Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Van remény, lehet pénzt csinálni :D Type6-al az eddigi legjobb fuvarom :-) 127k profit 1 úton.

(#852) Viper26


Viper26
nagyúr

SC csak 30km/s, sehogy nem változik, ilyenkor mi van? :U

Pixel 7 | FR955

(#853) Nosam válasza Viper26 (#852) üzenetére


Nosam
aktív tag

Közel vagy valamelyik bolygóhoz. :D Gondolom ott mész el valamelyik mellett?!

(#854) Menthirist válasza Viper26 (#852) üzenetére


Menthirist
veterán

adj gázt :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#855) Viper26


Viper26
nagyúr

Nap van itt, de soha nem volt gond, ha gyorsan fordulok másfelé, de most qrvára semmi... :U

Annyira nem vonz, hogy egy ilyen faszság miatt ingame minden odavesszen. :(((

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#856) Nosam válasza Viper26 (#855) üzenetére


Nosam
aktív tag

Lassíts le, lépj ki szupercruisból és utána újra SC, ha nem segít akkor megint lépj ki és jelölj ki más célpontot menj el oda SC-ben és utána már nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#857) Viper26 válasza Nosam (#856) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jah csak 30km/s max sebességgel kicsit bajos bárhová odaérni. :(

Pixel 7 | FR955

(#858) duvi válasza Viper26 (#857) üzenetére


duvi
nagyúr

Velem is ez történt tegnap. Nem gyorsult SC-ben. Volt a közelemben egy nagy bolygó, aminek a gravitációs tere miatt nem tudtam gyorsulni. Hiába léptem ki és vissza SC-ből. Válassz ki megy másik közeli rendszert. Ugorj oda hipertérben, majd onnan vissza az eredeti célponthoz. Hamarabb megjárod, mint ha ott vánszorogsz.

(#859) Viper26 válasza duvi (#858) üzenetére


Viper26
nagyúr

Próbáltam de semmi, másik rendszerben sem gyorsul. :(

Pixel 7 | FR955

(#860) duvi válasza Viper26 (#859) üzenetére


duvi
nagyúr

Hajtómű energia ellátás nincs visszavéve? Játékból kilépsz és restartolod a klienst?

Diopapa grat a Plasmához! Várjuk a beszámolót, hogy szuperál :)

[ Szerkesztve ]

(#861) Viper26 válasza duvi (#860) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezek is megvoltak, kezdek kifogyni az ötletekből..a hajó meg ott áll a semmi közepén a rakománnyal.

Pixel 7 | FR955

(#862) duvi válasza Viper26 (#861) üzenetére


duvi
nagyúr

Hotassal játszol most? Ha igen, akkor húzd le a gépről, restartold a klienst és a konfig menüben állítsd vissza a bill+egér irányításra. Hátha...

(#863) Viper26 válasza duvi (#862) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ezt én nem értem...Hotas nélkül meg gyorsul SC-ben, így semmi gond... :F
Most akkor valami hotas beállítás ne stimmelne?

Pixel 7 | FR955

(#864) duvi válasza Viper26 (#863) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezek szerint igen. Tedd le a hajódat egy dokkban.Lépj ki a játékból. Hotas visszadug, játék elindít, konfigban kiválasztod a hotast és nyomsz egy control defaultot neki. Offline módban elindítod a legelső küldit és leteszteled a hotast. Még egy kérdés! Leszedted a Hotas X driverét a TM oldaláról? Vagy csak rádugtad a gépre és a win driverrel használod?

