Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) duvi válasza Diopapa (#700) üzenetére


duvi
nagyúr

Megint csak gratula, de ezt már megszokhattuk nálad :C Úgy látom, hogy nem nagyon rengetett meg a Type-6 elvesztése :DDD

(#702) Menthirist válasza Diopapa (#700) üzenetére


Menthirist
veterán

hány órát sikerült beletenni az elmúlt pár napban? :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#703) Diopapa válasza duvi (#701) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, köszi. :) Pár órát visszavetett, de kb ennyi. :) Első kidokkkor viszont odavertem a tetejét kicsit, betojtam, hogy eldurran, de kibírta. :) Viszont valami Sidewinder fennakadt a jobb oldalamon, azt elvittem egy darabon :DDD Minek bénázik ott amikor épp kidokkolok nem igaz? :)

@Menthirist: Sok sok unalmas grindel teli óra. :) Nem tudom pontosan, de sok. :) Venni fogok egy Anacondát és lemészárolok mindenkit, amíg 1m bounty nem lesz rajtam :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#704) Viper26


Viper26
nagyúr

Megvan a credit a haulerre, most már csak meg kell venni. :))

Pixel 7 | FR955

(#705) Menthirist válasza Diopapa (#703) üzenetére


Menthirist
veterán

No igen, ez a grind, nem a Lineage 2 :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#706) duvi válasza Viper26 (#704) üzenetére


duvi
nagyúr

Neked is grat, de arra figyelj, hogy az energia mindig maxon legyen a hajtóműnél. Ha kiszednek SC-ből, akkor egyből padlógáz+afterburner és amint engedi egyből ugrás. Kb. semmi esélyed a Haulerrel még egy Sidewinderrel szemben se :(

(#703) Diopapa
A grindeléssel kapcsolatban, azért lássuk be, hogy te extrém eset vagy :DDD Nem muszáj ennyire rohanni ;) Én csináltam küldiket is közben. Volt egy kis fejvadászat még. Persze ezek nem hoznak annyi zsetont, de változatosabbá teszi a játékot. Remélem év végén a végleges verzióban, benne lesz már a bányászat+salvage is.

[ Szerkesztve ]

(#707) Menthirist válasza duvi (#706) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, én is ezt csinálom mostanság... csutkára a gázt és már nem is ebben a rendszerben vagyok :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#708) duvi válasza Menthirist (#707) üzenetére


duvi
nagyúr

Sidewinderrel még leálltam harcolni, ha nem volt túlerő. Haulerrel öngyilkosság :D Lassú és kevés a felfüggesztési pont rajta. Bár a Type-9 a leglassabb, de abból legalább lehet csinálni egy repülő erődöt ;]

(#709) duvi


duvi
nagyúr

Itt egy új, béta player videó. Egész jól bemutatja a jelenlegi állapotokat:
Elite Dangerous: Galaxy Map and Trade Route Tutorial - Beta

(#710) Menthirist


Menthirist
veterán

Na ennyit arról ha a gép az esélyt sem akarja megadni... Solo-ban kiszedtek a hipertérből, két kobra, röppent is felém a két rakéta, annyi is volt... Szerintem kb minden pénzem vesztettem, megint... Ez mára kellően fel is b*szott, ott tartok mint 3 órája. Csak épp nekem naponta van max 2-3 órám játszani, és visszalőttek egy pillanat alatt a tegnapi szintre.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#711) Diopapa válasza Menthirist (#710) üzenetére


Diopapa
addikt

:( Chaff sajna kell a gépre, az első ilyen eset után megtanultam. Mondjuk a Type-6 nem fingott ki, de a shieldem lekapták egyből. Type-9-re lehet point defense-t teszek.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#712) Menthirist válasza Diopapa (#711) üzenetére


