Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) JohnD


JohnD
tag

Helló! Folyadékkár (tea) ért laptop alaplapját mivel szabad tisztítani (ha egyáltalán lehet)?
Elektronikai kontankt spray?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43002) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Már kérdeztem a Surface fórumában, de nem kaptam választ ezért gondoltam megkérdezem itt is, mert nem vagyok benne biztos, hogy hibáról van szó.
Valószínűleg valami windows beállítás probléma lehet. Használok egy Surface Laptop go-t és az a jelenség, hogy "laggol, akadozik" a touchpad, ráadásul csak időközönként fordul elő. Egeret csatlakoztatva nem tapasztalható ilyen jelenség. Valaki tapasztalt hasonlót esetleg van ötletetek milyen beállítást lehet megnézni?
(Azért gondolom, hogy windows beállítás mert előtte egy Dell notit használtam és ugyan ez volt a gondom, lehet amikor be jelentkeztem a fiókommal áthúzta a beállításokat is.) Már az is eszembe jutott, hogy nem teljesen száraz a kezem.

Előre is nagyon köszi! :R

// -

(#43003) SeniorTilla válasza JohnD (#43001) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Áramtalanítani kell és tiszta vízzel kimosni, megszárítani. Aztán irány a templom vasárnap reggel a misére, és ima-ima-ima :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43004) SeniorTilla válasza #hpq (#43002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

telepítsd újra, és nézd meg szűz windows-zal

plusz nézd meg akkuval és anélkül, milyen a 220-ad otthon, van-e földelés, stb-stb

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43005) Andralin válasza JohnD (#43001) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én gyógyszertári alkohollal próbálnám meg.

(#43006) wanted5 válasza JohnD (#43001) üzenetére


wanted5
őstag

(#43007) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

A teát a víz oldja, mivel az ital maga egy vizes alapú oldat, tehát azzal célszerű. Lehet, hogy oldja az alkohol is, de az oldani fog mást is. Pl. a hangulatot :D

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43008) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy pár hónapos HP laptop aminek az lenne a gondja hogy 20-30 percig ha nincs használva akkor a gép a wifi kapcsolatot eldobja. Win 10 Home járt a laptophoz amúgy. Energiagazdálkodási lehetőségeket átnézem, de szerintetek ez szoftveres gond lehet?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#43009) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,
Fujitsu A555G laptop takarítása közben a ventillátort gallyra vágtam. Újat megrendeltem, de kb. 30 nap, Magyarországon nem kapható.
Amúgy a takarítás, pasztázás sikeres volt, csak most venti nélkül üzemel a gép...

Az lenne a kérdésem, hogy hány fokig nem kell aggódjak a gép miatt?
Jelenleg 43-45 fokos, amikor CIV 4-gyel játszom 90 fokot is mértem ventillátor nélkül. Egészséges ez, vagy addig bírjam ki stratégiai játék nélkül.

(Amúgy van laptop hűtőpad, ill. most a hűtőnyílás előtt egy külső ventit beüzemeltem, hogy elszívja onnan a hőt amennyire lehet)

(#43010) JohnD válasza SeniorTilla (#43007) üzenetére


JohnD
tag

Közben utána olvastam egy kicsit, szerintem jogos: a víz jobban oldja a cukrot, mint az alkohol (a teában cukor is volt :D )
Kérdés, hogy más kárt nem okoz-e? Pl. a víz száradása után ott marad a vízkő

[ Szerkesztve ]

(#43011) Pyttawrx válasza Lasersailing (#43009) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát egészségesnek nem az a 90°C, a 43-45 az jó. Én addig nem terhelném, ha nem muszáj. :). Mit takar ez esetben, hogy tönkre tetted? Lapát tört?

(#43012) SeniorTilla válasza JohnD (#43010) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ne ásványvízzel mosd ki, hanem csapvízzel, ennyitől nem lesz vízköves, de már annyit vártál vele, nem biztos, hogy érdemes :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43013) JohnD válasza SeniorTilla (#43012) üzenetére


JohnD
tag

A csapvízben is vannak ásványok ;) Akkor inkább desztillált víz. Meglátjuk még, ha működik rendesen, lehet haggyuk, kérdés, hogy miért ne lenne érdemes?
Ill. ha nem szedjük le a szennyeződést milyen károkat okozhat még?

