Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Nosam válasza Menthirist (#99) üzenetére


Nosam
aktív tag

Elővételben annyi, de a megjelenéskor már drágább lesz és pláne a dobozos.

(#102) Nosam válasza Diopapa (#100) üzenetére


Nosam
aktív tag

Láttam, és bízom benne, hogy a légkörbe belépéskor meg "tüzes" lesz. :C

(#103) duvi


duvi
nagyúr

Ezek szerint itt is meg lehet majd izzasztani a vasakat ;]
Elite: Dangerous elérhetetlen grafikai opcióval

(#104) Menthirist válasza duvi (#103) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, hát olyan effektet én is tudok írni, ami nem fut a mai vasakon :D De ez nem az érdemem, hanem a bénaságom :P :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#105) Diopapa válasza duvi (#103) üzenetére


Diopapa
addikt

Hááát nemtom, sokkal jobban fut mint a Star Citizen, de mondjuk nyilván már pl a polygon szám sem olyan, de attól még elég jól néz ki szvsz. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#106) Menthirist válasza Diopapa (#105) üzenetére


Menthirist
veterán

Elég jól, bizonyos aspektusai (pl sok űrbeli dolog és csillagköd) különösen, de azért nem egy kategória az SC-vel sem a grafika, sem persze a gépigény.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#107) Diopapa válasza Menthirist (#106) üzenetére


Diopapa
addikt

Így van, konkrétan bekapcsolt vsync-el fix 60 fps és nem igazán izzasztja meg a cpu-t / gpu-t.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#108) duvi válasza Diopapa (#105) üzenetére


duvi
nagyúr

-Ha félreérthető lett volna a kommentem. Nem kritizálni akartam. Nekem tetszik az ötlet, főleg, hogy mellette ott áll ez a kijelentés is: "David Braben szerint nagyszerűen fog futni egy akár középkategóriás PC-n is"
-Emlékszem, hogy amikor kijött a Witcher második része, max közepes graffal tudtam játszani. De ment is rendesen azon a szinten és még jól is nézett ki. Pár évre rá már fel tudtam tolni a csúszkát Highra és nekifutottam újra a játéknak, mert sokat dobott az új látványvilág rajta :K .

(#109) Diopapa válasza duvi (#108) üzenetére


Diopapa
addikt

Mondjuk ezt nem kéne eget rengető újdonságként beállítani, az MMO-knál egyébként is ez volt a divat, elég csak megnézni pl az Age Of Conant, nem volt gép ami maxon jól futtatta volna, cserébe a mai viszonyok között is egész jól néz ki a grafika.

szerk: Ezzel szerintem semmi gond nincs egészen addig, amíg megfelelően skálázható a grafika. (és nem mint pl a TESO-ban.. ;] )

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#110) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Meh szívesen témáznék itt is veletek, de valahogy nem tud megfogni annyira ez a game. Úgyhogy csak olvasgatok :)

(#111) Malachi válasza Malibutomi (#110) üzenetére


Malachi
addikt

engem meg bár megfogna végre! de úgy döntöttem győzzön a józan ész, és egyelőre nem veszem meg. majd ősszel, a bétába elvileg akkor is be lehet majd szállni ha jól értelmezem.

vagy eladhatnám a SC fiókomat, és megvenném ezt az árán, de nagy eséllyel buknék rajta szóval azt is hagyom egyelőre.

(#112) Nosam válasza Malachi (#111) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ez vagy október 16.-án vagy november elsején meg fog jelenni.

(#113) Diopapa


Diopapa
addikt

Jó topik :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#114) duvi válasza Diopapa (#113) üzenetére


duvi
nagyúr

Ahhoz képest, hogy ennyire nem szereti, elég sok időt szánt ennek a kifejtésére :N Soha nem értettem ezeket az embereket... Az megint más, ha valamelyik eleme nem nyeri el a tetszését és ezen véleményének ad hangot. Egyébként tényleg nem lehet guildeket/orgokat létrehozni :F

(#115) Malachi válasza duvi (#114) üzenetére


Malachi
addikt

ez alapvetően nem MMO lesz, és ez így van jól. kell egy ilyen játék is. multi lesz, de ennyi.

