Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Barabonc válasza Diopapa (#547) üzenetére


Barabonc
csendes tag

Ha jol tudom, supercruise kozben kell lenni mindkettotoknek, megkozeliteni az aldozatot majd hasznalni egy specko hardware-t amivel kiranthatod. Viszont egyelore nincs marketen a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#552) Diopapa válasza Barabonc (#551) üzenetére


Diopapa
addikt

Én hiszek neked, de tegnap este a Szőröst elkapták és sztem SC-ben volt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#553) duvi válasza Menthirist (#541) üzenetére


duvi
nagyúr

Én úgy tapasztaltam az eddigiek alapján, hogy mindig a forgástengely egyik csúcsán van a bejárat. Megnézem, hogy forog az állomás, hol a tengelye és onnantól már csak a tengely "felső" vagy "alsó" végét kell megnézni. Ha mákunk van, akkor elsőre megvan :)

(#554) Diopapa válasza duvi (#553) üzenetére


Diopapa
addikt

Ezért írtam, hogy be kell lockolni. Ha a sematikus ábrán jelzi az ajtót akkor feléd van, ha nem, akkor a túloldalt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#555) Menthirist válasza duvi (#553) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem is ez lett volna a logikus, de nem űgy tűnt hogy amentén lenne. De délutánig ki se tudom próbálni, mert nem vagyok olyan szerencsés hogy ráérjek játszani :D
Release nap van (és mivel péntek, így a cégnél sörnap, és munka utáni Bitang Joe hambi nap is :D)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#556) Diopapa


Diopapa
addikt

Nah, végre...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#557) duvi válasza Menthirist (#555) üzenetére


duvi
nagyúr

Durván nyomod :D Nagy grat az új hajódhoz :C

(#558) Bibgr0 válasza Diopapa (#556) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Gratula :-)

(#559) duvi válasza duvi (#557) üzenetére


duvi
nagyúr

Na ez jól félrement a mobilon :N Természetesen papának szólt a gratuláció.

[ Szerkesztve ]

(#560) Viper26


Viper26
nagyúr

Az 1000 creditből, már majdnem 5000 lett, két fuvar alatt, alakul ez szépen lassan....csak egyre többet agyalok a hotas x-en, nem lesz ez így jó. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#561) Menthirist válasza duvi (#557) üzenetére


Menthirist
veterán

Új hajó? Ez most nem esik le :D

szerk: jah értem, nem olvastam végig mindent :)

Mindenesetre számolom a perceket, kb egy óra van hátra, kidobom a release-t, betúrom a szokásos pénteki munkahét-záró hambimat (miután ismét végigsalátáztam a hetet), hazamegyek és mivel ma nincs este LoL meccsem, repülök pár órát :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#562) Szőrös  válasza Menthirist (#561) üzenetére


Szőrös 
veterán

"végigsalátáztam a hetet"

Őszinte részvétem . :D

#563 Menthirist : nyugi , én is seggelek napi 10 órát legalább ,ha nagyon kockulok akkor még többet :D
de inkább mozgok mellé semmint hogy salátáznom kelljen :DDD

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#563) Menthirist válasza Szőrös  (#562) üzenetére


Menthirist
veterán

ülőmunkám van (napi 10 óra munkahelyen, és még vagy 6-8 otthon), úgyhogy igyekeznem kell nem meghalni 30 évesen valami érrendszeri szarságban :) Mozogni meg... :D
De azért na... ülök a munkahelyemen, youtube videót nézek és sörözök :D Mindezt totál legálisan :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#564) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

És ismét patch van :-)

(#565) Viper26 válasza Bibgr0 (#564) üzenetére


Viper26
nagyúr

Peccsnótsz valahol? :)

(#561) Menthirist.:

Mondjuk ha a heti salátázást ezzel b@szod nyakon, akkor nem sok értelme volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#566) Bibgr0 válasza Viper26 (#565) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Általában a fórumba teszik őket:
ide

Ennek örülök, mert már beszívtam egyszer :-)
"Distance contract calculation now take into account the cargo that they're about to give to you"

[ Szerkesztve ]

