Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) SeniorTilla válasza FattyDove (#45400) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A biost bármikor lehet frissíteni.

A proci régi, 2020 második negyedévében futott modell:

Launch Date 1/6/2020

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+3+3250U&id=3722

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45402) FattyDove válasza SeniorTilla (#45401) üzenetére


FattyDove
őstag

Konkrétan ott a dobozon, hogy 2021-ben gyártották.

(#45403) SeniorTilla válasza FattyDove (#45402) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezzel nem lehet vitatkozni :)

Érdekes...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45404) ricsi99 válasza FattyDove (#45396) üzenetére


ricsi99
addikt

Az még nem zárja ki a hibát ,hogy pl nem megfelelő a pasztázás, vagy bármi egyébb...
Ha meg zsír új akkor garis még... és nem akarsz ezzel foglalkozni akkor vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45405) Pyttawrx válasza FattyDove (#45402) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Live linus mit mutat? Volt már olyan is hogy az iso-val volt gond, mairől telepítve lett, vagy az előtelepített win vacakolt. Vagy küldd vissza gariba, vagy tesztelt a linux után másik windowssal, persze ha az újra telepítés nem okoz gondot a visszaküldésben.

(#45406) Lalikiraly válasza FattyDove (#45398) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Acerrel ugyanezzel én is megjártam. Visszaadták az árát. Annyira fosadék a paszta rajta... Ha van egyáltalán. Hibás széria...

Nekem is 90 fokra felment a proci és throttlingolt. Akadozott és ordított a venti. A boltba se tudta vele mit kezdeni. Acer Shop... Aztán adták vissza az árát.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45407) FattyDove


FattyDove
őstag

Na baszki..

#45405Pyttawrx: Majd holnap ránézek.

#45406Lalikiraly: Tehát ha újra pasztázom, elméletileg elmúlik a dolog?

(#45408) Grave_444 válasza FattyDove (#45407) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Lehet, de ne szedd szét mert ugorhat a garancia..

(#45409) Lalikiraly válasza Grave_444 (#45408) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én sem szenvednék vele. Egy szar széria. Valószínű a paszta milyensége, illetve nem megléte a ludas. Előbb kérdezd meg az Acert, hogy ilyen esetben mi van. A memóriabővítés miatti szétszedést letojják én megkérdeztem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45410) FattyDove


FattyDove
őstag

Oké, valamelyik nap amikor lesz időm rákérdezek a dologra. Kössz

(#45411) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Asus zenbook 13-ra hogy kéne Windows telepíteni?
MediaCreationTool által írt pendriveot hajlandó bootolni, viszont telepítés közben nincs touchpad és a saját SSD-t nem érzékeli..

(#45412) Lalikiraly válasza Grave_444 (#45411) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Tapipad nem is lesz, csak majd amikor a win feltelepíti magának.
A windowst meg az SSD miatt kétfajta képpen lehet. Az egyik BIOS matatás és állítás a másik hogy a meghajtó intel drivert le kell tölteni és a pendrive ra rámásolni és kitallózni a telepítéskor.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45413) Grave_444 válasza Lalikiraly (#45412) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Telepítéskor nem kompatibilisként érzékeli. :U

Szerk.:
Köszi, harmadszorra sikerült a megfelelő drivert rátenni a pendrivera. :R
Érdekes, hogy kb Googlen az 5. találat volt a hozzá való.

[ Szerkesztve ]

(#45414) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Valaki megtenné, hogy linkel egy audio drivert? SOS

Asus Zenbook UX325E-KG761. 2021-12 havi.

(#45415) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45414) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt van minden, csak lehet trükközni kell: [link]
A realtek drivert utoljára kell feltenni, előbb az intel smart audio vagy mit(isst), meg ugye chipset legelsőnek.. stb

[ Szerkesztve ]

(#45416) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45415) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Innen kb semmit nem telepített normálisan, ezeket próbáltam végig én is. :(((
Végül mivel sürgősen kellett a gép DriverEasy külső program megtalálta a Realtek HD audio drivert és 50kb/s-al letöltötte, azzal működik. Érdekes.

