Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) ArthurShelby válasza Pyttawrx (#46149) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Sajnos mindenhogy

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46152) ArthurShelby válasza ricsi99 (#46150) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A töltő is letilt. Itt főleg az a kérdés, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Érdemes pl elvinni szervízbe, vagy meghirdetni hibásan HA-n, vagy szimplán dobjam ki?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46153) Pyttawrx válasza ArthurShelby (#46152) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az javítható, ha a töltés vezérlés ment tönkre. Szerviz megmondja majd ha látja

[ Szerkesztve ]

(#46154) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

HP Spectre 15-re forrasztva van a wifi modul. Nem kellene ezért alaplapot cserélni, tudtok javasolni valakit, aki megbízhatóan ki tudja cserélni? Az én szervizem csak modulokban gondolkodik, az viszont most nem pálya egy pár ezer forintos alkatrész meghibásodása miatt.

intel ax201 160mhz modul van benne

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46155) Phvhun


Phvhun
őstag

Van egy notebookom, usb-c csatlakozóval ami elvileg visz videó jelet is.

Az asztali gépem és a kaptopom között dugdosom nap végén/elején az usb-ket, lant, és hdmi-t, attól függően hogy munka van vagy szórakozás.

Megoldható valahogy, hogy egy db usb-c kábelt kelljen csak átmozgatni a két cucc között?

A legnagyobb kérdés, hogy a desktop gépbe ha bele kell tennem egy usb-c portos pci-e kártyát, akkor arra a videó jel a vga-ról hogyan megy át (ha át tud egyáltalán)?

(#46156) Kbali válasza SeniorTilla (#46154) üzenetére


Kbali
nagyúr

KillHates innen a fórumról?

(#46157) SeniorTilla válasza Kbali (#46156) üzenetére


SeniorTilla
veterán

megpróbálom, kösz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46158) totron válasza ricsi99 (#46150) üzenetére


totron
addikt

IC-nél maradjunk már, meg a szerviznél. Köszi.

(#46159) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude E5450-es notebookom, amit egyik napról a következőre már nem tudtam bekapcsolni. Hiába nyomom a bekapcsológombot nem történik semmi.
Akksi már rég nincs a gépbe mert tönkrement, ezért másik töltővel megpróbáltam, de azzal se ment. Nyomtam hosszan a bekapcsológombot hátha, de nem történt semmi.

Mi lelte a gépet? Mit tudok még esetleg megnézni/kipróbálni?

A segítséget előre is köszönöm!

(#46160) totron válasza szonti (#46159) üzenetére


totron
addikt

Ha kapott némi hirtelen túláramot, akkor a BIOS elem kivevését követően lenyomva tartva a bekapcsoló gombot 10-20 másodpercig, majd visszatéve ugyanez/máris indul történetről lehet szó, egyébként alaplap- vagy CPU-halál áll mögötte. Felpörög, villan bármilyen LED is?

(#46161) Deotron74


Deotron74
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 3 éves ROG STRIX CAR II. GL504GM laptopom. Nemrég zárlatos lett a +5V-os mosfet. Menet közben kikapcsolt egy szempillantás alatt. Meg lett javittatva, 3 hetet bírt ki, most valószínűleg ugyanaz a baja, leállt és nem reagál se a töltésre, se semmire. Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt? :F

(#46162) szonti válasza totron (#46160) üzenetére


szonti
aktív tag

Nem villan semmi sem. Az alaplapi elem már sztem lemerült, nem tudom h számit e ha azt kiveszem.

(#46163) Deotron74 válasza szonti (#46159) üzenetére


Deotron74
csendes tag

Szia

Lehet hogy ua a baja, mint az enyémnek. +5V-os mosfet zárlatos lehet. 25ezerért javították, de 3 hét után megint megadta magát. Csak nem tudom mitől...

(#46164) szonti válasza Deotron74 (#46163) üzenetére


szonti
aktív tag

Pfff, vidd vissza, h nem jól javították meg. Elkezdtem nézegeteni mennyiért van bele alaplap, azt hittem azért egy bontott alaplap nem 30 ezer...

(#46165) Pyttawrx válasza Deotron74 (#46163) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hol lett javítva, vagyis inkább úgy kérdezem, mennyi gart adtak rá?

(#46166) Pyttawrx válasza szonti (#46164) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mire számítottál? :)

(#46167) szonti válasza Pyttawrx (#46166) üzenetére


szonti
aktív tag

Kevesebbre :))
Lehet beruházok egy másik használt gépre, ezt is ugy szereztem. 100 körül nézek valamit. A problémám az h mivan ha nem is az alaplappal van baj? Megveszem a másik használt alaplapozt aztán az is rossz lesz. További bajom h most i7 es procival ment a gép, de amiket találtam azok i5 sek.

