Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Skimaster


Skimaster
senior tag

Ha a vízpumpának nagyon kicsit van holtjátéka,akkor az cserés?

(#29552) szilva01 válasza KaiotEch (#29549) üzenetére


szilva01
őstag

Na hat majd este ha lesz meg erom elolvasom hogyan mukodik ez az oldal aztan lehet jovoheten mar megyek is valami gyari allapotban levo e36 m3-ert nemetorszagba :DDD

(#29553) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát nem találom. Az első futóműnél van egy protective shield, ami alatt van egy műanyag burkolat (19), ez után hátrafelé már nincs semmilyen burkolat végig a kipufogó mentén?

[ Szerkesztve ]

(#29554) sziku69 válasza ADAM1337 (#29535) üzenetére


sziku69
senior tag

Azért a hozzászólásokból leszűrhető, hogy Nem azért vesz valaki BMW-t mert nagyon spórolni akar az üzemanyaggal. Az egy két literes túlfogyasztás költségét feledteti a dübörgő lóerő. Mondjuk ezért se vennék 318 dízelt. :D

(#29555) MPowerPH válasza sziku69 (#29554) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha nem szamit a fogyasztas, csak a "dübörgő lóerő", akkor nem a TDS -eket kellene nezni, meg a 4 hengeres csodakat. Mert azokrol el lehet sok dolgot mondani, csak a duborgo loerot nem. Az igazsag az, hogy mar egy 1.3-as Swift is jobban megy, mint egy TDS vagy a 16-18i. :U Sot, a 20i ellenfelei is inkabb az 1.6T, meg 1.6D-k. Mert ami folotte van, az mar ha nem is erosebb, de biztosan jobban megy a turbo miatt.

Don't Tread On Me

(#29556) szőröscica válasza MPowerPH (#29555) üzenetére


szőröscica
addikt

Igazából már egy 140-150 lovas 1.4TSI is körbeautózza a 20i-t, miközben azonos használat mellett jóval kevesebbet fogyaszt.

(#29557) MPowerPH válasza szőröscica (#29556) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ezzel nincs is gond. Szegyen is lenne, ha nem tudna egy hiper-modern eroforassal felszerelt, meg normal sulyban levo auto korbeautozni egy 20 eves 320i -t. Foleg, hogy a 320i-k 150 loerejebol mar biztos hianyzik par menes.

Don't Tread On Me

(#29558) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29557) üzenetére


CharlieDrop
veterán

szerintem egy 4 hengeres 150 lovas e9x 20i-t is körbeautóz ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29559) MPowerPH válasza CharlieDrop (#29558) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az E9x 20i mar 170 lovas... Meg ott meg a lovak is megvannak. Azert azt mar nehezen fogja meg akarmelyik kis turbos benzines. 0-100 az 8.2s, ami azert annyira nem rossz. Ellenben a 20D az agyonuti.

[rvilike]: Ott van a gyari gyorsulasi adat. Jobb, mint az e46 325i-je. :U A suly csak egy dolog, aminek igazabol nem a gyorsulasban van jelentosege. Az inkabb az auto kanyarban torteno viselkedeset hatarozza meg. Ebben akar meg jobb is lehet egy E36. De uj koraban is csak 9.2s volt a 320i 100-as sprintje.(akkoriban persze ez brutal jo volt) 20 evesen ez inkabb mar 10s folott van, hacsak nem kapott egy teljes motorgeneralt. Hiaba 1285kg a tomege... Azert a szivok is fejlodtek, sokkal jobb a teljesitmeny leadas/nyomatekgorbe, jobb a valto.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29560) -v- válasza MPowerPH (#29559) üzenetére


-v-
addikt

Ja csak 1500kg mellé ...

(#29561) #56573440 válasza MPowerPH (#29559) üzenetére


#56573440
törölt tag

"A suly csak egy dolog, aminek igazabol nem a gyorsulasban van jelentosege."

