Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Falcon75 válasza Falcon75 (#56200) üzenetére


Falcon75
tag

Ok. most letöltöttem. most jó. de a hangkimenet még nem oké. nem tudom hogyan kell

(#56202) Falcon75 válasza MasterMark (#56199) üzenetére


Falcon75
tag

Szereo lekeverést hol tudom beállítani?

(#56203) Borisz76 válasza Falcon75 (#56202) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig annyira adja magát, hogy hol....
Beállítások / Hang / Hang feldolgozás

Amúgy micsodán nézel filmet ?

Monitor ? TV ? Házimozi erősítő van a rendszerben ?

Mert igazából a WIN-ben is lehet állítani, hogy alapból milyen a hangrendszer......sztereó / 5.1 / 7.1 stb...
Az MPC-BE-ben nem is szoktam állítani semmit....
Mondjuk nálam Házimozi erősítőbe megy a HDMI kábel.
Az intézi a dekódolást és szólnak a hangsugárzók.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56204) Falcon75 válasza Borisz76 (#56203) üzenetére


Falcon75
tag

Megcsináltam. semmi változás. passz. Az EVR Custom presenter rel van hang...

[ Szerkesztve ]

(#56205) MasterMark válasza Falcon75 (#56204) üzenetére


MasterMark
titán

Hang-nál az audio renderer az MPC Audio Renderer legyen

Switch Tax

(#56206) Falcon75 válasza MasterMark (#56205) üzenetére


Falcon75
tag

az van beállítva

(#56207) Falcon75 válasza MasterMark (#56205) üzenetére


Falcon75
tag

(#56208) Falcon75 válasza MasterMark (#56205) üzenetére


Falcon75
tag

Az audio rendererrel lehet valami. A video jó

(#56209) MasterMark válasza Falcon75 (#56208) üzenetére


MasterMark
titán

A renderer tulajdonságainál jó kimenet van kiválasztva?

Switch Tax

(#56210) Falcon75 válasza MasterMark (#56209) üzenetére


Falcon75
tag

Igen. Az erősítő

(#56211) deedee


deedee
őstag

Üdvözletem!

Új számítógépem van és azon win11. A gépet a tv-vel hdmi kábellel kötöttem össze. Ha filmet nézek és a tv hangszóróját aktiválom be a pc-n, akkor nem csúszik a hang. Ha azonban a pc-re kötött fejhallgatóval filmezek, akkor siet a hang. Már egy fél napom ráment a megoldás keresésére, de nem jöttem rá. Ha valakinek van valami ötlete, ne tartsa magában. Köszönöm.

(#56212) Borisz76 válasza deedee (#56211) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha lejátszáshoz a MPC-BE-t használod akkor :
" + " és " - " a hang késleltetés eltolása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56213) deedee válasza Borisz76 (#56212) üzenetére


deedee
őstag

Köszönöm.

Vlc-t használok, mert abban a lejátszóban a lejátszás sebességét tudom változtatni az egérgörgővel. De akkor úgy látom, hogy sok év boldogságban eltöltött idő után, le kell cserélnem Őt. :D

(#56214) Borisz76 válasza deedee (#56213) üzenetére


Borisz76
veterán

Régen használtam VLC-t.
Abban is rengeteg beállítás van.
Nézz szét benne ...AUDIO DEALAY vagy hasonló....

Gyors keresés ....meg is van :
VLC HowTo/Adjust audio delay

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56215) deedee válasza Borisz76 (#56214) üzenetére


deedee
őstag

Megvan. Köszönöm.

(#56216) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok

Vettem egy Antec HTPC-t. [link] Van ezen egy kijelző, de én azt nem szeretném használni, mert túl erősen világít.
Miként lehet ezt teljesen offba tenni, azon kívül,hogy kikötöm?

Ez a kis kék kijelző. Jópofa Trump vicceket ír ki, meg cpu performance, meg ilyenek, de ez sötétben projektor mellett a vászon alatt inkább csak zavaró..

[ Szerkesztve ]

(#56217) MasterMark válasza Atomgeszi (#56216) üzenetére


MasterMark
titán

Ha lekötöd azzal mi a gond?

Switch Tax

(#56218) Atomgeszi válasza MasterMark (#56217) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Még nem döntöttem el, hogy akarok-e hozzá használni távirányítót.. És az is a kijelzőn van.

