Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Igazából én "turboellenesebb" vagyok, szeretem kihúzatni a motort, főleg egy sorhatost... Az élet amúgy is 5000 felett kezdődik! :-)

Viszont az E90 elég jól tartja az árát, ez alatt azt értem, hogy 4-5-6 évesen is elég drágák.

330i lenne az igazi, de az nagyon ritka, és ha van elég drága is...

Illetve még nem találtam ki, hogy E90 lenne a jobb választás kp-ra, viszont így a szervíz kérdéses, vagy pedig egy F30 hitelre, mondjuk még pár év garival... Ezért próbálom körbejárni, hogy mekkora rizikó mondjuk egy 325i, vagy 330i 7-8 évesen...

(#28102) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Kicsit "élménybeszámolok", ha elbírja a topic. :)

Év elején vettünk egy 2003-as E39-es patent 525d-t, H.Ezredes kezeire bíztam, de most nyáron több ezer km-t beletéve (horvát, svájci utak) éreztem, hogy valami nem százas az erővel. Kicsit túlléptem a megbeszélt szerviz limitet, de még időben elvittem az Ezredeshez és benne volt a pakliban a turbo hiba... Bontott 100-ért vagy új 400k-ért, nem voltam boldog... Végül szisztematikusan az olcsóbb részek felől kezdve két nyomásszabályozó szelep és egy légtömegmérő cserével sikerült megúsznom. H.Ezredes édesapja kicsit finomhangolta a chippet, hogy a turbot kímélje és gyakorlatilag sikerült megmenteniük (egy darabig) a turbómat.
Nem tudom ti jártatok-e így, de én amikor a turbócsere szót meghallom, ver egy extrát a szívem, így nagyon hálás vagyok nekik, ezért gondoltam be is írok. Mellette megvolt az olajcsere, meg most váltóolajat is cseréltünk, újra patent a kocsi, 280 ezer km-rel az órában és úgy ugrik, mint egy 193 lovas 30d, ha nem jobban. :))
Természetesen manuális! ;)

Szóval itt is megköszönném H.Ezredes munkáját, köszönöm papa! :R

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#28103) Tsebacsi válasza Stehe (#28101) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is F30-ra hajtok éppen, csak sajnos árban nem találok megfelelő 328-at, de még 320d-t se :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28104) -v- válasza TheProb (#28044) üzenetére


-v-
addikt

Nem neztem meg, csak az arat meg hogy "gyonyoru" ... ha jo E46-ot akarsz venni az 1.5m+ de inkabb 2 korul

(#28105) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv, Tuti, hogy amatőr kérdés, de akárhányszor nyálaztam át az iDrive menüt sehol nem találtam meg, hogy hol lehetne párosítani a telefont az autóval bluetooth-on. Google se a barátom, egyértelmű dolgot nem találtam, ezt látom a menübe a bluetooth, illetve a telefon résznél:

E90 '06 325Xi

[ Szerkesztve ]

20 éve a PH-n.

(#28106) MPowerPH válasza Hikvision (#28105) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fu, nagyon egyszeru dolog. Telefonon kell a parositast vegezno. Youtube-on talan talalsz tutorial videot.

Don't Tread On Me

(#28107) KINKY_007 válasza MPowerPH (#28106) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Most akció van a konira:
Kárászy-éknál

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28108) Hikvision válasza MPowerPH (#28106) üzenetére


Hikvision
senior tag

Igen az úgy nyilván logikus lenne, de a telefon nem találja az autót, egyik telefon se.

20 éve a PH-n.

(#28109) Gsx-rr válasza Hikvision (#28108) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A kép alapján nincs bekapcsolva a bluetooth az autóban.
Amúgy párosítani az Info-beállítások alatt tudsz.

(#28110) Hikvision válasza Gsx-rr (#28109) üzenetére


Hikvision
senior tag

Hát ezaz, hogy nincs bekapcsolva, de hol lehet bekapcsolni akkor?

20 éve a PH-n.

(#28111) Gsx-rr válasza Hikvision (#28110) üzenetére


Gsx-rr
veterán

És ha nincs bluetooth modul a kocsiban?
És ha ott amit az alsó kép mutat ott rányomsz?

[ Szerkesztve ]

(#28112) Hikvision válasza Gsx-rr (#28111) üzenetére


Hikvision
senior tag

Elvileg kéne legyen, hiába nyomok rá, nem csinál semmit.

20 éve a PH-n.

(#28113) Gsx-rr válasza Hikvision (#28112) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Holnap délután ránézek a barátnőm kocsiján.

(#28114) Hikvision válasza Gsx-rr (#28113) üzenetére


Hikvision
senior tag

köszi

20 éve a PH-n.

