Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) CharlieDrop válasza szőröscica (#28746) üzenetére


CharlieDrop
veterán

30i vs 35i az alaphang

a 30i pörgősebb, könnyebb
én 35i helyett 40i-t vennék, ha már v8, szerintem elég jók :)

Amúgy vezettem 35i-t nem sok v8 feelingje volt

meg volt szerencsém 286 lovas dízel v8-hoz azt bírnám nagyon, csak eléggé kehes

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28752) szőröscica válasza CharlieDrop (#28751) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez szép

De kiveszem a kezem a biliből, nem is nézegetem inkább őket, mert még pár hónapig nem aktuális a csere. Majd akkor ráfekszem a témára, de szerintem elég lesz a 30i is, valahol meg kell húzni a határt az élvezet és a pazarlás között.

(#28753) Möhe válasza H.Ezredes (#28741) üzenetére


Möhe
addikt

Féltékeny vagy? :DDD

(#28754) CharlieDrop válasza szőröscica (#28752) üzenetére


CharlieDrop
veterán

egy 30i-t bevállalnék a 18d helyett :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28755) stickermajom válasza szőröscica (#28752) üzenetére


stickermajom
addikt

Na, ezt így bármikor bevállalnám. :C Kár a fehér bőrért amúgy, valahogy az nem az én világom. :(

(#28756) -v- válasza szőröscica (#28752) üzenetére


-v-
addikt

Ez tetszik :K

(#28757) -v- válasza MPowerPH (#28742) üzenetére


-v-
addikt

Na, ezt erre akartam csak félrenyomtam:

(#28741) H.Ezredes :
N52-nek mik a bajai? Az még nem közvetlen befecskendezéses, az olajfogyit hallottam, de az már az M54-nél is volt, ezen kívül olyan nagyon nem találtam vele nyűgöket, mik szoktak lenni?

[ Szerkesztve ]

(#28758) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok!

Van ötletetek hogy miért nem emelhet ki a kuplung teljesen hidegen? Az a problémám, hogy hidegen akad az 1-es és a rükverc, és tegnap tűnt fel hogy teljesen kinyomott kuplungnál, mikor megpróbálom egyesbe tenni és akad akkor mozdul az autó. Ahogy picit melegszik az autó teljesen megszűnik ez a hiba.

(#28759) ADAM1337 válasza Oracle (#28758) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

váltó olaj besűrűsödhet nem, én arra tippelek első körben.

(#28760) erikke17 válasza Möhe (#28738) üzenetére


erikke17
őstag

Köszi, no nem két darabból áll ha az ember igényesen akarja ugyebár :D Nem csak megveszem a lököst lefújatom aztán felteszem :D Szép kis procedúra lesz.

De ha jól értem akkor a fékhűtőnek 2 lehetőség van. 1.körkivágásos, afféle flexibilis csövekkel elvezetve. 2. pedig az eredeti megoldás a gyárihoz hasonló csövekkel?

ADAM1337 - Hát akkor te sem unatkozol :D Bár nem most fogok ebbe bele, először körbetapogatózom meg mire mindent beszerez az ember húúú. Még egyenlőre vannak fontosabb dolgok. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28761) ADAM1337 válasza erikke17 (#28760) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem nem.
De inkább utána járok rendesen, nem akarok gagyit megvenni, meg még más dolgok élveznek prioritást, hátulra most lesz nemsokára brembo féktárcsák és textar fékpofák, aztán a bal első hátsó lengőkar csere az mondjuk nem tétel 25k az egész.
Utána szélvédő kéder aztán az M-esítés elöl, de szép sorjában.

(#28762) Oracle válasza ADAM1337 (#28759) üzenetére


Oracle
senior tag

Nemrég volt cserélve gyárira, meg nyáron is csinálja "hidegen" de ez a bemozdulás csak most tűnt fel.

(#28763) MPowerPH válasza szőröscica (#28752) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sprintmonitor szerint fogyasztasban alig van kulonbseg a 35i es 40i kozott. Szoval akkor mar 40i, ahogy irtak.

