Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) mefistofeles

Üdv Urak!
Egy olyan problémám van, hogy a fiamnak vettem az eMAG-ról egy HP laptopot. A hírdetésben windows 10 operációs rendszerrel hirdették de természetesen csak free dos van rajta :W :W
A laptopokhoz tök hülye vagyok és még a biosba sem tudok belépni. pendrive-ról szeretnék neki feldobni egy windowst. Hogy tudok boot sorrendet változtatni, hogy pendriveről bootoljon a cuuc?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45652) ricsi99 válasza mefistofeles (#45651) üzenetére


ricsi99
addikt

Van olyan hogy a boot-loadert elő lehet csalni billentyüzetkombinációval
Bekapcsolás után rögtön kezd el nyomkodni az esc gombot ,vagy az f12 vagy az f10
De ha még sose csináltál olyat inkább kérj meg valakit... lehetnek olyan finom malőrök amik másnak rutinból megy neked meg szívás. 1-2x látod hogy megy utánna már nem lessz gond

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45653) Kbali válasza mefistofeles (#45651) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én elállnék a vásárlástól, ha nem azt kaptad, amit fizettél. Vagy fizessenek ki neked egy OEM windowst.

(#45654) mefistofeles válasza Kbali (#45653) üzenetére

Mindenképp ügy lesz belőle, csak hát ugye csak emailben lehet velük kommunikálni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45655) SeniorTilla válasza mefistofeles (#45651) üzenetére


SeniorTilla
veterán

F9-cel

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45656) popey37 válasza Pyttawrx (#45643) üzenetére


popey37
addikt

4 évig hibátlanul szolgált, elfáradt, mehet szabadságra. megvan az utód egy MSI GF66 Katana személyében.
remélem ez is fogja huzni jó pár évig.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#45657) schulc99


schulc99
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Vettem egy használt HP Pavilion 15-p225nh gépet és baromi lassú a wifi benne.

Az újra telepítés természetesen megvolt és az illesztőprogamokat is kipróbáltam már az újtól a régebbiekig.

Szétkaptam a gépet és semmi hibát nem látok már ami a csatlakozásokat illeti.

De csak 1 antenna kábelt látok benne :F

Nem 2 wifi antenna kábelnek kéne lenni???

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45658) Pyttawrx válasza schulc99 (#45657) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen wifi kari van benne? Live linux alatt pl milyen?

(#45659) schulc99 válasza Pyttawrx (#45658) üzenetére


schulc99
tag

Broadcom BCM943142HM

Linuxot soha nem használtam, így nem is volt próba azzal a rendszerrel :U

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45660) Pyttawrx válasza schulc99 (#45659) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Es mit jelent az a lassú most nálad?

(#45661) schulc99 válasza Pyttawrx (#45660) üzenetére


schulc99
tag

0,.. Mbps

Ha az 1-et eléri az már nagy szám.

Amúgy a Debreceni adok veszek oldalon Te írtál hogy meg van égve a wifi kártya.

Én nem látok rajta égést :F

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45662) Top cat válasza schulc99 (#45657) üzenetére


Top cat
őstag

Van amelyiknél 2, de van olyan ahol csak 1 antennakábel van.

(#45663) schulc99 válasza Top cat (#45662) üzenetére


schulc99
tag

Nálam 1 van, de baromi lassú a net.

Kátyát és antennát is cseréljek véleményed szerint?

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45664) Top cat válasza schulc99 (#45663) üzenetére


Top cat
őstag

Térerőt érzékel rendesen? A kékfog működik?

(#45665) Pyttawrx válasza schulc99 (#45661) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez mikor volt és mire írtam? Link?

[ Szerkesztve ]

(#45666) Top cat válasza Pyttawrx (#45665) üzenetére


Top cat
őstag

(#45667) schulc99 válasza Pyttawrx (#45665) üzenetére


schulc99
tag

Erre válaszoltad [link]

Ezt [link]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45668) Pyttawrx válasza schulc99 (#45667) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt a coolerre írtam.

(#45669) schulc99 válasza Top cat (#45664) üzenetére


schulc99
tag

A térerőt jelző ikonon csak a pont része fekete.

A rovátkák szintelenek.

Bocs a béna megfogalmazásért :B

A kékfogat bevallom nem probáltam és a gép most darabokban van.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45670) schulc99 válasza Pyttawrx (#45668) üzenetére


schulc99
tag

Ja, bocs akkor félreértés volt. :B
Ott az elöző tulaj megragasztotta a ventilapátokat, az már cserélve lett azóta.