(#865) Diopapa válasza Viper26 (#850) üzenetére


Diopapa
addikt

Silent running... Amikor benyomod, akkor a hőt nem engedi kibocsájtani a hajónak, szóval csak "gyűlik" (radartól bal oldalra levő csíkon / százalék jelzőn látod, hogy hol tartasz, érdemes 100% alatt tartani, 150% felett sérül a hajó). Szóval ha silent runningban akarsz ténykedni, érdemes pár dolgot lekapcsolni (pajzs, hajtómű stb, létfenntartást ne! :D) Szóval valószínűleg túlhevült a hajód és szétégett...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#866) Viper26 válasza duvi (#864) üzenetére


Viper26
nagyúr

Csak rá lett dugva, nincs fent hozzá semmi, lehet az a gond. :)

(#865) Diopapa.:

Na ezt nem tudtam, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#867) duvi válasza Viper26 (#866) üzenetére


duvi
nagyúr

Menj fel IDE és a képen látható módon válaszd ki a Hotas X driverét. Oldal alján lesz a download gomb.

Ha feltetted a gyári drivercsomagot, akkor indítsd el a konfig panelt. Ott meg tudod nézni, hogy minden gombod és axisod rendben működik-e.

(#868) Terrorista


Terrorista
senior tag

Régiózáras a játék?

Most dollárban a legolcsóbb, de nem akarok only US verziót venni.

(#869) Barabonc válasza Terrorista (#868) üzenetére


Barabonc
csendes tag

En is dollarban fizettem, nincs vele gond.

(#870) Viper26 válasza duvi (#867) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tudom, hogy ettől vagy sem, de tény hogy most nincs gond a sebességgel SC-ben, azért megnéztem, konfigban mindent, és működik. :R

Landing gear gombját sehol nem találom menüben, pedig jó lenne joy-ra átrakni. :F

Pixel 7 | FR955

(#871) Terrorista válasza Barabonc (#869) üzenetére


Terrorista
senior tag

Köszi!

Megvettem. Töltöm. Előbányászom az X52-őmet. :)

(#872) duvi válasza Viper26 (#870) üzenetére


duvi
nagyúr

Elvileg a bétában már kell lennie landing gear hotkeynek. Az alfa alatt sokan hiányolták és a bétára be lett ígérve. Most mobilról vagyok, ezért nem tudom megnézni :(

Terrorista, üdv a klubban! :)

[ Szerkesztve ]

(#873) Diopapa válasza duvi (#872) üzenetére


Diopapa
addikt

Van hotkey, gyárilag nincs bindelve, valahol a vége fele van, én is feltettem joy-ra. De majd átállítom Voice Attackra, ha egyszer lesz kedvem belőni.

Elite: Dangerous newsletter #35

"It seems you like a fair fight, too, as just 0.2% of weapons are the powerful Plasma Accelerators." :C

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#874) duvi válasza Diopapa (#873) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez se semmi:
5x1 Portrait 24" 120hz Debezeled - AMD R9 295x2 - Elite Dangerous Beta
Mekkora látótere van így az embernek! Nem kétfilléres gépen játszik a gyerek. Magában a 5db 24" 120hz monitor egy vagyon lehet...

[ Szerkesztve ]

(#875) duvi


duvi
nagyúr

Nagyszerű! Belépésnél ez a hibaüzi fogad:
"Unexpected response from server: Bad request"
Mi a hibás lekérés ebben? Nem fogadja el a név/jelszó párosom :W
Valaki találkozott már ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#876) Diopapa válasza duvi (#874) üzenetére


Diopapa
addikt

Itt a specifikáció, nem sz*rral gurigázik....

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#877) duvi válasza Diopapa (#876) üzenetére


duvi
nagyúr

:Y Hány milla lehet az egész cucc, (gép+monitorok+periféria)?

(#878) duvi válasza duvi (#875) üzenetére


duvi
nagyúr

Megvan a válasz az "Unexpected response from server: Bad request" hibaüzenetre. Frissítették a launchert és magától nem frissül a kliens! Nekünk kell letölteni és telepíteni az új launchert. A news ablakban a legfelső sorban lévő Launcher update szöveg, link is egyben. Arra katt és jön le a telepítője. Első indításnál, újra kérni fogja az authenticaciót!

