Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Kellemes Karácsonyt Mindenkinek !

(#28602) stickermajom


stickermajom
addikt

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

(#28603) mdani01


mdani01
aktív tag

Boldog Karácsonyt a topiklakóknak! :)

iPhone 6S SpaceGray

(#28604) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves fórum társnak :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#28605) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :)

(#28606) vbarbara715


vbarbara715
csendes tag

Kellemes Ünnepeket minden kedves (és nem kedves) márkatársnak/szimpatizánsnak! :)

BMW 320d Touring E46 - iPhone 6S Plus 64GB White - Samsung Galaxy S6 Edge Platinum Gold 64GB

(#28607) Hikvision


Hikvision
senior tag

Kellemes karácsonyt mindenkinek!
Van olyan fórumtárs aki épített be Dension 500BT-t E90-be a gyári cd tár mellé? Elvileg minden korrektül be lett kötve, de sehogy nem kapcsol be, a kék led nem világít rajta, nem is csinál semmit. Tápot megfelelően kap, az optikák is jól vannak bekötve, de meg se moccan....

20 éve a PH-n.

(#28608) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Itthon vett már valaki Meyle HD lengőkarokat E46-ba? Az ismertebb webáruházakban nem találom, mindenhol helyettesítő terméket javasolnak.

(#28609) Viszlát


Viszlát
addikt

Hát ez... ez valami gyönyörűséges. :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28610) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

E60/E61-el dizel frontról mik a tapasztalatok kizárólag kézi váltós persze.
Most e39 után majd egy pár év múlva arra cserélném.

(#28611) Skimaster válasza ADAM1337 (#28610) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nem rosszból,de még fel sem melegedett az e39 ülése a selyhajod alatt, de már másra gondolsz... Egy-két év még odébb van,addigra lehet nem is akarsz többet BMW látni sem.... :Y

(#28612) szőröscica válasza ADAM1337 (#28610) üzenetére


szőröscica
addikt

Elég tág a dízel front a 20d-től a 35d-ig. :DDD

Titkos tipp a 3 literes 25d. Hat henger, ~200 csataló, így azért megy is, de nincs kihegyezve, valószínűleg nem belsősáv takarításra vették.

És ilyet nem illik kézi váltóval venni: kavargasd a levest egy sportkocsiban, de egy dízel ötös minden, csak nem az. Sokkal jobb automatával. ;)

(#28613) Skimaster válasza szőröscica (#28612) üzenetére


Skimaster
senior tag

Maximálisan egyetértek..... Dízel csak automata váltó....

(#28614) ADAM1337 válasza szőröscica (#28612) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen az lemaradt, 25d/30d-re gondoltam.
Azért gondoltam csak kézire majd, mert az automaták nem annyira dinamikusak.

De meglehet győzni, ha tényleg ennyivel jobb az automata.

[ Szerkesztve ]

(#28615) KINKY_007 válasza ADAM1337 (#28614) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Közúton felesleges a kéziváltó szvsz, az automata sokkal kényelemesebb és az újak már szinte többet se fogyasztanak, nem is lomhák...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28616) Skimaster válasza ADAM1337 (#28614) üzenetére


Skimaster
senior tag

Miből gondolod, mennyit vezettél automatát? Főleg az újabbak... Átrakod S-be és mint a bolond úgy megy, és 1000x kényelmesebb.

(#28617) ADAM1337 válasza Skimaster (#28616) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Vezettem, de tény hogy évjáratban régebbieket 1995-2004.
Volvo S80-at, e39-et is.

De mindenesetre ha tényleg ennyire jók, lehet majd automatával bepróbálkozok.
Ezek mennyire érzékenyek a váltó olaj cserére, mondjuk egy 2006-os E60 525d.
Mi az ajánlott ciklus ?

(#28618) Skimaster válasza ADAM1337 (#28617) üzenetére


Skimaster
senior tag

60 ezret elbír...

