Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Nosam válasza Malachi (#1098) üzenetére


Nosam
aktív tag

"mert a Elite-ben az volt az alap, hogy minden állomás bejárata a bolygó felé néz, "

Azért ez már más egy kicsit, ugyanis egyszer forog a coriolis a saját tengelye körül, és még forog az égitest körül is, vagyis van amikor a bolygó fele néz a bejárat. :D De ha mindig a bolygó felé nézne a bejárat, akkor lenne csak igazán egyhangú a dolog. Szerintem marha jó, hogy nem statikus, és mindenhol másként van a bejárat.

A corik forgásából pedig egy fél pillanat alatt tudni lehet hol van.

(#1102) Diopapa válasza Nosam (#1097) üzenetére


Diopapa
addikt

Ezen nincsenek rejtett rendszerek (mivel rejtettek).. :P Ha játszottál a Mass Effectel, akkor pontosan tudod mire számíts. Teljesen érthetően leírtam már egyszer, nem szeretem magam ismételgetni. Ha nem akarod, ne értsd meg.. :) Amúgy már van fent a youtube-on videó egy landing zone-ról is. Ismétlem, ne várj teljes várost, bejárható épületekkel. Lesz egy leszállóhely, egy kereskedelmi rész, lesz kocsma, meg néhány helyszín. Kb ennyi. Mint bármilyen más játékban. Igen, nyilván "makett" érzés lesz, de nagyobbat képtelenség csinálni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1103) Terrorista válasza Menthirist (#1091) üzenetére


Terrorista
senior tag

Amúgy tegye föl a kezét, aki drámai különbséget érez a Beagle 2, Chango és Azeban City között. Három rendszer, mégis ugyanaz. Jó, más nyersanyagot ad-vesz, de kb ennyi. Csukott szemmel nem igazán tudnám megmondani, melyik melyik.

Én tudok egyet: Beagle 2 Landing állomása 1600+ Ls távolságra van a rendszer csillagától, a másik kettő ~500-600 Ls. :D

Viccet félre téve. A SC-ra szükség van, mert valahol mégis csak egy szimulátor szerű játékról beszélünk. (Jó persze, nem létező dolgot szimulálni)
Illetve a naprendszerben lévő tartalom eléréséhez (USS, ércek/ásványok, rejtet zugok, roncsok, szemét stb.) is szükség van erre.
Az, hogy két rendszer között ugrálva mindig a csillag közelében rak ki és onnan kell még 1-2 percig utazni SC-ban, az valóban nem a legfelemelőbb, de remélem teremtenek majd lehetőséget arra, hogy az állomás közelében lehessen majd kiugrani hyper űrből.

Egyébként véleményem szerint nem hinném, hogy a jelenlegi tartalom mellett más nem lesz megjelenéskor. Csak ennyit kivetíteni 400 milliárd csillagra az nulla. Ennyi tartalommal nem lehet eladni egy játékot tömegeknek, ha mégis meglépik, akkor húzhatják le a rolót.

Mondjuk ez rajtunk már nem segít. :) Én bízok bennük, ezért is vettem meg előre a játékot.

(#1104) Nosam válasza Terrorista (#1103) üzenetére


Nosam
aktív tag

Azt kell mondjam, hogy 60 eurót megér ez a játék. Sokkal több dolog lesz a gold-ban hiszen még egy rakás hajó, fegyver és utilty benne sincs ebben a béta demóban.

Én már most nagyon szeretem ezt a játékot és biztos vagyok benne, hogy lesz ez még jobb is! :C

Egyébként már most 98 országból játszanak az ED-vel. :U

Bár még egyszer mondom én a legjobban egy már gyermekbetegségeit leküzdött OR-re várok, azzal lesz ez az igazi. Teljesen más lesz vele mint monitoron.

