Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Viper26 válasza Terrorista (#950) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nálam ugyanez, hamarosan már Cobra lesz ebből. :)

Pixel 7 | FR955

(#952) Terrorista válasza Viper26 (#951) üzenetére


Terrorista
senior tag

Az mennyi 300k? Láttam valamelyik stationon, hogy a hauler 10k-val volt olcsóbb, akkor persze nem volt elég pénzem. Később visszamentem és már nem volt akciós. :(

Jó lenne kifogni valami olcsó cobrát/vipert :D

(#953) Viper26 válasza Terrorista (#952) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ne csak write only működj. :D

Csak holnap is ennyi legyen. :)

Pixel 7 | FR955

(#954) Menthirist válasza Viper26 (#953) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, Cobra mk3 úgy, hogy maradjon felszerelésre és kereskedésre kb 180-200k. Elpukkanásakor kb mennyibe kerülne újra kérni? Mert annyit is célszerű még megtartani :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#955) Viper26 válasza Menthirist (#954) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az más valóban, én csak a hajó árát néztem, de akkor mondjuk a biztonságot szem előtt tartva 200K legyen az ember zsebében vásárláskor.

Egyébként Cobránál mennyi a jump range?

Ami felszerelést illeti mi lenne hozzá a legjobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#956) duvi válasza Menthirist (#954) üzenetére


duvi
nagyúr

Kb. a hajó árának a 10%-a, a biztosítási összeg, csak az üres hajóra

[ Szerkesztve ]

(#957) duvi


duvi
nagyúr

-Mi a titka scenarióknál a hatodik küldetésnek (Predator and Prey)? Van négy kis hajó, amikre vigyáz egy Cobra. Az stimm, hogy az alacsony hőkibocsájtásra kell figyelni. Ezért főleg a gépágyút használom és ha felmegy a hőmérséklet, nyomom a heat sinket. Ennek ellenére két hajó után már tuti megtalál a Cobra és onnantól persze game over. Nem tudom lerázni és face to face esélytelen leszedni a Cobrát (legalábbis nekem nem sikerült).
-Ja igen! Hotas X-el pik-pakk eljutottam a hatodik küldetésig. Egér+bill kombóval meg a harmadiknál elakadtam. Iszonyat nagy különbség van a két vezérlés között! Pedig még tanulom a hotast... Én is csak ajánlani tudom, minden ED (és egyéb űrszim) rajongónak a Thrustmaster T.Flight Hotas X-et első beruházásnak!

[ Szerkesztve ]

(#958) Terrorista válasza duvi (#957) üzenetére


Terrorista
senior tag

Én úgy csináltam, hogy az első kettő ami elég közel volt egymáshoz gyorsan kilőttem. Utána jól eltávolodtam és kerülővel rárepültem a harmadikra.

Használd az aszteroidákat fedezéknek és bújj mögéjük. Szerintem pár próbálkozás után biztos sikerülni fog. :)

(#959) duvi válasza Terrorista (#958) üzenetére


duvi
nagyúr

Thx az ötletet! Én is próbáltam elbújni a második kill után az aszteroida mezőben. Még a silent runningot is bekapcsoltam a heat sink után, de így is megtalált a rohadt Cobra :( Próbálkozom tovább, egyszer csak sikerül :)

(#960) Terrorista válasza duvi (#959) üzenetére


Terrorista
senior tag

A silent running szerintem kötelező oda. Arra tartogasd a heat sinket. Úgy közel tudsz menni a prédához és max energiára húzott fegyverrel 2-3 lövés a hajó.

Megvettem a Cobra Mk III-at. Álom. :D Végre nagyobb távolságban is tudok szállítani és a 36-os raktérrel dől a lé. Most Beagle-Dahan között ingázok, ott jól lehet most keresni.

Közben pedig nézem a fegyvereket, mert amint lesz 3-400k creditem befejezem a kamionozást és megyek vadászni. :)

[ Szerkesztve ]

(#961) Viper26 válasza Terrorista (#960) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pár óra és már én is azzal szállítok remélem.
Ráadásul azzal már NPC-t is lehet írtani. :DD

Mekkora a jump range?
Alap fegyvereket használsz rajta?

