Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Diopapa


Diopapa
addikt

Sziasztok, lassan fejlődik a kis piacozós programom, most már talán alapszinten lehet használni is. :)

Így néz ki:

Tudom, vannak szebbek / jobbak / gyorsabbak, de azok nem az enyémek. :D Háttérben a marketdump.exe-ből szedi ki az aktuális piac adatokat és tölti fel az adatbázisomba. Ha valaki szeretné kipróbálni, dobjon egy PM-et és adok letöltési linket. Dotnet framework 4.5 kell hozzá, ezzel számoljatok.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1352) Bibgr0 válasza Diopapa (#1351) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Hóhó :-D

[ Szerkesztve ]

(#1353) Viper26 válasza Diopapa (#1351) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szép munka grat hozzá. :R

Én kb 2 hete pihentetem a játékot, de most már ideje lenne ránézni. :))

iPhone 14 | FR955

(#1354) tkondor válasza Diopapa (#1351) üzenetére


tkondor
tag

fú Diopapa, ez igen, +1 ok ami miatt meg kell vennem ezt a játékot :P

Star Citizen nick: Horus

(#1355) Malachi válasza Diopapa (#1351) üzenetére


Malachi
addikt

csak mondom, hogy valamiért nem tudtam telepíteni, mert folyton kivágta a chrome, mint kártékony elemet. amit nem igazán értek tekintve, hogy a másik market program simán fut.

(#1356) Bibgr0 válasza Malachi (#1355) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Malachi, amikor letöltötted, akkor balra lent megjelenik a fájl és pirosan reklamál a chrome. Ne a discard-ot válaszd, hanem a kis lefelé nyilat és ott van egy keep opció. Azzal már menni fog.

Reméljük nem zombihálózatos-bankkártyamásolós-repülőtávirányítós rejtőzködő trójai kerül a gépre :-)

(#1357) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok.
Milyen joystickot ajánlotok ehhez a játékhoz?
Érdemesebb joystickkal játszani mint egérrel?

(#1358) Malachi válasza Bibgr0 (#1356) üzenetére


Malachi
addikt

fenét, Isten ments, eszembe nem jutott rossz. elintéztem annyival, hogy a chrome hülyesége, és inkább nem erőltettem. megpróbálom majd úgy, ahogy írtad.

(#1359) Diopapa válasza Malachi (#1355) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem azt írja, hogy még nem töltötték le sokan? :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1360) Malachi válasza Diopapa (#1359) üzenetére


Malachi
addikt

hát, fene tudja már. most sajnos nincs időm rá, de a link megvan, megpróbálom majd.

(#1361) duvi válasza HwAdokVeszek (#1357) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Mindenképpen jobb joyal játszani :K
Sokan játszunk THRUSTMASTER T.Flight Hotas X-el (én is). Ez egy belépőszintű hotas, de megéri az árát. Ha hosszútávra tervezel és kicsit többet szánsz rá, akkor már érdemesebb beruházni egy Saitek X52 Flight Control System-re vagy a nagytestvérére Saitek X52 Pro Flight Control System-re.

[ Szerkesztve ]

(#1362) HwAdokVeszek válasza duvi (#1361) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Köszönöm :)
Ehhez a játékhoz, meg a Star Citizenhez fog kelleni.
Minden funkciót be lehet állítani a joyra?
Mert úgy lenne igazán jó ha nem kellene váltogatni joy és egér+bill között.
Oculus Rift dk2-vel lesz használva, és akkor azt is mindig fel kéne emelgetni.
Köszönöm a segítséget :R

(#1363) duvi válasza HwAdokVeszek (#1362) üzenetére


duvi
nagyúr

A belépő szintű Hotas-X-en kevés a gomb, ezért kb. 5 billentűzet gombot használok mellé. Egeret nem. Ezek után inkább a második kettő közül válasszál, ha csak hotasról szeretnél mindent irányítani.

(#1364) Diopapa


Diopapa
addikt

Ha kevés a gomb, javaslom a VoiceAttackot. Nagyon jó!

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1365) HwAdokVeszek válasza duvi (#1363) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Akkor marad a Saitek.
Még kollégmnak szólok hogy nézze meg tud e nagykerből valamit intézni.
Mi a különbség a pro és a sima között?
Azt látom hogy más színű, és mintha a joy tövénél mintha fémnek tűnne, de lehet én látom rosszul.
Van értelme megvennem a prot?

