Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) MPowerPH válasza dragonfx (#13200) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, motort csak gyári alkatrészből. :U Főleg egy ilyet. Így van, arra is simán rámegy 1 guriga, és az 6 henger, ez meg 8, és V. Mindenből kettő van.

Németországban vannak nagyon jó állapotúak, nem fiataloktól.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13202) dragonfx válasza MPowerPH (#13201) üzenetére


dragonfx
veterán

hát igen csak a regadó van addig csak körülményes, nehézkes a dolog.meg hát azért 15 alá nehéz bevinni ezt ;] .enyém generálja is gyáriból lehet surolná a 300at.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13203) MPowerPH válasza dragonfx (#13202) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszer megéljük, hogy nem lesz regadó. Egyébként kint drágábbak az M5-ök, érdekes. :U Ott könnyebben el lehet adni, nálunk ez nem mondható el.

Don't Tread On Me

(#13204) DreaD88 válasza MPowerPH (#13192) üzenetére


DreaD88
tag

Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de kereskedőtől venni autót badarság :U
Volt már pár autónk és érdekes módon ami kereskedőtől volt abban néhány hónap után valami tutira elromlott és cserénél kiderült, hogy nem is gyári, hanem bontott alkatrész van egy néhány éves autóban (a példa egy 1.2-es VW Polo, amiben a szervo adta meg magát).
Bár van egy ellenpélda is, egy VACAK ford mondeo (diesel) ami magánszemélytől lett véve ugyan, de előtte az is valami kereskedőé volt és annyi szopacs van vele, hogy már regényt kéne írni róla.

Én is most, hogy nézelődtem használtautón, nagyon erősen próbáltam kerülni a kereskedős kocsikat... Azok ebből élnek, átvesznek egy jó állapotú autót olyantól akinek sürgősen kell a pénz, aztán minden fasza gyári alkatrészt kioperálnak belőle, majd belerakják az utángyártott harmadjára kibontottakat és végül így adják el.
Valamiből meg kell élniük

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13205) dragonfx válasza DreaD88 (#13204) üzenetére


dragonfx
veterán

inkább aza jellemző xart vesznek meg és mindenféle adalékokkal, polir, tisztító stb..felhuzzák látszatra jóra az állapotát.és eladják normál árba.

e60 m5öt kinn jobb áron lehet venni.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13206) Tálydi válasza dragonfx (#13205) üzenetére


Tálydi
senior tag

Ismerősék is hasonlóképpen vettek (kereskedőtöl 400k-ért) egy 96os astrát, juj de szép meg tiszta szilikon az egész, meg pár gumicső ki lett cserélve.... kíváncsi vagyok mennyit bír :F .

Szerintem is e60 m5-t kell venni :DDD

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13207) DreaD88 válasza dragonfx (#13205) üzenetére


DreaD88
tag

Jaja, lehet ez még jellemzőbb az autókereskedőkre, nekem ilyen tapasztalataim voltak :)
De kereskedőtől soha semmit :D

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13208) dragonfx válasza DreaD88 (#13207) üzenetére


dragonfx
veterán

hát nekem a mostanin onnan van.végülis első időkbe nem volt vele horribilis gond.
de tény kissé tul volt árazva.mi ezt anno nem tudtuk megítélni így van e.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13209) Zewa válasza MPowerPH (#13197) üzenetére


Zewa
senior tag

Gusztustalan persze és az is tuti hogy el fog kelni.
Az esztétikát még ayynira nem is érdekelne hiszen azon könnyen és viszonylag olcsón lehet segíteni. Ott a hihba hogy aki külsőre nem ad az autójára az sanszos hogy a műszaki állapotát mégjobban lesz@rta.

Az a gáz hogy használt M-es Bömbit elég "paracsy" venni még szervízkönyvel is. Azoka vasak kapnak ám rendesen. :K

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13211) dragonfx válasza MPowerPH (#13210) üzenetére


dragonfx
veterán

én hiszek nekik. :K .angolok sosem szoktak kamuzni.azért az 1es 5. helye is eléggé szép eredmény nem említik meg. :K
hát igen valszeg a 20d. mocis autok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13212) DreaD88


DreaD88
tag

Üdv!

