Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) Rentoon87


Rentoon87
újonc

Sziasztok! Abban szeretném a segítséget kérni, hogy 1 hónapja voltak nálunk a digisek, átkötni az új szolgáltatást kaptunk egy "szép" kis routert meg egy "optikai modemet" , hogy ez milyen jó lesz mert
1000 Mbit/s lesz a net meg jobb lesz a tv is. A nappaliban van van egy samsung 4k- tv és ott van a router is. A hálóban pedig van egy kicsit gyengébb tv. Miután meg volt a beszerelés a hálóban lévő tv ami még 1 éves sincs elkezdett kikapcsolni magától. Először azt hittük, hogy a tv romolhatott el majd arra lettünk figyelmesek, hogy a gyengébb minőségű csatornáknál nincs semmi probléma, viszont amint egy hd adásra kapcsolunk kb 10 perc után kikapcsol a tv. Valószínűleg túl erős jelet kaphat amit nem bír kezelni? Vagy egyáltalán lehet összefüggés a kettő között. És nem tudom hová fordulhatok hívjam ki a digiseket vagy vigyem szervízbe a tv-t? Köszönöm a válaszokat.

(#52252) Watt25 válasza Rentoon87 (#52251) üzenetére


Watt25
veterán

Ez így távolról baromi nehéz. Ha elolvasod a téma összefoglalót, láthatod, hogy nem lehetetlen (és az utóbbi időben elég gyakori is), hogy túl magas a jelszint. Azonban ennek egyáltalán nem azt a hibajelenséget kellene produkálni, hogy a tévé kikapcsol. Túl magas jelszint esetén ugyanaz történik, mint túl alacsony esetén: a kép szétesik, megakad, elsötétül. Ha a kép nálad végig betonstabil, de egyszer csak kikapcsol a tévé, akkor én azt mondanám, hogy az a tévé rossz. (De legalább is eléggé elítélendő, ha így reagál a túl magas jelszintre.)
Jelszintet, jelminőséget azért nézd meg néhány MUX-on. Ha a jelszint 100%, akkor érdemes egy pár ezer forintos csillapítót berakni, hátha javul a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#52253) zichie válasza Rentoon87 (#52251) üzenetére


zichie
senior tag

Ez egyértelműen tv hibának tűnik. A gyengébb minőségű (sd) csatornák mpeg2-ben vannak tömörítve, a hd-k mpeg4-ben (h264). A hd-k sokkal jobban megdolgoztatják a tv-t. Lehet melegedés probléma is. A több "munkától" valami túlmelekszik benne, aminek nem kéne, így a tv biztonsági okokból lekapcsolja magát.
Lehet, hogy szobaantennával (vagy tetőantennával) ki kellene próbálni a tv-t a MinDigTv-n is, ha hd esetében ott is lekapcsol, akkor 100%-ra tv hiba.

[ Szerkesztve ]

(#52254) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Érkeznek a Spíler TV csatornák a DIGI kínálatába

Természetesen csak SD-ben.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52255) Dredd79


Dredd79
csendes tag

Pont ezt akartam kitenni :-)

[ Szerkesztve ]

(#52256) azozo válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


azozo
senior tag

Már csak kérdés kábelre mikortól lesz..:)

(#52257) nfsu17 válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


nfsu17
veterán

valószínűleg lesz kábelen is, de a cikk egy szóval sem írja, szóval addig elég meredek ezt 100%-ra venni.
fashion tv sincs kábelen, műhódon van.

(#52258) szabogabor10 válasza azozo (#52256) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem tudom elképzelni, hogy ne kerülnének be kábelre is. Ezek azért mérvadó csatik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52259) Sonja válasza szabogabor10 (#52258) üzenetére


Sonja
veterán

Remélhetőleg azok már HD-ban. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#52260) dh66e válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet megérezték a FLIP-et. ;]

SD-re biztos nem fogok odakappcsolni. :O

[ Szerkesztve ]

(#52261) ducsesz


ducsesz
csendes tag

Sziasztok!
Erre valaki valaki tudna segíteni?
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne, mert már a második kártyát kaptam a digitől a tv-be, de ezzel sem működik a kódolt csatorna. Hibajelet nem ír ki a tv, behelyezéskor 100 % betöltött, a menüben látja a kártya adatait is. Csatornát is frissítettem. A tv samsung 40 mu 6122. az összefoglalót, sőt a cam modulos hozzászólásokat is megnéztem, de nem találtam megoldást.

Közben annyi történt, hogy a samsung ügyfél több mindent próbált, szerintük minden rendben a tv-vel.
A digi szerint a csatorna jel ok. Senki sem érti, mi van.

[ Szerkesztve ]

(#52262) sityupityu válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


sityupityu
veterán

Na, ez tényleg egy jó hír. Remélem, hogy minél hamarább bekerülnek...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#52263) Bogyi007 válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


Bogyi007
veterán

:)) :DD :DDD :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#52264) leslieke válasza Sonja (#52259) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Máshogy nem is lenne értelme. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52265) g0dl válasza dh66e (#52260) üzenetére


g0dl
addikt

Ezt igazán nem értem, ha maga a sportesemény érdekel, akkor nem azon izgulok, hogy milyen élesen látom ronaldó krisztián gondosan fésült fürtjeit.

