Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) 800.henrik válasza ati012 (#10999) üzenetére


800.henrik
senior tag

Megcsináltam :C :C :C A CPU-ra hűtőpaszta (itt nem lehet venni, egy 755-ös intel gyári hűtőről szedtem le....) Másodikra GAP-PAD hűtőpasztával, harmadikra GAP-PAD (ez egy régi CD lejátszóban volt..) így 30-40 fokos a gép :)) :C

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#11002) semetka


semetka
őstag

Asus laptopnál mikor megnyomom az esc-t a biosban és kihozza hogy miről bootoljak akkor 3 választási lehetőség van. HDD, ODD, meg van olyan hogy UEFI ODD. 3. lehetőség mit jelent ? Mi a különbség a sima ODD és az UEFI ODD közt?

[ Szerkesztve ]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11003) Dell XPS válasza modern (#11000) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igaz!

Üdv, Dell XPS

(#11004) modern válasza Dell XPS (#11003) üzenetére


modern
aktív tag

:( Köszi a választ!

És a jelenleg benne lévő pata hdd-t egy átalakító segítségével ki tudom cserélni ssd-re?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#11005) amdathlonxp válasza modern (#11004) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

többféle is van más kialakítással de van ide ssd is ...

Neked is kellemes ünnepeket :)

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11006) modern válasza amdathlonxp (#11005) üzenetére


modern
aktív tag

hm azt hittem csak sata-s van , köszi és kellemes ünnepeket fórumozók :)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#11007) Dell XPS válasza zalman90 (#10991) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elvileg javítható, de a gazdaságosságot nehéz nekem megállapítani, mert itt a Te szempontjaid érvényesülnek. Érdemes árajánlatot kérni, esetleg véleményezést is mellé, és azután mérlegelni tudod, hogy belevágsz vagy másikat veszel. Általában 15K árnyékában meglehet oldani, de nem minden eseteben sajnos (bevizsgálás (!). Szvsz többet nem érne meg, ha hosszabb távon gondolkodnál benne, akkor vegyél másik gépezetet.

Üdv, Dell XPS

(#11008) Fecamester


Fecamester
csendes tag

Sziasztok! Acer aspire 5720zg. Videókártya csere után a gép bekapcsol, de fehér, fekete, piros, sárga színeket váltogat ciklikusan a képernyő és hibát jelez. Kérdésem, hogy vagy rossz kártyát (nem belevaló) vettem vagy a kártyának van valami baja? Köszi a válaszokat!! :F

(#11009) szabonagyur válasza 800.henrik (#11001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ne csodálkozz, hogy a géped forró meg minden amikor össze vissza csinálsz mindent rajta... cpu-ra nem azt raksz amit kell, aztán régi prociról szeded le... Komolyan mondom szegény géped már sajnálom, tákolt windows, tákolt hardverek...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#11010) 800.henrik válasza szabonagyur (#11009) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem régi gépről szedtem le a pasztát, ÚJ 775-s hűtőn volt :N . Raktam rá másik Windows-t, most jó :K

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#11011) ati012 válasza modern (#11000) üzenetére


ati012
senior tag

ki kell próbálni, úgy biztos.

(#11012) DeFranco válasza ati012 (#10998) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondoltam én s a hw hibára, de akkor a default szükségdriverrel miért nem csinálja vajon?

(#11013) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Már nem szándékoztam ide írni karácsony előtt de mégis ...szűkségem lenne egy kis segítségre
Átmeneti megoldás ként vettem egy lg flatron képcsöves tv-t személyesen mentem érte ott a srác bekapcsolta fél percre rendbe volt minden lecipeltem a 4.ről sétáltam vele vagy 500m az autóig majd fel a 10 re itthon bekapcsoltam tökéletes kép hang majd egyszer csak elkezdett magas frekvencián sípolni folyamatosan ..hangerőtől mindentől függetlenül............szóval nézhetetlen mit tudnék vele csinálni mert a kép a hang rendben van csak sípol tudnátok adni valami gyors szervizes tanácsot..?
már lekaptam a hátulját de nem tudom honnan jön a hang.......
ha 30 percig ki van kapcsolva utána kb 5 percig nem sípol gondolom addigra melegszik be valami ami ezt a hangot adja ki
Tanácstalan vagyok,most haza cipeltem a szemetet? :F

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#11014) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Van egy HP Pavilion dv5-1190eh FT157AKC notebook. Erre egyszer akartam telepíteni úgy Win7-et, hogy partícionálni is akartam, azonban mikor feltelepült az OS, újraindítás után befagyott a kép bootolásnál, a HP logónál. Ezt még garanciálisan megjavították, visszaküldték WinVista 32 bittel (4GB ramból 4GB-ot lát, úgyhogy ennek örültem), azonban mára már használhatatlanná lassult megint a rendszer, így megint a Win7 telepítésére adtam a fejem.
Mit csináltam rosszul anno? Inkább ne particionáljak? Van valami recovery partíció, amit akkor elrontottam?