Pénteken írjuk az adásvételit (ha minden jól megy).
Sikerült az eladóval megbeszélnem, hogy ismerősöm műhelyénél találkozzunk, mert ott alá is néznek.
Viszont most a telefonban mondtam az eladónak, hogy addig vigye el és csináltassa meg az eredetiségvizsgálatot, mert ha minden ok, akkor pénteken tutira el is viszem, erre mondja, hogy "okéd, de te fizeted..." (egy kis emlékeztető: november 3-án adtam neki 100e Ft foglalót).
Elkezdte mondani telefonban, hogy az a vevő dolga, mondtam neki, hogy ma hívtam az okmányirodát és néztem neten is (+ ebben az adásvételiben is benne van hogy az az eladó kötelessége), de tovább erősködött, mondtam neki, hogy holnap akkor bemegyek az okmányirodába és rákérdezek személyesen is.

Pár perccel később hív vissza, hogy beszélt ismerősével aki ebben otthon van és, bár azt mondta ő is, hogy az az eladó dolga elméletileg, de hogy gyakorlatban azt fifti-fifty szokták fizetni és hogy fizetném-e a felét -.-

Mindezt azok után, hogy 3-án amikor vittem a foglalót (Tálydival voltunk ott 2en), esett az eső és tömegközlekedéssel mentünk oda + lábbusz és nagy kedvesen a lépcsőházban írtuk meg a foglalót + b@szott minket kivinni a villamosig :((

Nálam sokat számítanak az ilyen apróságok abban, hogy később milyen lesz a hozzáállásom az emberhez... mondhatnám úgy is, hogy ezt elk*rta

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13213) Gebriel válasza DreaD88 (#13212) üzenetére


Gebriel
veterán

Sz@rjál bele és élvezd az új autód, egy ilyen ne rontsa el a kedved. ;)

(#13214) Zewa válasza DreaD88 (#13212) üzenetére


Zewa
senior tag

Igazi szarrágoskódás, köcsögösködés az ekkora pénzen való garasoskodás. :W
Tahó a hapsi az biztos de azért reméljük az autóját szerette éls költött is rá. :K
(esetleg adás-vételi után 1-2 pofont vagy egy anyázást megérhet a dolog bár akkor olyan euforiában leszel hogy inkább lesz@rod. :DDD )

Kategoriájában jó vasnak számítanak a Bömbik. nem hiába.... :)
Azért monnyuk az érdekelne hogy a flottákban hány éves autók vannak és hány km-nél cserélik őket...? :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13215) DreaD88 válasza Gebriel (#13213) üzenetére


DreaD88
tag

A kedvemet nem rontja, csak tudom, hogy kamuzott, hátha átverhet ezzel és majd én kifizetem, szerintem nagyon jól tudta, hogy az őt terheli.
És egyébként is, ha el akarja adni az autót, akkor az eredetiség vizsgálatot meg kell csinálnia, azt nekem kell vinnem az okmányirodába, hogy megcsinálhassam az átírást én helyette nem vihetem el az autót eredetiségre, amíg meg az nincsen meg, addig szerintem senki nem vesz autót... ez alap dolog

Zewa: ez meg a másik, igaz, hogy 750e-ért hirdette, de az az állapotához képest is szerintem elég sok.
Nagyon sokat nem alkudtam belőle, első telefonbeszélgetés alkalmával mondta, hogy 680e a minimum, aztán az első találkozó után felhívott, hogy 670e-ért odaadná (de nem volt jó a km számláló és a fogyimérő, így) mondtam neki, hogy ezeket csináltassa meg és kifizetem érte a 680-at.
Ebben maradtunk, ennyit írtunk a foglalóra is.
Erre tessék, 18e-en elkezd cigánykodni, ami ráadásul alapból is az ő dolga lenne...

Egyébként nagyon rendes volt egészen a foglalóig, akkor is nem tudom mi volt a baja, hogy még be se invitált a lakásba...

