Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) tibi666 válasza MPowerPH (#9500) üzenetére


tibi666
senior tag

amúgy az automatának az a lényege, hogy automata. soha nem fogod te azt kézzel kapcsolgatni. maximum ha tanítod magadhoz.

(#9502) szandro válasza Bubu79 (#9497) üzenetére


szandro
aktív tag

A seggével nem bírok megbékélni... :( mint egy Priusé :S(erős túlzással)

[ Szerkesztve ]

(#9503) Zewa válasza MPowerPH (#9500) üzenetére


Zewa
senior tag

Logikus persze.
Aki ilyen autót vesz az már általában elérte a 40 év kor környékét és rájött hogy ő már nem siet sehova, jó neki az automata mert vezetés közben foghatja a feleségének a combját... :U

Elölről hátulról nem valami szép amúgy minden fain.... :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9504) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Tud valaki Mk4 V32 update-t, ami magyar?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9505) tibi666 válasza Jim Tonic (#9504) üzenetére


tibi666
senior tag

e39.hu-n kérdezz rá, ott vannak igazán hozzáértők. a magyarításban is biztos tudnak segíteni.
mk2-be én is ott derítettem ki, hogy mi jó.

(#9506) MPowerPH válasza tibi666 (#9501) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én anno az A6 -osban nem használtam az automatát, mindig kézzel kapcsoltam. :) De persze, az időseknél ez máshogy van.

Don't Tread On Me

(#9507) Gyok2 válasza SpeedR (#9493) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Nem. Talán fekeandras a nagy E21 rajongó, neki tettem.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#9508) dragonfx


dragonfx
veterán

Ez az 5ös gt fújjj. :DDD

legyen már 1 bmw.s kép is meg hsz a topikban....
meg mégegy....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9509) Bubu79 válasza MPowerPH (#9500) üzenetére


Bubu79
addikt

Láttak már Q7-est a BMW-nél is, az fix - mindkettő randa, de a bimmernél az arányok legalább olyan elb@szottak a csapott seggel, mint Quasimodo hátának görbülete egy normál háthoz képest...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9510) keIdor válasza Bubu79 (#9509) üzenetére


keIdor
titán

Q7 neked ronda? :Y Szvsz a legszebb SUV, sokkal szebb a BMW X-eknél is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9511) Bubu79 válasza keIdor (#9510) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem a BMW X sorozata is ronda :P ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9512) Integra válasza Bubu79 (#9497) üzenetére


Integra
titán

szörnyű.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9513) fekeandras válasza Gyok2 (#9507) üzenetére


fekeandras
őstag

Úgyvan. Szeretem az E21 szériát, annak még autó formája van, és azt vezetni kell. Nem ugat bele semmilyen computer a vezetésbe. Még az E30 is tetszik a többi annyira már nem.

(#9514) God Vazzeg válasza Bubu79 (#9497) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is tetszik :K

(#9515) God Vazzeg válasza tibi666 (#9501) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Lehet tanítani??? Ez nagyon jó! Ilyet még nem láttam, mesélj róla plz :K

(#9516) tibi666 válasza God Vazzeg (#9515) üzenetére


tibi666
senior tag

hozzáidomul a vezetési szokásaidhoz.
a barátom e39 530d-jét én vezettem jó 3 ezer km-en keresztül, ebből sok volt a hegyi, motorfékezős szakasz.
eleinte ha 90 alatt elvettem a gázt, azonnal ejtette a fordulatot, mintha kinyomtam volna a kuplungot egy kéziváltósban. átpakoltam manuális módra, és elkezdtem magam visszaváltogatni a fokozatokat. kb. 100 km után már ő is csinálta, automata módban. megismerte a vezetési stílusomat.

hamar felváltott, viszont ha odaléptem neki, gondolkodás nélkül visszapakolt kettőt is. ha elvettem, motorfékezett. okos szerkezet.

