Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Drago1 válasza whitezo88 (#56196) üzenetére


Drago1
tag

Van ez a nano fólia belemartjak kiveszik lakk azt kész, végtelen a minták választéka, bármit megcsinalnak 3d stb

(#56202) CharlieDrop válasza Drago1 (#56200) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mondjuk box meg ilyenek nem kellenek. Egyszerűen kicsit nagyobb lábtér kell. Viszont nem biztos, hogy BMW lesz...

ha igen, akkor valamelyik GranCoupé

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56203) BeZol válasza CharlieDrop (#56202) üzenetére


BeZol
őstag

Beülsz 5GT-be és megtérülsz ;]

(#56204) FIREBLADE78 válasza CharlieDrop (#56192) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem vezetted még. Ez a baj. Macan sem rossz. Fene tudja. Vagy vesz az ember rendes "terepjárót" vagy rendes személyautót. Kettő közötti semmire sem jó.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56205) chess001 válasza FIREBLADE78 (#56204) üzenetére


chess001
aktív tag

Mi az a rendes? Nekem is van egy ismerősöm, hogy neki az 5-ös kombinál kezdődik rendes méret. Nekem az E90-es hármas is majdnem túl nagy...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56206) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#56204) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az X5-ot te a terepjarok koze sorolod? Egy kategoria a Macan-al! Annyi,hogy azt uton meg jobb elmeny vezetni

[ Szerkesztve ]

(#56207) snorbi82


snorbi82
senior tag

Sziasztok! Úgy érzem, lehet vennék egy BMW-t. Mire figyeljek a kipróbálás során? Váltón kívül? És mit lenne érdemes rögtön cseréltetni rajta? Előre is köszönöm!
[link]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#56208) whitezo88 válasza snorbi82 (#56207) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pl hogy legyen benne bőrülés ;] hacsak nem volt eddig vezérléscsere azt illene. Ezredes rakott be ide N47ekről sok képet hogy néz ki a láncfeszítő meg a csövek lerakódásai már 200k alatt is. Xdrive is többször csak felesleges súly meg hibaforrás ha nem olyan terepeken jársz.

Kár hogy a korai F10-en kívül már a 25d is sor4 2 liter :(

[ Szerkesztve ]

(#56209) CharlieDrop válasza BeZol (#56203) üzenetére


CharlieDrop
veterán

áh, a súly, a súly az mindig gáz, de biztos jó lesz vezetni ez nem kétséges :)

@(#56204) FIREBLADE78:
nem, de nem is akarom :D Nekem azzal a filozófiával van bajom amit az SUV képvisel. Sokkal közelebb áll hozzám a Colin Chapman féle filozófia, ami eléggé kihalás szélén van.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56210) Gsx-rr válasza whitezo88 (#56208) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én bőr ülést csak akkor szeretnék egy autóba hogyha van ülés szellőztetés, anélkül szerintem borzalmas.

(#56211) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#56210) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én úgy vagyok vele, hogy anélkül minden ülés borzalmas. Mindegy mi lesz a következő, abban lesz szellőztetés, punktum :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56212) snorbi82 válasza whitezo88 (#56208) üzenetére


snorbi82
senior tag

Abban tisztában vagyok, hogy kb erre az első szerviz még elvisz min 600.000-et. Mazda 6 párti vagyok, de (gyerekem óta, imádom a BMW-t, csak $). Jelen pillanatban asszony pajtás puhítás megy. :D
Bőr ülést én nem nagyon kedvelem.

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#56213) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Üdv. Ismer valaki egy Pap Gábor nevű illetőt? Vecsésen van BMW bontója. Ha igaz. Vettem tőle 2db gólyalábtlat, amik nem lettek jók. Most, hogy hívnám nem messengeren, nem veszi fel, kinyomja, üzenetekre nem válaszol. Facebookon is megtalálható.
Csak gondoltam szólok :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#56214) FIREBLADE78 válasza Gsx-rr (#56206) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Dehogy egy kategória. X3-al egyezik meg vagy még attól is kisebb, inkább x1. Arra értettem,hogy ha suvot akarsz akkor normális,nagyot. Ne a x1,macan, q3 méretben,mert az se nem lapos,se nem nagy, semmire sem jó. Pakolni sem tudsz annyira benne. Nincs is akkora hely hátul. De az az én véleményem. Ha kapnék egyet egy-két hétre lehet megváltozna a véleményem. Addig meg kitartok. ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56215) CharlieDrop válasza snorbi82 (#56212) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ó, a 600-ba esetleg belefér, a vezérléscsere, meg az automata váltó olajcseréje :)

Majdnem tuti lesz ott még 1-2 apróság (pláne ha még a turbókat is fel kell újítani..)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56216) chess001 válasza FIREBLADE78 (#56214) üzenetére


chess001
aktív tag

A macan az Q5, a Q7 a cayenne, látszik a tájékozottság... Meg a 4hengeres dízel bele! :DDD

