Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28151) CharlieDrop válasza runner 125 (#28150) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem, az a 177 lovas 320iS

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28153) CharlieDrop válasza -KP- (#28152) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ja, itt Si, nem iS :D

ehh :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28154) kenguru99 válasza runner 125 (#28150) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ha nem tévedek ez az n43b20-as motor. Közvetlen befecskendezéses, annak minden nyűgjével és más tekintetben sem problémamentes.

[ Szerkesztve ]

(#28155) MPowerPH válasza Highend55 (#28147) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny. Automatat nem felted? Tudom, hogy mar volt javitva, de itt jo 230NM-el tullotted a tureshatarat. Remappot kivel csinaltattad?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28156) Highend55 válasza MPowerPH (#28155) üzenetére


Highend55
tag

Miután találkoztunk nálad 3napon belül meghalt az automata váltom,"megcsináltattam" és 9000milest birt ki ugy hogy 3x nyomtam el 4000rpm ig ..Haza jöttem vele Budapestre és másnap a 11.kerben megint széthullott alig tudtam vele haza vánszorogni.Ekkor lett elegem az egész automata váltóból és manuál 6-ra átépitettem.Azóta birja persze kuplung meglett erősitve itt (http://jarmumechanika.hu/) + a hardytárcsám + új a kettőstömegű lendkerekem is.
Az,hogy hol járok már felesleges számolnom de mégegyszer ráköltöttem a kocsi vételárát.Persze ezen felül rengeteg dolgot kicseréltem,hogy jobb és tartósabb legyen az egész autó.104000 miles van benne és nagyon patika még mindig ezért nem sajnáltam rákölteni..

Budapesten az autós körömben van egy haverom aki tiz éve programozással foglalkozik és több barátomnak is annó ő programozta a verdáját,igy szivesen rábíztam,és maximálisan elégedett vagyok a végeredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#28157) Highend55 válasza Skimaster (#28148) üzenetére


Highend55
tag

Pedig Gopro4-el vettem fel ,nem a kamera szar csupán ilyen kevés fényviszony mellett ennyire képes.Rendeltem hozzá csatlakoztatható mikrofont,(hogy a hangot is jobban felvegye + normális fény mellett ujra megörökitem),meg szerzek vmi jobb dieselt mert "lomhábbnak" érzem mint mikor otthon jártam vele.

(#28158) MPowerPH válasza Highend55 (#28156) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szep. :( Akkor ennyit arrol, hogy meddig birja az a regi automata, es mennyire ajanlott abban gondolkozni.(ez a BMW-re nezve nagy szegyen....) A manualis valtoval mar mindjart mas, most mar csak paraznod sem kell miatta, meg talan meg furgebb is lett.
Turbot is felujitattad?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28159) Highend55 válasza MPowerPH (#28158) üzenetére


Highend55
tag

Annyit hozzá fűznék,hogy Londonba csinálták a váltó felújitásàt és nem otthon.Biztos vagyok benne,hogy direkt "szarul" raktàk össze ìgy nem is csodàlom(kevés jó szakembert találni Angliába).Ezek után 3 emberre bìzom csak otthon az autóm!Lakihegyen a Gyula átépítette a turbóm Hybridre (sok-sok versenyautót épített és turbókat újít fel. Itt egy kép elötte : [link] és kész állapotban : [link] itt pedig az új coolerem :[link] (13 óra volt fateromnak amíg felrakta :) )

[ Szerkesztve ]

(#28160) MPowerPH válasza Highend55 (#28159) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyi volt a turbo felujitas? En is filozok rajta, hogy kap egy refurbot(mindketto), meg talan egy kis atalaitast(a nagyobbik). :U

Az a cooler eleg kemeny. :Y

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28161) Highend55 válasza MPowerPH (#28160) üzenetére


Highend55
tag

60k Huf mivel jó állapotban volt a turbóm,de elötte látatlanba 60-120k között mondott.Attól függ mennyi dolgot kell cserélnie benne.

Coolert oda bejátszani elég munkás volt,szerintem ha nem fateromra bizom sose készül el ! :R
A cooler amugy Coshworth specifikus volt átkellett alakitatnom a csatlakozasokat és a tetejéből 4 lamella sort lekellett vágni,hogy beférjen. Coshworth gyári állapotban ezt vettem : [link]

[ Szerkesztve ]

(#28162) MPowerPH válasza Highend55 (#28161) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor majd lehet megkereslek ez ugyben, mert engem is erdekelne egy ilyen. Ha nem is epittetem at, de felujitani mindegyiket nem arthat. :) Mennyi idobe tellett?

