Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Malachi válasza duvi (#1849) üzenetére


Malachi
addikt

én a végleges megjelenésig terveztem várni vele. de addig nyugodtan lehet csiszolni, bárki is hozzátesz valamit, annak megköszönjük. :)

(#1852) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Hali!

Kezdésnek mit, és honnan-hova érdemes szállítani?

[ Szerkesztve ]

(#1853) Malachi válasza rexsimus (#1852) üzenetére


Malachi
addikt

nem könnyű kérdés, változó.

próbáld meg az I Bootis - Aulin utat, közel vannak és általában a legnagyobb profitot adják kis rakománnyal is. keresd ki, mi éri meg most a legjobban. elvileg I Bootison most Computer Components-t érdemes venni, Aulinon meg Agri medicinest. ha 4 tonnát visze és kevés pénzed van. ahogy nő a raktered és több lesz a pénzed, ez majd változik.

(#1855) Bibgr0 válasza rexsimus (#1852) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Összeraktunk még augusztusban egy ilyen táblázatot. Ebben elég sok infót megtalálsz, bár az árak lehet, hogy azóta jelentősen megváltoztak. A tábla alján látod, hogy hol milyen hajót lehet venni és a harmadik fülön pedig hogy melyik hajó mit tud.

Jelenleg betiltották az adatokat kilopó programokat és keresünk valamilyen megoldást az árak begyűjtésére és tárolására. Diopapa gyárt erre egy programot. Nemsokára eldől, hogy hogyan tovább és akkor Diopapa tuti körbe is ír majd (ugye? ;) )

[ Szerkesztve ]

(#1856) Troyan001 válasza Nosam (#1802) üzenetére


Troyan001
tag

Én conrad-ról rendeltem IR ledeket és ellenállásokat.

Kész cucc

(#1857) rexsimus válasza Bibgr0 (#1855) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Köszi!

Ezt a táblát kerestem visszalapozgatva, csak nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1858) Diopapa


Diopapa
addikt

Aki használja az EDInfo-t, nyugodtan hagyja bekapcsolva a piac adatok feltöltését amíg ki nem jön a beta2, még működik és legalább addig a legfrissebb áraink lesznek.

@(#1855) Bibgr0: Manuális feltöltés készül amíg nem lesz API vagy valami.. Ha az kész van, még meg kell csinálnom a hajó vásárlós listát meg a "best sell" funkciót és egyelőre elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1859) Bibgr0 válasza Diopapa (#1858) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Take your time :-)
Nem sietünk sehová.

(#1860) Nosam válasza Troyan001 (#1856) üzenetére


Nosam
aktív tag

Thx, már tegnap megtaláltam amúgy én is, de köszi! :D

(#1861) Nosam


Nosam
aktív tag

Na mi van, most tényleg elaludt a Braben? :((( 26. van, kéne lennie hírlevélnek, de már este hét és még sehol semmi?! :F

(#1862) Diopapa


Diopapa
addikt

Egyébként nem értem teljesen a Frontier dev-et. Ha jól rémlik a Frontierben volt olyan, hogy ha beléptél a rendszerbe, 1 v. 5 kreditért le tudtad kérni távolról az összes állomás piac adatát. Legalább ilyen lesz itt is remélem.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1864) duvi válasza Nosam (#1861) üzenetére


duvi
nagyúr

Megjött a hírlevél!
Új állomás képek, mutatják végre az új hajót is (ASP), jég aszteroida mező ...

[ Szerkesztve ]

(#1865) Nosam válasza duvi (#1864) üzenetére


Nosam
aktív tag

Coriolisból és vagy orbit startportból nem tudtam volna elképzelni sajátot, ebből viszont igen! :DD

Tetszetősek. :U

Azért az elég menő lenne, hogyha idővel borsos áron lehetne majd venni magunknak ezekhez hasonló kis állomást egy két leszálló pályával. :DDD Akár többet is, mondjuk a galaxis bármelyik pontján. Pont most EGX-en kérdezték a Brabent, hogy mi volna a véleménye saját állomás létesítéséről és azt mondta, hogy idővel nem tartja ezt kizártnak, de egyenlőre nincs a lista tetején ez a kérdés...

(#1867) duvi válasza Nosam (#1866) üzenetére


duvi
nagyúr

Lehetséges, de pont olyan szögben vannak, hogy nem kizárt, csupán az árnyék miatt tűnik új festésnek. Leginkább csak körvonalak és kontúrok látszanak a felénk néző oldalon.

(#1868) Nosam válasza duvi (#1867) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nézd meg a hátsó szárnyukat, azt a kettős csíkot rajta, az alapból tuti nincs rajta a sima festéseken...

