Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88801) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#88800) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én soha nem állítottam hogy ez a TI hibátok ;]
és nem is büntetem sem magam sem titeket, csak halkan megjegyeztem a fentebb írtakat :DD
no azt bevallom a trollkodásra nem számítottam, vagyis hazudok, számítottam rá csak a mértével nem voltam tisztába én balga :W ;]

már számolom a napokat amikor lejár a 3 év avar cseréhez :C

stratova: mondasz valamit :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88802) Gyuri27 válasza hszilard666 (#88779) üzenetére


Gyuri27
félisten

18? Le se mertem volna írni. Persze a mai fiatalok. Pffff :DDD

Akkor még vagy 70-t és hozzá amd/ati cuccokat. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#88803) hackeeeee válasza Gyuri27 (#88802) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én néha szoktam, szal, csak nyugodtan. :D

Véleményem szubjektív...

(#88804) stratova


stratova
veterán

Woah aranykezű anyósom csinált tegnap este egy tepsi házi marlenkát [Isten tartsa meg e jó szokását:D], nem lehet félóránként nem megenni 1-2 kockát belőle. :))

Köszi DefaultGyiiiiiLaci :) ez is hasonlóan néz ki csak a tetején a kakaópor kicsit sötétebb (valószínűleg a 22%-os kakaóvajtartalmú alapanyag miatt).

Anyám nemrég itt "felejtett" egy 1,5 kg-os instant kakaóport, konstatálva, hogy ez önmagában forrócsoki arányra sűrítve túl édes, de még nem karakteres, a 3-4 kiskanál instant 2 kiskanál holland kombó vált be 2 dl tejhez, közel olyan jó mint egy cukrászdai forrócsoki amit 400-800 Ft-ért mérnek.

Áh.. túl érdes szájú vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#88805) Lacielvtárs válasza stratova (#88804) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jól néz ki, egészségedre :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88806) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#88805) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a 10-ik napom salátán, zöldségeken meg gyümölcsön. Csak egyszer estem bünbe...1 kebab...de leadtam vagy 5 kilót.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#88807) stratova válasza MiklosSaS (#88806) üzenetére


stratova
veterán

Akkor ma csupa húsos kaját, édességet kell posztolnunk :DDD Kitartást!

Mondjuk unokatesóm amíg magyar honba látogatott haza, olyan kajákat evett hogy csak néztem előtte 200g-os szénhidrát diétán volt versenyszerű testépítés miatt (de szereket nem használ, csak a kaját adagolja megfelelően és megfelelő edzéstervet állít össze). Azzal, hogy a kajálásokhoz megfelelő mennyiségű mozgást társított a szabi végén sem volt rosszabb konidban. Más kérdés, hogy ehhez vagy rugalmas munkaidő vagy valóban szabadság kell, hogy ennyit lehessen mozogni/edzeni kajálás mellett.

Én akkor passzoltam le némi fölösleget, amikor még naponta órákat kellett sétálgatni ringatni a lurkót. Ma már sokkal gyorsabban lehet altatni (bár ugye még nem járunk a fogzásnál).

[ Szerkesztve ]

(#88808) MiklosSaS válasza stratova (#88807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A lurkó nálunk is rosszalkodik néha. Éjfél körül megébred aztan csak pislog meg nevetgél....de semmi alvás 2-ig...akkor második kör evés...aztán ha szerencsénk van alvás 6-ig....6.45-kor meg indul a reggel...ébred a lányom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#88809) stratova válasza MiklosSaS (#88808) üzenetére


stratova
veterán

Nálunk is hasonló, de már megszoktuk valamikor 0-3 kér enni éjjel aztán 4:30-6:30 környékén újra (akkor van peluscsere is de pár perc).
Viszont ha mi is 20-21 környékén fekszünk ez egyáltalán nem vészes. Amikor itt ragadok, úgy kicsit kómásan kelek másnap.
Viszont egyre többet mosolyog és nevet, ami nagyon fel tudja dobni az rászánt időt :)

[ Szerkesztve ]

(#88810) hackeeeee válasza MiklosSaS (#88806) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát csak majd vajon meg tudod-e tartani.. :)

Véleményem szubjektív...

(#88811) SP4C3 válasza MiklosSaS (#88773) üzenetére


SP4C3
veterán

Jaúreggelt.

Csak trollkodtam, nem én voltam, hanem szervizes kolléga. Azthiszem valami régi 9600GT volt. Ennyit ér a gyári paszta, ha nincs kicserélve időben. Szépen beszáradt és rásült. Emberünk meg ráunt vele baccakodni és kicsit több erőt fejtett ki rá, mint kellett volna és kitört a gpu-ból egy darab. Faccán néz ki a szilikon. :))
Lurkót ki kell fárasztani nappal, különösen lefekvés előtt és akkor majd nyugodtan alszik ;]
Gratula a fogyáshoz. :R

norbert1998 [link]

@iszilard Isten éltessen!