(#116) Diopapa válasza duvi (#114) üzenetére


Diopapa
addikt

A guildesdi szerintem is kéne, ha mmo ha nem, de megleszek nélküle. A craft.. Sok helyen szerettem, de elfogadom, hogy itt nem ez az irány. Amúgy kb igaza van a devnek (pár posttal lejebb)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#117) duvi válasza Malachi (#115) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezek szerint a multi része LFG alapon fog működni?
A craft nekem se hiányzik ide. Lesz tartalom így is..

[ Szerkesztve ]

(#118) Diopapa válasza duvi (#117) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem, alapvetően egy single játék, amiben látod a többieket az űrben és interakcióba tudsz velük kerülni. Ha együtt akartok repülni, mindegy, hogy egy guildben vagytok vagy nem. Ráböksz, hogy alliance és utána folyton egy instance-ba rak ha lehet. Kb ennyi. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#119) duvi válasza Diopapa (#118) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor friend list lesz legalább? Mert ha kilépünk, legközelebb már nem tudjuk, merre jár a tegnapi haver...

(#120) Diopapa válasza duvi (#119) üzenetére


Diopapa
addikt

Na ezt nem tudom. :) Meglátjuk 29. után mennyit változik az előzőekhez képest.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#121) Diopapa


Diopapa
addikt

Trade Routes in Elite: Dangerous

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#122) Malachi válasza Diopapa (#121) üzenetére


Malachi
addikt

vigyorgok! :) nagyon jó lesz ez.

(#123) Viper26 válasza Malachi (#122) üzenetére


Viper26
nagyúr

Bizony jó lesz, nagyon úgy néz ki, hogy beta vásárlás lesz ebből pár napon belül. :))

Azt mondjuk nem tudom, hogy a beta indulásával nagyobb lesz -e a bejárható terület /rendszerek száma. :F

iPhone 14 | FR955

(#124) Viper26


Viper26
nagyúr

"In Beta 1 we will introduce the consumption of fuel by your ships." :)

iPhone 14 | FR955

(#125) Szőrös  válasza Viper26 (#123) üzenetére


Szőrös 
veterán

Elvileg igen ,sg-n azt írta egy srác hogy "kinyitják" az univerzumot standard bétára. meglássuk.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#126) duvi


duvi
nagyúr

Dangerous Eagle Camo Jól néz ki ez a vadász. Az eleje kicsit emlékeztet a mostani vadászgépekre (pl. MIG 29), de ez persze nem baj.

(#127) Viper26 válasza Szőrös  (#125) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nyissák csak. :))

iPhone 14 | FR955

(#128) Menthirist válasza duvi (#126) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem tudom, ez még mindig marha unalmasan néz ki (bár a többiekhez képest ég és föld :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#129) Diopapa válasza Menthirist (#128) üzenetére


Diopapa
addikt

Frontierben is pont így nézett ki. Hagyománytisztelet. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#130) Malachi


Malachi
addikt

16k screenshot. mobilnetről NE nyisd meg, 130 Mpixel. :D

én nem tudom, milyen motort raktak össze, de azt írják egy kattintással skálázódik 4-8-16k-ra és elfut már egy mostani alapgépen is. ezt már szeretem. :K

(#131) Nosam válasza Malachi (#130) üzenetére


Nosam
aktív tag

Persze, hogy elfut, alig van rajta modellezett részlet. És persze nem azért van ez így, mert nem tudták volna sokkal részletesebbre kidolgozni.

(#132) Viper26 válasza Szőrös  (#125) üzenetére


Viper26
nagyúr

Van róla hivatalos info valahol?

iPhone 14 | FR955

(#133) Menthirist válasza Diopapa (#129) üzenetére


Menthirist
veterán

Az lehet, de lehet ám tovább is lépni :D Elvégre eltelt 30 év, az igények meg változtak :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#134) Nosam válasza Szőrös  (#125) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ezt jó volna tudni, mert ha nyitott lesz már az univerzum a standard bétánál, akkor én is megveszem, egye fene ha 20 euróval több, viszont ha nem lesz nyitott hanem abban a kis bubiban lehet továbbra is akkor eszem ágában nincs 20 eurót fizetni egy demóért, akkor megvárom amíg megjelenik.