(#1869) duvi válasza Nosam (#1868) üzenetére


duvi
nagyúr

Megnéztem egy mentett képen és valószínűleg igazad van. A hátsó szárnyukon a kettős csík nem látszik a hangárban. Bár ott direkt fényben áll a hajó, de valami csak látszódna belőle. A hajótest páncél illesztések viszont megvannak a régin is. Ha ez egy matt fekete festés, minimalista díszítéssel, akkor pont jó álca a világűrben :K

(#1870) Viper26


Viper26
nagyúr

Hivatalosan is meg lett erősítve, hogy idén kijön a játék. :))

iPhone 14 | FR955

(#1871) Nosam válasza Viper26 (#1870) üzenetére


Nosam
aktív tag

Igen, és ez azért is nagyon jó hír, mert akkor rögtön feküdhetnek rá a bolygóleszállásra DLC-kre. :DDD

Ráadásként már csak három nap és itt a béta kettő.

Így fognak kinézni a lakott bolygók, ez empire patterns:

[ Szerkesztve ]

(#1872) Viper26 válasza Nosam (#1871) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jó lesz ez nagyon..már várom, remélem addigra az egész galaxis nyitva lesz, és nem lesz olyan érzése az embernek hogy egy beta 3-mat kapott.
Oké folyamatosan fejlesztik, de szerintem érted mire gondolok. :)

iPhone 14 | FR955

(#1873) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Ha meghalok, akkor a pénzem is elveszik, vagy csak a hajóm?

[ Szerkesztve ]

(#1874) Nosam válasza rexsimus (#1873) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ami áruban volt a hajóban az elveszik, ami "bankszámlán" van az megmarad. Ne felejtsd, hogy mindig legyen valamennyi tartalék pénzed, mert biztosítás keretében vissza tudod olcsóbban vásárolni a hajó árának tíz százalékáért... Ha nincs pénz a biztosításra, akkor bukód az egészet és az hatalmas szívás tud lenni már drága hajóknál.

(#1875) Diopapa


Diopapa
addikt

Akit érint. Az EDInfo-ba bekerült a manuális feltöltés, teszteljétek plz aki ráér. :) Ha nem enged árakat módosítani az azért van, mert még frissnek számít az adatbázis, szóval felesleges lenne. Ha hibát találtok plz itt pm, van az EDinfo-n belül a levelezésben. Köszi!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1876) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Lopott árukat hol lehet eladni?

[ Szerkesztve ]

(#1877) Diopapa válasza rexsimus (#1876) üzenetére


Diopapa
addikt

Black Marketen ahol van.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1878) rexsimus válasza Diopapa (#1877) üzenetére


rexsimus
aktív tag

És ha egy olyan helyre dokkolok be, ahol nincs, akkor büntit kapok?

[ Szerkesztve ]

(#1879) Diopapa válasza rexsimus (#1878) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem, semmit. Akkor lehet csak gond, ha cargo scan-t nyomnak rád. Akkor igyekezz eltűnni onnan.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1880) Malachi válasza Diopapa (#1879) üzenetére


Malachi
addikt

mondjuk ha állomás közelében szkennelik, akkor rég mindegy. úgy vesztettem el az első Hauleremet...

(#1881) duvi válasza rexsimus (#1876) üzenetére


duvi
nagyúr

Lopott árukat LP 98-132 (Freeport állomás) rendszerbe érdemes elvinni. Mivel az eleve egy független rendszer, ezért ott nem is foglalkoznak az áruk származásával ;) Ott biztonsággal dokkolhatsz és használhatod a feketepiacot is.

(#1882) Diopapa válasza Malachi (#1880) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha elkezdejek scannelni még mindig kimehet scanrangeből ha elég gyors

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1883) Zsooodammit


Zsooodammit
csendes tag

Két útmutató arról, hogy hogyan is kellene kereskedni az ELITE univerzum szabályait betartva:

Heresy: Trading without trading tools
The sequel: How to milk more credits using [IMPORT] technique from galaxy trade map

első link javítva

[ Szerkesztve ]

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#1884) Nosam válasza Zsooodammit (#1883) üzenetére


Nosam
aktív tag

3300-ban járunk már lehet "ugrálni" akár 440 tonnával is, de nincs egy trade komputer meg kommunikáció ami által képes lennél az árakat megkapni? Na ne már... amúgy az állomáson bent majd fél perc mire kinyílik a galaxy map, pedig brutális gépem van szóval nem azzal van a gond. Tudod ki fog úgy megkeresni egy anacondára valót? Még a trade prg-kel is annyit kell érte dolgozni kamionozni, hogy meglepődnél... Aztán még fel is kell szerelni, meg ha elmész harcolni 400 ezer ha kilövik alólad. Hát ha tényleg úgy gondolták, hogy így kellene keresni benne a pénzt ahogy ebben a videóban, akkor ezeknek elment a józan esze.

