ami filmezés közben zavaró lehet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56306) bnorci71 válasza Borisz76 (#56305) üzenetére


bnorci71
addikt

aham
szóval amit ott állítgatni kel annak én a negyedét se érteném :N
és kel az ha mondjuk a képjavítást a tv végzi?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56307) Dorian válasza bnorci71 (#56306) üzenetére


Dorian
félisten

A tévén inkább kapcsold ki ezeket mind.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56308) Borisz76 válasza bnorci71 (#56306) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor nem.

De "szarból várat" nem lehet építeni.
Tehát ha a forrás képminősége gyenge...abból semmivel sem lehet 4K-s full szuper videót alkotni.

Legjobb képminőséget a BR lemezek jelentik....
Vagy az azokról készült "remux" ;)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56309) bnorci71 válasza Dorian (#56307) üzenetére


bnorci71
addikt

majd ha lesz MadVr lejátszó arra vonatkozott a kérdés, jelenleg áttértem a tv Kodi lejátszójára, de mivel a legtöbb tartalom amit eddig néztem stream formában elérhető lassan nem kel a tv Kodija se

Borisz76 #56308

nyilván :) ,de ha normális a bitráta egy 480P film is teljesen vállalható egy 4K tv-n, de miért is nézzem azt amikor 899Huf nem a világ pénze és nézheti az ember ugyan azt DV-be :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56310) bajnokpityu válasza bnorci71 (#56304) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mert a fileokban nem képpontonként van letárolva az információ, csak az utasitás, hogyan kell belőle renderelni.

a képjavitás az egy rossz magyar forditás, igazából renderelés történik, nem javitás. és ez minél jobb algoritmussal történik, annál jobban azt kapod meg, amit eredetileg akartak, h láss.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56311) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap este meglepődtem. Miértisne-alapon kipóbáltam a madVR-t, (MPCHC-ra ültetve) a j3160-nal. Alap beállításokkal simán megy így az 1080p-s lejátszás. Hogy jobb-e ettől a kép azt még nem tudom, majd ma összehasonlítom, tegnap már nem volt rá energia.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56312) bajnokpityu válasza Dorian (#56311) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az alapbeállításoikkal véletlenül nem ugyanúgy a sima gyorsító számol, mint bármely programnál?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56313) Dorian válasza bajnokpityu (#56312) üzenetére


Dorian
félisten

Fogalmam sincs

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56314) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Sony A83J-s tv-m van. 4k-s tartalmak lejátszásával egy kis problémám. A nagyobb méretű 50Gb-os MKV és MP4 streamelése néha megakad.
A forrás egy másik szobában lévő számítógépen van (SSD-n) ami 5 Ghz-es wifivel kapcsolódik a routerhez. A vétel jó minőségű. A router szintén 5 Ghz-es wifivel kapcsolódik a TV-hez. Kodi és VLC player van telepítve a tv-re.
Milyen lehetőség lenne jó hogy ezek a mikro néha egy két másodperces akadások megszűnjenek? Vegyek külső lejátszó boxot vagy egy közvetlen SSD a tv-re kötve esetleg egy NAS? :F
Köszönöm előre is a segítséget :R

(#56315) Borisz76 válasza Chris82 (#56314) üzenetére


Borisz76
veterán

Első körben egy Pendrive-ra másold át és nézd meg , hogy úgy akad e ?

Ha akad , akkor a TV lejátszó szoftvere a ludas.
Esetleg egy Firmware frissítés a TV-n...majd megint próba.
Ha ez sem segít , akkor külső lejátszó.

HA külső lejátszó, akkor a forrás lehet PC vagy NAS is.

Másik dolog :
Mielőtt bármit is csinálsz....veztékes kapcsolattal is próbáld ki.
Az 5GHz-s wifi jó gyors tud lenni de sajnos nincs olyan stabil mint az UTP kábeles kapcsolat. Bár a TV-ken csak 10/100-s azaz Fast Ethernet csatlakozó szokott lenni , ami nincs olyan gyors mint a 10/100/1000-s Gigabites kapcsolat de át kell menjen rajta a 4K-s anyag !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56316) Chris82 válasza Borisz76 (#56315) üzenetére


Chris82
senior tag

Nincs ekkora méretű pendrive-om ami usb3-as bár nemtudom hogy elegendő lenne e az USB2-es sebessége. Mivel a tv-n nincs Gigabites csatlakozó csak 100-as, szerintem az lassabb lenne.

(#56317) Borisz76 válasza Chris82 (#56316) üzenetére


Borisz76
veterán

10/100 Fast Ethernet - Elméleti 12.5 MB/s
Gyakorlatban 10-11 MB/s

10/100/1000 Gigabit Ethernet - Elméleti 125 MB/s
Gyakorlatban 100-110 MB/s

USB 2.0-s is elegendő. Elméleti max sebessége 48 MB/s
Gyakorlatban olyan 20 MB/s körül teljesítenek.
Wikipédia USB de e szerint lehet akár lassabb is.....

