Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Diopapa


Diopapa
addikt

Bocs a spamért, nem tudjátok később tervezik, hogy 1 rendszerben több állomás legyen? Fontos lenne tudnom az adatbázis kialakításához...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1302) Nosam válasza Diopapa (#1301) üzenetére


Nosam
aktív tag

Múltkor nézegettem a régi elite-ket, hogy kb mire lehet majd számítani a "hagyomány" alapján, és azt láttam a régi galaxy illetve system mapon, hogy volt olyan rendszer amelyben 5 coriolis is volt. Nem viccelek.

Emellett nézegettem most az új elite-ben a galaxy mapot, és kerestem sok lakosú helyeket, a milliós számok azok elég sűrűek, de lesznek olyan rendszerek ahogy látom nem is annyira kevés, ahol bizony több milliárdnyi lakos lesz. Szerintem ott még az is elképzelhető, hogy akár nagyobb űrvárosok is lesznek, valahogy így mint ezen a koncept rajzon, hogy többféle modulokból épült starportok vannak:

Szóval szerintem mindenképp lesznek olyan helyek, ahol egy egy rendszerben több állomás is lesz, szinte 100% bizonyossággal állítható.

(#1303) Diopapa válasza Nosam (#1302) üzenetére


Diopapa
addikt

Frontierben volt több is egy rendszerben. Kérdés mennyire tartják, mert akkor másképp kell megoldanom. Pl a Sol rendszerben volt vagy 10 űrállomás meg legalább ennyi kikötő az bolygókon.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1304) Nosam válasza Diopapa (#1303) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ezért is mondtam, SOL-ban van 17 milliárd lakos, de az "old world"-öt emellett a birodalom és szövetség legnagyobb milliárd lakosú rendszerei is szépen ki lesznek maxolva. :DDD

Legalábbis ebben reménykedem. :U Imádnám. :DD

Jelenleg a bubi amelyben vagyunk, a legnagyobb rendszer 27 millió fő, ami nudli még a több száz milliós rendszerekhez képest is, hát még a milliárdosok mellett (bár az ekkorák azért ritkábbak...)

(#1305) Diopapa válasza Nosam (#1304) üzenetére


Diopapa
addikt

Remélem nem lesz két azonos állomásnév... :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1306) Nosam válasza Diopapa (#1305) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem hiszem. :)

Azt tudtad egyébként, hogy a Coriolis elnevezésen túl az állomások matematikusokról, asztronautákról meg egyéb tudósokról lettek elnevezve?!

Itt egy párat már összegyűjtöttek, hogy ki kicsoda volt.

Na most nyilván, az nem biztos, hogy találtak legalább 400 milliárd tudóst :P, de a központi helyeken lévő csillagvárosok nevei legalább valódi tudósok neveit viselik majd.

(#1307) Diopapa válasza Nosam (#1306) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudtam, de tök jó. :) Végül is nem gond az azonos állomás név sem, csak egy rendszerben le legyen ugyan olyan. :D De ofc jobb lenne a különböző.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1308) Malachi válasza Nosam (#1306) üzenetére


Malachi
addikt

úgysem lesz 400 milliárd állomás, gondolom. valahogy úgy képzeltem, hogy rengeteg rendszer üres lesz már az első körben is, ahol csak bányászni lehet, vagy körbenézni, artifactokat keresni, ilyesmi. mondjuk az utolsó hírlevélben írták, hogy lesz mobil űrállomás, az a kerek gömb.

az érdekes még, hogy az ugrásoknál ha jól sejtem a navigációs bójákra ugrunk, ott lépünk ki hipertérből. de az ismeretlen rendszerekben nem lesznek ilyen bóják, pl. meg amit NAGYON várok, az első kapcsolatfelvételt, az állati nagy lesz. gondolom pár hónapja megy majd a játék már, vagy ki tudja mennyit várnak vele... de a helyükben nem jelenteném be előre, hogy "mostantól idegen faj is van". jó lenne véletlenül belefutni valakinek, aki aztán leadná a drótot, hogy melyik rendszerben látott valamit, vagy ilyesmi.

á, rengeteg lehetőség van ebben és örülök neki, hogy nem kész helyzetbe dobnak bele, hanem apránként lehet majd felfedezni a galaxist és úgy adagolják az újdonságokat. jó lesz!