Ha nincs a meccs, az 0%, ha SD-ben van, az 80%, ha HD-ben az 90%, ha pedig 8K 3D-ben, az 93% élmény.

Néztem én már kézi meccset 640*480-as (lehet még annyi sem volt) reklámos orosz sztrímen is, mert a meccs érkelt ( Fradi kek menetelése idején)

(#52266) WaterWave válasza szabogabor10 (#52254) üzenetére


WaterWave
veterán

Nyáron én pedzegettem, hogy lesz, kérdés az hogy mikor... hát megkaptuk a választ, bár akkor is a sok kárrogó megmondta a tutit...
Viszont a gond az, hogy nem HD minőségben így egy nagyobb tv-n kb élvezhetetlen.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52267) dh66e válasza g0dl (#52265) üzenetére


dh66e
veterán

Az rendben is van hogy nem érted,de én meg így vagyok ezzel a dologgal. :)

(#52268) allfinanz


allfinanz
senior tag

majd a Digi Online-on HD lesz... :D
ittott.tv-n is SD a Spiler1, Spiler2 meg nincs ott

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#52269) Boond válasza mokus18 (#52235) üzenetére


Boond
addikt

Enyém simán felvesz több órát talán 5-6 volt a max amit próbáltam, legfeljebb több fájlra bontja.

(#52270) Flashget válasza szabogabor10 (#52258) üzenetére


Flashget
félisten

Ne feled a tanyeros tv-t a romanok felugyelik Vajna romaniaban jegyezte be a csatornait a TV2 kivetelevel, igy aztan van ami tanyeroson van kabelen nincs es forditva. Itt egyedul a Flip terithette eszhez oket az a tippem. Amint elkezdik pakolgatni kabelen a csatornakat jon kabelre is.
Masik kerdes ha Spilerek jonnek mi repul vagy esetleg mennyit dragul a dij?
legalabb az 1290Ft mytv elofizut lemondhatom majd. ;)

Realme GT Master Edition

(#52271) fageza válasza WaterWave (#52266) üzenetére


fageza
csendes tag

Hmm. Ma reggel olvastam már olyat is, hogy a DS is ad Pl meccset. Már ma is. Vagy valaki sokat ivott vagy minden a feje tetejére állt.

(#52272) szabogabor10 válasza fageza (#52271) üzenetére


szabogabor10
veterán

Salec ís ezt írta elvileg, szóval elképzelhető.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#52273) Flashget válasza ducsesz (#52261) üzenetére


Flashget
félisten

Biztos, hogy jo a CI+ 2010 ota kiadott samsung teveken Digikabelen.
probald meg a kovetkezot.
vedd ki a kartyat, allitsd alapra a tevet (elotte a beallitasokat fenykepezd le, csatornalistat mentsd le penre) majd hangolasnal Magyarorszagot es egyebb szolgaltatot allits be. Csatorna listat toltsd vissza, CI+ CAM rakd vissza. TV kartya parosodik majd elvileg este kapja a jelet a tv es a kartya mukodik, de ehhez mennie kell a tevenek.
Ha ez nem segit akkor pasz...alaplapcsere hibas CI+ miatt. Regen volt egy kod amit bekellettt adni tavkapcson es ki irta a CI+ jo vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#52274) Flashget válasza WaterWave (#52266) üzenetére


Flashget
félisten

ez tanyeros tv ott a HD sav berlese nagyon draga.
Ha 1x lesz kabelen ott johet ettol meg HD-ben.

Realme GT Master Edition

(#52275) WaterWave


WaterWave
veterán

Örülök neki valahol el kell kezdeni... majd fejlődik

sőt nagyon remélem, hogy a digionline-ba belerakják a két spilert... akkor egy szavam se lenne

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#52276) Flashget


Flashget
félisten

ki lepodne meg ha a Spiler es Digisport kozosen adna a PL-t? :)
egyebkent masok azt irjak levettek muholdrol a spilert digiek.

Realme GT Master Edition

(#52277) zsolti72837 válasza fageza (#52271) üzenetére


zsolti72837
őstag

A DS PL meccset? :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#52278) fageza válasza zsolti72837 (#52277) üzenetére


fageza
csendes tag

Na én is pont így reagáltam, nem is lett belőle semmi

(#52279) Geth válasza Geth (#52185) üzenetére


Geth
addikt

Ha van budapesti Hauppauge WinTV 8 (vagy annál újabb) felhasználó, plz dobjon már meg privátban egy DVB-C channel database-el (hcwChanDB_5.mdb), thx.

(#52280) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Sziasztok! Áprilisban lejár az UPC előfizetésem, és váltáson gondolkozom (Digi, Flip). Panel lakásban lakom, és elvileg van 1000 net és FTTB lefedettséget ír. Van letöltés korlátozás, gyakori tv kimaradás?