(#28619) ADAM1337 válasza Skimaster (#28618) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszönöm,
Amúgy is nézegettem, tegnap m3-mon egy ilyen E60 al haladtam elég jól törte az utat, de nem volt rajta jelzés.
De a következő biztosan dízel lesz, tetszik a nyomatékossága.
Addig is gyűröm a mostanimat, amivel elég jól megvagyok elégedve.
A hétvégén 566km-et mentem komp szerint 9,4L-es fogyival, ami ha azt nézzük egész jónak mondható a tempohoz képest, bár lehetett volna 8,5L is.(BP-Fót-Debrecen-BP)

(#28620) KINKY_007 válasza Skimaster (#28618) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Úgy tudom, hogy lifetime olaj van bennünk a BMW szerint, de olyan 100-150e kmként érdemes lecserélni.

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28621) Möhe válasza ADAM1337 (#28610) üzenetére


Möhe
addikt

Az okosak szerint, a face 35d-re érdemes koncentrálni e60-ból. Én biztos nem fogok e39-ről e60-ra váltani. F széria esélyes,de még nem mentem vele. Szerintem te sem fogsz 1-et lépni,ha nyugton tudsz maradni. :U

(#28622) ADAM1337 válasza Möhe (#28621) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kipróbálom úgyis az e60-ból több motor variációt, most kezd esni az ára.
Kíváncsi leszek majd a piacra 2-3 év múlva, szerintem addig meg lesz úgyis.

(#28623) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Csak én kacsingatok vissza az időben?! :B
E34 530i V8-ra nagyon kiváncsi vagyok, kár hogy nagyon el van szállva az ára, pedig az E39 mellé lehet beállítanám tesónak ;]
E39 540i is mozgatja a fantáziám, főleg mióta megvan havernak, persze ezek szigorúan manuálban.

Haver 13 littyóval jár most konstans, és szereti azért megmutatni, hogy 8 kis kübli dolgozik a gépben. :DDD
Kár hogy automata, de azért így is komoly a gép.

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#28624) Möhe válasza ADAM1337 (#28622) üzenetére


Möhe
addikt

H. Ezredest kérdeztem amikor náluk jártam pár hete, akkor ugyan erre kérdeztem rá,és ő pont azért venné a 35d-t (csak a modelfrissítettet verziót) mert hiába a 2 turbó és egyéb többlet ami hibaforrás lehet. A tapasztalat az ,hogy jobban össze van téve a húzott motor mint az alap.
Sajnos nekem még mindig az a benyomásom,hogy így nem M-es külsővel,még mindig sokan megfordulnak utánam. Relatíve kevés szép külsejű/ápolt e39 van a környezetemben,lehet ezért is.
Sok C típusú egyén meg e60ból száll már ki,nem merciből.

(#28625) 5423r válasza Möhe (#28624) üzenetére


5423r
tag

Sziasztok,

H. Ezredeshez elérhetőséget lehetne kérni?
Látom, hogy ő is itt van, de szerintem akár érdemes lehetne a szervizt az összefoglalóba is betenni.

Bocsánat, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#28626) ADAM1337 válasza Möhe (#28624) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát az enyémen is itt-ott javítgatni való, de csinálgatom szép sorjában.
Huzatokat rendbe rakatom, nyáron kap M6 felnit és sötétítést.
Nekem M-es a futóművem, nekem nem jön be vegyes használat van és eléggé kemény az az igazság, bár lapul 180 felett kell csak jobban fogni a kormányt addig pille.
Igen sajnos sok C-t látok E60-ból én is kiszállni, azok meg forintosodnak a szervizen. :W

(#28627) stickermajom


stickermajom
addikt

Faceliftes E46-nál van különbség a Coupe és a Touring/Sedan lámpabúra között? Találtam egyet jó áron, amire azt mondja az eladója, hogy mindegyik faceliftesre jó, de nem vagyok 100%-ig biztos magamban.

(#28628) Cxgrav válasza ADAM1337 (#28626) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szvsz az M6 felni az e39-nek nem áll jól, de ez csak az én véleményem
Viszont az e60 M5 felnivel, na az már döfi :DDD

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#28629) -KP- válasza Möhe (#28624) üzenetére


-KP-
addikt

fényképet kérhetnénk? akár privátban is.

dízel vagy benzines e39-ed van?