(#46168) Pyttawrx válasza szonti (#46167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem egy normális szervizben egy bevizsgálást megérhet.

(#46169) Deotron74 válasza szonti (#46164) üzenetére


Deotron74
csendes tag

Megjavitja a szaki gariba. A gond az, hogy most nagyon-nagyon messze van. Annyit mondott hogy típushiba. Ennek közé lehet a táphoz? Hogyan mehet át rajta feszültség ingadozás?

(#46170) ricsi99 válasza Deotron74 (#46169) üzenetére


ricsi99
addikt

Valamelyik alkatrész "mögötte" döglődik .. nagyobb áramot vehet fel..de lehet 100-évig még működik... .de azt addig megtalálni az igencsak húzós meló... annyit az egész notid nem ér cakli pakli
Mond meg a szakinak ,hogy tegyen bele erőssebb (nagyobb amperes) mosfet-et.
Kicsit lutri a dolog... vagy jó lessz vagy elég mögötte elszáll valami...
Vagy lehet gyárilag nincs hűtve és barkácsolni kell valamit oda...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46171) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Lenne 1-2 kérdésem , mert ismerős gépét szerelem:
Gép pontos típusa: Lenovo ideapad 330-15IKB
Model Name: 81DE
notebook S/N: 330-15IKB 15 4G 2T

Feladatom az lenne, hogy kitakarítom/újrapasztázom + SSD-t a gépbe + RAM-ot.
Mivel nem látok M.2 Sata portot, DVD tálcába fogom tenni, viszont a képen látható DVD tálcát cserélnem kell egy másikra ugye? [kép]
Ezt azért gondolom, mert a DVD meghajtó csatlakozási pontja amit bekarikáztam, oda elvileg nem tudok 2,5-es SSD-t dugni.
Kérdéseim:
1. Milyen HDD Caddy-t vegyek bele? 9,5-es jó lehet? Link
2. HDD Caddy esetében a DVD meghajtó ,,külső műanyag tokját" szoktuk rápattintani ha jól emlékszem, de ebben az esetben az egész 1 db műanyag amit nem tudok leszedni. Ilyenkor mit szereljek oda vagy mit tegyek a HDD Caddy végére?
3. RAM: Gépben nem láttam (lehet vak vagyok), gondolom lapra van ingetrálva 4GB ram, lehetséges ez? Mert 4 vagy 8GB-os single ramot akarok venni neki, alap netezésre és Lightroom-hoz kell.

SSD esetén mivel M.2-es slot nincs, ezért 2.5-es SSD-t fogok venni.
Mostani HDD helyére beteszem az SSD-t, HDD meg majd később a Caddy-be megy.
SSD-ben Samsung Evo 860/870-ben gondolkodom egyenlőre használtan 250Gb-os változattban.

Tudtok ebben a 2-3 kérdésben segíteni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#46172) Pyttawrx válasza stigma (#46171) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

1. 9.0mm-es kell ebbe nem 9,5 vagy 12,7mm-es
2. Igen
3. 1 slot-ot látok amibe van most vmilyen ram

(#46173) stigma válasza Pyttawrx (#46172) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat.

meló után vagyok, gépre ránéztem a 3-ast javítom:

3. 1 slot-ot látok amibe van most vmilyen ram => 1 slot van az tény, szarul fotóztam, de nincs benne ram, valszeg integrált lesz, tehát 1db modult tudok beletenni.
Én nem vagyok laptop szaki, max 5-10 gépet javíottam eddig de ilyen nem igazán láttam, mert mindenhol 2 slot volt eddig.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#46174) UserX


UserX
őstag

Bocsesz, beírtam a Windows10 topikba is, nem tudom, hol kapok választ! :B

'Sziasztok!
Remélem a leginkább megfelelő topicba írok... :U
Megkértek, hogy egy Lenovo YOGA 510-14ISK laptopról túrjam le teljes egészében a Windos10-et, mert el akarják adni. Én 'régi motoros' vagyok, bedugtam egy LINUX LIVE pendrive-ot. Sem, a Boot device priorytit, sem a BIOS-t nem sikerült előhoznom.
Szerintem ez valami előtelepített verzió.
Guglizás után találtam egy vidit, amely alapján egy gémkapoccsal egy kis nyíláson keresztül lehet a Bootsorrendet előhívni. Gondolkoztam, hogy csináljam-e, de arra gondoltam, hogy az új tulajnak is telepíteni kell valamit és nem biztos, hogy 'annyira hozzáértő', hogy gémkapcsokat dugdoson. Meg, ha van egy legális (matrica is van) op. rendszer azt minek letúrni. Az emberek 99%-a úgyis Windowst akar.
További Guglizást követően megtaláltam a magyar nyelvű 'Használati útmutatót' (!!!) :) , mely szerint létezik egy Lenovo Utility nevű szoftver, amivel vissza lehet állítani a telepítést követő állapotot. Fel is installáltam, amikor indítom, az UAC kérdez, de maga a program nem indul el! :W
Javaslatok???
Előre is köszönöm! :) '