(#1105) Nosam válasza Diopapa (#1102) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem játszottam a mass effectel de ha olyan lesz a star citizen mint a ME akkor akár azzal is játszhatna bárki helyette nem?! :P

Viccet félre téve, ahogy eddig továbbra sem magával a játékkal van bajom, mert szépnek szép, és még az is lehet, hogy szuper lesz star citizen. Viszont nem tudom elképzelni, hogy mikor jön majd el az az idő, hogy a játékban kereskedve játék pénzért lehetne megvásárolni azokat a hajókat, igen durván számított valódi dollárok helyett. Látva az üzleti modellt, nyilván ott már érdek lett az is, hogy minél később jöjjön el ez az idő.

(#1106) Diopapa válasza Nosam (#1105) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem azt mondtam, hogy olyan lesz mint a Mass Effect, hanem kb úgy kell elképzelni egy "várost" mint ott. Néhány bejárható helyszín és ennyi.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1107) Menthirist válasza Diopapa (#1106) üzenetére


Menthirist
veterán

El tudnék viselni még egy ME trilógiát. Még százat :D

Amúgy nekem megfelelne :) Szerettem a városokat, különösen persze a Citadelt :) Nálam az az a játék, ami az egyik dobogós a kedvenc játék kategóriában :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1109) Nosam


Nosam
aktív tag

Tényleg uj hirlevélben lévő kép alapján ugy néz ki az iránytűt átdolgozták és ahogy olvasgattam utána még egy sor más dolgot is. Tényleg szerintetek az a kijelző a pilóták lába között mikor kezd működni és vajon mit fog mutatni? Biztos nem dísznek van az a kijelző, ami egyenlőre nem müxik.

(#1110) Menthirist válasza Diopapa (#1085) üzenetére


Menthirist
veterán

Ugyan a régi billentyűzethez képest nagyon szokatlan hogy milyen magasan vannak a gombok (a régi billem egy Gigabyte K6150 volt, ami eleve slim, ollószerű kapcsolóval volt szerelve), gyakorlagilag vagy 3-4x vastagabb és magasabb az egész, viszont kis megszokással elég pöpecül lehet rajta gépelni. Azaz már így 10 perc után is aránylag jól gépelek rajta, majd még szokom, és jó lesz ez :) Kicsit más kéztartást követel azért, de alapvetően ott vannak a gombjai, ahol a réginek (halálom, amikor a gombok távolságai egy szintnél jobban eltérnek egymástól, és ilyenkor hetekig nem tudok normálisan gépelni :P)
Annyira vészesen nem hangos, viszont embert lehet ölni a súlyával :D (0.5 kg vs 1.53 kg :) )
A bill amúgy 6-Key rollover usb esetén és n-key rollover ps2-őn (tehát usb-n egyszerre 6 gombot ismer fel, míg ps2-őn bármennyit, ez amúgy az usb limitációja, és a drágább billentyűzetek különböző speciális elektronikával tudják csak megkerülni), de nem igazán számít, mert ritka az, amikor annyira gyorsan gépelnék hogy gyakorlatilag 6 gomb lenne lenyomva egyidőben :)

Szóval azért eddig gépeléshez cool :P

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1111) Diopapa válasza Menthirist (#1110) üzenetére


Diopapa
addikt

Utoljára "mechanikus" billentyűm talán a 286-osomhoz volt, de nagyon szerettem, határozott volt nagyon. Akkor az volt az alap, most meg 20+k-ért vesztegetik. :) Vicces. :) De jah, csöndes nem volt, de feeling volt vele Pascalban pötyögni.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1112) Menthirist válasza Diopapa (#1111) üzenetére


Menthirist
veterán

Jaja, bár szerintem ezek a mechanikus billentyűzetek azért már mások mint azok voltak, legalábbis nagyobb területen testreszabhatóak (tactile vs non-tactile, milyen nyomáserősség, stb). A régiek is jók voltak azért :D

Mondjuk hozzá kell tenni hogy manapság ezeket a normál billentyűzeteket 1-2 évente ki lehet dobni, míg a 286-osoké szerintem még ma is működne :D Az MX Brown-okra is 50 millió leütést garantálnak per darab :) Most már az Alps kapcsoló (ami a régi 286-osokban volt gyakran) a rosszabbik fajta kapcsoló. Perpill tudtommal a Cherry MX az egyik legjobb (Black, Blue, Red, Brown, stb)

