Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Puma K válasza ittakary (#55598) üzenetére


Puma K
veterán

Vótmán' : [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#55602) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mivan ezzel a balesettel? Ja, bmw? Kit érdekel ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55603) CharlieDrop válasza Chrys_ (#55599) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ugye?
magam is elismerően adóztam a kivitelezés iránt :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55604) SeniorTilla válasza ittakary (#55598) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most nézem, jó reklám a Pocakos Lakatosnak :)

Csóri gyerekek, örülhetnek, hogy túlélték. Remélem a jogsi ugrik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55605) Drago1 válasza aero. (#55585) üzenetére


Drago1
tag

Nekem így van már egy éve chip AGR off rsz bent van semmi gond.

(#55606) aero. válasza SeniorTilla (#55586) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen, mert kerdeztem en is az EGR-t, de csak egyben, DPF-el javasoltak. Ugye az egesz rendszer okoszisztema szintjén mukodik, de akarhol rakeresel a neten, sehol nem ajanljak. Ugye igy a korom nem a szivosorban ul meg, hanem megy tovabb, viszont a dpf-en nem jut at, igy csucssebesseggel tomiti el, ertsd relative gyorsan 10-20e km korul.

[ Szerkesztve ]

(#55607) FIREBLADE78 válasza SeniorTilla (#55604) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Új magyar volt? Nagy mák. :o Városban hova rohansz 100-al. :((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55608) lali81 válasza CharlieDrop (#55597) üzenetére


lali81
tag

jah, pár dolog maradt még belőle, pl a balos pohártartó vagy a schaltzentrum.
azért suzukiból már nem kéne menteni őket jól vizsgázott a technika :R

(#55609) CharlieDrop válasza lali81 (#55608) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, el is gondolkodtam egy ötösön :D
De csak ha lejárt az 1es szavatossága :D Még 3-4 év...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55610) SeniorTilla válasza aero. (#55606) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az EGR-től miért kevesebb a korom? Valami 10-15%-ot enged vissza a motorba dízelnél, ha jól tudom, sztem ez nem annyira mérvadó. Sokkal nagyobb kárt tesz a szívósorban és kiszolgáló egységeiben ez a korom, mint a DPF-ben, főleg ha sokat használod városban. Én pályán megyek 90-95%-ban, nem is volt olyan kokszos a motorom, mint általában.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55611) SeniorTilla válasza CharlieDrop (#55609) üzenetére


SeniorTilla
veterán

VEDD MEG! Amíg garis az 1-es, jobban el tudod adni. Most még kaphatsz érte valamit, később már felgyújthatod. (Gaben) :D

A Z4 az E46 3-as alapon van, ha jól tudom, szóval én most visszafelé megyek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55612) aero. válasza SeniorTilla (#55610) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem kevesebb, tobb. Ha kiiktatod az EGR-t, akkor nagyobb a koromkibocsajtas, ami a DPF-en nem tud atjutni, ergo sokkal hamarabb telik meg. A logika ezt diktalja, ezert kerdeztem elsosorban, hogy volt-e mar vele baj.

(#55613) Chrys_ válasza aero. (#55612) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem is több, de abban az esetben, ha sokat van az autó városban kis fordulaton használva. Gyárilag is talán 3000 u/min felett már minden a kipufogó felé megy, mert a szelep zár.
Nekem is 1 éve van elzárva, 25k km-rel ezelőtt. Ha majd egyszer tönkremegy, akkor kicseréltetem, ennyi. Inkább ez, mint az aggódás egy esetleges kigyulladás miatt.

(#55614) H.Ezredes válasza aero. (#55606) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Ez így f@szság.... A kartergázos motorolaj miatt keletkezik a koksz.... a sima mezei gáz nem fogja eltömíteni a DPF-et meg kiülni rá.... Régen is ki lettek írva az EGR-ek és nem ment tönkre a DPF.... Ezek az N47-57-es motorok 12-13 éve vannak jelen így rengeteg tapasztalat van ezzel kapcsolatban. NEM tömíti el a DPF-et az,hogy az EGR szoftveresen ki van írva. Rengeteg autó a mai napig hibátlanul üzemel DPF-el EGR OFF-al úgy,hogy bőven vannak olyanok akiknek már több mint 5 éve így üzemel az autója és semmi gondja. A 10-20E Km-meg még inkább nem igaz mert rengetegen éves szinten mennek 30-40E Km-t ( van aki még többet is de az átlag évi 30 simán ) és ezek közül az emberek közül többnek már 2-3-4 éve nincs benne.... Alsó hangon 50E Km ( valaki 100E Km-t is ) megtett úgy,hogy semmi baja a DPF-nek. DPF-nek a halála a rövid távok ha városozol folyamatosan ha nem jó a termosztát és nem melegszik be ha nem tud regenerálni mert megállsz mindig vagy épp padlózod stb... Alap estben ezek az autók gond nélkül üzemelnek.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#55615) Chrys_ válasza SeniorTilla (#50769) üzenetére


