Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) moma válasza SeniorTilla (#46448) üzenetére


moma
őstag

Hú nem tudom volt e ilyen, dell latitude céges laptop. De az biztos, hogy most nincs meg. Valami hasonlót venni lehet esetleg? Azt sem tudom, hogy keressek rá.

we all deserve a bit of luck.

(#46452) ricsi99 válasza HartgeH3-2.8 (#46449) üzenetére


ricsi99
addikt

Most a 220-as dugó szikrázik?
Az nem gond... először dugd akkor be majd utánna a gépbe.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46453) Csöves válasza HartgeH3-2.8 (#46449) üzenetére


Csöves
senior tag

Nekem is szokott szikrázni, semmi gondot nem okoz.

Aquila non captat muscas.

(#46454) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat megnyugodtam :R

Az előbb a 220, aztán a gépbe ötlet eszembe se jutott, ugye gép oldalinál már a táp által "előkészített" normális áramfolyam kellene érkezzen a gép felé gond nélkül :K :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#46455) Csöves válasza HartgeH3-2.8 (#46454) üzenetére


Csöves
senior tag

Úgy van. :)

Aquila non captat muscas.

(#46456) RAMy


RAMy
tag

Sziasztok!

Van egy Hp Compaq 8510p laptopom, aminek a kijelzője iszonyat sötét full fényerőn is. Kaptam egy elvileg alaplaphibás Philips X54 laptopot, aminek a kijelzőjét belepróbálnám. Egyforma a méret, elvileg a csatlakozó is, csak a felbontásuk nem, a HP 1680 x 1050, a Philips 1280x800-as. Érdemes megnézni, hátha jó bele, vagy sem?

(#46457) ricsi99 válasza RAMy (#46456) üzenetére


ricsi99
addikt

Kissebb felbontású kijelzőnek működnie kell ha ugyan az a csatlakozó... a méret is mind1
Viszont az akkut-is szedd ki szerelésnél! A gép kikapcsolt állapotban is ad áramot a kijelzőnek... picit rosszul rakod össze a csatlakozót és kibujik a dzsin a géppből és annyi!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46458) RAMy válasza ricsi99 (#46457) üzenetére


RAMy
tag

Köszi szépen! :R

(#46459) szetib


szetib
tag

Nem tudom hol kell feltennem a kérdésem, ezért kezdeném itt.
Adott egy régi Dell M4800, és kezd elhalni a vga benne (Nvidia Quadro K1100).
Az ebay-en találtam csak hozzá vga-t, kb 57eFt lenne. A javítás kb 40e Ft, de az max 2 évig tartana, ezt mondták nekem.
Opció egy másik gép beszerzése is, de nem tudom hogy döntsek. Mit lehet kezdeni a régivel?

(#46460) ricsi99 válasza szetib (#46459) üzenetére


ricsi99
addikt

A vga javítás:
Ha reflow-ot csinálnak (újramelegítés) az lutri... vagy jó lesz vagy nem
Ha reball-ot csinálnak (újragolyózás) az fix tartós javítás
2 éves korlátot ha megsaccolnak akkor nagyobb mágusok mint én :D
Lehet azért olcsóbban is találni hozzá vga-t
Ha meg akarod tartani akkor vga csere vagy újragolyózás (már ha tényleg az a hiba)

Mit jelent pontosan az hogy " kezd elhalni a vga benne " ? Mik a tünetek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46461) Kbali válasza ricsi99 (#46460) üzenetére


Kbali
nagyúr

Plusz, ha van benne alaplapi VGA, akkor bios-ban kikapcsolható a dedikált, nem (feltéve, ha nincs rá szükség)?

(#46462) szetib válasza ricsi99 (#46460) üzenetére


szetib
tag

Egy pc szervizbe vittem be, ott egy nálam okosabb mondta, hogy vga hiba van, kb 40e ft a javítás és az max 2 évig fog utána működni elvileg. A tünetek a gép melegedése után kezdődnek, a kép szine megváltozik, pirosas lesz.
Egy másik pc szerviz próbált hivatalos forrásból szerezni bele videokártyát, de nincs nekik. Ha én viszek, akkor viszont kicseréli. Ezért a kérdés, hogy mi legyen. Az Aliexpressen is láttam, amit viszont te linkeltél az nem K1100, hanem M1100. Jó bele az is? Vagy csak a K1100 mehet?

