Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) betyarr válasza Viper26 (#1750) üzenetére


betyarr
veterán

visszatértél a billhez,vagy mi?

(#1752) Diopapa válasza betyarr (#1751) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudom mit csinál, de itt az az eset áll fent, hogy joyyal sokkal jobb mint billel. Érzésre is és könnyebb is úgy irányítani.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1753) Menthirist válasza Diopapa (#1752) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem simán csak pihentette a játékot, ahogy én is. Elő se vettem vagy 2-3 hete, most is csak bementem, de már semmit nem vettek meg ott ahol eddig, hagytam is a fenébe... majd a béta 2-re ránézek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1754) duvi válasza betyarr (#1751) üzenetére


duvi
nagyúr

Csupán annyi, hogy mostanában nem játszott az ED-vel.

(#1755) betyarr


betyarr
veterán

vajon meddig lesz preorder lehetőség?vagy hülyék lesznek elárulni?kicsit elgondolkodtam,hogy inkább várok mígnem kijön a gáme,mert így megtakarítok 20 eur-t,ami már egy fél hotas.

amúgy nagyon leült a kezdeti lelkesedés?mindenki várja a következő bétát/végleges gámét?vagy miért?kb 500 hsz-ig jutottam,onnan már nem volt türelmem tovább olvasni :N

(#1756) Menthirist válasza betyarr (#1755) üzenetére


Menthirist
veterán

Emberfüggő... Van akit közülünk jobban lekötött mint másokat. Legtöbbünk ráadásul befizetett a Star Citizenre és erre is, és most ahogy jött a 0.9 az SC-be, azt is többet játszották mint azelőtt.

Összességében szerintem jó játék lesz mindkettő, de jelenleg egyik sem köt le tartósan, én nem vagyok oda annyira a dogfight-ért, így az Elite-ben több tartalom van számomra jelenleg, ugyanakkor a repülés az SC-ben jobban tetszik, illetve itt nem igazán jön be a starcruise. A többi korrekt, csak beletéve x órát, nekem elég volt addig, amíg nem bővül a lehetőségek tárháza. De még egyszer mondom, jó játék az Elite, és megéri a pénzét, legalábbis nem bántam meg a 60 eurót,, de perpill azért örülök hogy nem vettem season pass-t még 40-ért, amivel minden későbbi dlc-t megkaptam volna.
Most majd a beta 2-ben jön sok új item a hajóra és mélyebb customizáció, még egy rakat bolygó, és remélhetően más pénzszerzési lehetőség is.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1757) duvi válasza betyarr (#1755) üzenetére


duvi
nagyúr

-Végleges megjelenés még idén várható. Béta2 szeptember 30-án jön ki. A jelenlegi 55 rendszert kibővítik 500-ra, kapunk új hajót, felfedezést, frakciókat, rangokat, hajó amortizációt, hajó moddolást, új állomásokat, oktató modulokat, új fegyvereket...
-A 20 euro nem kevés pénz. Olvasgass még egy pár napot, nézegess videókat a YT-on. Nem kell elkapkodni a döntést. Nekem nagyon bejött az ED. Majdnem minden nap tolom egy kicsit. Nem bántam meg a 60 eurós árat, de ez én vagyok.

(#1758) betyarr válasza Menthirist (#1756) üzenetére


betyarr
veterán

és duvi: amúgy én úgy látom,hogy azon kívül,hogy most azonnal játszhatnék a bétával,nem sok extra lenne a 60eur-ért.vagy valamit nagyon félreolvastam?
ez a 40eurós plusz a későbbi dlc-kért már nincs?

(#1759) Menthirist válasza betyarr (#1758) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem, a 40 eurós season pack csak a béta indulásáig (tehát még az alfa fázisban) volt csak elérhető. Aki akkor nem vette meg, azoknak külön egyesével kell megvenniük a dlc-ket ha akarják (nem tudni pontosan mennyit terveznek, de azért nem most fog egyből kijönni egy új, nem kell félni. Illetve dlc-kbe ilyen nagyobb komponensek lesznek várhatóan, mint bolygóra leszállás, stb. A 400 milliárd bejárható csillag elvileg alapból elérhető lesz mindenkinek, aki megvette a játékot.

most az a +20 euró igen, bejuttat a játékba a hátralévő hónapokban (szvsz leghamarabb novemberben jön, de inkább tenném decemberre), amíg meg nem jelenik a teljes verzió, illetve megkapod azokat az extrákat, amiket az elővásárlók is megkapnak (ezt azok nem kapják meg, akik a megjelenés után veszik meg)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1760) Viper26


Viper26
nagyúr

Akkor ha jól értem beta2-re nem lesz törlés? :)

iPhone 14 | FR955

(#1761) duvi válasza Viper26 (#1760) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak a béta végére írtak resetet. Elvileg most nem lesz a Béta2-nél.