(#28630) CharlieDrop válasza Möhe (#28624) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, jó az a 35d, csak amikor el kell kezdeni cserélni a turbókat, injektorokat, motortartó bakokat, termosztátokat, simán elmehet egy ilyen műveletre úgy egy millácska ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28631) MPowerPH válasza CharlieDrop (#28630) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert kellene cserelni a turbokat? Sima mezei turbo van benne, ami a legigenytelenebb darab, mig a 30,25,20D -ben valtozo geos van, ami akar fele annyi ido alatt is leterdel. Nem is nagyon hallani olyanrol, hogy meghal a turbo a 35D-en, mig a 30D-k azert hullanak. En is csak azert gondolkoztam el a felujitason, mert a 2db kb. 120k lenne, es egyebkent is szet lesz az auto szedve elol a vakumcsovek miatt.

Injektorok nem elromlosak, ez nem Audi. De pont az injektorok, motortarto bakok, termosztatok ugyan annyiba kerulnek, mint pl. a 30 vagy 25D-hez. Rendes gazolajat kell tankolni, meg cserelni az olajat idoben, es nem lehet vele problema.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28632) CharlieDrop válasza MPowerPH (#28631) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mindig készülj arra, hogy mi az a kiadás ami a legnagyobb. Nem mondtam, hogy elromlós, de el tud romolni. Láttam szétszedve 35d-t aminek tényleg millió lett az anyagköltsége...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28633) MPowerPH válasza CharlieDrop (#28632) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy 25D/30D ilyen teren sokkal rosszabb, minimum ugyan annyi a fenntartasuk. Nekem ha leterdelne a turbo, akkor most itt ebayen megtudnam hozza venni mindkettot, gyari felujitottat maximum £600 -ert, meg adnom kellene a rosszakat pluszban. Ez igy meg mindig csak 260k. Viszont erre nincs nagyon pelda... Ellenben 30D -nel bizony azt is bele kell kalkulalni, hogy turbot kell cserelni. Es akkor a lancot mar meg sem emlitem.... 35D a legkevesbe erintett, 20D majdnem biztosan cseres, es a 30D -nel is nagyobb az esely, hogy szakad. Na, annak a csereje tenyleg koltseges dolog.

Tehat amit irsz, az ugyan ugy ervenyes a 20,25,30D tulajokra is. Az injektor mindegyikbe ugyan olyan draga. De tovabbra is fenntartom, hogy az nem fog elromlani, ha nem pancsoltat tankolsz. A fektarcsakon, meg a par meter vakumcsovon kivul semmi nem dragabb a 35D-hez, mint a 30D-hez.

A kerdes, hogy kitudja e az ember fizetni a tobbletet. Mert 30D-t mar azert talalsz eleg jo penzert, mig a 35D-re azert ra kell fizetni.

Szervizelni meg mindegyiket kell, mert van bennuk km, es kopnak. Nem elromlosak. Nekem mar megvan tobb mint 2 eve, de meg nem volt baja. A km allas miatt nagyon sok dolgot kell(-ett) rajta cserelni, de ezt ugyan ugy meg kellett volna csinalnom akkor is, ha egy kisebb motor van elol. De igy is a ket nagyszerviz koltsege mindennel egyutt 1 millio alatt marad, pedig a fel auto ki lett cserelve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28634) CharlieDrop válasza MPowerPH (#28633) üzenetére


CharlieDrop
veterán

stimt, km állás.

Itthon mire valaki megvesz egy 35d-t simán 3-500 ezer van benne, vagy több, persze simán lehet, hogy eladnak kevesebb km-vel is, de ugye annak ára van....

amiket írtam, az minden autóra igaz, persze lehet nem 1 millát kell rálocsolni...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28635) MPowerPH válasza CharlieDrop (#28634) üzenetére


MPowerPH
félisten

A problema inkabb ott van, ha az auto nem kap megfelelo szervizt. A 260k km egyebkent meg lehet jobb is, mintha az ember 170-180k km -le venne. Az osszes dragabb kopoalkatresz csereje olyan 200k km-nel lesz eloszor esedekes. Tehat ha gondos a tulaj, akkor a tobb km-el egy olyan autot veszel, amin kevesebb dolgot kell cserelni. Ez persze tenyleg csak akkor igaz, ha a tulaj odafigyel, nem garasoskodik.