Apud egy varazslo egyebkent. Nem is ertem, hogy a lokostul hogy fert oda. :Y

Kegyetlenul mehet a gep az atalakitas utan. Turbolyuk? Azt olvasom sok helyen, hogy nagy cooler -el, es hybrid turboval megno kicsit.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28163) Highend55 válasza MPowerPH (#28162) üzenetére


Highend55
tag

Coshworth-nal rosszat linkeltem ez a coolerem : [link]

2munkanap volt a turbo,ugyan igy voltam vele 91k miles al vettem a kocsit nemtudtam milyen allapotban van emiatt,mostmar nyugodtabban alszok :)
Lökvasba van egy merevités azt minimálisan megkellett vágni,de ettől nemgyengült meg.
Turbolyukat nem erzek 2000rpmtől keményet tol 4500ig,ég és föld most és gyárilag,viszont a kardán csapágyam remap óta,ahogy megjön az erő bug.. 30 fontos alkatresz most annak a cseréje jön :) Video legelejen hallatszik is ahogy elnyomom.

[ Szerkesztve ]

(#28164) negro


negro
őstag

Sajna a regi szar telomon nem adja at annyira de muszaj volt lekapni az autom. Ez a forma mai napig meg allja a helyet! :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28165) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Képek alapján erről mi a véleményetek? Azon kívül, hogy "úgyis lomha, nem megy fel a dombon", ezt majd kitapasztalom próbaútkor. Képek alapján, mint ha a bal hátsó lámpa alatt megnyomták volna, valamint ezen a képen ahol bejelöltem, ott kezd rohadni, nem?

Még nem sikerült beszélnem a tulajjal, de a 325e+ km se tűnik kevésnek. A tulajról amúgy annyit, hogy apu a kereskedőt személyesen ismeri, kb minden autóját nála vette, jó a kapcsolatuk. Ez a kocsi a kereskedő fiáé, így gyanítható (legalábbis szeretnénk ha így lenne), hogy ha vmi volt vele akkor azt megcsinálták apuci szervízében. Bár a fentebb említett dolgok nem ezt mutatják. Igazából nem akartam 316ot venni, de ez előbb említettek fényében azért kicsit nagyobb a bizalom az eladó iránt, mint egy utcaszéli cigánnyal kapcs.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28166) stickermajom válasza TheProb (#28165) üzenetére


stickermajom
addikt

A bal hátsó lámpánál is rohad már így kép alapján. Meg kell nézni élőben, aztán kiderül :)

(#28167) TheProb válasza stickermajom (#28166) üzenetére


TheProb
veterán

és ezek javítása mekkora kaliberű összeg kb?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28168) kenguru99 válasza TheProb (#28167) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A rozsda alattomos egy rohadék. Megállítani nem igazán lehet csak fékezni a terjedését. Ajánlom ennek a képgalériának a megtekintését. Mely ránézésre hasonló volt kívülről mint amit kinéztél. Semmi dráma első látásra, de a lemezek alatt...Ne kapkodj, rengeteg e46 van eladó, simán tudsz olyat venni ami nem rozsdás. Persze nem az ársáv alján. De jobban jársz egy jó állapotú de drágább autóval.

(#28169) TheProb válasza kenguru99 (#28168) üzenetére


TheProb
veterán

uh, rossz volt nézni a képeket néhol :Y

Amúgy nem kapkodok, egyelőre tőkeszerzés állapotában vagyok, hogy vmi normálisat tudja venni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#28170) stickermajom válasza TheProb (#28167) üzenetére


stickermajom
addikt

Azt a két foltot megcsinálni nem egy nagy összeg szerintem.

Aztán kérdés mi az ami nem is látszik kívülről.. :D Mi is meglepődtünk múltkor antennajavítás közben:

(#28171) MPowerPH válasza Highend55 (#28163) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most kerdezek egy nonszensz dolgot. Fofyasztasod hogy alajul ezzel a setuppal? Ismerosom 535D-jere is kerult 1db hybrid turbo, meg nagyobb cooler, meg ehhez modositva lett a remap is. Neki ez tempos vezetesi stilus mellett +2l, es folotte, normal hasznalatban viszont csak + 0.5-1l kozott.

Don't Tread On Me

(#28172) Highend55 válasza MPowerPH (#28171) üzenetére


Highend55
tag

Ha normálisan használom,nagyon jól fogyaszt! 75mph, Belfast-Dublin oda vissza 6L-el beérte 100km-en!
Viszont a sok autópályás kigyorsitás természetesen többletet eredményez.Mikor hoztam vissza az autót 2400km-en 6,5L körül volt az átlagom úgy,hogy Autobahnon azért jöttem ahogy tudtam viszont időre mentem a komphoz éjjel és az utolsó 200km-en 110km/h val csorogtam végig.(Angliába ugyan ez volt a sok kamera miatt,75mph végig.)
Ha nem padlógázon jársz vele mindig elenyésző vegyesen a többletfogyasztás..

