Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Van valakinek lehetosege bevizsgaltatni a gazolaj 'fajtakat' laborban? Ertem ez alatt, hogy ugyan azon kategorias(mondjuk Shell VPower diesel). Akkor vinnek angol, holland, nemet, osztrak, meg magyar kutrol is. Egybol kiderulne, van e kulonbseg kozottuk.

Don't Tread On Me

(#29802) Blue@X válasza MPowerPH (#29801) üzenetére


Blue@X
senior tag

(#29803) CharlieDrop válasza Blue@X (#29802) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ez nem német, osztrák és angol maxxmotion, vagy v-power, itt csak azt nézték, hogy itthoni üzemanyagok milyenek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29804) KINKY_007 válasza MPowerPH (#29801) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Vannak akkreditált laborok, oda akárki bevihet mintát, pár nap alatt megküldik az eredményt.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#29805) yodamester10


yodamester10
őstag

Azt írja Amerikai modell,van ehhez ugyan úgy alkatrész itthon vagy miben tér el?
[link]

(#29806) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Mennyibe mennek most 2004-es E46- sedan 320i -k? kb...
1.5M, 2?
Nyilván olyanra gondolok, ami nincs szétverve, lezúzva, kulturált belsőtérrel, jobbféle felszereltséggel..
Megnéztem a hasznatauto.hu-n de ott minden van...

[ Szerkesztve ]

(#29807) Cxgrav válasza yodamester10 (#29805) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Hívd fel, kérd el az alvázszám utolsó 7 karakterét és ellenőrizhető, hogy valóban USA modell-e vagy sem.
Bár én nem látok rajta semmi olyat ami arra vallana.
A váltónak mondjuk nem biztos, hogy 290k km-ernél így kellene kinéznie, kivéve ha sofőr nem imádta folyamatosan polírozni ;]

Picture me Rollin' by 2pac

(#29808) yodamester10 válasza Cxgrav (#29807) üzenetére


yodamester10
őstag

És azt hol lehet lekérdezni már ha megadja?

(#29809) Cxgrav válasza yodamester10 (#29808) üzenetére


Cxgrav
senior tag

http://www.bmwarchive.org - VIN menüpont

Picture me Rollin' by 2pac

(#29810) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az ilyenek miatt vagyunk bunkó BMW-sek... [link]

közlekedésünk moslékjai csoport.

(#29811) MPowerPH válasza whitezo88 (#29810) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ma egy Golf vlVi ugyan igy allt bent a tacsko parkoloban. :U Szerintem ez markafuggetlen.

Don't Tread On Me

(#29812) whitezo88 válasza MPowerPH (#29811) üzenetére


whitezo88
nagyúr

de mégis ez marad meg, és hordozzák körbe mint a véres kardot. Az ilyeneknek amúgy el kéne törni a lábát, hogy jogosan tudja használni a helyet.

(#29813) MPowerPH válasza whitezo88 (#29812) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyetertunk. Sajnos nap mint nap latok hasonlot. Mert lustak gyalogolni, es ugy vannak vele, hogy a mozgasserult helyek mindig uresek.
Egy gyoker itt kint (magyar-roman cigany) E60-as BMW-vel allandoan a mozgasserult helyre parkol. De ugy, hogy kettot foglal, nehogy bealljanak melle. Tipikus obrazil, latnatok az autojat, elsirnatok magatokat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29814) ADAM1337 válasza yodamester10 (#29805) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A hátsó ablak törlő nekem hiányzik csak ?
Leszámítva ezt, szépnek tűnik, felni el van találva.

[ Szerkesztve ]

(#29815) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Laufenn gumiról mi a vélemény? Hankook gyártya és elég jó árban vannak. Szerintem nem lehet rossz, még olcsóbb, mintha használtan vennék. Mintázatra is jónak tűnik.