(#45417) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45416) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pedig innen kellett volna, és működik, csak lehet néhánynál talán kell manuálisan trükközni, de ha kész akkor ok. (Általában, ha normálisan minden drivr fent van, akkor szokott működni, nah de ezt már sose tudjuk meg, hogy ott miért nem akart működni) :D

(#45418) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45417) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Manuálisan végigpróbáltam az összeset, de a saját hangszórója akkor is 28-as hibára hivatkozva nem működött. Külső fülhallgató például működött, ahogy usb-s hangkártyát is egyből felismerte. :U

(#45419) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm nem olyan régen vásárolt egy laptopot, Lenovo Ideapad flex 5-öt, ami körülbelül egy hétig rendben működött, de egyszer csak nem érzékelte az érintőképernyő sem a kézzel való érintést, sem a hozzáadott tollat sem. Az Eszközkezelőben nem látható az érintőképernyő, csak a rejtettek között, a drivert a legfrissebnek érzi a rendszer, illetve azt jelzi a Windows, hogy a képernyő nem érintőképernyő. Már rendszert is állítottunk vissza, de nem oldotta meg a problémát. Van valakinek ötlete? Szoftveres gond vagy hardveres lehet?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#45420) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45419) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nagy eséllyel elszakadt a kábel. Tipikus flex hiba. Ugye a duplán forduló zsanér miatt. Ez nem szoftveres hiba sajna.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45421) szagnes69 válasza Lalikiraly (#45420) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm szépen a nagyon gyors választ, sajnos ettől féltem. Csak egy hetes a laptop, de garanciális, ami azért jó. :)

(#45422) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45421) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

hát akkor meg ne is lovagolj rajta, vagy 14 napos elállással vidd vissza, vagy hátha rögtön cserélik. A szervíz Lenovonál háztól házig meg cirka 2 héten belül meg szokott lenni. A zsanértörés még a jellemzőbb ezekre. Sajnálom. Pedig jó kis gépek, nekem Ideapad C340 volt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45423) Pyttawrx válasza szagnes69 (#45421) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A rejtettek közt van? Esetleg teszteld kérlek live linux alatt, vagy driverezd újra, azaz szedd le töröld a drivert, a rejtettek közül indítsd újra, majd telepítsd újra a drivert. Ha 1 hetes a gép (vagy használtan vette 1 hete? ez nem tiszta nekem, bocsi) akkor ennyi idő alatt nem kéne elszakadni.

(#45424) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#45423) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Már a rendszert is állították vissza. De igen ennyi idő alatt nagyon nem kéne. És egy hetes a gép én úgy vettem ki hogy új és egy hetes.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45425) Pyttawrx válasza Lalikiraly (#45424) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Olvastam, de azzal nem mindig van siker, és a driverezés nem mindig történik meg olyankor

(#45426) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#45425) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Való igaz!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45427) szagnes69 válasza Lalikiraly (#45426) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Lalikirály és Pyttawrx!

A laptop sajnos teljesen új, a 14 napos elállást viszont elmondom nekik.
Amikor az Eszközkezelőben a rejtettek között nézte a Tulajdonos, akkor nem talált olyan lehetőséget, hogy eszköz letiltása, elsőnek azt szerettük volna kipróbálni. és utána engedélyezni, de megpróbáljuk az eltávolítást, majd újratelepítést, hátha...

(#45428) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Gondolkodom új laptop vásárlásán netezésre, tartalomfogyasztásra, filmnézésre, Office-ra, meg talán pici játék GeForce Now-val vagy GamePass-al. Első körben  ezzel szemezek. Van valakinek valami tapasztalata a géppel? Jó ez a gép vagy hasonló árfekvésben van jobb deal? Esetleg egy AMD-s gép jobb vásár lenne? Talán még annyit hozzátennék, hogy elképzelhető, hogy itthon rákötnék egy monitort is. Köszi előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45429) szagnes69 válasza Lalikiraly (#45426) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Tényleg igazad van!