A 10/100-s Fast Ethernet pesze, hogy lassabb mint az 5 GHz-s wifi.
De stabilabb a kapcsolat. Próbáld ki bátran. Veszíteni valód nincs !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56318) Chris82 válasza Borisz76 (#56317) üzenetére


Chris82
senior tag

Rendben, köszi :)

(#56319) bnorci71 válasza Chris82 (#56314) üzenetére


bnorci71
addikt

tv gyári lejátszója vagy valami telepített pl Kodi?
nekem a Kodi Wifi-n is USB3 SSD-ről is akad a DTS HD Master audió anyagokkal, a Philips tv gyári lejátszója viszont viszi simán.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56320) Chris82 válasza bnorci71 (#56319) üzenetére


Chris82
senior tag

Telepített kodi a Tv-re. Akkor lehet jobb lenne pl egy Dune külső lejátszó ? A külső lejátszók közül melyik ajánlott típus?

(#56321) bnorci71 válasza Chris82 (#56320) üzenetére


bnorci71
addikt

próbáld ki a tv sajátját, lehet azzal megy akkor nem a hálózat a gyenge pont.
külső box topikja

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56322) whatnot


whatnot
őstag

Kérdésemmel ide irányítottak.
Air mouse-ok közül melyiket érdemes nézni, melyik működik megbízhatóan?
PC-m rá van kötve a házimozira, cél az lenne, hogy ne kelljen a géphez rohangálni, ha el kell indítani vagy meg kell állítani a filmet. A tévé távirányítója (LG) teljesen jól működik, ilyesmit keresek a PC-hez is.

(#56323) jaffa 2843 válasza whatnot (#56322) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy ideje keresgélek én is. A legjobb esélye nálam ennek van. Sajnos idehaza nem találtam belőle.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56324) whatnot válasza jaffa 2843 (#56323) üzenetére


whatnot
őstag

Megnézem :R

(#56325) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Mi a legegyszerűbb megoldás jelenleg 2022-ben hogy androidos telefonról tudjam irányítani a media player classicot wifin keresztül?
A média player classic remote-t próbáltam, de hiába adtam meg az IP címet, portot stb, nem történt semmi. Köszönöm

We are here for a good time, not a long time.

(#56326) jaffa 2843 válasza szika87 (#56325) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Unified Remote-ot használok régóta. Sok remote lehetőség van benne, ennek a szerver részét kell futtatni a gépen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56327) bnorci71


bnorci71
addikt

Ha egy alaplap csak ezt tudja HDMI-n
Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 24Hz / (3840x2160) @ 30Hz
az jelent bármi gondot ha nem játszik az ember?
a Tv 4K 120Hz

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56328) Patice válasza bnorci71 (#56327) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDMI 1.4, azaz nem fogja tudni kiküldeni a HDR metaadatokat, csak a 4K felbontást.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56329) bnorci71 válasza Patice (#56328) üzenetére


bnorci71
addikt

értem akkor kel a HDMI 2.1? 2.0 a HDR miatt az meg úgy is tud 60Hz120Hz vagy a Hz itt nekem mindegy?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56330) Patice válasza bnorci71 (#56329) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDR-hez HDMI2.0b kell, vagy akár 2.1

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56331) whatnot válasza jaffa 2843 (#56323) üzenetére


whatnot
őstag

Megrendeltem, meglátjuk, milyen lesz.
Viszont nem Amazonról, hanem a Pepper Jobs saját EU oldaláról rendeltem, mert ingyen szállítanak.
A fizetésnél van egy €1.86 költség. Az ingyenes fizetési módok között nem nagyon van olyan, ami itthon lenne, max. a Maestro kártya, nekem viszont Mastercard és Visa van. Így maradt a Paypal.
A kártyaköltség még mindig alacsonyabb, mint az Amazon szállítási költsége.

(#56332) jaffa 2843 válasza whatnot (#56331) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hm, kösz az infót. Majd írj róla, hogy milyen használni? :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#56333) szika87 válasza jaffa 2843 (#56326) üzenetére


szika87
aktív tag

Valamiért nem akar működni, felraktam a programot a telefonra, a szervert pedig a gépre, egy wifi hálózaton vannak, mégse látja egyik a másikat. Próbáltam manuálisan is beállítani de úgysem. Mit nézhettem el?

We are here for a good time, not a long time.

(#56334) MasterMark válasza szika87 (#56333) üzenetére


MasterMark
titán

Wifi kliens izoláció, tűzfal, stb.

Switch Tax

(#56335) szika87 válasza MasterMark (#56334) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszönöm, a tűzfalt bele tettem a kivételek közé, az okozhatja hogy a digi-nek ilyen változó ip címe van?

We are here for a good time, not a long time.

(#56336) Borisz76 válasza szika87 (#56335) üzenetére


Borisz76
veterán

A Digi eszközei sokszor szeparáltak....
Lan-Lan portok sem látják egymást de lehet, hogy a Wifi sem látja a Lan-on csüngő eszközöket.....