(#567) Menthirist válasza Viper26 (#565) üzenetére


Menthirist
veterán

Dehogynem. Egész héten kb -4-500 kalóriában vagyok per nap, az azt jelenti hogy heti szinten legalább 2500-3000 kalóriát spórolok. Ma sem ettem még mást, és várhatóan nem is fogok (max egy kis... salátát :D), szóval heti egyszer belefér (a dietetikusok szerint is)

Illetve nem vagyok hajlandó minden jóról lemondani, de figyelek a kajáimra már annyira, hogy hetente egyszer ne érezzem rosszul magam egy kiadósabb étkezés miatt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#568) Viper26 válasza Menthirist (#567) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az utóbbi időben mi is elkezdtünk figyelni pár dologra, pl. nincs napraforgóolaj használva semmihez, fehérkenyér is száműzve lett lassan fél éve...édesség meg kb heti egyszer, az is csak kevés.Már ez is több a semminél. :)

Pixel 7 | FR955

(#569) Menthirist válasza Viper26 (#568) üzenetére


Menthirist
veterán

napraforgó olajat eleve nem szoktam használni (mivel egyedül lakok, így kb 2-3 hónapra elég egy flakon, ráadásul az is egy kisgazdaságból származik), néha egy kis olivaolaj salátára vagy hús alá. Fehér kenyér szinte teljesen kizárva (kb 2 havonta 1x veszek fokhagymás kenyeret, mert az mennyei), néha egy kis 6 magvas vagy rozskenyér, de leginkább még az sem. Sok zöldség, közepesen sok gyümölcs, némi hús (főként csirke), és kb kéthetente más köret mint valamilyen saláta (múlt héten pl egyszer ettem tésztát :D). Szerencsére nem vagyok édesszájú, úgyhogy a csokit nem igénylem, reggelente egy Cserpes joghurt és egy kakaó a munkaindítóm. Úgyhogy ha "odacsapok", akkor igyekszem jól csinálni és nem érezni magam érte rosszul :) Olyankor sütök valami szép nagy húst, vagy hasonló :)

Na de elég ennyit a "stálkonyhából" :D Mindjárt mehetek haza (csak még ellenőrzöm a release-t)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#570) Bibgr0 válasza Menthirist (#569) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Kb fél éve elkezdünk párommal paleolit szerint enni. Nekem nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#571) Viper26 válasza Bibgr0 (#518) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akik beírják a nevüket, a pH-s nevet szerintem ne hagyják le, mert így továbbra sem fogjuk tudni kiről van szó. :F

Pixel 7 | FR955

(#572) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

No, a legközelebbi 17 rendszer árai bent vannak a fájlban. Köszi a segítséget Duvi és Diopapa! Ahogy van rá érkezésetek, kérlek adjatok hozzá / frissítsétek. Természetesen semmilyen felelősséget nem vállal senki a tartalomért :-)

Ahogy veszitek a hajókat, írjátok be a részleteiket is a 3-ik fülre.

Plusz várjuk még a neveket a 2-ik fülre. Én beírtam mindenkit, aki friend-elt a játékban. Tegyétek mellé a PHs neveteket is. Köszi

(#573) duvi válasza Bibgr0 (#572) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi is köszi a nagy melót :K Látom rendesen bővült a lista. Viszont a tegnapihoz képest máris van egy változás. Chango Dockban tegnap volt még rutile(ásvány). Na ma már nincs :( Ha ez szándékos, akkor Menthiristnek lesz igaza és gyakran változni fog a kínálat, hogy ne legyen túl lineáris a piac. Persze az sem kizárt, hogy egy Béta featuresbe futottam ;] Egyelőre kiszürkítem ezt az adatot és meglátjuk, hogy holnap is történik-e bárminemű változás.

(#574) Menthirist válasza Bibgr0 (#570) üzenetére


Menthirist
veterán

No fking way :) Az a jó kaják 99%-át lehúzza a listáról, úgyhogy kizárós :)

@duvi: én szívem mélyén remélem hogy nagy lesz a változatosság, mert ha csak a termelt profitban van eltérés, akkor gyakorlatilag kőbevésett útvonalak lesznek, amin ingázhatunk gondolkodás nélkül (azaz hát csak ahhoz kell majd hogy melyik kitaposott ösvényen nagyobb ma a profit)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#575) Szőrös  válasza Menthirist (#574) üzenetére


Szőrös 
veterán

Azért vedd figyelembe azt is hogy most csak 5x rendszer van nyitva egy kicsi gömben. Ha megnyílik az egész galaxis akkor sokkal több trade route alakulhat ki. ;)

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#576) Bibgr0 válasza Menthirist (#574) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szintén remélem, hogy nem lesznek fixek ezek az útvonalak, mert hamar rá lehetne unni. Bár, mivel adott, hogy melyik kolónia mivel foglalkozik, ezért pár dolog nem fog naponta változni (pl agrár vs industrial).

