Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) dragonfx válasza Adiking (#9297) üzenetére


dragonfx
veterán

küszöb sárvédőív tipikus árulkodó jel lehet.

a 20i elég hozzá, de a 25i ugyanannyit eszik, csak ugye a teljesítményadó miatt azzal szopóka lesz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9302) MPowerPH válasza dragonfx (#9301) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy Dragon is mondja, 2.0i helyett ha nem zavar a nagy teljesítményadó és súlyadó, akkor inkább 2.5i.

Don't Tread On Me

(#9303) dragonfx válasza MPowerPH (#9302) üzenetére


dragonfx
veterán

motorcsere... a 2.0i.t meg nekem adja ;] ...
és több embertől hallottam már hogy az e34 520i 6osa erősebb mint az e36 320asa... ;]

letollak vele...nem nyomsz le kiscsávó sose nyomsz le :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9304) MPowerPH válasza dragonfx (#9303) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már kit akarsz Te lenyomni? :)) Amúgy ez érdekes, mert szerintem ugyan az a moci, neme? :U

Don't Tread On Me

(#9305) dragonfx válasza MPowerPH (#9304) üzenetére


dragonfx
veterán

más a hajtás sokak szerint ami mássá teszi kicsit.
vagyis e36ba a e34 20as mocija többet ér.

Akkor lesz e36 325i ;] ...azzal xarrá verlek :C ....192 ló...1320kg ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9306) MPowerPH válasza dragonfx (#9305) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dehogy versz szarrá. :) Max. pariban lennénk. :)

Don't Tread On Me

(#9307) Gézengúz válasza dragonfx (#9303) üzenetére


Gézengúz
addikt

Aztán jól néznél ki....4 hengeres helyére 6 hengerest? Ki enné meg? Neked egy M42 vagy M44 kellene... Bár ültetni már nem kéne a géped mert a moci megoldaná, legalábbis elől.... :)

El se hiszem... Valami piszkoskodást sejtek már ez mögött is....

[link]

(#9308) fekeandras válasza dragonfx (#9303) üzenetére


fekeandras
őstag

lol :DDD

(#9309) SpeedR válasza dragonfx (#9303) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem lehet erősebb, mert egy gyártósorról jöttek egymás után. Nagyon apró különbségek előfordulhatnak, de ezek hibahatáron belüliek.
Amúgy 4 hengeres 6 henegersítése felejtős, és nem csak műszaki szempontból. Olcsóbb eladni a mostanit és egy alapból 6hengerest venni. :D

(#9306) BMW001
A súly miatt simán elmenne. ;)

(#9307) Gézengúz
Egy EU irányelv miatt van ez a cécó, nem maguktól találták ki. Azért az hatalmas pozitívum, hogy a 10 év feletti vasakra nem vezették be az évenkénti vizsgáztatást.
Egyébként ahogy számolgatom ezzel az új rendszerrel kb. ugyanannyit fogok fizetni. A különbség annyi, hogy zöldkártyázni nem kell külön elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#9310) MPowerPH válasza SpeedR (#9309) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudod, hogy miért nem simán? :) Mert nekem 204 lovam van, 310NM -el. ;) Egy sima 528i -t beverne, ez evidens, bár azt is csak nyögvenyelősen. :U

Látod Dragon, ez is okozója annak, hogy érik a TDi, ott lesz 263 lovam, és óriás nyomatékom. Ilyen kis bolhákon csak nevetek, még csak pörgetnem se kell.

Haverom ismerőse vett egy 320D Touring -ot. De a 163 lovasat. Chip előtt 5,5l volt az átlaga, chip után azt mondja, tudna 5l alatt menni. 200 ló körül van most az autó, de sajnos kormol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9311) dragonfx válasza MPowerPH (#9306) üzenetére


dragonfx
veterán

passsz...ez lenne a legkisebb próblémám ha lenne egy ilyenem.de neledd +150 kiló a te hátrányod.