[ Szerkesztve ]

(#43014) Lasersailing válasza Pyttawrx (#43011) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Igen, az összes letört, maradt egy kb. 5mm es mindegyikből.

(#43015) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen f**talicskám, megtudná mondani bárki mivel tudnám behozni a biost?
Google akárhogy próbálom nem segít! :@

Samsung Chromebook XE303C12-A01
[link]

(#43016) wanted5 válasza JohnD (#43013) üzenetére


wanted5
őstag

És forrasztások nem korrodálnak a víztől? Mert igen.
Létezik PCB tisztító lötyi is, nem tudom mi a neve, de nem pár száz forint. Ha az nincs akkor alkohol

(#43017) JohnD válasza wanted5 (#43016) üzenetére


JohnD
tag

Ezaz, hogy nem tudom pontosan. Akkor mégsem a víz, hanem alkohol?

(#43018) SeniorTilla válasza JohnD (#43013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gyerekek, az alkohol az agyatokat oldotta szét, a teát nem fogja.

JohnD: most olvastam a neten, hogy sósavval vagy marólúggal a legjobb, az lehoz minden szennyeződést. Vagy van az a fasza lángos hegesztőpisztoly, az oxigénpalackos, az tutira kiszárítja még a teát is belőle. Próbáld ki azt is ;]

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43019) JohnD válasza SeniorTilla (#43018) üzenetére


JohnD
tag

Igazából az a kérdés, milyen anyagból van a forrasztás ill. az alaplap többi része. (Réz, szilícium, miegyéb?)

Sósav? Igen, még jobb a királyvíz ;)

[ Szerkesztve ]

(#43020) Bibby


Bibby
addikt

Adott egy laptop, este a töltőt nem a laptopból húztam ki, hanem a fali csatlakozóból. Egy másik porton pedig egy usb-c kábel lifegett, ami sehova nem volt bedugva.
60%-os akkuval kapcsoltam ki (nem altattam, leállítottam) és reggelre konkrétan nullára szívta a telepet valahogy. :U
Ilyenkor hol szökik a delej? :F

Ελευθερια η θανατος

(#43021) Wlac válasza Bibby (#43020) üzenetére


Wlac
Ármester

Lekapcsoltad, vagy alvó módba volt téve? Nekem a céges gép csinálja azt, hogy éjszaka random "felkel", majd le is merül reggelre.

“The wha-"

(#43022) SeniorTilla válasza Wlac (#43021) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja, nekem is van ilyen. Felébred alvó módból és utána már nem kapcsol ki, ott marad a bejelentkező képernyőnél. Valami hülye windows hiba lehet...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43023) Ecclestone


Ecclestone
újonc

Sziasztok!

Most jött meg a laptop, feltettem windowst meg legújabb drivereket és meglepődve tapasztaltam h a youtubeon ha elindítok egy videót akkor azért érzékelni lehet h nem folyamatos a kép hanem hangyányit akadozik.



Létezik hogy ezzel a configgal akadozna?
Alapadatok:
Aspire 5 / 14" FHD 1920 x 1080 IPS LED / Intel Core™ i5-1135G7 Quad Core / 8GB DDR4 / 256GB PCIe NVMe SSD / NVIDIA® GeForce® MX350 2GB

(#43024) SeniorTilla válasza Ecclestone (#43023) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Biztos, hogy nem. Valami driver nincs fent (VGA, hang, stb), ereszd rá a win update-t

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43025) Ecclestone válasza SeniorTilla (#43024) üzenetére


Ecclestone
újonc

ráküldtem . eredménye a sötét képernyő :D fasza, most nemtom mi a szösz legyen

(#43026) atipepe


atipepe
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos nem vagyok számítógép zseni ezért kérnék némi segítséget! Tudnátok segíteni abban, hogy a HP 15 netbook miért kapcsol ki ? Az akku 70-80% között szokott lenni! Először azt hittem, hogy túlmelegszik, mert elég sokat használom ölben, de ma kipróbáltam úgy is, hogy asztalon van, de akkor is leáll, de csak akkor, ha nincs hálózati töltőhöz csatlakoztatva!