Chrys_
addikt

Most milyen állapotban vannak a lámpák?

(#55616) CharlieDrop válasza SeniorTilla (#55611) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem, nem garanciális, hogy lenne az 8 éves :D
A szavatosságáról beszéltem, a mi rendszerünk szerint

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55617) kpal


kpal
veterán

Sziasztok !

Szerintetek ez az x5 a kilométer miatt felejtős vagy ha az állapot valóban jó ellehet hozni ?

[link]

(Esetleg egy hasonló korú Q7 mennyire megbízható ,vagy ezen a szinten mindegy melyik ? )

[ Szerkesztve ]

(#55618) - = Zk = - válasza kpal (#55617) üzenetére


- = Zk = -
félisten

2,5milla? miért ilyen olcsó?! :Y

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#55619) kpal válasza - = Zk = - (#55618) üzenetére


kpal
veterán

550e km miatt. Amúgy így fotón szép kívül-belül. Nem egy lelakott benyomását kelti.

[ Szerkesztve ]

(#55620) SeniorTilla válasza kpal (#55619) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Á, én nem venném meg ennyi kilométerrel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55621) freaghill válasza kpal (#55617) üzenetére


freaghill
őstag

Ha nincs messze nézd meg, nézesd meg. Kilométer véleményem szerint nem túl befolyásoló, inkább az állapota, szervizelése. :)

(#55622) - = Zk = - válasza SeniorTilla (#55620) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én azt hallottam, állapotot veszel, nem kilométert... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#55623) CharlieDrop válasza kpal (#55617) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Megvenni meg lehet. Csak ne fájjon a fenntartása. Lehet kezdésnek simán rálocsolhatsz 1.5 millát, vagy többet is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55624) SeniorTilla válasza - = Zk = - (#55622) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyira nem is jó az ára, ha kicsit böngészel a hahun. Ezzel a kilométerrel inkább 2 milla felé kéne lennie

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55625) whitezo88 válasza CharlieDrop (#55623) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát első körben kéne valami papír az utolsó vezérlés - szíjtárcsa - szíj - vízpumpa stb stb cseréről, mert amúgy ja.

(#55626) Chrys_


Chrys_
addikt

Mi a hiba a képen? :D

(#55627) Drago1 válasza CharlieDrop (#55623) üzenetére


Drago1
tag

Inkább költök 1.5 millát 200 ezret futotra mint közel 600 ezretre. Szinte eladhatatlan vagy a tesók megveszik, azt amíg megy megy. Nem is néztem van e rajta vonóhorog azt csipázzák

:))

(#55628) BeZol válasza kpal (#55617) üzenetére


BeZol
őstag

Az a baj, minél idősebb egy autó, annál esélyesebb h rohadt sok km van benne úgy, hogy még talán nem is tudsz róla. Ez az X5 hirdetés legalább őszinte...
Itt van ez a majdnem tényleg fullos, de többi 5ös bmw-hez képest tényleg fullos e61 530d.