Don't Tread On Me

(#28636) CharlieDrop válasza MPowerPH (#28635) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezzel egyetértek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28637) #35104512 válasza Cxgrav (#28623) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem csak te, nekem az e34 vonalnál megállt a bmw, volt már e21, e30, e34 (jelenleg is ez utóbbiból van egy 30v8), nekem már az e39 sem olyan, így nem is kellene, az újabbak meg főleg nem, hiába, régimódi vagyok :)

(#28638) Möhe válasza MPowerPH (#28635) üzenetére


Möhe
addikt

Amire majd váltanék az jelen állás szerint f10/11, a gyerek miatt esélyes a kombi vonal! Nyaralásra bicikli,egyéb kis dolgai , meg getzi mód tetszik :DDD .
Csak hogy ezekből egy jó 5-7 év múlva kinti beszerzésből egy 35i-t milyen állapotban lehetne beszerezni. Dízelt utólag átgondolva nem vennék. Benzinesből is a turbós is böki a szemem, de a 4 hengeres 28i az nagyon elba..ott egy dolog.
Mennyire üli szét Jürgen/Hans az ilyen motoros kivitelt, és mennyire költ rá ha már megvette.

Amúgy én a 2/3 számú tulajt tartom a kocsi ellenségének aki még kihúzza az első tulaj által első nagyobb szervíz nyujtotta biztonságot. ( ez ugye km függő ) Aztán szembesül hogy van fenntartási költsége a vasnak. De szinte ziher hogy a 4. tulajnál van hellyel közzel ismét törődve. Már ha úgy 180-200k körül jár a kocsi. Vagy inkább 300.
Rosszul látom?

(#28639) BossBoss


BossBoss
őstag

Urak! E46hoz milyen fekbetetet ajanlott valasztani?! Bosh, brembo, vagy van kimondottan bevalt tipus? Koszonom!

(#28640) stickermajom válasza BossBoss (#28639) üzenetére


stickermajom
addikt

Én Textart használok tárcsának és betétnek egyaránt, meg vagyok vele elégedve.

(#28641) pityeszka válasza BossBoss (#28639) üzenetére


pityeszka
őstag

Sorrendben gyári, ate, brembo.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#28642) H.Ezredes válasza BossBoss (#28639) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Gyári , ATE ,Textar

(#28638) Möhe

35i-t hanyagold :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#28643) Möhe válasza H.Ezredes (#28642) üzenetére


Möhe
addikt

:O
erről ennyit,dezsőt meg nem szívesen...újra

(#28644) szőröscica válasza Möhe (#28643) üzenetére


szőröscica
addikt

Marad a vényóc :(

(#28645) Cxgrav válasza Möhe (#28643) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Mi baj a 30d-vel? Nicht genug Drehmoment? ;]

Picture me Rollin' by 2pac

(#28646) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Kedves barátunknak ma mentünk autót venni. Azért hiába a nagy szöveg a hirdetésnél kell foglalkozni az autóval.... :DDD De persze nem rossz az alap.

[link]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#28647) Möhe válasza Cxgrav (#28645) üzenetére


Möhe
addikt

Aham :DDD

Autóvillamossági vagy olyasmi nyűgöm van/lesz!

A webastómat Misiék kicserélték/felprogramozták, de az utólagos riasztóm (ugye a beszereléskor nem volt állófűtés) beriaszt ha időzítve indul! Telestarton gondolkodom a webasto mellé, de jelen esetben kiba$*ok magammal ha nem kezdek ezzel a dologgal valamit!
Kinek mi az ötlete hogy ne riasszon de üzemszerű legyen a webasto?

(#28648) -KP-


-KP-
addikt

sokszor olvastam, hogy az e39 ennyivel meg annyival nagyobb, mint az e46. mármint a beltér. valóban annyival nagyobb lenne? megnéztem a méreteit 30centivel hosszabb az e39 mint az e46. kívülről egyáltalán nem tűnik annyival tágasabbnak, főleg nem hátul. igaz nem ültem még e39-ben. az a 30centi ennyit számítana?

(#28649) erikke17


erikke17
őstag

Ilyen, hogy lehullik az első hó "jövőre" és kimenni kicsit csúszkálni E39 530dA-val mennyire nem szereti a váltó? :D Tényleg nem kínozni csak egy picit, hogy mit bír és hogy viselkedik a vas :) Nagyon gyalázná váltót?

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28650) Skimaster válasza -KP- (#28648) üzenetére


Skimaster
senior tag

A külső méret alapján nehéz következtetést levonni,nekem volt e39 sedan,most e46 kombi van,hát bőven szűkösebb a hely bent,és inkább hátul,de elöl is...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.