(#1885) duvi válasza Nosam (#1884) üzenetére


duvi
nagyúr

Teljesen egyetértek veled. A jelenlegi formájában csak egy fokkal jobb, mint a lutri. Szép színes a trade root map, de ennél azért több kéne, hogy érdemben használható legyen. Az alapvető hiányossága, hogy nem látjuk még csak az arányát se a profitoknak (a pontos összegekről nem is beszélve). Ezért nem tudjuk eldönteni, hogy a felkínált célállomások közül, melyikre vigyük inkább az árut. Lehet, hogy rosszat választunk és keresünk 100 CR-et. Vagy mákunk van és jó állomást szemelünk ki, ahol 10.000 CR-et keresünk egy fuvarral. Ez inkább szerencsejáték, mint hatékony kereskedelem :( Amennyiben nem változtatnak ezen a véglegesben (gyanítom, hogy a Béta2-ben is ez fog maradni), akkor mindenki alternatív megoldások után fog nézni. Pl. itt van Diopapa tool programja, ami már fel van készítve a manuális feltöltésekre is ;]

(#1886) Nosam válasza duvi (#1885) üzenetére


Nosam
aktív tag

Pontosan fogalmaztál ez ebben formában szerencsejáték és nem kereskedelem.

Úgy volna értelme a "dinamikus gazdaságnak", hogy ahol az emberek kielégítették a keresletet ott változik az ár, ezáltal érdemesebb elmenni már más utakra más áruval az árváltozásoknak köszönhetően. Így szépen bejárhatná az ember a területeket.

(#1887) Menthirist


Menthirist
veterán

Lehetne már holnap...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1888) Diopapa válasza Menthirist (#1887) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, holnaptól nem megy az adatbázis auto update... :(((

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1889) Menthirist válasza Diopapa (#1888) üzenetére


Menthirist
veterán

Én holnaptól lehet megint előveszem a játékot. Nem volt szinte elindítva sem az elmúlt 2-3 hétben.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1890) Diopapa válasza Menthirist (#1889) üzenetére


Diopapa
addikt

Én is, nem vitás. Nagyon várom már a naprendszer sematikus képét stb..Csak szomorú vagyok a marketdumper miatt... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1891) duvi


duvi
nagyúr

Béta2-ben már kipróbálhatnánk a partizást is. Az 500-as rendszer, már komoly távolság előrelépés lesz. A felfedezéseknél érdemes lesz együtt repülni. Például fedezetet biztosítani egymásnak a scannelés közben, ami odavonzza a kalózokat és más playereket. Használhatnánk xboxmod kolléga TS szerverét is.

(#1892) Nosam


Nosam
aktív tag

Szerintetek mikor jön majd holnap? Szerintem pont délután 6 óra 13 perckor kezdhetjük majd tölteni. :DDD

(#1893) Viper26 válasza duvi (#1891) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én benne vagyok. :)

(#1892) Nosam.:

Nekem oly mindegy, este 10-ig dolgozom. :D

iPhone 14 | FR955

(#1894) Diopapa válasza Viper26 (#1893) üzenetére


Diopapa
addikt

Akkor mi játszunk helyetted is és Veled érzünk... :R ;] :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1895) duvi válasza Viper26 (#1893) üzenetére


duvi
nagyúr

Majd tudósítunk a fejleményekről :)

(#1896) Malachi


Malachi
addikt

arra gondoltam, kimegyek a mostani gömb peremére, és holnap irány az ismeretlen, de a vadiúj Cobrámon csak egy szem kölcsön C2-es pulse laser van. :DDD kénytelen leszek még kereskedni egy kicsit amíg kimerészkedek. mennyibe kerülhet egy fullos Cobra felszerelés? gondolom, millió körül.

(#1897) _Kondor_ válasza Malachi (#1896) üzenetére


_Kondor_
tag

Azt hiszem, én előbb beleülök a vadiúj ASP Explorerembe, aztán irány az ismeretlen :)

(#1898) Diopapa válasza _Kondor_ (#1897) üzenetére


Diopapa
addikt

Vajon mennyibe fog fájni?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1899) Viper26 válasza Diopapa (#1894) üzenetére


Viper26
nagyúr

Tudtam én, hogy rendes gyerek vagy. :DDD

(#1895) duvi.:

Hálám üldözni fog. :) :DD

iPhone 14 | FR955

(#1900) _Kondor_ válasza Diopapa (#1898) üzenetére


_Kondor_
tag

Talán nem lesz annyi mint egy Anaconda. A képek alapján szerintem type 6 méretű hajó lehet, de annál gondolom drágább lesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.