Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96851) mpo válasza nrg_52 (#96844) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg mire válaszoltam.
A válaszban semmi mocskolódás nincs, nem is volt célom.
A törölteket meg nem látom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#96852) nrg_52 válasza mpo (#96851) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem te, o mocskolodott, a kulon erre keszult regjevel. A tieddel semmi bajom, nem tudtam, hogy nem lattad, sry.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#96853) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Mi lehet a felhasználónév és jelszó páros a HG8245H modemhez? Régi Inviteles cucc.

(#96854) ElektrikusDE válasza J.C.G. (#96853) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Nincs ráírva az aljára?

Esetleg, ha nincs ráírva:

The default username for your Huawei HG8245H is root.
The default password is admin.

Ui:

Persze nem tudom garantálni hogy elfogadja!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96855) UserX


UserX
őstag

Szolnokon (Széchenyi ltp.) 12 óra óta nincs Net! :W A szomszédnál a TV és a telefon sem megy (nekem arra nincs előfizum). Az ÜSZ szerint dolgoznak a probléma kijavításán, de a határidő 72 óra! :O

(#96856) nrg_52 válasza UserX (#96855) üzenetére


nrg_52
addikt

Mashol is 72 ora, ebben semmi meglepo nincs, lakossagi szolgaltatasrol beszelunk. Nem lesz az annyi...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#96857) tk22


tk22
újonc

Meguntam, hogy nem tudom használni a hálózati nyomtatómat, médiaszervert amióta digi van nálunk.

Bridge módba fogom kérni az ont-ot, de így előtte felmerült bennem egy kérdés.
Ugyanúgy fogom tudni használni a tv-t? Tehát a koax ami az ontból jön az marad, ugye?

(#96858) qnadam válasza tk22 (#96857) üzenetére


qnadam
veterán

igen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96859) MadMancs válasza tk22 (#96857) üzenetére


MadMancs
veterán

Minden marad, egyet kivéve, ezentúl saját routerednek kell intézi majd betárcsázást.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96860) tk22 válasza MadMancs (#96859) üzenetére


tk22
újonc

Igen azt tudom, csak ebben a tv-s dologban nem voltam biztos.

Köszi a válaszokat

(#96861) Eagle16 válasza UserX (#96855) üzenetére


Eagle16
addikt

Egyelőre helyreállt. Nekem 11 körül 3-4-szer megszakadt, aztán helyrejött, utána fél 3 körül elment és most jött vissza.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#96862) UserX válasza Eagle16 (#96861) üzenetére


UserX
őstag

Nekem kb. 16 óra óta stabil! Remélem mostmár így is marad!

(#96863) J.C.G. válasza ElektrikusDE (#96854) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szia.

Ezt már próbáltam és nem jó.
Alján nincsen, de ha lenne is, az se lenne jó mivel már rég megváltozott.

(#96864) todyor


todyor
tag

Sziasztok!
Adott egy Fiberhome HG6544C router. A Lan-ra és a Wifire csatlakozó eszközök nem látják, de. pingelni sem tudják egymást. Plusz routert nem akarnék betenni emiatt. Tud valaki erre megoldást?

(#96865) MadMancs válasza todyor (#96864) üzenetére


MadMancs
veterán

Nagyon sokszor felmerülő kérdés.
Nincs megoldás. Csak az az 1 hogy ONT bridge be, és saját router.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96866) todyor válasza MadMancs (#96865) üzenetére


todyor
tag

Köszönöm a választ!
Van esetleg a Digi-nek olyan routere, ami tudná? Mert akkor kirendelem őket egy olyannal.

(#96867) CirrMee válasza todyor (#96866) üzenetére


CirrMee
addikt

Megfordítjuk neked a kérdést: plusz eszköz nélkül felejtsd el.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96868) MadMancs válasza todyor (#96866) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezek nem routerek. Hanem ONT, némi alap router képességgel. Talán 1 típus van ahol nincs elszeparálva LAN-LAN és LAN-WLAN. Hiába is hívnád őket, első körben vagy van környéketeken olyan vagy nincs, másodikban, pedig nem érdekelné őket a dolog. Ők addig vállalnak felelősséget (ÁSZF is tartalmazza) hogy 1db ethernet porton jön az áldás. Minden más extra.
Egyébként minden téren jobban jársz egy sajattal.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96869) todyor válasza CirrMee (#96867) üzenetére


todyor
tag

Köszönöm a kérdésem "megfordítását", de nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy tud-e valaki olyan Digi-s routerrről, ami egyben látja a Lan-t. éa a Wifi-t? Ha veszek egy routert, az majd tudja, de a Digi-nek nincs ilyen eszköze?

