Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) MPowerPH válasza Gsx-rr (#27750) üzenetére


MPowerPH
félisten

Angel?

Don't Tread On Me

(#27752) Gsx-rr válasza MPowerPH (#27751) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen.

(#27753) MPowerPH válasza Gsx-rr (#27752) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ha jo eredmenyt akarsz, atalakittatod a fenyszorot facelift-es integralt ledesre. Sokkal szebb is lesz, hatvanyokkal erosebb lesz a fenye, es annyira nem draga muvelet.
Ezek a H8-as ledek csak a belso karikat vilagitjak be, a ket szelso csak pislakol, barmekkorat teszel bele.(nekem 8W-tol 40W-ig volt benne, tobb lepcsoben) Ha hazamegyek, en is atalakittatom.

Don't Tread On Me

(#27754) Gsx-rr válasza MPowerPH (#27753) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor nem tudom ebben mi lehet,mert eleg egyenletesen vilagit. Boven elegseges neki. Csak kene valami ,hogy ne legyen ilyen felemas meg hibanak is jelzi.
Lehet holnap lovok rola kepet ,mert csak en latom egyenletesnek a fenyet es majd elmondod a velemenyed.
Gondoltam kiszedetem es keresek ilyent.
Az az atalakitas amugy mibol all?
Nem draga mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#27755) MPowerPH válasza Gsx-rr (#27754) üzenetére


MPowerPH
félisten

En is azt hittem, hogy boven okes, amig nem lattam, hogy a facelift-esekben az integralt ledek hogy vilagitanak. A kulonbseg nappal igazan szembetuno, foleg verofenyben. Mig a H8-as regi rendszerut akkor joforman latni sem lehet, addig az integralt meg nappal is siman 'vakit', es megrajzolja azokat a karikakat. :)

Az atalakitasnal megbontjak a fenyszorokat. Bent a karikak specko csovek, amik viszik a fenyt az izzotol. Azok helyere, vagy talan belejuk? koltozik a ledsor.

Igy fest az ujakon, a nappali led. Ennek mar vallalhato a fenye, pont olyan eros, mint az Audikon, vagy akarmelyik ujabb auton a beepitett DRL ledsor. A nem dragat kerdezd meg FET-MEN -tol. En is tole varom a valaszt. Azt hiszem 40k. Egy minosegi H8-as izzopar olyan 20k korul van, szoval annyira nem gaz. Raadasban nekem az egyik 2 ev utan kiegett... Mar ki sem cserelem, tojok ra. Izzora nem koltok, inkabb atalakittatom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27756) Gsx-rr válasza MPowerPH (#27755) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tudom milyen az újakon ,azt látom a többi autónkon! :) Múltkor mentem egy barátomért jött ki azt hitte a tompított világít a ház falán a sötétben.

Na lőttem pár képet. szerintem elég egyenletes.


(#27757) MPowerPH válasza Gsx-rr (#27756) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, sotetben nalam is szepen mutat. :D Csak mikor szembenap van, akkor a kulso nem latszik, a belso meg csak pislakol.

Don't Tread On Me

(#27758) Gsx-rr válasza MPowerPH (#27757) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mint mondtam annyira ez nem lényeges szempont.
Akkor elvileg bármilyen ebay-es led jó lehet?
Amúgy mitől lehet ,hogy így megadta magát? Led elvileg nem ég ki ,vagy jól tippeltem arra az elektronikára?

(#27759) MPowerPH válasza Gsx-rr (#27758) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, en vegigprobaltam az osszes elerhetot, es kuldtem is oket vissza. Hibat egyik sem dob(persze csak azok, amik OBC Error free -k), kiegni sajnos kieg. Vagy mert rossz minosegu, vagy mert nem szeretik egymast.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27760) Gsx-rr válasza MPowerPH (#27759) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Értem ,azért köszi!

(#27761) FET-MEN válasza MPowerPH (#27755) üzenetére


FET-MEN
veterán

Kara Gábor , Piliscséven helyileg, nálunk már 4 BMW-t csinált meg, E60, Két db E39, X5. És már nagyon sokat rajtunk kívül.
+36303307101

Iphone 7

(#27762) CharlieDrop válasza MPowerPH (#27749) üzenetére


CharlieDrop
veterán

27742-t olvastad? Az egyik fülem le van törve... És kompletten kellene :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27763) MPowerPH válasza CharlieDrop (#27762) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na, ezt igy sajnos nem tudom. Akkor ezeknel nem kipattinthato hazzal egyutt a vilagitas?

Don't Tread On Me

(#27764) CharlieDrop válasza MPowerPH (#27763) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Úgy néz ki :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27765) MPowerPH válasza CharlieDrop (#27764) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es tenyleg nem. Bura nelkuli ledeket latok csak hozza. Probalj meg egy bontost, ott biztos talalsz.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27766) MPowerPH válasza FET-MEN (#27761) üzenetére


MPowerPH
félisten

Email cimet nem tudsz adni? Nem igen szeretnek hazulra telefonalni.