PSN: sirarcheer

(#52281) leslieke válasza sirarcheer (#52280) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs korlát és ritkán van kimaradás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#52282) zsolti72837 válasza fageza (#52278) üzenetére


zsolti72837
őstag

Fordulat: Másik sportcsatornán is közvetíthetik a Premier League meccseit

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#52283) Samott válasza zsolti72837 (#52282) üzenetére


Samott
addikt

Az szep, sokba kerulhetett a TV2-nek hogy bekeruljenek Spilerek a digihez, Ilyenrol en meg nem is hallottam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#52284) MDanny


MDanny
senior tag

Az automata csatornakereső talált egy új frekit, egyelőre üres: 338MHz 6900/256 (Budapest)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#52285) trec12 válasza sirarcheer (#52280) üzenetére


trec12
addikt

Kánaán. :)

[ Szerkesztve ]

(#52286) gulac12 válasza MDanny (#52284) üzenetére


gulac12
tag

Az ATV indít új csatornát Spitit néven 2019. jan 8-tól.

(#52287) Palor


Palor
csendes tag

Sziasztok!

Olvastam hogy "jön'" a Spíler is! Tudtok róla valamit,mi a helyzet? A TV újra kell hangolni vagy magától "megjelenik" a Spíler??

Nagyon szépen köszönöm ,előre is a válaszokat.

(#52288) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Még annyi kérdésem lenne hogy ha nem rendelek kódolt tartalmat (HBO) akkor nem kell semmilyen kártya, elég a DVBC-s TV?

PSN: sirarcheer

(#52289) vohanyi válasza Palor (#52287) üzenetére


vohanyi
senior tag

[link]
Nem csak műholdon, remélem kábelen hd-ben jön...

(#52290) sityupityu válasza zsolti72837 (#52282) üzenetére


sityupityu
veterán

Én ezt most már úgy veszem, hogy biztos hogy lesz, hiszen a diginél már hozzászokhattunk ahhoz, hogy az aktuális rájuk vonatkozó híreket máshol sokkal hamarább bemondják mint ők maguk. Már csak az a kérdés, hogy vajon mikor lesz ebből valami? :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#52291) Palor válasza vohanyi (#52289) üzenetére


Palor
csendes tag

Kábelem van. De akkor újra kell hangolni a TV vagy sem??
köszi

(#52292) sityupityu válasza Palor (#52291) üzenetére


sityupityu
veterán

Majd igen, de ráérsz még vele... :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#52293) Palor válasza sityupityu (#52292) üzenetére


Palor
csendes tag

Köszönöm.

(#52294) pjen válasza sirarcheer (#52288) üzenetére


pjen
félisten

Így van,bedugod az antennát,behangolod és kész.

Palor:Óv től függ,hogy kell e hangolni,ha autómata keresésen van,lehet megtalálja magától.

[ Szerkesztve ]

(#52295) Flashget válasza zsolti72837 (#52282) üzenetére


Flashget
félisten

#52276
:D

Realme GT Master Edition

(#52296) Flashget válasza Samott (#52283) üzenetére


Flashget
félisten

A mar megszunt Sportklub dereng valami es a Seria A-rol?
Nem kell zseninek lenni nyartol 3 evre megint Diginel lesz a PL jog.
Spilereknel meg karmentes zajlik epp..Gerkens tavozoban azt csiripelik utodjai csokkenteni probaljak a veszteseget amit az irrealis arkepzessel Gerkens muvelt. Spiler 2 jelenleg oriasi bukta.
De azt senki nem irta meg, hogy kabelen is lesz, de nem elkepzelhetetlen. Fb-on felesleges kerdezni sablont toljak, majd ha hivatalos lesz akkor lesz igenlo valasz is.
Salloit meg vagy kirugjak vagy nem, hogy infokat csepegtet :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#52297) Flashget válasza MDanny (#52284) üzenetére


Flashget
félisten

mivel spiler 1-2-rol szol a fama 2db ilyen csatorna hely kell.
vagy reptetnek.

Realme GT Master Edition

(#52298) MDanny válasza Flashget (#52297) üzenetére


MDanny
senior tag

Igen, én is erre gondoltam, de nem akarok találgatni, valószínű az összefüggés. Egy sima SD csatorna még talán beférne máshova, ennek (főleg HD esetén) egyáltalán nem árt egy freki. Egy Ozone TV még beleférhetne és akkor nekem minden fontos itthon nézhető csatorna meglenne. Aztán mekkora kopp lenne sokaknak, ha nem a Spíler kerül be, hanem mondjuk a BBC Earth HD, Discovery HD, Travel HD, Life TV HD.... :D

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#52299) Flashget válasza MDanny (#52298) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem Fa kupa utan kell frekin keresni a 2db csatornat. :)

Realme GT Master Edition

(#52300) zsolti72837 válasza sityupityu (#52290) üzenetére


zsolti72837
őstag

Hogy mikor lesz az jó kérdés, de remélem januárban vagy február elején meglesz kábelen is!

(#52295) Flashget: :DD

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.