A wifivel viszont nem boldogulok sehogyan sem

[ Szerkesztve ]

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45671) Pyttawrx válasza schulc99 (#45670) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hova van dugva a kábel? Melyik csatira main v aux

(#45672) ricsi99 válasza schulc99 (#45670) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezzel nézd meg a wifit... szép grafikus felületen láthatod ,a térerőt ,esetleg ha átfedés van vagy ilyesmi

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45673) schulc99 válasza Pyttawrx (#45671) üzenetére


schulc99
tag

main

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45674) Pyttawrx válasza schulc99 (#45673) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Másik wifi kártya? Driver gyártó, vagy a laptop oldaláról megvolt?

(#45675) schulc99 válasza Pyttawrx (#45674) üzenetére


schulc99
tag

Driver gyártó, vagy a laptop oldaláról megvolt?
-Igen

Másik wifi kártya?
-Nem :(
Sajnos nem tudom hogy milyen kártya lenne jó hozzá.
Kompatibilis e bármilyen kártya a géphez vagy mit kell nézni egy másik kártyánál.

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#45676) Pyttawrx válasza schulc99 (#45675) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Megnézem, hogy milyen kártyáim vannak.

(#45677) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Végre kiderült a notebook pontos típusa.
HP 260 G6 (3168NGW), erre kéne 3db monitor.
1db a HDMI, 1db VGA porton menne, a harmadik egy USB-VGA átalakítóval.
Szerintetek is jó lesz így?

(#45678) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45677) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én USB-HDMI átalakítót vennék, meg használtam is ilyet, figyelj arra melyik milyen felbontást tud. Én ilyet próbáltam ki: [link]

(#45679) SeniorTilla válasza Grave_444 (#45677) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem tudom, biztos jó ötlet egy ilyen legalja alapgéppel csinálni ezt a 3 monitorozást? Pentium proci, alapgép, sztem nem erre való.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45680) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45677) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Uhh de jó hogy írja Tilla. Ez a Intel Pentium N3710 cpu-s modell?
Miért is kell ez a3 monitor nekik?

(#45681) kesztió


kesztió
aktív tag

Majdnem új HP Spectre X360 15", decemberben hozta az előangyal. (Többek között az itteni kollégák [SeniorTilla] megerősítése alapján). Természetesen még kicsi koccanás is alig volt, nemhogy leejtettem volna stb., gyakorlatilag karcolásmentes.
Ennek ellenére egy furcsa esztétikai anomáliára lettem figyelmes, a fényképen sajnos nem látszik rendesen, de bejelöltem, hol van a gond: a két szélén, a zsanérok mellett nem egyforma a köz, jó milliméter eltérés is lehet.

Működést nem befolyásolja, a fedél szépen csukódik, de a fax kivan efféle bakival egy promóciósan is 8200 román lejért (1700€) vásárolt cuccnál. Még a feleségem 1600 lejes IdeaPad 2-in-1-jénél is tizedmilliméter pontossággal egyforma a két oldal!

Kérdés, hogy
1. Ez így volt elképzelve? Nehezen hinném.
2. Ha nem, állítható egyszerűen szervizben, vagy ez van, ezt kell szeretni, ennyit tud a HP minőségellenőrzése?

Természetesen ennyiért nem küldeném vissza garanciális javításra, de az első tisztíttatásnál (félévente szoktam tisztításra küldeni a laptopjaimat) ezt is megnézetném.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#45682) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45678) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rendelek egyet megpróbáljuk vele. :)

Officera kell, hogy miért azt ne kérdezzétek. Totál baromság, de a főni kitalálta, elküldte az emberét hozzám, én csak kiszolgálom őket.

Szerintem amúgy I3 van a gépben, ha nem jön össze majd felhasználják másik laptopnál.

[ Szerkesztve ]

(#45683) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45682) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ok

(#45684) SeniorTilla válasza kesztió (#45681) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tömeggyártás van, manapság inkább örülnek ha van miből mit gyártani. A román piacra nem feltétlenül az első osztályú termékek mennek. A magyarra sem. Balkán vagyunk sajnos. De ez így van más termékeknél is.

Egy 35 millás vadiúj Magyarországon vásárolt X5-ösnél rendben van, hogy 160 felett fütyül a szél az első szélvédő aljánál? Nem, nincs rendben, de ez van. Garban javították...