(#9517) MPowerPH válasza tibi666 (#9516) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, okos. :) Csak ha nem azt csinálja amit én akarok, attól ideges leszek. Volt olyan, hogy gyorsat akartam előzni, de ez még gondolkodott 1s -et...manuállal már rég fokozatban lettem volna. Hiába a tanítás. :( Meg ott van, ha két különböző stílusban vezetsz. Én ha spórolok, már 2000 alatt elváltok, és arra törekszem, hogy minél kevesebb féket használjak. Ha gyorsan akarok menni, akkor mindig fordulaton vagyok, erős motorféket használok, meg úgy mindenben teljesen máshogy járok el. Ezt az Audi nem tudta megtanulni.

Nekem ha SUV, akkor X6. :) Q7 -es volt az etalon, de az X6 még annál is szebb. Ettől függetlenül félre ne értsétek, én is utálom az ilyen batárokat. Nem funkcionálisak...mert nagy a súly, és nagy a légellenállás is, ezért nem úgy megy ahogy kellene. Terepre meg megint nem jók. Városban átok ilyennel menni és parkolót keresni.

Don't Tread On Me

(#9518) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Nézegetek E90 163 lovas dieseleket is. :U Szerintetek mi a különbség a 163 és a 177 lovas verzió között?
Piszok drágák az üzemanyagok, és lehet most inkább tényleg spórolásra adom a fejem.
Nem tudom, hogy kombi vagy sedan. :F Mennyivel lehet nehezebb a kombi, és mennyivel mehet rosszabbul?
Tegnap megnéztem haver bátyja vett egy 320D -t, 163 lovas. Elmentem vele tesztkörre. 4,5l -t evett meg 100 -nál, állam majd leesett. Van mellette még egy C220CDi jük, a 150 lovas, 3 éves. Az 8,5l -ös átlagot produkál. Ennek a mostani átlaga 5,6 a computer szerint. Most akkor a Mercinek szar az a motorja, vagy a BMW fogyaszt ilyen jól? :U

Don't Tread On Me

(#9519) Sipi16 válasza MPowerPH (#9518) üzenetére


Sipi16
senior tag

Gondolom te is tudod, hogy mennyire befolyásolható a fogyasztás. Ha szükséged van kombira a pakolhatóság miatt akkor azt vedd. ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#9520) tibi666 válasza MPowerPH (#9518) üzenetére


tibi666
senior tag

valami ott nem okés, van ismerősöm e220 cdi-vel, neki 6 liter körüli átlaga van.
lehet, h szimplán nullázva lett, és azóta városban járkáltam vele.

viszont azt nem értem, ha ennyire fillérbaszni akarsz, akkor minek ilyen drága autókat nézel.
vegyél egy millával olcsóbbat, abból tankolhatod jó ideid.

(#9521) Eagl3 válasza MPowerPH (#9518) üzenetére


Eagl3
veterán

Spórolni akarsz, de veszel egy e90 320D vagy 330D...

(#9522) Joccccc


Joccccc
csendes tag

Ma megint előjött az a fura "nyígó" hang a motorból. Ugyanúgy balkanyarban mint múltkor. Nem ékszíjvisítás, inkább fogaskerékhangra hasonlít. Kinyitottam az elejét és a blokk felől jön. Lánc esetleg ? Amikor meleg akkor tökéletes, szép, egyenletes hangja van. Ez inkább hideg motornál jön ki és mindig balkanyarban. Holnap viszem dokihoz.
Valakinek ötlete ?

[ Szerkesztve ]

Jocc

(#9523) keIdor válasza MPowerPH (#9518) üzenetére


keIdor
titán

Egy szavazat a Sedan-ra. Szebb amúgy is. Szép kombit én még nem igen láttam. :P Igaz azért nem is rondák. Amúgy jah ha spórolni akarsz, akkor ilyen 30d-ket szerintem felejtsd el.
A hétköznapokra bőven elég 150-170LE is szvsz, főleg ha van nyomaték is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9524) MPowerPH válasza tibi666 (#9520) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mi a problémátok az E90 -el? :U Mai napig a legszebb BMW, és nekem az egyik legszebb autó is. Amúgy az a Merci nincs városban használva, csak közúton. És a szeme sincs kitolva, normálisan használják.
Nem fillérbaszni, de ugye így az autóra eső adót is kikerülném, ami nem kis összeg. 4 milla környékén nagyon szép E90 -ek vannak.
Most akkor fejtsétek is ki, hogy mi itt a problémátok az E90 320D -vel?! Vagy akár a 330D -t is mondhatnám, azt is emlegettétek.

