Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Malachi válasza Diopapa (#400) üzenetére


Malachi
addikt

hát, én vártam az előbb egy percet, aztán inkább kilőttem. de ilyenkor nem fagy, csak lagol? mert akkor várok. :)

(#402) Bibgr0 válasza Szőrös  (#397) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Én írtam :-) és szerintem csak ütsz egy enter-t és tudsz válaszolni

(#403) Diopapa válasza Malachi (#401) üzenetére


Diopapa
addikt

Aha, előbb-utóbb betölti. Ha nem, akkor meg kivág a menübe, de az nagyon ritka, inkább a bulletin boardnál vettem észre. Gondolom optimalizálni kell még a netkódot meg lehet kell alá valami komolyabb vas is. De jó lesz ez, én érzem.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#404) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

No megvolt az első 500 kredites profit. Nagyon tetszik csak egérrel egy kínszenvedés.

(#405) Szőrös  válasza Diopapa (#400) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hát az látszik hogy CRéknek fel kell majd kötni a gatyát mert ugyan ezek a bibik jöhetnek elő csak még hatványozottabban.

De pöpec a cucc eddig bár mittomén mit csinálok néha. :D

Ehh úgy játszanék de csajéval kell találkoznom :O

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#406) Diopapa válasza Szőrös  (#405) üzenetére


Diopapa
addikt

Rúgd ki, vagy vedd el. Utána tolhatod tovább :DDD

szerk: mármint az Elite-et.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#407) Diopapa


Diopapa
addikt

Na jó, most mérges lettem... Minden pénzem elköltöttem 4 tonna rakományra, viszem Azeban Citybe.. bedokkolnék, kérek engedélyt de semmi válasz. (lag). Ülök 5 perce már, folyamatosan próbálok engedélyt kérni de semmi. Erre valami retard direkt kövér gázzal nekem jön, shieldem eltűnik, hull 15%-on, cargo door megsérül, kipotyog a rakomány, és még meg is büntet a station szemetelésért... :W

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#408) Viper26 válasza Diopapa (#407) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nemár...sajnálom. :(

Dolgozzunk össze előbb összeszedjük magunkat. :)

iPhone 14 | FR955

(#409) Diopapa válasza Viper26 (#408) üzenetére


Diopapa
addikt

Í-re a pont az, hogy a büntit sem tudom befizetni, mert a bulletin board nem tölt be... :U

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#410) Menthirist válasza Malachi (#401) üzenetére


Menthirist
veterán

nálam fagyott, mármint vagy 5 percig nem csinált semmit, úgyhogy kilőttem...

@diopapa: Az SC már a letárgyaltak miatt (is) nem tart még itt...

A játék számomra egynek elmegy, nem csapkodom a hátsóm a falnak tőle, de el lehet töltögetni benne az időt. Ami tetszik benne, hogy sok szempontból olyan mint az x sorozat, csak kevésbé hardcore. remélem ezeket a beakadásokat is mihamarabb javítják (supercruise-ba be, onnan ki, térugrásba be, onnan ki, stb)
A hotas-om gombjai mindenesetre szépen használva vannak, és az irányítással sincs túl nagy gond (bár dogfight alatt akármilyen sebességgel is néztem, őrült lassan fordult néha, máskor meg gyorsan, de azért árkádosabb mint az sc, és mint ilyen könnyebb is (az ellenfelek sem voltak eddig túl izmosak, biztos lesznek majd keményebbek is). Meg reméljük javítják majd azt is, hogy átlátni a dokkon egy bizonyos távolságból (és nem túl messziről is). Viszont remélem lesz majd a dokkokban valami variáció, mert az oké hogy kívülről van valamennyi (sokszög vagy henger gyűrűvel az elején, a középén vagy a végén kb), de belülről nem igazán láttam eddig, és noha kellemesen néz ki, már picit unom 2-3 óra és vagy 10 le-felszállás után :)

jah, btw nem lehet fordítva leszállni -.- Az egyik leszállásnál betették az "ajtó alá" a parkolómat, túlmentem de megfordulva próbáltam volna leszállni, addig nem lehetett (majdnem felrobbantam mivel már kb letettem volna), amíg meg nem fordultam.