Gézengúz, SpeedR>>már többen meséltek róla nem olyna vészes simán megoldható persze minden bontottból.tény anyagilag nem biztos jövedelmező.egyszerűbb ja eladni és olyat venni.mnax. akinek nagyon pöpec a kasztnija, van otthon felszerelése affinitása ilyesminek, annak jó alternatíva.
M42 elég lenne így van...
ezt nem ismeritek??..már már túl gyanús..olyna túl szép vele minden....m-power hengerfej érdekes :U :U

bmw001>>hát nem tom tudom Ákos...nekem nem érne meg +25% lóerő (40 ló)....egy garivesztést+...elég nagy valószínűséget arra hogy 2 éven belül befigyel egy 7számjegyű javítási összeg...
A te 263 lovas tdi.dre ugyanez igaz.nem hinném ami alatt elszáll valami a megnövekedett lóerő és nyomatéktól az idő alatt fogyiba behozná ennek az árát az autó.tegyük fel +4 liter a benyás, tény chippelve ez nem lesz olyna erős és nyomatéka is kevesebb viszont biztosabb lesz nem megy tönkre tőle.míg dízelnél pláne ha kormol, már ez is utaló jel valami nincs rendben...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9312) MPowerPH válasza dragonfx (#9311) üzenetére


MPowerPH
félisten

Garivesztés nincs, mert már nem garanciális. :DDD Amúgy OBD -s, nem forrasztgatós.
Én már megtértem, ki kell próbálni egy diesel autót is hosszú távra. És megmondom őszintén tetszik az E90 -es is. És nem kizárt, ha találok jó áron, akkor abból lesz egy 330D. Ha nem lesz benne i-drive, akkor egye meg a fene, nem érdekel... Visszahúzott a BMW -s öntudat, pedig az A4 -es olcsóbb, jobban felszereltebb, és quattro. Csak nem BMW. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9313) dragonfx válasza MPowerPH (#9312) üzenetére


dragonfx
veterán

na végre. :DD
de egy e90 330d szerintme alapból nem egy gyengus szerkezet kár kihajtani pluszért a belét.
az ujról jobban elhiszem tán hogy egy 7es átlagot tud..de a mostani tiédhez képest -1.5 literes átlag csak...igaz +25 ló is...de itt be is fejeződik az előnyök sora..jó ujabb...de tuti drágább is csak normál adóba meg biztositásban is....na meg ugye a vételár...

gyorsan ránézve 5 alatt nem igazán látok ilyen autót.nekem specko az e90es kormánya nem tetszik és ugye ezt nézni végig ami nem jön be....jo biztos van szebb M.es....

amugy eza zöldkártyás dologban is tuti van valami mókólás mert így túl egyszerű lenne hogy jól járunk....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9314) MPowerPH válasza dragonfx (#9313) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi9ndeképpen 5 milla alatt kell keresni, múltkor láttam is, csak finoman szólva nem volt agyonextrázva. :) Meg ott a barátunk, az alku. :DDD Talán Németországból behozni...nem tudom.

Don't Tread On Me

(#9315) dragonfx válasza MPowerPH (#9314) üzenetére


dragonfx
veterán

regadó mennyi 1.5milla? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9316) MPowerPH válasza dragonfx (#9315) üzenetére


MPowerPH
félisten

Passz... :F Gondolom pont annyi, hogy ne érje meg behozni. :(

Don't Tread On Me

(#9317) dragonfx válasza MPowerPH (#9316) üzenetére


dragonfx
veterán

röpke számításaim alig tévedtek...1.7 :O ..egy 2005ös 330d.re mondjuk.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9318) Eagl3 válasza dragonfx (#9311) üzenetére


Eagl3
veterán

"...egyszerűbb eladni..."

Hehe... jó vicc. Mert olyan kurva egyszerű most eladni egy autót, főleg egy régi, pocsék műszaki állapotban lévő BMW-t. :U

(#9319) Eagl3 válasza MPowerPH (#9316) üzenetére


Eagl3
veterán

Kintről behozott autó kb. annyiba áll meg mintha itthon vennéd, csak ugye kint jóval nagyobb a választék.