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#962) Terrorista válasza Viper26 (#961) üzenetére


Terrorista
senior tag

Üresen eddig 8.5 Ly volt ahova elugrottam, telepakolva pedig 6.41 Ly.

C4 pulse laser és C2 multi-cannont tervezek rárakni a gépre, plusz Heatsink, Reinforced alloyt.

[ Szerkesztve ]

(#963) Nosam


Nosam
aktív tag

Itt is kérdezem, anaglyph módban kipróbálta már valaki az ED-t? :DDD

Most néztem 1200 forintért van műanyag vörös cián szemcsi, egy próbát megér mindenképpen. :DD

Vörös-Cián POP

(#964) Viper26 válasza Terrorista (#962) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na az nem rossz, kb. fél órája én is Cobra Mk III tulaj lettem. :))

Pixel 7 | FR955

(#965) Bibgr0 válasza Viper26 (#964) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Gratula :-) Vigyázz a parkolásnál, mert - állítólag :P - sok vele a ráfutásos baleset :D

(#966) duvi


duvi
nagyúr

Gratula minden újdonsült Cobra tulajnal! :K

(#967) Nosam válasza Nosam (#963) üzenetére


Nosam
aktív tag

Na közben találtam egy 3d-s papír szemcsit itthon, hát gyerekek nagyon jó anaglyph módban az ED, teljesen térhatású! :DD Nagyon jó! Nem kell vackolni sem vele, alapból tudja a játék ott van a grafikus beállításoknál.

Próbáljátok ki mindenképpen! ;)

Én biztosan megrendelem a 3d-s műanyag szemcsit, amit alább már linkeltem.

(#968) Menthirist


Menthirist
veterán

Kipróbáltam anaglyph-ben, ha már volt elfekvőben szemüvegem. A HUD egyes részei (pl a message rész) egész jó, de a többi az semmi se. Cserébe jól el is szúrja a színeket és cseszteti az agyamat :D Bár őszintén egy kezemen meg tudom számolni, hol láttam eddig jó 3D-s digitális tartalmat eszközzel.

Majd Oculus Rifttel :)

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#969) Nosam válasza Menthirist (#968) üzenetére


Nosam
aktív tag

Hogy hogy semmi se? Nálam az egész térhatású és a színek is ugyan olyan jók. Ehhez vörös-cián szemüveg kell, nem lehet, hogy magenta-green-el próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#970) Menthirist válasza Nosam (#969) üzenetére


Menthirist
veterán

természetesen jó szemüveggel próbáltam.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#971) Nosam válasza Menthirist (#970) üzenetére


Nosam
aktív tag

Lehet nem mindegy a monitor sem, én IPS monitorral nyomom, meg ugye lehet kalibrálni a monitort külön erre a dologra.

(#972) Menthirist válasza Nosam (#971) üzenetére


Menthirist
veterán

próbáltam a 23-as IPS-emen és a 27-es MVA-mon is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#973) Nosam válasza Menthirist (#972) üzenetére


Nosam
aktív tag

Akkor nézd meg a monitorbeállításoknál a color temperature-t, azzal játssz egy picit míg jó nem lesz, szépen be lehet azt állítani.

(#974) Menthirist válasza Nosam (#973) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem fogom elállítgatni a megfelelően belőtt monitoraimat. A térhatás így is-úgy is csak pár helyen jött ki, ennyiért meg nekem felesleges.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#975) Nosam válasza Menthirist (#974) üzenetére


Nosam
aktív tag

Jobb monitorokba el lehet menteni profilként a jelenlegi beállításodat, meg a 3d-set is.

De hát te tudod, nálam teljesen térhatású és kurva jó! :DD

(#976) Menthirist válasza Nosam (#975) üzenetére


Menthirist
veterán

Ebben is el lehet, de most komolyan állítgassam egy órát, hogy hátha az ED igényeire tudom szabni a monitoromat? Ne vicceljünk már.

Amit láttam az egyáltalán nem volt meggyőző. Ez van. Örülök hogy neked tetszik, nekem ez nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#977) Viper26 válasza Nosam (#975) üzenetére


Viper26
nagyúr

Vagy csak túl sokat ittál. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#978) Terrorista válasza Viper26 (#961) üzenetére


Terrorista
senior tag

Találtam jóféle loadout testet. A srác végigpróbált pár fegyver kombinációt. Érdemes megnézni, mert eldöntheted melyik a szimpatikus anélkül, hogy valamelyiket megvennéd.