Don't Tread On Me

(#27767) FET-MEN válasza MPowerPH (#27766) üzenetére


FET-MEN
veterán

Azt sajnos nem. Facen megtalálod ezen a néven.

Iphone 7

(#27768) peetmaster válasza FET-MEN (#27767) üzenetére


peetmaster
senior tag

Viber-en is fent van, és ott sokkal gyorsabban válaszol is! :K

(#27769) tibby74


tibby74
csendes tag

hell!tud vki hozzáértő,megfizethető szakit bmw 318i vezérlés cseréjére?köszi hi tib

(#27770) szőröscica válasza tibby74 (#27769) üzenetére


szőröscica
addikt

Hol? Angliában, Dél-Spanyolországban, Taktaszadán vagy Moszkvában?

(#27771) tibby74 válasza szőröscica (#27770) üzenetére


tibby74
csendes tag

na ja az pont lemaradt:)szóval Röjtökmuzsalyalsópusztán helyett Bp!

(#27772) szőröscica válasza tibby74 (#27771) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem személyes tapasztalatom (évtizednél is hosszabb távra nyúló) csak a 5errel van. [link] Viliék nagyon értik a BMW világát, bátran merem őket ajánlani. :)

A topikban pedig H. Ezredes klubtársra esküsznek, Ő is hozzáértő, precíz szakember hírében áll, azonban nekem még nem volt szerencsém hozzá.

(#27773) Gsx-rr válasza szőröscica (#27772) üzenetére


Gsx-rr
veterán

+1 a Viliékre

(#27774) FET-MEN válasza tibby74 (#27771) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hé! :D

Iphone 7

(#27775) tibby74


tibby74
csendes tag

köszi mindenkinek a tippeket.Szép estét!

(#27776) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy majd' youngtimer Astra F-et vezetek, és kigondoltam, hogy jövőre váltanék. Amit kinéztem, az a 3-as BMW sorozat (E46). Olyan 1 millió lélektani határig szeretnék venni átírással, mindennel együtt.

Az volna a kérdésem, hogy mennyire igazak ezek a szóbeszédek, hogy magasak a szervizköltségei, illetve mennyire fenntartható autók ezek? Nekem igazán a fenntarthatóság (ne legyenek horror szervizköltségek) és a megbízhatóság (ne rohadjon le az autó a puszta közepén) a két fő érv egy autó mellett.

Remélem ki tudtok segíteni! :R

Üdv! :B

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#27777) #56573440 válasza HoaryFox (#27776) üzenetére


#56573440
törölt tag

f astrához képest azért drágábbak az alkatrészek :)

1 milláig hahun e46-ot így első keresésre vagy 316-ot dob, vagy normálisat 300+k km-el, meg 15 éveset.

én mostanában vettem egy normálisat, az közelebb volt a kettőhöz, vadásztam előtte sokat, 1 milla körül lehet kapni, de tényleg olyannal kell menni aki megnézi, és meg is fogja csinálni, mert lesz vele dolog.

ki lehet fogni jókat is biztos ilyen ársávban, de rohadt sokat kell keresni, és jó ha van egy jó szerelőd aki helyrepofozza ha megvan :DDD

(#27778) CharlieDrop válasza HoaryFox (#27776) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mond az valamit, hogy kiraktam a sajátomat.
Mondván nem számít, hogy a legdrágább az összes közül és így sem hibátlan.

Ami jó annak ára van, aminek nincs, annak nem véletlenül nincs :)

Inkább levettem, használom, majd máskor váltok :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27779) fullextra


fullextra
tag

Hali,

Van itt a csoportban valakinek e90/e92 325i(2007- 2.5l) kupéja?
Mennyi km van benne, milyen problémákkal találkoztatok ez idő alatt?! Automata, vagy manuális?
Aut. Váltó mennyire érzékeny?
Milyen motorolajat használtok benne és milyen időközönként cserélitek?

(#27780) Möhe válasza CharlieDrop (#27778) üzenetére


Möhe
addikt

Azért az sem mindegy hogy a tulaj minimálbérből javítgatja,vagy annak dupláját költi rá havonta kiegészítőkre....
En most készülök Ezredesnél hagyni egy szabad szemmel jól látható összeget. És mindezt úgy hogy elvileg nincs baja a mindennapokban....