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56217) Gsx-rr válasza FIREBLADE78 (#56214) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem meretre gondoltam. Hanem arra,hogy pont annyira "terepjaro"

Chess01: Macan az azonos alapokon van a Q3-al
Mindenhol egymashoz hasonlitjak

[ Szerkesztve ]

(#56218) chess001 válasza Gsx-rr (#56217) üzenetére


chess001
aktív tag

Tényleg?!
https://www.carwow.co.uk/blog/audi-q5-vs-porsche-macan-0243

https://cars.usnews.com/cars-trucks/porsche-macan-vs-audi-q5-2019

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56219) CharlieDrop válasza Gsx-rr (#56217) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"The Porsche Macan shares a platform with the Audi Q5."

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56220) szimi57 válasza snorbi82 (#56212) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem a bőr ülés csak akkor tud szellőzni, ha nem ülnek rajta. :D

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56221) NoZoli


NoZoli
tag

Kedves Topiklakók!
Én is szeretném megköszönni a segítséget, figyelmet! Ma sikerült eladni a 330i-t. Mindenkinek sok és balesetmentes BMW-s kilométert kívánok! :R

(#56222) Drago1 válasza snorbi82 (#56207) üzenetére


Drago1
tag

Nagy szerviz lesz hamarosan ez face lift itt a 4 hengeres n47 motor van egy kicsi és egy nagy turbóval. A kicsi pont most fáradt el, de lehet a nagy is.
Turbó felújítások, vezérlés csere, szívósor takarítás, hűtő sor takarítás, autómata váltó olaj csere, összes szűrő, xdrive osztóműben olaj csere, futóműt át nézni, fékeket megnézni ha körbe kell fékezni az közel lehet a 300 ezer Ft hez is, ha ez mind meg ami kB 1.2-1.5 milla akkor megint elmegy 200 ezer km et. Kérdezd meg mik lettek megcsinálva, ha semmi akkor te tudod hogy bevallalod e, de én is nagyszerviz előtt adnám el és kB mindenki, ez az F széria ilyen, M-es motorkod óta nem tudnak semmi megbízhatót osszehozni de nem csak a BMW. 150 ezret mennek hiba nélkül utána kérnek 1.5 millát és megint elmegy annyit hiba nélkül.

(#56223) Drago1 válasza Drago1 (#56222) üzenetére


Drago1
tag

Bőrt meg ne akarjál elég a combtámaszos szövet sport ülés, bőr nyáron forró télen hideg, csúszik és kényes, bár kinek a pap kinek a papné :)

(#56224) Chrys_ válasza Drago1 (#56223) üzenetére


Chrys_
addikt

Még jó, hogy az ülésfűtés gyors, Problem solved. Merc C-Klasse tényleg szar volt, sokáig hideg maradt a bőr ülés.
Ülésszellőztetés mellett nyáron sincs gond, ott lehet hagyni nyugodtan a napon.

(#56225) Drago1 válasza Chrys_ (#56224) üzenetére


Drago1
tag

Bmw nem nagyon van ülesszellőztetéssel, asszony e87 bőr le van takarva huzattal nyáron szörnyű.

(#56226) Chrys_ válasza Drago1 (#56225) üzenetére


Chrys_
addikt

Az enyémben van, elég jó, bár lehetne néha erősebb.

(#56227) H.Ezredes válasza snorbi82 (#56207) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ilyen értékű autót átvizsgálás nélkül semmiképp nem vennék. Te magad nem igen tudod kiszűrni a problémákat. Persze próbaúton ha üt a váltó nem húz az autó vagy ráz a fék észre tudod venni de ez kevés. Kellene hibatárolót olvasni élő adatokat nézni futóművet alját ellenőrizni stb. Amiket Drago1 is ír azokat meg kell csinálni ilyen Km után. Rengeteg ilyen autót csinálunk pl itt is meg tud nézni,hogy néz ki egy ilyen:

[link]
[link]
[link]

Vásárlás előtti átvizsgálásban is tudunk segíteni. Javításban is online szervizkönyv vezetéssel is :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56228) whitezo88 válasza H.Ezredes (#56227) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Jesszus harmadik linken mi tortent azzal a turboval...

(#56229) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy defektet. :((( Még szerencse, hogy háztól 150 méterre kb. Sajnos csak hétfőn tudnak vele foglalkozni. Autóhoz nincs pótkerék(helye sincs, E92). Nem defekttűrő a gumim. Tudnátok ajánlani valami defektjavító szettet? A jövőben már felkészültebb szeretnék lenni.
Amúgy ilyenkor érdemes javíttatni(ha tudják)? Vagy célszerű újat venni? Ha újat, akkor párban illik?Alig 10 ezer van a gumikaban (Hankook Ventus S1 Evo3 255/35/R18 DOT4818).
Köszönöm!