Szóval amikor azt mondod, hogy na jó, talán még nem gáz a 350ezer km környéke, aztán kiderül h évi 50ezer km-eket ment vele vki az első 3 évben (2011.03hó), majd rá 3 hónapra visszább ment a km esélyesen 30ezer km-rel legalább, de nekem gyanús h átlagon felül kocsikáztak x hónapig, azért is lett visszább véve, hiszen később 2011.12 és 2013.08, tehát 1év9hónap alatt belenyomtak 70ezret, majd higgyem el, hogy 2013.08-2019.10 között "csak" bő 75ezer km ment bele 6 év alatt úgy, hogy a km ennyire kerek-perec, majd csupán 3 hónappal később +52ezer km... Jó, biztos vannak elírások is, de egy eleinte évi 50ezres átlagot legalább lenyomó autónak kiesett 6 év időtartama + tekerve volt picit, úgyhogy ez a 350ezres kocsi is jó eséllyel 600-700ezer km között jár már, csak ugye nem ez szerepel a hirdetésben, szóval hacsak nincs "atombiztos" háttere a kocsinak a futásteljesítményt illetően, akkor nyugodtan hozzá lehet csapni 1-2-3százezer km-t mindegyikhez... Pedig tényleg olyan némelyik, hogy meg nem mondanád róla, és mégis.

Ma voltam LCI F10 535i-t megnézni. Bónusz képek járműszolgáltatási platformon :C
Rákérdeztem személyesen mit tudnak a kocsiról: "meg volt húzva az oldala és cserélve volt 2 ajtó". Én ezt nem nevezném meghúzásnak, kb. motorossal ütközésnek néz ki a beszakadt fémlemezes ajtó... Viszont tényleg ennyi km-es, tényleg faceliftes és elég sok extra is benne van. Bent a kocsiban volt cetli, eddig 7,5-ért hirdethették, előtte pedig azért állt talán közel 1 évig, mert gondolom újra összerakták az oldalát, ami amúgy közelről így h tudni mit kell nézni, látható (nincsenek teljesen egyvonalban az ajtók). Na mind1, piszkos volt kívül és belül is, semmilyen birtoklási vágyat nem éreztünk h úh, de jó ez a kocsi. Fekete volt kívül és fekete volt belül is + piszkos...

Utána átgurultunk egy LCI F11 535D xdrive-hoz, ami nem volt bent, mert amúgy "ott van a hirdetésben h telefonon előre egyeztetni kell", mert mint kiderült valami focistra srác bérli tőlük az autót............... Gyors beszélgetés volt, léptünk is le. Francnak sem kell egy jampizós focistahülyegyerek által x hétig/hónapig gondolom 0 törődömséggel használt kocsi (aztán lehet nem így van, de az fix, h nem érdekel már a portékájuk).

Na mind1, gondoltam leírom miket tapasztaltam.

(#55629) CharlieDrop válasza ittakary (#55598) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Úgy néz ki versenyzett

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55630) negro válasza CharlieDrop (#55629) üzenetére


negro
őstag

Gondolom aquaplaning volt na meg aztan ki jott a vezetni nem tudas + LCI elotti E60-al vigyazni... E39 is jobban birja a torest. Amugy en nem tudom ezeket sajnalani... kozuton le allni "versenyezni" egy cigany mercivel, nedves, nyomvajus uton :F barmibe fogadnek vagy c volt az e60-ban vagy vmi 20-on eves apuci autojaval.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#55631) CharlieDrop válasza negro (#55630) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, akkora tempónál simán az lehetett

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55632) FIREBLADE78 válasza negro (#55630) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Az ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55633) SeniorTilla válasza BeZol (#55628) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez az 535i F10 2013-as évjáratban akkor is nagyon drága, ha valami csoda folytán tényleg a nagymama használta csak gyógyszertárba járásra, és évi 10 ezret ment vele. És még jól össze is volt törve... Nepper NAGYBETŰS MERÚGY SOKAL JOBAN ÉRTHEŐ szövegezéssel és hibátlan hejesírásssal. Messzire kerülném az ilyen hirdetéseket.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#55634) BeZol válasza SeniorTilla (#55633) üzenetére


BeZol
őstag

Ja hát ez már a sokadik dolog, a fő baj, hogy totál nem fogott meg, ezért eleve felejtős.
Az 5GT-re ácsingózom most :))

(#55635) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok!
Nem tudok dűlőre jutni: E39 520i 2002 M54B22-ben van DMF?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#55636) kpal válasza freaghill (#55621) üzenetére


kpal
veterán

Ha valóban úgy van ahogy írja hogy a fele annyit futottak rosszabb állapotban vannak akkor megéri ,nyilván átnézném meg vinnék rétegmérőt is hogy volt-e valami a fényezéssel.