(#27781) MPowerPH válasza Möhe (#27780) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez pont Nalam is igy volt a nyaron. Nem volt semmi gond vele. Csak azok a rohadt kopo alkatreszek.... :U Es meg nincsen vege. Harom reszre szedtem, mert kulonben siman otthagytam volna alkatreszekkel egyutt 1 milliot. Mar most rettegek, hogy mennyibe kerulnek a turbo vakumcsovek, meg a bal turbocso. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27782) CharlieDrop válasza Möhe (#27780) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha karban van tartva majdnem mindegy, de értem miről beszélsz :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27783) -KP- válasza fullextra (#27779) üzenetére


-KP-
addikt

vannak többen, de topik összefoglalóra kukkants rá :)

(#27784) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Egy kis mai :) 3,5 fok a kép készültekor, webasto már dolgozott :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#27785) fullextra válasza -KP- (#27783) üzenetére


fullextra
tag

Köszi, mostmár minden kérdesemre választ kaptam ;]

(#27786) KINKY_007 válasza fullextra (#27785) üzenetére


KINKY_007
aktív tag

Mert hülye kérdések, ott a google.
5w30, az olajat használatfüggően kell cserélni, a kocsi rendszere szól amikor kell.
Az automata elvileg gondozásmentes, de azért illik az olajat lecserélni benne.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#27787) Kenny88


Kenny88
tag

Helló
kellene egy kis segítség :) nem tudom van-e itt olyan aki meg tudja mondani hogy e90-es 320i 105-108 fokos hűtő víz az normális vagy magas ?
kb 20km mentem vele nem ment feljebb de amikor meg álltam meg néztem a hűtő csöveket a felső meleg volt az alsó vissza térő meg hideg .
Víz pumpa működhet mert ha feltekerem a fűtést a kocsiba 28fokra maximumra vissza hűl 94-95fokra víz hőfok.
Termosztáttal lehet probléma ?

[ Szerkesztve ]

(#27788) fullextra válasza KINKY_007 (#27786) üzenetére


fullextra
tag

Mint látom neked is 325i-d van, pl. pont arra lettem volna kiváncsi, hogy hány km. van benne, és eddig milyen problémákkal kellett szembenézned a használata során. Azt eddig is tudtam hogy az autóm rendszere szól pl. az olajcseréért, arra lettem volna kiváncsi, hogy meghálálja-e a rövidebb intervallumokat, vagy teljesen felesleges. Az automatában pedig evidens hogy cserélünk olajat. :K

(#27789) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Első kocsi vásárlása előtt állok és mivel egy 3-mas már nagyon régóta álom, így elkezdtem nézegetni a 90-2000 közötti, környéki modelleket. 320i E36-ot konkrétan, ezek azok amikből olyan áron láttam eladó kocsikat, amiket meg tudnék még magamnak engedni pár hónap múlva.

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni a rutinos és rapasztalt BMW-s (leendő) kollégáktól, hogy mennyire reálisak az elképzeléseim? Mennyire lehetnek megbízhatóak ezen évjáratú autók ebben az árkategóriában, valamint, hogy benzines verzióval mennyire járnék jól/rosszul. Volt egy cikk a [url=http://www.vezess.hu/hasznalt-auto/hasznaltauto-bmw-320d-e46/60206/]vezess.hu[/url]-n ezen témában és ott a dízel verziót eléggé lutrinak írták le, továbbá az áruk is jelentősen drágább.

Amikkel eddig szemezgettem, általam megítélt szimpatikussági sorrendben (csökkenő sorrendben):

1. Leírás alapján "túl szép, hogy igaz legyen" kategória, szerintem. Ettől ftlen képek alapján szépnek tűnik.

2.

3.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27790) #56573440


#56573440
törölt tag

távolról, hunyorogva se vagyok szakértő, de:

1: whut?:D alig meglepő hogy kereskedésből ;]

2: adok veszek cserélek. gondolom aki ennyi figyelmet fordított a szöveg korrektúrára az gondos gazdi is volt ;]

3: 20-asba 25-ös motor? az úgy alapvetően nem feltétlenül szabályos nem? mármint értem, de ha vizsgán megbuksz vele azért ejnye bejnye van nem? azon túl meg én nem szoktam túlzottan bízni az ilyen ki tudja hogy tákolt vasakban :(

(#27791) CharlieDrop válasza TheProb (#27789) üzenetére


CharlieDrop
veterán

E36-nál leginkább a rohadásokra kell figyelni: kerékjárati ív, küszöb, akkumulátortartónál...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27792) Cxgrav válasza TheProb (#27789) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Nem akarlak elrettenteni, de az e36 az nagyon rizikós.

Barátom megvette az elsőt, azt hitte milyen jól járt.
Aztán mikor odaállt vele a szerelőhöz, kiderült, hogy gazdasági totálkár.
Parkolópálya, azóta elbontottuk és eladta alkatrésznek.