Ha tényleg minden rendben lesz a kocsival, akkor szerintem az lesz, hogy 6e-et adok neki azzal, hogy "ennyivel tudok hozzájárulni, bár nem a vevő dolga és ezt nem én találtam ki".
Elvégre eljönnek zuglóból az I. kerületbe a szervizbe az átnézés miatt, de onnan hogy mennek haza, az már az ő dolguk :)

De a lényeg, hogy jó legyen és vigyoroghassak, ahogy Bubu szokta írni :D
Erről jut eszembe, olvasom a fórumot az elejétől kezdve a végéig (bár nincs túl sok időm), de már így is sokat tanultam, volt pár dolog amit lementettem, később még jól jöhet dolgok :D
Volt pár érdekes jelenet :DD

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13216) dragonfx válasza DreaD88 (#13215) üzenetére


dragonfx
veterán

ahogy Gebriel írta xard le.ha jó az autó élvezd.ez a 18e.n nem mulhat.
a vételár más téma.szerintme meegyezés kérdése az eredetvizsgálat gyakorlatban.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13217) DreaD88 válasza dragonfx (#13216) üzenetére


DreaD88
tag

Az lesz, átgondoltam és szerintem egyáltalán nem köcsögség ha azt mondom, hogy azt állja ő.
Meg ilyet mondott a telefonban, hogy akkor ő már 2x fizet erre az autóra eredetiség vizsgálatot, mert amikor ők vették, akkor is ők fizették -.-
És akkor, kit érdekel?

Akkor most én is mondhatnám, hogy a vagyonszerzési illetékre nekem a 2l-es motorra nem az eddigi 18 Ft-t kell fizetnem köbcentinként, hanem 24 Ft-t.
Bárki kiröhögne azt mondanám, hogy állja a különbözetet -.-
Ez a vevő (új tulajdonos dolga), az eredetiségvizsgálat pedig a még jelenlegi tulajé, ennyi :)

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13218) Tálydi válasza DreaD88 (#13217) üzenetére


Tálydi
senior tag

Egy szájb@kurt ft-ot nem adsz neki érted?! :K Nemhogy 6k-t, hamár kb egész hungáriát meg fasort végig sétáltuk,esőben, meg ugye 6k=15(inkább 10)liter benzin, egy BMW be, hátsó kerekeken, 6hengerrel, és máris a megfizethetetlen élmény felé tartasz :K

A konkurencia lopja a vision terveket :W

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13219) saguaro válasza DreaD88 (#13217) üzenetére


saguaro
tag

Érdekes, minden autómra én fizettem az eredetvizsgát, és mindegyik ismerősöm vevőként fizette az eredetvizsgát.
Nem is hallottam még olyat, hogy az eladó fizeti.
Jó hogy nem az átírást is, mi? :U

Mondjuk aki ennyi ideig húzza a vételt, alapból elhajtanám.

Jön, megnézi, gondolkozik rajta, esetleg mégegyszer megnézi szerelővel, pénzt fizeti, autót viheti.
Nem hogy 2-3 hétig szöszmötöljön vele....
Második alkalommal eljön valaki, elmegy, majd megint jönne megnézni, úgy hajtanám el, hogy azzal szórakozzon, akinek hét anyja van. :F

Az lenne a korrekt hozzáállás, ahogy tőlem vették meg a Passatomat.

Hívott a vevő, hogy érdekli az autó, de csak akkor jöhet szóba, hogyha el tudom vinni egy ismerősének a szervizébe.
Beleegyeztem, elvittem 30km-re, megnézték az autót, kezembe adta a pénzt, utána hazajöttünk együtt, kipakoltam a kocsiból ami az enyém, és már vitte is.

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#13220) DreaD88 válasza saguaro (#13219) üzenetére


DreaD88
tag

sikeres üzletember lehetsz :DD

Egyébként amit ebben a hsz-emben linkeltem, kérlek olvasd el ami az adásvételiben van!