(#1366) duvi válasza HwAdokVeszek (#1365) üzenetére


duvi
nagyúr

Én nem próbáltam még ezeket, de a leírtak alapján a megerősített fém alkatrészek növelik az élettartamot. Ezen kívül megduplázták az érzékelők számát a proban:
"New metal parts increase durability and the unique dual-spring mechanism provides a progressive spring force on the stick’s movement, making it more resistant the further you move it from centre. The X52 Pro uses the same magnetic hall sensor, non-contact technology as the X52 but we’ve doubled the number of sensors to improve response. "
Források: X52 és X52 PRO

(#1367) duvi válasza Diopapa (#1364) üzenetére


duvi
nagyúr

A Voice attackhoz nem angol Windows kell? Vagy Magyar Winre utólag telepítgetni kell angol hang filokat?

(#1368) Diopapa válasza duvi (#1367) üzenetére


Diopapa
addikt

Jó a magyar is, én is így használom. :) Annyi az egész, hogy mielőtt felrakod, átállítod a területi beállításokat angolra. Felrakod, elindítod egyszer. Utána mehet vissza magyarra.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1369) HwAdokVeszek válasza duvi (#1366) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Akkor maradok a simánál.
Gondolom szimpla használat mellett nem lesz vele semmi bajom.
(Vigyázni szoktam a dolgaimra)

(#1370) duvi válasza Diopapa (#1368) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi! Akkor ennek utánanézek, ha lesz egy kis időm :K

(#1369) xboxmod
Addig is, amíg megérkezik a hotas, nyugodtan lehet egér+bill kombóval is játszani. Az elején, amíg ismerkedsz a játékkal, javaslom a Solo mód kiválasztását. Itt nincsenek más játékosok körülötted, csak NPC-k.

[ Szerkesztve ]

(#1371) Smithy1986 válasza HwAdokVeszek (#1369) üzenetére


Smithy1986
tag

Majd ha kipróbáltad Oculus-sal, majd mondanál róla véleményt?
Én is be akarok szerezni egyet, és egy X52 Pro-t.

(Bár én is szoktam vigyázni a dolgaimra, lehet nekem is elég a sima. Majd arról is légyszi egy élménybeszámolót :) )

MÁS: Érdemes megvennem a bétát jelenlegi állapotában? Tudom mik elérhetőek benne, de ha most döntenétek, akkor megvennétek, vagy megvárnátok a megjelenést?

[ Szerkesztve ]

--- Nil admirari | Semmin se csodálkozz {Horatius} ---

(#1372) duvi válasza Smithy1986 (#1371) üzenetére


duvi
nagyúr

"Érdemes megvennem a bétát jelenlegi állapotában? Tudom mik elérhetőek benne, de ha most döntenétek, akkor megvennétek, vagy megvárnátok a megjelenést?"
Erre a kérdésre elég nehéz válaszolni. Kinek mi éri meg, ez függ az anyagi helyzettől és a játék utáni vágy erősségétől :) Mi már megvettük a bétát 60 euróért (van aki +40-ért az összes DLC jogot is), ami jóval drágább mint a végleges 40-es ár. Én nem bántam meg, mert jelenlegi állapotában is jól lehet vele szórakozni, ezen kívül ezzel a pénzzel a játék fejlesztését is támogatom. Ha most kéne döntenem, akkor is megvenném 60-ért, de ez ugye én vagyok ;) A többiek nevében nem tudok nyilatkozni.

(#1373) Bibgr0 válasza duvi (#1372) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Dettó. Venném én is újra. Még a kickstarteres időkben vettem az alap csomagot és a beta 1.00 előtt vettem a beta accesst + a leendő DLC-ket. Ez utóbbit már nem árulják. Szerintem jó lesz ez nagyon.

(#1374) Diopapa válasza Bibgr0 (#1373) üzenetére


Diopapa
addikt

Egyetértek. Akárki akármit mond, nagyon egyben van. Kicsit még üres, de jó lesz ez. Engem jelenleg az zavar egyedül, hogy sokat fagy Anacondával. Régen nem csinálta.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1375) HwAdokVeszek válasza Smithy1986 (#1371) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Persze, írok majd véleményt.
Az Oculus valószínű októberbe érkezik majd meg.
A Saitek még nem tudom, mert nem rendeltem meg.
Addig ismerkedek még a játékkal, de eddig nagyon tetszik :)

(#1376) Nosam válasza Smithy1986 (#1371) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem bántam meg, hogy megvettem mert szerintem az egyik legjobb játék lesz ami valaha készült, már ebben a kategóriában. De bizony függetlenül attól, hogy most is rendben van azért ez nem egy kész játék. Mind funkcionalitását mind tartalmát tekintve korlátozott és kész állapotában fog ez igazi fényében tündökölni.