én majdnem eljátszottam a pénzem, mert vettem olajat egy agrár világban, mondom elviszem valami olyan bázisra ahol biztos adnak érte pénzt, nézem hogy 50-be kerül itt, az átlag galaktikus ár 270... mondom nice... elvittem máshova (nem agrár bolygó), ééés... 45-öt adtak érte -.-
Azóta növényi gyógyszert viszek fejlett bolygóról agrárba. 2 ugrás és 480 kredit haszon darabján (most már 2-őt is tudok vinni, mert amúgy 600-ba kerül... a hajó meg ugye csak 4 tonnát bír alapból, úgyhogy nem éri meg 4 tonna 20 kredites dolgot vinni :) )

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#411) Viper26


Viper26
nagyúr

Nah, megint login failure, akkor lehet nekem mára ennyi. :)

iPhone 14 | FR955

(#412) Diopapa válasza Menthirist (#410) üzenetére


Diopapa
addikt

Engem ott is megfenyegettek, hogy kilőnek, ha akadályozom a polgártárs leszállását.. (másik leszálló hely felett mentem el, gyanítom lassan)

@Viper26: Én frameshiftben ragadtam, szerintem lelőtték megint.. :) Nem baj, csak javítgassák.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#413) Viper26 válasza Diopapa (#412) üzenetére


Viper26
nagyúr

Persze, nem gond, örülök, hogy foglalkoznak vele. :)

iPhone 14 | FR955

(#414) Diopapa válasza Viper26 (#413) üzenetére


Diopapa
addikt

Mondjuk nekem közben lejár az idő amíg kifizethetem a büntit a "szemetelésért". Nem tudom, hogy mi lesz akkor, lesz rajtam Bounty? Szopatnak anyám stop.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#415) Menthirist válasza Diopapa (#414) üzenetére


Menthirist
veterán

Úgy néz ki valami NAV csillagrendszerbe kerültél :P Azeban (NAV) City :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#416) Bibgr0 válasza Menthirist (#410) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Nekem is sikerült. 245-ös átlagár, 115-ért vettem és 101-ért tudnám eladni :-) sikersztori.

(#417) Malachi válasza Menthirist (#410) üzenetére


Malachi
addikt

hát, a kereskedelem tényleg kifinomultabb kicsit, mint a régi ELITE-ben, én nem akartalak félrevezetni, ne haragudj. :) aláfutottam én is, vettem 4 tonna izét olcsón és most olyan rendszert keresek, ahol el tudom adni mert amit kinéztem, oda csak 5 ugrással juthatnék el, mint kiderült, pf. :D

ami biztos: érdemes a bulletin boardot nézni, vannak kereskedős megbízások is. vigyél 1 tonna valamit egy rendszerbe és vastagon fizetnek érte. csak ritka sajnos...

(#418) Terrorista


Terrorista
senior tag

Hali!

Valaki összefoglalná pár mondatban hogy áll a játék? Mi jelent meg? Mit érdemes megvenni a storeban? Mi várható?

A játék mennyire van kész? Mihez kezdhet most az ember ha belevág?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#419) Menthirist válasza Malachi (#417) üzenetére


Menthirist
veterán

miért haragudnék, mindenki most tapasztalja ki a játékot. Szerencsére a benzin nem olyan drága, egy teletank kb 50-60 kreditből megvan. már vagy 10x reset-eltem az emberem, bár most talán 1700 krediten állok :)

nálam a bulletin board be se jön :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#420) Diopapa válasza Malachi (#417) üzenetére


Diopapa
addikt

Nektek működik a bulletin board? Mert nekem csak szökőévente...

@Menthirist: Szerintem én profibb vagyok, 16k értékű árum szóródott szét az űrbe a hülye hibás cargo bay door + hülyegyerek miatt... és ha működni fog a bulletin board, akkor még 500 credit büntit fizethetek szemetelésért...

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#421) Menthirist válasza Diopapa (#420) üzenetére


Menthirist
veterán

lehet kölcsönadni? :D

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#422) Diopapa válasza Menthirist (#421) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, nem azért írtam, csak már tök büszke voltam magamra, hogy összekapartam 16k-t, mondom most már van egy kis "tartalék", erre egy arc simán elintézi nekem.. jah és ugye a lag miatt ragadtam az űrben, azért bosszantó :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#423) Malachi válasza Diopapa (#420) üzenetére


Malachi
addikt

nekem eddig működött. volt egy küldetés, valami 200 kreditbe kerülő ruhát kellett azonnal a szomszéd rendszerbe, 3000 fölötti jutalomért. elvittem, nem tudtam hogy kell leadni, eladtam a piacon és semmi. aztán jöttem rá, hogy van küldetések fül, ott kellett volna kiválasztani és a GIVE-re bökni. így nem lettem gazdag.

azt lehet tudni, mi lesz mikor megjelenik a teljes? mi annyit veszünk majd észre, hogy kinyílt az egész galaxis és minden megy tovább? nem lenne túl igazságos az újonnan beszállókkal, vagy nem tudom, mert nekünk addigra fix. meglesz a legjobb elérhető mindenből. szétkalózkodjuk az újonc noobokat a papírladikjaikban.