(#96870) qnadam válasza todyor (#96869) üzenetére


qnadam
veterán

van ilyen eszköze, de nem fogják kicserélni rá a mostanit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96871) Laccoss válasza todyor (#96864) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem HG8121H ONT-vel gond nélkül látható LANról a wifi, és fordítva. De nem valószínű, hogy cserélik neked kérésre.

(#96872) todyor válasza Laccoss (#96871) üzenetére


todyor
tag

Nagyon köszönöm! Ez már használható információ. Teszek is náluk egy próbát, hátha sikerül mégis Huawei-re lecseréltetnem.

(#96873) TeeJay válasza todyor (#96866) üzenetére


TeeJay
félisten

Bridge mód + saját router. Más nincs

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96874) Dragon3000 válasza todyor (#96872) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem fogja neked cserélni az ontot a digi, mert hibátlan, bizonyos területeket lehet tőlük bérelni wifi 6 képes routert, ehhez viszont kell net+tv+telefon és 1 év hűség, így a csomag 6250FT, hűség nélkül 6700Ft, de itt sem úszod meg a két eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#96875) satmen


satmen
tag

Hali
Itt a topikban egyesek már tényként írnak arról, hogy a Digi tulajdonosa a 4iG lett. Honnan származik ez az info? A tervről március végén (29) lehetett olvasni, de a létrejöttéről én nem találtam konkrétumot. Segítenétek? :F

[ Szerkesztve ]

(#96876) 4Grider válasza satmen (#96875) üzenetére


4Grider
nagyúr

Részlet a Digi márciusi közleményéből: "felek a felvásárlást 2021. szeptemberéig kívánják végrehajtani a DIGI Kft. és a leányvállalatok átvilágítását, a végleges adásvételi szerződés aláírását és a szükséges hatósági eljárásokat követően".

(#96877) satmen válasza 4Grider (#96876) üzenetére


satmen
tag

Szóval semmi konkrétum, ezt már a Telekommal is eljátszották a nemzeti nemzetiek... :) Reméljük csak terv marad a biznisz...

(#96878) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

10 éve köttettem be a DIGI-t, akkor egy olcsó, műanyag, fekete ZTE routert kaptam. A tápja pár éve felmondta a szolgálatot, a kiérkező szerelők egy használt, mocskos, lelakott tápot akartak adni, úgyhogy inkább vettem egy minőségit, sokkal kevesebb zavarral (kapcsoló üzemű -> lineáris). Ez rengeteget lendített a minőségen.

Van rá szerintetek lehetőség, hogy vegyek egy sokkal minőségibb routert a ZTE helyett és a DIGI azt beinstallálja? Rengeteg minőségi router van a piacon, én megfizetném, nekik csupán az optikai kábelt kéne átkötni, illetve gondolom a központba szólva beállítani, nem egy nagy dolog.

Várom válaszotokat! :)

(#96879) cof válasza jcvd (#96878) üzenetére


cof
veterán

Ha optikán vagy akkor saját router csak az ONT mögé kötve használható, nincs lehetőség kikerülni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96880) 4Grider válasza jcvd (#96878) üzenetére


4Grider
nagyúr

Saját firmware-t nem tudnak a te ont-odra felnyomni. Anélkül pedig hogy mászna fel az OLT-ra?

(#96881) user12 válasza 4Grider (#96880) üzenetére


user12
őstag

Az OLT-n az ONT szériaszámához van kötve a regisztráció.
Azért nem megengedett saját eszköz használata, mert azzal nem biztos, hogy megy a menedzsment és nem garantált, hogy tudja biztosítani a szolgáltató a vállalt célértékeket.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#96882) jcvd


jcvd
tag

A ZTE az ONT, amit ők adtak, amögé van kötve egy saját Asus router.

A DIGI ONT-ját szeretném egy sokkal jobbra cserélni, ha ez lehetséges velük együttműködve. :)

(#96883) CirrMee válasza jcvd (#96882) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb felejtsd is el, nem engednek idegen eszközt (ONT).

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96884) 4Grider válasza jcvd (#96882) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semmi értelme nincs jobbra cserélni ha a saját routerrel routolsz, bridge módban tudja mindegyik fos ont-juk, amit tudnia kell.