(#28173) erikke17


erikke17
őstag

Szép estét :)
Olyan hogy nyest ellen mit lehet tenni? -.- Egy mocsok be költözött motorterembe össze dzsuvázza egészet szerencsére kábelezésnek meg nem állt neki...
Délután kitisztitottam retket utána most jöttem haza megint itt járt. Arrébb álltam kíváncsi vagyok mi lesz...
Járt már valaki így mit lehet ez ellen tenni?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28174) kenguru99 válasza erikke17 (#28173) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Az indexen van több nyesttel foglalkozó topik. Ez kifejezetten autós. De gyors és egyszerű megoldásra ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#28175) erikke17 válasza kenguru99 (#28174) üzenetére


erikke17
őstag

Hát igen, a legtutibb befogni. Úgy látszik ez lesz nem fogok ellene harcolni napokig.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#28176) MPowerPH válasza Highend55 (#28172) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irtam privatot. :) Nekem eleg lenne, ha szepen felujitana akar mindegyik csigat, nem akarom tovabb fesziteni a hurt, a valtonak jobb, ha 700nm alatt marad a motor. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28177) ktg3


ktg3
őstag

Lassan kezd összeállni a kocsi!
Még kell új kipufogó rendszer és nagyságrendileg ott vagyunk ahol szeretném. :B

(#28178) MPowerPH válasza ktg3 (#28177) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ejj, bitang. :)

Don't Tread On Me

(#28179) ktg3 válasza MPowerPH (#28178) üzenetére


ktg3
őstag

Kár, hogy esett az eső. Szárazon nagyobb móka.

(#28180) negro válasza ktg3 (#28177) üzenetére


negro
őstag

Mintha Brezova lenne? En is latogatom neha :)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#28181) ktg3 válasza negro (#28180) üzenetére


ktg3
őstag

Az :K

(#28182) Oracle


Oracle
senior tag

Hali

Van valakinek ötlete hogy itt mitől lehet olaj? Tavaly lett cserélve a kartergázszűrő nyáron és akkor teljesen száraz volt minden, esetleg szar a tömítés pedig gyári szűrőt vettem. :F

(#28183) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

valaki javított már e46-ban rendszámtábla világítást?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#28184) BossBoss


BossBoss
őstag

Teligumi.Nemrégota van nalam egy e46 318i es 16"- s Hankook W300 van rajt. A porfilmelyseg olyan 4mm. Erdemes cserelni?! :/ Sajna elso hatsokerekes autom. Fogalmam nincs, hogy fog viselkedni. Várom a tapasztalatokat! Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#28185) stickermajom válasza BossBoss (#28184) üzenetére


stickermajom
addikt

Mikori gyártású a gumi?

(#28186) BossBoss válasza stickermajom (#28185) üzenetére


BossBoss
őstag

Uhh most fejbol. Ha jol emlekszem 2012-s. Ha kell hat kell veszunk. Csak nyarit mindenkepp ujat szeretnek jobb minosegben. Es most par honapon belul 120-120k-t teli es nyarira is.. Sok. Nyilvan kovetkezo evre mindenkepp kell, de ha lehet kihuznam meg ezzel. Azert kerdeztem mit tapasztaltok. Ha nagyon gaz es megy jobbra balra akkor csere mindenkepp. Hegyekben nem szandekozok utazni. Helyben 20-30 km-es tavok meloba.

[ Szerkesztve ]

(#28187) stickermajom válasza BossBoss (#28186) üzenetére


stickermajom
addikt

A hazai teleket ismerve én még inkább elhasználnám erre a télre, ha nem annyira vészes. Hacsak nem a Bakonyban laksz.. :DDD Lehet a gumis topicban okosabbakat tudnak mondani erről.

