Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) szonti válasza ricsi99 (#46500) üzenetére


szonti
aktív tag

Tudom, nem drága, azt próbálom épp keresni melyik gyártmány lehet jobb, de sztem mind ugyanott készül...

(#46502) ricsi99 válasza szonti (#46501) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem a "Gembird" jött be... made in csájna...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46503) #54597376 válasza SeniorTilla (#46497) üzenetére


#54597376
törölt tag

"A kijelző nem befolyásolja a kimenő tartalmat, nem korlátozza."
Érdekes, de korlátozza. Bár nem tudom, hogy HBO Maxnál hogy van, de HBO Go-n nem lehetett második kijelzőn nézni a filmet. Sima "megkettőzéssel", ill. "csak a második képernyő" opcióval ment, de "kiterjesztés" módban nem.

[ Szerkesztve ]

(#46504) akerbis


akerbis
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell notebookom, 1366x768 kijelzővel. Azt szeretném megtudni hogy ha HDMI-vel rákötök egy nagyobb felbontású monitort, akkor annak a felbontása hogy alakul? Lehet azt a saját felbontásán használni? Konkrétan szimulátorozni szeretnék igy a rákötött moncsin.

szerk: Win10 és egy 16:10-es monitort szeretnék használni.

[ Szerkesztve ]

IT Phone :) Gábor

(#46505) KilgoreTrout válasza akerbis (#46504) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Persze, a kiterjesztés módot kell választani Windowsban.

(#46506) akerbis válasza KilgoreTrout (#46505) üzenetére


akerbis
aktív tag

Köszi szépen!

IT Phone :) Gábor

(#46507) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy Acer E5 572G típusú notebookja, ami ha lemerül teljesen az akksija "No Bootable Device" hibaüzenetet produkál.
BIOS-ban a boot-ot "UEFI"-ről "Legacy-ra" állítva elindul a Windows10, azonban az ismerősöm egy mezei felhasználó, nem fog a BIOS-ban minden ilyen esetben turkálni.
Arra már rájöttem, hogy valószínűleg az alaplapi elem elfáradt, mert amikor a jelenség bekövetkezik, akkor a BIOS dátum 2013/01/01-re áll át.
Próbáltam szétszedni az eszközt videó alapján, de nem jártam sikerrel, mert a videón ahol simán lejött a burkolat, ott nekem mintha valami fogná még (minden csavart kiszedtem, ami a videóban volt).
Windows-ban át lehet valamit állítani, hogy UEFI bootolás esetén is találjon meghajtót a gép, vagy van valami más egyszerű szoftveres megoldás?
Ha nincs, akkor tudnátok valakit ajánlani Kerepes, Gödöllő környékén, aki el tudná végezni az elemcserét?
Illetve a tápcsatlakozó aljazatot is célszerű lenne cserélni, mert elég könnyen kijön a töltő az aljzatból.

Előre is köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#46508) Pyttawrx válasza Jim74 (#46507) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobsz egy képet, hol ne jön szét?
Am ebben forrasztott elem van, de ezt biztos tudod

(#46509) Jim74 válasza Pyttawrx (#46508) üzenetére


Jim74
nagyúr

A billentyűzet közepén. Körbe a keret szépen lejön, de olyan, mintha középen fogná valami.
Ha forrasztott az elem, akkor neki sem állok... :(
Akkor inkább csinálja szakember, aki a táp aljzatot is ki tudja cserélni.

(#46510) Pyttawrx válasza Jim74 (#46509) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor bezony ehhez szaki kell. :)

(#46511) Jim74 válasza Pyttawrx (#46510) üzenetére


Jim74
nagyúr

Remélem benéz ide valaki, aki vállalja... :U

(#46512) Pyttawrx válasza Jim74 (#46511) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gaming topik-ból: [link] vele beszélj

(#46513) Jim74 válasza Pyttawrx (#46512) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#46514) ricsi99 válasza Jim74 (#46507) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha legacy ban újratelepíted akkor 0-ás elemmel is elindul... win alatt meg belövi az órát
Tápcsati meg látni kell ... keress meg privi-ben ha nem találtál még szakit :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46515) Jim74 válasza ricsi99 (#46514) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Egyelőre nem telepíteném újra, futok egy kört, ha nem sikerül megoldani jelentkezem. :R

(#46516) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen bővítési lehetőség van az ASUS X540L-nek?
Ami benne van azt megtartva. HD Sentinel szerinte egy SanDisk SD8SNAT-128G SSD van benne.