Igem, amúgy vicces hogy amíg régebben az volt a cool ha nem volt régies a billentyűzeted, ma elég pofátlan felárat kérnek ugyanezért :D Jó persze a technika is fejlődött azóta, meg hát már makró, usb hub, háttérvilágítás meg ki tudja még mi van bennük, de akkor is :D

Amúgy feeling ezzel is gépelni, csak már nem Pascal-ba, hanem mondjuk Eclipse-be vagy XCode-ba :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1113) Diopapa válasza Menthirist (#1112) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, ahol multinál dolgoztam volt szerencsém eredeti Cherry billhez, spéci kis billentyűzet volt, de időnként odajártam csak úgy nyomkodni, hihetetlen volt... :DDD BTW a melóhelyen spéci feladatra (kijelzőkezelés) most is van egy 286-os mechanikus billel és tényleg működik... :) Még jófajta MFM HDD van benne.. :) A monitor kezdett döglődni, hullámzik a képe, amúgy működik. :)

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1114) Malachi válasza Menthirist (#1112) üzenetére


Malachi
addikt

erre pillants rá, egészen vad. tavaly majdnem elcsábultam én is miatta. :)

jaa, de mág megvetted látom. akkor semmi!

[ Szerkesztve ]

(#1115) Menthirist válasza Malachi (#1114) üzenetére


Menthirist
veterán

meg ez még dolcsiban is 32k, tehát forintban lenne vagy 40-50 :) Tényleg nem nagyon akartam az első mecha billért 25k felett költeni, de azért köszi a tippet.

Amúgy az usb-t leszámítva, elég hasonló a feature listája :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1116) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Aki szeretne elmélyülni abban hogy milyen feature-ök beépítése várható a végleges produktumba vagy csak unatkozik és szeret angolul olvasgatni :P az nézzen itt körül:

Link

(#1117) Diopapa válasza Bibgr0 (#1116) üzenetére


Diopapa
addikt

Meg van egy szép színes / szagos PDF is..

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1118) Bibgr0 válasza Diopapa (#1117) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Igen, még én linkeltem ;)

Viszont itt sokkal több részletet találtok, mint a pdf-ben.

(#1119) Diopapa válasza Bibgr0 (#1118) üzenetére


Diopapa
addikt

Akkor körbeértünk :D :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1120) Diopapa


Diopapa
addikt

betateszt

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1121) duvi válasza Diopapa (#1120) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha jól látom, a cikkírót is elkapta a gépszíj :D

(#1122) Nosam


Nosam
aktív tag

Kicsi off, ezt látod valójában egy oculussal egyenlőre (egy srác linkelte itt az sg-n oculus topikban):

Sajnos ahhoz, hogy teljesen élvezhető legyen kell majd az a 4k... Az már négyszer annyi pixelt tartalmaz mint a 1080p. Ott már annyira sűrű lesz a pixel rács, hogy nagyságrendekkel szebb lesz.

Klikk a képre nagy felbontásért.

(#1123) Barabonc


Barabonc
csendes tag

Supercruise ebben a formaban szerintem is kisse harmatos, de amint az interdiction module a piacra kerul, remenyeim szerint megtelik elettel es adrenalinnal. (PVP zome szerintem innen fog kezdodni.)

(#1124) Malachi válasza Barabonc (#1123) üzenetére


Malachi
addikt

kicsit félve várom, nem örülnék, ha egy kanyar alatt 10 nagyreményű kalózjelölt szedne ki supercruise-ból... bár ez még sokat alakul majd, gondolom lesznek safe rendszerek, ahol lesz rendes NPC rendőrség és a wanted státuszúakra rögtön rászállnak. á, nagyon sok jó dolog alakul még, jöjjön már a teljes! :)

(#1125) Xerxész


Xerxész
őstag

Halihó,

Új vagyok a játék terén, pár videót már megnéztem a béta változatból, de majd csak a véglegessel tervezek játszani. :) X-Wing óta nem játszottam űrszimulátorral, viszont nagyon érdekel, és emellett a játék mellett a No Man's Sky is felkeltette az érdeklődésemet. :)

A vérbeli rajongókhoz lenne néhány kérdésem a játékkal kapcsolatban.

