Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88351) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88348) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kap egy Shimano hidraulikus féket, hála egy itteni fórumtársnak érte, tovább nem bántom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88352) Televan74 válasza #Morcosmedve (#88350) üzenetére


Televan74
nagyúr

Pénteken viszik el tőlem,csak addig csak nálam.Nekem nem kell,980Ti tennék a gépembe,arra meg nincs költségvetési alap,meg most már minek az új széria kapujában. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#88353) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#88348) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jo reggelt neked is.
Beléd nyilvánvaló okokbol nem kötöttem beled...
Ha megtettem volna, indult volna a lilikezes ;]
Igy elmaradt egy hsz erejéig ;]

Apam: kosz az infot.. Szal en voltam az egyetlen aki elhitte, en balga naiv :W
No ebből is tanultam :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88354) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88350) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkora mint most a Tekro.

BR-M447, Shimano Slx tárcsa (RT-66), 160mm

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88355) #Morcosmedve válasza Televan74 (#88352) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, de nem ért annyit, nem hiába adogatjál el egyre többen a Ti-t, nagy a bukta rajta. 290X - garis/rendes hűtős - most talán a legjobb ár/értékű kártya.

(#88353) Lili: naív kis nőcske! :DDD Ne is köss! ;]

(#88354) hackeeeee: Jó lesz, nekem is ilyen volt az eredeti a cangán, de nem SLX-el.
Nekem nehéz volt és így utólag "pumpálós", de ez az én hibám :B

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#88356) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#88347) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Átkeresztelhettünk volna Donsasssról DonGradere...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#88357) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88355) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez Nekem nem nehéz, főként nem a régi után. :)

Nekem ez főként városba kell.. Nem is szaporodnak bele annyira a km-ek ez miatt, bő 3 hét alatt ~140km ment bele.

Véleményem szubjektív...

(#88358) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#88357) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, ez egyértelmű! :K
Azért írtam, hogy nekem.

Nekem olyan 400 km van a cangában, 100 a kerekekben-tárcsákban-fékekben, 400 a váz-nyeregcső-stucni-km óra, 300 hajtókar, minden más 150 (az építgetés ugye...most két éves, 2015 tavaszra lett kész teljesen). Én 40-et mehettem betonon, többit terep-hegy. Ugye az időjárás és az időm is befolyásolja a futást/év.
Illetve sokat utaztatom a cangát, szerelőhöz is, hegyre is...első kereket kiveszem és mehet is a kocsiba.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#88359) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88358) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A fékekben nem tudom mennyi van km-ben, annyit tudok, hogy kb. fél évet mentek, és SLX-re lettek cserélve az előző tulajnál.

A többi új, úgymond együtt kopnak, mert 0km-es volt a bringa. Viszont Nekem a sima bovdenes tárcsa valahogy nem az igazi, fog-fog, tegnap sikerült állóra is fékezni, de valahogy nem olyan, mint kéne..

Véleményem szubjektív...

(#88360) otto14


otto14
senior tag

(#88361) Televan74 válasza #Morcosmedve (#88355) üzenetére


Televan74
nagyúr

290X pipa.Garis pipa. Rendes hűtésű,na erről inkább nem mondok semmit.De egy fokkal jobb mint a MSI volt. ;]

Szerk.: Az vigasztal,hogy nemsokára itt a nyár.Jön a P10 és a Pascal. Meg az hogy nyáron sem kell izgulnom a meleg miatt,nemsokára szerelik a klímát a szobámba,nem lesz bent 32-34C° a nyári kánikulában.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#88362) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#88359) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Bowdenes tárcsánál egy jobb V-fék hatékonyabb... Ez az együtt kopás, szerintem kétszer nem lehet ugyan úgy betenni a kereket, legalább is nekem elöl nagyon nehéz, mindig szarakodok vele. Meg eleve a kis rések miatt a pofák és a tárcsa közt még a hőfok, terhelés, stb is befolyásol.

Kiveszed a betétet, aztán látszik mennyi van benne, nekem nehezen kopik, látszana, ha nagyon porolna a fehér villámon.