#55622) - = Zk = - : Így van Grid kolléga ;) :K

#55628) BeZol : Így van ,de ha nem rohad akkor nincs gáz a családban van autószerelő így sokat megspórolunk és sok mindent féláron betud szerezni de csak a családnak . Így azért mondhatni nem lenne sokba egy ilyen kaliberű kocsi. Bár még gondolkodok Q7en nem tudom melyik a betegesebb ugyanazzal a 3.0 dizel motorral.

[ Szerkesztve ]

(#55637) Chris0321 válasza Ganz-[HUN] (#55635) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Van benne kettős tömegű.

(#55638) - = Zk = - válasza kpal (#55636) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R
ha már ebben a csopiban lézengsz, mit hajtasz?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#55639) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Megérkezett hátulra is a toronymerevítő be is került. A csomiból szinte semmi helyet nem vesz el és teljesen gyári a kinézet is :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#55640) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#55641) dellfanboy válasza H.Ezredes (#55639) üzenetére


dellfanboy
senior tag

az, hogy 1 toronymerevito gyari/xy markaju/carbon vs kisipari hegesztett acel zartszelveny/cso akarmi az szamit? marmint legyen merev es kesz nem?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#55642) FIREBLADE78 válasza kpal (#55636) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

F15 lesz eladó. 23k km van benne.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55643) FIREBLADE78 válasza H.Ezredes (#55639) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Cementet hordasz,hogy ilyen poros?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55644) H.Ezredes válasza FIREBLADE78 (#55643) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Persze. Napi 10-12 zsákot fizetéskiegészítés gyanánt....

(#55641) dellfanboy

Amire mindenképp érdemes figyelni,hogy középen ne legyen állítható. Ismerősnek ez a fajta fellazult... Én jobban szeretem a fix dolgokat.

E39-emben is nem nagy nevű cég által gyártott kivitel volt és mégis hibátlanul tette a dolgát. Ha mindenképp ragaszkodik valaki a márkához ultraracing ha nem akkor jó lehet egy sima "mezei" is

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#55645) p0lip válasza H.Ezredes (#55639) üzenetére


p0lip
tag

Gratula, jól néz ki! Ez csak most jött meg, nem akkor rendelted, amikor az elsőt vetted? Az már nem most volt.
Más, e39 m57-hez 5 báros üzaszivattyúból (ülés alatti) illik ragaszkodni a gyárihoz vagy Pierburg jó lehet?

(#55646) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#55642) üzenetére


cOxeR
Ármester

Cementet hordok én is, csak egy a baj pici a csomagtartó... :U


(#55647) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok
[link]
Ez a motor mennyire kerülendő, mennyire problémás? Van esetleg valakinek tudomása? (főleg a leírás fényében)

köszi

(#55648) Gézengúz válasza Skizz (#55647) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát ebben már N43 van, közvetlen befecsis, annak minden nyűgjével. Nekem még a sima szívó N46 van, Nekem nincs vele semmi bajom, sőt...

A kinézett..

[link]

(#55649) Skizz válasza Gézengúz (#55648) üzenetére


Skizz
addikt

Köszi. És mik ezek a nyűgök?

(#55650) H.Ezredes válasza Skizz (#55647) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Annyira amennyire csak tudod.

Közvetlen befecskendezéses.
Hibák:

- Injektorok
- Trafók
- Kokszosodás
- Vezérlés nyúlik / törik a láncvezető
- Lecsapágyasodik
- Elektromos vízpumpa amit cserélni kell 150E Km után
- Különböző helyeken olajfolyás pl szelpfedél olajszűrőház
- Ritkábban a vanos is szarakodhat
- Nox szenzor beszarik a kor és Km miatt illetve Nox katalizátor is tönkre mehet emiatt akár

( Persze ezek közül sok amik általános karbatartás pl egy vezérlés de egy különösen nyűgös és gyenge konstrukció ) 100X előbb ajánlok egy N47-es motort mint ezt a fostengert.... N47N motorok nagyon jók már. Persze arra is költeni kell de az én tapasztalataim alapján sokkal megbízhatóbb motorok mint az N43-ak

Egy ami mellette szól az-a Km ha nem gond,hogy rá kell locsolni egy valag pénzt 150E Km környékén akkor megveheted de ez igazi időzített bomba. Én nekem és ismerős szerelőknek is csak rossz tapasztalatunk volt ezzel a motorral

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.