Letöröltem a drivert és újraindítottam a laptopot és megoldódott minden. :)) Hálás köszönet! Az az igazság, hogy saját laptopomnál, simán töröltem volna, de mivel vadonat új laptopról van szó, és nem az enyém, nem mertem garázdálkodni. Még egyszer nagyon köszönöm! :DD

(#45430) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45429) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Pyttawrx-nak köszönd inkább :) :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45431) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Pyttawrx!

Neked is nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy figyeltél és ötleteket adtál. A tulajdonos köszönetét is tolmácsolom! :C :))

(#45432) Lalikiraly válasza 30z.Samu (#45428) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha így lenne használva, akkor mindenképpen érdemes újabb genes procisat venni. Meg az IPS kijelző is fontos. Hátha lenne valakinek tapasztalata ezzel a géppel kapcsolatban. De AMD fronton lehet kapsz erősebbet is ettől. Nyilván az ár is megszabja. Egyébként a szokvány dolgokra több mint elég. A ram esetleg ami lehetne több, bár nekem most lesz 4 ről 8 ra bővítve. Szóval nem is mondhatok rá sokat. Próbáld meg ha tetszik. Esetleg nyomkod meg boltba. Nekem az ergonómia és billentyűzet része miatt fontos előbb megnyomkodnom.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45433) szagnes69 válasza Pyttawrx (#45425) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Kedves Pyttawrx!

Sajnos, csak átmeneti volt a javulás, mert a driver újratelepítése után teljesen jól működött a laptop, de miután megint áthajtotta a tulajdonos tabletté, majd onnan vissza, akkor megint nem működött az érintőképernyő. Gondolom, hogy ez így már fizikai hiba lenne, mint kiderült a múltkor is ezután történt a probléma. :(

(#45434) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45433) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Próbáljatok meg egy BIOS frissítést is előbb. Ez úgy tűnik, hogy azért jön elő, mert amikor áthajtod teljesen a Winfosnak tablet üzemmódba kell váltania. És lehet ő kapcsolja le az érintőt. Meg a Lenovo Vantage nevű progit rakjátok fel. Az lehet talál illesztő és BIOS frissítést is. Ezt még próbáljátok meg. Valóban érdekes a hiba. Ennyit még megér.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45435) 30z.Samu válasza Lalikiraly (#45432) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha olyasmi a billentyűzet, mint a 14 collos tesójának, akkor szerintem nem lesz gond. A Ram-ot pedig gondolom ezekben még lehet bővíteni, meg a tárhelyet is. De az utóbbi szerintem elég lesz.

Sic Parvis Magna

(#45436) Pyttawrx válasza szagnes69 (#45433) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit ír Lalikiraly próbáld meg, meg ha tudjátok, akkor livelinux alatt is.
Ha ott is ez van, akkor 100% fizikai hiba.

(#45437) Lalikiraly válasza Pyttawrx (#45436) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Jah jogos, a Linux-al végképp kizárható a szoftveres hiba lehetősége. Ott már live is mennie kell. Akár egy Endless OS el is. De tök mindegy.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45438) szagnes69 válasza Lalikiraly (#45434) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, a Lenovo Vantage-t már feltettem (Gyors segítségen keresztül), és talált is Bios frissítést, de a tulajdonosra nem mertem rábízni a kivitelezését, nem ért hozzá, de mindenképpen meglátogatom és megcsinálom. Hálás köszönet az újbóli segítségért! :))

(#45439) szagnes69 válasza Pyttawrx (#45436) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, a Bios frissítést is megpróbálom és a javasolt Linuxot is, kedden jár le a 14 nap, még van egy kis idő... Nagyon jól esik, hogy ennyire segítőkészek vagytok Lalikirállyal együtt. Mindkettőtöknek nagyon-nagyon köszönöm! :)) :R

(#45440) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45439) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szívesen részemről :) :)

BIOS frissítést csak teljesen feltöltött akksival és áramforrásra csatlakoztatva lehet csinálni. Ha 40% alatt van az akksi el sem kezdi, hiába van töltőn. Egyébként egy sima next next next és csinálja. Párszor újraindítja áramtalanítja magát és kész is van. Hibával még sosem taliztam BIOS frissítés terén. Mármint a mai Lenovo gépeket értem ezalatt.