1. Azt láttam, hogy egyelőre bolygóra leszállni nem lehet. Lehetséges, hogy a bolygóra szállás már a végleges játékban megjelenik, vagy ez inkább majd később fog beleintegrálódni (én mezei paraszti ésszel az utóbbit mondanám)?

2. Neki is lehet menni bolygónak, holdnak, aszteroidának, meteoritnak, stb. vagy ilyenkor csak figyelmeztet, hogy becsapódásveszély?

3. Vannak-e a bétában nagyobb hajók, amikbe szintén be lehet dokkolni, mint az űrállomásokba?

4. Van-e valaki, aki nem joystick-kal irányítja, hanem mondjuk egér + billentyűzettel? Mennyira nehéz?(Tudom, joy-jal érdemes játszani). :)

5. Fekete lyukak, szupernovák, pulzárok, magnetárok és egyéb űrbéli objektumok is vannak/lesznek benne?

Előre is köszi a válaszokat (már ha vannak :) )!

(#1126) Menthirist válasza Xerxész (#1125) üzenetére


Menthirist
veterán

1: későbbi dlc-ként jelenik majd meg a bolygóra szállás

2: ha közelítesz a bolygóhoz supercruise módban, akkor kidob a rendes térbe, ha túl közel kerülsz valamihez. Rendes térben pedig csak nagyon nagyon lassan lehetne becsapódni, szóval jelenleg nem igazán lehet felkenődni egy bolygóra

3:tudtommal a bétában csak állomásokra lehet dokkolni, de bőven el tudom képzelni hogy legyenek hajók is a jövőben, bár konkrét bejelentés nem rémlik róla. Kezdetben szerintem nem lesz ilyen.

4: passzolom. Mindenesetre a joy (pláne a hotas) duplájára emeli az élményt, így mindenképp érdemes elgondolkodni rajta. A Thrustmaster Hotas X már ilyen tízegynéhány ezer forintért megkapható.

5: igen, lesznek, Braben nagy fan-ja ezeknek, de nem biztos hogy már megjelenésre.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1127) duvi válasza Xerxész (#1125) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
1. Szerintem ez későbbre várható, DLC formájában.
2. Igen, neki lehet menni (kisbolygóval ütköztem)
3. Hordozók még nincsenek a bétában.
4. Használható bill+egér kombóval is (bár hotassal tényleg jobb)
5. Én nem találkoztam még ezek közül egyikkel se. A véglegesben valszeg lesznek.

(#1128) Malachi válasza Xerxész (#1125) üzenetére


Malachi
addikt

szia!

én is egy kicsit

2-esre: én csillaggal ütköztem, bolygóval még nem próbáltam. :D
4-esre: én egér+bill kombóval nyomom és az egyetlen hátránya, hogy nem olyan intuitív, mint a joy, de egy nap után olyan manővereket dobtam, hogy el se hittem. :) ha mindenképp megvennéd (akár ezt, akár a másikat) azért vegyél egy joyt, úrszimulátorhoz az illik. :)

(#1129) Menthirist válasza Malachi (#1128) üzenetére


Menthirist
veterán

Én csillaggal nem ütköztem, csak elciccentem a hőtől sokszáz ezer km távból :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1130) Malachi válasza Menthirist (#1129) üzenetére


Malachi
addikt

öhm, hát úgy értettem én is, bocs a pongyola fogalmazásért. :B

(#1131) duvi válasza Xerxész (#1125) üzenetére


duvi
nagyúr

A bejelentett hajók közül (tudtommal) a Farragutnak vannak hordozható vadászai, amik képesek bedokkolni az anyahajójukra:

Ezen kívül van még egy utalás a hordozókra:
"Carriers:
Designed for the deployment of fighter squadrons. Obsolete in the fleets of the major factions due to the popularity of Cruisers, but small navies still make use of them and some have even been converted into transporters."