(#28115) Gsx-rr válasza Hikvision (#28114) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elvileg a csomagtartoban felszeded az also karpitokat es ott van a bluetooth modul.
Kijavit majd valaki ha nem jol tudom.
Helyedben megneznem azert.

[ Szerkesztve ]

(#28116) MPowerPH válasza Hikvision (#28112) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most mindjart kimegyek es megnezem, hogy hogy is szoktam magam bekapcsolni. Bar ha emlekeim nem csalnak, akkor automatan on, mert a telo egybol megtalalja.

Don't Tread On Me

(#28117) Hikvision


Hikvision
senior tag

Köszi mindenkinek, VIN alapján elvileg kéne lennie.:

Type code VD11

Type 325XI OL (EUR)

Dev. series E90 ()

Line 3

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine N52

Cubical capacity 2.50

Power 160

Transmision ALLR

Gearbox AUT

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery LEDER DAKOTA/TERRA (LCB8)

Prod. date 2006-02-28

Order options
No. Description
1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

2ME M L.-A.W. DOUBLE SPOKE 194 M/MIX.T.

203 ALL-WHEEL-DRIVE SYSTEM

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

302 ALARM SYSTEM

319 INTEGRATED UNIVERSAL REMOTE CONTROL

337 M SPORT PACKAGE

358 CLIMATE COMFORT WINDSCREEN

4AD INTERIOR ALUM. LENGTHWISE FINE

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

441 SMOKERS PACKAGE

459 SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

470 CHILD SEAT ISOFIX ATTACHMENT

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

521 RAIN SENSOR

522 XENON LIGHT

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

544 CRUISE CONTROL WITH BRAKING FUNCTION

563 LIGHTS PACKAGE

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

620 VOICE INPUT SYSTEM

644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF.

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS

677 HIFI SYSTEM PROFESSIONAL

710 M LEATHER STEERING WHEEL

715 M AERODYNAMICS PACKAGE

760 INDIVIDUAL HIGH-GLOSS SATIN CHROME

761 INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING

775 INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE

8SM VIN, VISIBLE FROM OUTSIDE

8SP COP CONTROL

853 LANGUAGE VERSION ENGLISH

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

880 ENGLISH / ON-BOARD DOCUMENTATION

Series options
No. Description
321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

497 CENTRE ARMREST IN REAR

520 FOGLIGHTS

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

20 éve a PH-n.

(#28118) Gsx-rr válasza Hikvision (#28117) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nagy navi miatt evidens. Azert a helyedben megneznem fizikailag a modult!

(#28120) MPowerPH válasza Hikvision (#28117) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elaludtam, baratnom elvitte az autot vasarolni. :o Ha megjon, akkor megnezem Neked, beparositom Missis telefonjaval.

Don't Tread On Me

(#28121) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Odab@sznak. Regen nem tetszett az E34-es... Mara mar megvaltozott a velemyem, bar a belso az tovabbra is sokkal jobb a Mercinel. A Mercibe mar akkor is szerelmes voltam, es ez most sem valtozott. Azert a V12 az V12. :B

Don't Tread On Me

(#28122) stickermajom válasza MPowerPH (#28121) üzenetére


stickermajom
addikt

Én ezen az orosz teszten haltam be.. :D Az a közlekedési mód + 4:25-től a mutogatás.. :DDD

(#28123) MPowerPH válasza stickermajom (#28122) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez LOL. Tipikus orosz.... :))

Saycz: Nah, a kovetkezo a menete. Beulsz az autoba, Communication. Aztan Telephone, majd lekatt, es Settings. Ott van megtalalod, hogy bluetooth communication a felso sorban, azt rakd aktivra.
Aztan telon bluetooth on, klikk, hogy minden eszkoz lassa, majd eszkozok keresese. Ott megfogja talalni az autodat, BMWxxxxx koddal. Ahhoz parositsad. Itt ker egy pin.-t, mindjuk irj be 1234-et. Ha ezt komfirmalod, akkor az auton megjelenik egy uzenet, es keri a ugyan ezt a jelszot. Ott is bepotyogod az 1234-et, majd lekatt a joyal, es confirm. Es elvileg a telod ezutan megjelenik a parositott eszkozok listajaban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28124) Cxgrav válasza MPowerPH (#28121) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Olyan felnim van mint a bömbin :B
Styling 32"

Picture me Rollin' by 2pac

(#28125) Gsx-rr válasza Hikvision (#28112) üzenetére


Gsx-rr
veterán

ez az opció ki be kapcsolható!
Ha nálad nem akkor hardveres gond van.