Utánanéztem az armoroknak is amik a hullt erősítik. A light és reinforced gyengék, minimum military grade compositeot kell venni. Az minden típusú támadás ellen erősebb mint az előző kettő. Van még két másik amik közül egyik az energia fegyverek ellen jobb a másik pedig projectile és missile ellen.

Szóval most Aulinban csekkolom a fegyvereket, és hát persze, hogy volt C8 plasma acc is. :D

[ Szerkesztve ]

(#979) Viper26 válasza Terrorista (#978) üzenetére


Viper26
nagyúr

Átnézek mindent, köszi, és majd holnap du. akkor szállítás megint, kell gyűjteni egy kis creditet azért. :)

C8 plasma acc. erre is felmegy? :Y

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#980) Viper26 válasza Viper26 (#979) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jah, nem...

4 (2 C4, 2 C2)

Pixel 7 | FR955

(#981) Diopapa


Diopapa
addikt

Csak jelzem, hogy a Plasma Accelerator overrated... Ok, 1 lövés vele egy Sidewinder, de mire lövő pozícióba kerülsz, más fegyverekkel már szétszedted. Nekem 3db gimbalos C5 pulse van fent és szétkapnak mindent pillanatok alatt.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#982) Viper26


Viper26
nagyúr

Asszem Cobra kapni fog két C4 multi cannon-t, a két C2-re még nem tudom mi legyen...bár mindből gimballed kéne, azt meg még nem láttam sehol. :))

Pixel 7 | FR955

(#983) Diopapa válasza Viper26 (#982) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha C4-es slotod van, akkor szerintem oda csak C3 gimbal megy, vagy C4 fix.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#984) Viper26 válasza Diopapa (#983) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ha így van az elég fura, mert C4-re a C4-nek fel kéne menni. :F

Pixel 7 | FR955

(#985) Terrorista válasza Diopapa (#983) üzenetére


Terrorista
senior tag

Így van, mert gimbaled fegyverekből csak páratlan class van: C1-C3-C5

(#986) Diopapa válasza Viper26 (#984) üzenetére


Diopapa
addikt

Már miért lenne fura? Nem gondolod, hogy ha felmenne C4 fix és C4 gimbal akkor mindenki a gimbalt használná? :) Segít a célzásban, emiatt kisebb a tűzerő. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#987) Viper26 válasza Diopapa (#986) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na akkor lehet marad a fix inkább.
Egyébként hogyan lehet úgy harcolni, hogy faction-t választ az ember, és lövi az NPC-ket?Valahol egyszer volt róla szó, de nem találom így hirtelen. :B

Pixel 7 | FR955

(#988) Viper26


Viper26
nagyúr

Na, ha jól tudom akkor Eranin 2 mellett van egy conflict zone, és ott. :D

Pixel 7 | FR955

(#989) Diopapa válasza Viper26 (#988) üzenetére


Diopapa
addikt

Igen, Eranin 2 közelében van egy "federation distress call" nevű instance, oda bemész, és a jobb oldali "function" menüben találod az oldal választást. Ha Open Play-ben vagy vigyázz, playerek is lehetnek bent.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#990) Terrorista válasza Diopapa (#989) üzenetére


Terrorista
senior tag

Na ezt nem tudtam, hogy így működik. Tegnap felvettem egy küldetést amiben föderációs hajókat kellett volna kilőni Eranin és Dahan rendszerben (gondolom ebben az instanceolt zónában), de sehol sem találtam a navigation listában.

Így viszont már tiszta a dolog, szóval ha repkedek SC-ban, akkor bukkanhatok a rejtett zugok mellett ilyen egyéb instanceolt zónákra. :)

Én csak openben játszom, szokom a környezetet és próbálom a lehető legtöbb tapasztalatot összeszedni, mert ha megjelenik a játék, akkor indul be igazából a kalózkodás és a masszív PvP. :)

Jelenleg még úgy sincs tétje a dolognak, resetelni fognak mindent megjelenéskor. :)

[ Szerkesztve ]

(#991) Viper26


Viper26
nagyúr

Multicannon-nál is számít, ha az enegria feljebb van húzva a fegyvereken?
Heat sink fire groupban kell legyen, hogy használni tudjam?

