Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Eagl3 válasza MPowerPH (#4100) üzenetére


Eagl3
veterán

Lehet kerül majd egy a családba, mivel ahogy elnézem jóval oclsóbbak használtan mint a nagyobb testvérei. Bár csak 4 henger...

(#4102) Eagl3 válasza MPowerPH (#4100) üzenetére


Eagl3
veterán

M50B20 \ M50B25 ezek e34-be voltak.

(#4103) SpeedR válasza Eagl3 (#4098) üzenetére


SpeedR
őstag

Az E60 520-as valójában 2200cm3-es és 170 pacis.(6 hengeres) Nem egy versenyautó, de elég bele.

BMW001:
E39-be nem raktak M50-est. Egyébként az M50-es talán még az M52-nél is megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#4104) MPowerPH válasza Eagl3 (#4101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem 6? :U És elvileg 2.2 -es... :U Nem biztos. Haver E46 -os coupe -jában ilyen 170 lovas 2.2 -es van, és asszem sorhatos.

Don't Tread On Me

(#4105) Eagl3


Eagl3
veterán

Azt tudom, hogy 2.2-esek ezek a mocik, de csak képen láttam és ott 4 hengert láttam csak. lehet benéztem...

(#4106) MPowerPH válasza Eagl3 (#4105) üzenetére


MPowerPH
félisten

100% hogy hatos. :K [link]

Don't Tread On Me

(#4107) Eagl3 válasza MPowerPH (#4106) üzenetére


Eagl3
veterán

Valóban... ezt jól benéztem akkor. :)

(#4108) MPowerPH válasza SpeedR (#4103) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazad van. M52 a BMW által tervezett motorok között az egyik legmegbízhatóbb. Két ellensége van: a hidegen huzatgatás és a rossz benzin.
A blokkot úgy értem, hogy a blokk anyaga más, azért van az, hogy gyakran megreped. Kódszámban egyezik, igazad van.

Eagl3: de megy az, ha azt akarja az ember. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4109) SpeedR válasza MPowerPH (#4108) üzenetére


SpeedR
őstag

Pedig ugyanolyan aluminium blokk, mint a többi. Csak a löket más.
A felsorolásból kihagytad az elhanyagolt olajcserét. :)

[ Szerkesztve ]

(#4110) MPowerPH válasza SpeedR (#4109) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jajj, bocsánat. Igazad van, olajcsere nagyon fontos. :K 12.000km -nél többet nem jó nekik engedni, de ez használattól is függ. Egy temposabb sofőrnél ez a határ drasztikusan lezuhan. :K
Én pl. 10k -nként cserélem az olajat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4111) Vangelis válasza MPowerPH (#4110) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÉN se szoktam pörgetni amíg nem éri el az üzemi hőmérsékletet, azért nyomott le tegnap is először a vectra:).. de aztán bemelegedett:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4112) 1face válasza MPowerPH (#4068) üzenetére


1face
aktív tag

Eladtam a verdát! :O
Gondolom a gumisod is sok BMW-t hajtott. Az F1-es Good Year-ok akkorát fognak, mint állat! Én tapasztalat alapján veszek gumit, ami a tapadást illeti a legjobbak a Conti PremiumContack-ok voltak, DE az Astra GSi-men! Gumistól NEM kérek tanácsot, mert azt ajánlja amin a legtöbbet kaszál, vagy ami régóta rohad a raktárjában! "Asszimetrikus minta", ja, csak a BMW gyári terpesztése miatt NEM igazán ajánlott!!!

Dragon - más, kicsit költségesebb és (nekem) érdekesebb hobbira cseréltem a BMW-zést! ATV-zek újabban egy Polaris Sportsman 800EFi-vel. Elég adrenalint hoz a "konyhára" ez is.
Viszont, mivel nem csak egy BMW-m volt (5db), megmarad a márkaszeretetem és ha tehetem ismét ezt a márkát fogom választani! A világ legjobb autója!!!

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4113) MPowerPH válasza 1face (#4112) üzenetére


MPowerPH
félisten

:( :( :(

Don't Tread On Me

(#4114) SpeedR válasza 1face (#4112) üzenetére


SpeedR
őstag

Mi van itt ma? Mindenki eladja az autóját...
Én is jókat hallottam a GY F1-ről. Negatívumként a gyors kopás, és a felhangosodó gördülés merült fel a tesztekben. BMW-re lehet hogy tényleg nem a legszerencsésebb a terpesztés miatt.

(#4115) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv.A kormányszervóba milyen olaj kell?Hidraulika?

A logikában semmi sem véletlen!