Keldor papa: Nekem se tetszik a kombi, viszont jobban felszerelt, és van hely pakolni. Olyankor jól jön, ha az ember nyaralni megy. Sedan meg piszok szép, csak kevés a hely. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9525) !Overdose! válasza MPowerPH (#9524) üzenetére


!Overdose!
őstag

Jó esetben évente kétszer mész nyaralni/síelni nem? Ha a hétköznapokban nincs szükséged kombira, akkor inkább a sedan. Szebb is. És merevebb a karosszéria.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9526) MPowerPH válasza !Overdose! (#9525) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, kétszer megyek úgy, hogy kell a nagy hely. Én is azon vagyok, hogy sedan. Fater mondja, hogy kombi kell...

Eagl3: Te is indokold meg, mi gond az E90 320D -vel. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9527) Tomics válasza MPowerPH (#9526) üzenetére


Tomics
addikt

Szerintem csak annyi a gondjuk, hogy ha ennyire spórolsz az üzemanyagon akkor vegyél olcsóbb autót és a fennmaradó pénzből tankolhatod/szervizelheted x ideig.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#9528) SpeedR válasza MPowerPH (#9524) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem nem az E90-nel van baja. Ha jól gondolom akkor arra utalt, hogy a spórolás és egy 5 millás autó megvétele ütik egymást. Kicsit tényleg ironikus ez így egyetlen postban megfogalmazva. :U
Nekem egyébként a touring is bejön. Facelift előtti sedanok hátsó lámpája csúnya, touringnak sokkal jobban áll

(#9525) !Overdose!
Nem hiszem, hogy sokat számítana a hétköznapokban a nüansznyival nagyobb vagy kisebb merevség. Én a plusz 1-2 dl fogyi különbséget hoznám fel a touring hátrányaként.

(#9529) MPowerPH válasza Tomics (#9527) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát figy, nem tudom. Számít a gazdaságosság, az autó meg ennyibe kerül. E90 nagyon rendben van, jól felszerelve nekem nem kell jobb. Chip -el már hasít rendesen ez is.
Egyre biztosabb, hogy E90 lesz. 330D lehet álom marad, mert pöttyet drága még, és az 5 millás keretet meghaladja.
És pont Eagl3 mondja, aki vett egy Alfát... ;]

SpeedR: Fiatal autó, ennyibe kerül. Ennél csak drágábbért van. Néztem 325i -t is...de az is benzines. És kell rá a luxus adó. 330D -t inkább megvenném, de az is drágább. Nemhogy nem tudnék félretenni, még rá kellene raknom. E90 -ből nincs nagy választék 5 milláig. :(
Meg ez az állítás is... Újonnan ezek mennyibe is kerültek? Jah, majdnem 10 milla. Akkor az is fillérbaszás volt?
Erre fel vehetnék E39 M5 -öt is, és akkor tankolhatom bele a maradék 1 millát. Kb. ezt vettem ki a fillérbaszásból...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9530) SpeedR válasza MPowerPH (#9529) üzenetére


SpeedR
őstag

Fiatal, erős prémium autó ennyiért van, ez tény. Nincs ezzel semmi gond, mint ahogy azzal sem ha ilyet veszel, csak ne hangsúlyozd ki, hogy hú mennyit spórolsz egy ilyennel.
Ha 1 millával olcsóbbat veszel, akkor a spórolt millából vagy 30-40ezer km-en át tankolod az autót.
Az átnézetett 4karikással mi lett?