(#9320) dragonfx válasza Eagl3 (#9318) üzenetére


dragonfx
veterán

köszke azért rendes egy ex-bmw.stől így bezsél az automról...mondjuk tul angyot nem lódítasz.igaz amilyne kocisk fenn vannak hazsnaltauton ahhoz képest az enyém pöpec...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9321) Zewa válasza Eagl3 (#9319) üzenetére


Zewa
senior tag

Nézegettem több E46-t németben és behozva még mindig jobban jársz velük.
Jégveréses kint több ezer eurot is levisz az árából amit itthon megcsináltatva lehet kicsit olcsósítani a dolgot. :)
Nagyobb hengerűrtartalomnál érdemes elgondolkoznia külföldi bejelentésen...

ps.: Mondjuk én nem számoltam a behozatali költséget mert megtudnám oldani okosba.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9322) Eagl3 válasza dragonfx (#9320) üzenetére


Eagl3
veterán

Én csak a te bevallásaid alapján írtam azt amit, minden rosszindulat nélkül.

(#9323) mayerlaci válasza dragonfx (#9320) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Érdekes, hogy ismerősköröm 80%-a ugyan úgy vélekedik mint te : ) Nem sértés csak mondom...

(#9324) MPowerPH válasza Eagl3 (#9319) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, ez evidens. Csak elviekben több a macera velük, mármint a papírok, a behozás.

Don't Tread On Me

(#9325) dragonfx válasza mayerlaci (#9323) üzenetére


dragonfx
veterán

de én ezt komolyna mondom...aki mégse így érzi nézzen körül milyne autokat árulnak hasonló árban mint az enyém.más kérdés a képek mit mutatnak meg valójában belül a motortérben mi van.,

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9326) _Voyage_ válasza dragonfx (#9325) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ahhoz képest, szuper lehet az autód, hogy motorháztető más színű, mondtad, hogy ezt kell cserélni, azt kell cserélni, legalább 300k-t rá kell költeni ahhoz, hogy pöpec legyen. Ha én néznék E36-ot, meglátnám, hogy valaki annyira igénytelen, hogy a sérült, majd helyette bontóból szerzett elemet nem fényezteti le, még a telefont se venném, hogy érdeklődjek utána. Én is úgy adom el majd a kocsit, hogy előtte rendberakom abszolút, és ha jön vevő/érdeklődő, azt tudjam mondani, hogy minden szuper, és miután elviszi, 1 hét múlva nem hozza vissza, hogy hát ez egy roncs, minden szar rajta. Legalább tiszta a lelkiismeretem... :U

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#9327) dragonfx válasza _Voyage_ (#9326) üzenetére


dragonfx
veterán

mai autoeladásban nincs lelkiismeret mert ugy rengeteget buksz.tény valszeg meg se vennék így ez igaz de ráköltnei annyit nem éri meg.
jó tudom te meg a honda...de az nem a te zsetonod volt ugye....
szuper...hát szuper az egy motorcserével lenne :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9328) _Voyage_ válasza dragonfx (#9327) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Ha neppernek adod el, valóban sokat buksz. :)
Fater hirdeti kb 3 hónapja a volvo-t, volt pár telefonáló, illetve jópáran megnézték személyesen is, annak ellenére, hogy majdnem 800.000-el több, mint a többi hasonló. Csak a többi lepukkant, szar állapotban van, ez meg tipp-topp. :K
És aki megnézte, mind elég fiatal volt, nem nagyon tudják értékelni/felfogni, hogy ok, hogy 800.000-el több, de ha a másikon beszarik turbó, automata váltó, egy kis elektronika, meg pár apróság, máris többet költött rá, mint amennyivel ez drágább... :)

E36-ban nem éri meg a motor csere, max, ha ingyen szerzel egy erősebbet, profi vagy a szakmában, magad ingyen ki tudod szakszerűen cserélni, és van ismerősöd a vizsgáztató állomáson... :)
Honda más kérdés, nem volt betervezve az eladás. :(