(#46517) Pyttawrx válasza Itachi82 (#46516) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
odd helyére egy optibay 9.5mm-es, és abba egy 2,5” ssd

(#46518) Itachi82 válasza Pyttawrx (#46517) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Értem és köszönöm a válaszodat!

(#46519) venndi


venndi
csendes tag

Sziasztok!
Munkahelyemen egy HP 470 G9-es laptoppal dolgozom, egy dokkolóegységgel még kettő monitor van csatlakoztatva, természetesen USB-C porton keresztül.
Mivel otthonról is dolgozom, kellene otthonra is egy megoldás, amivel 2-3 monitort is tudok használni. A dokkolóegység nyilván megoldás, de elméletileg van egy egyszerűbb megoldás is, méghozzá az, hogy egy USB-C - Displayport kábellel összekötöm a az első minitort, és onnan a többit, mivel a monitoroknak van be- és kimeneti displayport, és "daisy chain" metódusal kellene hogy működjön, viszont ennek semmi jele. Két dell 2518d és egy 2515h monitor van, és egyik se érzékeli, amikor összekötöm a laptopppal (usb-c (laptop) - displayport (monitor)). Mi lehet a gond? Esetleg egy usb-c - hdmi kábellel lehet működne?

(#46520) Hosssszu válasza venndi (#46519) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!

Itt van egy két éve írt bejegyzés, hátha az segít: [link]
Én sosem használtam ilyet, de beugrott hogy régebben elolvastam a bejegyzést.

(#46521) KilgoreTrout válasza venndi (#46519) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Be van kapcsolva az MST a monitor menüjében?

(#46522) madstunt válasza ricsi99 (#46499) üzenetére


madstunt
addikt

Koszonom :R

(#46523) #30571264


#30571264
törölt tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni! Miért van az, hogy amikor a Laptop töltőn van akkor meg van az elvárt Fps szám, de amikor kihúzom a töltőt akkor nagyon kevés az Fps szám. Köszönöm előre a válaszokat!

(#46524) Joker88 válasza #30571264 (#46523) üzenetére


Joker88
őstag

gondolom az energiabeállításoknál kell keresni először a probléma forrását..
[kép]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#46525) ricsi99 válasza #30571264 (#46523) üzenetére


ricsi99
addikt

Notiknál ,főleg a gamer-eknél ez megszokott... túl nagy iramban merítené az akku-t...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46526) venndi válasza KilgoreTrout (#46521) üzenetére


venndi
csendes tag

A beállításoknál csak a bementet tudom változtatni, hdmi, DP, mDP. Amíg nem kap jelet addig az MST sem tudom bekapcsolni.

(#46527) venndi válasza KilgoreTrout (#46521) üzenetére


venndi
csendes tag

Illetve igen, hosszan tartva a gombot bekapcsolja az mst-t, de ez sem segített. Most nézem a kábel amit vettem, usb-c DP 1.2, "support mst" stb, ettől függetlenül, lehet hogy egy usb-c DP 1.4 megoldaná a dolgot?

(#46528) SeniorTilla válasza #30571264 (#46523) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Töltőről kell játszani, nem akkuról.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46529) oxalisz


oxalisz
tag

Vélemény, illetve segítség kellene.
Adott Fujitsu E554 gép. Ma már a második alakalommal fogadott a következő figyelmeztetés a gép indításakor: "Bootable device was not found". Továbblépés után felkínálja az op. rendszert tartalmazó ssd-t, és be is "boot-ol"; és teszi a dolgát, mint eddig.
Win10 home 22H2 változata fut egy Samsung 860 EVO ssd-ről. Az ssd 98%-s, és bőven van rajta üres hely.
Mi lehet az ok? Mit lehetne tenni, hogy ez a figyelmeztetés megszűnjön? Esetleg törődjek bele, és sűrűn mentsek?

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46530) Jim74 válasza oxalisz (#46529) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nem lehet, hogy teljesen lemerül az akkuja és az alaplapi elem pedig már meghalt?
Amikor kiírja ezt a hibaüzenetet, akkor nézd meg a BIOS-ban a rendszeridőt. Ha visszaállt az alapra, akkor az elem kuka és a Win10 UEFI módban lett telepítve.
Nem biztos, hogy ez a gond, de én ugyanilyen jelenséggel szívok egy Acer laptoppal. Abban ráadásul spéci forrasztott elem van, nem sima CR2032-es... :W

(#46531) SeniorTilla válasza oxalisz (#46529) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha van rá lehetőséged, próbáld ki másik SSD-vel, azzal is kiírja-e

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46532) oxalisz válasza Jim74 (#46530) üzenetére


oxalisz
tag

Mivel a nyáron volt hét éve, hogy vettem a gépet ("0 km-s volt") az elem lehet ludas.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46533) oxalisz válasza SeniorTilla (#46531) üzenetére


oxalisz
tag

Másik ssd-m nincs, de az eredeti HDD megvan, azzal kipróbálom...