(#56230) molnarpeter válasza BossBoss (#56229) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha teljes értékű javítás a cél, akkor [link] kukac és szivargyújtós kompresszor, aztán mehet tovább a szekér. Javítás attól függ, hogy hol és milyen jellegű a sérülés - ha csak egy szög, azt gumisnál is kukaccal szokták javítani, a nagyobb sérülésekre lehet még tapaszt tenni esetleg, de szakadás vagy oldalfal problémát nem szokás javítani (ha még csak egy fa tüske lenne oldalról, azt meg lehetne vulkanizálni, de nem biztos a siker, így biztonsági szempontból nem vállalják általában). Néhány közeli mobil gumis számát érdemes elmenteni szerintem. Defektjavító készletek sikere szintén attól függ, mekkora lyukat kell betömni, a Slime és Multi Seal talán egész jó, de nagyobb vágás ellen csak a pótkerék véd :R E60 mankókerék jó hozzá, az nem foglal olyan nagy helyet [link]

[ Szerkesztve ]

(#56231) BossBoss válasza molnarpeter (#56230) üzenetére


BossBoss
őstag

Köszi a gyors választ! Szerencsére itt van tőlünk 300 méterre a gumis.Magam nem látok sérülést, igaz nem is néztem meg alaposan. Hétfőn megoldják. Inkább a hosszabb utakra való felkészülés lenne a cél. Látom van a continak és slime-nak jó kompresszoros cucca. De lehet hosszú távon a runflat gumi a megoldás(ugye azzal is szerelték gyárilag). Igaz sokan nem szeretik, én még nem próbáltam. Pótkerék nem opció sajnos.

(#56232) Gsx-rr válasza BossBoss (#56229) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem tudom hol laksz, de szerintem már minden városban van mobil gumis

(#56233) BeZol válasza BossBoss (#56231) üzenetére


BeZol
őstag

Nálam runflat volt (e93 m-futómű), és hidd el nem akarsz olyat. Annyival sokkal puhábban megy az úton a kocsi sima gumival, ill. ha tempósabban kanyarodsz, akkor egy-egy úthiba folytán nem pattog el az ívről így. 12 év alatt 2szer volt "defektem" (ebből kb. 9 év sima gumi).
Egyik esetben a garázsból kiszállva sziszegésre lettem figyelmes (lassú defekt egy rajzszögtől kb.), az sima ügy volt gumishoz elgurulni.
A másik esetben szintén lassú defekt, ott menet közben tűnt fel h vmi durva kavics ragadhatott a kerékbe (egy elég vastag csavar beleállt pláza mélygarázsában), azt is sima ügy volt gumishoz elvinni.
Ha most ezek rendes defektek lettek volna, akkor mobil gumis vagy trailer, de inkább vállalom ezt, minthogy az útkomfort f*s legyen.

(#56234) BossBoss válasza BeZol (#56233) üzenetére


BossBoss
őstag

Így van! Ezért választottam én is sima gumit. Sok jót nem hallottam defekttűrő gumiról. Amúgy nekem első defektem 11 év alatt. Pedig nem megyek keveset. Mobil gumis jó gondolat. Van is városunkba ahogy látom. A ideiglenes defektjavító akkor jönne jól ha tényleg a világ végén vagyok és azért jó lenne elcsorogni az első műhelyig.

Gsx-rr: Köszi a tippet! :R

(#56235) Ck. válasza BossBoss (#56234) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem eddig majdnem minden évben volt defektem. Autópályán is pár éve kaptam egy szöget, csak annyit vettem észre, hogy kiírta az autó, hogy alacsony guminyomás. Még kb 20 km-t mentem a pályán kb 100-as tempóval, majd onnan haza még a városon keresztül. És másnap onnan a lapos gumival a gumis műhelyig a saját lábán. Semmi levegő nem volt már benne, mégis teljesen normálisan volt vezethető. Én csak ajánlani tudom.
F10-re a téli a szettem nem defekttűrő, mégis ugyanúgy szétrázza a vesémet a legkisebb úthibán is. Semmilyen komfortbeli előnyt nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#56236) szimi57


szimi57
őstag

Ezekről a befújható flakonos megoldásról van valakinek infója?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56237) BeZol válasza Ck. (#56235) üzenetére


BeZol
őstag

Ha 18"-os permesebb gumid van, és átrakod 17"-os vastagabb oldalfalú gumi + felni-re a kocsit, akkor kb. ugyanaz a hatása, mint a 18"-ost átrakni defekttűrőről simára + nagy sebességnél nem pattog majd el az ívről ha van úthiba. Nálunk ez a tapasztalat.
Mivel nálunk sportfutóműves volt mindkét kocsi, ezért eléggé rázták a vesénket, de ezt követően már jóval kevésbé!