Processzor: Intel(R) Pentium(R) CPU N3710 @ 1.60GHz 1.60 GHz
Memória: 4Gb
Win10 Home 64bit

Előre is köszönöm!

(#43027) Kbali válasza atipepe (#43026) üzenetére


Kbali
nagyúr

Meghalt benne az akkumulátor (cellazárlat).

(#43028) SeniorTilla válasza Ecclestone (#43025) üzenetére


SeniorTilla
veterán

csökkentett mód, és vga driver visszaállítás

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#43029) olly válasza ricsi99 (#42980) üzenetére


olly
aktív tag

Szia! A cpu százaléka megegyezik a hőfokéval kb 60-75%on használja a hőfok most beállt 75-80ra. Igen meleglevegőt fúj ki és használja a ventit rendesen (acer nitro sense programból ezt látom és hallom is) újrapasztázva egyelőre nem volt még de tervezem, kaptam egy szakembert aki ebben tud majd segíteni. 2019 dec eleje óta van nálam a gép (új bontatlan bolti volt)
Csak picit csalóka mert, az egész billentyűzet át tud melegedeni ahol a cpu található és ezt valszeg meg kell szoknom még hosszabb használat során, mert mint írtam most a programmal együtt am szabályozza a cpu-t olyan 75fok körül mozog ami szerintem nem a legjobb de jobb mint a 95+ok

(#43030) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Az AMD R3 3250 és az Intel Core i3-1005G1 hogy viszonyul egymáshoz teljesítményben?

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#43031) ricsi99 válasza #hpq (#43002) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem túlmelegedési gond a kijelzőnél, széria hiba.
Ha laggol ,dobd be a fagyasztóba 10 percre--- ha eltűnik a hiba de kb 20-30 perc aktiv hasunálat után előjön akkor tuti!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#43032) ricsi99 válasza Ecclestone (#43025) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyaluld le a wint és a gyári driverekt tedd fel... az egyébb gyártói csoda progikat hagyd ki

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#43033) ricsi99 válasza olly (#43029) üzenetére


ricsi99
addikt

Notikat évente illik kitisztitani , urapasztázni ,főleg ha gamer... nagyon kicsi és kényes a hűtés...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#43034) Bibby válasza Wlac (#43021) üzenetére


Bibby
addikt

Lekapcsoltam, tuti.
Tegnap kikapcsoltam az always on usb beállítást, és így bedugott kábelekkel sem merült semmit. Talán ez okozta.

Ελευθερια η θανατος

(#43035) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok...
Gondolom nem új dolog nektek, de én most találkozok ilyennel először.
A kérdésem: Mi ez egyáltalán? és Hogyan tudnék rá telepíteni windowst ezen a gépen?

Másik gépen megy minden, tehát a hdd és a win10 usb kulcs is jó.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#43036) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék Ssd-t rakni a laptopomba.
1. Cd-rom helyére
2. Meglévő hdd helyére
Igazából a szerelés részét youtuboznám viszont, ha valaki leírná mit kéne megvennem hozzá (keret, ssd tipusa bármi más) az első és második esetben is nagyon hálás lennék.

A laptop tipusa: Acer aspire v3-731 model: va70

Köszönöm előre is :R

(#43037) ricsi99 válasza berbatov2 (#43036) üzenetére


ricsi99
addikt

A hdd helyére 1-1 ben be tudod szerelni a 2,5 ös ssd-t... fizikailag ugyan az a méret oda semmit sem kell venni.
A cd helyére pedig olyan keress hogy "caddy" ..abúl meg a régebi "vastagabbat"
+1 jó csillagcsavarhúzót is vegyél... ha leadarálot valami otthon félrefekvő vacakkal a csarokat azt utánna copás kiszedni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#43038) berbatov2 válasza ricsi99 (#43037) üzenetére


berbatov2
senior tag

Koszonom szepen!

(#43039) 75kokoko75 válasza 75kokoko75 (#43035) üzenetére


75kokoko75
tag

Úgy tűnik itt ehhez nem ért senki...

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#43040) btr92


btr92
újonc

Sziasztok!