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#9329) Eagl3 válasza dragonfx (#9327) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezzel kb. mindent elmondtál...
Pont az olyan hozzáállású emberek miatt tartunk ott autó adás\vétel ügyekben mint amilyen te vagy. :DDD

(#9330) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Üdv!

egy kicsit fél off kéréssel fordulnék hozzátok!

még pedig tuti biztos sokkal jobbon mozogtak használt BMW-s cuccok közt!

lenne egy kérésem ha valamelyik ötök böngészés közben lát emberi áron azt hiszem E30 recarokat (ilyet) egy első pár kéne a kárpit nem érdekes hogy lyukas vagy ki van égetve (a szabás mintát letudják venni), szólna nekem a VW topikban vagy priviben?

legjobb lenne egy teljesen manuális ölés pár.

Előre is köszönöm Gábor. :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#9331) dragonfx válasza Eagl3 (#9329) üzenetére


dragonfx
veterán

te csak bezsólni fikázni jársz már ide? :P
menjél az alfás topikba... :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9332) MPowerPH válasza dragonfx (#9331) üzenetére


MPowerPH
félisten

Figy Dragon, részben igazuk van. :U Leírtad az autódat, szvsz az most nem piacképes darab. :( A futóműve milyen állapotban van?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9334) MPowerPH válasza _Fonzy_ (#9333) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dragon, nem váltasz? :)

Don't Tread On Me

(#9335) tibi666 válasza _Fonzy_ (#9333) üzenetére


tibi666
senior tag

felni és rendszám nélkül... :P

(#9336) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Verda megint megjáratva. :C Valahogy imádom ezt az időt ;] Igaz, holnap kell mennem Zalaegerszegre, szép kis út lesz. :W Az is lehet elhalasztom a fenébe...

Egyszer majdnem besokaltam, fordultam ki a térről az útra, és elfelejtettem visszanyomni a TC -t. Kövér gáz 1 -ben, egyből keresztben álltam az úton.

Don't Tread On Me

(#9337) dragonfx válasza MPowerPH (#9334) üzenetére


dragonfx
veterán

de jó lenne...

én már lassan ide nem írok mert ez már nem bmw.s topik :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9338) MPowerPH válasza dragonfx (#9337) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hanem micsoda? :DDD

Don't Tread On Me

(#9339) tibi666


tibi666
senior tag

ma valami e39 bepróbálkozott egy autópályafelhajtónál.
szegény...

az milyen megalázó lesz, mikor a renault-val fogom otthagyni őket, mint szentpál az oláhokat.

(#9340) SpeedR válasza VR6-Fan (#9330) üzenetére


SpeedR
őstag

BMWPower.hu apróban szoktak lenni néha ilyesmik.

tibi666
Mi lehetett az? Valami 520i? :DDD

(#9341) venember83 válasza dragonfx (#9337) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem vagy ezzel egyedül, van még más BMW-s is, aki nem ír ide.

(#9342) dragonfx válasza MPowerPH (#9338) üzenetére


dragonfx
veterán

nem tom.
igen nem jó állapotban van az enyém és?????? :U
ennyire futja jelenleg...de attól még nem kell fikázni itt.vagy vana bonus lehetőség utalsz zsetont ha annyid van nem tod mire költeni és megcisnáltatom.... ;) :K

tibi666>>milyne rönód lesz??jujj merciről rönóra átmenni... :O
ja valszeg520i volt.

venember>>valszeg van, de nem kell gunyból írni.csak mikor már a saját topikba is beugatnak az gáz.....minek írjak.....