(#46463) ricsi99 válasza Kbali (#46461) üzenetére


ricsi99
addikt

core2 óta nincs a chipset-ben vga ,hanem a prociban van.
Notiknál kicsit másképp van "bedrótozva" a cucc mint az asztali gépnél.
Ez a tipus (sajna) még nem volt a kezeim közt ,de amiben eddig cserélhető vga volt az sose volt hajlandó elindulni vga nélkül...
Vannak olyan esetek ,hogy ki lehet kerülni.. attól függ ,hogy a kimenet melyik vga-ra van kötve ,de ehhez az alaplapot is módositani kell... gyakori ott ahol van olyan noti verzió gyárilag amin van vga a kissebb tesóján meg monjuk nincs... Ennél az tipusnál ezt kizártnak tartom.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46464) ricsi99 válasza szetib (#46462) üzenetére


ricsi99
addikt

Nehéz ügy....
a pirosas szín az tényleg gpu forrasztási hibára utal...
az mxm csatoló az elméletileg enged más tipusú vga cserét is de vannak buktatók:
először is:
ugyan olyan pozícióba kell esni a főbb alkatrészeken a videokártyának ,mint az eredeti mert a hűtés ahhoz van elkészítve... ha arrébb van mondjuk a gpu akkor , nem tudod rátenni a hűtést. Az fix és nem cserélhető
másodszor:
Dell az még bios-ból is zár ,hogy csak és kizárólag az álltala hitelesített/jónak vélt eszközöket fogadja el... mint vga /wifi kártya /kijelző ..szóval lehet minden klappol csak nem indul el.. túrni kell a netet ki mivel cseréli/bővíti... ez már kifutott széria... vatta új cucc beszerzése szinte lehetetlenséggel határos..ámbár csájnában esetleg lehet :D

Szóval... ha szived csücske a gép:
Egy reflow-ot javaslok a vga kártyára...(normális helyen... házi sütögetés ne játszon ,csak ahol megvan hozzá a gép is) ha nem játszol rajta és szerencsés vagy akkor sokáig jó lessz.. utánna szépen/sokáig keresgélsz a neten hátha akad olcsó másik kártya hozzá.. ami buktató hogy az sem vadi új darab lessz

Avagy meghírdeted így ram/ssd nélkül amit kapsz érte ahhoz hozzárakod az 50-et és veszel másikat

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46465) Kbali válasza ricsi99 (#46463) üzenetére


Kbali
nagyúr

Értsd jól: ha QM-es proci van benne és switchable graphics, akkor váltható VGA-nak kell benne lennie, ami elvileg BIOS-ból tiltható és akkor csak a processzorba integrált Intel® HD Graphics 4600-at használja a haldokló K1100 helyett.

(#46466) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok!
Adott egy 512 GBos ssd egy laptopban (acer aspire 5), azt szeretném egy 1 TBosra kicserélni (meg van mindkettő). Kicserélhetem e a kettőt, vagy az 1 TBos lassabb/rosszabb?
Köszönöm szépen előre is!! :R :R

(#46467) ricsi99 válasza Kbali (#46465) üzenetére


ricsi99
addikt

Érsd másképp...
Ha a kivehető /integrált vga kimenetére van rákötve a kijelző akkor nem lehet kikerülni.
Ha az igp kimenetére van kötve a kijelző akkor lehet kikerülni ,mivel az extra vga az csak bemásolja a igp puffermemóriájába az adatokat 3d/ben.
Az hogy a biosban milyen opciók vannak másodlagos...
Ritka esetben lehet magán az alplapon átkötni a kimenetet... kivéve ha a gyártó is úgy készíti el a lapot... hogy vagy van rajta igp vagy nincs az adott szérián belül.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46468) ricsi99 válasza szobipeti199 (#46466) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden ssd-nek a gyártó kiad egy elméleti olvasási/írási sebességet... ki lehet guglizni
Gyakorlatilag valami tesztprogammal megnézed a kicsit.
Ha ügyes/felszerelt vagy akkor át tudod klónozni a rendszert a nagyobra és beszerelés után ismételten lefuttatod a tesztet.
A wd ismerem ...az eléggé jó tempót megy

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46469) RAMy válasza ricsi99 (#46457) üzenetére


RAMy
tag

Szétkaptam ma és átcseréltem. Először megijedtem, mert a Windows logóig jó volt, de belépve megjelent a bal felső sarokban kicsiben a kép, mellette/alatta még 3x ugyanez, csak félben... Egy restart megoldotta, gondolom a drivert lefrissítette. Ez még jobb is szerintem, mint a gyári, nagyobbak a betűk a kisebb felbontás miatt. Plusz a DVD írót is át tudtam szerelni a HP-ba, csak az előlapját kellett kicserélni a másikkal. Úgyhogy most van egy tökéletesen működő laptopom. Köszi mégegyszer! :))

(#46470) szobipeti199 válasza ricsi99 (#46468) üzenetére


szobipeti199
tag

Köszönöm!