(#29816) MPowerPH válasza zsolt1225 (#29815) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az, hogy maximum egy ladara raknam fel. :U A gumi arra valo, hogy akar megmentse az eletedet. Ezek nem gumik, hanem szemetek.
Milyen autora?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29817) zsolt1225 válasza MPowerPH (#29816) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

320i, de ha a hankook gyártja még akkor is rossz? Inkább egy nagyobb márkás használtba 6mm-el 4-5 évesen?

[ Szerkesztve ]

(#29818) MPowerPH válasza zsolt1225 (#29817) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs fent rola review, sem user velemeny. Attol, hogy a Hankook gyartja, meg nem jelenti, hogy hozza azt a minoseget. Mivel tudjak a koltsegeket csokkenteni? Hitvany alapanyag, olcso szerkezet, minosegellenorzes milyensege.
Sok ilyen mindenfele markaju gumi fut azon a cimen, hogy a nagy gyartok mintait hasznaljak. Csak a gumi nem ettol lesz jo.

Don't Tread On Me

(#29819) #56573440 válasza zsolt1225 (#29817) üzenetére


#56573440
törölt tag

annyit még hozzátennék, hogy használt meg nagyon max valami űbernormális műhelyben ahova vissza tudsz menni ha szar... de én akkor se nagyon erőltetném, sajátra pláne nem...

rohadtul függ hogy hogy tárolták, hányszor szerelték át, hogy használták, és főleg min. ha az előző kocsi futóművével volt gebasz vagy látod a hibát a kopáson vagy nem. ahogy a szerkezet épségét is kb úgy tudod ellenőrizni, hogy van e látható szálszakadása vagy sem.

én ezzel mindig úgy voltam, hogy ha nedves környezetben odavágom a kocsit mert szar a gumi, akkor évek alatt nem spóroltam annyit a történeten hogy kiadja a javítás árát :U azon túl meg 5 év után kb semmi garanciád nincs hogy az a használt gumi meddig jó, bármikor benne lehet hogy megadja magát, az előző tulaj se azért vette valószínűleg le mert épp rászakadt a bank és olyan kedve volt.

persze biztos ki lehet fogni jó vételt, és nem minden noname vagy használt gumi szar, de én tuti nem ezen spórolnék :(

(#29820) zsolt1225 válasza MPowerPH (#29818) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Ezt találtam róla. Keret nincs arra, hogy újat vegyek márkásabból. Így a használt jöhet még szóba.

(#29821) stickermajom válasza zsolt1225 (#29817) üzenetére


stickermajom
addikt

Most gonosz leszek, de akinek van pénze majomra, legyen pénze banánra is. :U

205/55R16 méretben pl. ~17-18k egy Hankook Ventus Prime 2 vagy Prime 3, szerintem ez nem vészes még. Nekem előbbivel adta az autót a kereskedő, nem volt vele gondom, bár kb. 3000-et mentem csak velük. Jól körül kell nézni és azért 20k körül ki lehet fogni ésszerű méretben jó gumikat. 20-asért vettem pl. a Yokohama télik darabját..

[ Szerkesztve ]

(#29822) zsolt1225 válasza stickermajom (#29821) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

225/45/17-re van szükségem. A normális gumi 25-nél kezdődik. Lenne rá pénzem ha várnék még egy hónapot, de már feltenném a nyárit.

(#29823) #56573440 válasza zsolt1225 (#29822) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha annyira nem szar a téli szerintem várj inkább, és akkor tudod hogy ez a kérdés is letudva évekre...

szerintem :R

(#29824) stickermajom válasza zsolt1225 (#29822) üzenetére


stickermajom
addikt

Én tuti megvárnám a pénzt és valami normálisat vennék. Sok múlik a gumikon. Egyelőre amúgy is mínuszok vannak reggelente, ráér szerintem még 1-2 hetet a nyári szett. Ezen ne múljon.

(#29825) Skimaster válasza zsolt1225 (#29822) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem már egy hete fent van a nyári.....csodás,mondjuk korán reggel,késő este nem megyek,nappal meg jó....én simán veszek alig használtat,és még soha semmi bajom nem volt vele....van pénzem új gumira(nyári 18-as),de értelmetlen pénzkidobásnak tartom...225/45 r17 méretben jókat lehet venni jó áron!