(#28126) holatran válasza mh197 (#12147) üzenetére


holatran
újonc

Hello,
ugyanez a problémám van. Neked sikerült annak idején végül megoldani. Emlékszel esetleg, hogy mi volt a baj és mi lett a megoldás?
Kardánt már cseréltem és nem oldotta meg a problémát, ez kicsit fájt mert nem volt olcsó mulatság. Szeretnék most tutira menni... : )
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel,
András

(#28127) CharlieDrop válasza holatran (#28126) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egy 5 éves komment

a leírásból diffiszilentek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28128) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok! Egy motorcseres autonal erdemes diagnosztikat vegezni?! Erdemes computerre kotni?! 1999-es e46 318i. Motorja gyonyoruen jar, szerelo latta, kopo alkatreszeken kivul mas hibat nagyon nem latott. Motorba nyilvan nem lat bele. Erdemes vele foglalkozni vagy a motorcsere miatt bajos lehet?! Megvennem mert nincs lelakva es tetszik. Koszonom a valaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#28129) Tsebacsi válasza BossBoss (#28128) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha Megbízható a szerelő és tényleg mindent jónak talált akkor hajrá :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28130) #56573440 válasza BossBoss (#28128) üzenetére


#56573440
törölt tag

egy motorcserét ahogy bármi mást is meg lehet csinálni jól meg szarul is, szerintem az bőven nem kizáró ok.

szerintem nem érdemes hanem kötelező a diag. de nem csak motorcserés autónál.

[ Szerkesztve ]

(#28131) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Fék upgrade:
Mit érdemes csinálni.
Nekem pont hawk betétek vannak elöl, tényleg elég meggyőzőek, de rendesen eszi is a perforált tárcsa őket...
Azért itt egy kicsit elbizonytalanodtam:
Tuning.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28132) MPowerPH válasza KINKY_007 (#28107) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most lattam mit linkeltel. Koszi. :R

Nekem nem kell a szett, ez a 335D-re kulon szabott.
Ellenben megveheto kulon is a 4db, bal es jobb elso, es a ket hatso. Ezek vajon ugyan azok? Mert ahogy nezem, a tobbi modellre nem az a szett megy, ami a 335D-re. Csak a rugo lehet a kulonbseg a szettben, vagy van mas is?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28133) KINKY_007 válasza MPowerPH (#28132) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Külön is lehet venni, eléggé értenek hozzá, küldj nekik e-mailt...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28134) MPowerPH válasza KINKY_007 (#28133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kuldtem. :)

Don't Tread On Me

(#28135) stickermajom


stickermajom
addikt

Létezik, hogy a kis 20dezső traktorom az elmúlt autókímélően hajtott 2500 km alatt (~1200 km autópálya fix 140 hatodikban, 5-600km országút normális utazó tempóval, maradék város kis részt dugóban, nagyrészt 60-70es tempóval éjszaka vagy hajnalban) annyira teleköpte volna magát, hogy most egy-egy erőteljesebb kigyorsítás után egy űrsikló megirigyelné a füstmennyiséget? :DDD 2500km-rel ezelőtt kapott egy felújított turbót még a neppernél (ezért is a kímélő üzemmód), rá pár száz km-re cseréltem megint olajat, meg az összes szűrőt stb.
Alapból nem is füstöl, nincs vele semmi gond, megy ahogy kell, pont tegnap néztem, hogy nincs semmilyen hibakód beírva.
2500 fölé ritkán forgattam,de most hazafele észrevettem, hogy füstöl nagy gázra, ezért elmentem egy elhagyatott útra padlózgatni, egy pár ilyen után abba is maradt a sugármeghajtás. Színét nem láttam az utcai világításnál, de sötétebbnek tűnt. ~5 perccel a leállítás után olyan 0,5-1mm-rel van a maximum alatt az olaj a pálcán. Ez elhanyagolható hiány szerintem, nincs egy deci. Ki kellett csak kormolni? :F

(#28136) szőröscica válasza stickermajom (#28135) üzenetére


szőröscica
addikt

Simán lehet, az én dízelem egy hét ingázás után (300km, amiből 200 a nulláson, 110-el gurulva, a maradék 100 Pesten nem nagy dugókban állva) brutálisan el tud lustulni és kormol is. Jól meghajtom, utána összekapja magát. :)

(#28137) CharlieDrop válasza szőröscica (#28136) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem elég egy nap a városban (kb 10km) és már füstöl az első padlóra, aztán soha többet sem :)

Viszont bosszant, hogy most 9 feletti az átlagom, pedig még MaxxMotiont tankoltam bele...

oké, végül is hatalmas dugóhegyek vannak mostanában errefelé, de ennyit még nem evett

