Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) negro válasza ADAM1337 (#29200) üzenetére


negro
őstag

En anno ezert irtam neked, hogy legjobban ugy jarnal ha vennel gyari Hella facelift lampat. Abbol a halogeneset persze. Ha rendbe van a bura, nem karcos, nem mattult es tarto fulek eppek egy jo fajta H7 -el (emelt fenyereju, nekem is ez van bent) nagyon szepen vilagit, hisz vetito lencses a tompitott ugyanugy mint a xenonos valtozat. Angyal szem is pipa akkor es gyarid van. Abba szepen LED -es helyzetjelzo izzot is tehettel volna ha arra vagysz es kesz.

Persze igy meg butan mutatna az auto orra de bontottan nem sok mar egy faceliftes elso lokos.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29202) MPowerPH válasza ADAM1337 (#29200) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, ahogy Negro is irja, az a legjobb megoldas, ha veszel faceliftes halogen lampakat. Xenonra atalakitas, hogy road legal legyen, az tul bonyolult es koltseges. Es akkor meg egy M pack, mert az e39 igazan azzal mutat jol, a mai napig megallja a helyet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29203) ADAM1337 válasza negro (#29201) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ezt így vettem, én is most hogy lámpásnál voltam estem arcra. :DDD
De mondták, hogy úgyis gyengus van benne nem feltűnő, de valamit kitalálok rá.

(#29204) stickermajom


stickermajom
addikt

Benéztem ezt a termosztát dolgot, valószínűleg nincs is EGR termosztát az autómban. :DDD Csak a vízpumpán lévő nagyot tudom majd cserélni. Az elvileg 85 fokon nyit, szóval a tünetek még stimmelnének is, ha állandó nyitott állapotban marad.

(#29205) KaiotEch válasza whbear (#29195) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Végre valaki válaszolt. Köszönöm előre is! Végül nem kell fagyállóval feltölteni, mert mint megtudtam nincs kiegyenlítő tartály, így a kupakot leemelve egy úszó mutatja a szintet, ami jó. Már csak az olajnak kell utánanézni, meg a szűrőknek. Mondjuk az arcom leesett, amikor megláttam, hogy 15eFt/fékpofa hozzá. Egyik autónkhoz sem került ennyibe. Liqui-ről még úgy általánosságban jókat hallottam. Megnézem mit ír a szervizkönyv, hátha beleírták. Most nagyon csendes az autó úgyhogy rossz nem lehet benne.

(#29206) MPowerPH


MPowerPH
félisten

El is felejtettem... Tegnap meglepett az auto. 130-al mentem tempomattal a palyan felhoszakadasban, ki is volt irva, hogy vizatfolyasok. En bele is gazoltam egybe. Tempomat egybol lekapcsolt, DSC lampa kigyulladt, es ugy ereztem, hogy az auto fekezgeti magat, es mintha ugy tette volna, hogy kulon-kulon mindegyik oldalt/kereket. Kormanyt en meg sem mozditottam, de az auto folyamat mini iranyvaltasokat csinalt. Aztan semmi, mentem tovabb egyenesen. Nagyon durva, hogy hova fejlodtek a biztonsagi rendszerek.... DSC nelkul tuti eldobta volna magat, es nincs ember, aki azt megfogja.

Don't Tread On Me

(#29207) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29206) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és már az e46 is mocskosul jól csinálja ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29208) MPowerPH válasza CharlieDrop (#29207) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudok hozzaszolni. Nekem az E39-ben meg ASC volt, ami nem tudott ilyet. Az A6-al meg nem talalkoztam vizatfolyassal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29209) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29208) üzenetére


CharlieDrop
veterán

azt nem tudom, hogy a vízfolyást hogy tolerálja, de a rántópadon tök jól teljesített :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29210) MPowerPH válasza CharlieDrop (#29209) üzenetére


MPowerPH
félisten

ASC-s vagy DSC-s? Passz, rantopadon anno az E39-el is tok jo volt. :)

Don't Tread On Me

(#29211) whitezo88 válasza MPowerPH (#29210) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ha jól tudom a korai E46-ok ASC-ek, későbbiek DSC-sek, nekem 99-es van és csak ASC-s.