(#29826) zsolt1225 válasza Skimaster (#29825) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Én is úgy vagyok vele, hogy ha ki tudok fogni jót használtba akkor fölösnek tartom megvenni az újat, annyival nem biztos, hogy többet ér. Abból a pénzből meg tudom venni a hátsó lámpát amit kinéztem.

(#29827) szőröscica válasza zsolt1225 (#29826) üzenetére


szőröscica
addikt

Inkább kiszerkesztettem, maradjunk annyiban, hogy nagyon eltér a design vs. biztonság közötti prioritásokról alkotott képünk.

[ Szerkesztve ]

(#29828) whitezo88


whitezo88
nagyúr

az mitől lehet hogy be-be jelez a vízszint menet közben, mikor ellenőrizve szintben van, és nem kevés? Elég idegesítő. Jan végén lett termosztát cserélve mert eresztette a vizet a ház, azóta minden rendben volt.

Továbbá megint előjött a már 2x kiütött "üzemanyagkeverési hiba" (asszem ilyesmit ír) ami maradandó Check Engine lámpát jelent, géppel lehet törölni, arra se jött rá még senki mi okozhatja. Valakinek valami tudása ezekkel kapcsolatban?

Még valami, ami igazából régóta fennál: csúsztatásnál Rben vagy 1-ben egy pici tartománynál hátulról tamtamtam hang jön és rezonál az autó is, de a váltó nem hátul van, hogy az lenne a gond szerintem... nem is mindig csak időnként. majd ezt is megnézetem.

(#29829) zsolt1225 válasza szőröscica (#29827) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Az a baj előző seatra is megvettem nyárra, télre az új gumit és 1 szezont mentem mindkettővel, úgy adtam el. kb 1-2 ezer volt bennük.

(#29830) CharlieDrop válasza zsolt1225 (#29829) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ki lehet fogni normális használtat, de azt csakis személyesen venném meg.

Eddig nem volt gondom egy gumival sem. Volt amit újonnan, volt amit használtan vettem.

Sokat számít mennyit állatkodsz vagy sem...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29831) KaiotEch válasza CharlieDrop (#29830) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aki kilinccsel jön ki a teszkóból, attól nem vennék. Ez általában igaz azon emberekre akik 17 és 25 év közé esinek, hoonigan felirat, vagy hasonló matricázott bmw-je van.

Nekem mondjuk eddig csak használt gumik voltak az autón. Audin is a 13 éves gumival jártam télen. :D

[ Szerkesztve ]

(#29832) MPowerPH válasza zsolt1225 (#29822) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem kicsit meg gyujtogess, 25k -ert azert talalsz mar markas abroncsot, ami 'csak' 20k plusz a 4db gumin, es biztosan megvan oldva a gumikerdes 6 evre.

Don't Tread On Me

(#29833) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Bal kanyarban megmoccantom az autót jobbra bal hátulról kattanás a futóműbe? Öttletek? Ha a fékolajam kevés, akkr világíz pirosan? Bremebrlag-ot ít ami betét, de a betétek még jók. Ja az olajat felöntöttem. Igen. Tele van a micsodám mostanába vele :D

Iphone 7

(#29834) KINKY_007 válasza zsolt1225 (#29817) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

A 4-5 éves az már kuka, vagy füstölni való kategória akármilyen márka. Sőt jóval előbb is tönkre lehet tenni.
Várj egy hónapot inkább és legyenek újak szvsz!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#29835) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Én 2003-mas continental gumikkal vettem az autót, azt vettem most le róla a nyárit, azzal sem volt különösebb bajom, még 6mm-es volt.
Ezt a Laufenn-t pedig ismerős ajánlotta. Egy csaj aki itt az autogumibolt.hu-nál a boltba dolgozik és a faterjáé az egész gumibolt, 30 éve foglalkozik vele.