De ha nagyon nehezedre esne megnyitni, akkor becopyznám:

"A gépjármű a szerződés aláírásával egyidejűleg a Vevő birtokába kerül. Az Eladó a gépjármű birtokba adásával egyidejűleg átadja a Vevőnek a gépjárműhöz kiadott, az 1. pontban felsorolt okmányokat, valamint (pl. szervizkönyvet, az eredetiségvizsgálatáról szóló, 60 napnál nem régebbi szakvéleményt, kötelező tartozékokat…), melyek átvételét Vevő a jelen szerződés aláírásával elismeri."

Ha ezek után is reklamálsz az eladók nevében, akkor gratulálok és előre szólok lesz@rom! :D

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13221) saguaro válasza DreaD88 (#13220) üzenetére


saguaro
tag

Igen, így van, a valóságban mégse így működik a dolog nagyrészt.

Képzeld, sikeres vagyok, ahelyett, hogy várnék 3-4 hétig egy vevőre, ameddig tetvészkedik, azalatt eladom akár 3 másiknak is.

Nem határozott emberkékkel nem foglalkozok.
Megnézi valaki az autót háromszor, ad 100 ezer foglalót, majd 2 héttel később még mindig nem vitte el.
Vicc. :U

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#13222) Eagl3 válasza saguaro (#13221) üzenetére


Eagl3
veterán

Örül, hogy egyáltalán elviszi valaki, sőt, hogy van jelentkező ennyiért.

(#13223) Tálydi válasza Eagl3 (#13222) üzenetére


Tálydi
senior tag

Igen :U :K

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13224) DreaD88 válasza Tálydi (#13218) üzenetére


DreaD88
tag

Sry Tálydi, elsiklottam a hsz-ed felett :B

saguaro: sry ha ezzel megbántalak sugaro, de én jogtisztelő állampolgár vagyok :D , jórészt betartok minden szabályt (lehet, hogy ellenkezni fog a bimmer emiatt és ha így lesz, akkor ő nyer :D) és én is elvárom, hogy ne akarjon más olyan pénzt behajtani rajtam, ami nem az én kötelességem.
Egyébként az eladóval 45 napot írtunk a foglalós papírra, ami december 18-án járna le és én kb egy hónappal előbb szeretném elhozni. Úgy látszik a foglaló fogalmát se ismered, pedig hidd el, van értelme és megvannak azok a szituációk, amikor azokat alkalmazni szokták!

Eagl3: igazad van, nagyon nagy akarás volt bennem a vételnél :D

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13225) saguaro válasza DreaD88 (#13224) üzenetére


saguaro
tag

Egy ház/lakás esetén megértem, hogy több hetet vár valaki, sőt, természetes, de egy ilyen olcsó autó esetében én biztos nem így járnék el.
Nemsokára felteszem mindkét autómat eladni hahura, de biztos hogy szóba se jön ilyen több hetes procedúra, max 1 hét, első megnézéstől számítva. :)
Foglalót is ismerem, én is foglalóztam az autómat, amikor vettem, letettem kb 100 előleget, másnap vittem a maradékot, és hoztam az autót. :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#13226) dragonfx válasza Eagl3 (#13222) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja kicsi soké adta a gyerek.ezért vár.de tény 5x koccolni az eladóval és még nincs autotulajdonlás az durva.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13227) DreaD88 válasza dragonfx (#13226) üzenetére


DreaD88
tag

Rem ezzel a hsz-el tisztázok mindent, mert már kínos, hogy csak fél regényekben tudom elmagyarázni a dolgokat... :DDD

Első alkalommal meg volt beszélve a találkozó, akkor átnéztük, de már késő volt sötétedett, így gondoltam majd máskor visszajövök.
Az autóvásárlással tavaszig akartam várni, viszont nagyon megtetszett ez az autó és elnézve a kínálatot nem akartam lecsúszni róla, de mondom én vártam volna tavaszig.

Pár nap múlva hívott az eladó, hogy még tudna belőle engedni egy keveset, menjek vissza és beszéljük meg, nézzem meg még egyszer. Egyébként elég rámenős volt, mert többször hívott mint én őt...