(#4116) Eagl3 válasza SpeedR (#4114) üzenetére


Eagl3
veterán

Most tudtam jó árban eladni.
Ha várok még vele, akkor az életbe nem megy el és mivel szeretnék egy újabbat idővel ezért megváltam tőle. :)

(#4117) hoby36


hoby36
senior tag

Esedékessé válik a motorolaj csere.Milyen márkát/típust ajánlotok?A szűrő kb mennyibe kerül?E36 320i-be.

A logikában semmi sem véletlen!

(#4118) Gebriel válasza SpeedR (#4084) üzenetére


Gebriel
veterán

faceliftes lökös az milyen vagy mi az :F
Nem szeretem a feketét túl egyszerű szín. :(((

328-nak mennyi a fogyasztása? 10L :Y :Y

Ez tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#4119) 1face válasza Gebriel (#4118) üzenetére


1face
aktív tag

Ez tőled függ! Nálam az 528i 12,8-at evett a műszer szerint átlagban. 4pólusú Bosch-al és direktszűrővel!

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4120) 1face válasza SpeedR (#4114) üzenetére


1face
aktív tag

Az F1 az szimmetrikus mintájú!

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4121) SpeedR válasza Eagl3 (#4116) üzenetére


SpeedR
őstag

Értem, de nekem a szívem szakadna meg ha el kéne adnom az E34-emet.

hoby36:
Szerintem gyári 10w40 vagy Castrol.

http://www.mobilgumi.hu/olaj.htm
A szervóba pedig speciális bele való olaj. Autósboltban tudni fogják a tipus/gyártás alapján.

Gebriel

Ráncfelvarráskor módosították a lökhárító designokat. Sajna nem tudom pontosan, hogy mikor, E46-ban nem vagyok annyira otthon. Ha nem gyárilag ilyen, akkor lehet, hogy a srác csak kicsit újítani akarta az autót, de az is lehet, hogy koccos volt a gép, és ilyet tudtak szerezni.
A fogyasztást majd BMW001 leírja, azt hiszem, hogy neki 28i-je van. Szerintem város kb 12-13, sok dugóval 15+, városon kívül 7-8 lábtól függően.

[ Szerkesztve ]

(#4122) MPowerPH válasza Gebriel (#4118) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem 8,2L -t ír a készülék vegyesben, és lemérve is ennyi jött ki. :) Én nem vezetek annyira "állat" módon mint 1face. :D De azért én se kímélem.ű
A hármas kasznival még kevesebbet eszik, kisebb súly, kisebb a légellenállás, elvileg.
De igen, csak városban 12,5l simán megvan, főleg ha felveszed Bp. ritmusát. Én nagy átlagot írtam. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4123) 1face válasza MPowerPH (#4122) üzenetére


1face
aktív tag

Én ezzel az autóval (E39 528i) a nálam eltöltött 2év 8hónapjával letekertem több mint 90ezer kilómétert, tehát tudom mire képes! Bár nem tudom mit kellett volna tennem a 8 literes fogyasztáshoz! Egy Ford C-Max (nem röhög) lett most helyette, ezzel az autóval a kompjúter szerint 9,8 az átlagom, pedíg csak 1600-as (persze majdnem ugyan az a tömeg egy picsa gyenge motorral). A gázpedál az arra való, hogy kanyarig full! :D
1etlen 1 kresz szabály van: lakott területen belül 60, mert az még fizethető! :DD

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4124) MPowerPH válasza 1face (#4123) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én tudom. ;] Nem kellett volna minden egyenesben padlóval menni. :DDD Én azt még csak pályán próbáltam 78km -en, fogyit le se írom... :))
Nekem egyszer sikerült 5.9 -es átlagot is hoznom, kb. 200km -en. :K Igaz, hogy 90 -nél nem mentem gyorsabban, és éppen csak megérintettem a pedált kigyorsításkor. :DDD
Olyat soha többet, mert nem erre való. :N

Don't Tread On Me

(#4125) Eagl3 válasza SpeedR (#4121) üzenetére


Eagl3
veterán

Én is sajnálom, elhiheted... :)

(#4126) Gebriel válasza MPowerPH (#4122) üzenetére


Gebriel
veterán

Oké, értem köszi.
Maradok szerintem 320D-nél. Szeretném a vásárlást 2.000.000ft alatt tartani :B
Hol érdemes még eladó BMW-t nézni?

(#4127) Vangelis válasza Gebriel (#4126) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Modort nézed át!!

Elég drága a javítása:(, én is azért nem vettem traktor motorosat.