Te is küldd vissza, ha zavar, ezért van a garancia.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45685) kesztió válasza SeniorTilla (#45684) üzenetére


kesztió
aktív tag

Igen, de legalább annyival is kevesebbet fizettem, mint az „eredeti” amerikai modellért, ugye.
Oh, wait… :DD
Amúgy akkor: szerinted sincs rendben? Vagy ilyen a HP, ezt kell szeretni?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#45686) ricsi99 válasza kesztió (#45681) üzenetére


ricsi99
addikt

A zsanérok fixen vannak rögzítve azok nem állíthatók.
Vagy a hátsó fedlap vagy valamelyik zsanér nem 100% -os

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45687) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van egy régebbi Lenovo Ideapad Z500 (i3 3120M, SSD, 8GB DDR RAM) notebookom, gyárilag 100-as lan hálózati kártyával, a napokban váltottam gyorsabb netes csomagra 500/150-esre, és szeretném, ha a laptop is hozná ezt a sebességet - esetemben a legmegfelelőbb egy usb-s gigabit lan adapter (router asus rtn-18u)? Vagy van jobb megoldás? Köszi minden tanácsot.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45688) SeniorTilla válasza junior11 (#45687) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha van USB3-as portod a gépen, akkor jó lehet. USB 2-n sztem nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45689) junior11 válasza SeniorTilla (#45688) üzenetére


junior11
veterán

Van egy USB 3.0 port igen, 2.0 szerinted kevés lenne neki? 🤔

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45690) SeniorTilla válasza junior11 (#45689) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ahogy néztem igen, usb 3-as lanokat árulnak 3 ezer forinttól, nem is érdemes másban gondolkodnod

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45691) kenwood


kenwood
veterán

friss win, es ezt latom. en keresem rossz helyen, vagy ez ennyi, es kezzel kell megoldani?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45692) junior11 válasza SeniorTilla (#45690) üzenetére


junior11
veterán

Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45693) kesztió válasza ricsi99 (#45686) üzenetére


kesztió
aktív tag

Most megnéztem figyelmesen: a jobb oldali zsanér az alapegységen (tehát NEM a hátsó fedlapon) beljebb van, mit kellene, azaz nincs szintben a laptop élével.

Bug és debug fia vagyok én

(#45694) SeniorTilla válasza kenwood (#45691) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP weboldaláról töltsd le a drivereket, a support assistant nem áll a helyzet magaslatán

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45695) kesztió válasza ricsi99 (#45686) üzenetére


kesztió
aktív tag

Közben felhívtam a román szervizcéget, vállalják.

Bug és debug fia vagyok én

(#45696) kenwood válasza SeniorTilla (#45694) üzenetére


kenwood
veterán

Az kemeny, biztam benne,hogy en vagyok az ostoba,es nem a HP van 20 ev lemaradasban.
Az Ibm t40 notimon az ezrefordulo kornyeken gond nelkul sikerult ezt megoldani.
A vicces az egeszben,hogy elso korben kerestem a driver updater progi nevet,nem talaltam. Mondom,akkor leszedem oket kezzel. Rogton az elso driver letoltesenel felajanlotta ezt a support assistantot,es akkor most itt tartunk.

Raadasul ugye a gep sem egy Paks2.
A feladat a teljesen hasznalhatatlanrol felhozni a nagyon szar szintre.
A wd blue vinyot lecsereltem egy ssdre, viszont az n3060 proci nem cserelheto. so-dimm ddr3-am ugyan nincs itthon,de nem lepne meg,ha azt se lehetne boviteni.
Igy pedig azert kemenyen megkuzd a legalapvetobb dolgokkal is.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45697) SeniorTilla válasza kenwood (#45696) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen... nem tudom mennyire éri meg foglalkozni vele. A Celeronos gépek nagyon halványak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45698) kenwood válasza SeniorTilla (#45697) üzenetére


kenwood
veterán

En az ilyeneknek elengednem a kezet,de a valasz mindig az,hogy "csak youtubera meg zoomra kell". Az teny,hogy a youtube megy,nem szakadozik,es igy ssdvel mar a boot sem 5-6 perc.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45699) Pyttawrx válasza kenwood (#45698) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A zoomot lehet meg fogja érezni, ha mellette még menni fog más progi.

(#45700) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Páromnak van egy Fujitsu Siemens AMILO A7640 laptopja, amin XP fut. A hivatalos Fujitsu honlapon csak XP-s driverek vannak, se Winsows 7, se 10. Ettől függetlenül szerintetek fog futni rajta a Windows 7? :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.