[ Szerkesztve ]

(#879) Diopapa válasza duvi (#878) üzenetére


Diopapa
addikt

Új launcher, akkor lassan új patch is lesz... Még egyet nem lőttem a Plasma Acceleratorommal.. :(((

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#880) duvi válasza Diopapa (#879) üzenetére


duvi
nagyúr

Hogyhogy? Nem volt időd kipróbálni v. valami technikai gond van vele?

(#881) Diopapa válasza duvi (#880) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem volt időm... Pár órája értem haza, most meg inkább whisky.. így meg már inkább nem kockáztatom a hajót...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#882) Menthirist válasza duvi (#877) üzenetére


Menthirist
veterán

Ha magyar árakat néznénk, csak a 2 darab 295x2 900 ezer, proci 320k, alaplap 130k, ssd 130k, 5 darab 170k-s eizo monitor. Ez így már eddig is vagy 2,3 milla. Szerintem a srác felcsapta az árlistát és összeválogatta a legdrágább kapható elemeket (és még akkor Titan Z-t nem lehetett kapni a boltban :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#883) duvi válasza Diopapa (#881) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyobb bajod ne legyen, mint a whisky :N Még a végén bevonnák a jogsidat az Aancondára :DDD

(#882) Menthirist
Tipikusan "amikor a pénz nem számít eset". Valószínűleg hamarosan befigyel a Titan Z is neki :)

[ Szerkesztve ]

(#884) Diopapa válasza Menthirist (#882) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, a marha miért nem elég neki a 8350-es... ;]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#885) Menthirist válasza Diopapa (#884) üzenetére


Menthirist
veterán

jah, amit mondasz szerintem is teljesen valid indok arra hogy valaki olyan gépet építsen 2-3 millióból, amit amit kb 2-3 belül a harmadából össze lehet rakni, kihasználni meg vagy sikerül vagy nem (a játékok túlnyomó része pocsékul skálázódik 2 gpu fölött, ezen meg ugyebár 4 van). Mindegy, akár el is égethette volna a pénze felét, kb ugyanott járt volna.

Duvi: a titan z-nek meg aztán pláne semmi értelme. Konkrétan 2 db 780 Ti kevesebb mint fele áron hoz ki nagyobb tempót. Szóval egy Titan Z árából kb 1,5-2x erősebb gépet kapsz ha beteszel 4 db 780 Ti-t.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#886) Diopapa válasza Menthirist (#885) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem mindegy mire szórja el valaki a pénzét. Számomra meg egy néhány száz k-ba kerülő horgászbot tűnik teljesen hülyeségnek, meg 250k-ért egy Iphone de kinek mi. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#887) Menthirist válasza Diopapa (#886) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért vannak határok, amiken túl már visszatetszést kelt. Pl ha veszek egy 100 milliós autót és szétverem, az nem azt mutatja hogy milyen gazdag vagyok, hanem hogy mennyire teszek mindarra, amiért mások egy életen át dolgozhatnának. És ez a felfogás az ezekben, ami erősen irritál.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#888) Nosam válasza Menthirist (#885) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ezen videokártyák nagy része renderelésre van inkább és grafikai munkára, ugye Titan z-n 12 giga vram van ami nem jön rosszul gpu renderek esetében, pl Octane Render és egyéb grafikai alkalmazásokban is fotó-realisztikus vizualizációt tesz lehetővé gyakorlatilag realtime. Ami azt illeti kb dupla annyi vram van az én gépemben is, mint sokak gépében összesen, és ez csak a vram. De mondjuk az én gépem is inkább munkára van összetéve, de abban egyetértek veled, hogy lehetett volna ezt a teljesítményt olcsóbban is kihozni, viszont hidd el, hogy akármennyit is költesz egy gépre, behozza az árát tehát itt nincs elégetett pénz ha munkára is használja az ember...

