Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) Dyraxx


Dyraxx
tag

Üdv.
Ha a digis ONT-ot bridge módba állítatom, utna vissza is lehet állíttatni bármiféle bonyodalom nélkül? vagy ahhoz már ki kell jönniük, újraprogramozni, stb?

(#96252) Jorus válasza Dyraxx (#96251) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ugyanúgy távolról állítják vissza.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#96253) Dyraxx válasza Jorus (#96252) üzenetére


Dyraxx
tag

köszi!

(#96254) MadMancs válasza NGA (#96245) üzenetére


MadMancs
veterán

Telepítsd Kodi, majd az alá mehet ezer féle plugin. Többek között DigiOnline is. Egér vagy táv, mindkettővel kezelhető.
(Nekem egy Philips Android TV-n fut).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96255) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Mai napon (Budapest XI. kerületben) behúzták a lakásba az optikai kábelt aminek örülök is meg nem is.
A probléma az hogy eddig a net saját TP Link routeremen keresztül volt osztva ami tudja az 5G-t. A szaki aki jött behúzni a kábelt kérdés nélkül egy ZTE routert hagyott itt nekem aminek egyik LAN portjából se jön ki net, és ráadásul a WIFI is csak 2,4G-n tud menni ami által még az eddiginél is lassabb sebességet kapok.
Nem értek ehhez de azt látom, hogy az optikai kábel az nem ethernet csatin hanem talán telefon csatlakozón keresztül csatlakozik a routerbe.
Ezt meg lehet oldani valahogy úgy hogy a ZTE router kikerüljön a képből, és ismét a TP Link routeremről tudjam osztani a netet?

(#96256) MadMancs válasza MNBT (#96255) üzenetére


MadMancs
veterán

Az optikai kábel optikai csatlakozón csatlakozik.
Kiiktatni nem tudod, de 1272, átkéred bridge módba, utána ZTE LAN1 portját saját routered WAN portját összekötve ugyanúgy fog minden működni mint előtte.
(Fogalmakat ne keverjük. Nem 5G-t tud routered, az egy mobiltechnológiai szabvány hanem N, AC esetleg AX szabványt 5Ghz en. :R)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96257) adika4444 válasza MNBT (#96255) üzenetére


adika4444
addikt

A LAN portokat ne PPPoE-vel próbáld, hanem sima DHCP kliens kérjen IP-t.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#96258) MNBT válasza MadMancs (#96256) üzenetére


MNBT
tag

Igaz, bocsánat fogalomzavarban voltam.
Szóval igen, nem lenne rossz megoldás a bridge mód, de viszont így nem hogy egyszerűsödött volna a kábelezés lakáson belül, meg hogy továbbra is 1 eszközről menne a net, hanem pont hogy bonyolódott ami nem a legszerencsésebb :(
Olyan megoldás nincs hogy esetleg maga a szolgáltató biztosítson 5Ghz-et tudó WIFI-s routert?

[ Szerkesztve ]

(#96259) MadMancs válasza MNBT (#96258) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs 5Ghz-es wifit tudó ONT (nem router a neve) digi kínálatában.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96260) MNBT válasza MadMancs (#96259) üzenetére


MNBT
tag

Köszi, akkor marad az hogy kérem hogy bridge módba rakják

(#96261) 4Grider válasza MNBT (#96258) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztosít olyan routert havidíjért, de az elé is kell az ont (bridge módban).

(#96262) MadMancs válasza 4Grider (#96261) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos, ezt azért nem írtam mert 5Ghz es ONT ot szeretne hogy ne legyen 2 eszköz. Egyébként nem mindenhol él az ajánlat, FTTH terület csak egy szűk szeletében. Ebben mondjuk nem sok logikát látok.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96263) ElektrikusDE válasza MadMancs (#96259) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez így nem igaz, hozzákéne tenni azt hogy jelenleg Magyarországon!

[link] Huawei HG8147X6

Az viszont igaz, hogy kevesen kapnak ilyet még Romániában is! (én sem kaptam)

De már nem is bánom. (mivel megoldottam a DIGI helyett, az internet szakadás problémákat a szintén DIGI-s, TP-Link AX10 (AX1500) routernél)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96264) MadMancs válasza ElektrikusDE (#96263) üzenetére


MadMancs
veterán

Jó persze, de az itteniek 99,9% a magyar diginél van, aki nem az esetleg jelzi (talán te vagy az egyetlen).
Szóval hasogathatjuk azt a szőrszálat, de amit írtam az igaz. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96265) woodworm válasza ElektrikusDE (#96263) üzenetére


woodworm
veterán

Nagy valószínűséggel már csak a neve digi, ezért kicsi az esélye, hogy ugyanazon az úton fog járni a két cég.

