Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96951) TeeJay válasza hullahop (#96950) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez csak akkor kell ha olyan területen laksz ahol a DIGI eszközök nem válaszolnak az echo-ra és x időnként bontja a router a csatlakozást majd újra csatlakozik
Az internet detection opciót tiltva viszont betonstabil a csatlakozás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#96952) hullahop válasza TeeJay (#96951) üzenetére


hullahop
lelkes újonc

Én szívtam vele hónapokig, elhiheted Török Lajos, mert nekem minden nap új Ip kellett egyéb okok miatt, és nálam ez megoldotta.
De hónapokig k. a. -ztam minden reggel órákig.

(#96953) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok,

Veresegyház, Ligetek - be kellett jelentenem egy hibát, mert nincs net és a LOS led pirosban villog. Szomszédnak szintén lehalt a net.
Van a környékről valaki, aki hasonló cipőben jár?

(#96954) monaka


monaka
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ha speedtest webes felületen mérem a net sebességét, akkor rendszerint max. 330/320 körüli eredményeket mutat, viszont ha letöltöm az alkalmazást akkor 900+/300+. ONT bridge módban van, utána saját router kábellel csatlakozik a gépbe. Ezek alapján megfelelő a sebesség, vagy valami probléma van a rendszerben?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#96955) szaboi6512 válasza monaka (#96954) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az alkalmazás mér hitelest.
Hihetsz neki.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#96956) iMaverick válasza monaka (#96954) üzenetére


iMaverick
addikt

A böngészőben futó változat nagyon pazarlóan bánik az erőforrásokkal (programnyelv, hirdetések). Annó amikor az erzsébeti lakásba köttetem be az FTTH-t, direkt kivittem melóból egy Corei7-es notit, hogy majd jól megmérem a speed feeling-et. Aztán akkora zakó volt (böngészős mérés), hogy csak na. Valami a Tiedhez hasonló értékeket kaptam...

Aztán vettem oda használtan egy brand HP gépet, amiben egy igen "bika", Intel G620-as CPU van (második generációs Corei, de nem 3, 5, 7, hanem amit Pentium néven forgalmaznak). Na ettől konkrétan nem vártam sokat, de a parancssori programmal kihajtja a 900/300Mbps-et.

Szóval összegezve: igencsak számít, hogy melyik módszerrel mérsz.

Ezek alapján megfelelő a sebesség, vagy valami probléma van a rendszerben?

Igen.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#96957) monaka


monaka
csendes tag

Értem, köszönöm szépen Nektek a gyors választ.

(#96958) CirrMee válasza szaboi6512 (#96955) üzenetére


CirrMee
addikt

Az alkalmazás mér hitelest.
Hihetsz neki.

Már akinél...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96959) sztanozs válasza CirrMee (#96958) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem még a raspberry-m is hitelest mér... Akinél nincs meg egy közvetlen vonalon, hivatalos kliensből, ott már hardver (vagy szolgáltatói) hiba van.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#96960) Dragon3000 válasza CirrMee (#96958) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a több megoldás közül valamelyik kiméri stabilan a névleges sebességet, akkor rendben a net, az lényegtelen, hogy kinél melyik megy rendesen, mert olyan nem lesz, hogy valamelyikkel kiméred aztán mégsem megy annyival. Ha esetleg a gép nem bírja azt ne keverjük ide.

(#96961) CirrMee válasza Dragon3000 (#96960) üzenetére


CirrMee
addikt

Régi téma, visszakereshető.
App speciel képes olyan gépen is irreálisan alacsony tempót mérni, mint ugyanazon a gépen FF vagy CLI. Másnál meg az app mér jól.

Ha a több megoldás közül valamelyik kiméri stabilan a névleges sebességet, akkor rendben a net

Ennyi. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#96962) Dragon3000 válasza CirrMee (#96961) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam mondjuk mindegyikkel megy a névleges sebesség, így nem nagyon érint a dolog :D

(#96963) McKalton


McKalton
tag

sziasztok

ma én is FTTH-s digis lettem. Bridge mode on. Érdemes publikus ip-t kérni? a bejövő ip címem ez: 94.21.184.36

ha publikus lesz akkor mi fog történni, miért lesz jobb vagy mi lesz jobb?