(#889) Menthirist válasza Nosam (#888) üzenetére


Menthirist
veterán

tévedés, munkára a Quadro és FireGL/FirePro sorozat való, ami dupla pontosságú float utasítások során 2-2,5x ekkora teljesítményre képes, illetve rendelkeznek azzal a spéci (de mocskosul drága független) ISV driverrel és supporttal, amit megkövetel a szakma. A Titan Z és a 295x2 messze nem munkakártya, arra ott van a K6000 és a W9100. A titan z és a 295x2 "ultra enthusiast" vga kártya 1500 illetve 3000 dollárért (nonszensz), és pl a titan z-n nem 12, hanem 6-6 giga vram van (tehát gpu-nként 6-6 giga, nem összesen 12)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#890) Nosam válasza Menthirist (#889) üzenetére


Nosam
aktív tag

Megeszi reggelire még a "sima" Titan is a quadro 6000-et hát még a titán Z...

Quadro K6000 vs. GTX TITAN

(#891) Nosam válasza Nosam (#890) üzenetére


Nosam
aktív tag

Az sem véletlen, hogy az nvidia kimondottan GPU renderelésre ajánlott 50 ezer dolláros gépében sem quadróbol van 8 darab, hanem titánból...

(#892) Menthirist válasza Nosam (#891) üzenetére


Menthirist
veterán

GeForce GTX Titan Z
2× GK110
VRAM: 6144 MB
2× 2880:240:48
Single precision: 8122 MFLOPS
Double precision: 2707 MFLOPS
Price: $2999
without ISV driver

Quadro K6000
1xGK180GL
VRAM: 12288 MB
1x 2880:240:48
Single precision: 5222 MFLOPS
Double precision: 1700 MFLOPS
Price: $4999
with ISV driver

AMD FirePro W9100
VRAM: 16384 MB
Single precision: 5150MFLOPS
Double precision: 2670 MFLOPS
with ISV driver
Price: $3999

Ez utóbbi 1 (!!!!) gpu-val

https://www.youtube.com/watch?v=xeHei6qmzM0

Szóval driver !!!!! Munkakörnyezetben szóba sem állnak veled Geforce driverrel.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#893) Menthirist válasza Nosam (#891) üzenetére


Menthirist
veterán

És az sem véletlen hogy az Nvidia a Geforce-ok között (tehát a játékkártyák között) sorolja a Titan-t és a Titan Z-t, nem pedig a Workstation kártyák között.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#894) Diopapa


Diopapa
addikt

Nah, másik topikban durrant már Anaconda és Type-9 is és mindkettőre volt biztosítás! :C

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#895) Nosam válasza Menthirist (#892) üzenetére


Nosam
aktív tag

"Munkakörnyezetben szóba sem állnak veled Geforce driverrel."

Le sem sz***a senki a drivert, ha kérek mutatok neked olyan szgépet az Universal stúdióból, hogy a hajad leteszed rögtön, és semmiféle ISV driver nincs rajta... :D

(#896) Viper26 válasza Diopapa (#894) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ezek szerint javítva lett. :)
Biztosítás hogyan köthető a hajóra?

Pixel 7 | FR955

(#897) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Van valahol leírás arról, hogy mi várható a következő beta verzióban? És kb mikor érkezik?

(#898) Diopapa válasza Viper26 (#896) üzenetére


Diopapa
addikt

Ne úgy képzeld el mint az EVE-ben, egyszerűen ha eldurransz, akkor választhatsz, hogy free sidewindert akarsz, vagy a mostani hajódat kapod vissza meg be lehet kattintani a felszerelést ami rajta volt és az eredeti árhoz képest töredék pénzért visszakapod a hajód.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#899) Nosam válasza Diopapa (#898) üzenetére


Nosam
aktív tag

Szerintem azért jobb lenne ha kicsit drágább lenne. Vagy ez is dinamikusan változik vajon, ha többször pukkansz el drágább lesz? Úgy kéne pedig, minél többször pukkan annál drágább legyen és jó lenne az is, ha a végleges játékban kapásból írná is valahol, hogy mennyi lesz az annyi.

(#900) Viper26 válasza Diopapa (#898) üzenetére


Viper26
nagyúr

Oké. :R

Megvolt az első problémamentes köröm Hotas X segítségével, élmény lesz ez így. :))

Pixel 7 | FR955

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.