Megvette a 2.-at.
Az árát már ráköltötte és még nincs kész! (közel se)

Mázlid van, akkor kifogsz egy jót vagy sajnos nem te leszel az év legboldogabb bmw tulaja, mert rájössz, hogy abból a pénzből amit beleöltél, abból e39/e46 is megvan.

Gyűjtögetésre ösztönöznélek.

Picture me Rollin' by 2pac

(#27793) TheProb válasza Cxgrav (#27792) üzenetére


TheProb
veterán

Döntés meghozása előtt biztos ráengednék az autóra egy szerelőt vagy állapotfelmérést kérnék. Zsákbamacskát én sem akarok venni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27794) Tálydi válasza TheProb (#27789) üzenetére


Tálydi
senior tag

Szia!

Egy dolog lemaradt, mégpedig az ár. Igaz a hirdetések alapján valahová 5-700k közé lőtted be a vételárat. Ennyi pénzért, e36 320i-t szerintem biztonsággal találsz, olyat ami jó. A probléma, hogy gyakran ezek nagyon gyér felszereltségűek, részben ezért is tettem le az e36-okról. A rohadásokra figyelj leginkább, de valójában olyan hatalmas probléma nem lehet velük, mivel ezresével hozzák be az országba őket (jellemzően 16i-ket) ezért alkatrész utánpótlás bőven akad, aprópénzért akadnak hozzá dolgok ha a megfelelő helyen keresed, a futóműtől kezdve beltéri elemeken át egészen a motorig. Ha vásárlás után egy 100-ast kb még rá tudsz szánni, feltehetőleg üzem és -műszaki biztos autód lehet egy ideg! :K

Eeeeh, what’s up, doc?

(#27795) CharlieDrop válasza Tálydi (#27794) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jah, csak a futómű ne kezdjen elhalni, mert szilentek cseréje, féltengelyek ilyesmi szeretnek összerohadni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27796) Tálydi válasza CharlieDrop (#27795) üzenetére


Tálydi
senior tag

Autovásárlási szempontok között szerintem ez elhanyagolható kategória, hogy a szerelő többet fog szívni vele, nyilván ezáltal többet is kér, na de...értjük egymást ugye?

Eeeeh, what’s up, doc?

(#27797) CharlieDrop válasza Tálydi (#27796) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen, elhanyagolható, persze, egyértelmű

Szenved a szerelő, többet kér, vagy gányol...

de persze nem lehetetlen, inkább felkészítelek arra mi lesz, végül is 20 éves autókról beszélgetünk ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27798) TheProb válasza Tálydi (#27794) üzenetére


TheProb
veterán

Így van, jelenleg 700k-t lőttem be plafonnak és igen +100k-t még biztos tartalékolok az esetleges javításokra, kiadásokra, stb. Rohadás, stb. amit írtok, meg feltételezem úgy is előjön az állapotfelmérés alatt. 316 cuccai jók a 320-ba is ezek szerint, mármint a többség?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27799) Tálydi válasza TheProb (#27798) üzenetére


Tálydi
senior tag

Ez így tök korrekt, ennyiért már mindenki e46 320d-t akar, tökéletes állapotban.
A gátlók, rúgók, fékek tekintetében szerintem lehet eltérés, ugye nyilván nagyobb motor erőhöz, hozzá kell igazítani az autó többi elemét is, sajnos nem tudom, hogy e36-nál ez hány lépcsőből áll.
pl: 316-320 | 325/23/-328 | m3 ? :F
Ellenben sok "nem adta ki" autó is van 20-asokból is, így kétlem, hogy alkatrész utánpótlással akadna valami probléma.
A legfontosabb tanács szerintem, amihez én is mereven tartom magam, ne kapkodj ha már ennyi évet kibírtál BMW nélkül és nem létszükség az autó, nyugodtan keresgéld a megfelelőt, akár hónapokon át is, és érdemes magadban felállítani néhány kritériumot, hogy milyen árnál minek feleljen meg az autó műszaki/felszereltségi/külső állapota, ebbe az árba belefér, hogy válogass.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#27800) TheProb válasza Tálydi (#27799) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk hasznatlauto.hu-n nincs akkora választék ám :/ Ha csak aszerint szűrök, hogy 320i, 90-2000 közötti, sedan, klímás és érvényes papírokkal legyen akkor sincs nagy választék. Az a 3 amit linkeltem még így is a legnormálisabbnak tűnők és azoktól se lehet elcsöppenni :/

Még mindig ez tűnik a legjobbnak, csak, mint már írtam, ez a túl szép kategória... 20éves autónál csak 92k km, első tulaj, stb... eléggé mesének hangzik. De majd kiderül. Amihez ragaszkodok az a klíma és szervó, bár ezek nélküli nem is nagyon van. Képek alapján szépnek néz ki, bár a tetőkárpit lóg pl, de az se tűnik szerintem egy nagy ktg-nek kijavíttatni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.