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#88812) norbert1998 válasza MiklosSaS (#88796) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, egy normális motor.
Rs vagy rx50 és hasonló kategóriás motorokat nézek most. Amint elviszik az enyémet már megyek is érte.

Kicsisas
Nope, nem tudom mi ez. Hacsak nem maradéka a tubusnak.

[ Szerkesztve ]

(#88813) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#88806) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula az eredményhez :R


jah és jó étvágyat kívánok az ebédhez ;]
a fenti képeket Szent Sárkány úr szponzorálás küldjük a topik nevében :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88814) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy állat.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#88815) stratova válasza Lacielvtárs (#88813) üzenetére


stratova
veterán

Approved!

Kék Ördög: Vagy szimplán vérprofi :) Azért milyen erőhatásokat kell elviselnie az embernek és a gépnek egy hirtelen irányváltásnál ekkora sebességnél, respekt a kocsit felkészítőknek is :)
Úgy rémlik az F1 pilótákat érheti még (4 kerekű földi járműben) olyan szintű gyorsulás, ami ájulást vagy átmeneti látásvesztést okozhat. De a Nascar is ezért veszélyes és lett pár baleset után kötelező a nyakrögzítés. Mert versenytempóban keresztbe állították egymást, és azt az ember nyaka nem bírja ki.

Ha én a honi Nissan kormányát 130-nál driftre rántanám... felborulna :D

[ Szerkesztve ]

(#88816) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#88813) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kapd be! Lilike :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#88817) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#88816) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;] :C :))
mért csak én? Szent Sárkány is ott volt a kreatív inspiráció pillanatában ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88818) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#88817) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor mind kettőtöket a hasmenés kínozon a hétvégén! ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#88819) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#88818) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jajjj, ne is emlegesd kérlek :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88820) norbert1998


norbert1998
veterán

Ez kész :DDD :C

(#88821) stratova válasza norbert1998 (#88820) üzenetére


stratova
veterán

Ez nagyon beteg... :)

(#88822) hszilard666 válasza norbert1998 (#88820) üzenetére


hszilard666
veterán

Neeee! :DDD

Köszönöm Urak! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#88823) norbert1998 válasza hszilard666 (#88822) üzenetére


norbert1998
veterán

Boldogot ! :B :C

(#88824) DR|FTK|NG válasza hszilard666 (#88822) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Boldogat. :C
Valamiért egy évvel öregebbnek gondoltalak. :D

(#88825) CJ4567


CJ4567
veterán

Miért ér el a HDD-m(WD5000AAKS, Western Digital Caviar Blue 500GB) 40-43 fokig? Most épp Windowsban vagyok, zene megy csak, és 43 fokos. Ennél magasabbnak még nem láttam, csak sokallom ezt az értéket.

:DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#88826) Lacielvtárs válasza DR|FTK|NG (#88824) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+111 :K
En a kereszttesomat sokkal sokkal oregebbnek gondoltam ;]
Vagy en vagyok man' vén talicska :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88827) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88825) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

7200as fordulat? Ha igen, akkor azok tudnak melegedni rendesen...
Tapasztalatból mondom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88828) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Meló vége mára ;]

Jó hétvégét mindenkinek :B :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#88829) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#88828) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Neked is jo hétvégét :R
A soros kulacs legyen veled :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88830) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88827) üzenetére


CJ4567
veterán

5400-ast nem fogok rendszernek használni, kivéve ha Linux, az elég gyorsan elfut még 5400-es HDD-n is(tapasztalat :) )

Akkor megnyugodtam.

No Sana No Life

(#88831) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88830) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaaa, ez mondjuk érthető. Mondjuk majd 55 fok felett aggódj. Ezek birjak azt is ha tojast sut rajta az ember :K
Mondjuk egy jo elso haz venti megtekerne korulotte a levegőt, az lehet nem lenne baj.
Nekem anno volt egy wd raptorom 10000 fordulat ... Gyors volt, izzott is, foleg nyáron. Mar a hd sentinel is pirossal jelezte a hőfokot :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88832) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88831) üzenetére