(#1309) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Arról van vmi info hogy a játékosok építhetnek/telepíthetnek e üres rendszerbe saját állomást ?
Nyilván nem egyedül hanem komolyabb szervezetként.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#1310) Viper26 válasza Malachi (#1308) üzenetére


Viper26
nagyúr

"...apránként lehet majd felfedezni a galaxist..."

Mármint megjelenéskor még mindig korlátozva lesz?

iPhone 14 | FR955

(#1311) Diopapa válasza Viper26 (#1310) üzenetére


Diopapa
addikt

A Frontierben úgy volt megoldva, hogy bizonyos időközönként karbantartást igényelt a hajó. Ha sokat ugrottál, használódott a hajtómű stb. Egy idő után elfogytak az állomások, ezután még tudtál haladni egy ideig, ha volt fuel scoop-od, de azután az is elromlott és vége lett a dalnak.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1312) Nosam válasza Szőrös  (#1309) üzenetére


Nosam
aktív tag

Nem lesz saját állomás, viszont ha felfedeztél egy rendszert akkor eladhatod majd az infót a szövetségnek és ő viszont telepíthet akár mobil állomást lásd ezt az új starportot az Ocellust, amely lassan ugyan, de képes helyet változtatni.

Még egy nagyobb hajó árát sem könnyű összekamionozni, képzelheted, hogy akkor egy állomás mennyibe kerülne valójában?! Szóval egyedül nem, viszont a szövetségnek eladhatók az általad felfedezett üres rendszerek adatai, így hozzájárulhatsz a fejlődéséhez - terjeszkedéséhez.

(#1313) Malachi válasza Viper26 (#1310) üzenetére


Malachi
addikt

nem, hanem olyan elképzelhetetlenül nagy ha belegondolsz, hogy nem lehet másként. nem számoltam ki, de tippre sok hétig tart majd eljutni a központba is, nem hogy rendesen bejárni.

de akár számolhatunk is. a Tejútrendszer átmérője 100000 fényév, akkor a sugara 50000. ránézésre a középponttól kb. 35 ezer távolságra lehet a kezdő. nagyon leegyszerűsítve, ha mondjuk 20 fényévet ugrik a hajónk és nyílegyenesen tudunk haladni (ami nem igaz, tehát ennél lassabb lesz a tempó mindenképp) és mondjuk találunk sima útvonalat ami biztonságos, aki napi 50 ugrással 35 nap a középpontig, ha semmi mást nem csinálunk csak megyünk és üzemanyagra költünk.

(#1314) Viper26 válasza Malachi (#1313) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez azért nem semmi, unatkozni nem fogunk az biztos. :Y

iPhone 14 | FR955

(#1315) Diopapa


Diopapa
addikt

1.04 kint...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1316) Malachi válasza Diopapa (#1315) üzenetére


Malachi
addikt

na, én pl. éppen találkoztam az egyik buggal, amit javít. új hajót vettem, és fagyott, a hajót nem kaptam meg, de a pénzt levonta kb.

(#1317) Diopapa


Diopapa
addikt

Plz help! Létezik, hogy a galactic avg. árak változnak idővel? Ha megnézitek a gdocs-ot, van ami kreditre passzol, de néhány item ára elmászott. Rosszul rögzítettük, vagy ez változik vajon?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1318) Nosam válasza Diopapa (#1317) üzenetére


Nosam
aktív tag

Hát hogyne változnának? Ha több helyen is túlkínálat keletkezik, akkor lefele mozdul el, ha pedig hiány lesz akkor meg drágább lesz. Az avg árakat pedig a különböző állomásokon változó árak alapján átlagolja.

(#1319) duvi válasza Diopapa (#1317) üzenetére


duvi
nagyúr

Biztos, hogy változnak az árak. Az online fuvarkalkulátornál több esetben tapasztaltam, hogy ugyan azon az útvonalon mást terméket ajánlott a magasabb profit miatt. Ezen kívül találkoztam árulimittel is. Egyszerűen elfogyott az az áru, amit eddig onnan szállítottam.