(#135) Malachi válasza Menthirist (#133) üzenetére


Malachi
addikt

nem csak ez a pár hajó lesz, de én nagyon vonyítottam örömömben, mikor először megláttam az új Coriolist, meg az új Cobra MKIII-at... szóval erre is csak azt tudom mondani, hogy jó ez így elsőre. aztán majd bővül, sőt most is bővül folyamatosan.

ezeket én ajándéknak fogom fel nekünk, vén rókáknak.

[ Szerkesztve ]

(#136) Szőrös  válasza Viper26 (#132) üzenetére


Szőrös 
veterán

Passz de szerintem ez lenne a logikus mert most biztos hogy sokan jövünk és ennyi embernek már kevés az a pár rendszer ami most van.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#137) Menthirist válasza Malachi (#135) üzenetére


Menthirist
veterán

Én sem vagyok mai gyerek, és mi is ronggyá játszottuk az első részt még Commodore Plus 4-en. Ennek ellenére azóta eltelt annyi idő hogy most már igényeljem a részletes és változatos hajókat, nem csak a háromszög, négyszög, stb formájúakat :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#138) Nosam válasza Menthirist (#137) üzenetére


Nosam
aktív tag

Lesz tíz új hajó is a régi elitekhez képest.

(#139) Menthirist válasza Nosam (#138) üzenetére


Menthirist
veterán

de azok sem lóghatnak túlságosan ki stílusában a többi közül. A wiki-jükön 1-2 hajó egész pofás (Dolphin/Orca, Majestic Class Interdictor), de a többi elég sivár. Már az X3 Albion Preliude-ban is mennyi különféle kinézetű hajó volt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#140) Diopapa válasza Menthirist (#133) üzenetére


Diopapa
addikt

A tied lehet. Én pl ugyan úgy a csajokat szeretem ;) :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#141) Nosam válasza Menthirist (#139) üzenetére


Nosam
aktív tag

Persze a legjobb az volna, a prelud játékelemeit ötvöznék a rebirth űrvárosaival hajóival és grafikájával egy ekkora végtelen univerzumban multiban. :DD

De arra még sajnos várni kell...

[ Szerkesztve ]

(#142) Menthirist válasza Nosam (#141) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah értem, tehát lehetetlen lenne nagyobb variációkat beletenni a hajók közé, mert nem csinálta meg eddig egy játék sem, jah de mégis. Nem hinném hogy túlságosan irreális elvárás lenne, ha nem pont-pont-vesszőcske külsejű hajók lennének

@Papa: ez elég gyengére sikerült... :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#143) Nosam válasza Menthirist (#142) üzenetére


Nosam
aktív tag

Lesz itt elég variáció, mondom a régi hajókon kívül lesz még tíz plusz új hajó.

Aztán, hogy a későbbiekben még lesz e majd, azt ki tudja. De amúgy pedig a klasszikus elit játék lesz itt mai köntösbe bujtatva, ez volt az eredeti cél is. Meg is lett mondva már az elején.

Ilyenek lesznek a capital hajók és néhány szállító

:

És kb ilyenek lesznek a fighterek, persze még mind nincs készen:

(#144) Menthirist válasza Nosam (#143) üzenetére


Menthirist
veterán

Ne a grafikusok forma-próbálgató skicceit linkeld be a newsletter-ből, hanem a valós hajók koncepcióit. A valóság viszont jelenleg az, hogy ilyen a jelenlegi és upcoming hajók formavilága:
1
2
3
4
5
6
7
8

És igen, értem hogy a régi hajók is kb ilyen formájúak voltak, de nem értem, mi akadályozza meg abban, hogy elszakadjon ettől. Vagy majd ha kijön a második utódja ennek a játéknak 2040-ben, akkor is ilyen felépítésű hajók lesznek?