(#9531) MPowerPH válasza SpeedR (#9530) üzenetére


MPowerPH
félisten

Relatíve a használatán fogok spórolni, nem az áron. Az autó más forrásból lesz, és én másból fogom tankolni.

Hallod...Katasztrófa. :( A szervízkönyv az nem állja meg a helyét. Az autó állt szervizben Münchenben is az adatbázis szerint, szóval nem kirándulós autónak volt használva. Kötelező szervizek nem voltak meg, legalábbis az adatbázis szerint, a szervízkönyv szerint igen. Mondtam, hogy ebből én nem kérek.

Don't Tread On Me

(#9532) God Vazzeg válasza MPowerPH (#9524) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Semmi baj az E90-el, csak sokaknak nem tetszik, nekem pl igen. 320D szerintem is a legjobb választás, annyit eszik mint egy öngyújtó. Vezettem 163 lovast, szerintem megfelelő a nyomatéka, bár én mindennapi használatra értem :K

(#9533) szandro válasza MPowerPH (#9526) üzenetére


szandro
aktív tag

Kombira szavazok, nagyon szépeket látok googleben! =)

(#9534) MPowerPH válasza God Vazzeg (#9532) üzenetére


MPowerPH
félisten

Köszönöm. Nekem is elégséges volt, bár nekem megér 50k -t az a plusz 35ló amit kapok.
Szerelőm azt mondja, márpedig dieselt ne. És akkor csak 25i jöhetne szóba, vagyis hasonló. Ez piszok szép. :B Vagy van még 325D, de az megint drága. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9535) God Vazzeg válasza MPowerPH (#9534) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Itt több 320d is van, mind touring. Akivel eddig beszéltem mind azt mondta hogy hibátlanok, nem kell őket szerelni, a szerelőm is azt mondta, hogy meg lehet venni, mert nézegettem őket. A srác (szerelőm) BMW zizi, most egy 530D van neki :K

(#9536) God Vazzeg válasza szandro (#9533) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Van itt egy nagyon sötét kék metál kombi 320d, gyönyörű kerekekkel, lesötétítve. Egy álom a gép :K

(#9537) tibi666 válasza MPowerPH (#9524) üzenetére


tibi666
senior tag

tudod az van, hogy indultunk kb. 2 millió körüli autókról.
jelenleg van egy nagy, erős, a tudásához képest keveset fogyasztó autód.

erre te akarsz venni 4-5 millióért egy újabbat, ami kisebb, a te vezetési stílusodhoz nem passzol, és közben folyton azt hajtogatod mekkorát lehet spórolni vele. úgy lehet a legtöbbet spórolni, ha nem veszel új autót.

(#9538) MPowerPH válasza tibi666 (#9537) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az hogy honnan indultam, és most mit akarok nem ide tartozik. Sokat futkároztam, sok autót kipróbáltam ez tény. És a végén arra jutottam, hogy E90. :) Ezt már nem akarom megváltoztatni. És igen, ha spórolni akarok, idézőjelben, akkor 320D lesz, ha nem érdekel a dolog, akkor 325i vagy 330D. Ebből a 325i van még elérhető áron, a diesel az még túl drága. :(
Majd mérlegelek, de úgy látom mások is dicsérik a 20D -t, nem csak itt a környéken.
Igen, a mostani autóval elégedett is vagyok. És valszeg többet is fogom használni mint azt amit veszek, mivel munkaautó lesz. :)
Amúgy nem akkora fillérbaszás ez...Azt ígérik, lesz 50Ft a benzin és a gázolaj között. Plusz még mínusz 3 liter. :U Az már baromi sok. :U

Don't Tread On Me

(#9539) SpeedR válasza MPowerPH (#9531) üzenetére


SpeedR
őstag

Ok, értem. Nem a te pénzedből lesz az autó, de tankolni neked kell ha jól sejtem.

Akkor még szerencse, hogy utánanéztél annak az audinak és nem ugrottál bele egyből.