Bár most temviewer-t használok, az is untig elég, csak néha röcög a kép.

(#56219) mpierre válasza Atomgeszi (#56216) üzenetére


mpierre
veterán

Nekem is ez van, állítható a fényereje. Le van mentve az utolsó drivert, amit a win 10 is elfogad. Mindent is tud. Elméletben a kodival is összehozható, de nem öltem bele energiát.
Pl lejátszás közben kikapcsolható a kijelző, hírolvasó, e-mail, stb funkciót is tud. Ha a driver+szoftver is fent van, akkor a hangerőt egérrel lehet nyektetni. A hozzá való táv, pedig egérként is funkcionál.
Pár nap múlva leszek a gép mellett, akkor tudok segíteni, ha kell...

Szerk. Kotsog autokorrektúra. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56220) Atomgeszi válasza mpierre (#56219) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi! Ez jó lenne majd.

Nekem a kikapcsolt gép melletti kikapcsolt képernyő is jó lenne, mert zavaró alvásnál. :D

Van egy Vergis irányítóm is hozzá, de ahhoz sem értek. :(
Egyelőre Teamviewerrel kapcsolódik rá telefonnal és notebookkal, aztán indítom kézzel az MPCHC-t meg a soundcloud appot.. mondjuk így is megfelelő. Asszony is már nagyjából tudja kezelni. :D

(#56221) mpierre válasza Atomgeszi (#56220) üzenetére


mpierre
veterán

Ez fura, kikapcsolt állapotban tud órát megjeleníteni, vagy semmit. Az óra is állítható fényerejű...
A veris táv - ha az az amivel eredetileg szállították - meg parádés egy találmány. Van vele munka, de drót nélküli egér és billentyűzet kiváltja.
Az előlapi usb-re vigyázz, mert könnyen tékára megy.
Ez TW-s megoldás nekem eszembe se jutott, úgy használjuk, mint egy hifi részt. Távról on, mire a win feláll, az erőlködő is beröffen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56222) Atomgeszi válasza mpierre (#56221) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Órát jelenít meg. Csak zavaró nyilván éjjel, mert ugye nem egy lágy kijelzője van mondjuk, mint a Primare erősítőmön, hanem azért vadító. :D Bár biztos van valahol létjogosultsága. :D

Szerintem az eredeti távja lesz, már ránézésre sem egyszerű. :D Mindenesetre nem dőlök a kardomba, ha nem használom ki a ficsőröket.

Nálunk most úgy néz ki, hogy kézileg bekapcsolom az Antec-et, kb 20 mp alatt feláll a Win, autologon belép, addgira bemelegíti magát a Primare is, és már lehet is menni Teamviewerre.

Előlapi USB gondolom nem 3.0 még.

(#56223) mpierre válasza Atomgeszi (#56222) üzenetére


mpierre
veterán

A gyártás végén már talán volt usb3-as, de a 2,5-es SSD hely is a vége felé került bele. Ilyen organikusan fejlôdő ház ez, mint egy családi ház.
Annyi a gond, hogy a kijelzőt és a távot gyártó soundgraph Inc. átállt valami másra és nem tudott az Antec mit rakni a házba. Egyszerűen befejeződött a gyártás. Kár, mert pofás, ahogy megbújik az erősítő és a deck mellett. BD olvasóval meg minden AV igényt ki tud elégíteni. Csak hangkari és táp kérdése, hogy mi jön ki belőle.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56224) Atomgeszi válasza mpierre (#56223) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nagyon szép darab szerintem is.
Enyémben van DVB-C kártya is, meg BD olvasó is.

Bár TV-t nem nézünk, BD olvasó meg van a PS-ben is. :D

Ezt a fehér fekete csatlakozót kell lehúzni az első kijelzőről?

Kéne bele HDD is nekem, mert a 256-os SSD nem elég sajnos sok mindenre.

Milyen HDD-t tegyek bele, ami nem rázza szét a házat?