(#11015) Dell XPS válasza dlor (#10994) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Van egy-két dolog amit nem értek, de pl. milyen kimenetről csatlakoztál? Ctrl+AltGr+F7, Ctrl+Alt+F7?

Remélem sikerült mesét nézni a leányzónak.. :)

(#11008) Fecamester: közelebb lehetne kerülni a válaszhoz (remélhetőleg), ha elmondanád milyen MXM-es modult vásároltál a géphez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11016) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Jól tippelek,hogy ez GPU hiba?
Csökkentett módban,és már a BIOS-ban is ilyen.
Külső monitorral nem volt lehetőségem kipróbálni.[/L]

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11017) Dell XPS válasza NEMO1968 (#11016) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szerintem jól tippelsz, ATI?

Üdv, Dell XPS

(#11018) NEMO1968 válasza NEMO1968 (#11016) üzenetére


NEMO1968
őstag

Igen,ATI.
Állìtólag még túl sem melegedett.
Kijelzőmozgatàsra,keret körbenyomkodàsára nincs vàltozàs.
Ezen segìthet a BGA-zàs?
BOLDOG KARÀCSONYT minden kedves segìtőkész fórumtársnak.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11019) Fecamester válasza Dell XPS (#11015) üzenetére


Fecamester
csendes tag

Nvidia Geforce 9600 mg vg.9mg06.001.

(#11020) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Lenovo G550 laptopomhoz keresek hűtőpadot. Milyet vennétek? Valami belépőszintűt szeretnék, pár ezer Ft-ért. Azért kell, hogy nyugodt szívvel letehessem az ágyra.

[ Szerkesztve ]

(#11021) Dell XPS válasza NEMO1968 (#11018) üzenetére


Dell XPS
veterán

Akkor jó esély van rá, de ha megbeszéled az illetékessel, biztosan elmondja tapasztalatból, hogy mi várható. :)

Üdv, Dell XPS

(#11022) Impressa válasza geckowize (#11014) üzenetére


Impressa
őstag

Hali!
Szerintem, telepítsd fel a wint, és utána csináld meg a particónálást a win lemezkezelőjével, szerintem.
Nekem 1180eh csücsül a polcon, de én rövid időn belül megváltam a Vistától, és win 7-re váltottam, de nekem nem volt gond a telepítésnél... Lehet a win telepítővel is probléma lehet, ha még nem használtad soha....

(#11018) NEMO1968 Neked is. ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11023) semetka


semetka
őstag

erre valaki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11024) Meklod


Meklod
tag

Sziasztok!
Adott egy Sager P150HM noti,benne egy gtx460m vga-val! Tegnap játék közben egyszer csak elsötétült a kép, ezután restart és "kék halál" folyamatosan....
Csökkentett mód,hibakeresési mód, javítás......eredmény mindig ugyanaz a "szép kék képernyő"!
Win7 újrainstall....egészen addig minden rendben ,míg az nvidia driver fel nem megy,ezután szétesik a kép és újraindul a noti. Integrált vga nincs gépben csak a 460M.
Amíg a driver fel nem megy addig valami szabvány vga-nak ismeri fel a win7, 14mb memóriával ,ami ugye hülyeség,mert 1.5gb-os a vga.Ami aggaszt,hogy az aida64 is ugyanezt írja ki, aminek elvileg látnia kellene ,hogy gtx460m van a gépben.
Kérdésem az lenne,hogy meghalt a kártya vagy esetleg még lehet valamit kezdeni vele? Vga bios frissítés?
A vicc,az hogy addig nincs kép szétesés ,meg semmi hibajelenség,amíg az nvidida driver fel nem megy,de sajnos anélkül használhatatlan a noti!
A válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!