(#88361) Televan: Ennyi! :D Miért nem hűtöd le rendesen?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#88363) HSM válasza hackeeeee (#88339) üzenetére


HSM
félisten

Tartom a multitasking tétet. ;]
Ez a 24/7 beállításom jelenleg:

(#88348) hpeter10: Köszi az infókat! A melegedés terén ez az Avid tárcsa hideg, mint a jég. :D Lehet akkor tényleg azt kéne még cserélnem, mert nem olyan anyag. Mondjuk az sem olcsó, plusz ugye a Shimano-k nem a sima 6 csavarosak, szval az agyra is rá kéne valahogy eszkábálni. Szval ezt még meg kell álmodjam. Képet szívesen küldök majd, meg hogy milyen bicaj priviben. :R
Igen, 20K volt a komplett Shimano szett, 16K körül lett volna a régi fékem javítása. Na, mondom, akkor inkább legyen komplett új. Mondjuk erre nem gondoltam, hogy nem fogja szeretni a tárcsát. Mondjuk én az Avid fékkarját jobban szerettem.

(#88364) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88362) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem bántom.. Ehhez nem értem, így nem bántom. :) Majd megy a Maniac-es srácokhoz, aztán majd ők mondják a tutit. :)

Elsőre azt gondoltam, hogy elég lesz a mechanikus.. De most már konstatáltam, hogy nem. Főként akkor, amikor kicsit nagyobb tempóról kéne so gyorsan megállni..

@HSM: Hehe.. Na jó, 12 szállal. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88365) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#88355) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ugye ugye ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88366) Mahrenburg válasza Lacielvtárs (#88340) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"azok a nénik és azok a domborulatok, felcsigázó gondolatokat ültettek el abban a csepp agyamban" - Nocsak, még a végén leszbikus leszel... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#88367) #Morcosmedve válasza HSM (#88363) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én ezt tapasztaltam, mondjuk szerintem is biztosabb a 6 csavaros tárcsa, de bonyolultabb egységes erővel feltenni, lehet meghúzza jobban az egyik irányba, aztán akkor 8-as lesz a tárcsában, ellenben a Center Lock-ra is rá kell húzni, mert ha állva fékezel 1-2mm-ert elmozog a bordákon egy idő után, de egyébként ez nem zavaró, csak mondom.

Viszont az agyat sajnos cserélni kel, ha CL-re mész, mert még 6 csavaros adapter van CL-re, értelem szerűen vissza fele nincs...

Küldj privibe képet! :K Van két 29"-es CL-es kerekem, 200 km van bennük.

(#88364) hackeeeee: Eh, Szögeden lax? :U :)

"De most már konstatáltam, hogy...amikor kicsit nagyobb tempóról kéne so gyorsan megállni..."
Igen, aztán mikor még az terep is elmegy alólam, 40-el lefele a hárshegyen, akkor kellemetlen, ha nem fog :DDD

© asszongya'hogy

(#88368) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#88367) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:K

Tegnap sikerült vele állóra fékezve gyyorsan megállni.. Meg is lepődtem. :D
Múltkor aszfalton próbáltam, 35-40 körüli tempóval tekertem, teszt, hogy vajon mi lesz, na mert persze jött a kereszteződés.. Hát, hát.. Megállt, de.. lassan. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#88369) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#88368) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez pont olyan, mint mikor egy suzukiból (~Mk3) átülök a csak tárcsás, szervós (kb. 2x nehezebb) BMW-be, majd taposás nélkül fele annyi idő alatt áll meg, ha nem hamarabb :))
Külön élmény, hogy nem durran be a lábam. :DDD

Szerk.:
Cicát csak azért tetted be, mert aranyos? :) Egyébként az és szép is, nagy szemű vadász.

(#88366) Mahrenburg: Még jó, hogy rejtve vannak az aláírások! :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#88370) HSM válasza hackeeeee (#88364) üzenetére


HSM
félisten

Az a vicc, hogy ez a 12 szál ugyanaz a leves, mint az FX-eken a 8. Amelyik program jól skálázódik a magokra, az szépen szalad, amelyik nem, az annyira nem. Mondjuk ilyen téren a 6 fizika mag + 6 "HT" elgondolása még job is az Intelnek, mert ha már 6 szál megy, akkor elég jól kifutja magát a proci, míg az FX-ek 8 pici magja jól látszódik az "image editing" értéken is, hogy bizony kevesebb szálra nem éppen ideális.