Lehetséges, hogy a napokban hozzám kerül egy ilyen noti:
https://www.laptoparena.net/asus/notebook-asus-fx705dt-au033t-be-90nr02b2-m00550-black-19097
kettő kérdésem lenne:

- nagyjából mi a mostani itthoni reális használt ára ? 1év gyártói gari van még rá.
- ha külföldön(Németország) lett vásárolva a gép és hazahozták, de még a gyártói gari él, nincsen aggódni valóm?

köszi a segítséget előre is! :R

(#43041) Kbali válasza btr92 (#43040) üzenetére


Kbali
nagyúr

1. ne adj érte pénzt
2. Az, hogy német gari van rá, semmit nem jelent

(#43042) 75kokoko75 válasza btr92 (#43040) üzenetére


75kokoko75
tag

Szia!

Próbáld meg itt:

https://prohardver.hu/tema/notebook_bearazas_3/friss.html

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#43043) blue_23 válasza btr92 (#43040) üzenetére


blue_23
senior tag

Ez a laptop nem ajánlott kategória.

Probléma esetén meg fogod szívni,, ha nincs rajta nemzetközi garancia, mivel küldözgetni kell, illetve mindenképpen utána kellene járnod, hogy valós a garancia rá.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#43044) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#43042) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem arra való, hanem ha el szeretnéd adni ;)

(#43045) Lasersailing válasza Lasersailing (#43009) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy valahogyan meg lehet-e trükközni az alábbiakat:
A megválaszolt HSZ miatti okokból a privát A555G laptopon nem tudok játszani (hűtőventi törött, szállítás alatt (ali)). Ha csak böngészek a neten, akkor a proci alig melegszik, magyarán kis terheléssel órákat kibír (proci ~45 fok környékén van saját venti nélkül)
Van egy céges Latitude 5470, ami bőven elég képességét tekintve a játékaimhoz, de arra meg elvileg nem tudok telepíteni programokat... (ha kell olyat fel tudok, ami nem játék, ha bele lehet magyarázni, hogy munka miatt kellett)

Meg lehet valahogyan oldani, hogy a kettőt valamilyen módon összekötve az A555G-ről fusson a játék, de a dell procija dolgozzon? (azaz a A555G procija kisebb terhelést kapjon)

(#43046) Pyttawrx válasza Lasersailing (#43045) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Inkább vegyél alá akkor egy jobb hűtő pad-et, ha nem bírod. :) 5-10e közt már kaphataz jót :)

(#43047) Lasersailing válasza Pyttawrx (#43046) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Van alatta (mondjuk, hogy mennyire jó azt nem tudom, de van 4 venti rajta, ott is, ahol van szellőztető rács) + mellette egy 12cm-es külső ventillátor , ami fújja a hideg levegőt a billentyűzetre, de ettől a proci még 90 fok fölött volt amikor teszteltem :((

Minden venti olyan irányba működik, amerre elvileg a gyári venti is mozgatta a levegőt

(#43048) blue_23 válasza Lasersailing (#43047) üzenetére


blue_23
senior tag

Saját gépről telepítsd külső meghajtóra a játékot, majd a külső meghajtóról indítsd a céges gépen? Néhány játék működhet így, bár lehetséges pár mappát szükséges még átmásolni appdatából vagy program filesból.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#43049) 75kokoko75 válasza Pyttawrx (#43044) üzenetére


75kokoko75
tag

Nekem úgy tűnik, tovább adná . Csak tudja mennyiért kerül hozzá....

...de lehet,hogy tévedek, csak az én ismerettségi körömben nem kerül csak úgy senkihez egy milliós gép.

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#43050) Pyttawrx válasza 75kokoko75 (#43049) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:) "de lehet,hogy tévedek, csak az én ismerettségi körömben nem kerül csak úgy senkihez egy milliós gép." :)

Semmit nem jelent. Attól még másnak lehet... :D

Pont ma volt nálam a kistestvére" ASUS TUF Gaming FX505DT-AL108" :)

Mellesleg nem voltak ezek fél misi körül, az utosló ismert áruk 300k körül volt, lehet voltak drágábbak is, de 500 az túlárazott lett volna, ami persze nem lehetetlen

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.