(#11025) NEMO1968 válasza Meklod (#11024) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,sajna GPU hiba.
Minden egyértelműen erre mutat.
Esetleg megpróbálkozhatsz más(régebbi)driverrel,vagy a RAM-ok csereberéjével,de nagyon nagy reményeket ne fűzz hozzá.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#11026) dlor válasza Dell XPS (#11015) üzenetére


dlor
tag

Hát közben indult a karácsonyi menet , így már csak hét végén fogom tudni ezt kipróbálni :-) Köszönöm a tippet. Kimenetek : 2 kimenetet is bedugtam :-) az egyik egy svhs másik pedig egy monitorkábel.
Viszont most ahogy kutakodok az emlékeimben mintha múlt héten próbáltam volna ezt a lehetőséget és nem történt semmi :-( Azért reménykedem benne hogy csak rosszul emlékszem. Kérdés Ha esetleg a gyorsbillentyűk nem is voltak engedélyezve akkor buktam igaz ?:-)

(#11027) dlor válasza Dell XPS (#11015) üzenetére


dlor
tag

Mégegyszer nagyon köszönöm hogy szánsz az én nyavajámra is energiát. Milyen infókat adjak meg , hogy segíthess esetlegmegoldást találni a problémámra ?:-)

(#11028) Dell XPS válasza Meklod (#11024) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos a jelenség az GPU hiba, ahogy NEMO1968 kolléga is jelezte feléd. Amikor nem bírja el az illesztőt, azaz megszűnik a kommunikáció, az eléggé tipikus videokártya hiba.

(#11027) dlor: Nagyon szívesen! VGA kimeneten próbáld meg légy szíves ismételten, mert egyébként nem nagyon fogsz tudni belépni pl. a Bios Setup-ba sem. Szvsz így menni kellene!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#11029) dlor válasza Dell XPS (#11028) üzenetére


dlor
tag

Rendben, ahogy az egymillió rokon meglátogatását letudtuk ez lesz az első dolog hazaérve :-) megírom az eredményt. Köszönöm szépen :-)

(#11030) Rivaul válasza amdathlonxp (#11013) üzenetére


Rivaul
addikt

Őt keresd a problémáddal, nála jobb tanácsot nem kapsz ilyen ügyben. Ha még is benézted s nincs más választás akkor javít is nagyon korrektül.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#11031) ati012 válasza NEMO1968 (#11018) üzenetére


ati012
senior tag

igen, gpu lsz a baj.

Vodar: minél nagyobb venti legyen benne.

(#11032) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, szóval a probléma a következő:

Van egy Acer Aspire 5536G notebook, a töltőjét ha bedugom (nem a gépbe, csak a fali aljzatba) a töltőn lévő led felvillan, aztán folyamatosan elalszik, és a töltő a géphez dugva nem tölt. Egyik ismerősömnek egy töltőjét kipróbáltam az én gépemmel és azzal tölti minden gond nélkül, tehát gondolom a töltő a hibás. Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy meg lehet-e javítani, vagy kuka? Ha kuka, akkor tudtok ajánlani olyan oldalt, ahol lehet venni olcsón ilyen dolgokat?

Előre is köszi: Bence. :)

(#11033) ati012 válasza ventorbe (#11032) üzenetére


ati012
senior tag

guugliba ird be hogy notebook töltő és kidob egy millió eladó terméket :) A régit meg dobd egy gyűjtő edénybe.

(#11034) DeFranco válasza DeFranco (#11012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hw hibán kívül más ötlet esetleg? más szerint is hw hiba lehet?

(#11035) nussa5 válasza semetka (#11002) üzenetére


nussa5
aktív tag

Röviden írni erről nem olyan könnyű. Ha elolvasod ezt és ezt ,akkor már nagyjából tudni fogod mire való.

(#11036) geckowize válasza Impressa (#11022) üzenetére


geckowize
őstag

Hát azért használtam pár párszor :D
Utólag partícionálás nem befolyásolja a rendszer stabilitását?

(#11037) semetka


semetka
őstag

Azok a notik amiknek nincsen WIN8 támogatása és szeretném felrakni a win8-at rá, akkor drivert hol találok hozzá? Esetleg az update leszed mindent?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11038) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Van két notebook: egy Win XP-vel, egy pedig Win 7-tel. Az XP-s gépről kellene néhány tucat GB-nyi adatot átmenteni a másik gépre. Mi ennek a legegyszerűbb módja? (Pl. érdemes-e - egyáltalán össze lehet-e - kötni a két gépet?) Az XP-s gépben van DVD-író is végső megoldásként, de nem biztos, hogy még működik.

