Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) whitezo88 válasza Elims (#56450) üzenetére


whitezo88
nagyúr

745nél tök mindegy mennyit fogyaszt, egy guriga maradjon motorkarbantartásra :D
(kivéve ha újonnan akarod nyilván, de akkor is huszadrangú...)

[ Szerkesztve ]

(#56452) molnarpeter válasza Elims (#56450) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Motor i/d/e, évjárat? Spritmonitor.de oldalán tudsz fogyasztást nézni, de az lesz a legkisebb tétel.

(#56453) Elims válasza whitezo88 (#56451) üzenetére


Elims
veterán

Ne hülyéskedj már. :-) Tényleg ennyire gázos a dolog?

MolnarPeter: 745 ia 2005 e65
Jelenleg egy öreg autóm van ami "szervízben" van (egy kóklerral kiszedettem belőle a motort cserére :-( )
Az ha finoman jártam vele megúsztam 10.5-11-ből,ha nehezebb cipőben voltam felment 20l főlé.
15l-t még bevállalnék 20 körüli átlagot viszont nem szivesen..

(#56454) CharlieDrop válasza szimi57 (#56449) üzenetére


CharlieDrop
veterán

bakker, az enyémben meg már több, mint 200 van :P

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56455) szimi57 válasza CharlieDrop (#56454) üzenetére


szimi57
őstag

:Y

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56456) szimi57 válasza Elims (#56453) üzenetére


szimi57
őstag

Itt vannak fogyasztási adatok is.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56457) whitezo88 válasza Elims (#56453) üzenetére


whitezo88
nagyúr

N62 van szó, v8... csoda kell hogy olyat találj eleve ami pl nem zabálja az olajat. Hirhedten kényes motor. Helyrepofozni (beleértve a csöveket, gumi és műanyagelemeket mert a nagy hő miatt fogyóeszköz, futóművet helyrerakni... máris sokszáz ezer ft költés. ). 525d-mbe is beleszaladt ennyi a vételáron felül igaz azon volt megelőző vezérléscsere is. +4 gátló, rugókkal. De hogy egy e65 v8 megveszed, olajat cserélsz azt jónapot azt el lehet felejteni.

Ezreses kiv vagyok mit ír, mi a tapasztalata ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#56458) MoP_FX 57 válasza Elims (#56453) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A „betegágy”.

(#56459) Elims válasza szimi57 (#56456) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!
Itt is csak a gyári adatok vannak.Nem tudom,hogy mennyiben térhet el ettől a valós.

WhiteZo: Egyre jobban elkeserítesz pedig már kezdtem beleélni magam,viszont egyre jobban azt is gondolom,nagyon jól tettem,megkérdeztem itt.....

"...e65 v8 megveszed, olajat cserélsz azt jónapot azt el lehet felejteni."

Pedig én ezt így képzeltem. :-(

Egyébként kifejezetten [Ezzel] szemezek nagyon.
Már beszéltem is a tulajjal.Nem egy takony gyerek..50 év feletti egy másik 5-ös bmw-je is van.
Nagyon korrektnek tünik.

(#56460) whitezo88 válasza Elims (#56459) üzenetére


whitezo88
nagyúr

rossz a link.

Amúgy csinálhatod azt is mint a tesók, veszel egyet, hajtod egy ideig, aztán mikor már kilóg a lóláb, elpasszolod azt veszel egy másikat. Nem véletlen hogy 1-1,6 között vannak... ugyanakkor a 745d-k meg ennek kétszerese, vajon miért...

a videó jó, el is felejtettem.

(#56461) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

M340i-vel ment már valaki, vagy látott már olyat?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56462) Elims válasza whitezo88 (#56460) üzenetére


Elims
veterán

Á,én nem tesóskodom.. :-)

[Ez az] Használtautón is fent van.

Nagyon hosszútávra szeretném.Költenék is rá,igaz,nem évi 1milliót,de karbantartanám.
Sokat vezetek,ezt a bmw-t csak hvégi kirándulóautónak venném.
De ha ezt írjátok,kihagyom.