Don't Tread On Me

(#28764) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Ezt már láttátok? 730xd

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28765) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek ez a 320d miylen ?
így a képek alapján

(#28766) MPowerPH válasza KINKY_007 (#28764) üzenetére


MPowerPH
félisten

A korites nem fog meg, egyik szar extra sem kellene egy kivetelevel, kulcsot egyenesen gyulolnem. De azok a fenyszorok...egy alom lehet. :B

Don't Tread On Me

(#28767) KINKY_007 válasza MPowerPH (#28766) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Az a kulcs egy plusz telefonszerűség gyak, hívás funkció nélkül. A kivehető tablet okos dolog-az elsőt is lehetne így, könnyű lecserélni, csak univerzális befogatás kéne neki.
Én el tudnék képzelni olyan élethelyzetet, hogy vennék ilyet, bár akkor hátul ülnék...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28768) MPowerPH válasza KINKY_007 (#28767) üzenetére


MPowerPH
félisten

A tablet teren igazad van. Csodalkozom, hogy elore nem tettek bele. Csak erdemes belegondolni, mennyi plusz kabelt, modult megsporolnak ezzel. Csak a toltest, meg a kompatibilitast kell megoldani.

Don't Tread On Me

(#28769) erikke17 válasza ADAM1337 (#28761) üzenetére


erikke17
őstag

Szép lista! :D

Más: Ezt nem tudja valaki mi pontosan? 13573 Gluehanlage Ilyenem van INPA-ban elég régtől nyár óta mióta meg van autó. Az jött le vagy izzító vagy izzító relé. (530d)

De most a nagy mínuszokban gond nélkül röffent első fordulásra 3 nap állás után is. (érdekesség nyáron is vissza tette a hibát, teszteli olyankor is ?) Szóval relé kizárva valamelyik izzító gyertya lenne?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28770) szőröscica válasza erikke17 (#28769) üzenetére


szőröscica
addikt

Szikráztasd meg a gyertyákat egy dróttal, rögtön kiderül, hogy valamelyik rossz-e. Míg nincs nagyon hideg, be fog indulni néhány rossz gyertyával is, de nem árt rendbe tenni. Nálam 380 ezernél is simán indult -17, -18 fokban síeléskor. A bor megfagyott a teraszon, de az autó indult. :)

(#28771) MPowerPH válasza erikke17 (#28769) üzenetére


MPowerPH
félisten

Glow plug or glow plug relay.

Nekem is hasonlo volt, nem emlekszem a pontos hibakodra. Nalam a relay volt a rossz, de biztosra menve az izzitokat is lecsereltem. Bar most hogy igy visszaemlekezek, nekem random dobalta a hibakat a gyertyakra 1-tol 6 -ig, igy kizarasos alapon csak a relay lehetett a gond. Szoval Nalad valszeg a gyertya lesz a ludas. Hany km-el ez elott voltak cserelve? Nem nagy tetel a 6db Beru gyertya bele. :N

joamilestoné: En a rossz relay -el mar -8 -ban nem tudtam, csak masodszorra elinditani. Aztan mikor realizalodott, hogy bizony nagyon nem mukodik az izzitas az auton, es masnap koran reggel mennem kell, de ejszakara -15 -ot mondtak, akkor elkezdtem aggodni. Igy az ejszaka kozepen felkeltem, es elmentem vele 15km-et, hogy reggelre biztosan induljon.(Este fekves elott ugyan ezt megcsinaltam) :D Ugye itt az UK-ban nem tunt fel, mert nincsenek kemeny fagyok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28772) Reverting válasza lorcsi (#28765) üzenetére


Reverting
őstag

Hat... jo nagy kammaer... azt irja nem a lancszakados fajta.... csekkold az alvazszamot... pont az... :)

De ha visszahivasban javitott akkor meg jo is lehet.... kozepes felszeretsegu... kinti flotta auto...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#28773) negro válasza H.Ezredes (#28741) üzenetére


negro
őstag

Turbos motornal nem meglepo de hisz az meg szivo. Nem gondoltam volna azzal is mar baj van/lehet. Ugyan nekem csak sima M52 van de azzal sok gondom nem volt.