(#1762) betyarr


betyarr
veterán

ezt néztem kis magamnak az elite-hez.ti ismeritek?tényleg annyira strapabíró,ahogy állítja?

(#1763) Nosam válasza betyarr (#1762) üzenetére


Nosam
aktív tag

A maga korának egyik legjobb joystickje volt ez anno. Bár ahogy olvastam voltak betegségei ennek is, de ettől függetlenül ez volt anno a number 1. Leszámítva, hogy nagyon hiányzik belőle az FFB...

(#1764) betyarr válasza Nosam (#1763) üzenetére


betyarr
veterán

ja,ez az hogy irányításnál élethű viszonyokat generál?
a legolcsóbb tm hotas-ban már van ilyen?

(#1765) Diopapa válasza betyarr (#1764) üzenetére


Diopapa
addikt

Nincs, de sztem amúgy is életszerütlen egy űrhajó esetében

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1766) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Egérrel és billentyűzettel mennyire játszható ez a játék?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1767) Nosam válasza mcwolf79 (#1766) üzenetére


Nosam
aktív tag

Attól függ milyen egérrel. Én pl joy mellett játszottam már a lézeres trackball-mal is, és precízebb mint bármelyik hall szenzoros joy, nagyobb a felbontása... :D Ettől függetlenül Joy-al játszom mert sokkal élvezetesebb illetve, itt nem számít annyit a precízség mint mondjuk egy 3d-s szoftverben amihez igazából vettem ezt a nem túl olcsó egeret.

(#1768) Diopapa válasza mcwolf79 (#1766) üzenetére


Diopapa
addikt

Játszható, minden funkció elérhető és kézre áll, de joystickkel sokkal természetesebb.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1769) Nosam válasza Diopapa (#1765) üzenetére


Nosam
aktív tag

De mondjuk az ffb- nem csak lövés effekteket képes visszaadni, hanem pl szervos karok erősségét is. Tehát miért lenne életszerütlen az, hogy ugyan olyan erővel lehessen mozgatni a joy-t mint mondjuk egy valódi szervos eszközt?

Nem beszélve arról, hogy pl ha megnézed a nasa valódi űrhajó kilövéseit, ott az indításnál aztán tényleg minden rázkódik a kabinban, hihetetlen erővel rázza a valódi űrhajót a rakéta meghajtás a valóságban is. Szerintem ezek nagyon jók lennének és remélem, hogy lesznek is ilyen effektek a játékban, boost és egyéb dolgok esetén.

[ Szerkesztve ]

(#1770) Diopapa válasza Nosam (#1769) üzenetére


Diopapa
addikt

Milyen "szervó" ? Te úgy képzeled, hogy a jövő űrhajójában bármiféle közvetlen kapcsolat lesz az irányítás és a hajtómű között?

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1771) Menthirist válasza Diopapa (#1770) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, ide nem kell force feedback, mint ahogy egyik fly-by-wire gépen sincs :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1772) Nosam válasza Diopapa (#1770) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem, úgy gondolom, hogy van egy természetesen ereje annak amivel a joy-t mozgatni lehet, csak egy példaként mondtam, hogy szervos kar. De minden karnak van egy bizonyos ellenállása amit mozgatásnál érzel.

Azt is vissza lehet adni FFB-vel, pl egy nagyon finom nagyon precíznek tűnő hatást is. A másik dolog pedig ugye a hajtómű, hát elég egyértelmű, hogy a kifejtett erő az ami miatt rázza a mai kabinokat és űrhajókat a hajtómű, későbbiekben pedig még erősebb hajtóművek esetében is érezni fogod ezt nem csak a karon hanem az egész űrhajón. Konkrétan úgy képzelném ezt a dolgot, hogy ha mondjuk hirtelen csutkára rátolod a gázt vagy megnyomod a boost-ot akkor érezné az ember a joy-on is a hajtómű hirtelen erejét, szemben azzal ha mondjuk szép fokozatosan lassan ereszti rá a gázkart az ember.

(#1773) Nosam válasza Menthirist (#1771) üzenetére


Nosam
aktív tag

Márpedig nem véletlen mondta Braben azt egy interjúban, hogy lesz force feedback ED-ben, ahogy egyébként a Chris Roberts sem véletlen találta azt mondani, hogy ideje lenne újragondolni és feléleszteni az FFB technikát a joyokban.