ugyis ha így marad lassan kiszállók innen veszek egy vti.t..megnézzük a konkurencia mit bír ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9343) MPowerPH válasza tibi666 (#9339) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak nehogy egy M5 -el akarj leállni duvajkodni. ;] Amúgy azt a renaultot egy újabb 530i vagy 330i megfogja, akárhova is chippeled. :U

dragonfx: Én nem is fikáztam. Sajnos van ilyen, hogy nem futja karbantartani az autót. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9344) keIdor


keIdor
titán

Lenne pénzem nagyon vennék egy ilyet.
Gyönyörű, mostanában nagyon rá vagyok izgulva a hófehér színre is!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9345) MPowerPH válasza keIdor (#9344) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod, nekem is ez tetszik a mostani BMW -k közül a legjobban. Nálam ez a valaha legyártott legszebb BMW, így gyöngyház fehéren. :B Erre csak egy feketére sötétített ablak hiányzik, és teljes a harmónia.

Don't Tread On Me

(#9346) Eagl3 válasza dragonfx (#9342) üzenetére


Eagl3
veterán

Senki nem fikázott téged, csak te beképzeled.
Leírtad, hogy az autódra mennyit kéne költeni, hogy zabálja a benzint stb.
Most írod, hogy a tied sokkal jobb állapotban van mint a használt autón levő E36 -ok (itt már kis ellentmondást érzek) utána meg ha páran elmondják a véleményüket normális hangnemben, akkor jössz, hogy miért kell fikázni meg el lehet innen menni (lol).
Nincs azzal senkinek semmi gondja és nem néz le senki azért, mert nem tudsz annyit költeni az autóra mint szeretnél vagy kéne (vannak így ezzel egy páran).

Attól még, hogy témát nyitsz egy közösségi oldalon, nem jelenti azt, hogy az a te topicod.
Vagy úgy gondoltad, hogy hozzád itt csak engedéllyel lehet szólni? Vagy ha gondolod, akkor elküldöd a delikvenst mert neked nem tetszik amit írt? :DDD

(#9347) fekeandras válasza tibi666 (#9339) üzenetére


fekeandras
őstag

Az milyen megalázó lesz mikor 2perc múlva utolér. Te a leállósávban dekkolsz mert a csoda csigaevő techika lefossa a bokáját. ;] Komolyan nem gondoltad te át ezt a váltást szerintem. Pont 'rönót... Annál már csak a Citroen a szarabb.

Haverom középkorú szüleinek szintén lagunája van. Normálisan közlejednek vele. Nincs sztrítracing. Még garanciális az autó így is sűrűn megfordul a szervízben. Van benne 32000km és füstöl a motorja (benzines). Van, hogy spontán nem indul. Szakszervízbe elvitték, semmi hibakód (ott persze pöccre indult). Mondták, hogy következő autó csak japán lehet. Inkább beáldozzák a francia autó nyujtotta kényelmet és magas felszereltséget de nincs újabb felesleges 2milliójuk (kb ennyivel ér kevesebbet mint új korában és ilyen hibákkal gyakorlatilag eladhatatlan), hogy francia kocsival kísérletezzenek. Lehet az új Laguna már jobb. De mivel ez kifutó széria volt elméletileg a legmegbízhatóbbank kellene lennie. Nem az. Nagyon nem az. :N

[ Szerkesztve ]

(#9348) tibi666 válasza dragonfx (#9342) üzenetére


tibi666
senior tag

laguna grandtour gt 2.0t.

(#9349) tibi666 válasza fekeandras (#9347) üzenetére


tibi666
senior tag

tudod én ezekkel úgy vagyok, hogy az ilyen rossz történetek soha nem azzal történnek, aki meséli. mindig van egy haver, akinek haverjáé így szar, úgy szar. meg a szomszéd a másik...

mindenkinek van lagunás ismerőse, persze mind szar és mindenkinek van 15 millás e osztályt hajtó ismerőse, ami természetesen egy hulladék. és még sorolhatnám. a laguna2-t meg elsőkézből ismerem. :)

(#9350) fekeandras válasza tibi666 (#9349) üzenetére


fekeandras
őstag

Vagyis én hazug ember lennék és csak kitaláltam... aha értem. :U Akkor sok szerencsét hozz. Remélhetőleg te nem baszol rá ennyire.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.