(#1132) Diopapa válasza duvi (#1131) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez emlékeztet a sérült gépre az Eranin 2 mellett. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1133) Xerxész


Xerxész
őstag

Hú, köszi nektek a sok infót! :R

(#1134) duvi válasza Diopapa (#1132) üzenetére


duvi
nagyúr

ERRE gondolsz? Nekem EZ a kedvencem Farragut videóm(jelenleg :D ). Kár, hogy az ellenfélről még nincsenek részletesebb infók.

[ Szerkesztve ]

(#1135) Diopapa válasza duvi (#1134) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, erre. :) 1 Anacondát buktam eddig, erre kentem fel... :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1136) Nosam válasza duvi (#1131) üzenetére


Nosam
aktív tag

De ez nem lesz vezethető hajó, ezt nem lehet majd megvenni.

(#1137) duvi válasza Nosam (#1136) üzenetére


duvi
nagyúr

De küldetéseknél előfordulhat, hogy be kell dokkolnunk rá egy vadásszal. Hasonlóra gondolok, mint pl. a fenti "Dangerous Capital Ship Battle Video". Abban se lennék biztos, hogy a későbbiekben nem lesz lehetőség multi crew shipekre, akár a Farraguttal.

[ Szerkesztve ]

(#1138) Malachi válasza duvi (#1137) üzenetére


Malachi
addikt

én olyanra is gondoltam, hogy ezek között lesznek nagy hatótávolságú szállítók, NPC-k, amik menetrend szerint járnak mondjuk az ismert területek határáig, és pénzért lehet rájuk dokkolni mondjuk, hogy elvigyenek olyan helyekre, ahová amúgy csak napok alatt jutnál el. és ott aztán ugrás az ismeretlenbe a Cobrával, vagy akármivel. :)

(#1139) Nosam válasza duvi (#1137) üzenetére


Nosam
aktív tag

Multi crew shipek biztos lesznek, de a capital hajók egy másik téma már-

Persze idővel elképzelhető az is, sőt az az igazság, hogy itt van egy baszott nagy vég nélküli univerzum, már csak üzleti szempontból is vétek és bűn lenne ha kihagynák azt a lehetőséget, hogy különböző DLC-k keretében folyamatosan bővítsek majd a benne rejlő lehetőségeket. Én már most biztos vagyok benne, hogy a bolygó leszállás és hajómászkálás után sem akarnak majd leállni, és csak azért nem beszélnek még annál távolabbi tervekről mert addig nincs értelme ezekről beszélni, amíg a már beígért dolgok nem realizálódtak valamennyire.

Ki fogják adni a végleges játékot, aztán a már biztosan beígért DLC-ket és ha van egy kis eszük (márpedig ezek nem tűnnek hülyéknek), akkor bizony még további dlc-ket vagy pakkokat fognak kiadni.

(#1140) Nosam


Nosam
aktív tag

Na srácok ezt ki kéne próbálni, alig 8 fontból lehet headtrackert csinálni és tökéletesen működik. :K

http://www.edtracker.org.uk/

Videó a működésről:

https://www.youtube.com/watch?v=m4hyMbHpl18

(#1141) Diopapa válasza Nosam (#1140) üzenetére


Diopapa
addikt

Én ilyet már régen csináltam, kb 1000 forint volt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1142) Nosam válasza Diopapa (#1141) üzenetére


Nosam
aktív tag

És mik a tapasztalataid vele, használod is még mindig, ed-ben próbáltad?

(#1144) Diopapa válasza Nosam (#1142) üzenetére


Diopapa
addikt

E: D-ben nem próbáltam még, meg a Voice Attackot sem. Majd ha megéri már jobban nézelődni. :) ARMA 3-ban viszont jó. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.