Mivel Vác és Debrecen között ingázok 2-3 hetente és csak hétvégén vagyok Vácon, így a második alkalommal spontán ugrottam be megnézni ami az első alkalommal kimaradt (első alkalommal ugyanis nem láttam már be egyáltalán a kerékjáratokba) + volt még egy kevés időm kipróbálni.

Harmadik alkalommal (mivel elsőre elfelejtettem vinni, második meg spontán megnézés volt) elvittem a rétegvastagság mérőt, mert szerintem kicsit sem mindegy, hogy volt-e törve vagy nem, eredeti-e a festés, vagy nem. Ekkor beszéltük meg, hogy mivel én ingázok és ritkán vagyok pest környékén, majd keresem és viszem a foglalót.

És azért kellett lefoglalóznom az autót (egyrészt mivel nagyon megtetszett és kellett), másrészt nyári munkámért csak csöpögtették a pénzt és tartalék pénzhez nem akartam nyúlni. Lehet, hogy neked 680e Ft nagyon kevés és csípőből előhúzod mint hunvald györgy, de én nem vagyok ennyire eleresztve.
Sűrűn szétszórt vagyok én is (pl. elfelejtem vinni a mikrométert, elfelejtem megnézni ezt, megnézni azt) amúgy összeszedetten belefért volna 2 alkalomba.

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13228) Tálydi


Tálydi
senior tag

Ez de jó ;)

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13229) DreaD88 válasza DreaD88 (#13227) üzenetére


DreaD88
tag

hopp, előző hsz-ben véletlenül politizáltam picit, ráadásul nem is raktam OFF-ba sry.
Nem sokkal azelőtt néztem híreket :D

Tálydi: El is lehet hinni a 150e km-t? :U
kár, hogy nincsen a belsejéről is kép...

[ Szerkesztve ]

"INGYEN ÉLŐ PIÓCÁK" by Mr. Burns (Simpson család)

(#13230) dragonfx válasza Tálydi (#13228) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ez brutál jól néz ki.nincs is messze.lenen zsetonom lehet megnézném e36 helyett.ez így szép.M lökö nem ártana előre.
hihető a 156e.ha motorcserés.szervizkönyves és számlás minden.
amikor motor cseréltek vajo nullázták a km számlálót?? :U .baxki és lehet dupla vanos 28i mocit raktak akkor már bele mert más nem volt a polcon. :C :Y .18"as felni tulzás.nem kéne.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13231) Tálydi válasza dragonfx (#13230) üzenetére


Tálydi
senior tag

DRAGON MEGTÉRT!!! :C

Hogyhogy bevállalnál egy 5er-t? :) Meg 28i-t? :) Azt hittem örökre E36 318i jaszkari dobbal lesz a csucs, esetleg 320i...

Szvsz vállalható autó...

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13232) dragonfx válasza Tálydi (#13231) üzenetére


dragonfx
veterán

nem tértem meg de ez kivételesen jol néz ki.mégha egy nagy dög is és nem tetszik annyira mint egy e36.

nem 318i az etalon.
hanem e46 325i.re mondtam ennél jobb sosem kéne.
Más kérdés egyenlőre még a e36 318is és/vagy 320i megszerzésére se látok tul sok esélyt jelenlegi helyzetemben.
tudom tegyek érte.megprobálók....csoro vagyok ez van.nyugodtan fikáézhattok emiatt. :P :P .ez már általános.de amíg valaki lehetőséget és/vagy pénzt nem dob hozzám addig nem hiszem ehhez van joga.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13233) Tálydi válasza dragonfx (#13232) üzenetére


Tálydi
senior tag

E46 ról nem is tudtam, nem sok benne az elektronika? :U

Senki nem akar fikázni (/ pill ) ;)

Viszont tényleg bajok vannak:"nem" ilyet is rég írtál, új bill.? :)

No offense

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13234) MPowerPH válasza Tálydi (#13228) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben nincs semmi extra. :) Fel van polírozva talán, és van rá dobva szép felni, ami ide Mo.-ra öngyilkosság. Bp.-n egy idő után lapátra tenné a futóművet. Ráadásul nyílirányos gumik vannak rajta, ami nem való egy ilyen autóra. Asszimetrikus gumi való egy BMW-re, azt cserélni kellene. Kormányműre itt is ment a pénz, ahogy látom. :DDD Mindig sajnálom, mikor belülről nem készül kép, az többet elmond egy autóról.