(#56225) mpierre válasza Atomgeszi (#56224) üzenetére


mpierre
veterán

Ezt meg kell néznem otthon, de így ránézésre igen.
Hdd: valami cmr-es adatrögzítésű példányt. Pl skyhawk 4 TB, ha még kapni, mert újabban azok is smr-t használnak. Max 3 lemez, 6 fejes. Ezek nem rezonálnak annyira az 5900 rpm miatt.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56226) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Gondolkodok egy HTPC-ben amin LibraElec lenne.
Ehhez kérnék segítséget milyen processzor támogatja a 4k 10bit hdr-t és minden egyéb mást dolby vision nem szükséges.
Minimum olyan proci kellene ami S922X -nél erősebb.
Nem tudom kell e külön videókártya , mert a 10bit et úgy tudom csak szoftveresen kódolja le.

(#56227) devil-k válasza pruzsi (#56226) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi a baj a kis kínai dobozokkal ha teszik a dolgukat tökéletesen?

- mozi bolondéria -

(#56228) Atomgeszi válasza mpierre (#56225) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azok milyen típus szám alatt futnak?

(#56229) mpierre válasza Atomgeszi (#56228) üzenetére


mpierre
veterán

ST4000VX007

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56230) mzso


mzso
veterán

Helló!

Panasonic tévén azt hol lehet beállítani, hogy ne húzza szét HDMI-n a a 4/3-as képet?
Egyes programok fullscreenben átváltanának 4/3-as felbontásra, pl 2048*1536, de a TV széthúzza. Kerestem a beállítások közt de nem találtam.
A távirányítón, van egy "aspect" gomb, de csak annyit ír ki, hogy "ezzel a jellel a képarány nem módosítható"...

[ Szerkesztve ]

(#56231) MasterMark válasza mzso (#56230) üzenetére


MasterMark
titán

Távirányítón az Aspect gomb.

Switch Tax

(#56232) mzso válasza MasterMark (#56231) üzenetére


mzso
veterán

De mint írtam az nem csinál semmit.

(#56233) MasterMark válasza mzso (#56232) üzenetére


MasterMark
titán

Hát akkor nem tudsz mit csinálni te sem.

Milyen jel ez, hogy nem enged képarányt állítani rá?

Switch Tax

(#56234) mzso válasza MasterMark (#56233) üzenetére


mzso
veterán

Fogalmam sincs miért csinálja. PC UHD-ben.
Próbáltam kikapcsolni a 4K Pure Direct opciót, hátha megjelenik valami beállítás, de nem úgy néz ki.
(Még a "Kép" menüben van egy "speciális" opció ami ki van szürkítve, de azt már nem tudom mi deaktiválja, hogy meg tudjam nézni mi van ott.)

Elég gáz, hogy ilyen alap dolgot nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#56235) Borisz76 válasza mzso (#56234) üzenetére


Borisz76
veterán

És milyen lejátszót használsz....
Szerintem mindeben lehet állítani a képarányt.

Próbáld ki : https://sourceforge.net/projects/mpcbe/

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56236) MasterMark válasza Borisz76 (#56235) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a lejátszó lesz a gond. Írja hogy átvált 2048*1536 felbontásra. Ott lesz a gond.

Ilyenkor a skálázást át kell tenni a GPU-ra, a TV meg kapjon natív felbontású jelet.

Switch Tax

(#56237) zsolt_64 válasza Atomgeszi (#56224) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én most végeztem egy Seagate 2.5' 5TB os ST5000LM000 beépítésével, és teljesen hangtalan. annyi hogy nem csavaroztam oda , hanem műanyag habból (lestrapált polifoam matrac) vágtam neki 1 ágyat .
Az smr-től meg nem kell félni, többen fölöslegesen paráznak itt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#56238) mzso válasza Borisz76 (#56235) üzenetére


mzso
veterán

Nem lejátszó, hanem a képernyő felbontása, régi játékkal, emulátoron. A 4:3-as képarányt nem lehet megoldani sehogy igazi (nem borderless) fullscreenben.
Hihetetlen módon a radeon driver is hasznvehetetlen, ezt a módot nem tudja a skálázásnál, csak szétnyújtani a képet, kicsiben hagyni középen, vagy egy az egyben átadni a TV-nek a felbontást amit ugye a TV nem tud lekezelni és az nyujtja szét.

Alapvető, triviális probléma, és nincs megoldás...