(#1320) Diopapa válasza Nosam (#1318) üzenetére


Diopapa
addikt

Hát de több száz / ezer / millió állomás ki kellene hogy átlagolja egymást. Ami nagyon furcsa, hogy a 95%-a kreditre ugyan annyi mint a táblázatban, csak néhány adat más.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1321) Nosam válasza Diopapa (#1320) üzenetére


Nosam
aktív tag

Na de egyelőre csak 55. :) Amúgy meg kell nézni, hogy vajon a heti hírlevélben is közölt legnépszerűbb áruk átlagárai változtak e? De feltételezem, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#1322) duvi válasza Diopapa (#1320) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem van egy népszerűségi rangsor az állomások esetében. A legnépszerűbbeken gyakrabban fordul elő áruhiány és árváltozás. Ez főleg a kezdőhely és szomszédsága. Biztosra veszem, hogy sokan nem is járják be a jelenlegi bubinkat. Ezért gondolom, hogy ezeken az állomásokon van jelentősebb ármozgás/változás.

Malachi
Grat az új avatarodhoz! :) Mi történt a régivel?

[ Szerkesztve ]

(#1323) Diopapa


Diopapa
addikt

Köszönöm annak / azoknak, aki(k) gyűjtögetik a market adatokat, már 7 rendszerről vannak infóink.. :C :)

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1324) Malachi válasza duvi (#1322) üzenetére


Malachi
addikt

kösz, bár nem nagy teljesítmény. :D

semmi, elbúcsúztam a bádogfejtől. most három évig a zakkant prof. lesz majd. :)

(#1325) duvi válasza Diopapa (#1323) üzenetére


duvi
nagyúr

Most dokkoltam a hetedik állomáson :)

(#1326) Nosam


Nosam
aktív tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már nagyon mennék az utamra. :U

Remélem béta 2-ben bővítik a bubit legalább 2V500 rendszerre. :O

(#1327) duvi válasza Nosam (#1326) üzenetére


duvi
nagyúr

A mehetnék megvan mindenkiben. Viszont pár napja kaptunk egy patchet. Nem hiszem, hogy egyhamar kijönne a béta2, pláne nem új tartalmakkal. De ne legyen igazam! ;)

(#1328) Nosam válasza duvi (#1327) üzenetére


Nosam
aktív tag

Azt írták, hogy nagyon keményen dolgoznak, illetve, hogy hamarosan jön róla az infó.

(#1329) _Kondor_ válasza Nosam (#1328) üzenetére


_Kondor_
tag

Én is keményen dolgoztam azért a 100 Euroért, ugyhogy jöhetne már :DD

(#1330) Viper26 válasza _Kondor_ (#1329) üzenetére


Viper26
nagyúr

:DDD

iPhone 14 | FR955

(#1331) Diopapa


Diopapa
addikt

Newsletter #39

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1332) duvi válasza Diopapa (#1331) üzenetére


duvi
nagyúr

A felfedezések elég izgalmasnak tűnnek a leírtak alapján. Lesz ott "ereszd el a hajam!" ;] Nemrégiben szóba került a hajtóművek élettartama. Ha jól értettem a hírlevelet, akkor valóban elhasználódnak a hajtóművek és javítani/cserélni kell őket. Jó lesz ez :K A 4K felbontásra meg asszem a többségünknek még gyúrnia kell egy pár évet :DDD

(#1333) Malachi válasza duvi (#1332) üzenetére


Malachi
addikt

a felfedezés résztől én is teljesen kész vagyok, most indult el a vezérhangya igazán. :DDD

(#1334) duvi válasza Malachi (#1333) üzenetére


duvi
nagyúr

Itt már lesz értelme a csapatjátéknak is. Ha többen megyünk együtt felfedezni, akkor biztosíthatjuk egymást, amíg a másik scanneli az új rendszert. Lesz meglepetés, amikor kilépnek SC-ből a jóindulatú próbálkozók ;]

(#1335) Nosam válasza Diopapa (#1331) üzenetére


Nosam
aktív tag

Mondjuk az SLI-nek még pont semmi értelme nincs egyelőre, hacsak nem tettek-tesznek valami új grafika funkciót a béta2-be?! Most még a lod-ok is úgy vannak beállítva, hogy 10 kilométernél kezdenek bekapcsolni az állomások fényei, remélem béta2-ben ezen is változtatnak.