Menthirist
veterán

Na igen, de az is vagy 8-9k, sidewinderrel meg nem lehet csak úgy gyorsan összeszedni fölös ennyit két perc alatt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#713) duvi válasza Menthirist (#710) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez tényleg esélytelen szitu volt :( Sajnálom! Tudom milyen újrakezdeni. Főleg ha "naponta van max 2-3 órám játszani". Van bejáratott, egy ugrásos kereskedelmi útvonalad?
(ha nincs, próbáld ki ezt : Eraninon kávét veszel<--->I Bootison copper harvestert)
Amint lehet, vegyél Chaffot és egy Docking computert. Ez összejön 3 óra alatt és még marad is profit. Két-három nap és megvan a Hauler. Utána már felgyorsul a pénzbehajtás :)

(#714) Diopapa válasza duvi (#713) üzenetére


Diopapa
addikt

Az tuti, hogy felgyorsul.. 2.6-m-el kezdtem reggel, eldurrantottam 600k-t, vettem 3.3-ért egy Type-9-et, felfitteltem kb ~300k-ból (még lenne mit alakítani rajta) és megint van 1.8m-em.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#715) Menthirist válasza duvi (#713) üzenetére


Menthirist
veterán

Van persze, de elég gyorsan unalmassá válik mindig ugyanaz. kávé és tea -> crop harvester nekem is szokott menni, aztán néha egy kis computer parts aulin-ba vagy hova, onnan meg eleinte növény gyógyszer, később terraformer cuccokat vittem. jól hozott volna, csak hát lehúztak a számításból, esély nélkül (a chaff amúgy minuszba von a raktérből is, nem? vagy mi ez az 1,3 tonnás súly?)

amúgy persze hogy felgyorsul, ha nem 4 tonna a raktér, hanem 100 :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#716) Diopapa válasza Menthirist (#715) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem von le semmiből, utility slotba megy. A Cobráig kell kibírni, onnan dől a lé.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#717) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Srácok akinél fagy a játék : véletlenül nem 14.7es catalyst van fent ?

( nálam szerencsére nincs ilyen gond 13.9-el , sg-n panaszkodott egy srác hogy nála sok a crash , talán ez is ok lehet )

[ Szerkesztve ]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#718) Menthirist válasza Szőrös  (#717) üzenetére


Menthirist
veterán

nekem 14.6-tal nincs gond.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#719) duvi válasza Menthirist (#715) üzenetére


duvi
nagyúr

Hát a Hauler még nem 100-as raktérrel bír, "csak" 16-os. De arról a Cobrára (ez már 36-os), már nagyon gyorsan összejön a zsé. Nem vesz el a raktérből a Chaff (se). Attól függ, hány Hardpoint van a hajón, annyi fegyvert vagy egyéb utility cuccost tudunk felpakolni rájuk. Ezért kell lábujjhegyen menni a Haulerrel, mert azon nagyon kevés a felfüggesztési pont és ezért elég védtelen.

(#717) torz on borz
Nvidia 335.23 driverrel semmi fagyi.

[ Szerkesztve ]

(#720) Menthirist válasza duvi (#719) üzenetére


Menthirist
veterán

érdemes költeni kisebb hajókon itemekre? (fegyverek, páncélok, pajzsok)?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#721) duvi válasza Menthirist (#720) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, de csak két felszerelést javasolnék. Az alap hajón (Sidewinder) szerintem a Chaff és a Docking computer jól jön (és a többin is, de oda már jöhet több cucc is). Kapunk két impulzus lézert alapból, ami 1vs1 felállásban elegendő. Ha többen jönnek akkor kell a Chaff, hogy meg tudj lépni a túlerő elől, ha célkövető fegyverrel támadnak. A Docking computer pedig csökkenti a koncentrálást. Dokkoláskor otthagyhatod dolgozni a gépet, ha már unod a sok dokkolást :) Igaz, hogy te gyorsabban bedokkolsz mint az AI, de egy idő után már valóban unalmassá válna a dolog.