Meglátjuk. Megyek, kifarmolok egy type-6-ot :-)

(#577) Menthirist válasza Szőrös  (#575) üzenetére


Menthirist
veterán

az oké, de ott is kétlem hogy 30-40 ugrásos utakat vállalnának be hogy eladjanak valamit jó drágán. inkább az lesz, hogy A-ból meg B-be eladni valamit, ott vásárol, meg C-be, elad, vesz majd meg D-be, így tovább mondjuk 10 naprendszert, majd vissza. Izgi lenne hogy mindig leszállás után és váráslás után megnézzük miért adnak a legtöbbet hol, de valójában lehet hogy 2 hely között ingázva egy ideig kifizetődőbb lesz. Meglátjuk.

@Bibgr0: attól még hogy a stílusa nem változik, még változhat hogy mit ad és mit vesz. lehet hogy az a hely ami tegnap még cloth-ot gyártott, már egész más (de típusában hasonló) dolgot gyárt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#578) Viper26


Viper26
nagyúr

Barátkozás ment a listában szereplőknek, listába is beírtam magam (Rfec). :R

Pixel 7 | FR955

(#579) Bibgr0 válasza Viper26 (#578) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Kösz!

Pluszban beírtam pár hajó adatot közben.

[ Szerkesztve ]

(#580) Viper26


Viper26
nagyúr

Zorgon Peterson Hauler hol kapható?

Gyűjtögetek rá most, lassan a fele meglesz. :))

Utána már valamivel könnyebb lesz élet remélhetőleg.

Pixel 7 | FR955

(#581) duvi válasza Diopapa (#527) üzenetére


duvi
nagyúr

Elmondhatjuk, hogy a hajóárusítás sem statikus :N
Most nézem Chango Dockban a hajókat és itt a Cobra MK III:

Kb. 9 órával később nézem mint te és már kapható.

(#582) Diopapa válasza Viper26 (#580) üzenetére


Diopapa
addikt

pl Asellus Primus, Aulin. Nézd meg a linket, az alján ott vannak a kapható hajók.

@duvi: Vagy egyszerűen lütyő vagyok és nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#583) duvi válasza Diopapa (#582) üzenetére


duvi
nagyúr

Majd nézzük a hajó listát is, hogy változik-e?

Délután én is szépen be lettem lökve a bejárati drótok közé és buktam egy kalap zsetont. Pattogtam mint a nikkelbolha, aztán persze tűzijátékként végeztem én is :D Ráadásul ez egyszerű Solo játékban történt. Most már figyelek, mert azzal játszik a gép, hogy kifele menet gyorsan bejön a szűk átjáróba és meglök. Esélyed sincs megúszni :N

(#584) Diopapa válasza duvi (#583) üzenetére


Diopapa
addikt

Én nemrég értem haza, most tudtam csak kidokkolni a Cobrával, állat! Hihetetlen jól manőverezhető, jó a hangja és 36 tonnás raktere van. (A Haulernek meg 16... ) :C

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#585) Viper26 válasza Diopapa (#584) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na igen ez így jó logikátlan, fordítva stimmelne. :U

Nem baj, a haulerrel hamarabb meglesz a Cobra. :))

Pixel 7 | FR955

(#586) duvi válasza Diopapa (#584) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezzel már új távlatok nyílnak a játékban :) Csak vigyázz rá, mert drága mulatság lehet visszavásárolni, ha valaki leamortizálja.