Mondjuk alig találtam benyásba 320i-t:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#4128) SpeedR válasza Gebriel (#4126) üzenetére


SpeedR
őstag

hasznaltauto, expressz, esetleg bmwpower.hu

Ha lehet akkor inkább magánszemélytől vedd, mint kereskedőtől.
Esetleg ezek?:
link1
link2
link3

[ Szerkesztve ]

(#4129) dragonfx


dragonfx
veterán

Na akkor megpróbálóm összefoglalni :C

Sajnálóm hogy ketten eladtátok a bömiteket.
carstyling showra el kéne menni de kevés esély van addigra rendbevágoma gépet.

Az m50 és m52es mocik is faintoska ninbcs velük gond az 52es tán jobban fogyaszta dual vanos miatt.

e46ból és tuti 320i.t vennék.m-packosat.A 320d.vel ha bexarik sok gond tud lenni és fogyiba se éri meg.

nekem űgy tünik van 1 kisebb gond a hűtéssel, de egyenlőrenem biztos.
amugy megyeget az auto, és pesten beeszi a 11-12öt..nem tok mit kezdeni vele.

fekete rácsot beraktam, meg +2 égőt az AE.s fényszóróba fain lett majd dobok képet ha tudok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4130) Gebriel válasza SpeedR (#4128) üzenetére


Gebriel
veterán

Az első tetszik. :)

Többen említitek, hogy inkább 320i mint 320D miért??? Csak annyival, hogy ha a D elromlik drágább az alkatrész :F

(#4131) dragonfx válasza Gebriel (#4130) üzenetére


dragonfx
veterán

meg a hang :K 6henger.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4132) SpeedR válasza Gebriel (#4130) üzenetére


SpeedR
őstag

Igen, a mai CR dizelekhez elég drága minden. (tehát nem csak a BMW-khez) Meg egy feltöltéses motor nyilván érzékenyebb is valamennyivel, mint egy sima szívó.
Ha sokat kell menned (évi 25e< km), akkor viszont simán visszahozza a megspórolt üzemanyagon az esetleges meghibásodásból eredő költségeket.

(#4133) Gebriel válasza SpeedR (#4132) üzenetére


Gebriel
veterán

Havi 2500-3000km leszoktam vezetni.

6henger na meg a hang, ez kárpótolná a disel előnyeit :F

Ő?

(#4134) lorcsi válasza SpeedR (#4128) üzenetére


lorcsi
veterán

kicsit érdekes hogy a középsőnek J a rendszáma :U

(#4135) SpeedR válasza Gebriel (#4133) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha ennyit mégy akkor egyértelmű, hogy dizel kell neked, ha "spórolni" szeretnél.
A linkelt autón elég keményet húztak a chippel. Ekkora teljesítmény emelés már lehet, hogy megviseli a gépet, mert nem erre lett tervezve. A tuning index (2. kép), az ültetés és a cserélt kipufogó-vég is felvethet néhány kérdést. A km futást sincs feltüntetve.

lorcsi:
Szerintem az lehet a magyarázat, hogy tulajváltáskor új rendszámot kértek rá. Esetleg külföldről hozták be 2004 után...

[ Szerkesztve ]

(#4136) MPowerPH válasza Gebriel (#4133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vegyél diesel 1 -es Golfot, mert az az autó... ;] Legalábbis egy vicces gyerek szerint a WV totyikból. Jót mosolygok a naívságán a srácnak, valami álomvilágban élhet. :DDD Dehát, mindig voltak ilyen emberek, nem tudják mire is való egy autó. :(
Ejj Dragon, Te mindig az ilyenekből maradsz ki. :))

Don't Tread On Me

(#4137) dragonfx válasza MPowerPH (#4136) üzenetére


dragonfx
veterán

megesik mert én a kocsival vagyok elfoglalva :K :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4138) Gebriel válasza SpeedR (#4135) üzenetére


Gebriel
veterán

Tuning index miért lenne baj :F ...ha valaki szépíti a járgányát az mér kérdőjelez meg bizonyos dolgokat?
Kipufogó dob is egy alap tuning, nem de?

(#4139) SpeedR válasza Gebriel (#4138) üzenetére


SpeedR
őstag

Önmagában nem baj, de erről az autóról nekem az jön le összességében, hogy valaki fittizni szertett volna vele. A kipuff dob alap tuning, de én a gyárinál BMW dobnál jobbat még nem láttam, csak hangosabbat.
De lehet, hogy jó az autó, így monitor nélkül 5 kép és 4 sor leírás alapján nyilván nem lehet ezt megállapítani.

[ Szerkesztve ]

(#4140) SpeedR válasza SpeedR (#4139) üzenetére


SpeedR
őstag

...monitor mögül...