(#722) Terrorista


Terrorista
senior tag

Ebben a játékban lesz valami más az "űrkamionozáson" kívül is? Mindenhol azt olvasom, hogy mit-honnan-hova érdemes szállítani. Streameken sincs más csak állomásról állomásra dokkolnak a népek és kereskednek.

Ennyit tud a béta, ennyire kerülik a népek a fightokat vagy egyszerűen másra ne is számítson az ember ha kijön a végleges verzió? :F

Gondolkodtam a megvételén, de ha mindössze ennyit nyújt a játék és ilyen "rövid" idő alatt lehet átugrani a hajókat, akkor kihagyom. :(

(#723) duvi válasza Terrorista (#722) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem csak szállítás van/lesz a játékban. Az elején mindenki pénzt gyűjt a jobb hajókra és felszerelésekre. Már most is lehet fejvadásznak állni, vagy ha a másik oldal tetszik, akkor kalóznak. Ezen kívül vannak küldetések is, amikért fizetség jár. A végleges játékban sokkal több tartalom és lehetőség lesz. Pl. bányászat (folyékony, gáz, szilárd), salvage gyűjtés és értékesítés, harc, bolygófelszíni tartalmak ... ITT egy pdf ami tartalmazza az eddigi terveket és célokat.

[ Szerkesztve ]

(#724) Nosam válasza Diopapa (#703) üzenetére


Nosam
aktív tag

"amíg 1m bounty nem lesz rajtam :)"

Nekem is ez jutott eszembe kapásból, szerintem ebből lesz idővel rank is. :D

(#725) Viper26


Viper26
nagyúr

Haulerre tényleg nagyon utazik néhány delikvens, egy rendszeren belül négyszer rántottak ki SC-ből az első kör alatt, alig úsztam meg...állomásról ahogy kijössz már szarrá akarnak lőni...nem tudom megérteni ennek mi értelme, biztos rohadtul kell a kis lelki szegénynek az a hihetetlen értékes hal ami nálam van. :U :C

Pixel 7 | FR955

(#726) Nosam válasza Viper26 (#725) üzenetére


Nosam
aktív tag

Tudják, hogy a hauler könnyű préda. :DDD

Nyilván nem az erőseket próbálják kirabolni, hanem azt, aki védekezésre képtelen.

Ahogy az életben is. :K

(#727) Hrigh_77 válasza Viper26 (#725) üzenetére


Hrigh_77
tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de én eddig úgy tudtam, hogy csak npc-k tudnak interdictiont csinálni. Amennyiben nem igy van, akkor meg gyorsan meg kell tudni, hogy működik :D

[ Szerkesztve ]

(#728) duvi válasza Viper26 (#725) üzenetére


duvi
nagyúr

Menj át Soloba, amíg Haulerrel repülsz ;) Persze ott is megtalál az AI, de egy fokkal kiszámíthatóbb mint a vérpistikék... Emellett pakolj fel amit csak tudsz a rögzítőpontokra. Elsősorban Chaffot. Hamar összejön a Cobrára való és onnantól már nyeregben vagy :D

(#727) Hrigh_77
Itt egy eszmefuttatás a interdictionről.

(#729) Viper26 válasza duvi (#728) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mi az a chaff? :D

Pixel 7 | FR955

(#730) Menthirist válasza Viper26 (#729) üzenetére


Menthirist
veterán

rakéta-eltérítő csapda.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#731) Viper26 válasza Menthirist (#730) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ahaa...és mindenhová azt dobjak rá, vagy turret sem árt?
Átmentem solo-ba amúgy, de ott meg rakettáznak mintha muszáj lenne. :DDD
Ha sikerül visszamenni SC-be miután kiszedtek, a pajzs miért nem töltődik vissza? :F

Chaff és docking comp. automatikus, vagy külön használni kell valahogy?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#732) Diopapa válasza Viper26 (#731) üzenetére