:Y bocsánat. Hogymihogy?

(#29562) MPowerPH válasza #56573440 (#29561) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol erted. Nezd vegig ugyan azon motorral felszerelt kulonbozo tipusu BMW-k menetteljesitmenyet.
Azt pedig mindenki tudja, hogy a sulynak kanyarban van a legnagyobb jelentosege. Vagy mondok jobbat. Ultess be magadhoz meg 3 embert, es merj ugy egy gyorsitast 100-160 -ra. Aztan csinald meg ugyan ezt nelkuluk. A +3 ember az 240kg atlagban. Nem lesz nagy a kulonbseg...
De akkor mond meg Te, hogy mindossze 20Le tobblet hogy hoz 1s -et minuszban 0-100 -nal, hogy kozben olyan 220kg -al nagyobb tomeget kell vonszolnia?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29563) MPowerPH válasza MPowerPH (#29562) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent megneztem, csak 1395kg a 320i, nem erten honnan jott az 1500kg-s tomeg.(enyem meg 1580, LOL. Diesel szepen ad a kiloknak) Az mar mindjart csak 110kg-s tobblet. Ahogy nezem, a 150 lovas 20i is 8,5 alatt van 100-on, ami szinten nem rossz ertek. Itt bagatel kulonbsegek vannak a tomegeket tekintve, innen is latszik. A 400kg-s plusz suly mar biztos erezheto lenne, pl a 7er eseten a 3er-el szemben. Azzal mar a kanyarban sem fogsz virgonckodni.
De kicsit elkanyarodtunk. Eddig a duborgo loerokrol beszeltunk a TDS-nel, ami kicsit fura.

Don't Tread On Me

(#29564) #56573440 válasza MPowerPH (#29563) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De kicsit elkanyarodtunk"
Jah fenysebesseg köré... Ne legyünk már ennyire" bmwsek" ... Newton 2 ált iskola. a=f/m. Vagy pontosabban F=dI/dt amiben I az impulzus az meg m*v.

Sok dolog függvénye a gyorsulás irl. Az egyik fontos a gyorsitando tömeg ;) hidd el inkább. Ne nekem newtonnak, a gravitacioval is igaza volt :DDD

(#29565) #56573440 válasza MPowerPH (#29562) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De akkor mond meg Te, hogy mindossze 20Le tobblet hogy hoz 1s -et minuszban 0-100 -nal, hogy kozben olyan 220kg -al nagyobb tomeget kell vonszolnia?"

ennek meg lehet igen prózai oka a más motorkarakterisztika. mert hogy a max teljesítménye a motornak mennyi az egy dolog, hogy hol és meddig tud és mit leadni, az meg megint egy másik.

nem akarok én sértegetni, vagy kötözködni, tényleg nem, csak ne írjuk már azt hogy "A suly csak egy dolog, aminek igazabol nem a gyorsulasban van jelentosege.", mert ez sajnos nem igaz. sajnos, mert sokkal egyszerűbb lenne körülöttünk nagyon sok minden ha nem így lenne ;)

(#29566) sziku69 válasza MPowerPH (#29555) üzenetére


sziku69
senior tag

Jó, jó. Igazad van. :) Most egy 1.4-es astrám van. Ahhoz képest írtam a lóerő "dübörgést" :D
Nem akarok én annyira "gyorsulni" :)

(#29567) -v- válasza MPowerPH (#29563) üzenetére


-v-
addikt

Azt csak a gyár hazudja, valójában van az 1500 [link] :K

(#29568) stickermajom válasza KaiotEch (#29553) üzenetére


stickermajom
addikt

Az enyémen (20d) nincs. Flexicső alatt még van burkolat és kb. onnantól hátrafelé nincs.