Tálydi: E46, ugyan az mint az E39, csak egy kategóriával lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13235) Tálydi válasza MPowerPH (#13234) üzenetére


Tálydi
senior tag

Neked meg M futómű, tehát csak lehet közlekedni. Ja, nincs semmi extra, de nincs lestrapálva mint a többi szar, és lett rá kötlve azért.

Tudom, hogy e46/e39 ugyan az, csak dragon régebben említette, hogy sok benne az elektronika, azért kérdeztem rá.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13236) dragonfx


dragonfx
veterán

hát ja meg 150e után mér kell kormányműcsere kompletten?
ja és ha akkor már nála volt amit nem ír le mér kell egy messzes híres tartós mociszéria egy darabját 58e.nél kicserélni kompletten?gondolom akkora hiba volt benne cserélték gariba.de a gari ugye 3 év tehát mentek vele azért bőven ő előtte.de ki és milyne mocit rakott bele?nbémet honban mér hullott volna szét egy 528i mocija??...jo benne van szériahibás egyed volt.
sok kérdést felvet ám ez a 2 nagy alkatrész cseréje.
futomű ok a felnik miatt. a fék meg kopo.

e46 első széria kéne max.már abba is sok.de mégis ujabb biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13237) MPowerPH válasza Tálydi (#13235) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem az M futóműhöz 16 -os felnik vannak, és itt Bp.-n csak kivételes esetekben használom. Azt is megmondom őszintén, hogy egy egy rosszabb/kátyúsabb út után annyit kap a futómű, hogy az autó elkezd rázni. Milyen lehet egy ekkora felnivel?!

Dragon, a kormánymű az normális, E39 betegség(a szervoval együtt), hogy egy idő után megadja a magát. Nekem fel lett újítva, negyed ennyiért se, mert fölösleges az egészet cserélni, ha van benne olyan konkrét alkatrész, ami elkopik, és cserélhető. Mert ez olyan.
Egyenlőre nincs időm elvinni az autót szerelőhöz, szervom miatt, fene tudja mi lehet a baja, de már félre tettem a pénzt. Múltkor mikor kicserélt egy teflon alátétet, sajnos nem találta el. :N Néztem szélvédőt is, mondtam, hogy karcos. 19k lenne hozzá az eső és fényérzékelős kivitel+beszerelés. Arra kértem ajánlatot. Örök garit vállalnak a beázásra, azt mondták olyan lesz mint a gyári. Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13238) dragonfx válasza MPowerPH (#13237) üzenetére


dragonfx
veterán

19k beszereléssel egy fényérzékelős e39 szélvédő??jujj ez már brutálisna kizgróan olcsó.enyémhez 4 éves volt 29k az első szélvédő zöld csíkkal.hát a gyári jobb volt.fényvisszaverés szempontjából.az kb 19+egy nulla lenne tiédhez.

Hát elég durva ilyne könnyen lehal.de azé 150k.ért kormáényműt ujjítani se jó dolog.

16"os felninél nagyobb nem érdemes.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13239) Zewa válasza Tálydi (#13231) üzenetére


Zewa
senior tag

Szerintem is furcsa a csávó bár lehet hogy az agresszív kiscsirke elhagyása jót tett neki! :DDD

Valahogy nem áll össze a kép.. Ez egy 316i amibe bele lett rakva egy 2.5ös moci ami még nincs lepapírozva? 350k?! :Y Kell! :DDD
Eljáragotnék én vele nagyon szívesen! :K

ps.: Ennyire nincs ára?! HUH! megdobogtatja a szívem egy szebb darab! :B
Mennyire költséges egy ilyen vas fenntartása? :F

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13240) Gyok2 válasza Zewa (#13239) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Sőt, az orr része 6 hengeres és a felirat is 323 :)
Mire lepapirozod belekerül még nem kevésbe.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#13241) Tálydi


Tálydi
senior tag

Bemutatták az új 6ost!