(#56239) mzso válasza MasterMark (#56236) üzenetére


mzso
veterán

Eddig én is eljutottam közben, de az sem tudja megoldani...
Először csak GPU méretezés nélkül zongoráztam végig a skálázás opciókat a Radeon beállításoknál, majd utána. Sehogy nem jó. Érdekes módon a GPU méretezés esetén a "méretarány megtartása" opció ugyanúgy széthúzza a képet mint a TV... Minden sz*r.

Ezenfelül úgy látom hogy 50/60Hz csak alig egy két felbontáson jelenik meg, ami megint a TV hülyesége lehet, esetleg a driveré.
Ráadásul az 1920*1440 amit leginkább használnék az nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#56240) bnorci71


bnorci71
addikt

BÚÉK először is.

Másodszor
Valószínű beújítok egy 4k Oled Tv-t. Eddig ugye HTPC-erősítő-FHD TV volt a felállás
Na most HTPC nem lesz egyenlőre fejlesztve 4K-t meg nem tud.
Gondolom használom addig az UHD tartalmakhoz a Tv lejátszóját. Ebben az esetben egy E-ARC képes HDMI-n kel gondolom az erősítőnek átküldeni a hangot illetve csak olyan hang formátumok fognak átmenni amit a Tv támogat.
Kodek: AC-4, Dolby Atmos ,DTS-HD (M6), Dolby Digital MS12 V2.5

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56241) Borisz76 válasza bnorci71 (#56240) üzenetére


Borisz76
veterán

[kép]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56242) stev65 válasza zsolt_64 (#56237) üzenetére


stev65
tag

Sziasztok, nekem is ilyen házam van, egy 3 és egy 4TB hdd van beépítve, es nem zajos. A kijelzőm sajnos halott a távirányítással együtt, jó lenne valami megoldás rá de nem találok rá sehol. :(

Ne ess pánikba!

(#56243) mpierre válasza stev65 (#56242) üzenetére


mpierre
veterán

A Soundgraph már nem gyártja jó ideje, így pót alkatrész sincs. Esetleg egy műszerésszel tudod megnézetni, hátha meg tudja gyógyítani. A drivereit még csak-csak össze lehet szedegetni. Esetleg ebay.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#56244) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Keresek egy IR2408 típusú távirányítót. Ezt a típust adták annó az IMON-nal rendelkező HTPC házakhoz. Kérem akinek van és megválna tőle az ne habozzon jelezni.
Egyébként mostanában milyen távirányítókat használtok a HTPC irányítására. Az IMON annyira elkényeztetett, hogy nem vagyok hajlandó lemondani a funkcióiról. Elképzelhető, hogy házzal együtt is vevő leszek.

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#56245) MasterMark válasza Nono0000 (#56244) üzenetére


MasterMark
titán

Logitech Harmony, de már olyan ritka mint az imon. :D

Nekem van egy ilyen távom amúgy, de a harmony-t használom helyette.
Mondjuk az imon-t is csak annyira használom hogy bekapcsolja a gépet, onnantól van rádugva egy HP infra vevő az meg szabvány Windows Media Centeres commandokat használ.

Switch Tax

(#56246) Nono0000 válasza MasterMark (#56245) üzenetére


Nono0000
tag

Vajon [innen] lehet rendelni?

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#56247) MasterMark válasza Nono0000 (#56246) üzenetére


MasterMark
titán

De ezt amúgy hogy akarod használni? Ehhez kell az imon infra vevő, meg az imon driverek hogy működjön.

Switch Tax

(#56248) Nono0000 válasza MasterMark (#56247) üzenetére


Nono0000
tag

Nem mondod? Az megvan egy Mozart Media Lab házban, csak a távirányító lepusztult. Egy airmous-zal sz*rakodok. :D

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#56249) mivamma válasza Nono0000 (#56244) üzenetére


mivamma
senior tag

Neked mekkora szerencséd van ;]

10 éve a gépházhoz adták. Most lett először kipróbálva, hogy működik-e. A gépet bekapcsolja, tovább nem teszteltem.

Ha eljössz érte neked adom ingyen.

Budapest…….., a többit privátban.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#56250) Meglivorn válasza Nono0000 (#56244) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Flirc.
Egy Logitech Harmony-val kombinálva de a flirc bármilyen távirányítóval együtt tud működni, szal akár a TV média funkciói, vagy egy régebbi dvd távcsipogója is tökéletesen megfelne.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.