(#11039) xcds válasza Apollo17hu (#11038) üzenetére


xcds
őstag

Sztem, ha van rooter, mindkettőt rá kell dugni és hálózaton keresztül átmásolni a legegyszerűbb. Vagy kölcsönkérsz egy külső vinyót...

[ Szerkesztve ]

(#11040) mihu91


mihu91
csendes tag

Üdv!
Van egy Samsung Atív Book 2 intel i-5 3230m 2.6-3-2Ghz-es turbo boost procival.
Problémám: Eredeti a win8-am és lefrissített 8.1-re...amióta ez megtörtént azóta a processzor csak 1.2Ghz-en hajlandó futni, mindegyik sémában hiába van 100%-ra állítva a processzor akkor is marad a 12x100...
Valami ötlet hogyan tudnám visszaállítani hogy rendesen menjen ?

A Vas ereje legyen veletek!

(#11041) xcds válasza mihu91 (#11040) üzenetére


xcds
őstag

Nem biztos, hogy segít, de érdemes kipróbálni. Mikor egy régebbi C2D gépnél nem akart menni a proci max sebességen, a BIOS-ban letiltottam a speedstep-et majd újra engedélyeztem és megjavult.

(#11042) mihu91 válasza xcds (#11041) üzenetére


mihu91
csendes tag

buta a biosa...nincs speedstep állítási lehetőség...csak turbo control van...de az is csak annyi hogy: enable/disable

A Vas ereje legyen veletek!

(#11043) xcds válasza mihu91 (#11042) üzenetére


xcds
őstag

Akkor azt állítsd át. Bármit, aminek köze van a cpu-hoz. :)

(#11044) Apollo17hu válasza xcds (#11039) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Van egy wi-fi routerem, amit netezéshez használok. Ezt lehetne ideiglenesen a másolásra használni? Ha igen, akkor utána újra be kell majd állítanom a routert netezéshez?

(#11045) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Új vagyok laptop témában, most vettem az első laptopom. (lenovo b590)
Win 8.1 fent van, annyi lenne a kérdésem, hogy kell-e külön gyártói honlapról drivereket felraknom?
Hivatalos oldal sajnos nem megy most, innét néztem: [link]
Ezek közül kell valamit felraknom, vagy a Win8.1 az update-tel mindent elvégzett helyettem?

(#11046) rii


rii
nagyúr

egy HP Pavilin DV7-esen egyszercsak kiment az ezsközkezelőben a Wi-FI (sárga háromszögben felkiáltójel)

UTP-n valszeg lenne net, de nincs most UTP kábelünk ))))-.

szenvedek már egy 2 órája
a HP oldalán megtaláltam azAtheros 2011 Wireless LAN illesztőprogram -ot, SP52131.exe néven, de folyton rosszul töltődik le ... van hogy 7 és van hogy 20 megásként ... és egyikse jut tovább egy hibaüzenetnél ...

tudna valaki linkelni Atheros AR9285 802.11\g\n Wireless Network Adapter-hez drivert?
))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11047) xcds válasza Apollo17hu (#11044) üzenetére


xcds
őstag

Nem kell állítgatni semmit. Kell kábel, mert wifin elég lassú és rá kell dugni a rooter sorszámozott lyukaira a gépeket. :) De ha idő van, wifin is átmegy. Meg kell osztani, amit át akarsz másolni és mehet a menet.

(#11045) MATEO6600: Eszközkezelőben nézd meg, van-e még felkiáltójeles hw. Meg, hogy minden működik-e.

(#11046) rii: Innen?

[ Szerkesztve ]

(#11048) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

kösz a segítséget

(#11049) Impressa válasza geckowize (#11036) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor a telepítő jó, nem szóltam... :D Ha a telepítést követően csinálod a particionálást, akkor nem lesz vele gondod. Nem a rendszer stabilitását "veszélyezteted", hanem az adatokat, amit már rámásoltál esetleg, meg a telepített programokat. Hányszor csináltam olyat, hogy kezdett fogyni a C meghajtó szabad területe, átméreteztem nagyobbra, egy jól belakott rendszert, és időnkét volt nemulass... :D Amin elsiklottam, érdemes lenne a HDD-t megnézned Sentinellel, hogy minden okés-e a lemezzel. (található-e gyenge, illetve hibás szektorok)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#11050) rii válasza xcds (#11047) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.