Váááh, de undorító(na jó, annyira nem elvégre csak 1 BMW), le a hollanddal!!! Bangle-t akraoook!!! :W

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#13242) Zewa válasza Tálydi (#13241) üzenetére


Zewa
senior tag

Első lámpa tényleg nem siekrült valami jól de az autó elején kívül nekem minden bejön! :B
(Monnyuk a felni sem az igazi..)

Tudom hogy az új motor lepapírozása egy rémálom de nekem még a kis 1.8as gyári is megfelene elsőként! Még is csak első óttó lenne... :B
Mennyire drága az alkatrészek hozzá? Fenntartására a mindennapokban sok elmegy?( de legalább a biztosítás olcsó. :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13243) MPowerPH válasza dragonfx (#13238) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, ez csak maga a szélvédő. Beszerelést nem írtak. :DDD

Nem tudom mennyi lehet a gyári, ez is az a zöld csíkos változat. Nem tudom mennyivel lehet jobb vagy rosszabb, ezen is van hővédelem.
és ha már elvinném, akkor körbefóliáztatnám, de csak abban az esetben, ha elől is sötétíthetek rajta. Ha az első két ablak nincs lesötétítve, akkor butaságnak tartom, és hülyén is néz ki.

Persze, nem jó dolog, de jobb mint újonnan venni egyet. A felújítás után úgysem érezni, hogy új vagy felújított van e benne, és mindegyik ugyan annyit fog bírni. De azt bátran kijelenthetem, hogy az E39 leggyengébb pontja a kormánymű. Én eddig arra majdnem 300k-t ráköltöttem, és most megint van valami bibi vele.(ez lehet az én hibám lesz, bár nem értem miért nem bírta)

mod: Gyönyörű ez a 6-os, bár az F10 még mindig az etalon. Ezek végre már hordozzák a BMW-s jegyeket, nem Bangle tákolmány. Érts BMW-s hűtőmaszk, és vezető felé forduló középkonzol, plusz hosszában végigfutó törés. Ezek azok többek között, amiért BMW egy BMW, mert a régiek is ezt követték, csak a Bangle korszakban szakítottak ezekkel a hagyományokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13244) dragonfx válasza MPowerPH (#13243) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem 29k volt cakk pakk.figyelj oda jo ragasztot használjanak meg sikitani fog pláne ha sokat mész 150 fölé.nem árt a kédert is cserélni.berepedta tiéd avgy mi baja?..ha karcos üvegpolirt nem probáltad ki?.hátha javít rajta.

Hát én nem tok e39 kormánymű ügyben nyilatkozni.mér drifteltél attol ment el megint??ennyire gyenge ez a szervotronic.ma bmw szervízbe egy szép m-packos e46 coupéállt.6hengeres.de cska állt.mert beállt a félautomata váltója, nem tudják mi a baja. :( :( .

nekem ez a 6os a mercit idézi totál nem bmw.s.bangle.t vissza. az akkori 6os meg 5ös nekem jobban bejött.persze 36/e46 a legjobb. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13245) Gyok2 válasza Zewa (#13242) üzenetére


Gyok2
aktív tag

A gyári alkatrészek drágák, de az utángyártottak olcsóbbak, kérdés van-e ezekhez. Pl. itt megnézheted milyen árak vannak. Viszont ezek nagyon rozsdásodásra hajlamos autók, és nem is fiatalok. Bármikor adódhat velük valami, nem feltétlenül napi használatra alkalmasak. Vagy az elején ráköltesz rengeteget és onnantól kezdve használhatod nyugodtan. Esetleg nézelődj az E30-ak közt, azok is rozsdásodósak, de akár 10 évvel fiatalabbak, korszerűbbek, komfortosabbak.