(#88367) hpeter10: Megálmodom még, mi legyen. Köszi az infókat. :R Képet csinálok majd és küldök. :R

(#88371) Lacielvtárs válasza Mahrenburg (#88366) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mán' kend is kezdi ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#88372) hackeeeee válasza HSM (#88370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van, de ez mondhatni "nyílt titok", vagyis, elméletileg mindenki tudja. :)

Véleményem szubjektív...

(#88373) HSM válasza hackeeeee (#88372) üzenetére


HSM
félisten

Igazából csak azt akartam kommunikálni, hogy az FX-ben valójában még több mag is van, mint a 6-magos i7-ben. :D

(#88374) Habugi válasza CJ4567 (#88337) üzenetére


Habugi
addikt

Platformváltás óta nem jutott eszembe lefuttatni, ne kérdezd miért..

Tegnap is csak egy új BIOS illetve a RAM tuning okán jutott eszembe "végre", tudnillik anno a 230 FSB / 5Ghz mellett majd egy évet hiba nélkül teljesítő Kingston 1600@ 2140Mhz-es RAM OC-m volt szíves ebben a tesztben megborulni.. :D :C

Amennyire nézegettem eddig az Encoding része csap oda a legjobban a vasnak, elérhető magok/szálak 100%, elég memória intenzív is. Image Editing egy meg nem nevezett egyszálas rész, OpenCL az inkább GPU, míg a Multitasking az mindenből egy kicsi, illetve elég CPU intenzív ez is.
Ez a bench része sztem helyből 2x többet ér mint a stressz tesztje.., abba a 2140Mhz-es RAM sem bukott bele anno.. :DDD

Szaki & KékÖrdög:

Könnycseppek ismét elmorzsolva a Multitasking eredményeitek miatt.. :O ;]
Faxomba.., csak egy picivel kellett volna jobb proci ami tudja a 4.8-at ahhoz, hogy elmondhassam multiban ugyan ott vagyok egy platformváltás után mint előtte.. :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#88375) HSM válasza Habugi (#88374) üzenetére


HSM
félisten

Nyugi, a könnycseppek kölcsönösek. :) Én akkor könnyezek, amikor meglátom az image editing pontodat, te meg amikor az én multicore pontom. :D
A különbség, hogy Te minden percben élvezed a single core előnyöd, én meg a legtöbbször 20-30% CPU Usage+CPU limit kombóval bosszankodom. :DD
Szval ne bánd azt a multicore eredményt, príma az a 6600K. ;)

(#88376) hackeeeee válasza Habugi (#88374) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamit valamiért. :)

Mondjuk tényleg kemény, hogy ennyit veszít az Intel multitask-ban.. Jó persze, ez általánosságban nézve nem nagyon jön elő, mert ugye ennyire nem nagyon van megterhelve sehol sem multitask-kal, de akkor is..

Véleményem szubjektív...

(#88377) HSM válasza hackeeeee (#88376) üzenetére


HSM
félisten

Csak 4 mag, 4 szál Habugi i5-öse. Ennyit megy. Majdnem pont a 4X-esét hozza a legtöbb tesztben annak, amit egy magon tud. :) Pl. Cinebench-ben szépen látszik. Ezen tud még dobni a HT, hogy nálam pl. Cinebench15 alatt HT nélkül 5,78 a multicore speedup (ami ugye majdnem tökéletes skálázódás 6 mag esetén), míg HT-val 7,5 körül, ennyit nyer még a több szál/magon, hogy jobban tudja szervezni az utasításokat és a memória késleltetéseket.

Szval, nem látok én itt problémát. :R

(#88378) hackeeeee válasza HSM (#88377) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez rendben van..

De, az ár.. Ha megnézed azt, hogy mennyit költött a platformváltásra ezért a teljesítményért, akkor már más a helyzet.

Véleményem szubjektív...

(#88379) HSM válasza hackeeeee (#88378) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom... Szerintem rendben lévő teljesítményt kapott a pénzéért.
Hiába tud az FX, vagy a 6-magosom brutál számokat kidobni magából pár tesztben, ha a mindennapi alkalmazások zömében jó, ha 4-5 szálig ki tud használni az alkalmazás.... :(
Ott pedig Habugi kis fürge procija reggelire fogyaszt el bármilyen FX-et vagy régi 6-magos szerver-szörnyet.

