Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Bibgr0 válasza Szőrös  (#450) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Egy alap ladikot 0 pénzért mindig kérhetsz. És ha van pénzed pakolhatsz rá jobb fegyvereket is.

Mondjuk azt nem tudom, hogy van-e biztosítás a játékban. Cargo-ra jó lenne.

(#452) Menthirist válasza duvi (#447) üzenetére


Menthirist
veterán

Én a gázkaron a mutatóujjam végével elérhető legalsó gombra tettem a magasságcsökkentést. landolásnál előre-hátra gázkarral szépen mozgatom magam előre-hátra, a gázkaron lévő rudderrel megyek jobbra-balra, és a már említett gombbal ereszkedek. a bal hüvelyujjamnál lévő 4 gomb pedig a négy UI állapotot váltja (rendszerek, célpontok, kommunikáció, radar), bennük a HAT switch-el navigálok. a landoló talpat pedig a gázkaron lévő külső gomb egyikére tettem.

@torz on borz: ha meghalsz, akkor visszakaphatod az alap hajót ingyen, fegyverekkel valami 1600 kreditért, meg még emlékszem 1-2 opcióra hogy voltak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#453) Malachi válasza Menthirist (#436) üzenetére


Malachi
addikt

ez így lesz, mire a játék megjelenik, ebben biztos vagyok. pár hét játét után fejből vágod majd az árakat és muszáj, hogy jól legyenek belőve különben nem ér semmit az egész.

(#454) Diopapa válasza Malachi (#453) üzenetére


Diopapa
addikt

Én arra számítok, hogy azért az árak változnak, ha meg van egy csöpp eszük úgy csinálják meg, hogy folyton változtatni kelljen az útvonalakon, különben unalmas lesz, meg hát minek van a szép nagy galaxis, ha nem járjuk be? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#455) Malachi válasza Diopapa (#454) üzenetére


Malachi
addikt

akkor viszont a keresőn kell finomítani, de egy biztos, ennél valami világosabb, egyszerűbb megoldás kell. kereskedni úgy a jó, hogy nem három-négy rendszeren át égetem a pénzt üzemanyagra, mire találok egyet ahol el tudom adni haszonnal a rakományt. de ezt te is tudod. :)

(#456) Bibgr0 válasza Diopapa (#454) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Ez alapján dinamikus lesz.

"Politics
Create a dynamic, evolving galaxy
Generate interesting events
These can then be used to create missions
Respond to player activities
Player activities should have greater impact
Respond to injected events
Respond to generated events (chain effect)

Economy
Create a dynamic economy
Populate markets (quantities and prices)
Be relatively predictable (to aid player understanding)
Generate interesting events
These events can be used to create missions
Respond to player activities
Player activities should have greater impact
Respond to injected events
Respond to generated effects (chain effects)"

(#457) Menthirist válasza Bibgr0 (#456) üzenetére


Menthirist
veterán

Valami dinamika mindenképp lesz benne, de nem tudom hogy engednek-e annyira beleszólást mint amit az SC-ben terveznek (ott elvileg marhára bele lehet nyúlni, ergo el is rontani akár). Ha pedig nem engednek belenyúlni, csak szimulálják mintha igen, erre többen kereskednek ergo kap mondjuk +x százalékot vagy -x százalékot, akkor meg ezt a + - dinamikai határt kell jól megtalálni, mivel ha mondjuk csak annyiban változnak a dolgok hogy kevésbé éri meg az egyik irányba vinni a cuccot, hanem egy idő után inkább vigyük máshova mert ott valamivel nagyobb a profit, az nem igazán tenne túl jót a tartósságnak. Ezek a Goal-ok pedig marha jól hangzanak, de ugyanúgy tág megfogalmazás mint az SC esetén. Pl a "Create a dynamic, evolving galaxy" is bármit jelenthet a pár százalékos változástól az új galaxisok önálló gyarmatosításáig mindent.

mivel ezt ezek mellett a technikai megkötések mellett akarják megvalósítani:
Low overhead for processing
Low overhead for data storage
Low data access requirements

Így gondolom azért limites lesz a komplexitása.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#458) Diopapa


Diopapa
addikt

Noh, sikerült belépnem egyszer a bulletin boardba, de nem ott kell kifizetni a bírságot. Most akkor nem értem, hol tudom rendezni? Bounty-t is fel kéne vennem, de azt sem tudom hol. Valaki?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#459) Malachi válasza Diopapa (#458) üzenetére


Malachi
addikt

a BB alatt/felett(?) van egy olyan, hogy contacts, azon belül szerepel a státuszod is, ha jól emlékszem. az egyik alpontjában, most nem indítom el ezért bocs ha rosszat írok.