(#28742) BMW001

M52-ben eddig en egy fotengely fordulatszam jeladot csereltem, gyertyakat, illetve 300.000km -nel kapott tomites csereket, kisebb "generalt". Kezdett mar fustolgetni. Azota 50 meg bele ment semmi gond azota se. 5W-30 olajjal hasznalom azota. Gyari olajfogyasztasa van. Csere periodus alatt 1 liter.

(#28745) CharlieDrop

M50-et azert szeretik mert vas blokk a vanos nelkulit turbositani konyebb illetve dunat lehet veluk rekeszteni annyi van belole. EWS is nuku. Bar nem tudom ez szamit-e. Sokkal osszetettebb munka es dragabb M52-bol epiteni.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28774) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

A képen szereplő E60-ra szeretnék tavasszal egy másik alufelni garnitúrát és abban kérném a véleményeteket, hogy mennyire érdemes megkockáztatni a 19"-t (most 18-as van), illetve ha 19, akkor abból milyen fajta/típus mutatna jól? Mindenképpen BMW felnit szeretnék (gyári vagy replika, esetleg kétszéles garnitúra). Elsősorban olyasvalaki tapasztalataira, véleményére lennék kíváncsi, aki 18-ról váltott 19-re. Minden érdekelne: ET, gumi, autó viselkedése, stb.) F10-es (M-es) 5-ösök felnije tetszik. Például ez.

A jelenlegi 18-as felnik megmaradnának, csak téli gumit kapnak majd.

Előre is köszönöm! :)

(#28775) lorcsi válasza Reverting (#28772) üzenetére


lorcsi
veterán

nagyjából mik a jelei annak, hogy nem flottás volt kint?

ha behozott az nem zavar..de a flottás már igen

(#28776) Reverting válasza lorcsi (#28775) üzenetére


Reverting
őstag

Alvazszamban az utolso het karaktert nezzd meg a bmw oldalan, es latod h flotta megrendeles resze volt az auto.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#28777) Cxgrav válasza peetmaster (#28774) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Szia!

E60 M5 felnit tennék rá :B
Styling 135

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#28778) szőröscica válasza Cxgrav (#28777) üzenetére


szőröscica
addikt

Én meg nem tennék rá 19-es felnit. Ezekre utakra minek? Csak a komfortot bukod vele, és egy vagyonba kerül.

(#28779) MPowerPH válasza szőröscica (#28778) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert az E92 -vel a 19" sem volt gaz otthon. Akkor az E60-al nem lehet problema. :N Csak ne replica, mert egy nagyobb katyu utan kettetorik. :U Ha mar kell a szep nagy felni, akkor tessek vagy keresni gyarit, vagy nezni mas brand-ek minosegi termekeibol. Ezek a 'minosegi olasz' cuccok egy kalap kakit nem ernek.

Don't Tread On Me

(#28780) peetmaster válasza Cxgrav (#28777) üzenetére


peetmaster
senior tag

Szia!

Igen, néztem már rá olyat is, de nekem igazán az a felni M-Packet-el tetszett csak. :) Mindenesetre az is benne van a pakliban.

joamilestoné: szerintem a komfortérzetet már ezzel a 18-assal is "lelőttem", úgyhogy nem hinném, hogy az az 1" és /35-ös gumi drasztikus változásokat hozna, de pont ezért kértem, hogy ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, ossza meg velem.

BMW001: Rendben. Például ezt sem tudtam, hogy kuka minőségűek az olasz replica felnik. Mivel egyébként sem szeretnék zsír új felniket venni, így van rá esélyem, hogy használtból kifogjak egy jó állapotú, gyári, viszonylag nem túl drágát. Az ár, amennyit szánok rá nem titok: maximum 180.000 Ft (+ persze a gumik). :K

(#28781) stickermajom


stickermajom
addikt

Lassan közeleg a 10 ezres olajcserém (plusz diffi olaj csere) M47TUD20-nál

Gyorsan összeraktam magamnak a pakkot:
Olajszűrő: Mann-Filter
Levegőszűrő: Mahle-knecht
Pollenszűrő: Kiak aktívszén
Olaj: 6L Castrol Edge 5W-30
Diffi olaj: 1L Castrol Syntrax Longlife 75W-90

Ez így rendben van?