(#96266) MNBT válasza MadMancs (#96259) üzenetére


MNBT
tag

Tegnap viszonylag gyorsan be is állították, hogy bridge módba menjen a telepített ZTE router. Mostmár ismét a TP Linkemről megy a net.
Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt az optikai szál behúzás akciót úgy ajánlották fel hogy a netem 100-as helyett 1000-res lesz majd. Mérések szerint egyelőre még 100-as netem van, de kíváncsi vagyok, hogy kb mennyi az átfutási idő, hogy az 1000-rest bekapcsolják?

(#96267) Dr.NX válasza MNBT (#96266) üzenetére


Dr.NX
addikt

Másnapra már ezresnek kell lennie.
Kábelen mennyit mérsz a Speedtest alkalmazásban?

Elfogadom a sütiket.

(#96268) 4Grider válasza MNBT (#96266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha bárhol 10/100-as port van a rendszeredben (TP-Link routered, vagy PC/laptop), akkor azon nem lesz több 100-nál. Vagy ha olyan kábel van valahol, ami nem tud gigabitet.

(#96269) xcvbxcvb válasza MNBT (#96266) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én is ebben a helyzetbe vagyok. Annyi hogy én egyből bridzs módba kértem a beállítást a szerelőtől, de reggel még csak 100-as net volt. Délután felhívom őket ha nem lesz addig emelés.

Még annyi , nekem a szerelő pár órát mondott.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96270) Vakegérke válasza MNBT (#96266) üzenetére


Vakegérke
veterán

Újraindítottad a ZTE-t?

xcvbxcvb: Ezt a kérdés neked is szól. Ha nem ZTE-t kaptál, értsd arra, amit bekötöttek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96271) 4Grider válasza Vakegérke (#96270) üzenetére


4Grider
nagyúr

A csomagváltáshoz nem kell újraindítani az ont-ot.

(#96272) Met válasza 4Grider (#96271) üzenetére


Met
nagyúr

De.
Nekem is 100-as volt, de csak újraindítás után lett 1000.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96273) xcvbxcvb válasza Vakegérke (#96270) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen tegnap esti mérésnél újraindítottam. Ma reggel nem.
Közvetlen a számítógépbe dugtam a cat5e utp kábelt. Szerintem annak tudnia kellene a nagyobb sávszélt.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96274) Astery válasza xcvbxcvb (#96273) üzenetére


Astery
senior tag

Feltéve ha a gépben megfelelő sebességű ethernet csatlakozó van.

(#96275) MNBT válasza Dr.NX (#96267) üzenetére


MNBT
tag

Kábelen is 80/90 a letöltés és a feltöltés.

@xcvbxcvb akkor szerencsés vagy mert nekem a szerelő semmit nem mondott.. alig várta hogy végezzen és elmenjen már :(

(#96276) Vakegérke válasza xcvbxcvb (#96273) üzenetére


Vakegérke
veterán

Indítsd újra most, semeddig se tart.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#96277) MNBT válasza 4Grider (#96268) üzenetére


MNBT
tag

Szerintem megvan miért nem megy. Az lesz amit sejtettél.
Ilyen típusú routerem van: [link] és a specifikáció leírása szerint a a WAN és Ethernet portok 10/100-asok.

[ Szerkesztve ]

(#96278) xcvbxcvb válasza Astery (#96274) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Gigabyte Z-490 gaming x lapom van, azon gigás lan van a specifikációk szerint.
A routerem meg Xiaomi 3g annak is tudnia kellene a sebességet.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96279) xcvbxcvb válasza Vakegérke (#96276) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Most melóba vagyok😃. Lehet hogy nem örülnének ha elmennék:D.
Majd délután ha hazaértem. újraindítom. Reggel is csak egy gyors mérést csináltam mert sietni kellett.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96280) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv.

FTTH , Fiberhome AN5506-02-FG.
Ha az ont akkor van újra indítva, amikor nincs a gép bekapcsolva, akkor utána hiába kapcsolom be a gépet, nincs internet.. ( Nem azonosított hálózat ) fogad. Telefonon, ipad-en, tv-n.. mindenhol működik. Ilyenkor, ha ismét újra indítom az ont-t, már bekapcsolt gépnél, akkor megjavul.
Minden settings default az ont-n. Annyi változott, hogy fix ip-t adtam ennek a gépnek a portnyitás miatt. Elképzelhető, hogy emiatt csinálná ezt? Sokszor elég rossz a wifi náluk.. hiába működik látszólag.. de az oldalak nem töltődnek be. Ez restart olyankor segít ezen, utána már ismét tökéletes egy darabig. ( Ez az oka a viszonylag sűrű restartnak.
Nem a saját eszközöm.. a szomszédnál csinálja ezt. Én is ezt az ont-t kaptam, de nálam bridge módban üzemel, és a saját routert használok. Nem is állítottam rajta semmit, hisz bekötés előtt már jeleztem, hogy saját routerem lesz, így a szerelő már azonnal át is rakatta bridge-be.