(#29569) BeZol válasza #56573440 (#29565) üzenetére


BeZol
őstag

Szerintem csak arra akart kilyukadni, hogy kb. 150 lóerő felettől +1-2 embernyi plusszsúly alig érzékelhető lassulást hoz a gyorsulásban, viszont kanyarodáskor elég durván érezni fogod a többletsúlyt.
A régi bmw-k könnyebbek, ezért kanyarodáskor nagyobb sebességet is bírnak, míg az újabb bmw-k erősebbek és jobban gyorsulnak, de kanyarodáskor nem képesek hozni azt, amit a régiek, mert nehezebbek (ugye ez az a bugi, ami miatt elvileg régi bmw-t vesznek, meg a szívó sor6 a hang miatt).

Ez persze csak így nagy vonalakban igaz, nem kell vér komolyan venni, de pl. én múltkor néztem a 3literes 313 lóerős dieseles bmw-ket. A legjobban a 335d/435d gyorsul 4,9-4,8 alatt, és ezek 1705-1710kg-osak (kötelező összkerékhajtás miatt). Egy 335d gt már 1825kg, egy 535d 1905kg volt talán, az új 7es 1945kg (tényleg jól lefogyott), a 4es cabrio 1925kg, az 5gt pedig 2125-45kg (régi 7es vázra épül, hehe). Nem ma olvastam a súlyokat, de kb. helyesek az értékek. A lényeg, hogy az 535d GT több mint 400kg-mal nehezebb egy 335d-hez képest, ennek ellenére 5,3s a 0-100, ami nem sokkal több a súlyt tekintve. Az X3as bmw is vhol 1900kg felett volt, az is 5,3s alatt tolja. A nagyobb X-eket nem néztem, csak annyira, hogy egy x5 35d 240nél elhal :D

Tehát, amit ebből lehet következtetni, hogy azonos ménes esetén minimális lassulást érhető tetten még +400kg terhelés esetén is, de hogy kanyarban sokkalta brutálisabban fog jelentkezni az a +400kg, az is biztos (meg fékezéskor is).

Most ilyen koros bmw-k esetén ugye az arányok mások lesznek, de kb. ez a lényeg.
Emlékszem, mikor a kis honda jazz-be 5en beültünk és teli volt pakolva a csomagtartó. Kb. 10 másodpercig kellett kuplungolni 1esben hogy kiengedhessem, kanyarban 20nál pedig érzésre fel akart borulni a kocsi, annyira brutálisan bedőlt :DDD

Az új bmw-k pedig azért gyorsulnak jobban, mert van rajtautomatika a 8fokozatú automatában, már elektromos a szervo, és padló gázas gyorsításnál a generátort leválasztják a hajtásról, hogy addig se fogja vissza a kocsit. (ezekkel a trükkökkel nyertek közel 0,5s gyorsulási értéket azonos motorral)

Most olvastam, hogy az új volvokban pedig van egy 2literes levegőtartály, ami mindig feltölti magát, és ha alacsony fordulaton padlózod a turbós kocsit, akkor ezzel a levegővel megpörgetik a turbót, és így gyorsabb lesz a motor reakciója. (hát nem egy elektromos turbo, de több mint a semmi)

(#29570) ADAM1337 válasza sziku69 (#29566) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Remélem nem F astra mert az megöli a vezetési élményt, annál majdnem minden jobb.
Mennyi a büdzsé az egész PR-re, ha turkálhatok a pénztárcádban ?
Csak a gép mennyiből jöjjön ki, a többi költség ugye tartalékba elvileg ott figyel.
Élmény autót keresel vagy a napi 30-30km-et akarok letudni normális utazó sebességgel pályán ?

Én anno próbáltam egy 1,6 literes E36-ot, de nekem nagyon nem jött át az életérzés, de ez betudható a gyengus motornak.