(#1774) Malachi válasza Diopapa (#1770) üzenetére


Malachi
addikt

annyiban hasznos lehetne, hogy ha pl. eltalálnak rezdül a hajóval együtt, vagy tudom is én éles fordulónál a nehézkedés miatt nehezebb megtartani... mondjuk venne a fene szerintem, örülök annak is ami van. :D

[ Szerkesztve ]

(#1775) Menthirist válasza Nosam (#1773) üzenetére


Menthirist
veterán

pedig nem lenne rá szükség, mivel az életben nem így mennek a dolgok. Nem a vezérsíkra ható erők miatt remeg a keze az embernek egy űrrepülő felküldésénél, hanem mert az egész mindenség remeg. Ha a térdén lenne, akkor is remegne :) Ráadásul már nem igazán divat a joy-oknál a force feedback, pontosan ezért. Legalábbis ha a 100k-s Warthogba nem kellett, akkor nem kell :) Autókormányoknál oké, de itt már nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1776) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Micsoda akciók vannak :-)

(#1777) Malachi válasza Bibgr0 (#1776) üzenetére


Malachi
addikt

remélem, marad holnapig az akció mert akkor gyorsan kipörgetek annyit a kis Hauleremmel! :K

a kisördög meg azt súgja a fülembe, hogy talán nem nagyon kel a menő speckó festés, és ezért kell gyorsan pár ezer új Cobra tulaj, hátha elgyengülnek majd... :D

[ Szerkesztve ]

(#1778) duvi válasza Bibgr0 (#1776) üzenetére


duvi
nagyúr

Kár, hogy az Anaconda árából nem engednek. Épp most veszem újra :N

(#1779) _Kondor_ válasza duvi (#1778) üzenetére


_Kondor_
tag

4-5 napja vettem újra, volt pve pvp bőven, de nem az én világom, visszaültem az mc-s viperbe.

(#1780) duvi válasza _Kondor_ (#1779) üzenetére


duvi
nagyúr

A kis gépekkel élvezetesebb a repülés. Fordulékonyabbak, jobban manőverezhetőek. Én is a Cobra mellett voksoltam egy darabig és amikor először ültem az Anacondába, hát nagyon köpködtem rá. Főleg a kilátás és a célzás volt zavaró. Aztán az idő múlásával megszoktam a hibáit és értékelni tudtam a pozitív tulajdonságokat. A 228-as raktérrel lehet még pénzt is gyűjteni. Nagy a hatótávolsága. A fegyverzete és pajzsa (plusz a rátehető páncélzat) is elég brutál, ami harcban szintén jól jön.

(#1781) _Kondor_ válasza duvi (#1780) üzenetére


_Kondor_
tag

Anaconda tényleg univerzálisabb, erősebb...., de bár a Vipert nem tudod csak arra hasznáni, hogy Eranin conflict zone-jai között repkedsz, viszont azt sokkal "feelingesebben" teszi ::). Beta 2-vel azért sokminden fog változni.

(#1782) duvi válasza _Kondor_ (#1781) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is remélem, hogy a moduláris rendszerrel, többet ki lehet majd hozni a kis hajókból is :K Jelenleg csak harcra jók, ami legfőképp PvP-ben élvezetes. Ez viszont beszűkíti a játék mozgásterét a kis gépekkel. A véglegesben viszont már lesz hangárunk és megoldódik ez a probléma.

(#1783) _Kondor_


_Kondor_
tag

Egy random kollégával elszórakoznunk, dokkoltunk a dreadre :)

(#1784) duvi válasza _Kondor_ (#1783) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nagyon jó :C Én mindig Eranint választom, ezért engem nem nagyon szeretnek ott :D Legközelebb kipróbálom a másik oldallal, már csak ezért is.

(#1785) javorb


javorb
csendes tag

Berakták már az "illegális javak"-at? Ha igen, hol lehet megnézni, h mik számítanak illegálisnak?

(#1786) Nosam válasza javorb (#1785) üzenetére


Nosam
aktív tag

Bármiből lehet illegális árú. Amit valakitől loptak vagy erőszakkal vettek el az illegálissá válik, akkor is ha te csak véletlen arra koricálva "felszipkázod" ezeket a más által rabolt holmikat. :DDD

(#1787) javorb válasza Nosam (#1786) üzenetére


javorb
csendes tag

Köszi, ezt a részét tudom, de a Galnetben írtak vmit, h a szesz mostantól tiltott lenne...? Erről tud vki vmit? A Slopey-féle kereskedő-kalkulátorban nem jelölnek semmit illegálisnak. Szóval amire gondoltam (csak nem írtam oda :-) ) az az, hogy úgy "up start" tiltott egy termék bizonyos rendszerekben.