(#28782) Cxgrav válasza szőröscica (#28778) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Direkt nem írtam felni méretet, csak típust.
2 dolgot kérdezett, csak 1-re válaszoltam.

Én feltenném a 20"-is.
Főnöknek az A6-on az van. Marha jól néz ki, csak mindent érzel az útból.

Picture me Rollin' by 2pac

(#28783) negro válasza peetmaster (#28780) üzenetére


negro
őstag

En 18-as BBS-el jarok nyaron /40-el E39-en es meg total elfogadhato a komfort erzet. De ne hidd azt, hogy a /35 semmiseg es nem erzed majd a kulombseget. Vagy lehet belul nem is de a futomu igen. Nehezebb felni/gumi ergo nagyobb a rugozatlan tomeg. Roszabb minosegu utakon jobban elpattog szepen az auto es a vegeredmeny roszabb ut utartas lesz meg a vegen. Egyaltalan szereltek 19-el sima E60-at? Nem csak az M5-ot?

Ilyen meretben meg semmikepp nem ajanlok replika felnit. Kicsiben se de egy 16-os felnit jobban ved a ballonosabb gumi. Ahogy irtak elottem egy nagyobb katyu es repedes, tores.

En inkabb koltenek egy szep 18-as masikra. 180-bol amugy se kapsz szep gyari bmw felnit 19-es meretben.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28784) peetmaster válasza negro (#28783) üzenetére


peetmaster
senior tag

Nekem is /40-es most a 18-as, és igazából bőven azon a határon belül van, ami nekem a bántó címszót képviseli (az off autón, egy Accord-on /45 van és egyáltalán nem rosszabb a /40 a BMW-n). Nem mondtam, hogy semmiség, csak annyit, hogy eget verő különbség nem hinném, hogy lenne, de nyilván aki tapasztalatból beszél, az megint más. Annyit tegyünk még hozzá, hogy mivel ez a második számú autó, ezért neki inkább a jobb minőségű és hosszabb utak "jutnak" (ergó sok városi kátyús utat nem kap, csak inkább pályát/normálisabb autóutat), de persze ez is szempont, hogy a futómű ne menjen el. E60-ból az (M)535D nem jött ki gyárilag 19-es felnivel? :U

Nem ragaszkodom foggal-körömmel a 19"-hoz, de ha esetleg ki tudnék fogni egy jobbféle 19-est, akkor simán feltenném a 18-as helyére, persze csak ha kapok pozitív megerősítéseket. Egy biztos: szvsz jobban néz ki rajta! A 18-as most egy normál, alap méret (nekem a 17-es bántóan kicsi) egy E60-on. A 19-es már nagyobb hatást kelt, de még arra sem mondanám, hogy már esetleg túl nagy rá. Ízlések és pofonok.

Én is ültem már Audi A6-ban, amin 20-as kerekek voltak (hátul /30-al), és nem pattogott a rosszabb úton sem. Keménynek kemény volt, de abban az 1,5 órában nem éreztem semmivel sem kevesebb komfortot, mint egy R17 /45-el. :N

(#28785) -KP-


-KP-
addikt

nekem az m68-as felni tökre tetszik és "csak" 17-es.

(#28786) negro válasza peetmaster (#28784) üzenetére


negro
őstag

M-es 535d lehet jott ki en nem tudom. Ezert kerdeztem, hogy az alap kivetelnel mi a max. Ergo ez a 19 gyari valto meret-e? E39-el vagyok kepben, Ott a 18-as volt a legnagyobb gyari meret. E folott mar a futomu alkatreszek latjak karat. Illetve ahogy irtam egyaltalan nem biztos, hogy jobb ut tartast kapsz.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28787) negro válasza -KP- (#28785) üzenetére


negro
őstag

Az nagyon szep E46 felni. Anno mikor meg E36 Coupe-kat nezegettem ezzel a felnivel akartam volna.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28788) pityeszka válasza -KP- (#28785) üzenetére


pityeszka
őstag

Az et szám miatt nem biztos, hogy jól mutatna plusz kicsi lenne szerintem. Én tuti style 128-at vennék alá vagy 135 ha 18"-nál maradsz. :)

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#28789) peetmaster válasza negro (#28786) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ezen a link-en a utolsó előtti alulról, amire gondoltam. Ez típus és méret E60 535D-ken vissza szokott köszönni.