Pl. BF4 DX módban is 30% CPU usage körül kezd CPU limitem lenni a 7870 XT-vel. Az mi? :W HT nélkül is csak 50-60%-ot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#88380) hackeeeee válasza HSM (#88379) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, erre Hablaty mondta azt korábban, hogy van olyan játék, ami több szálat használ, és semmivel sem gyorsabb az Intel platform összességében.

Ami kevesebb szálat fogyaaszt csak, 2-4, ott persze, értelemszerűen megeszi az fx-et reggelire.

Hátőő.. Én DX-ben, meg tudok vele etetni kicsit többet is, qhd-ban.

Véleményem szubjektív...

(#88381) #Morcosmedve válasza HSM (#88363) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tessék:

Még ma fogok a tuning-al is foglalkozni, de elsőre ez se rossz :DDD

© asszongya'hogy

(#88382) HSM válasza hackeeeee (#88380) üzenetére


HSM
félisten

Na majd egyszer lövök egy képet, itt milyen a BF. :) Igaz, csak FHD.

(#88381) hpeter10: Attól tartok nyertél. :DD Na, majd jön Sas úr, és lesz nemulass... ;] Ha egyáltalán megvan még az 5820K-s rendszere, nála sosem lehet tudni. :DD

(#88383) #Morcosmedve válasza HSM (#88382) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hehe, majd még tesztelek! :) Sass... fészekben pihen. :D

Mit talátam:

© asszongya'hogy

(#88384) HSM válasza #Morcosmedve (#88383) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanilyenem volt, csak nem 166, hanem 200Mhz MMX. Régi szép idők.
Pentium 4-ből nekem pedig 2,4Ghz-es C Northwood volt, a HT-s. Jó cucc volt az is. :))

[ Szerkesztve ]

(#88385) Habugi válasza hackeeeee (#88380) üzenetére


Habugi
addikt

Olyan konzekvenciát ami pl téged érdemben érint nem igazán tudok mondani, cirka két hetet volt a 280X a 6600K mellett, ugyan 1200/1700-on használtam többnyire azért marhára nem 390 kategória volt.. :N

A 390X pedig sosem járt a GoldenChips mellett.., egyébként ha emléxel még rá rendesen ki akartam tesztelni ezt a kérdéskört oly módon, hogy még megvan mindkét config/platform és VGA csere-bere, csak khm.., szóval kifosztottatok norbival, nem mondom hogy türelmetlenek voltatok csak azt hogy lendületesen áltatok a témához.. :D

A 390X pedig ugyan ezen az órajelen közel kétszer olyan (~70%-al) gyorsabb mint a Tahiti volt, kvázi az hogy mennyi FPS-em van vagy mennyire van kihajtva a 8320@5Ghz & 280X OC-hez képest.., hát nehézkes összehasonlítani, nagyon oda kell tegyem magam hogy épkézláb mondanivalóval rendelkezzen ha éppen elkezdem fejtegetni.

(#88375) HSM:

Áh.., szilánk az agyban, minden alkalommal megfogadom hogy nem fogok picsogni a multimon csak valahogy sosem jön össze, na majd legközelebb.. :B

Azt egyébként várhatod hogy a topic őfő háziszárnyasa letolja.., egy szálasnak nevezhető szekciót/tesztet tartalmaz, annyi év után pedig ahol az egy és egyetlen legfontosabb tényező volt számára.., mióta az 5820K-ra váltott úgy hogy van egyéb Skylake a topicban az egy szálas teszteket tartalmazó benchek a nemezisévé váltak.. ;]

(#88383) hpeter10:

:C

P4-ből nekem Prescottom volt, 3.6-os.
Az annyira szuper volt.., azóta sem melegedett semmi annyira mint anno az, négy azaz 4db ASUS alaplap pusztult el alatta (P4P800 tán..), imádtam! ;] :C

Arról menekültem át a Phenom II X4-re..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#88386) hackeeeee válasza Habugi (#88385) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nagyon szívesen visszaküldöm tesztelgetésre a procit, ha gondolod. ;]

Update: 218-as RC

Véleményem szubjektív...