Diopapa
addikt

SC-ben nem tölt a shield... Amúgy nyilván fegyver is kell. _ÉN_ azt javaslom, hogy nagy lassú szállítókra csak gimbalos fegyvereket és / vagy rakétákat tegyél. Amúgy tegnap volt egy vicces kalandom Type-9-el. Kb 1m értékű árú a raktérben, kergetnek, nyomom a boostot, heat sink már elfogyott, kb 150% heat-em volt és úgy mentem supercruise-ba, a műszerfal meg elkezdett füstölni, pattogtak a szikrák, szépen csökkent a hullom. :) Izgalmas idők voltak.. :) BTW van egy bug amit észrevettem, ha a fire group-ban az első csoportba csak heat sink-et tesz be az ember, akkor SC-ben is el lehet nyomni a heat sinket és csökken is a hőmérséklet. Ez mondjuk akkor jó, ha 3 ugrásnyira mész és nem akarsz SC-ben dekkolni 2 ugrás között. Jah és ha már rakéták.. Type-9-re 2 point defense-t is tettem, biztos ami biztos. :)

szerk: Chaff kézzel kell elsütni, valamelyik fire groupba tedd be, a dokcking computer automatikus, kérj dokkolási engedélyt, menj a kijárat elé kb (nem kell teljesen, de a bejárat síkjánál légy előrébb), majd amikor szól a gép, vedd le a gázt. Amúgy Type-9-en már hanyagolom 3x majdnem megölt. Ha nagyon ki akarod kapcsolni, akkor a jobb panelen a function rész alatt tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#733) duvi válasza Viper26 (#731) üzenetére


duvi
nagyúr

Elég egy Chaff, de azt neked kell kezelni. A fegyver csoportoknál kell bebindelni, hogy melyik fire groupra akarod tenni. Lehet még feltenni auto löveget (point defense), de inkább ne állj le harcolni ha nem muszáj a Haulerrel :N A docking comp auto működik, ha engedélyezed a jobb oldali panelen. Amikor megkapod a dokkolási engedélyt, onnantól átveszi az irányítást a leszállásig(futóművet is kiengedi) és hallgathatod a keringőt közben :D Még egy fontos az auto dockhoz! Visszaveszi az energiaellátást egyenletesre, ezért minden indulás után tedd fel maximumra a hajtómű energiát, hogy legyen esélyed meglépni maxigázzal.

A Fire groupokkal kapcsolatban nekem se minden tiszta. Secondary fire groupra tettem a chaffot, ami az egér jobb gombján van. Mikor lenyomom a jobb gombot, akkor előjön a fegyverzet de nem lövi ki a csalikat. Ha beteszem a Primary fegyverek közé (pl. impulzus lézerek), akkor a lézerekkel együtt kilövi a csalikat is. Mit csinálok rosszul a secondary configgal :F

[ Szerkesztve ]

(#734) duvi válasza duvi (#733) üzenetére


duvi
nagyúr

Na megjavult a secondary weapon! Tegnap a frissen vett Type-6-nál nem akart működni a chaff, de már ok. Gondolom segített a restart :) Viper26 így állítsd be a chaffot és akkor jobb egér gombra kilövi a csalikat, balra pedig a fegyverek tüzelnek:

(#735) Diopapa válasza duvi (#733) üzenetére


Diopapa
addikt

Nah, hogy a fire groupokat tisztába tegyük. :) A Primary / Secondary mondja meg azt, hogy melyik tűzgombbal (egérgombbal) aktiválod. A fire groupok sorszáma pedig azt mondja meg, mely fegyvereket sütöd el egyszerre. Pl 1-es fire groupba teszel primary fegyvernek 2 lézert secondarynak meg egy rakétát, akkor ha az első grp aktív, akkor a bal gombbal lősz a lézerrel, a jobbal meg lövöd a rakétát. Ha a 2. fire grp-ba tartozó eszközöket akarod használni (primary/secondary) akkor át kell váltanod a 2. fire grp-ra a "cycle next fire group" gombbal. és így tovább...