(#424) Menthirist válasza Malachi (#423) üzenetére


Menthirist
veterán

most is reset-elődött mindenkinek a játék, akkor is fog. Tehát a premium beta-sok is elvesztettek mindent amit összeszedtek, mi is el fogunk...

meg nyugi, észre fogod venni, mert kapsz egy jó kis lag-ot és órás patch-et a nyakadba :D

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#425) Diopapa válasza Malachi (#423) üzenetére


Diopapa
addikt

A tervezett megjelenés 2014 Q4. Minden nagyobb fázis után resetelik az eredményeket, szóval elvileg a régi prémium bétások is előröl kezdték és mi is újra fogjuk ha jön ki egy nagyobb frissítés. (beta 2 vagy ilyesmi)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#426) duvi válasza Diopapa (#422) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy ötlet. Én úgy láttam, hogy lehet váltogatni a Solo és Open játék között. Soloban össze kéne szedni egy kis tőkét és csak utána visszamenni Openbe. Így nem tudnak szivatni az idióták. (Most a Ferihegyi parkolóban dekkolok, ezért nem tudom kipróbálni.)

(#427) Diopapa válasza duvi (#426) üzenetére


Diopapa
addikt

Nincs átjárás a két mód között. Igen, lehetne soloz-ni, de attól még ez egy multi játék. Ki kell tapasztalni a játékmechanikát, ellesni a trükköket.. Ha tudnád miket megcsináltunk EVE-ben... Minél több tétje van a pvp-nek, annál jobban elfajulhatnak a dolgok. :)

szerk: most is van már tippem, hogyan lehetne szivatni a kalózokat stb, csak kéne majd 1-2 társ aki segít kitapasztani, hogyan működik a radar, meg a silent mode, stb..

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#428) Malachi válasza Diopapa (#427) üzenetére


Malachi
addikt

bizosan nincs átjárás? mert én soloban letettem a ladikot valahol, távol a kezdő rendszertől és openben onnan folytattam. ez biztos, nem keverem. nem csak annyi, hogy openben "beengedi" a nem NPC játékosokat is?

(#429) Menthirist válasza Malachi (#428) üzenetére


Menthirist
veterán

Nekem is úgy rémlik, mintha kevertem volna a solo-t és az open-t, és ugyan nem szereztem sok pénzt, de helyszín alapján szerintem megmaradt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#430) Malachi


Malachi
addikt

láttátok? lehet camokat, (festéseket) venni a hajókra. :D 2,50-től 4 EUR-ig. hát egyelőre kösznem. :N

(#431) duvi válasza Malachi (#430) üzenetére


duvi
nagyúr

Az ötlet jó. De legalább 3-5 színt/festést adhatnának ennyi pénzért egy pakban :(

(#432) Malachi


Malachi
addikt

én szerintem nem értem a galactic mapot. hiába jelezte, hogy egy rendszerből fémet szokás vinni egy másikba (ellenőriztem, kipipáltam a négyzetet meg vissza) már a harmadikban járok és ott sem lehet drágábban eladni, sőt olcsóbb!!!

lehet, hogy ez valami bug, vagy tényleg vehetek egy kockás füzetet megint, és elkezdhetek jegyzetelni, hogy LAVE-ZAONCE, food, textiles?

[ Szerkesztve ]

(#433) Hrigh_77 válasza Malachi (#432) üzenetére


Hrigh_77
tag

[link] Ez picit jobb, mint a kockás füzet. :)

(#434) Viper26 válasza Hrigh_77 (#433) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem rossz. :)

iPhone 14 | FR955

(#435) Barabonc válasza Malachi (#432) üzenetére


Barabonc
csendes tag

Ezzel en is megjartam. Bugnak kell lennie kulonben mi ertelme lenne a trade routes funkcionak?

Valaki probalt mar kalozkodni valamelyik forgalmadabb rendszerbe a nap/csillag mellett? Nekem ugy tunik mintha mindig azonos ponton ugranek ki hyper drive-bol, de masokat nem lattam a kornyeken Viszont supercruise uzemmodban egyutt hasitottunk az egyik playerrel egy jo darabig, ez kellemes elmeny volt :)

(#436) Menthirist


Menthirist
veterán

Pedig szerintem ezek elvisznek a játék ízéből. A Trade routes még nem is annyira, de ezek a site-ok (btw kérdés mennyire változnak az árak időről időre, remélem nagyon). Szerintem az ilyen játékoknak az lenne az értelme hogy az ember ránézzen az árakra és tudja hogy pl az agrimed-ekért 600 pénz ajándék, míg 900-ért drága.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#437) Viper26 válasza Menthirist (#436) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ebben van igazság, mondjuk ez olyan dolog amihez tapasztalat kell, és az is, hogy valaki ismerje a kereslet / kínálat viszonyait...mondjuk ez egyáltalán nem baj. :)

Ez a flight assist dolog...