(#28188) pityeszka válasza BossBoss (#28186) üzenetére


pityeszka
őstag

Ebbe az országba olyan gumi kell ami jó sárba! :D Amúgy én is elhasználnám.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#28189) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

BMW logós zászlót (150x90-es méretben) honnan tudnék beszerezni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#28190) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Mostan csereltem le az auton a gumikat telire. Tegnap a beteg hatso kicsit laposabb volt a kelletenel, meg hideg is volt, esett is, korforgo kozepen nyomtam egy koveret 2. -ban, es hiaba a menetstabilizator, kiporgesgatlo, egybol keresztbe alltam. Annyira, hogy mivel a szelso savban voltam(3 savos forgo), majdnem padkat fogtam a hatso kerekkel. Nem tudom mennyire lehetett tole, de kozelinek ereztem. Viszont aki mogottem volt(munkatarsamek) megdicsertek, milyen szep driftet levagtam. :D

Most leszedve a gumikat, az elsok meg boven jok(majd lemerem oket), de a ket hatso mar nagyon a veget jarja, es osszesen 2 szezont futottak. :U Szoval nem veletlen uszkalt fel a nyari felhoszakadasban az auto meg 80-nal is egy Osztrak palyaszakaszon, olyan aszfalton, amit direktbe tukor simara csinaltak.(ergo nem vizelvezetos) Nem tom, hany km lehet bennuk, de a ket hazaut az 13k volt kb. Ebbol 9500km volt full rakottan, forrosagban, alt. nagy sebesseggel. Szerintem ez ette meg a hatsokat. :U

Don't Tread On Me

(#28191) szőröscica válasza MPowerPH (#28190) üzenetére


szőröscica
addikt

A konstans nagy tempó eléggé tudja enni ezeket a puha sportgumikat, plusz azért gondolom élvezed a teljesítményt is. :)

(#28192) woodensteel


woodensteel
csendes tag

Sziasztok!
BMW 530D Automata E60-at keresek 2004-2006 évjárat, 2,8M-ig, csak sedant.
Tudnátok ajánlani/mutatni párat?
Ami kéne:
-bőr belső, ne lógjon mint tehénen a gatya
-nagy navi
-fűthető ülés elől-hátul
-digitklíma
(-napfény roló előny)
Talán ennyi, ja minden szín jöhet, csak piros ne legyen :D
Köszi! :)

(#28193) Skimaster válasza woodensteel (#28192) üzenetére


Skimaster
senior tag

Íme,ebből tudsz csemegézni :
[link]

(#28194) -KP- válasza woodensteel (#28192) üzenetére


-KP-
addikt

nekem azt mondták 3 alatt nem nagyon van jó e60... de sok szerencsét a vadászathoz :)

(#28195) FET-MEN válasza -KP- (#28194) üzenetére


FET-MEN
veterán

Csak pillangók ki, DPF ki, EGR hűtő kiiktat. Amúgy nagyon jó autó. Széria hiba lehet az ülésfoglaltságjelző.

Iphone 7

(#28196) kenguru99 válasza woodensteel (#28192) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Egy barátom is hasonló feltételekkel keresett 530d-t. De aztán kombi lett németországból 4-ért a siralmas állapotú hazai autók miatt.

(#28197) -KP- válasza FET-MEN (#28195) üzenetére


-KP-
addikt

bocs, de ezzel az elvvel nem tudok egyetérteni. nem véletlen lett a dpf és az egr beépítve.

(#28198) FET-MEN válasza -KP- (#28197) üzenetére


FET-MEN
veterán

Emisszió, semmi más. Nálunk ezek a dolgok adták meg magukat.
UP! Frissíttettem a képem az összefoglalóban :)

Iphone 7

(#28199) MPowerPH válasza FET-MEN (#28198) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom, de nekem minden benne van meg, es egyik sem adta meg magat, mindegyik mukodik. De akkor a hiba biztosan nalam van...
Mas forumokon is mar tapasztaltam azt a felfogast, hogy a diesel BMW akkor az igazi, ha dugozva van, EGR es DPF nelkul.
Ha a befecskendezok beszarnak, akkor azokat is kiherelteted belole, es azok nelkul hasznalod? Ha a kipufogo elrohad, akkor egy vascsovet raksz a helyere? Vagy ha a valtod megadja magat, akkor raksz helyere olyat, amit otthon talalsz elfekvoben?(Zsigabol egy 4 gangost pl?) ;]
Sajnos e miatt a felfogas miatt lehet olyan sok bontoszokevenyt venni. :(

woodensteel: Van ra ugy 1 millad, hogy rendbehozasd?(vagy tobb, felszereltsegtol fugg) Mert ezen az arszinten sajnos csak olyat fogsz talalni, amire majd biztosan kell kolteni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#28200) odrif


odrif
MODERÁTOR

Lassan ideje lenne lecserélni az autómat.
Használt 2006-os évjáratú, vagy feletti 318i BMW-ben gondolkodom kintről, kb. 2-2,5M lenne rá.
Érdemes ezt a típust megvenni, vannak buktatói?

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.