(#56238) H.Ezredes válasza whitezo88 (#56228) üzenetére


H.Ezredes
őstag

A 60 ezres levegőszűrő cseréket imádják a turbók :D

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56239) Chrys_ válasza H.Ezredes (#56238) üzenetére


Chrys_
addikt

Minden olajcserekor kellene? Akkor is, ha az 10k km-ként történik?

(#56240) whitezo88 válasza Chrys_ (#56239) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Filléres tétel. Amúgy lehet itt volt róla azó vagy máshol, de azt hallottam ez a kitolt csereintervallum a gyártók hülyesége, hogy a cégek akik flottákat vesznek (pl itthon az Oracle is sokéve 0km es bmw cégautókat vesz (vagy lizingel mindegy)és nem felsővezetőknek, bátyám g30 520d kapott újként és nem volt főnök) Ott dealbreaker hogy a gyár mivel kampányol és nagy számokat mondanak.. amíg náluk van úgyse lesz nagy baj meg amúgyis garisok, aztán a köv tulaj majd szop.

[ Szerkesztve ]

(#56241) Gsx-rr válasza whitezo88 (#56240) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mikor új volt az F 10 én vettem Levegőszűrőt 15.000 ert

(#56242) Drago1 válasza H.Ezredes (#56238) üzenetére


Drago1
tag

30 ezres levegő szűrő csere az még belefér?

(#56243) dellfanboy válasza Drago1 (#56242) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem ha norveg hegyi levegot sziv az auto meg a 40 is siman, viszont ha szaharai homokot sziv a gep a 10 is sok...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#56244) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok,

Egy hete reggel amikor beindítottam, a kocsit "alacsony hűtővíz" jelzés fogadott. Letekertem a kiegyenlítőtartály fedelét, sziszegett kicsit, visszatekertem, mondom elmegyek veszek folyadékot, de amikor újra beindítottam már nem hozta a hibát, egész héten. Most szombat reggel ismét hasonló fogadott, de már vettem a bmw szalonba folyadékot, töltöttem rá, kb fél litert, kicsit túl is szaladt a maximum jelölésen.

Folyást nem látok sehol, kb 2 hónapja van nálam a kocsi, nem néztem amikor megvettem, hogy medig volt töltve, de azóta belement kb 2000km. Tekintve, hogy szivárgást nem látok sehol, előfordulhat, hogy ezekben a nagy melegekben elpárologjon ennyi belőle? Napközben kint áll a napon a parkolóban, ráadásul fekete is elég jól szívja a meleget...

Illetve az mennyire normális, hogy kb 10 km után amikor megfogtam a kiegyenlítő tartályt elég forró volt, bár mikor kinyitottam nem csapott ki a gőz. (e60 535d)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#56245) Anaren91 válasza Anaren91 (#56244) üzenetére


Anaren91
senior tag

Kis kiegészítésként, most néztem a szervízlapokat, 240000km nél volt egy nagyobb motorgenerál akkor volt komplett fagyálló csere a kocsiban.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#56246) CharlieDrop válasza Anaren91 (#56244) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tuti valahol "ereszt" a rendszer, könnyezik valamelyik termosztát, vízpumpa, cső, ilyenek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56247) Chrys_ válasza Gsx-rr (#56241) üzenetére


Chrys_
addikt

Úgy látom, 20€ alatt is van, bár eredeti a Leebmann-nál 50€. Ehhez hozzá jön/jöhet még az aktív szenes mikrofilter, ami Leebmann-nál 100€, míg sok egyéb gyártó 15-25€ áron adja.

(#56248) Anaren91 válasza CharlieDrop (#56246) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ma átnézi a szerelőm, hátha ő talál valamit. Én is körbe néztem, nem láttam sehol se nyomát, meg ha valahol eresztene akkor szerintem a nyomás is elmenne a kiegyenlítő tartályból. Este 7 körül parkoltam le, reggel 7 kor indultam volna, és még mindig volt nyomás a tartályban.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#56249) duracell89 válasza Ck. (#56235) üzenetére


duracell89
senior tag

Nekem is nyári defekttűrő, télinek meg úgy voltam veszek simát, mert azt gondoltam, hogy a defekttűrő mennyire ráz. Hát nem... Semmi különbséget nem veszek észre, még1x nem vennék sima gumit ilyen okból, ha a felni amúgy is nagy (19" ezen G31).

[ Szerkesztve ]

(#56250) chess001 válasza duracell89 (#56249) üzenetére


chess001
aktív tag

Persze, ott volt két generációs futóműfejlesztés, az E szériákban próbálták először a erős oldalfalút...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.