Hidd el, én remélem a legjobban hogy összehoznak valami variációt a játék hajói kapcsán, mert veled ellentétben én már megvettem, bizalmat szavaztam Brabennek ahogy CR-nek is, látatlanban.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#145) Nosam válasza Menthirist (#144) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem tudom, hogy mi a bajod ezekkel a hajókkal. Nekem nagyon bejönnek. :DD

Komolyan mondom, hogy nekem nagyon bejönnek de ez biztos stílus kérdése is, és nyilván a te stílusodat vagy te ízlésedet akkor sem lehet megváltoztatni (és nem is kéne) ha akármit mondok.

(#146) duvi válasza Menthirist (#144) üzenetére


duvi
nagyúr

Én értem, hogy mire gondolsz a hajók "változatosságával" kapcsolatban. Szerintem az a probléma gyökere, hogy már láttad (és részben repülted is) a SC hajókat. Ezek után már nagyon nehéz ezektől elvonatkoztatni és nem összehasonlítani ;) Viszont ha csak önmagában nézed az ED-t (és a hajóit), akkor bizony nagyon látványos eredményt kapunk. Nekem pl. az 5-ös linkeden szereplő vadász, kimondottan tetszik.

(#147) Menthirist válasza Nosam (#145) üzenetére


Menthirist
veterán

Örülök hogy neked bejönnek, nekem nem. Engem nem a hajók vettek rá hogy megvegyem, hanem az űr kinézete, meg az a térugrás effekt. A többit majd meglátjuk. A csilliárd naprendszer nem igazán vonz (párszáz élő csillagrendszernél nekem nem kell több, ha az tényleg jó, kb ennyit van reálisan esélyem meglátogatni rendszeresen). Igen, jó lenne x-rebirth méretű űrvárosokat látni, meg legalább megközelítőleg olyan sokszínű hajóformákat látni, mint pl a Star Wars-ban.

@duvi: nem, az SC hajóihoz képest mondom... összességében játszottam már jópár űrhajós játékkal :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#148) Tnil


Tnil
tag

Srácok, valaki elmondaná miben különbözik az Elite a Star Citizentől ?

Amit eddig kiderítettem, hogy az egyikben rengeteg bolygó stb lesz, hogy mindkettőben lehet kereskedni és kalózkodni stb. Viszont mi a külömbség, itt is lesz ground combat ? Le lehet majd szállni és TPS nézetben mászkálni a bolygókon, űrállomásokon ?

Miért lesz jobb / rosszabb az Elite, mint a Star Citizen, mert eddig nekem mindkettő nagyon hasonlónak tűnik. :B

Tárgytalan az egész, közben megleltem a választ a topicban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#149) Nosam válasza Tnil (#148) üzenetére


Nosam
aktív tag

ED-ben az egész tejútrendszer benne lesz, egy része valós adatokból betáplálva... Ezzel szemben SC egy kitalált univerzumban játszódik kb 99.9999952413%-al kisebb területen.

Mind a kettőben lesz kereskedés és bolygóleszállás is ED-ben egy DLC formájában. FPS lövöldözés viszont tuti nem lesz ED-ben, legalábbis erősen kétlem. SC-nek meg fontos része az is.

Igazából ha jól utána olvasol, akkor te is meglátod majd, hogy közel sem biztos, hogy egyik vagy másikról ki lehetne jelenteni, hogy jobb lesz a másiknál, a legjobb az lenne, ha mind a kettő jó lenne de én egyébként sokkalta inkább ED felé hajlok több ok miatt is, pl én FPS játékokat nem szeretem nem vagyok oda értük.

[ Szerkesztve ]

(#150) Nosam válasza Menthirist (#147) üzenetére


Nosam
aktív tag

De nézd meg itt van megen a cockpit belsők:

https://www.youtube.com/watch?v=OiTRJpvbmhU

Szerintem ez nagyon szép, és hatalmasak is jó lesz járkálni ezekben a cockpitekben, anaconda egyébként kb az idrisnek méretének felel meg, 180 méter hosszú, persze idris hosszabb. Viszont itt a capital hajók kétszer akkorák lesznek mint a Bengal, van amelyik két kilométeres. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.