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46534) oxalisz válasza SeniorTilla (#46531) üzenetére


oxalisz
tag

Az ssd helyére rakott hhd-ről rendben bootolt. Egyébként a helyzet nyugaton változatlan. Most a visszarakott ssd-vel használom, de nem vagyok nyugodt.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46535) Jim74 válasza oxalisz (#46534) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az nem lehet, hogy az OS a HDD-re legacy , az SSD-re pedig UEFI módban lett telepítve?

(#46536) oxalisz válasza Jim74 (#46535) üzenetére


oxalisz
tag

A gépet hdd-vel árulták, és amikor eluntam a tempót, ssd-re váltottam. Először egy Intel 120 GB méretű 535-re, majd a jelenlegi 250 GB-s 860 EVO-ra. Az eredeti telepítésre nem emlékszem, a többi klónozás volt. A 860 EVO négy és féléve dolgozik, a hiba a 22H2 frissítés óta jelentkezik, bár lehet, hogy ahhoz semmi köze. A kérdésedre nem tudok válaszolni, de érdekelne ,hogy miért fontos a különbség?

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46537) Jim74 válasza oxalisz (#46536) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nálam az a jelenség, hogyha teljesen lemerül a notebook akkuja, akkor a BIOS-ban minden átáll alapbeállításra, ezzel a boot-olás is UEFI-be.
Ilyenkor jön a "No bootable device" üzenet. Ha bootoláskor belépek a BIOS-ba és átállítom "Legacy"-ra bootolást, akkor elindul a Win10.
Valószínűleg az én laptopomnál "Legacy" boot módban volt Win10 telepítéskor és ezért UEFI-ben nem hajlandó elindulni.
Valószínűleg ahhoz van igazából köze, hogy a benne lévő adathordozó, amin az OS van az GPT, vagy MBR.

(#46538) oxalisz válasza Jim74 (#46537) üzenetére


oxalisz
tag

:R
Egyenlőre tanácstalan vagyok, mert az alaplapi elem jó régi, és szívem szerint cserélném, de ezt a gépet annyira nem szedtem még szét, hogy a cserét meg lehessen ejteni...
Az megint elgondolkodtat, hogy hhd-ről simán indult. Hiába a 98%-s ssd kondíció, ha a vezérlés döglődik. Minden esetre sűrűn menteni kell az adatokat. Egyébként ennek a gépnek igen fapados bios-a van. Egyenlőre ennyi.

[ Szerkesztve ]

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46539) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy közép-átkategóriás, NEM-TB dokkolót, amit kipróbáltatok és bevált?
Két notebookot felváltva használnék, jelenleg mind a kettő DELL (precision + inspiron), de csak az precision TB-s. Egy éven belül cserére kerülnek (nem DELL lesz), a márkahűség nem szempont, és a brand sem, de simán lehet, hogy az egyik új notebook szintén nem tud majd TB-t.

Kellene nekem 4 USB-A port és legalább 1 USB-C. Képernyő max 2 db, elég, ha az egyik 4K/60 Hz, úgyis 1 db lesz szerintem használva. Elvárnám, hogy töltse a notebookot (65W az inspiron adaptere, ez a szint elég lenne). Audio, Ethernet és más portok nem lényegesek.

Hazai, hivatalos, számlás kellene. Tudom, hogy ezek nem 10.20 K körül vannak, de ha lehet bőven 100 K alatt szeretnék maradni.

Előre is köszi!

(#46540) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok egy kis problémába ütköztem adott egy Asus K53T laptop régi vas de gondoltam egy ssd + memória bővítéssel böngészés és filmnézésre használhatóvá tehetem, ssd csere megvolt ég és föld lett a gyorsasága még várom a + 4gb memóriát, de eléggé melegedett a proci és gondoltam újra hőelvezető pasztázom mivel ez azóta nem volt mióta meglett vásárolva 10+ éve. A laptopot teljesen rommá kellet szednem ahhoz hogy újra tudjam pasztázni, összerakásnál azzal szembesültem hogy a képen csatolt billentyűzet szalagkábel csatlakozó kis darabkát nem tudom visszarakni, hosszas próbálkozás után ebből a darabkából sikerült ki törni két részletet is és most nem tudom semmivel sem visszadugni a szalagkábelt, tudna esetleg valaki valami tippet tanácsot adni amivel orvosolni tudnám a problémát nagyon megköszönném. Szép napot mindenkinek! :)