CJ4567
veterán

Rendszer HDD-nek kíváncsi lennék milyen, bár nálam valamiért minden Windows 1 perc felett bootol ;] Pirossal jelezte? Az már valami :D Nálam most sárga, az 5400-as HDD zöld, és 39 fokos.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#88833) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88832) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az erdekes... Ssdt neki ;]
Jo a raptor, majd nem olyan gyors mint egy korabeli ssd volt. Most meg mar ugy megszoktam az ssdt hogy nem birnek elviselni hdds gepet itthon a lakásba.
Melohelyen meg hdds a gep.
Beerek, benyomom, majd ott hagyom egy cigi es kávéra :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88834) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88833) üzenetére


CJ4567
veterán

Sokáig nagyon gyors volt a Win boot, W7 töltött be 25mp alatt, W8/8.1 meg a gyorsindítás miatt 15-20mp. Majd egy idő után valamiért W7, 8/8.1 is lassan bootolt, 10 is. Főleg, ha a 10-en tiszta indítást csinálok.

No Sana No Life

(#88835) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88834) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tiszta inditast? Szoktad hibernalni a geped? En utalom a hibernalast... Nekem az a bajom a hibernalassal hogy 'instabil' tole a rendszer
Ez az en velemyem. De a gep csinalja amit en akarok :D
Ne aludjon egy idő után . Dolgozon, legyen fenn ha en nem alhatok ;]
Mondjuk nalam a cerka laptop 24/7ben megy merz egyben media pc is. Vagyis szinte mediapc, mert mobilról tatasan agyon dogolve nyomulok a neten :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88836) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88835) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem, hanem W8 óta hibrid leállás van, félúton a leállás és a hibernálás között. Windowsban nem is tudom hibernálni a gépet, mert egyből felébred ;]]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#88837) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88836) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nahat ez nekem új :D
De szerintem ezert lassul a boot...
Nalam boot ido rendben van. Mondjuk en ha a gep sok idő mire leall vagy indul, en telepitem újra.
Türelmetlen egy mukso vagyok ... Es a megszokottal rabja :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88838) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88837) üzenetére


CJ4567
veterán

Tiszta Windows is ezt csinálja. A HDD tesztekben hozza a sebességét, nem romlott, miután betölt a Windows, nincs gond. Játékok se töltenek kiugróan hosszú ideig.

Ezzel a gyorsindítással elviselhető a boot, így nem 1 perc vagy több, hanem kb. 30mp. Csak utána mire betölt minden program, de legalább használhatom a gépet már akkor.

No Sana No Life

(#88839) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ennyi volt a mai nap. Megyek haza, vége a melónak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#88840) hackeeeee válasza hszilard666 (#88822) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Boldog Születésed Napját Neked!

Véleményem szubjektív...

(#88841) Lacielvtárs válasza CJ4567 (#88838) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hat ez érdekes... Mondjuk en sose figyeltem vagy mertem a boot időt, ezert csak erzesrol tudok nyilatkozni.
Mondjuk egy friss telepítés mindig gyors bootot eredmenyez, aztan napról napra nő a boot ido, meg ssdnel is :K
Csak ssdnel nem olyan látványos...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88842) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#88841) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arról nem beszélve, hogyha esetleg van winupdate, akkor az 7 esetén el tud baszarintani mindent..

Véleményem szubjektív...

(#88843) CJ4567 válasza Lacielvtárs (#88841) üzenetére


CJ4567
veterán

Mondom, még tiszta Windows is lassan bootol. Vagy csak nem figyelem, és az meg gyorsan bootol :D

No Sana No Life

(#88844) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#88842) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez igaz, mondjuk en win updatet sem engedejezek soha...
Evennt cserélem az addigra mar bevallt frissitesekkel megaldott telepítőt :K

Szisza, ertem en ami mondasz, de a gyorsasagrol akkor beszelhetunk ha ssd van a gépeden :DD
Amig nincs, addig minden gyorsasag említés illúzió ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88845) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#88844) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbálj ki egy WD raptort...

Persze, az SSD ahhoz is képest is gyors, de utána valszeg újra értelmezed a merevlemez sebesség fogalmát. :)

Véleményem szubjektív...

(#88846) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#88845) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Eppen par hszel feljebb irtam anno hasznalt raptorrol :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88847) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#88846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Havernak ezért van házon kívülre pakolva. Plusz látványos a plexi tetővel.

Na meg, ezért jó a Velociraptor.. Eleve bordás keretben van a vinyó. :)

Véleményem szubjektív...

(#88848) Televan74


Televan74
nagyúr

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#88849) norbert1998


norbert1998
veterán

Kb két órája megpróbáltam kicsit szunyalni.... Azóta próbálkoztam, meg minimum tűnt 5 órának... Aludni nem sikerült, viszont azóta csak még fáradtabb lettem...

(#88850) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Szerintetek melyiket erne meg?

1 Acer
2 Asus

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.