(#46175) ricsi99 válasza UserX (#46174) üzenetére


ricsi99
addikt

Többször amikor tart a boot folyamat kapcsold le egyszerüen a notit... 2-3 alkalom után bejön a win helyreállító menü... ott kérhetsz teljes rendszervisszaállítást... minden adat törlése és visszaáll eredeti állapotba... aztán 1/2 nap mig lefrissitgeti magát a win10 :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46176) UserX válasza ricsi99 (#46175) üzenetére


UserX
őstag

Renben, köszönöm! :R
Az internet költség ugyanannyi marad, ha 10TB-ot frissít is! :DDD

(#46177) Pyttawrx válasza stigma (#46173) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen bocs, tényleg nincs benne ram, optikai volt. Én olyat tennék bele ami van, vélhetően 4gb, így 8 lesz dual channelben. Ebben a gépben sok csoda lesz, kezdve a törött műanyagról a zsanér körül. Pasztázni sem mindegy, hogy mivel pasztázol, és előtte takarítsd le isopropyllal.

(#46178) stigma válasza Pyttawrx (#46177) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat. :R
4GB-ot tervezem beletenni egyenlőre én is, mert windows ugye 4 hatványait kezeli rendesen, 8GB esetén akkor 12GB-lenne a gépben, nem biztos hogy normálisan kihasználná.
A műanyag zsanéros megoldással nem biztos hogy tudok valamit kezdeni, inkább csak összetákolom neki, hogy működjön, mert ez már egy ,,leejtett gép volt" amit újraépítettek. :DDD

Pasztázás megvolt tegnap, MX2-vel, előtte letakarítottam. Asztali gépelet már 15-20 éve teszek össze, pasztázok, javítok haveri/rokoni körben, de laptopot csak ritkán, mert utálom, mit hogy kell szétszedni. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#46179) Pyttawrx válasza stigma (#46178) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ohh, hogy le is esett. :)
Hajrá. :)

(#46180) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Légyszi adjatok tippeket, egy nagyon furcsa esettel állok szemben.
Adott egy Dell E6410-es laptop. Akksit nem tölti, viszont az akksiját másik készülékben feltöltve elindul róla, hibátlanul működik. Saját tápjáról csak akkor indul, ha nincs benne az akksija, de arról se mindig, viszont ha a BIOS elemet lecsatlakoztatom, akkor második indításra elindul, és ugyanúgy stabilan működik.
Próbáltam több töltővel, több akksival, de ugyanaz. A BIOS elem le volt merülve 1V körülre, kicseréltem, de ez sem oldotta meg. Miután belépek a BIOS-ba, és beállítom, már nem indul el, csak ha megint lehúzom róla az elemet.
Ha akksiról működtetem, és közben csatlakoztatom a töltőt, a töltőn lévő LED kialszik, mintha zárlatra futna, és ha lehúzom, kikapcsol a laptop, hiába van benne egy feltöltött akksi.
Olyan, mintha nem tudna váltani az akku üzem és a hálózatos üzem között. BIOS-ban van erre vonatkozó beállítás, de azok sem vezetnek eredményre, akárhogy állítgatom.

Külföldi fórumokon találtam hasonló problémákról bejegyzéseket, de az ott látott megoldások nálam nem vezettek semmire.

Mit gondoltok? Valami típushiba lehet? Azon vacillálok, ha nem sikerül megoldani, lehet eladom inkább, de bosszant, hogy egy amúgy stabil készülék ilyen hektikusan viselkedik.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46181) ricsi99 válasza csabyka666 (#46180) üzenetére


ricsi99
addikt

Hardware hiba lessz.
Láttam ilyet már dell gépnél.
Bios-ban ez nem orvosólható
Vagy szervíz vagy kuka.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46182) csabyka666 válasza ricsi99 (#46181) üzenetére


csabyka666
addikt

Garancia már nincs rá, szóval max alkatrésznek felteszem HA-ra.