(#587) Szőrös  válasza Diopapa (#584) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ööövút ? Cobrának miért nagyobb a raktere mint egy haulernek ? Oo

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#588) Diopapa válasza Szőrös  (#587) üzenetére


Diopapa
addikt

Aha, de tudod van egy nagy szállító is, ez csak ilyen filléres izé. Arra jó szvsz, hogy az elején gyorsan összegrindeld a normális hajóra valót.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#589) Viper26 válasza Diopapa (#588) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pontosan ez a tervem vele (ha meglesz végre). :DD

Pixel 7 | FR955

(#590) Menthirist


Menthirist
veterán

na szép, kb kezdhetem előről... kétszer levadászták a gépem AI zsoldosok,, a cuccaimat sem vették túl nagy haszonnal, aztán végül dokkolás közben véletlenül rossz gombot nyomtam, ereszkedés helyett boost-ot :) ezzel kb odalett minden megtakarításom :) Mindegy, majd vasárnap újra nekirugaszkodom :P

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#591) duvi


duvi
nagyúr

Bounty leadást kergetek én is. 300 nyomi credit és az Eranin rendszerbe tartozik, ahol Azeban City is van. Mégse engedi leadni a kikötőben :( Máshol is le lehet szállni az Eranin rendszerben?
Szerk:
Megvan. Nem a bal oldali navigációs panelen lévő Mission fülön kell, hanem a Starport Services/Contacts/Local Security Offices fül alatt.

[ Szerkesztve ]

(#592) Diopapa


Diopapa
addikt

Csak nem bírtam ki, vettem egy type-6-ot

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#593) Menthirist válasza Diopapa (#592) üzenetére


Menthirist
veterán

el fog fogyni a játék ha ilyen tempóval tolod :P mi lesz veled ha már nem lesz mit venni? :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#594) Diopapa válasza Menthirist (#593) üzenetére


Diopapa
addikt

Type-9-es transport 3.3m kredit. Ma tuti nem lesz meg... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#595) Menthirist válasza Diopapa (#594) üzenetére


Menthirist
veterán

nagyobb hajó->nagyobb bevétel, hétvégére lehet hogy meglesz :P max jövő héten :P

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#596) Diopapa válasza Menthirist (#595) üzenetére


Diopapa
addikt

Azért 3m credit nem kevés... :)

btw a patchben ez:
"- Reduce server maximum packet size from 1500 to 1400 bytes as temp workaround for Mission BBS problems"

Nekem megoldotta a bulletin board problémát. Kár, hogy most meg már nem éri meg nekem csinálni...

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#597) duvi válasza Diopapa (#592) üzenetére


duvi
nagyúr

Nice! A megjelenésig nem fogod kihúzni ebben a bubiban :N Küldikből jött össze ilyen gyorsan a zseton?

Egy kis help kéne! Eddig nem volt gondom a SC módba lépéssel. Most viszont kaptam egy üzit, amit nem nagyon értek: "Align with escape vector" Igazítsak a szökési vektoron. Ok, de azt hogyan lehet :F Eddig soha nem volt gondom. Cél kiválaszt, lockol és ugrik SC-be.

[ Szerkesztve ]

(#598) Diopapa válasza duvi (#597) üzenetére


Diopapa
addikt

Kereskedelem.

IBootis és Aulin között. I Bootisból cloth-ot Aulinbe, ez kisebb profit, a lényeg a visszaút, Agri-Medicine-t viszek. Ez 1-1 jump össz vissz.

Ez mondjuk a Type-6-al. (Profit sort figyeld)

link a teljes mérethez

szerk: valamihez közel kerültél azért írja ki. Radar jobb felső sarkában kis kerek izé. Ilyenkor teli v. üres kék négyzetet látsz valahol. Ha teli, a cél előtted, ha üres, mögötted. Célozd be a teli négyzetet középre, és meglátod a játéktérben az "Escape Vector"-t. Célozd középre és maxigáz.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#599) duvi válasza Diopapa (#598) üzenetére


duvi
nagyúr

Uhh! Jól látom, hogy 41,600 :Y Mondjuk a 100 Cargo Spece is kell hozzá, de akkor is durva.
Köszi a helpet! Máris nézem, hol az ugrási vektor. Ezek szerint nem elég ráállni a célállomásra. Ha valami túl közel van, akkor teljesen más irányba kerül az ugrási koordináta.

(#600) Diopapa válasza duvi (#599) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen más a vektor, mert ugye mögötted kell lennie a gravitációs térnek, amiből ki akarsz törni. Kereskedelem... Tuti van sokkal jobb útvonal is, de ma ezt felfedeztem délelőtt és most ezt erőltetem. :) A visszaút még majd 20k, szóval 60k credit egy oda-vissza kör.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.