(#1788) Nosam válasza javorb (#1787) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ja az lehet, hogy írtak ilyet, nem kell beszarni csempészni kell, ha meg rendőr jön és bukás van akkor meg haza kell őt vágni. :DDD

(#1789) Nosam


Nosam
aktív tag

(#1790) Menthirist válasza Nosam (#1789) üzenetére


Menthirist
veterán

Nálam nem találta meg a kapcsolatot a virtual joy driver és a face track, így nem működött...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1791) Nosam válasza Menthirist (#1790) üzenetére


Nosam
aktív tag

Hogy nem találta?!

[ Szerkesztve ]

(#1792) Menthirist válasza Nosam (#1791) üzenetére


Menthirist
veterán

Logitech C600... de nem azzal van a gond, érzékeli az arcomat meg a mozgást, csak a program nem közvetíti ezt át a virtuális joy-ba (nem mozog egyik tengelye sem), és így bindelni sem tudom játékon belül, mert a fejmozgás nem felel meg tengely menti elmozdulásnak.

Mert a módszere ugye az, hogy érzékeli a fejmozgást (azaz hát szem-száj-orr trió analitikai mozgását), levetíti x-y-z-yaw-roll-pitch tengelyekre, és azt átpasszolja egy virtuális joy-nak, ami meg úgy viselkedik játékba, mintha x mértéknyit elmozdítanánk mondjuk a fizikai joy-unkat.

A pontossága mindenesetre gyengébb (mint minden markerless megoldásnak) a markereshez képest (track ir vagy dk2), no meg csak 30 hz-en ment (hisz kell a nagyobb felbontás az arc részeinek felismeréséhez is). Tehát ez tipikusan nem a 320x240, de 2-500+ hz-en működő marker felismerés, ami a pontosabb eszközökben. Ez az olcsó alternatív mód olcsó alternatív módja :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1793) Nosam válasza Menthirist (#1792) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nézd meg ebben a videóban a pontos beállítást, nem kell neki itt az x-y-z tengely, csak a yaw meg a pitch. Próbáld ki csak ezzel, és menni fog illetve kell hozzá letölteni egy csv fájlt is azt se hagyd ki. Egyébként van benne pointtracker is...

[ Szerkesztve ]

(#1794) Menthirist válasza Nosam (#1793) üzenetére


Menthirist
veterán

néztem, az alapján állítottam be, de mondom, nem az a baj hogy túl sok tengely mentén megy (amit le kellene tiltani), hanem hogy egyik tengely mentén sem mozdul az életben. Tehát az appon belül igen, ott érzékeli hogy mennyi az eltolás, de nem adja tovább a VJoy virtuális joy-nak, amit amúgy ő maga telepített fel. Tehát a FaceTrackNoIR appon kívül semmi más nem érzékeli, hogy van mozgás, beleértve az elite-et.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1795) Diopapa válasza Menthirist (#1794) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem az a vjoy-os program kéne a fejkövetőmhöz. Honnan tudom letölteni?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1797) Diopapa válasza Nosam (#1796) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi, meglesem.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1798) javorb


javorb
csendes tag

Nektek működik a feketepiac? Vásároltam szeszt Eraninban és elvittem I Bootisba, ahol a feketepiacon el akartam adni, de nem engedi. Bejön az ablak, mutatja, h szeszt el tudnék adni, de csak az Exit-re enged rányomni. Van tippetek?

(#1799) Menthirist


Menthirist
veterán

Nah csak sikerült összelőni (más beállításokkal, vjoy és nem freetrack protokollal, egyénileg telepített másik vjoy appal), és így már lehetett a nézés tengelyét bind-olni és szétnézésre használni. Csak szegénynek olyan latencyje van, hogy ugyan mókás pár percig, de utána inkább csak zavaró. Minden mozdulatomra jó fél-egy sec-kel később reagált, 500-1000 msec-es latency pedig nem annyira vicces :) Ráadásul folyamatosan állítódott el (középre néztem, reset... aztán pár sec múlva már a közép enyhén jobbra volt, stb). Szóval egy leszállásra érdekes volt (pláne ahogy lehetett nézni a lábam alatt type 6-ban ahogy közeledik a föld), egy full rakomány árúm is odalett (ugyanarra volt bind-olva a scoop mint a tengely reset a progiban), de alapvetően kétlem hogy a jövőben így játszanám :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1800) Nosam válasza Menthirist (#1799) üzenetére


Nosam
aktív tag

Pedig a facetracknoir vjoy-a majdnem tökéletes, teljesen használható ez a cucc... Nincs akadás meg ilyenek, gyönyörűen megy, annyi a probléma, hogy ledeket kell használni és a pointtracker részét, ha sötétben is szeretném használni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.