Megoldás , hogy az ONT-ot BRIDGE módba kell rakatni és mögé rakod a sajár JÓ routeredet ....majd beállítod a csatlakozáshoz szükséges adatokat ( PPPoE ).
Ha nincs routered, akkor érdemes venni.

Változó IP cím :
Az nem gond.....az lehet gond ha NAT-olva vagy.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56337) szika87 válasza Borisz76 (#56336) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszönöm az infót, megnézem majd otthon. :R

We are here for a good time, not a long time.

(#56338) whatnot válasza jaffa 2843 (#56332) üzenetére


whatnot
őstag

Szerintem jó, legalábbis nekem bevált.
Néha ledobja a Win10, de gyorsan újracsatlakozik.
Az irányítón állítható az egérérzékenység, viszonylag pontosnak tűnik. Egér ki-be kapcsolható. Van háttérvilágítás. Elég kicsi, hogy könnyen forgatni lehessen a billentyűzet oldalra, de elég nagy, hogy ne legyenek kicsik a gombok.
Az alsó gombokat nem próbáltam még, a felsőket igen. Egy kivétellel mind azt teszi, amit kell. A task manager gomb nem a task managert hozza fel, hanem gyakorlatilag mintha ctrl+alt+delt nyomtál volna.
Összességében: nekem rendben van.

(#56339) #72688384


#72688384
törölt tag

sziasztok!

szeretnék épiteni egy média centert otthonra. elsősorban a tévén és okostelefonon szeretném elérni helyi hálózaton keresztül a filmeket. a tévé egy 55" 4k oled webos3.9-el a mobil pedig egy 5"-os android 10.

a kodiról és a plexről hallottam már de sosem használtam egyiket sem. kodi szimpatikusabb de ahogy nézem webos-re nem elérhető a plex pedig igen de nem tudom h fizetős-e az a funkciója ami nekem kell illetve mennyire stabil.
elsősorban nativan oldanám meg, esetleg ha nincs más lehetőség akkor valami android tv.

mi a minimális cpu requirement a 4k anyagok valós idejü konvertálására? apuval is megy a dolog vagy kell dedikált vga?

tudtok ebben segiteni hogy induljak neki?

(#56340) Melorin


Melorin
addikt

Üdv.
5m hosszú HDMI vagy DP-HDMI kábelt tudnátok ajánlani 2560x1440 120Hz átviteléhez? A jelenlegi kábelem nem bírja, folyton elmegy a kép egy pillanatra, meg ilyenek.

(#56341) Valkűr válasza Wasp91 (#56100) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen a Norstone Yura hdmi az van 5 meteres. Vagy vsn az Audioquestnek, de az horror aron 120 ezer

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#56342) djnice válasza Valkűr (#56341) üzenetére


djnice
veterán

Audioquest az egyik legnagyobb lehúzó cég a hdmi kábeleivel…

(#56343) devil-k válasza Valkűr (#56341) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit tud a 120.000 Ft-os 5 méteres hdmi? :DDD

djnice
az biztos…

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#56344) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#56343) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Van csatlakozó mindkét végén, közöttük adat közvetítő egység, és ugyan azt átviszi amit az olcsó kábel, csak erről elmondhatod hogy neked olyan van.
Persze mindezt olyannak, akinek a véleménye csak annak számít, aki veszi is az ilyen kábeleket.😉

(#56345) Valkűr válasza djnice (#56342) üzenetére


Valkűr
őstag

egyet értek :)

devil-k : a lehuzáson kivül semmit :) Mert mindennek nevezném csak jónak nem a kábeleit, főleg ezen az áron...Azért is a Norstone amit ajánlottam, mert annak van ebben a méretben ezekkel a feltételekkel emberi áron kábele...Valamint én is használom és elég jó anyag, valamint megbizható összeszerelés..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#56346) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Kodi 17.6 Dsplayeres verzióval lenne egy kis problémàm. Friss Win 10 és friss Kodi telepítés után a felületen a betűk eléggé érdekesen néznek ki. Ez mitől lehet?
Feltettem màr a 64 és a 32 vàlltozatot is de mindig ez fogad
Remélem látszik a fotón.

(#56347) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy mini pc-t a nappaliba, szerintetek fullhd-ra, film, youtube, netflix, hbo max esetén lenne különbség egy I3-6xxx-s gép és egy 4500C/5105-s Brix gép között? Nagyjából mindkettőt ki tudom hozni 50-60k között.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56348) devil-k válasza Polllen (#56347) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én erre inkább egy Apple tv-t vennék.

- mozi bolondéria -

(#56349) Polllen válasza devil-k (#56348) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most chromecast with android tv van amúgy, htpc-t szeretnék, lesz egyéb funkciója is.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#56350) devil-k válasza Polllen (#56349) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi lesz az egyéb funkciója? :)

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.