(#96885) Cr00py válasza jcvd (#96882) üzenetére


Cr00py
senior tag

Miért kell "jobb", ha bridge módban van, és saját routert használsz? Nem teljesen értem a miértjét.

(#96886) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok!
Valaki próbálta a Diginek ezt a wifi 6 kütyüjét?
Ez most a gyenge beépített wifit erősítené a fiberhome-on?
Nagyobb sebesség lenne ezzel wifin?
(Fiberhome áramtalanítás után ~60-80-al megy wifin, de 1.óra múlva már csak kb 30al megy)
Értem úgy, hogy ne csak 50-60 legyen a sebesség, hanem jóval több?
Mint amikor magadnak veszek egy routert és bridge-be rakatod?
:U

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#96887) Cr00py válasza Doggy dog (#96886) üzenetére


Cr00py
senior tag

- Ez egy különálló router, amit az ONT után kötnek.
Valójában ez az "új" eszköz fogja felépíteni a pppoe kapcsolatot, a DIGI-s ONt pedig bridge módba kerül.
- A végeredmény kb ugyanaz, mintha vennél egy saját routert, és azt használnád.
A különbség csak az, hogy amit a digi ad, azt csak bérled, míg ha veszel, akkor az a sajátod lesz.
- A kérdésedre válaszolva pedig igen..sokkal gyorsabb lesz a wifi ( ehez persze szükséges a "vevő" oldalon is egy olyan készülék, amivel ki is tudod használni azt.
- Már csak az 5Ghz megléte is komoly előrelépés a 2.4Ghz-s N wifihez képest, amit a DIGI-s ONT tud.
- Ha van rá kapacitás anyagilag, akkor én inkább vennék egy sajátot.
Ez esetben:
- Az igényeid ismeretében a " Milyen routert " topikban tudnak segíteni a számodra megfelelő, ajánlott típus kiválasztásában.

[ Szerkesztve ]

(#96888) Doggy dog válasza Cr00py (#96887) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Vevő oldalon 2 laptop 2 telo, 1 tablet. Vagy ez még kevés így? :B
Igazság szerint már nagyon régóta Digis vagyok, mobil is van 2.
Azért sem zárkóznék el a havi 250ft elől, az semmi. Kb 8 év alatt hozza ki a saját eszköz árát.
Persze addig még modernebb dolgok jöhetnek, hamarabb vissza is adható akkor... Gondolom, persze nem lesz saját, de 8-10 év alatt valószínűleg el is avulnak ezek a dolgok is.

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#96889) Laccoss válasza Doggy dog (#96888) üzenetére


Laccoss
addikt

Mint fentebb írták, nem darabszámban kell lennie, hanem tudniuk kell pl. az 5Ghz (802.11ac) wifit.

(#96890) TeeJay válasza satmen (#96877) üzenetére


TeeJay
félisten

Egy hülye elkezdte facebook-on hogy Lölő megvette a DIGI-t és azt hitték másnapra már Lölő irányítja hogy milyen gyors a netük vagy éppen mikor nem tudnak weblapokat megnézni.
1hülye 100-at csinál a többi viszi tovább ezt...
Ne tudd meg hányszor írtam be utóbbi 1hónapban pár panel face csoportban hogy hülyeséget beszélnek, egyáltalán őszre derül ki hogy lezárulhat-e a felvásárlás és még utána is évekig nem nyúlnak a hálózathoz ami most ki lett építve. Maradnak ugyanezek az eszközök pláne mivel hűségszerződések vannak, sokakat most kötnek át FTTH-ra 1év hűséggel satöbbi... De hát mit várunk divat a DIGI-t mindenhol fikázni mert román, persze pár hülye itt is azt hiszi hogy a románok irányítják nálunk a netet, miközben én nem 1 fiatal sráccal beszéltem aki DIGI-nél hálózati felügyelő. Na mindegy :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96891) TeeJay válasza Doggy dog (#96886) üzenetére


TeeJay
félisten

Gyanítom 1antennás kliensed van, az is 2,4GHz N wifit tud így hiába lesz AX routered nem lesz gyorsabb a neted. Ráadásul AX az 5GHz-en megy inkább ott meg már 1 fal is szépen tud a vételen rontani, 2fal után meg már csoda ha látja még a routert az eszköz.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96892) front3r


front3r
őstag

Itt a 3. kerületi panelben is átkötöttek minket FTTH-ra. Igaz, nem én voltam az első, így már nem volt probléma a bekötéssel, mivel erős volt a jel, így nem is volt már semmiféle kellemetlen tapasztalatom.
Már FTTB-n is gigabites csomagban voltam, így ugyanakkora sebességet mértem FTTH-n is.
A saját routert látva a szerelő már eleve bridge módba rakott engem, kérnem sem kellett.
Az ONT elhelyezését meg tudtuk oldani úgy, hogy kábeleznünk sem kellett.