[ Szerkesztve ]

(#460) Diopapa válasza Diopapa (#458) üzenetére


Diopapa
addikt

A büntit megtaláltam: Starport services - contacts - local security és ott. A bounty után még mindig nem tudom hol lehet felmarkolni a lét.. :)

@Malachi: köszi pont most lett meg, nemtom' eddig miért nem vettem észre. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#461) Bibgr0 válasza Diopapa (#460) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Hát, elvileg ugyanott kellene lennie:

"For new bounties & fines, adding a "Local Security Office" to the contacts menu"

(#462) Diopapa


Diopapa
addikt

Azt tudja valaki, hogy az üzemanyagot miért osztották 2 részre? Van jelentősége?

@Bibgr0 : Akkor a bounty felvétele még nem működik.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#463) duvi


duvi
nagyúr

Kaptunk egy új intrót a Bétához :)
Elite: Dangerous Beta Trailer

(#462) Diopapa
Csak tipp. Valszeg két külön üzemanyagtartály van. Ha meghibásodik(megsérül) az egyiknél az üzemanyag ellátás, akkor már csak fél tankkal gazdálkodhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#464) Hrigh_77 válasza Diopapa (#462) üzenetére


Hrigh_77
tag

A bountyt, ha emlékeim nem csalnak, nem minden naprendszerben lehet felvenni, csak ott, ahol kitűzték.

(#465) Diopapa válasza duvi (#463) üzenetére


Diopapa
addikt

De fogy mindkettőből az üzemanyag, de nem látom az összefüggést...

@ Hrigh_77: Igazad lehet, az egyik random rendszerben sikerült "leadni", igaz csak 250 kredit, de már zavart a missionök között.. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#466) Hrigh_77


Hrigh_77
tag

A nagyösszegű pirate-os bountyknál, hogy lehet megtalálni azt, akit hidegre kéne tenni? Én nem látok semmi utalást, csak rendszert. Igy azért annyira nem egyszerű fellelni a fickót... :(

(#467) Viper26


Viper26
nagyúr

Nem tudok ugrani fuel limitre hivatkozva, más is így járt? :F

Pixel 7 | FR955

(#468) Malachi válasza Hrigh_77 (#466) üzenetére


Malachi
addikt

tippre én az állomás felé indulnék, és scannelném az azonosítatlan jelforrásokat.

(#467) Viper26 - igen, én. :)

[ Szerkesztve ]

(#469) Viper26 válasza Malachi (#468) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem annyira nem vicces. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#470) duvi válasza Viper26 (#467) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is jártam már így :K Az adott naprendszerben kiírja, hogy melyik bolygóig ugorhatsz. A többi mellé már csak annyit ír, hogy oda nem elég az üzemanyag. Figyelni kell mindig az üzemanyag szintet és gyakran tankolni :D

(#471) Viper26 válasza duvi (#470) üzenetére


Viper26
nagyúr

Naprendszer térkép hogyan érhető el?
Cargo-ban lévő dolgokat hogyan lehet eladni?

Flight assist a gomb megnyomására csak annyit ír, hogy off, be sem lehet kapcsolni, nem mintha, kéne, csak nem értem miért. :)

Pixel 7 | FR955

(#472) Diopapa válasza Viper26 (#471) üzenetére


Diopapa
addikt

- Naprendszer térkép még nincs
- Cargoban levő cuccokat simán a marketen, ha lopott (stolen), akkor elmész egy anarchy rendszerbe és ott a stationön black market --> és utána el tudod adni. Ofc az anarchy rendszerben közlekedni nem életbiztosítás
- Flight assist.. Kicsit félrevezető, amíg be van nyomva, addig nem kompenzál a hajó, tehát benyomod a gombot, majd pl pörögni kezdesz, akkor folyamatosan pörögsz, hiába nem húzod már oldalra pl.. Nemtom' érthető-e

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#473) Viper26 válasza Diopapa (#472) üzenetére


Viper26
nagyúr

Aha, akkor nyomva tartod az assisthoz..ha jól értem.
Mármint nem tudom eladni hogyan kell, azt tudom hogy hol. :D

Pixel 7 | FR955

(#474) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

No, meló után megyek átvenni a hotas x-et :-) Vége az egér + bill bénázásnak. Jöhet a hotas-os bénázás :-D

(#475) Diopapa válasza Viper26 (#473) üzenetére


Diopapa
addikt

Kiválasztod a terméket és jobbra-balra van a sell/buy. A végén meg leokézod. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#476) Diopapa


Diopapa
addikt

BTW a hajókról van valahol valami leírás? Mert vásárláskor nem ír róla semmit... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#477) Malachi válasza Diopapa (#476) üzenetére


Malachi
addikt

minél drágább, annál jobb! :D

(#478) Hrigh_77 válasza Diopapa (#476) üzenetére


Hrigh_77
tag

(#479) Diopapa válasza Hrigh_77 (#478) üzenetére


Diopapa
addikt

Köszi!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#480) Malachi


Malachi
addikt

jut eszembe, itt mindig csak egy hajónk lehet, vagy van hangár, ahol el lehet helyezni a régieket? tippre nincs, de talán csak elkerülte a figyelmemet.