Ha jól tudom, ez M-es felni, de az tuti, hogy 19". Erre mondom azt, hogy ha nincs M-Packet, sajna semmit nem mutat.

Ez is 19", viszont ilyet már láttam nem M-es E60-on is, és nagyon szép. Semmi csicsa vagy hivalkodó kinézet, de mégis ott van. :)

Jó, tudom a fekete kicsit bokorugró így, de ettől függetlenül szerintem elég korrekt.

pityeszka: style 128 nekem is nagyon tetszik, de a szép állapotú ritka, mint a fehér holló. :(

[ Szerkesztve ]

(#28790) Cxgrav válasza peetmaster (#28789) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Sytling 95 esetleg? - disznó egy felni ;]
Gondolkodom is rajta, hogy kapjon-e egyet az e39-em szülinapjára ;]


Vagy ALPINA felgen, nyamiiii

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#28791) peetmaster válasza Cxgrav (#28790) üzenetére


peetmaster
senior tag

A jó öreg E65 7-es BMW felnije. :)) Nekem ez sokkal jobban tetszik egy E39-en, mint mondjuk egy E60-on, főleg ha kétszélesben veszi meg az ember és a 9 és 10" széles felnikre ráfeszít egy keskenyebb gumit. :P

Mondjuk egy E46-on sem gyenge ilyen formában. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28792) MPowerPH válasza peetmaster (#28791) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak ez elol hatul siman beler a sarvedobe. Elegge hasznalhatatlan setup.

Don't Tread On Me

(#28793) KINKY_007 válasza MPowerPH (#28792) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Ezek a kocsik csak fényképen jók, találkozókon is csak gyök2-vel tudják használni, azt is csak egyenesben.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#28794) #56573440 válasza KINKY_007 (#28793) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez pózerkodni jó. van akit az érdekel hogy néz ki. nekik ez jó. engem az érdekel hogy megy:D

(#28795) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok!
Nos, lebeszéltem magam az e39 530D-ről, és most inkább a benzint nézegetem, 525-530-535 szintén e39. Hosszabb utakra, havi 2000km pályázásra kellene. Szerintetek?

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#28796) ADAM1337 válasza Henry1990 (#28795) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem 525 is elég bőven, gondolom kézi váltóst keresel.
Én dieselt vettem volna, amúgy, 525-t de én is lebeszéltem magamat róla. :DDD

(#28797) Henry1990 válasza ADAM1337 (#28796) üzenetére


Henry1990
tag

Hát lehet automata is, kényelmesebb :) Viszont a Dieselek mind 300 000-ret futottak, és nem sok jót jelent ez szerintem, amíg benzines van 200 000-rel is ugyan azon az áron, és felszereltséggel. Németben nézem, mert ott dolgozom.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#28798) ADAM1337 válasza Henry1990 (#28797) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Fogyasztás mennyire lényeges ?
Ha nem akkor nyugodtan.

A benzinesek közül is bőven van ami 500-600e futott, amúgy. :K

[ Szerkesztve ]

(#28799) Henry1990 válasza ADAM1337 (#28798) üzenetére


Henry1990
tag

nos, egy e90 330i-m is volt, csak egy betegágy volt. az is 9liter körül evett. Leginkább pályán használnám, ott gondolom az 535 is megáll 10-11 körül 150-nél.
Persze van belőle 700 000-ret futott is, viszont Dieselből normális áron nincs 200 000 körül :)
528I-t találtam, illetve 535-öt ami nekem közel lenne. Automata mind2

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#28800) CharlieDrop válasza Henry1990 (#28799) üzenetére


CharlieDrop
veterán

15 éves dízel miért ment volna csak 200 ezer km-t?

Benzines is inkább többet ment 200-nál, mint kevesebbet

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.