[ Szerkesztve ]

(#29571) sziku69 válasza ADAM1337 (#29570) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem akarnék sokat költeni. Nagyjából 600K áll a rendelkezésemre. Ez persze nem túl sok, de ez van. Nem használnám sokat. Kb 15000Km/év. De ebből a nyaralásra elmegy kb 3000Km. Járok néha Pest-Eger-Győr vonalon. Ez nagyjából a 60%-a az össz éves kilométernek. A többi városi vezetés. Ezért inkább a vegyes fogyasztás a mérvadó. Más lenne, ha németbe járnék ki vele.
Autópályán max a megengedett sebesség + 10km/h. Nem akarom az állam zsebét tömni.

(#29572) MPowerPH válasza #56573440 (#29565) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze nyom a latba, de nem ugy, ahogy Te azt gondolod. Nem kell leirnod az okat, en mar leirtam elotted, mivel tisztaban vagyok vele. Erre irtam, hogy az a 150 lo az nem azt jelenti, hogy minden 150 lovas eroforrassal szerelt azonos tomegu auto ugyan ugy megy. Arra akartam ravilagitani, hogy hiaba a 115kg-s sulytobblet, ugyan akkora loerovel is siman lehet sokkal gyorsabb egy auto. Mint ahogy az latszik is az adatokbol.

Es itt megjegyzem, hogy ez ennel egy kicsit meg bonyolultabb is. Nem mind1, mennyi ero all rendelkezesre mekkora tomeghez. Mert ha 4 embert beultetsz egy 1.0-as Swift -be, azt megerzed. Ellenben egy 300 lovas, de alapbol is 600kg plusszal rendelkezo autonal mar nem, es idoben is a +3 ember olyan +0.1s -es elterest hozhat.
Nezd meg mennyi a kulonbseg az 1er, 3er es az 5er gyorsulasi ertekeiben, es a tomegben. A nagy kulonbseg csak a 7er -nel fedezheto fel.

Ellenben a versenypalyan nem azert herelik ki az autokat, hogy jobban gyorsuljanak, hanem azert, hogy agilisabbak, kezelhetobbek legyenek a kanyarokban. Elo pelda a Honda S2000, ami egy atlagos versenypalyan, atlagos egyenesekkel siman tartja a lepest a V10-es M5-el, ami tobb mint ketszer olyan eros, de nem ketszer nehezebb annal(1320kg vs. 1830kg). Ezt egy sima altalanos iskolas newton elmelettel nem tudod leirni. Legellenallas hol marad a kepletedbol?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29573) MPowerPH válasza -v- (#29567) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt megcafolom, hogy elirtak. En meg ennek az oldalnak nem hiszek. Ok honna szedik az adatokat? Itt van nalam a kiskonyv, amiben benne vannak az ertekek. Nem lehet a 20i 1520kg, mikor az en 35D-m, 1580kg korul van. De fugg az extrazottsagtol is. Csak a napfenyteto +40kg.
Miert hazudna az auto sulyat illetoen a gyar? Ott nem koti oket semmi sem, nem olyan mint a fogyasztas meg a karosanyag kibocsajtas. Ellenben az extrazottsag nincs feltuntetve, igy az csak egy megkozelito ertek.

sziku69: Ez esetben egy kombi Golf IV is jo valasztas, abba legalabb lehet pakolni. De kimondtad a lenyeget, nem hetvegi hulyulos autot keresel. E36-bol nagyon keves a normalisan karbantartott. Akinek meg olyan van, az nem fogja eladni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29574) ADAM1337 válasza sziku69 (#29571) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem erre a használatra a TDS kerülendő, inkább valami biztosabb 320i-t vennék a helyedbe bár egy jó nem jön ki 600k-ból + papírozás és olaj csere.
De kevesebb hibafaktorra van, én városba nyúzok egy 523i touringot, vegyes érzelmek M-es futómű de valamit cserélni/módosítani fogok rajta túl kemény és a vezetési élményt rombolja, pályán fenomenális az tény, de nem városra van tervezve, főleg nem BP-re.
Fogyasztásom nagyban forgalom függő 10L kb az átlag úgy számolom, pályán dinamikusan ugyanennyi (gps 142-re beállva).