Na akkor hajrá, aztán ha egyik sem, akkor vissza kell vinni és oldják meg. :K

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45441) Pyttawrx válasza szagnes69 (#45439) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mit, szívesen, ezért vóóónánk. :D

(#45442) SeniorTilla válasza szagnes69 (#45433) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tabletté hajtáskor a windows tablet módba kapcsol. Ha visszahajtod akkor visszakapcsol normál módba. Nem tudom melyik szoftver szolgálja ki ezt, de ott is lehet probléma. Frissítsd be a windowst, az összes update-tel, és ha úgy sem javul meg, tényleg érdemes lehet visszavinni. Vagy csörgesd meg a supportot, hátha ők tudnak rá megoldást.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45443) tserrof77


tserrof77
senior tag

Akasztják a hóhért... :DDD :O

Szívok egy ismerős Alienware 17 R4 gépével. zombi állapotban került hozzám, most már legalább megy. DE! Windows alatt 80%-osnak írja a töltöttséget, tovább nem tölti. Ez oké. De ha kihúzom, vagy csak akkuról indítanám, SKSH. A tulaj szerint kb 3 órás az akkuja. Dell saját diagja szerint rendben van (F12-vel indítva). BIOS-ban NEM mutatja, csak hogy 330W táp bedugva, ez a szöveges biosos, nem a Latitude-szerű grafikus bois, ahol mutatná az akku állapotát. Próbáltam utánaolvasni, de a hardreset ezen nem segített. Még egy bios-t frissítek, hátha.... de így meg nem biztos, hogy engedi.

Valakinek lenne valami ötlete? Nézegettem, de az Acer-féle akku reset gombot nem találtam.

Előre is köszönöm :R :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45444) ricsi99 válasza tserrof77 (#45443) üzenetére


ricsi99
addikt

Az "akku reset" csak a bios-ban tárolt értékeket nullázza.
Hagyományos mérőműszerrel ránézek az akku-ra megoldás?
Én 2db 12v os izzót sorb kötve szoktam használni akku tesztre... ha világít rajta 1/2 órát akkor él az akku...
Tulaj ,hogy mit mond egy dolog de én nem láttam még Alienware gépet ami 1-2 óránál tovább bírta volna akku-ról...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45445) tserrof77 válasza ricsi99 (#45444) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hétfőn azzal folytatom, már tervben volt. :R

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45446) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Lenovo Legion Y530 laptop. Egy jó ideje olyan probléma van vele, hogy a Windowst leállítva (nem alvómód vagy hibernálás) adott esetben este, reggelre lemerül az akksi 100%-ról. Esetleg van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? Gyors indítás ki van kapcsolva.

(#45447) Lalikiraly válasza falabu88 (#45446) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát valszeg az akksi döglődik már. Valami programmal nézzél rá. Más nagyon nem lehet. Ha a gép teljesen leáll és semmi led nem világít. Lan sem csatlakozik meg semmi. Esetleg még BIOS ban állítsd át akku kímélő módra, ezt a Vantage ban is megteheted vagy Fn+Q gombbal.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45448) SeniorTilla válasza falabu88 (#45446) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Töltsd fel, ne indítsd be, húzd ki a töltőt és úgy nézd meg, hogy merül-e. Ha igen akkor az akku kuka, ha nem, akkor a gépe nem kapcsol ki rendesen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45449) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Pyttawrx, Lalikiraly és SeniorTilla!
A Linux alatt is jelentkezett a probléma, frissítettem a BIOS-t is, de sajnos semmi javulás. Szóval megy vissza a laptop, a tulajdonos szerint is jobb lesz ez így. Minden segítséget nagyon szépen köszönök még egyszer! :R :))

(#45450) ricsi99 válasza falabu88 (#45446) üzenetére


ricsi99
addikt

Ideális lenne ha maga az akku csatlakozót is le tudnád huzni este ... láttam már ilyan lenovót ami ugyan ezt a hibát produkálta

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.