Hardwired!

(#96964) Multibit válasza McKalton (#96963) üzenetére


Multibit
veterán

Érdemes publikus ip-t kérni?
A hozzászólásodból nem derül ki, hogy nincs publikus IP címed. A beírt IP címet hol látod?

(#96965) McKalton válasza Multibit (#96964) üzenetére


McKalton
tag

ez a saját router internet fülénél van. Amit a digitől kap. pppoe
A fiberhome cucc bridge módban van.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#96966) Multibit válasza McKalton (#96965) üzenetére


Multibit
veterán

saját router internet fülénél
Ha ez a routered WAN IP címe, akkor publikus IP címed van.

(#96967) McKalton válasza Multibit (#96966) üzenetére


McKalton
tag

igen ez a wan ip cím

Hardwired!

(#96968) adika4444 válasza McKalton (#96967) üzenetére


adika4444
addikt

Ez publikus.
Akkor van rá szükség, ha kell a port forward (tudjanak hozzád csatlakozni), nagyátlagban el lehet nélküle lenni felhasználóként, főleg úgy, hogy már a torrentoldalak sem a feltöltési mennyiségeket nézik.

üdv, adika4444

(#96969) McKalton válasza adika4444 (#96968) üzenetére


McKalton
tag

köszönöm

Hardwired!

(#96970) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Sebesség rendben, 950/330 éréket mér a speedtest. De eddig bárhol is laktam, mindig probléma, ha megy a torrent kliens a háttérben, ha csak 1 mbit/s-el megy a feltöltés, már akkor is azt tapasztalom, hogy vagy nem mindig akarnak betölteni oldalak vagy pl. nem minden képet tölt be.
Elég erős, 2 éves gamer pc, szóval azzal tuti nincs gond, a router pedig RT-AC1200GU (a korábbival is ez volt). Van valami beállítás, amit el kéne végezni?

(#96971) proradeon válasza tepenzed (#96970) üzenetére


proradeon
őstag

"2 éves gamer pc, szóval azzal tuti nincs gond"

Sose lehet tudni. Egy rossz beállítás mindent boríthat. :N

Javaslom menj át a problémáddal a Bittorrent topicba, mert ez egész biztosan nem Digi probléma. Az ottani hozzászólásodba azt is írd bele, hogy milyen torrent klienst használsz (utorrent, qbittorrent ... stb.), és hogy van-e a gépeden valami szoftveres tűzfal vagy vírusirtó.

Megjegyzem: ha utorrentet használsz, érdemes lenne kipróbálni, hogy qbittorrent-tel is tapasztalod-e ugyanezt a problémát. Ha igen, irány a bittorrent topic.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#96972) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek, hogy nagyon jó ötlet volt megvalósítani a bejárat feletti szekrényt, melybe az összes tv-internet-riasztó kábel találkozik.
A szabi alatt végre sikerült kicsit rendeznem a kábeleket, mindent újrakötnöm stb.
Még FTTB-500 van amivel elégedett vagyok, de gond nélkül át tudnak majd kötni ftth-ra is. :K Bár offgyanús a téma, gondoltam ötlet szinten hátha építő lehet felújítósoknak.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#96973) MadMancs válasza Bacusuz (#96972) üzenetére


MadMancs
veterán

Szép munka :R
(Egy szervertermet üzemeltetsz otthon? :DDD)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96974) Astery válasza Bacusuz (#96972) üzenetére


Astery
senior tag

:C

(#96975) poirot válasza Bacusuz (#96972) üzenetére


poirot
senior tag

Gratulálok, és csak nézem és ámulok, bámulok. Az a rengeteg kék kábel milyen célból, mind riasztó?