(#29575) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29559) üzenetére


CharlieDrop
veterán

van 150 lovas 20i is, azért írtam azt ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29576) Isual válasza szőröscica (#29426) üzenetére


Isual
veterán

Ilyet hajtok. ;)
Fekete M Paket, most lesz 13 éves májusban és hála az ezredesnek patent müszakilag. Esztétikailag meg szinte hibátlan kívül belül.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29577) -v- válasza MPowerPH (#29573) üzenetére


-v-
addikt

Ok honna szedik az adatokat?

Ezek valós, mért értékek.

Miert hazudna az auto sulyat illetoen a gyar?

Nem tudom, az opel miért hazudik ekkorát? De jóformán minden gyártó. Az én autómra stimmelt a valós súly, amit itt az oldalon írnak, természetesen jó 100kg-mal nehezebb az is, mint a gyári adatok szerint.

(#29578) MPowerPH válasza CharlieDrop (#29575) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, igazad volt, utana megtalaltam. Azt hittem az e46 faceliftol kezdve mar csak a 170 loeros verzio volt a piacon. Ez valami ECO felszereltseg volt?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29579) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29578) üzenetére


CharlieDrop
veterán

lövésem sincs, de ugyanígy beleszaladtam, aztán egy ismerősöm vett egy e91-et, persze 20i, 4 henger 150 ló, siralmas :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29580) sziku69 válasza ADAM1337 (#29574) üzenetére


sziku69
senior tag

Ahogy nézem az árakat, ehhez még gyűjtenem kell. :)

Bár találtam egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#29581) Declare válasza sziku69 (#29580) üzenetére


Declare
őstag

Ez nagyon allat lehet......hiszen "bívaj erös mottorral" van ami "tőkéletes" és akár autóbeszámítás is "lehecséges"

Há´ csak aztán odafiggyejé ám, ha mísz az ótóért, hogy a lovetta legyen ám nálad tezsvírem :DDD

(#29582) stickermajom válasza sziku69 (#29580) üzenetére


stickermajom
addikt

Nemtom', én ilyesmibe tuti nem ugranék bele. :(

(#29583) -KP- válasza MPowerPH (#29578) üzenetére


-KP-
addikt

(#29584) ADAM1337 válasza Declare (#29581) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen ezektől kiégtem én is, el se mennék megnézni hiába a képek alapján kívülről oké lehet.

(#29585) sziku69 válasza Declare (#29581) üzenetére


sziku69
senior tag

Na jóó, ez csak egy 1 perces keresés eredménye. Óó vatos vagyok :DDD :R

(#29586) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ha kicserelem a regi modult Mulf2-re ,hogy legyen usb-csatlakozo facelift elotti E90, akkor azt kell programozni,vagy mukodni fog egybol?

(#29587) BeZol


BeZol
őstag

Szerintem ha valaki vesz egy 35d-t, legyen az a régi 300 lóerő alatti akár, annak menetdinamikát nézve nagyon sokáig nem lesz miért kocsit váltania.

A 30d is megy rendesen, de egy 35d-ből többet hoz ki egy chippelés, és ami fontosabb, az az, hogy 340-380 lóerős dieselnél (chipelve) már csak az audi 4.2 v8 tdi-je tud hasonló értéket (de ez csak az a8-ashoz kapható!), mint az M50d motor, viszont az M50d-ből a 381hez képest 430lóerőnél többet nem igazán tudnak kihozni, horror az új ára, 40kg-mal többet nyom egy 535d xdrivehoz képest (1955 vs 1915kg). A sima 535d viszont 1810kg csak (3as és 4es bmw-knél már csak xdriveos kapható, azok 1705-1710kg hála az xdrivenak).

Állórajtot és nyálkásabb utakat leszámítva az xdrive nem hoz semmit, csak többet eszik a kocsi, úgyhogy szerintem a legjobb vétel egy használt régebbi 35d, vagy az újak közül az aktuális 5ösből a sima 35d.