(#29212) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29210) üzenetére


CharlieDrop
veterán

dsc-s :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29213) MPowerPH válasza whitezo88 (#29211) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hat facelift utan jott be a DSC, csak nem tudtam, hogy E46-nal ez hogy volt. Amiben en ultem, az DSC-s volt.

Don't Tread On Me

(#29214) BeZol válasza MPowerPH (#29206) üzenetére


BeZol
őstag

Nekem autópályán volt ilyen. Tempomat 160, jött egy kisebb bukkanó, ami megdobta a kocsit, viszont tél volt, -12fok, fehér minden, és ekkor elkezdett villogni vagy 2-3 másodpercig a dsc lámpa, tempomat lekapcsol, és fékezi le magát a kocsi. Mondom fura, nincs itt semmi különös, francért csinálja... Kb. 300méterrel később fékeznem kellett, na akkor derült ki, hogy tükörjég kb az út, mert én hiába tapostam a féket, a kocsi ugyanúgy ment tovább :DDD

(#29215) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok, pár hét munka után, gondoltam írok egy helyzetjelentést az 528I-ről. Vagy inkább beszéljen helyettem a kép.

Sajnos a telefonom leesett az aknába, így elő kellett halászni a jó öreg Nokiámat, ami kb 10 éves, így a képminőség nem a legjobb, de talán a változások látszanak :)

Fojt. köv.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29216) huuuba2


huuuba2
csendes tag

Sziasztok,

Keresek Bp.en olyan szerelőt aki ért az e46hoz. Hátsó futómű felől kopogást hallok.
Az sem baj, ha javít is nemcsak szakért.
Elérhetőség kellene akit ajánlani tudtok.

Köszi.

xxx

(#29217) MPowerPH válasza Henry1990 (#29215) üzenetére


MPowerPH
félisten

Alakul. :)

Don't Tread On Me

(#29218) CharlieDrop válasza Henry1990 (#29215) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kár azért a telefonért :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29219) MPowerPH válasza Henry1990 (#29215) üzenetére


MPowerPH
félisten

Le lett foliaztatva/festve az egesz auto? Most esik le, hogy mas a szine. A gusztustalan lokos is eltunt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29220) negro válasza Henry1990 (#29215) üzenetére


negro
őstag

Ugy remlik 200 ezret mondtal, hogy olyanra csinalod amilyen neked kell de ha igy neki estel akkor inkabb 500 lesz ez. :) Viszont amit nem ertek ha van mibol meg csinalni normalisra miert nem vettel mar eleve egy gyari (facelift) M sportot?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29221) MPowerPH válasza negro (#29220) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondolom a gyari M-es-ek dupla annyiba kerultek volna.

Don't Tread On Me

(#29222) Henry1990 válasza negro (#29220) üzenetére


Henry1990
tag

Nos, igen, kicsit elszaladt a ló ami a költségeket illeti, de még 300 000-ben benne vagyok. Szerencsére sok az ismerős. A Kocsi anyag árban le lett fújva, lepapírozva, új lámpák, lökös stb. A belsőhöz még viszont nem nyúltam, csak pár cuccot rendeltem meg :) nos, azért nem eleve gyári M-est vettem, mert ami tetszett az 7500€ volt. Ez meg 2000€
Persze ocsmány volt, de 7500-at sosem adnék ki egy ilyen korú kocsiért.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29223) Henry1990 válasza CharlieDrop (#29218) üzenetére


Henry1990
tag

Igen, én is sajnalom. De most a kocsiba megy a penz :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29224) ADAM1337 válasza Henry1990 (#29222) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én várom az elkészült gépről a fotót.

Más: Hella e39 fehér indexes halogen fényszórót tud valaki linkelni párban, valami jó árasat, ergo ne 90k legyen a pár mert annyiért xenon is van.