(#56463) whitezo88 válasza Elims (#56462) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pedig jobb felkészülni. A vidiben szereplőnél is mondták, hogy a tulaja azért adta el mert elege lett a fenntartásából.
a hibamentesség csak púder. Saját példa: megvettem az import LCI E60-at, kívül belül szép, tényleg. Próbakörön semmi, 0 hibakód, hidegen is húzott hang vagy torpanás nélkül, futómű jónak érződőtt, automata váltó is szépen váltott.

Aztán kiderült hogy mindkét termosztát kuka, ezáltal DPF kicsit tömített volt, minden elem szinte gyári, beleértve az akkut (13 év), futómű legnagyobb része is még a gyárban berakott elemekből állt, rugó már kelleténél jobban összeült, és elég hajósan is dőlt, volt gátló ami már el is folyt. De ezeket nem lehetett érzékelni. Láncfeszítő patron tökig kint volt, főtengely szíjtárcsa repedezett volt....

(#56464) szimi57 válasza Elims (#56459) üzenetére


szimi57
őstag

Nagyobb eltérés, max 5%, nem lehet a gyári adattól. Ha igen, akkor ott valami nem ok. Persze nagyban függ a vezetési stílustól, de ez minden autóra igaz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56465) Elims válasza whitezo88 (#56463) üzenetére


Elims
veterán

Az ilyeneket vásárlás előtt nem lehetne kiszűrni?
Simán megérne nekem 20-30e-t ha vki hozzáértő eljönne velem és nagyjából ránézne.Egyetlen intésébe kerülne a kocsi mellett és nem veszem meg.

Szimi: :R
Így ez a kérdés megoldva.
Szeretek kényelmesen,sebességhatárt betartva vezetni.Tudom nyomni neki,de nem szeretem.

(#56466) MoP_FX 57 válasza Elims (#56465) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Még egy realisztikusabb képet festő WLTP-ciklus szerinti fogyasztásadatot is fenntartásokkal kell kezelni, nemhogy a korábbi NEDC-t. A realitás az, hogy a 745i városban inkább 20 és fölötte fog kérni a valós felhasználói mérések alapján, ezekre kell lélekben készülni.

(#56467) szimi57 válasza Elims (#56462) üzenetére


szimi57
őstag

Elvihetsz magaddal valakit, de nagyon sok paramétert kell megvizsgálni ahhoz, hogy pontos képet kapjon az állapotáról. A leírás szerint hibakód mentes. Nem mutatja ki pl. az olajfogyasztást, olajfolyásokat. Ha tele van szeméttel a hűtőradiátor, esetleg valahol szivárog. Rá kell kérdezni az olajfogyasztásra, milyen olaj van benne. Ha 10w60-as, akkor igen csak csipegeti. Benzines motortól nem kell nagyon félni. A futóművet bármelyik vizsgaállomáson bevizsgálják max. 5 e. Akár melyik 2005-ös gyártásút nézed, legyen akár 4 vagy 6 hengeres ugyan ott vagy a kérdésekkel, mint a V8. Vannak olyan eladók, akikre lehet támaszkodni. Úgy tűnik ő ilyen. El kell menni és kedvező benyomás esetén vissza lehet menni egy szakival.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56468) H.Ezredes válasza Elims (#56465) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Szoktunk csinálni vásárlás előtti átvizsgálást de az az igazság inkább lebeszélnélek róla én is ha csak nem hobbi autó lenne amire nem gond ha locsolni kell a pénzt.... Sok 45i motort csináltunk és ahhoz,hogy jó legyen motort teljesen szét kell szedni... Rengeteg pénz ilyet csak a legfanatikusabbak szoktak kérni tőlünk mivel manapság a kocsi árát egy ilyen motor felújítás / javításra kb rátolod....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56469) chess001 válasza Elims (#56462) üzenetére


chess001
aktív tag

Évi egy misiből nincs meg a karbantartása... :))

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56470) Elims


Elims
veterán

Most nagyon kellemetlen érzésem van (nagyon szépen fogalmaztam meg,hogy kibaszott szarul esik amit írtok).Így 40 felett olyan rossz,mint amikor elvesznek vmit egy 5éves gyerektől..,mert már beleéltem magam egy kicsit.