[ Szerkesztve ]

(#96281) xcvbxcvb válasza MNBT (#96275) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ja itt is siettek, de közbe kérdezgettem őket 😃. Azt mondták elég szivatós sok helyen, mert a három fajta kábel három helyiségben van, és össze kell hozni őket.
Én már előkészítettem mindent, csak behozták a lakásba az optikát, és már rá tudtak dugni mindent arra az elosztó routerra vagy mi a neve, lletve odavittem a tápellátást is.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#96282) Joe123


Joe123
aktív tag

Na tegnap raktak át engem is 100-ról 1000-re (IV. ker Pozsonyi út környéke). Szimpatikus, udvarias fiatal digis szerelő srác a bejelentett időpontban érkezett, gyorsan szakszerűen megoldotta amit kellett (elő is készítettem persze amit lehetett), egyből át is rakatta bridge mód amikor látta a routeremet, a a digi adminisztrációs rendszerére kellett csak várni kicsit. Tegnap még csak 109/109-re ugrott fel 93/93-ról, ma viszont már 930-945/325-330 1/2 ping mellett ahogy kell.:) Remélem ilyen is marad.

(#96283) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Sziasztok,
Hülye kérés lesz, de rá tudnátok nézni, hogy nálatok a K&H Bank weboldala bejön? :) www.kh.hu
Van internetünk, minden oldal bejön, kivéve a KH. Több telephelyünkön is Digis net van, egyikről sem működik, pingelni sem tudom, a mobilbank sem megy, egyszerűen nem látja a digis netről a K&H-t. Viszont Telenor mobilnetről meg megy, illetve a különböző downdetector oldalak szerint is működik.

(#96284) bLaCkDoGoNe válasza Kunci-1 (#96283) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nálam sem működik, de más oldalakkal is vannak bajok most, pl. a Netflix vagy az Aliexpress sem megy jelenleg. (Ja, és a Facebook sem, szóval ott sem tudom csekkolni, hogy megint mit rontottak el, de pl. a Photoshop is panaszkodik, hogy nem éri el a cloudban levő librarymat.)

Bp., 3. kerület.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#96285) Borisz76 válasza Kunci-1 (#96283) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam megy.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#96286) poirot válasza Kunci-1 (#96283) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam bejön. Digis net.

(#96287) Jorus válasza Kunci-1 (#96283) üzenetére


Jorus
nagyúr

Műxik rendben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#96288) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Köszi. Most már egyre több oldal nem jön be, jellemzően a külföldiek. Facebook sem, google dns van beállítva. A magyar ip-k mennek szépen.

(#96289) pn4hvq válasza bLaCkDoGoNe (#96284) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak a statisztika végett: nekem is nyüglődik több külföldi oldal mind itthon, mind a munkahelyi digis neten :(.
FB-ról:
"A XXI. kerület egyes részein szolgáltatáskiesés tapasztalható, ennek javítása már folyamatban van."
Bár én történetesen Dunaújvárosban tapasztalom a hibát...

(#96290) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Úgy néz ki, egy ONT újraindítás után rendbejött.

(#96291) Viktor77 válasza bLaCkDoGoNe (#96284) üzenetére


Viktor77
titán

Kispest egy részén sem oké.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#96292) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Szintén google dns, Salgótarján sem az igazi. Akadozik, bizonyos tartalmakat nem tölt, fb kommentek elérhetetlenek, de a fb megy, van ami gyors, van ami lassú. Testmy.net el se indul

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#96293) pedro7


pedro7
tag

Az egyik ismerősőm kapott a Digi-től egy felszólító levelet : Szellemi tulajdon felhatalmazás nélküli terjesztése miatt.
Amiben felszólítják, hogy a munkaállomásáról védett fájlok másolása vagy terjesztése történt.
Semmi illegálisat nem csinál és nem tudja megfejteni, hogy mi lehet az.
Kapott már más is ilyen levelet ?
Lehet, hogy valami youtube video-t rakott ki ami jogdíjas zenét tartalmaz és talán ezért ?

(#96294) Viktor77 válasza pedro7 (#96293) üzenetére


Viktor77
titán

Azt a YT intézi.
Torrentezik?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#96295) pedro7 válasza Viktor77 (#96294) üzenetére


pedro7
tag

Azt hiszem talán ncore-t használ

(#96296) Viktor77 válasza pedro7 (#96295) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor meg is válaszoltad.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#96297) poirot válasza pedro7 (#96293) üzenetére


poirot
senior tag

Na B+. Szerintem akkor mindegyikünknek kellett volna kapnia, ha torrentezik.
Ja, meg lehúzhatná a Digi a rollót. Ennyike.

[ Szerkesztve ]

(#96298) Met válasza pedro7 (#96295) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy túl nagy volt az adatforgalom vagy olyan dolgot töltött le aminek a szerzője eljárást kezdeményezett.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96299) qnadam válasza poirot (#96297) üzenetére


qnadam
veterán

ez még németországban se így működik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96300) Apucy01 válasza Viktor77 (#96296) üzenetére


Apucy01
őstag

nem úgy van az sok 1000 digi user torrentezik.....

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.