(#46471) ricsi99 válasza RAMy (#46469) üzenetére


ricsi99
addikt

Szivesen :D
Betűméret tipp: .. nyomd le a CTRL gombot tarsd lenyomva és görgess az egér gőrgőjével ha a böngészőben vagy... asztalon is működik az ikon mérettel :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46472) moma válasza moma (#46451) üzenetére


moma
őstag

Valaki erre esetleg egy terméket? Ami védhetné a kijelzőt a további sérüléstől, amikor levan csukva.

we all deserve a bit of luck.

(#46473) ricsi99 válasza moma (#46472) üzenetére


ricsi99
addikt

Fogsz egy darab pamut törülközöt... levágod méretre , megkéred a párod ,hogy varja el a szélét ,hogy ne menjen szét és kész is.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46474) realist


realist
őstag

Van 2 régi Lenovo laptopom. Teljesen megbízhatóan működnek, de mára mindkét center pin fejes (sárga kb 7,9mm) töltő (65w 20v) kontakthibás lett. Mivel járok jobban:
- vegyek nem gyári, de új green cell töltőket
- gyári, de használt center pin töltőket (bő 8-10 éves a felhozatal amit látok)
- gyári új négyzet alakú töltőket veszek és beszerzek valamilyen egyszerűbb átalakítókat pl: [link]

kösz!

(#46475) ricsi99 válasza realist (#46474) üzenetére


ricsi99
addikt

Veszel 2 szerelhető csatlakozót keresel a környékeden olyat aki már látott ilyesmit és 2 sör között lecseréli.
Ami a lényeg ,hogy a notiban a csatlakozó jó legyen... abba is pár ropi ha csájánából rendelsz csatlakozót ,aztán egy jobb boltban kicserélteted... ha szerencsés vagy akkor kábeles a csatlakozás és nem kell az alaplapon forrasztani.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46476) Pyttawrx válasza realist (#46474) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerinten nem kell itt ezzel kinlódni 4-6e közt van HA-n itt töltő. Én biztos nem forraszgatnék. :)
Illetve az utángyártott töltő meg sok megbízhatatlan

(#46477) RAMy


RAMy
tag

Hali.

Láttatok már olyat, hogy egy laptop nem akar bekapcsolni, csak ha ki van húzva a billentyűzet? Elvileg a kijelzőjét ablaktörlő ráspriccelésével takarították évek óta, de az nincs beázva. A billentyűzetbe belefolyhatott, ettől zárlatos lehet? Megfürdettem 98%-os izopropil alkoholban, visszatettem, most már elindul, a gép működik, csak a bill nem. :D (Egy Lenovo Ideapad 320-ról van szó, ami egyébként a villanyszerelő apósomé... :U :U :U )

[ Szerkesztve ]

(#46478) ricsi99 válasza RAMy (#46477) üzenetére


ricsi99
addikt

Természetesen.
A mai billentyüzetek "grafitporos" megoldással vannak készítve... bármilyen folyadék azonali "halált okozhat"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46479) Veron


Veron
őstag

Van valakinek első kézből tapasztalata i3-1125G4 processzorral? Munkára (programozás, sok böngészőablak, videochat) keresek masinát, erre megfelelő lehet? i5-7300U-t váltana.
köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#46480) moma válasza ricsi99 (#46473) üzenetére


moma
őstag

Ezt te csinálod? nem túl vastag így meg? Én valami nagyon végony rétegre gondolnék.

we all deserve a bit of luck.

(#46481) ricsi99 válasza moma (#46480) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor keress egy puha terítőt vagy valamit...nálam egy asztalterítő van elvágva s csók.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46482) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Acer travelmate 8572 laptopom és szerettem volna a optikai meghajto helyére egy hdd-t berakni külön erre gyártott tartoval optibay talán igy hivják.
A probléma az h nem indul el a gép ha a tálcát berakom a gépbe a hddvel, de olyan szinten, h még a bios sem jön be.
Korábban olvastam, h volt akinek segitett, h másik tálcával megprobálta, de van, aki azt mondta acer laptopok nem szeretik ezeket az optikai helyre valo tartokat. Ti itt mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban?