Hát egy chippelt 435d vs chippelt M550D-s videót találtam csak, a +110kg-os 535d sem mehet sokkal rosszabbul.

Ha van egy ilyen kocsid, akkor taposhatod neki, és megy is rendesen úgy, hogy nem zabálja le a gatyádat, ha pedig nem sietsz, akkor is tud extrém keveset enni a teljesítményhez képest. Erősebb diesel még ha van is, alig aknázható ki belőle többletteljesítmény, így nincs nagyon oka utána vágyódni, és per pillanat nem is látszódik, hogy lenne a jövőben erősebb diesel motor a piacon, tehát ezeket a kocsikat menetteljesítményt tekintve nincs miért eladni, csupán a megunott/elöregedett design és az új iránti vágyakozás hozhat alapvetően változás iránti igényt.

Persze ezeknél a kocsiknál már feleslegesen sok a teljesítmény, ha pedig azt nézem, hogy az autópályán hány autó megy 150nél többel, akkor csoda ha alkalmanként 1-2 autót ha látok, márpedig a 150es tempohoz már egy 100 lóerős kocsi is elég, egy 170 lovas pedig már gondolom a 200at is viszi, ami fölött pedig aztán tényleg nagyon ritkán látok kocsit menni, de megesik ;]

Tehát régi 35d-ket kell venni, nem készült érdemlegesen jobb képességű autó az elmúlt 10 évben.

(#29588) Isual válasza BeZol (#29587) üzenetére


Isual
veterán

Egyetértek. 35d, hátsókerék hajtás, mondjuk nekem még a 272 LE-s verzióknál is overkill a chippelés. Persze sokakat csábít el a potenciál, ezt megértem, de én azt a motort már nem chippeltetném. Aztán ha lenne egy és használnám pár évig, lehet menet közben én is egyszercsak elcsábulnék persze... :U de helyből chippel biztos nem indulnék

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29589) MPowerPH válasza BeZol (#29587) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most hogy errol beszelunk.. Ma jottem hazafele, es Manchesterbol kifele van egy lampa, ahogy ramesz a ring roadra, majd az M62-re. Nah, a varosban pont osszeakadtam egy nagyon sietos 435D-vel. Lamparol mellolem indult, szaraz uton. Egy autohossznyit kaptam 100-ig. :U Aztan mar az M62 -on meguresedett szakaszon 110-rol nekilodultunk. 130-nal kb. lehuzodott. 200-nal mar 2 autohossznyit mogottem volt. Tudom is az okat... En alapbol kettesbol indulok, ha nagyon racingolni szeretnek, de nem stilusom a lampatol kiloni. Ellenben igy is sokat vacakol a valto, mire raszabaditja a nyomatekot a hatso kerekekre, meg ugye az is tobb ido, mikor valt ennel a regi ZF -nel. Az a 8 sebesseges meg mint a villam, aminek igazabol indulaskor van nagy elonye. Utana meg persze mar a valto Nalam sem tetel, elmentem neki erobol. Szoval az, hogy az uj 30D annyi ido alatt van 100-on, mint regen a 35D, az inkabb csak a valtonak koszonheto. Az, hogy a k. szervo mar elektromos, azzal szerintem a fogyasztason tobbet faragnak. A generatorrol nem tudtam, de biztosan az is szamit, de nem tizedeket. Probaltam anno ezt a 8 sebessegest, es eszmeletlen, ahogy kapcsolgat. Nem gondolkozik, es mire pislantasz, mar valtott. Meg sem torpan gyorsitas kozben az auto, annyira gyors.