Tiszta Windows rendes ház

(#13246) MPowerPH válasza dragonfx (#13244) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondják a polírt, de azzal az a baj, hogy nem tudják egyenletesen csinálni, és a fény ezért kellemetlenül törik meg rajta. Az enyém csak szimplán karcos, és jó lenne cserélni, nappal szemben szemüveg nélkül lehet csak észrevenni, de nekem már az is elég.
És ha csak szimplán megvenném a szélvédőt, és kivinném az NT autohoz, ami BMW márkaszerviz, hogy ott rakják be? Én is pont a szélzajtól félek, nem kell nekem oda, megvagyok nélküle, elég a Mondeo -ban hallgatni.

Van egy sejtésem, hogy igen. És nem találták rá a megoldást, vagy csak nem volt idejük foglalkozni vele a fékcserék miatt. De viszem vissza, és addig marad, amíg kész nem lesz. Már kezd zavarni, mert beállásnál parkolóban úgy bekeményedik, ha lendületből megyek, hogy nem tudok, csak korrigálva parkolni. Egyébként piszok jó, mert sokkal közvetlenebbnek érzem a kormányzást. :DDD Ha meg fordulaton van, akkor nincs baj, működik rendesen.(úgy kb. 2000RPM-től) Nagy baja nem lehet, pont ez miatt. Érdekes dolog, télen sokat nyúztam, akkor nem volt baja. BMW talin forgattam kicsit, akkor egyszer meghalt, és szerintem azóta rossz, hiába lett javítva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13247) barnam_ válasza Tálydi (#13241) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem kifejezetten tetszik ez a szolidabb design, mint a Bangle féle :B

(#13248) dragonfx válasza MPowerPH (#13246) üzenetére


dragonfx
veterán

az nt amelyik az obudai temetőnél van?
én enm tom de szakszervízbe nem hiszem berakni neked utángyártott szélvédőt.agyba szájba fognak téged meg az autot fikázni.kb.a munkadíj ott tuti 5x.össe.és a minőség nem valószínű ezzel arányos.te tudod.
nekem 29k volt összesen.
ha már ugyis rossz sokat nem bukhatsz az üvegpolirozással.a cuomo maga kb 1500ft.gépet meg kéársz kölcsön.egy hétvégére.

hát az ujabb bmw.k szervoja kormányműve nem igazán tolerálja a keresztbe menést.ezt már e90/e60 tulajok is irták valahol.nekem azon tul hogy néha szivárog a tartálybol az olaja nincs bajoma szervoval.koppkoppkopp.
valszeg nem jól csinálták meg.

nekem ugy tünik megvan a hiba oka. a magas fogyasztás vs nem jól megy akocsi. most vettem észre a 2. és a 3. hengernél az injektor alső felső tömítőgyűrűje ereszt.de cska hidegen vagy ha megturom.ettől van a benyaszag.na meg ugye ott kijöna cumo és elillan a benya.(nem ámítás fényképeztem before after képet.és csillog vs porszáraz effektust láttam).na meg ugye ezzel arányban hiába tolja az ac a megfelelő emnnyiséget ha az nem jut el a motorba.ergo van rá esély ettől nem emgy ugy az oto ahogy kéne.kevés a nafta.maga alkatrész filléres még a 8db.os(4injektor alul felül) gyári készlet sincs 5e.csak ugye a munkadíj.gyakorlatilaga szívóoldal felső része kompletten leszerelős.ugye akkor már az a tömítés is ugrik....nem egyszerű.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13249) MPowerPH


MPowerPH
félisten

NT jól dolgozik, mikor összetörték az autómat, ott lett megcsináltatva. BMW-s alkatrészekből, egyenesen Németországból. És elégedett vagyok velük, minőségi munkát végeztek. :K

UFF, 13.8k lett az éves kötelezőm. :DDD

Don't Tread On Me

(#13250) dragonfx válasza MPowerPH (#13249) üzenetére


dragonfx
veterán

egész évre?nem a te neveden van az tuti :U :Y .ugy könnyű.
nekem félévre ennyi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.