(#29836) -KP- válasza szőröscica (#29827) üzenetére


-KP-
addikt

egyetértek teljesen. egy jó gumin a sajátom vagy mások élete múlhat akár. mindenképpen prioritást kell élvezzen egy új hátsó lámpához képest. csak én érzem gáznak, hogy veszek egy bömöst de nincs pénzem gumira? :U

http://www.funfer.hu/2015/04/gyere-filler-megbszlak/

[ Szerkesztve ]

(#29837) negro


negro
őstag

A mai gumi (markas) abroncsok boven jok 7-10 eves korukig ha megfelelo minta van rajtuk. Az ilyen masod-harmad szintu gyartok abroncsai azok amik mar 5 evesen szetrepedeznek, felkemenyednek, stb.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#29838) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

330e


►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#29839) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#29838) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ÉS milyen?

Én most itt egy i3-ra csorgattam a nyálam, a szomszéd parkolóban :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29840) MPowerPH válasza -KP- (#29836) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez hatalmas. :DDD

Don't Tread On Me

(#29841) whitezo88 válasza CharlieDrop (#29839) üzenetére


whitezo88
nagyúr

pár napja láttam egy i8at és feltűnt hogy ilyen zöld a rendszáma mint emennek. Idéntől van ilyene az elektromos kocsiknak?

(#29842) CharlieDrop válasza whitezo88 (#29841) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, i3 is zöld rendszámos :) meg az xc90 elektromosa is :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#29843) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Ne utáljatok meg,de nagyon nehéz fanatikusként szép e46 ost találnom.
Vennék én 320i-t de jó állapotú sedan,feketét,fl,extrásat, nem találok:(

N42 motorról lebeszéltetek..N46 al miujság? Arról nem hallottam semmi rosszat.
Vagy N42 ha bedöglik,helyére N46 ot betennék?

320d-t is van ekkora lutri szerintem főleg ,hogy heti 1x használnám 20 km re.....
Légyszi segítsetek:)

[ Szerkesztve ]

(#29844) Skimaster válasza STC Speed (#29843) üzenetére


Skimaster
senior tag

Dízelt ilyen használatra felesleges, extra mindenkinek más a fontos, én láttam néhány szépet.. Fekete kevés van..
Ez nem rossz elsőre :[link]

[ Szerkesztve ]

(#29845) STC Speed válasza Skimaster (#29844) üzenetére


STC Speed
őstag

Nehéz nagyon,itt már jobb hátsó sárvédő rohad mint az állat,a küszöbnek is annyi,ha már most így néz ki.
Azért köszi. :)

(#29846) MPowerPH válasza STC Speed (#29843) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miert pont feketet? Legutalatosabb szin. :D

Don't Tread On Me

(#29847) STC Speed válasza MPowerPH (#29846) üzenetére


STC Speed
őstag

Az tetszik,vagy valami sötét színbe :)
Ami tetszene: FL,tempomat,valami nem fapad ülés,esetleg m pakett,de erről kezdek lemondani.

(#29848) stickermajom válasza MPowerPH (#29846) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha két várossal arrébb egy autó felveri a port már meglátszik rajta. :(((

(#29849) MPowerPH válasza stickermajom (#29848) üzenetére


MPowerPH
félisten

A por, a reggeli para, a miniatur, hajszalkarcok, mosas utan az a par vizcsepp, minden... SOHA TOBBET FEKETE AUTOT! :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#29850) H.Ezredes válasza STC Speed (#29845) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Rohad mint az állat ?!?!?! Te akkor még nem láttál rohadt autót.... :) Rossz kifogás ez miatt nem megvenni. Ez a kocsi sokkal értelmesebb mint a többi retek N42 meg N46.... Nem tűnik rossz autónak képről.... Alku tárgya az a sárvédő és még ami van rajta. Reálisan 100-250K-t lehet alkudni. Kell még bele egy multi gombsor és van tempomat is.... Mpacket-is megoldható.Normális kerék is... Mi itt a probléma ??

(#29839) CharlieDrop

Az a motor benne. Fúj de idióta hangja van.... Engem zavart nem tetszik.... Egyébként csendes jó. De én olyan sokat nem mentem vele.

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.