De! Nagyon szépen köszönöm minden egyes karaktereteket!!
"Örülök",hogy beírtam ide.

:R :R :R

Keresek másik kocsit.

(#56471) chess001 válasza Elims (#56470) üzenetére


chess001
aktív tag

Nekem is nagyon tetszik a hetes, de nézegeti drága, használni meg még drágább. Én vettem egy hetesbelsőt és bútorként funkcionál a nappaliban. Win-win.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56472) molnarpeter válasza chess001 (#56471) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Venni kell egy lepattant jobbkormányos darabot, hajtani amíg gurul, aztán elbontani :DDD

(#56473) Highend55 válasza H.Ezredes (#56468) üzenetére


Highend55
tag

Volt egy nagy problemam az autommal maig, de veglegesen orvosoltam, nyugdijazom a regi lampat belole.
Megrendeltem bele uj gyari Hella-ledet.
Szegyen, hogy anno vasarlaskor nem vettem eszre😄
alt="" title=""
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#56474) H.Ezredes válasza Highend55 (#56473) üzenetére


H.Ezredes
őstag

LED az brutal jo 😉 Nagyon jol fog mutatni vele az auto es jol is fogsz latni.

Nekunk meg vegre megerkezett a GT be a cooler

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56475) CharlieDrop válasza Highend55 (#56473) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Van bele LED-es lámpa? Huuuuu

hopp. Megtaláltam. F20-ba csak FL-hez hoz :(

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56476) chess001 válasza molnarpeter (#56472) üzenetére


chess001
aktív tag

Egy lepattantban már nincs benne amiért 7-est vesz valaki. Anno néztem egy E38-at, úgy le volt lakva, hogy bele sem akartam ülni, lógott a beltérben minden... Én egy patika E38-at vennék igazán, egy LS3-as V8-cal, az jó lenne családi kirándulósnak. A BMW V8-ai nem tetszenek. Az E65 külseje a legrondább BMW szerintem. Az F01 is tetszik, az új megint nem.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#56477) Highend55 válasza H.Ezredes (#56474) üzenetére


Highend55
tag

Milyen Gt-be?
Nekem is ez a cooler lett berakva csak ujonnan.
Halogennel szanalmasan szarul lattam sotetben..
Kb ilyen lesz :[kép]

(#56478) Chrys_ válasza Highend55 (#56473) üzenetére


Chrys_
addikt

LCM-t is cserélni kell?

(#56479) Highend55 válasza Chrys_ (#56478) üzenetére


Highend55
tag

Elvileg "Led Steuergerat" kell csak hozza es programozas..
[kép]

(#56480) H.Ezredes válasza Highend55 (#56477) üzenetére


H.Ezredes
őstag

F07 35D. Ez a cooler is teljesen új

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56481) Highend55 válasza H.Ezredes (#56480) üzenetére


Highend55
tag

Iszonyat szivas volt berakni, mi nem bontottuk le az elejet.

[ Szerkesztve ]

(#56482) Chrys_ válasza Highend55 (#56479) üzenetére


Chrys_
addikt

Szerintem nem ennyire egyszerű, mástól úgy hallottam, hogy az LCM sem passzol, ki kell cserélni, ezért ő hozzá sem fogott. De legyen igazad és megúszod ezt a problémát.

(#56483) Highend55 válasza Chrys_ (#56482) üzenetére


Highend55
tag

Holnap beszelek a Bmw szerelommel akkor rola, koszonom, hogy szoltal.