(#96976) Bacusuz válasza poirot (#96975) üzenetére


Bacusuz
őstag

cat6 fali kábelek, a szobák lan csatikba mennek
A riasztót még nem vettünk

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#96977) ElektrikusDE válasza poirot (#96975) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ha kinagyítod a képet, akkor meglátod! :)

Bacusuz:

Szép munka szerintem is!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#96978) Bacusuz válasza ElektrikusDE (#96977) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi mindenkinek, egy teljes napot töltöttem a létrán fogóval és betűzőszerszámmal a kezemben, a mobilokon és a laptopokon kívül mindent vezetékes kapcsolat szolgál ki :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#96979) GAbre válasza cof (#96902) üzenetére


GAbre
veterán

Hát pedig elég durva dolgok,eddig kb jó volt,de ma megint kezdte,és +jegyzem,wifin nem tudok play áruházat használni/keresni.
Van itthon 1 sagemcom f@st optikai router/mindenes kis eszköz.
Ha jól látom ezen még a lanok között is van átjárás.Csak T-s.
Esetleg ez jobb választás lenne,és be is tudnám lőni?
4Grider:Ha már azt mondod szar a gyári.

Avatar

(#96980) Laccoss válasza GAbre (#96979) üzenetére


Laccoss
addikt

Digis hálózatba nem tudod berakni.

Esetleg switch-ként, de azzal nem nagyon vagy előrébb. Kell egy normális router, és a digis Ont-t meg bridge módba rakni.

[ Szerkesztve ]

(#96981) Lackooo84 válasza TeeJay (#96903) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Külföld felé kéne fejleszteni, de oda nagyon.... gyalázat sokszor a sávszél is meg a pingek is...

The Truth is out there...

(#96982) 4Grider válasza Lackooo84 (#96981) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomosként is ezt tapasztalom. A NAS-om a külső elérésével (a cseheken keresztül) max. 25 Mbps-al tudom elérni, muszáj volt áttérni DDNS-re (közvetlen elérésre), hogy a napi 500 GB mentésemet meg tudjam csinálni...

(#96983) adika4444 válasza 4Grider (#96982) üzenetére


adika4444
addikt

+1. Sajnos sok esetben a magentás külföld is siralmas, főleg csúcsidőben. A DIGI-nél úgy veszem észre, hogy ami jó, az csúcsidőben is az, ami pedig nem, az konstans.

Szerk: Miért a cseheken át éred el a NAS-t? VPN-nel be van csatlakoztatva egy VPS-re / szerverre?

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#96984) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

IPv6-on pár órája rendszeresen megszakad az SSH, netrádió és minden más.

Tapasztal még valaki ilyet, vagy nálam lehet a gond?

üdv, adika4444

(#96985) stuka20


stuka20
aktív tag

Holnap jönnek a digisek behúzni az optikai kábelt és hoznak saját routert is. Nekünk van jó routerünk, hdd is van rá kötve stb., vajon meglehet úgy oldani, hogy a jelenlegit ne lőjék ki? Valaki volt hasonló szituációban?
Nem hiszem, hogy a digi adni fog nekünk egy 80-90ezres routert, aminek hasonló a teljesítménye és ugyan azt tudom vele csinálni, mint a jelenlegivel..Most venni miatta egy újat.. Esetleg vajon megtudják úgy csinálni, hogy valami átalakítót használnak és a mi routerünk lesz a végpont?

(#96986) Lali-213 válasza stuka20 (#96985) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Kapsz egy ONT-t, amit az kell állítatni bridge módba és a saját routereden keresztül megy majd az internetmegosztás.

(#96987) kali válasza stuka20 (#96985) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Átalakítgatni nem kell/lehet, a szolgáltató eszköze mehet majd "bridge" módba és arra úgy rá a saját routered.
Bocs, lassú voltam, üzit is olvastam a hozzászólás írása közben.

[ Szerkesztve ]

(#96988) stuka20 válasza kali (#96987) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Nem gond, mert nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan választ kapok.