(#88387) CJ4567


CJ4567
veterán

Én is benchmarkolok, csak a fülemmel ;]

Creative SoundBlaster Audigy. W10-re pöccre feltelepült a driver(hivatalos, Creative oldaláról) pedig 12 éves hangkártya ;]

No Sana No Life

(#88388) DR|FTK|NG válasza CJ4567 (#88387) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Az alaplapidhoz képest milyen a hangja?

(#88389) #Morcosmedve válasza DR|FTK|NG (#88388) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van. :DDD

© asszongya'hogy

(#88390) CJ4567 válasza DR|FTK|NG (#88388) üzenetére


CJ4567
veterán

Jobb. Csak épp mod drivert kipróbáltam, és default beállításokkal valamiért mindkét csatorna hangját egy csatornában hallom(tehát balban hallom mindkét csatornát, és jobban is), valami usererror lesz itt :DDD

Ha itt átállítom 88200Hz-ra vagy 96000-ra, akkor nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#88391) CJ4567 válasza CJ4567 (#88390) üzenetére


CJ4567
veterán

Képet persze nem küldtem, gratulálok magamnak :DDD

Driftking: az Asrockomban VIA volt, ahhoz képest az integrált ADI1988B is jobb, ez meg ahhoz képest is jobb.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#88392) CJ4567


CJ4567
veterán

Fel van cserélve a bal és a jobb csatorna. WTF?

No Sana No Life

(#88393) norbert1998 válasza CJ4567 (#88392) üzenetére


norbert1998
veterán

Rossz helyre kerültek a fuleid 18 évvel ezelőtt :(
;]

(#88394) CJ4567 válasza norbert1998 (#88393) üzenetére


CJ4567
veterán

:DDD :C

Másik fejhallgatóval is ilyen, ez hangkártyaerdő lesz.
Most már hallom a rossz minőségű MP3-on hogy rossz minőségű :O

No Sana No Life

(#88395) #Morcosmedve válasza CJ4567 (#88394) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az a baj, hogy én a jó minőségű MP3-on is hallom, hogy az "csak" MP3... nemhogy, ha rossz.

Profi delid! :)) Mikor leütötte, hangosan felnevettem :D

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#88396) DR|FTK|NG válasza #Morcosmedve (#88395) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Satu? Mi az, az égő WC papír gurigához képest semmi. :DDD Egyszer egy P4-et(kihalt alóla a lap, nem volt a prockóra szükségem, és az eladással sem akartam bajlódni) deliddeltem ilyen módon. :))

KisCicc
Akkor van már jó procid, jó VGA-d, jó hangkártyád, hamarosan lesz egy jó lapod is, de a tápeccség... ilyen szerencsével lottóznod kéne. ;]

(#88397) #Morcosmedve válasza DR|FTK|NG (#88396) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

És az is elrepült? :D

KisCicc? :Y az nem Lili? :DDD ;]

© asszongya'hogy

(#88398) CJ4567 válasza #Morcosmedve (#88395) üzenetére


CJ4567
veterán

Én nem hallom.

Driftelő pingvin: Lyóvanna :DDD

No Sana No Life

(#88399) DR|FTK|NG válasza #Morcosmedve (#88397) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem, de a Tabaco szósz miatt másodszorra is égett, nem volt kedvem normális hűtőpasztát tenni rá. :DDD
És mi tartotta össze? Először a szigszalag, majd a kuka. :DDD

(#88400) HSM válasza CJ4567 (#88387) üzenetére


HSM
félisten

Úgy érdemes zenére használni, hogy a kiemenet vezérlőpultból 48 vagy 96Khz, és a zenelejátszó programon belül hozzáadsz egy resampler DSP-t, ennek megfelelő 48 vagy 96Khz "minőségi" módú kimenettel. :K

Pl. Foobar2000-ben gyárilag találsz ilyet. ;) Kiemenetnél pedig érdemes a windóz mixert megkerülve az ASIO kimenetet használni, nem tudom, a win10 ezt tartalmazza-e. :B

Ennyi a trükk Audigy-vel, nem szereti a 44,1Khz-es anyagokat. :) A DSP meg minden 48Khz-en működik rajta, a belső átalakítója meg béna minőségű.

(#88388) DR|FTK|NG: Elég komoly a difi, nekem is volt sima Audigy-m. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.