(#29225) negro


negro
őstag

Lehet azert 5-6000 euroert is kapni... no mind1. Azert jo latni nem maradt meg gagyinak a kinezet.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29226) negro válasza ADAM1337 (#29224) üzenetére


negro
őstag

Gondolom faceliftesre gondolsz? Linkelni nem tudok de egy jo allapotu halogan mar pedig 90-100e. En is 100-ert vettem anno a parat (uj lampa allito tartofulekkel mivel ezek hajlamosak eltorni 10-en ev utan) + meg 10 e volt a foliazasa. 50-60-ert parban csak a kipucolatlan agyon karcoltat kapod meg. Es ebbol van 90-ert a xenonos.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29227) ADAM1337 válasza negro (#29226) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Egy elmefuttatás akkor, elfogadják majd ha d2s foglalatba adapterrel h7-es izzót rakok ?
Elvileg létezett halogen-es projektor.
Mert most a bura jól átlett nézve, nem szivárog sehol, és nem párásodik a jelenlegi.

[ Szerkesztve ]

(#29228) Henry1990 válasza negro (#29225) üzenetére


Henry1990
tag

Igen, valóban vannak szépek, viszont így is 5000 Euro alatt maradok majd, és sürgősen kellett a kocsi, így szerintem jó döntést hoztam :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29229) Henry1990 válasza ADAM1337 (#29224) üzenetére


Henry1990
tag

A belsőre sajnos kicsit most várni kell, mert vissza kell mennem dolgozni Németországba, de később midenképp jelentkezem :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#29230) negro válasza ADAM1337 (#29227) üzenetére


negro
őstag

Maskeppen nem is menne at muszakin mivel elivleg Europaban, xenonos lampatest az autoban csak fenyszoro mosoval es automata magassag allitoval lehet forgalomban!

Persze Te is tudod penz beszel kutya ugat. Mindent meg lehet oldani, kerdes akarod-e feketen hasznalni illetve ha belfutsz egy KPM-be mar veszik is le a rendszamod...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29231) ADAM1337 válasza negro (#29230) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

De ez működő megoldás ?
D2S-be adapterrel H7-et berakni ?
Mert ha igen megyek az adapterér és veszek egy pár izzót is.
Nekem az a lényeg hogy road legal legyen és azért lássak is, bár már most sokat ér hogy a magasság állító pöckök cserélve lettek, és nem lóg a foncsor.

(#29232) whitezo88


whitezo88
nagyúr

nézegetem a BMW 5er listáját [link] jól értem hogy mindegyik modellnél alapfelszerelés a KERS? döbbenet miket be nem tesznek ezekbe...

viszont tíz-tizenöt év múlva mekkora nyűg lesz ezeket szervizelni a millió elektronika miatt. Már a régebbi 7-eseknél is probléma most, még ha csak az E38-akat nézzük is csak...

(#29233) CharlieDrop válasza ADAM1337 (#29231) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem h1 proji van benne :)

road legal, mert van e jel ;)

@(#29232) whitezo88
KERS? Hol van ott KERS?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29234) whitezo88 válasza CharlieDrop (#29233) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A "fékenergia visszanyerés" nem az? Az is a fékenergiából nyer vissza energiát, bár itt gondolom nem "turbóra" használható fel.

(#29235) crissprivat


crissprivat
senior tag

Ugye ez csakis a nyári guminak köszönhetö?
Ennyicske hóban nem szabadna így viselkednie ugye :F

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#29236) negro válasza crissprivat (#29235) üzenetére


negro
őstag

Annak igen. Amugy oda is van irva. Ezek a high performance nyarik semmit de semmit nem fognak hoban.

(OFF)Btw ilyenkor szoktak jonni az audis meg subarus meg tokom tudja okosok, hogy a bmw meg a hatso hajtas milyen gaz(/OFF).

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29237) crissprivat válasza negro (#29236) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát ezekkel a gumikkal művészet lehet közlekedni ilyen havas környezetben :D

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#29238) negro válasza ADAM1337 (#29231) üzenetére


negro
őstag

Feltetelezem. Van egy halogen vilagitasod egy gyarilag is azzal szerelt autoban. Az, hogy atalakito foglalatban van az izzod a kutyat nem erdekli.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29239) CharlieDrop válasza whitezo88 (#29234) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a KERS az nem csak visszanyeri, hanem le is adja, nem?
vagy az lenne, csak én nem érteni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29240) ADAM1337 válasza negro (#29238) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Erre voltam kíváncsi, köszönöm. :R
Már csak a projektor d2s foglalatát kéne h7 vagy h1-re alakítani, meg ugye a trafót kiszedni előle ami a xenon-nak kellett.