Nem vesztesz semmit ha megvárod a megjelenést, és nem vesztesz akkor sem, ha esetleg beleugrassz már most. :D

[ Szerkesztve ]

(#1377) Diopapa


Diopapa
addikt

CM Draco rendszer marha jó :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1378) duvi válasza Diopapa (#1377) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha végigjárja az ember mind a 41 állomást, akkor még ebben a kis bubiban is találni egy csomó érdekes/látványos bázist és rendszert :K .

(#1379) Diopapa válasza duvi (#1378) üzenetére


Diopapa
addikt

Bináris rendszer, a másik nap fehér, nagyon jól néz ki, csak sajnos nem shotoltam le.. :) Viszont az EDInfoban én látogattam meg először :) \o/ :C :D

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1380) Nosam válasza Diopapa (#1379) üzenetére


Nosam
aktív tag

ED infóban, az mi a szösz? Én még fotót is raktam fel róla pont ebben a topikban augusztus 21.én. :DDD

Az nem is nap, hanem egy fehér törpe! :DD

[ Szerkesztve ]

(#1381) Nosam válasza Nosam (#1380) üzenetére


Nosam
aktív tag

Egyébként én nem csak fehér törpét hanem barna törpét meg vörös óriást is láttam már ebben a bubiban. :P

(#1382) duvi válasza Nosam (#1380) üzenetére


duvi
nagyúr

(#1383) Nosam válasza duvi (#1382) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ja úgy. Így már értem.

(#1384) HwAdokVeszek válasza duvi (#1370) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Végül a Saitek X52 Pro-ra esett ma reggel a választás.
Máig gondolkoztam, de végül inkább fizetek többet a "jobb" minőségért.

Esetleg annyiba tudnátok még segíteni hogy hogy tudnék gyorsabban megfordulni a hajóval?

Próbálkoztam már többféleképp, de a traning küldetésekbe valahogy a gép gyorsabban tud :)
Arra rájöttem hogy a flight assistot ki kell kapcsolni, de hogyan tovább?
Néha mintha jobban sikerülne, de néha még rosszabb mintha simán fordulnék.

(#1385) duvi válasza HwAdokVeszek (#1384) üzenetére


duvi
nagyúr

Grat a hotas választásodhoz! :) A leggyorsabb forduláshoz félgázra kell visszavenni a sebességet. Szándékosan így tervezték a menőverezést. Padlógázzal csak lassan, nagy ívben tudunk fordulni.

(#1386) _Kondor_ válasza HwAdokVeszek (#1384) üzenetére


_Kondor_
tag

50%os tolóerőnel a legjobb a manőverezhetőség.

(#1387) HwAdokVeszek válasza duvi (#1385) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Akkor a flight assistot nem is kell kapcsolni?
Köszi :))

Nah jó, gyorsan most melóba felraktam a laptopomra, és tényleg jobb így.
Most már tudom hogy sebességnél mi az a kék jelölés.
Akkor ezek szerint ott a legjobb a manőverezés.

[ Szerkesztve ]

(#1388) Diopapa válasza HwAdokVeszek (#1387) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha pánik van és full gázzal mész, akkor még jó ötlet lehet rányomni az utánégetőt, akkor is jobban fordul.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1389) HwAdokVeszek válasza Diopapa (#1388) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Igen, azt észre vettem.

Ebbe a játékba lesznek guildek, vagy valami hasonló mint az mmokba?
Vagy már most is van benne?

(#1390) Terrorista


Terrorista
senior tag

Itt egy fórumos videó gyűjtemény ami alapvető védekező és támadó légicsata manőverezést hívatott bemutatni. Ha a játék nem is ugyan az, de bizonyos manőverek így is használhatóak szerintem. Az össze-vissza rángatásnál csak jobb lehet ha van terve az embernek hogyan kerüljön a másik mögé.

Egyébként a hajók képesek oldalirányú mozgásra (afféle WASD strafe) és "tolatásra" is. Simán meg lehet lepni az ellent, ha teljesen lefékezel és full gázzal "tolatni" kezdesz. Ő továbbrepül és máris te vagy előnyben.

[ Szerkesztve ]

(#1391) tkondor


tkondor
tag

megvettem, most szedem lefelé, a kérdésem az lenne, hogy a béta karakter az majd megmarad a végső verzióban?

Star Citizen nick: Horus

(#1392) duvi válasza HwAdokVeszek (#1389) üzenetére


duvi
nagyúr

Guildek nincsenek és nem is tervezik a bevezetését :( . Jelenleg a Friend list/group a maximum, ami közösségi kapcsolódásra használható a játékon belül. Ezt a bejelentkező menüben tudod kiválasztani és kezelni. Ha lesz rá igény, akkor persze használhatunk TS vagy egyéb voice comm. csatornákat.