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28138) MPowerPH válasza KINKY_007 (#28133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg is rendeltem. :) Most mar csak hatulra a toronyszilentek, elore a toronycsapagyak hianyoznak, talan lecserelem mind a 4db kerekcsapagyat is.(nincs veluk gond, de azert mar van bennuk km, es egyszer azok is megadjak magukat). Meg a bal turbocso nincs meg meg, vakumcsovek is kellenek a ket turbohoz.

stickermajom: Letezik... Hihetetlen modon el tud lustulni egy diesel, ha kimelve hasznalod. En is amikor munkaba jarok 2 hetig, mashova nem, aztan hetvegen meg indulok kirandulni, csak hapogok, hogy nem megy a gep. Nalam pluszban meg a DPF-nek is ki kell tisztulnia.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28139) BossBoss


BossBoss
őstag

Sracok! Ha a futest nyomatom , foleg a szelvedot fujatom akkor nagyon budos levegot fuj. Nem is tudom megfogalmazni, ilyen olaj/benzin féle szag. Mi okozhatja. Ma cserelunk szuroket. A gep 318i e46. Otlet, tipp?!

(#28140) MPowerPH válasza BossBoss (#28139) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egett olaj?

Don't Tread On Me

(#28141) Möhe


Möhe
addikt

SOS !!!

E39 30dA face dugószettet, dugózott szívósort honnan kitől.
Szét van burítva a gép.....

(#28142) BossBoss válasza MPowerPH (#28140) üzenetére


BossBoss
őstag

Elkepzelheto. Most áll szakinál. Pont olajcsere van. Kivancsi vagyok mit mond. :S

(#28143) fullextra


fullextra
tag

erőteljesebb kigyorsításkor 1-es fokozatban olyan érzésem van mintha rázna az autó hátulja, mintha ellipszis alakú lenne a felni, vagy kipörögne a kerék murvás talajon. A bökkenő ott van, hogy mindezt csak 1-es fokozatban, és csak gyorsításkor, olyankor is amikor amúgy betapad a kerék és nem avatkozik be a dtc.
semmi hang nem párosul hozzá.

2008. e90 330i aut.

ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#28144) BeZol válasza fullextra (#28143) üzenetére


BeZol
őstag

Meleg motornál is?
Nálam is vannak néha fura dolgok, amíg ebben a hideg időben be nem melegszik a motor. Bárhogy kuplungolok, remegve/rángatva tudok csak indulni ilyenkor egyesben (de nem mindig ilyen, ez a vicc az egészben, kb. motorbeindításonként más, furi, talán a klíma/fűtés miatt van), de aztán kb. 3 perc kocsikázás után elmúlik. Mikor tavaly -16fokok voltak, akkor viszont elég sokáig tartott mire abba maradt, és olyasmi is volt, amit te leírtál.
Nekem 6.ban 110ről padlózva van ilyen darálósabb hang hátulról, mintha kipörögne a kerék, gondolom nagy terhelést kap valami, és nem csipázza, de 130felettől már el is múlik a hang.

(#28145) CharlieDrop válasza BeZol (#28144) üzenetére


CharlieDrop
veterán

na, nekem is ilyen remegős bajom van, 10+ fokban, vagy 3 fok alatt kieg fűtéssel nincs gond :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28146) fullextra válasza BeZol (#28144) üzenetére


fullextra
tag

nekem sajnos kimondottan terhelésnél jön elő, 3-4ezres fordulat felett, teljesen olyan érzés mintha csak az abs/ dtc avatkozna közbe, eleinte azt is hittem hogy csak az dolgozik, de aztán gyanús lett amikor teljesen deaktivált elektronika mellett is csinálta. ja és mindezt csak 1-es fokozatban. teljesen bizonyos vagyok benne hogy hátulról jön a darálás, csak abban nem hogy honnan.
Normális ez? nem hinném.

(#28147) Highend55


Highend55
tag

Elkészült pár módositás az autómon,csináltam egy tesztkört vele ~300hp 600NM+
[link]
Youtube feltöltés után sajnos elcseszte a Hd felbontást..

[ Szerkesztve ]

(#28148) Skimaster válasza Highend55 (#28147) üzenetére


Skimaster
senior tag

Kár hogy nem sok minden látszik belőle.....

(#28149) KINKY_007 válasza Skimaster (#28148) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Nappal volt pedig, csak még kicsit kormol... :))

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28150) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy kollégám E90-et keres. Az 1995 ccm-es, 170 lovas benzinmotor mennyire ajánlott?
Ugye nem ez az a blokk, aminek nagyon vékony a hengerfala a hengerek között?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.