De ha hardver hiba, akkor egyébként miért működik tökéletesen? Akksit feltöltöttem, telepítettem így egy Win10-et rá, hibátlan, driverek felmennek, szórakoztam vele, látszólag minden ok vele.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46183) ArthurShelby válasza csabyka666 (#46180) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem ez töltésvezérlő hiba lehet, ami gondolom az alaplapra van forrasztva.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46184) Pyttawrx válasza csabyka666 (#46182) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit most betettél bios elemet az új?

(#46185) csabyka666 válasza ArthurShelby (#46183) üzenetére


csabyka666
addikt

Ilyesmire gondoltam én is. Nem tudom, érdemes-e vele foglalkozni...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46186) csabyka666 válasza Pyttawrx (#46184) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem új, de 3V megvan rajta. Egy másik (működő) Dell-ből vettem ki, mert vezetékkel kell rádugni, nem beépített foglalatos.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46187) Pyttawrx válasza csabyka666 (#46186) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor igen tápkör esélyes. 20-30k közt szokott kb lenni az ilyen.

(#46188) csabyka666 válasza Pyttawrx (#46187) üzenetére


csabyka666
addikt

Áh, akkor elengedem a kezét. Alkatrésznek még jó lehet valakinek...

Köszönöm a segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46189) ricsi99 válasza csabyka666 (#46182) üzenetére


ricsi99
addikt

A töltés vezérlés az teljesen különálló rész amihez az opprendszer hál isten nem fér hozzá... max a kimeneti feszültséget tugja mérni.
Asztali gépnél sem látszódik a tápegység gond

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46190) Pyttawrx válasza csabyka666 (#46188) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem vizsgáltasd be!

(#46191) csabyka666 válasza ricsi99 (#46189) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ez így már nyilván hardveres gond, hiszen ha lehúzom a tápot, hiába van tele az akksi, kikapcsol, nem tud átállni.
Gondolom egy ráforrasztott IC, vagy még több alkatrész is kell hozzá, szóval nem kikapok egy másik Dell notiból egy ilyet...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46192) csabyka666 válasza Pyttawrx (#46190) üzenetére


csabyka666
addikt

Futok vele egy kört, de nagy pénzt nem akarok rárakni. Köszi! :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46193) ArthurShelby válasza csabyka666 (#46185) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én most adtam be tesóm gépét a laptopszaki-ba töltésvezérlő problémával, ott 35ezer az alaplapozás.
A végeredményről majd itt beszámolok, egyelőre én is kíváncsian várom, h mi lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#46194) bul07


bul07
nagyúr

Gyorsan kellene döntenem, eladásra kínálták
Gép
LENOVO IDEAPAD 3 15ITL6
4GB DDR4, i3-1115G4, 128GB SSD, W11

Lehet e benne cserélni a memóriát? Nem e beleforrasztott?

Én olyan 70e Ft-ra gondoltam hogy annyit adok érte ha cserélhető

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46195) Pyttawrx válasza bul07 (#46194) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

1 slot van benn elvileg [link]. De ha van part numberszámod, akkor meg tudom mondani elvileg. Meg ezt a notit felejtsd el.

(#46196) ricsi99 válasza bul07 (#46194) üzenetére


ricsi99
addikt

Halgass Pyttawrx ra
ebben a notiban a cpu nem cserélhető és az már harmat-gyenge....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46197) SeniorTilla válasza ricsi99 (#46196) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyira azért nem gyenge, nem erőmű, de általános feladatokra simán elég. A ramot kell 8GB-ra bővíteni. Édesanyámnak is ilyen procis gépe van és tökéletesen teszi a dolgát, meg van vele elégedve.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46198) ricsi99 válasza SeniorTilla (#46197) üzenetére


ricsi99
addikt

Kolléga nem írta ki ,hogy mire használná. Szóval ne feltételezz semmit.Akku-ról sincs egy szó sem
Eleve +ram + nagyobb ssd hogy "általános" feladotkra is 100% ig jó legyen +valószínü akku... akkor meg már vegyen olyat ami bővíthető vagy már meg vannak ezek.
Ez a gép akkor jó ha csak így használná netezni... ahhoz meg bőven elég lenne a 4gb ram

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46199) bul07 válasza ricsi99 (#46198) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy igen csak böngészés meg youtube semmi más

Viszont Pyttawrx írását olvasva [link], hát
A forrasztott memória nem ép olyan megoldás amit jónak tartok, konkrétan kódolt olyan hiba ami szinte gazdasági totálkár idéz elő

De mondtam rá egy 60e Ft ajánlatot, amúgy teljesen új gép dobozában

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46200) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#46197) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem a proci a fő baj ezzel, hanem hogy legyártották ezt a törik, nyaklik vázat.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.