Csak hogy legyen egy pozitív tapasztalat is itt, mert általában a fórumba az emberek a problémák miatt írnak, holott egyáltalán nem ez az általános.

Csak annyi kellemetlenség volt, hogy bekötés után az ONT-t újra kellett indítanom, mert szakadozott a kapcsolatom, de újraindítás után már azóta is betonstabil a szolgáltatás.

Várom már az 1000/1000-es csomagokat, vagy majd az ennél gyorsabbakat is, amint elérhetőek lesznek a DIGI kínálatában, bár egyelőre ezekre nincs igényem, jelenleg ez is bőven kielégít mindent. Világviszonylatban is a legjobbak közé tartozik ez a csomag, főleg ilyen áron. :)

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#96893) Doggy dog válasza Laccoss (#96889) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Tudja az 5Ghz-et a két mobil, valószínűl az i5 dell laptop is.
Többit megnézem. Köszi..

TeeJay ilyen a mostani.

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#96894) 4Grider válasza front3r (#96892) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha visszaolvasol, a "problémás" átkötések 80%-a korábban 100-as netet használt és - mint lassanként kiderült - a saját lan-juk nem volt felkészülve gigabites hálózatra (elsősorban rossz kábelek, 10/100-as hálózati eszközök és öreg számítógépek miatt). A maradék 20%-ból is a fele az ont meglétén és kikerülhetetlenségén problémázik. És nagyjából ez után jön a következő kategória, aki meg van arról győződve, hogy a lan-ját a Diginek kell biztosítania, azaz ezért van router funkcionalitás ont-okban és nem azért, hogy a bekötések átadását ne akadályozza a saját routerrel/számítógéppel éppen nem rendelkezők tábora.

(#96895) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!
Beköltöztem egy házba, rákötöttem a digi eszközre a saját routeremet. Felhívtam őket és átrakattam bridge módba, a digi eszköz már nem szórja a wifit. Beállítottam a eouterem felületén a nevet és a jelszót, de nem jön a net, azt írja a felületen, hogy egy hálózati kábel nincs csatlakoztatva. Valamit rosszul kötöttem össze? (Bridge előtt a saját routerem wifije is szórta a netet a digi mellett, az tuti jó)
[kép] [kép] [kép]

(#96896) cof válasza tepenzed (#96895) üzenetére


cof
veterán

Kékbe dugd a LAN kábelt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#96897) xcvbxcvb válasza tepenzed (#96895) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A routerbe rossz helyre van dugva a kábel. A kék wan csatiba dugd.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96898) tepenzed válasza cof (#96896) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi mindenkinek :DD

(#96899) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok.
Nem tudom közületek kapott e valaki digi új routerjéből, de konkrétan kábelről sem(pedig tudja gigabitet) tudom eredeti minőségben streamelni pr-ről a filmet(plexel) apple tv 4k, maksz ilyen 480p be.
Előtte ami volt 6000ftos sima alap router annak ment.
Valaki ilyesmivel találkozott már?

Egyedül az idő a barátom.

(#96900) GAbre


GAbre
veterán

Valaki másnál is elkezdte azt csinálni esetleg az internet(mióta optikai van,eleddig ilyet nem csinált,vagy nem ilyen gyakran,bár router is új),hogy bizonyos oldalaknál pl több perc is lehet mire betölt 1eltalán?
Router újraindítás segít,dde nem 1x meg kell ismételni 1 nap.
Akár ha routerbe akarok menni:https://192.168.1.1/login.html
Vagy https://192.168.1.1/menu.html
Van,hogy csak homokórázik 1ik.
Míg a másiknál rögtön kéri logint.
Próbáltam más böngészővel is.
Esetleg a router nem lenne jó,vagy nagy melegben készül ki szolgáltatás?
Még nagy ritkán ha játszottam,destiny-ben,volt az is,hogy ledobott,gondolkozott.
De ritkán játszok.

[ Szerkesztve ]

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.