(#481) Diopapa


Diopapa
addikt

Újabb önszopatás... Vettem egy Eagle-t és úgy nézem ennek kisebb a jump range-e mint a réginek, be vagyok zárva pár rendszerbe... :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#482) Hrigh_77 válasza Diopapa (#481) üzenetére


Hrigh_77
tag

A hajókon nem sok minden változott az előző fázis óta, az új kis transporter /hauler/ egész pofásnak tűnik. A régiek közül meg sajnos az első upgrade, amit érdemes megvenni az a cobra. a többi mind űrbe szórt kredit :D

(#483) Diopapa válasza Hrigh_77 (#482) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, főleg, hogy vissza Sidewinderre még 10k kredit bukó. :) BTW kiegészítés az előzőhöz, üresen vagy 1 tonna árúval még lehet közlekedni, de amúgy bukó. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#484) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Hát, ez besz*rás jó hotassal :-)

Az tudjátok, hogy az egérnél létező kis célkereszt pöttyöt hogyan lehet hotas x mellett visszavarázsolni?

[ Szerkesztve ]

(#485) Viper26 válasza Diopapa (#481) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jump range hol látható?
Illetve adott hajón fejleszthető valahogy?

Pixel 7 | FR955

(#486) Diopapa válasza Viper26 (#485) üzenetére


Diopapa
addikt

Én még nem találtam meg.. A galaxy mapon láttam, hogy nem köti össze a rendszereket vonallal mint eddig. Hajófejlesztés... Jó lenne, dé én nem találtam meg. :(((

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#487) Malachi válasza Diopapa (#486) üzenetére


Malachi
addikt

a hajót a starportban dokkolva lehet fejleszteni, egyelőre úgy, ahogy. lehet vastagabb páncélt venni, meg kiegészítő felszereléseket, fegyvereket ugye, dokkoló computert... fejlett tech világon nagyobb a választék, ott érdemes vásárolni.

(#488) Diopapa válasza Malachi (#487) üzenetére


Diopapa
addikt

Az oké, vettem már én is komolyabb fegyvereket, de hajtómű sehol sincs.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#489) Diopapa


Diopapa
addikt

Ööööö patch van? :) Nem vagyok én ehhez hozzászokva. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#490) Bibgr0 válasza Diopapa (#489) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Meglepő. Semmi szún. Csak kidob a béta és jön az upgrade :-)

szerk: 1.02 lettünk

[ Szerkesztve ]

(#491) Diopapa válasza Bibgr0 (#490) üzenetére


Diopapa
addikt

Én a go/nogo meetinget hiányolom.. :DDD

pöcsnotesz

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#492) Menthirist válasza Diopapa (#491) üzenetére


Menthirist
veterán

én meg hogy átgondoltan patch-eljenek :D mert ugyan örülök hogy figyelve van a programra, de az hogy naponta dobáljanak ki patch-et... várjanak 3-4 napot és adják ki egyben :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#493) Diopapa válasza Menthirist (#492) üzenetére


Diopapa
addikt

A bulletin boardos móka még mindig szívás. Öööö A Liberó Arborétumos TS megint nem müx...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#494) Menthirist válasza Diopapa (#493) üzenetére


Menthirist
veterán

nekem az új verzió épp most fagyasztotta le a gépet olyan szinten, hogy még a feladatkezelő sem akart igazán bejönni. Eddig ilyet csak az ED volt képes csinálni rajta :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#495) Diopapa válasza Menthirist (#494) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem jó... Barabonc is itt van valahol localon, de nem tudom hogyan lehet vele felvenni a kapcsolatot. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#496) Viper26 válasza Diopapa (#493) üzenetére


Viper26
nagyúr

Még jó hogy van. :D

Egyébként alap hajó helyett mi lenne jó választás kereskedni?Vagy mondjuk az sem baj, ha meg tudja védeni magát.Persze hozzá kell tenni, hogy jelenleg 900 creditem van. :O

Pixel 7 | FR955

(#497) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Tudom-tudom, lesz jobb, szebb, gyorsabb, frissebb, úgyisváltozik. Egyenlőre magamnak raktam össze:

commodity prices

Szerkeszthető.

(#498) Malachi válasza Bibgr0 (#497) üzenetére


Malachi
addikt

ezeket lehet szorgalmasan gyűjteni, mert úgy gondoltam, a megjelenésre összedobhatnánk egy pöpec összefoglalót az elejére tippekkel, meg azzal merre érdemes elindulni kereskedni, stb... ez tényleg nem az a játék, ami elé leül az ember és 20 perc múlva vágja az egészet, élesben para lenne belefutni egy üzemanyag elfogyós cikibe pl.

bááár, jutott eszembe, az árak addig még hússzor változhatnak...

[ Szerkesztve ]

(#499) Diopapa válasza Bibgr0 (#497) üzenetére


Diopapa
addikt

I-Bootist beírtam volna de nem nem tudok beleírni.. :F

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#500) Bibgr0 válasza Diopapa (#499) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Most próbáld meg. Remélem menni fog.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.