(#96989) kapuczni


kapuczni
csendes tag

Eurosport videókat blokkolja a DIGI? Se LAN-on, se DIGI mobilnettel nem indulnak el videók, csak hibaüzenet jön be. Van valami megoldás erre? (pl. VPN)
Egy Eurosportos videó linkje: [link]

(#96990) MadMancs válasza kapuczni (#96989) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem blokkol. Az általad linkelt video is pl hibátlanul működik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#96991) Intruder2k5 válasza kapuczni (#96989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem elindult. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#96992) Varszegig válasza adika4444 (#96984) üzenetére


Varszegig
veterán

Pár hónapja kikapcsoltam az ipv6-ot minenféle problémák miatt. Random baszakodások voltak a netkapcoslatban, amíg élt.

(#96993) Varszegig válasza kapuczni (#96989) üzenetére


Varszegig
veterán

IPv6 be van kapcsolva?

(#96994) adika4444 válasza Varszegig (#96992) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem szerencsére megoldódott, a RA-val volt némi probléma.
A mostani gondot leszámítva viszont itt hibátlan.

üdv, adika4444

(#96995) czaki


czaki
tag

Sziasztok, pár hete kötötte be a DIGI a gigabites csomagot nálam és ki is helyezett egy ONT-t. Mivel saját routert használok így átkértem az eszközt bridge módba és hibátlanul is működik a lakásban az internet. A gond ott van, hogy hiába frissíti be a DDNS funkcióval a WAN IP-t, nem érem el a router admin felületét, sem az FTP szerveremet és a VPN sem működik. Ha beütöm kézzel a WAN IP-t a DDNS szolgáltató oldaláról bemásolva akkor hibátlanul elérek mindent, ergo a frissítés rendben lemegy. Már publikus IP címet kapok (pár évvel korábban megigényeltem), így elméletileg ez sem lehet baj. Szükséges valamit még pluszban beállítatnom a szolgáltatóval, vagy esetleg a eszközeimen (DIGI ONT és saját router)?

Nem tudom hogy ez router vagy szolgáltató specifikus téma, emiatt jöttem először ide. Pár nap múlva érkezik az új routerem és egy NAS is bekerül a képbe, szeretnék addig úrrá lenni az ilyen gyermekbetegségeken mielőtt üzembe helyezem őket. Köszönöm előre is a segítséget!

(#96996) 4Grider válasza czaki (#96995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Túl sok minden nem működik. Vagy nat vagy nem tudsz egy routert beállítani.

(#96997) czaki válasza 4Grider (#96996) üzenetére


czaki
tag

Kifejtenéd bővebben? Azt látom én is sajnos hogy túl sok minden nem működik, de ebből sajnos nem sejtem merre kell elindulnom tovább. :DDD Külön port forward szabályt nem állítottam be ebben az új felállásban, amíg közvetlenül az ASUS routerbe jött az internet addig ezekkel a beállításokkal üzemelt minden hibátlanul. :F

(#96998) 4Grider válasza czaki (#96997) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kifejtve: Első körben le kell ellenőrizned, hogy nem tettek-e vissza nat mögé. Meg szokták akkor is tenni, ha saját routert használsz.
Olyan pedig nincs, hogy ddns névvel nem éred el a routered, de a hozzá tartozó ip címmel igen. Illetve egy esetben van: Fos dns-t vagy ddns szolgáltatást használsz. Nekem 5-10 másodpercen belül nagy nemzetközi dns kiszolgálók feloldják az új dyndns-es címeimet.

(#96999) czaki válasza 4Grider (#96998) üzenetére


czaki
tag

Köszönöm! Az IP címem 94-gyel kezdődik a DDNS felületen nézve (afraid.org), a NAT-olt IP 100-zal kezdődne, nem? Két nappal ezelőtt kaptam email visszaigazolást a szolgáltatótól hogy már korábban is publikus IP-t kapott az eszköz és ez a beállítás továbbra is érvényben van.

Ha a DDNS szolgáltató a gond, mire váltsak ami rugalmas és nem kell pár hetente megerősíteni az accountomat? Két hálózathoz is használtam őket, eddig hiba nélkül.

(#97000) qnadam válasza czaki (#96999) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a freedns.afraid.org bevált.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.