Nálam ez most így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#736) Viper26 válasza duvi (#734) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi a sok hasznos infót, természetesen a többieknek is. :R
Legközelebb csak holnap délelőtt tudok ránézni, de egy chaffot beszerzek most legalább, hogy következő úton azért könnyebben megússzam. :))

Pixel 7 | FR955

(#737) duvi válasza Diopapa (#735) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi szépen! Tegnap nem akarta kilőni a chaffokat, csak ha primaryra tettem azt is, de ma már műxik. Viszont a hajó modell képe még most se látszik a Status panelen :N Persze ennél nagyobb baja ne legyen egy bétának!

(#738) Diopapa válasza duvi (#737) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, grat hozzá. Egyébként a hangok is el vannak szúrva, ha lemész a hangárba, akkor elkezd üvölteni a motor, mintha kívülről hallanád. :) De szvsz nagyon jó kis hajó. Pénznyomda. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#739) duvi válasza Diopapa (#738) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen :K A dokkban olyan a Type-6 hangja, mintha egy traktorban ülne az ember :DDD Szerencsére felszállás után már okés.

(#740) Diopapa


Diopapa
addikt

Egy jumpért nem rossz profit. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#741) GypsFulvus2 válasza Diopapa (#740) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nahát. Ez egy létező ásvány. Lehet más ásványokkal is kereskedni?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#742) Menthirist válasza GypsFulvus2 (#741) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, van benne sok féle kereskedhető cucc.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#743) Bibgr0 válasza GypsFulvus2 (#741) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Állítólag pár száz tétel lesz (köztük csak 1-1 rendszerben kapható speckó dolgok is). A bétában ezek vannak - bocs a wall of text-ért.

szerk: nem sikerült értelmesen beszerkesztenem...

[ Szerkesztve ]

(#744) duvi válasza GypsFulvus2 (#741) üzenetére


duvi
nagyúr

Eddig 10 ásvány jött össze az adatbázisban :K

(#740) Diopapa
Nem sokáig tartott feltölteni a 440 rakodóhelyet :DDD Most éppen mire gyűjtesz? Anacondara?

[ Szerkesztve ]

(#745) Diopapa válasza duvi (#744) üzenetére


Diopapa
addikt

Aha, hajópukkantásra fel akarok halmozni kb 10m-et, utána mehet az ereszd el a hajamat. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#746) duvi válasza Diopapa (#745) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy kis oktatófilm, hogy mire számíthatsz. 35:50-től nézd! Én azt hittem, hogy az Anaconda be se fér a dokkokba, de ezek szerint tévedtem :)

(#747) GypsFulvus2 válasza duvi (#744) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A táblázat kategóriái a hivatalosak, vagy ti soroltátok be? Csak mert a berillium és a gallium fémek, a bauxit és a coltan pedig nem önálló ásványok, hanem ásványkeverékből álló ércek. A többi valid ásványnév, nem kamu egyik sem. Remélem a Star Citizen is lesz ilyen részletesen kidolgozott a kereskedést tekintve.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#748) Bibgr0 válasza GypsFulvus2 (#747) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

A játék kategóriáit vettem át a fájlban is.

(#749) Viper26 válasza Diopapa (#740) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem te már nyugodtan törölheted a beta-t, elképzelhetetlen szint complete. :D

Amúgy a haulerrel érezhetően jobban fogok haladni, bár még csak 15K creditem van, sokkal könnyebb gyűjteni vele.Most ebből lesz egy chaff, és máris biztonságosabban tudok majd szállítani.
Egyébként ad bármi támpontot a lista (ingame)?Nekem annyira nem mert, ha az alapján akartam szállítani, akkor mindig sikerült bukni rajta. :U

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#750) Diopapa válasza Viper26 (#749) üzenetére


Diopapa
addikt

Ad támpontot persze. Szerintem elég pontos. BTW Eljöttem Freeportba és egy deka hajó sincs eladó...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.