(#56484) majnkopf válasza Skimaster (#56448) üzenetére


majnkopf
tag

köszi a reakciót :R

(#56485) FIREBLADE78 válasza Highend55 (#56473) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Helyes. Led a legjobb. Szép a színe. Gyári festés? Olyan mercis :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56486) Highend55 válasza FIREBLADE78 (#56485) üzenetére


Highend55
tag

Sajnos kozel nem a legjobb mar a Led, inkabb a Laser!
Full gyari szin, (Space grey Metallic)

(#56487) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#56480) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fincsi

Az új Mild-Hybrid motorokat próbáltad már?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56488) Chrys_ válasza Highend55 (#56486) üzenetére


Chrys_
addikt

Valaki lasert rakott az F10-be...

"
BMW F10 Bi-LED/Laser upgrade headlights
Using Bi-LED/Laser from BMW 7 series 740Le + Carbon trim
Custom process time : 3 months
Price : 2500$
"

[ Szerkesztve ]

(#56489) FIREBLADE78 válasza Chrys_ (#56488) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem gyári. Szar ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56490) lali81


lali81
tag

A minap valaki 7est keresett.. Ime 1997-ből egy V12es E38, 750iL :DD [link]
Azért ezzel ma is arrébb lehet állni.

[ Szerkesztve ]

(#56491) MoP_FX 57 válasza lali81 (#56490) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A mellékelt ábra is mutatja, hogy lehet E38-ból szép példányt venni továbbra is, csak megfelelően nyitni kell hozzá a pénztárcát. Egyébként elképesztően bakancslistás ez az E38 V12-vel, bár én megelégednék a normál hosszúságú kivitellel is, azt egy fokkal egyszerűbb elszállásolni.

(#56492) FIREBLADE78 válasza lali81 (#56490) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szopó roller ez is. 370k km. Hiába volt ebben még anyag. Több 100 km-re nem mernék elindulni vele.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#56493) H.Ezredes válasza FIREBLADE78 (#56492) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Az a baj,hogy nem ismered az adott típust ezért írsz ilyen butaságot. Ezek az autók kimennek a világból megfelelő karbantartás mellett. Ennek a motornak a 370E Km a semmi de a váltónak sem.... Volt nem 1 olyan példány amiben 1M Km volt és milliónyiba bőven 500E Km felett és mennek.... De apám se rettegett elindulni az elmúlt 25 évben velük bárhová. Lehet nem is véletlen és esetleg nem rosszak... A motor gyakorlatilag elpusztíthatatlan 1 dolgot kivéve ha nincs megfelelő hűtése hengerfejes lesz pl ha eldurran egy cső és te tovább mész azt nem tolerálja de ezek nyilván ritka esetek....

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#56494) szimi57 válasza H.Ezredes (#56493) üzenetére


szimi57
őstag

Ezeknél az autóknál a karbantartás, még nem azt jelentette, hogy ki kell venni és szét kell borítani az egész motort. A mai motorok, hogy elmenjenek 200-300 e. km-t benyalnak több százezer pénzt. Egy ekkora összeget nem neveznék karbantartásnak.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#56495) breakout123


breakout123
aktív tag

Sziasztok!

Valaki vett már fényszórót az rs-shopról?
Érdekelnének a vélemények. Gondolkodtam sima halogénesben és projektoros angel eyes válltozatban is.

Origin: malysztor

(#56496) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Újabb N kódos Bmw motor adta be a kulcsot. M7. [kép]

(#56497) CharlieDrop válasza whitezo88 (#56496) üzenetére


CharlieDrop
veterán

BIztos, hogy N?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#56498) whitezo88 válasza CharlieDrop (#56497) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ezekben mi mas lenne? Ezek is gyulladnak ki. F32 amennyire latszik...

[ Szerkesztve ]

(#56499) bitpork válasza H.Ezredes (#56493) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom hogy márka idegen vagyok, de remélem megengedsz egy kérdést.
Ezek az új led lámpák tartósságával van már valami tapasztalatod? Mennyire hullanak , javíthatóak-e és ha igen itthon van-e bárki aki csinálja?
Előre is köszönöm szépen a válaszod :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#56500) molnarpeter válasza bitpork (#56499) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] én őket tudom, mint mai színvonalú fényszóró javítók, totalcar velük csinált cikket valamikor (bocs, hogy belevau) :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.