Nagyon bízom benne, hogy köv bétában már lesz útvonal tervezés a galaxy mapon , system mapnak is nagyon örülnék, és nagyon remélem, hogy minimum a duplája lesz a bubi meg persze egy két új hajó is jó lenne. :DD

(#1336) duvi válasza Nosam (#1335) üzenetére


duvi
nagyúr

Még ha nem is kapcsolnak be durvább grafikát, 4K felbontáson azért meglehet izzasztani a VGA-kat. Jól jöhet az a plusz 2 (3-4) GB videómemória is.

(#1337) Nosam


Nosam
aktív tag

Van köztetek aki alfázott is ED-vel?

Sokan kezdtek már aggódni a hírlevelet olvasva, de egyik alfás támogató azt mondja nem aggódik, minden nagyobb ugrásnál valódi tartalmakkal és funkciókkal bővült eddig a játék. Én ugye 60 eurós bétával kezdtem ED-t ahogy sokan mások is, így az ez előtti dolgokról nem sok tapasztalatunk van. :U

De mondom az egyik alfás srác szerint nem csak valami ráírom hogy béta2 oszt jól van dologra kell számítani FD esetében, hanem valódi változásokra - munkára.

Majd meglátjuk. :DDD

(#1338) Malachi válasza Nosam (#1337) üzenetére


Malachi
addikt

arról van sejtés, mikor jön a béta2?

(#1339) duvi válasza Malachi (#1338) üzenetére


duvi
nagyúr

Szűk 4 hónapjuk maradt a hivatalos megjelenésig (ha tartják a kitűzött célt). Amennyiben szeretnék még kihozni a Béta 2-t plusz tartalommal, akkor én max egy hónapot saccolnék rá. Különben nem sok értelme lenne kiadni, mert tesztelésre már nem sok idő maradna. Persze ez csak az én magánvéleményem...

(#1340) Nosam válasza Malachi (#1338) üzenetére


Nosam
aktív tag

Szerintem két hét múlva. De a tenyeremből jósoltam. :DDD

(#1341) Nosam


Nosam
aktív tag

We've done some big changes to our specular model / tonemap, look out for these in the next build. - Greg Ryder - Head of Rendering (Frontier)

Majd megnézzük, hadd jöjjön csak a köv build. :DD Tényleg kiváncsian várom. :K

[ Szerkesztve ]

(#1342) _Kondor_


_Kondor_
tag

Ma hajnalban nagyon jót küzdöttem egy másik playerrel. Mindketten Viperben ültülnk, én full MCannon, neki volt pulse lézere is. Vagy fél órán keresztül gyötörtük egymást. Becsületére legyen mondva ő állt vesztésre és nem szállt ki, nem menekült el, végig küzdötte a menetet mielőtt elpukkant. Respect az ilyen playereknek! :R

(#1343) Diopapa


Diopapa
addikt

szerk: nemide... srry

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1344) Diopapa


Diopapa
addikt

LFT 992-es rendszerben 140000 fénymp-re van a station... :Y

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1345) Nosam válasza Diopapa (#1344) üzenetére


Nosam
aktív tag

Már jártam ott bányászállomás ha jól emlékszem. :DDD

Viszont olvastam az elite fórumon, hogy van olyan rendszer amelyben 40 perc alatt lehet eljutni a legtávolabbi bolygóig és a csúcssebesség amire felgyorsult a hajó a fénysebesség 1200x-sa! :K

(#1346) Diopapa válasza Nosam (#1345) üzenetére


Diopapa
addikt

Jah, én csak 540c-ig jutottam. :) De így is nagyon sok idő volt odajutni.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#1347) Nosam válasza Diopapa (#1346) üzenetére


Nosam
aktív tag

Ebben a bubiban a legtávolabbi állomás amivel találkoztam 255 ezer ls-re volt. Most hirtelen meg nem mondom a nevét.

(#1348) duvi válasza Diopapa (#1344) üzenetére


duvi
nagyúr

Nekem is volt egy hosszú utam. Aganippeből az LFT 992-re, kereken 10 perc SC utazás volt :)

(#1349) Nosam


Nosam
aktív tag

Megvan CM Draco és az anderson escape ami 255 ezer fényév volt.

[ Szerkesztve ]

(#1350) Nosam válasza Nosam (#1349) üzenetére


Nosam
aktív tag

Dehogy 255 ezer fényév 255 ezer Ls. :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.