Ha jól értem figyel arra hogy supercruise módban lassítson?Ilyenkor ki is lép amikor szükséges?Ha ki van kapcsolva az assist akkor is lassítani fog, ha a kék zónán belül van a sebesség?

Még nem használtam, ezért ismeretlen előttem. :B

iPhone 14 | FR955

(#438) Menthirist válasza Viper26 (#437) üzenetére


Menthirist
veterán

Szerintem nekem be lehetett kapcsolva mert variálódott a sebesség, de nem, simán túl lehetett haladni a naprendszeren.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#439) Diopapa válasza Malachi (#428) üzenetére


Diopapa
addikt

Én úgy tudtam nincs, de bevallom nem próbáltam, de most megnézem. :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#440) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Nekem tegnap éjjel esett le, hogy középső egérgombra free look van és körbe tudok nézni a kabinban.

(#441) Diopapa


Diopapa
addikt

Sajnos folyamatosan ledobál... :( Soloban is)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#442) Viper26 válasza Diopapa (#441) üzenetére


Viper26
nagyúr

Aki dolgozik annak nincs ilyen gondja. :DDD

Mondjuk délutánra jó lehetne. :B

iPhone 14 | FR955

(#443) Viper26


Viper26
nagyúr

Thrustmaster afterburner II top gun miben más mint a hotas X?

iPhone 14 | FR955

(#444) Menthirist válasza Viper26 (#443) üzenetére


Menthirist
veterán

ahogy látom, kevesebb a gombja (a hotas x-emnek a gázkaron is van 6 + 2 gomb + a rudder, míg ahogy látom itt csak max 4 van), és a hotasx-nek állítható a joy keménysége is. külsőleg ennyit látok hirtelen, de lehet hogy pl a joy sem "csavarható"

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#445) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Na tegnap este még randi után belogoltam és sikerült megdeglenem. Dokkoltam ki egy állomásról , már a kapun jöttem ki és az ott lévő rácsos keret egyik részébe beleütköztem . Hiába vettem le a sebességet nem nagyon érdekelte a játékot , elkezdtem pattogni össze vissza a rácsok között egészen addig amíg a ladik fel nem robbant . :(

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#446) Bibgr0 válasza Szőrös  (#445) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Igen, az a rács szívás. Lehetne olyan mint egy tölcsér, tágulhatna kifelé. Plusz jó lenne, ha elkapna egy vonónyaláb - vagy mi :-) - és behúzna, mert amit össze tudunk bénázni az ajtóban a többi játékossal az vicc. Esetleg lehetne 2 lyuk a kockán. Egy bejárat egy kijárat.

Fel és lefelé mozgás lehetséges? Egyhelyben állva pl a landing pad felett szépen leereszkedni? Elegánsabb lenne, mint ahogy most odacsapom a gép első pajzsát :-)

[ Szerkesztve ]

(#447) duvi válasza Szőrös  (#445) üzenetére


duvi
nagyúr

:( Ez a pattogás elég gázul hangzik. Küldesz/tél bug reportot? Végül is béta...
Ilyenkor mindent bukunk, ha megsemmisül a hajónk? Összes zseton és a hajó is kuka?

(#446) Bibgr0
Fel és le mozgás az R+F bill, alapból.
Lehet venni automata dokkoló rendszert is, mint az eredeti Eliteben is.

[ Szerkesztve ]

(#448) Viper26 válasza Bibgr0 (#446) üzenetére


Viper26
nagyúr

Fel: R

Le: F

Remélem jól emlékszem.

(#444) Menthirist.:

6K lenne, de akkor marad a Hotas X. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#449) Bibgr0 válasza duvi (#447) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Köszi a válaszokat! Csak meg kéne nézni azt a billentyűzetkiosztást :-)

Ha felrobbantod magad, akkor a hajó, a rajta lévő fegyverek és a rakomány vész el. A kp megmarad. De az elején könnyű így kinullázni magadat.

[ Szerkesztve ]

(#450) Szőrös  válasza duvi (#447) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nem tudom hogy ez most bug vagy fícsőr.

Kaptam helyette egy free alap ladikot.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.