Isual: De csak addig, amig nem veszel egyet. Aztan utana ugyse birod ki, kiprobalod, milyen remappolva. Utana mar nem fog kelleni a nelkul. En vetel utan mikor hazamentem vele, meg is kapta Bp.-n. Nagyon jo volt, eros is lett, es fel literrel kevesebbet evett. Viszont valami nem volt jo, mert terhelesre a nagyobb turbom lekapcsolt, nem lehett vele erobol menni folyamat, mert eleg volt neki 20s terheles. Ekkor mentem el H.Ezredeshez, akinel kaptam egy masikat. Elotte el kellett mennem ahhoz a muhelyhez, ahol eloszor csinaltak, hogy visszategyek az eredetit. Utana a muhelytol H.Ezredes -ig az a 20km egy szenvedes volt. Mintha egy masik, kiherelt motoros autoban ulnek. Aztan toluk megkapta a remappot. Eros lett(nem tudom eldonteni, hogy erosebb e, mint az az elotti remap), de a fogyim kicsit megnott. Viszont nem tilt le, kozel parketta tobb oran at, es semmi baja. Aztan most nyaron kaptam kis modositast, ami nem jott be. Mintha kicsit gyengult volna alul, es megnott a fogyasztasom is. Szoval most aprilisban mikor megyek, akkor megkerem, hogy modositsak az elozo setup iranyaba, mert az bejott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29590) H.Ezredes válasza MPowerPH (#29538) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nem mondom,hogy ne vegyél. Újabb jobb széria de ugyan úgy megvannak a maga nyűgjei mint minden típusnak... Csak érdemes egy jól felszerelt keveset futott darabot keresni. VIN ? kíváncsi vagyok rá :D

(#29588) Isual

Úgyis mondanád,hogy kérsz remap-ot :DDD ;]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#29591) MPowerPH válasza H.Ezredes (#29590) üzenetére


MPowerPH
félisten

Oregszek... :U Egyre jobban zavar a brutalisan kemeny, sportos futomu. Minden nem tokeletes allapotban levo ut egy remalom, mert szetraz, szetut, nem beszelve a fekvorendorokrol. Kezd zavarni, es sajnalom az autot is. Azt most vettem hozza sport Konikat, mar elore felek. :U Persze sima uton, palyan, kanyargos szerpentinen egy alom. Nincs oldaldoles, nem dulongel hirtelen iranyvaltasoknal sem, tapad mint a veszedelem. Ezert nagyon elgondolkodtam megis az 5er -en. Bar foloslegesen nagy lenne nekem, de ez miatt megis nagyon erik bennem a vetel. Itt legalabb mar nincs akkora ertekvesztes, mintha ugyan ennyiert vennek egy keveset futott, 3 eves Insigniat vagy CC-t.

Irok a faszinak, megkerdezem a VIN-t. Bar ezt a sok km miatt nem biztos, hogy megvennem, hiaba van patika allapotban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29592) Isual válasza MPowerPH (#29589) üzenetére


Isual
veterán

Az biztos, hogy ha egyszer az ember megcsináltatja a remapot, vissza nem lép. Pont ezért én nem kezdenék ezzel.
Vezettem E60 530d-t, még 218 lóerővel, tökéletes volt. Aztán sokat vezettem egy 2012-es E 350 CD-t (265 le, 620 nm) és teljesen más karakterisztika mint a BMW, alul kegyetlent tol, 2500-3500 között még egy lapáttal ratesz, aztán 3600-3800-nál/tól meghal. Ezután az 530d érezhetően gyengébb, nyilván az 500 az nem 620, de sokkal pörgősebb, benzinesebb, jobb karakterű és - 120nm és - 50 le ellenére azt választanám. Egy 535d meg már a 272 LE-s verzióval szerintem tökéletes lenne, a 286-os meg egy kicsit mégjobb. Helyből nem nyúlnék hozzá és lehet idővel se. Bár ez utóbbira azért nem teszem le az esküt természetesen. ;]