Megvan az első kill egy Anaconda személyében. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#992) duvi válasza Viper26 (#991) üzenetére


duvi
nagyúr

"Heat sink fire groupban kell legyen, hogy használni tudjam?" Igen :K
Jó kezdés volt! Első killre egy Anaconda :D

(#993) Viper26 válasza duvi (#992) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hm, akkor nem tudom hogy kéne...mármint akkor valamelyik tűzgombra el fogja dobni, és nem tudom függetlenül használni.

Pixel 7 | FR955

(#994) Diopapa válasza Viper26 (#993) üzenetére


Diopapa
addikt

Van dedikált "deploy heat sink" gomb lehetőség.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#995) duvi válasza Viper26 (#993) üzenetére


duvi
nagyúr

De igen :K . Berakhatod önmagában is egy fire groupba. Én másodlagos tűzgombra szoktam tenni. Az egyik groupban a Chaff a másodlagos fegyver, a másik groupban a heat sink. De csinálhatsz több fire groupot is tetszés szerinti összeállítással.

(#994) Diopapa
Ha inaktív minden fire groupban, akkor is használható v billentyűvel (asszem az a default) a heat sink? Pl. SC módban is elnyomható?

[ Szerkesztve ]

(#996) Viper26 válasza duvi (#995) üzenetére


Viper26
nagyúr

Értem, akkor váltani kell a group-ok között, ha használni akarom. :)

(#994) Diopapa .:

Érdekes módon nálam a dedikált gombra nem csinál semmit. :F

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#997) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Type9el gyönyörűen lehet pénzt nyomtatni. 1 karika 1 mió CR.

Remélem a véglegesben kicsit nehezebb lesz profitot csinálni. Dokkolási díj, gyorshajtási díj, drágább üzemanyag, esetleg amortizáció :D

A vagyonokat mire lehet majd elkölteni? Lesznek nagyobb hajók? Kb mennyi lesz egy bánya? 10 millió?

Jó lesz ez nagyon :P

(#998) Terrorista


Terrorista
senior tag

Egyébként nem akartok csapatban játszani? Közös kalózkodás, faction fight, explore?

Van mumble szerver ahol akár közösen lehetne dumálni, mert jelenleg elég nehézkes a kommunikáció. Ha jól olvastam instanceolja a játékosokat a szerver, azaz hiába vagytok online nem látjátok egymást és a chatelés is nehézkes. Szóval voice chaten könnyebb lenne a komm. :)

Hivatalos fórumon olvastam, hogy szervezés alatt van egy nagy expedíció a galaxis közepébe. Mivel 400 milliárd naprendszer van, így kíváncsi leszek mennyi ideig tart elérni nekik oda (ha egyáltalán el tudnak) és kikkel, milyen más civilizációval találkoznak.

#Bibgr0
Open playben játszol? Ha igen, akkor a megjelenés után számíts arra, hogy sűrűn le akarnak majd vadászni a kalózok. Kérik a cargód tartalmát és ha nem adod, akkor scannelnek és durrantanak. :)

Már most csaliznak a kalózok. Kitesznek a mély űrbe értékes cuccokat amikre a gyanútlanul beugrik az ember. Aztán jön a meglepi 3-4 cobra/viper személyében. :)

Egyébként elképzelhető, hogy nem véglegesek még az árak, most csak a béta teszt miatt könnyebb a drágább hajók megszerzése, aztán lehet, hogy sokkal lassabb lesz a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#999) duvi válasza Bibgr0 (#997) üzenetére


duvi
nagyúr

Lesznek nagyobb hajók :K Pl. Farragut :D

(#1000) Terrorista válasza duvi (#999) üzenetére


Terrorista
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy ha lesz hangár akkor nem egy hajót kell majd fenn tartani. Ugye mindig jó ha az ember be tud ugrani egy fighterbe és önjelölt bíróként járja a galaxist, majd kioszt 1-2 maflást a rossz fiúknak. Vagy bosszút áll a elvesztett transporterekért. :)

Elvileg 25 hajó lesz a végleges játékban, most van 8, szóval lesz mire gyűjteni a casht. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.