(#9534) BMW001
Hülyeség, hogy egyáltalán nem szabad dízelt venni. Párszor már át lett rágva, hogy milyen esetekben éri meg.
Szép ez a 25i.

(#9540) MPowerPH válasza SpeedR (#9539) üzenetére


MPowerPH
félisten

A mostani autómból lesz az egyik fele, a másik fele meg céges pénzből. Azért variálok... Magyarul az egész céges forrás, csak megveszi tőlem a mostani autót Apeh által jóváhagyott áron, és még hozzá lesz téve külön is. Nekem az átírást és az egyéb felmerülő költségeket kell fizetni, és még rakok hozzá a kerethez, ha találok egy jót, csak az eredeti forrásból nem fér bele.

Igen, szerencse... És ebből is látszik, hogy a szervízkönyv az egy dolog. Sajnos azt is könnyedén lehet hamisítani. A csávó aki vette, azt jól át is verték, mert ő is így kapta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9541) Sipi16 válasza MPowerPH (#9538) üzenetére


Sipi16
senior tag

A fönökömnek egy 535d touringja van és volt vele nem kevés problémája, pedig csak 50k km van benne. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#9542) szandro válasza MPowerPH (#9538) üzenetére


szandro
aktív tag

Nekem is volt szerencsém 20D-hez, mondjuk az a legújabb 177lovas volt xDrive-al, de így is ment rendesen, nem volt lomha.

(#9543) keIdor válasza MPowerPH (#9524) üzenetére


keIdor
titán

Na igen, hosszabb útnál előny. Nálam az E92 a legszebb. Szebbek az első lámpák. Bár én az E60-t is imádom, az új 5-ösnél persze hátrányba fog kerülni. :D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9544) Integra


Integra
titán

ez bmw

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9545) MPowerPH válasza keIdor (#9543) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igaz is, javítok. Nekem is az E92 az ideálom, csak az nem lenne praktikus. Szebb az eleje is, és a hátulja is. Kicsit laposabb talán, és szélesebb is. Legalábbis annak tűnik.

Don't Tread On Me

(#9546) keIdor válasza Integra (#9544) üzenetére


keIdor
titán

Ez szeretné a magyar utakat.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9547) Sipi16 válasza Integra (#9544) üzenetére


Sipi16
senior tag

Viszont ha csak a két ajtónak az alját vágod ki akkor olyan W140-et mondok rá mint a szél. Pont úgy tükrözödik fel az aszfalt, mint ahogy annak volt a fekete fényezés plusz a szürke müanyag borítás. :U

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#9548) dragonfx válasza Joccccc (#9522) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe nekem jobbkanyarban volt ilyne de elmúlt..meg nem mondom mi volt remélem cska ékszíj.mondjuk nekem 2x cisnálta mikor szakadta hó.
de mindne igaz pénteken elviszeme gy szakihoz aki ránéz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9549) dragonfx válasza MPowerPH (#9531) üzenetére


dragonfx
veterán

ennyi, de ők ezt nem látuk.
lehet drága vételáras autót is azért venni hogy sprolj.
gondoljunk cska bele 100km.n 4litert nyersz az 1200 ft... :Y ..1000en 12e....10000en 120e....
jó esetben egy évben fél milkát megsprolsz.az azért nem semmi. :K ...
a 320d.ből akkor nema kodellfrissiset vennéd gondolom.igen szép autó.de mér nem 320cd ;]
25i..10 alatt ki nem jön.

az a 325i szép, és a nem lefojtott 2500cm3 218 lovas mocival :Y .ritkaság..viszont tény amit Tibi mond ha sprolni akarsz marad a mostani.esetleg e46 320d.az olcsó is.keveset is eszik és adós e kell rá.és azért elég jól megy. a szervíz meg egy dolog.tökéletes autó nincs.

integra>>ejj de durva.tipikus gengszter bmw :K

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9550) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Fekeandrasnak: [link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.