(#46483) ricsi99 válasza szonti (#46482) üzenetére


ricsi99
addikt

Sata csatlakozó az szabványos. HDD/SSD/DVD az mind1 ...egyforma
Ha nem indul el akkor ott valami fizikai hiba van

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46484) szonti válasza ricsi99 (#46483) üzenetére


szonti
aktív tag

Érdekes, mert érzésre jol összemennek a csatlakozok, meg hallani is ahogy felpörög a hdd. Beprobálok egy más márkát hátha. Köszi

(#46485) ricsi99 válasza szonti (#46484) üzenetére


ricsi99
addikt

Filléres cucc a caddy... igy sok hibás van.
Ha nem szükséges a beépítés egy külső usb-s házzal lehet jobban jársz :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46486) szonti válasza ricsi99 (#46485) üzenetére


szonti
aktív tag

Van külsö házam, laptopnál macerás azt is hurcolni, meg akkor ne nagyon mozgassam mert még véletlenül kijön az usb dugo és az nem jo neki...
Jobb lett volna ez a megoldás, beprobálok egy másik márkát hátha...

(#46487) tomchy


tomchy
tag

Az alábbi érdekes helyzet adódott:
Itt az aprón egy megbízható eladó hirdet Elitebook 835-öt.
Elkértem a sorozatszámot, ez alapján a HP oldala garanciás 845-nek hozza (és ezen kívül is némelyik komponens más, mint a gépben van, pl. ssd, ram).
A gépen futó HP System info szerint a terméknév 835.

Lehetséges, hogy valamilyen előszériás, teszt (hamis) eszköz? :F
Vagy átépítették (835 házba 845 alaplap)?

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46488) Pyttawrx válasza tomchy (#46487) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet hiba is a rendszerben, velem esett meg, hogy felvittem a rendszerembe a hibás notit, és a hp szerint meg teljesen más sorozat volt... :D
De nálad sok minden lehet, vagy az eladó írta el.. stb.
Privátba elküldöd a konkrét hirdetést?

(#46489) SeniorTilla válasza tomchy (#46487) üzenetére


SeniorTilla
veterán

SN és PN alapján kérdezd le a HP netes felületén, a systeminfo nem sokat ér

sokszor ilyen hibák miatt kerülnek be a gépek a renew programba, más a kiírt infó mint a valóság

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46490) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#46489) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ott is ez van 845

(#46491) tomchy válasza SeniorTilla (#46489) üzenetére


tomchy
tag

Partsurfer is 845-nek hozza.
A kérdés az, hogy ettől még a garancia működik-e. Mert 2024-ig írja.

Pyttawrx javaslatára kértem infót a gép alján lévő számról és a biosból kiolvasva, még nem jött.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46492) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Budapesten van aki komponens szinten javit laptop alaplapot Budapesten?
Van egy AW 15R2-m, es kontaktos lett rajta a Type C csati, es az pont az alaplapon van persze, de egy alaplapcseret 200ezer huf ertekben csak emiatt nem akarnek :)

[ Szerkesztve ]

(#46493) SeniorTilla válasza tomchy (#46491) üzenetére


SeniorTilla
veterán

hát, ha van számla, akkor nem lesz gond a garival, ha nincs, akkor lehet, mert nem tudod igazolni, hogy 835-ként vetted, és tényleg lehetett alaplapcserés

a két gép méretben megegyezik, csak kisebb a kijelző, de sztem az alaplap is ugyanaz

mondjuk ez már az eladóra tartozik, de ha nem adott számlát, akkor kérj tőle

amiket én eladok azok számlásak, nincs gond ha konfig változás van, de azért a modell egyezik :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46494) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem, ismerősöm laptop vásárlása előtt áll, ebben tudok neki segíteni, viszont amit én sem tudok, hogy van neki disney+ és hbo max előfizetése, ha összeköti a géppel a tévét (sajnos nem okostévé) akkor ezeket lehet nézni a tévén ha hdmi-vel köti össze? Gondolok itt a védett tartalomra.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#46495) SeniorTilla válasza snake1977 (#46494) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Eddig min nézte őket?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46496) snake1977 válasza SeniorTilla (#46495) üzenetére


snake1977
őstag

Telefonon, arról nem lehet mirrorként kitenni mert "védett" tartalom és letiltja a készülék a képátvitelt. Nem tudom hogy egy hdmi kábellel ez a jel kiküldhető e így a laptopról.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#46497) SeniorTilla válasza snake1977 (#46496) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem simán, hiszen ez windows, nem a F*S android. A kijelző nem befolyásolja a kimenő tartalmat, nem korlátozza.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46498) snake1977 válasza SeniorTilla (#46497) üzenetére


snake1977
őstag

Oké, csak biztosra akartunk menni, köszönöm. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#46499) ricsi99 válasza madstunt (#46492) üzenetére


ricsi99
addikt

Beszélj Pyttawrx -al...
Neki van kontaktja ,de nem pesti... viszont gls megoldja

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46500) ricsi99 válasza szonti (#46486) üzenetére


ricsi99
addikt

Pont ma kellett ismimnek caddy... kőkemény 2200Ft volt számlával :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.