(#4141) Eagl3 válasza Gebriel (#4138) üzenetére


Eagl3
veterán

Azok az autók amiken ilyen "tuning" cuccok vannak, általában nem kíméletesen vannak használva. Persze ez nem jelenti azt, hogy rossz az autó, de nincs olyan állapotban mint a full gyári kinézetű, végig garázsban tartott, családban 2. autóként használt kocsik.

Szerintem a gyári BMW a legszebb, nem kell arra csicsa index meg világítós kutyafasza szélvédőmosó spriccelő...
Srác aki megvette az autómat mondta, hogy már készül rá körbe a spoiler :F
Kíváncsi vagyok mikor találok róla neten képet... szegénykém :D

(#4142) Eagl3 válasza SpeedR (#4139) üzenetére


Eagl3
veterán

"...de én a gyárinál BMW dobnál jobbat még nem láttam..."

Egyetértek, de mikor az enyém, alól kirohadt a gyári dob és a kipufogós megnézte a szemem előtt, hogy mennyi lenne a gyári dobot megrendelni, inkább kapott egy szép kés csövű sportdobot. Pedig ez sem volt olcsó...

(#4143) dragonfx


dragonfx
veterán

azé béke van elég minőségi dobnak tűnik...de kétségkívül az optikai és belső tuning is nem kíméletes hasznlatra utal..plusz ugye mindez 10 éves dízel ki tudja hány ekm.rel....ezeken kívül tökéletes.Ha benyás lenne azt mondanám vedd meg azonnal.de mondjuk 151ből nem cisnálnak 177et....de 137ből se 177...ugy hogy ne legyen gondja valami később.
Spanom haverjának chippelt 320d.je van....ő azt mondta 150 lovas verzsőnből csináltak neki 175öt...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4144) MPowerPH válasza dragonfx (#4143) üzenetére


MPowerPH
félisten

150 -ből 175 tádéénél nem is sok. :U Az még kímélő üzemmód.

Don't Tread On Me

(#4145) SpeedR válasza MPowerPH (#4144) üzenetére


SpeedR
őstag

De 136-ról 177-re emelni az már +30%.

Eagl3:
Tökéletesen egyetértek azzal amit leírtál. Én is így gondolom.
A kipuffos témához csak annyit, hogy az enyémen gyári 15 éves dob van és makulátlan állapotú... Nehezen tudom elképzelni, hogy ezen a fiatalabb E46-on azért kellett cserélni, mert a gyári kilukadt.

(#4146) dragonfx válasza MPowerPH (#4144) üzenetére


dragonfx
veterán

sok az hidd el.
nem 10-20e után lesz sok....
hanem majd 100e-120e után mert előbb lehal valami...turbócsere 400k asszem például.megazért a nyomaték is eléggé ugrik...és akkor már a hajtás, kuplung is veszélyben....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#4147) Gebriel válasza SpeedR (#4139) üzenetére


Gebriel
veterán

Félreértések elkerülések véget. Azért kérdezek mert nem vagyok járatos a témában és Ti jobban tudjátok, ezért is jöttem be információkért. Nem kötekedésből.. ;)

Van pár favoritom, közte az első linked is :)) bár 200k-val több mint amit szánék rá, de ha ez az ára, hogy "hibátlan" BMW-t kapjak, bár kérdés ennyi pénz ráfordításával egy másikat is "helyre" tudok hozni?
Illetve tetszik Ő is ez se rossz szerintem.

Szerk:
Igaz nem ide való a másik típus ami tetszik A6 2400-2800cm2 V6, még erősen gondolkodom.
Bár a BMW-t talán közelebb érzem magamhoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#4148) MPowerPH válasza dragonfx (#4146) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dragon, akkor olvasgasd a hozzászólásokat a VW -es totyikban. Kérlek szólj hozzá, mert valaki nincs tisztában a dolgokkal de erősködik. Azt hittem téged senki se überelhet, de ha szoktak néha szídni, akkor nem jogos... Azok után a hozzászólások után főleg nem...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4149) Gebriel válasza MPowerPH (#4148) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, hogy megpróbálod meggyőzni.
Hisz míg Te az Te aláírásodba hiszel addig ő a saját típusát szereti.
Jó srác Ő, kár vitatkoznotok. ;)

(#4150) SpeedR válasza Gebriel (#4147) üzenetére


SpeedR
őstag

Ezek jónak tűnnek így első blikkre. A középsőn nem gyári a felni, és mintha nem lennének meg az első ködlámpái, de lehet hogy csak a kép csalóka. A fekete nagyon elegáns ezzel a bézs bőrrel. Pozitívum az is, hogy nem bp-i. Az elején mintha lenne néhány kavics felverődés, de lehet, hogy csak kosz.
Javaslom, hogy minél több autót nézzél meg személyesen, és nem kell rögtön az elsőt megvenni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.