(#1391) tkondor
Grat és üdv a klubban :) !
A karaktered elvileg megmarad, de induláskor resetelve lesz a játék. Ergo nulláról indul mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#1393) Nosam válasza duvi (#1392) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ez nagy szerencse egyébként! ,) Nagyon jó dolog az, hogy nem engedik át a terepet csoportoknak, hogy kontrollt gyakorolhassanak a fizető játékosok felett.

(#1394) Bibgr0 válasza tkondor (#1391) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Hali, most beta 1.04-nél járunk. Szerintem beta 2-nél és a végső verziónál is lesz wipe (kitörölnek minden karaktert), mert jelenleg nem kiegyensúlyozott a játék + vannak néha meglepő dolgok (volt már véletlen credit duplázás, de hajó elvesztés is insurance opció felkínálása és így a hajó visszavásárlási lehetősége nélkül és átgyúrták a kereskedelmet is).

(#1395) duvi válasza Nosam (#1393) üzenetére


duvi
nagyúr

Mint a legtöbb dolognak, ennek is van jó és rossz oldala. A profi guildezés valószínűleg megölné a játék egy részét és a kis guildek, solo játékosok látnák kárát. Viszont a jelenlegi friend listet még csiszolni kéne szerintem. Pl. ha túl messze vagyunk egymástól (pedig most csak egy kis bubiban röpködünk), akkor nem tudunk a játékon belül egymásnak üzenetet küldeni a chat funkcióval (vagy csak én nem jöttem rá, hogy kell :F )

(#1394) Bibgr0
A karakterünket is törölni fogják? Akkor mindenkinek újra kell igényelni a karakter nevét a jó kis számsor helyett :Y ?

[ Szerkesztve ]

(#1396) Bibgr0 válasza duvi (#1395) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Jajaj, félreérthető lett. Bocs. A karakter szerintem megmarad, csak ott állsz majd 1000 CR-el egy sidewinderben i-bootison.

(#1397) Menthirist válasza duvi (#1395) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem teljesen mindegy (legalábbis jobbára), hogy app szinten van-e támogatva a guildezés vagy sem. Aki komolyan akarja tolni, az komolyan is fogja, max a háttérben, külső appokkal, stb. WoW-ban is megoldották az emberek hogy szarrá legyen moddolva a felület, hogy a lehető leginkább maxra járassák a hatékonyságot számos dologban, és itt is vannak már dump appok. Úgyhogy szerintem simán lesznek ha más nem háttérben guildek, excel táblában rögzítve, fixált árakkal és egyszerre való szervezett cselekvéssel, mindezt mondjuk TS-en összehangolva. Bármelyik multi játékban vannak ilyenek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#1398) duvi válasza Bibgr0 (#1396) üzenetére


duvi
nagyúr

Ja ok. Az rendben, hogy nulláról kezdünk. Úgy igazságos. Csak a saját név újrakérés, szívás lett volna. Tuti, hogy elhappolnák sokunk elől az eddigi neveinket.

(#1397) Menthiris
A természetesen TS (vagy hasonló voice app) alap lesz. De, hogy Brabenék mennyire fogják engedni az addonozást, az már egy más kérdés. Sok online játéknál nem lehet használni, vagy ha kiderül, akkor jön a banhammer... Jelenleg csak a marketdump.exe külsős használatáról tudunk. Meglátjuk, mit hoz a végleges játék magával...

[ Szerkesztve ]

(#1399) Bibgr0 válasza Menthirist (#1397) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

És szerintem pont ettől lesz mmo belőle. Jó, ha vannak csoportok akik együttműködnek. Persze értem, hogy van ennek nem kívánatos mellékhatása is. Én például élvezném, hogy pár t9-el lenyomjuk valahol az árakat vagy közösen kiépítünk egy utánpótlás láncot egy felfedező misszióhoz :-)
És ebben segítene, ha lennének csoportok, közös inventory, közös bázis és group chat, nem csak látóhatáron belül.

(#1400) Menthirist válasza Bibgr0 (#1399) üzenetére


Menthirist
veterán

Minden játéknak megvannak a maga előnyei és hátrányai, ha másokkal játszod :) Pláne ha ennyi emberrel. Mindenképp meg fogják próbálni kihúzni a legtöbb előnyt amit csak tudnak, és ez ellen csak védekezni tudnak Brabenék. Engedni kell a szabadságot, de azzal vissza is fognak élni, minden létező exploitot megpróbálnak kiaknázni, emberi szokás.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.