(#46541) Pyttawrx válasza Fabolous4 (#46540) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
"Jobbik" eset, hogy megvan a leszorító műanyag.
szóval amikor a helyén lenne, csak nem tudod leszorítani, akkor egy maszkoló (festék) szalaggal ragaszd oda, hogy fogjon. Én legutóübb így csináltam. szoros legyen :)
Vagy amikor nem volt meg, akkor dugtam a csati, és a kábel közé azt hiszem telekomom sim kártyából vágott műanyag darab. :D

(#46542) RAMy válasza Pyttawrx (#46541) üzenetére


RAMy
tag

Én a múltkor egy egér szerelésénél jártam így, már amúgy is ki volt törve a leszorító pöcök, el is hánytam valahova, olyan pici volt. Szintén műanyag lappal oldottam meg (nyomtatáshoz használatos Picofilm), tökéletesen működik.

(#46543) SeniorTilla válasza oxalisz (#46538) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én kicserélném az SSD-t, nem tartanék adatokat nem 100%-os háttértáron, mert bármikor bedögölhet.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46544) masta_dry


masta_dry
tag

Keresni szeretnék olyan oldalt, ahol a laptop paramétereinek megadása után valamilyen élményindex vagy applikációkkal való kompatibilitási lista érhető el - a cél az lenne, hogy pl. ha SSD kerül a régi laptopomba, akkor azzal video nézés, akadásmentes géphasználat elérhető-e? A HDD bad sectoros-ra cache-elte magát…azt cserélném SSD-re, ha van értelme. Nem játszani kell; alap dolgokra, de kiégett az agyam, hogy állandóan kerregett a vincsi, 8Gb ram mellett. OS: Win 10
Nem akarok úgy járni, hogy SSD beruházása után is kevés legyen a konfig. Létezik ilyen oldal vagy segédlet, vagy ez tapasztalati úton jön? :)

(#46545) Pyttawrx válasza masta_dry (#46544) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Látatlanban is cserélheted!
de előtte, kérlek írd le a pontos konfigot is.

(#46546) Fabolous4 válasza Pyttawrx (#46541) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors tippet! megpróbálom remélem összejön

(#46547) oxalisz válasza SeniorTilla (#46543) üzenetére


oxalisz
tag

Általában egyetértek, de a samuknál a használatba vétel után szinte azonnal 1-2%-t csökken a kondíció; aztán stabilan tartja évekig az értéket. Ez is ilyen, most 4 éves. Egyébként tényleg bármikor bedögölhet, hiszen a vezérlés is megtréfálhatja az embert.Serényen mentek.
A háttértár csere előtt az akksit kiemeltem.... Majd újra vissza került az ssd. Most "pöccre" indul a gép, nincs hibaüzenet. (Az akksiban 54 ciklus van.) Újabb talány.
Köszönöm a rám szánt időt

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#46548) kisskd


kisskd
tag

"Kicsithasznált" üzleti laptopot szeretnék beszerezni (HP Elitebook 840 G7/G8, Thinkpad T14 Gen1-2, Latitude 7410-7420 magasságában).

Ahol elakadtam, és ide illik: van valakinek tapasztalata Thunderbolt dokkolóknak, melyik márka használható stabilan? (2-3 monitorral, laptop lecsukva kerül "dokkolásra", a dokkoló gombjával szeretném alvásból ébreszteni is)

(#46549) SeniorTilla válasza kisskd (#46548) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Dokkolót nem tudok ajánlani, de azt igen, hogy így ne használd. A ház melegedése miatt és a hűtés miatt a kijelzőt nem szerencsés teljesen lecsukva tartani. Nekem kb. 40-50 fokos szögben áll kikapcsolt kijelzővel, külső monitorral.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46550) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok,
idáig sikerült dongle-mentesen élnem, de most új monitor miatt szükségem lett egy USB-C (male) - DisplayPort (female) adapterre.
Gondoltam egyúttal bedobnék még 1-2 USB-A-t mellé, de valamiért az összes ilyen USB-C hub nagyon prémium, 8 másik porttal és vagy 100 euróért. Ilyen mezei 30-40 eurós hubokon csak HDMI-t találok.
Rosszul keresem, vagy ahhoz, hogy egy USB-C hub egyszerre tudjon DisplayPortot és egyebet is, kell bele valami fancy logika amitől mindenképp drágák lesznek?

pontosítás: DP port 4K@60-at kellene vigyen, az extra USB-A portok lehetnek USB2-esek, az USB-C portom pedig nem ThunderBolt

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.