(#29241) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. E46-ba milyen szűrőket javasoltok? Mann-Filter vagy van esetleg más márka, ami jó? Üzemanyag szűrő árakkal úgy érzem kicsit elszálltak(31eFt), ennyiből az A4-be megvolt az összes szűrő olajjal együtt. :R

(#29242) H.Ezredes válasza H.Ezredes (#29187) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Közbe össze lett rakva a gép. Hibátlan lett :B

Itt a teljes folyamat :))

BMW E71 X6 35D Turbo 

(#29241) KaiotEch

Írj nekem :)

(#29232) whitezo88

[link]

(#29215) Henry1990

Így már sokkal jobban tetszik ;) Pár éles képet is lőhetsz :DDD

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#29243) BeZol válasza whitezo88 (#29234) üzenetére


BeZol
őstag

E93asomban is van ilyen szerintem, nem mai dolog már. Fékezéskor tölti az akksit, amire te gondolsz, az szerintem csak az i8-asban van.

(#29244) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Lámpa dolog megoldásra talált nálam, halogén belső cserét találtam. :)
Illetve lesz tetősínem is végre, úgy pofás a touring igazán.
Most meg majd vadászhatok nyári felnit és gumit lassacskán.
Csak vacillálok 16 v 17 coll legyen ?

Amik tetszenek igazán mind 17-ben mutat jól.
bmw style 32 [link]
bmw style 179 [link]

32

[ Szerkesztve ]

(#29245) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma letoltam 603km-et, elotte teletank. Pont 40L ment vissza, 6.6l/100. Volt benne varos, dugo, araszolas az autopalyan, meg normalis palyazas, gyogyszer csak parszor gurult el, egyebkent lehetett jonni 130-al, ahol nem volt utepites, vagy nagyobb torlodas.
Lenyomott egy C63 AMG, RS5 duo, pedig az elejen meg azt hittem, tudom kovetni oket. :DDD Bosszubol 'begyalaztam' egy tolakodos, villogos A5 3.0TDi -t. ;] Mire negyedikre meghuzta a villogtatojat, mar 3 autohossznyira voltam tole.

BeZol: Csak akkor, ha AGM-es aksid van.

ADAM1337: 32-vel nagyon zoralul mutat, lattam mar parat eloben. Persze mindenkeppen ugy a jo, ha a ketszeles garniturat veszed meg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29246) stickermajom válasza KaiotEch (#29241) üzenetére


stickermajom
addikt

Mann, Knecht -> ezekkel nem tudsz mellélőni.

(#29247) KaiotEch válasza stickermajom (#29246) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mahle-t ajánlotta még Ezredes elvtárs, meg a qwp pollenszűrőt.

(#29248) MPowerPH válasza KaiotEch (#29247) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mahle, Mann, Bosch. Ugyan azok, amelyik olcsobb.

Don't Tread On Me

(#29249) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Kb 2-3 hete kigyulladt a check engine lámpám. Rá lett dugva gépre, valami olyasmit mondott a srác, hogy 1-es katalizátor. Vagy azt kell cserélni mert szar, vagy visszaszívja a levegőt. Figyelnem kell mikor gyullad ki, gázadásnál vagy motorféknél, utóbbi a jobbik akkor csak tömítés probléma. Azt mondta pár nap és vissza fog jönni. Azóta voltam Pesten is, kb 600km belement mégsem jött vissza.
Lehetséges-e az, hogy előtte sokat használtam városba rövid távokon, nem melegedett be a motor és emiatt valami kínja lett? Azóta próbálom ezt kerülni és inkább gyalog megyek.
Mit mondtok? Ezredes úr?

(#29250) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Bp-n hol érdemes első fényszórót venni, weben alig találni e39-hez.
Csak mert ahogy nézegetem, lehet veszek újat nem szórakozok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.