szerk.: ja és a 620 nm még a 19-es 275-ös gumikat is simán elpörgeti a Mercin, még kettesben is, a 35d-nél még pozitívum is az alacsonyabb (560-580) max nyomaték, viszont egyenletesebb nyomatékleadás és pörgősebb karakter, nem kell rá 18-19 col mindenképpen, hogy az erő átmenjen az aszfaltra. Kisebb felnihez meg nem csak olcsóbb a gumi, de a komfortot se rontja le.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29593) MPowerPH válasza Isual (#29592) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem, hogy a minimum az a 18". Nalam most olyan 660-680NM kozott lehet a nyomatek. A telivel nem jo, meg a regi P Zero -kat is elforgatta. Ellenben utana kapott 265 -os Michelin PilotSuperSport -okat. Nah, azokat szaraz, meleg idoben nem tudta kiforgatni. Csak nyekkentek egy hosszabbat, es mar ment is az auto. A 235-os telivel meg meg 3. -ban is villog a DSC lampa.

De ha van tapasztalatod, akkor az jo, tudod mire szamits. Arra viszont fogadhatsz, hogy meg a 272 lovas 35D is megeszi a 350CDi-t, hiaba van -60NM-e. Nagyon el van talalva a BMW dieselek karakterisztikaja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29594) Isual válasza MPowerPH (#29593) üzenetére


Isual
veterán

Erre fogadok is, mert már az 530d-n is érezhető volt mennyire máshogy megy a BMW dízel, mint a Merci. Persze ott még érezhetően gyengébb volt. Az mondjuk vicc hogy kevesebbet forgott 6-osban, mint a Merci 7-esben. A 35d pont ezért álomautó mert nyomatékban nem, de karakterben és dinamikában lenyomja a Mercit. 100-ra még kb ugyanúgy gyorsulnak, de 100-200 már ráver a 35d a 350 CD-re. Rugalmasság meg a pörgősebb karaktere miatt jobb kell, hogy legyen. De sajnos 535d E60-at még nem volt alkalmam vezetni, így nem tudom pontosan milyen, de az 530-ból és a 350 CDI-ből kiindulva az lesz a nekemvaló.

Mondjuk én 17" párti vagyok, persze nem a 225-ös, hanem valami 245-ös kell azért. De 18 már sokat ront a komforton. E39-en mondjuk a 17-es M felnik és a 235-255 gumik tökéletesek, és gyönyörűen mutatnak, sajnálom hogy E60-nál 245 felett csak 18-as felnire van gumi...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29595) Isual válasza Isual (#29594) üzenetére


Isual
veterán

Egyszerűen tökéletes ez a felni és gumiméret. Akárhányszor ezt a képet nézem, mindig meggyönyörködtet, főleg ebből a szögből. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29596) H.Ezredes válasza Isual (#29595) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Imádom ezt a kocsit :B Tényleg egyben van és menni is olyan jó vele :B ( 4 új gátlót bele... ;] )

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#29597) -KP- válasza Isual (#29595) üzenetére


-KP-
addikt

igen, ez a felni szép. pont a minap láttam egy ilyet. élőben is tetszett.

(#29598) KaiotEch válasza stickermajom (#29568) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó, mert hogy nálam sincs. Csak furcsának találom, mert az első műanyagon felett levő részen van még furat, amibe tudna folytatódni. Köszi. :R

(#29599) Isual: A szélvédőd IPS vagy IGZO paneles már? :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#29599) Isual válasza H.Ezredes (#29596) üzenetére


Isual
veterán

Na majd májusban! ;] Egyébként maximálisan elégedett vagyok ezen a felniken a komforttal és úttartással is. Mindkettőből van elég, egyikből se vennék el a másik rovására.

A 12 ezeren mondjuk valszeg megint túlgurulok, de ne aggódj, messze leszek a múltkori 19 ezertől.. :B :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#29600) CharlieDrop válasza MPowerPH (#29591) üzenetére


CharlieDrop
veterán

megértelek, és sajnos a BMW-k nem a lágyságukról híresek, pedig most gyári minden még a kerékméret is 16"

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.