Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

HP noti esetében melyik gombbal tudok belépni a biosba? Tiszta rendszert telepítenék rá és nem tudom, hogy hogy lépjek be a penről boot-oláshoz.

Válaszokat előre is köszi :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46702) Pyttawrx válasza V60 (#46701) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

F9 a boot menü, F10 a bios

(#46703) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sziasztok!

Van egy másfél éves Asus Zephyrus G15 laptopom (AMD 5800hs), amit asztali gépnek használok. Eddigi élete során csupán párszor használtam akkuról, de feltűnt, hogy a tesztek során elért bajnok üzemidő (9 óra) töredékét tudja csak. Kb 3-4 óra könnyű munka, webböngészés ilyesmi. Semmi extra háttérfolyamat. Pláne nem játék. Mindezt takarékos üzemmódban. Hálózatra kötve egyébként 80%-ra van állitva a max töltés. Persze jogosan merül fel, miért lényeg ez, mikor úgyis asztali gépnek használom. Valóban nem az (kivéve ha tényleg viszem magammal), de bevallom kissé frusztrál, hogy egy ilyen értékű és korú gép meg se közelíti a tőle elvárható akksiteljesitményt. Van egy 10 éves Samsung laptopom is, ami még ennyi idősen is tud 3-4 órát, kb a felét az újkori teljesítményének.

Lehet ennek bármi oka, vagy egyszerűen kuka az akkumulátor?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#46704) SeniorTilla válasza nokamiki (#46703) üzenetére


SeniorTilla
veterán

80%-os töltöttségnél természetes, hogy nem tudja a teljes üzemidőt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46705) Kbali válasza nokamiki (#46703) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megpróbáltad 100%-ra töltötten a tesztekben leírt beállítások mellett nézni az üzemidőt? Ha nem, akkor a laborteszt semmilyen körülmények között nem releváns a te szempontodból, pláne, hogy eleve a gyári kapacitás 80%-át hagyod csak (és kérdés, hogy mennyire degradálódott már amúgy is az akksid).

(#46706) nokamiki válasza SeniorTilla (#46704) üzenetére


nokamiki
senior tag

Jogos, nem voltam konkrét. A 3-4 órát 100%ról tudja. A 80%-t azért irtam, mert annyin tartom, mikor a hálózatról megy, kvázi próbáltam óvni. Éppen teszek egy próbát 100%-ról, 2 órája megy és 38%-nál tart.

Arra gondoltam még, hogy ha asztali gépként használom van rákötve még két monitor, ilyenkor használja a gép mindkét GPU-t, emiatt többet fogyaszthat, de ha csak önmagában van a gép, akkor is hasonló a helyzet.

Öröm az ürömben, hogy még garanciális, de nem tudom megállná-e a helyét a panaszom.

V2 rider - Yamaha MT-01

(#46707) SeniorTilla válasza nokamiki (#46706) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, hogy ez garanciális hiba. De próbáld meg a szervizt, mondj nekik 2 órát...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46708) Kbali válasza nokamiki (#46706) üzenetére


Kbali
nagyúr

Érdemes lenne megnézni az akksinak az elhasználódását (aida, hwinfo, speccy közül valamelyik szerintem megmondja)

(#46709) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítséget kérnék. Kaptam a cégtől egy HP250 G2 N2820-as procis gépet (4GB RAM/1TB HDD). A gép vadonatúj, nem ment csak pár órát. Az akksi kuka (nem tölti) a cmos akksi is kuka. Érdemes erre költeni?
Anyukámnak adnám, neki kizárólag böngészésre, youtube nézésre és messengerezésre lenne.
Használható ez erre?

(#46710) Kbali válasza NGA (#46709) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hááát: még 4 giga ram, hdd helyett egy kisebb ssd + a CMOS elem cseréje (ez a minimum ráköltendő szerintem). De akkor sem lesz egy erőgép azzal a processzorral.

(#46711) SeniorTilla válasza NGA (#46709) üzenetére


SeniorTilla
veterán

NEM. Ez egy halál lassú, ezeréves alapgép, ne költs rá egy fillért sem. (Még ha nem is ment sokat, akkor is el van már öregedve, köze sincs a vadonatúj gépekhez)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46712) NGA válasza Kbali (#46710) üzenetére


NGA
addikt

Semmiféle teljesítményigényes feladatot nem fog végezni, csak böngészés, messenger

(#46713) Pyttawrx válasza NGA (#46712) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hidd el, inkább ne költs rá, nem ér annyit. Ahogy előttem is írták

(#46714) NGA válasza Pyttawrx (#46713) üzenetére


NGA
addikt

Ezek alapján akkor a legjobb, ha a kukába dobom. Igazából én a cmos akksira akartam költeni, meg max a 4 gigát lecserélni 8-ra, de ezek alapján akkor kuka.

(#46715) Pyttawrx válasza NGA (#46714) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ssd még kell, majdhogynem az a legfontosabb, ha azt nem cseréled, akkor ne is kezdj neki.

(#46716) ricsi99 válasza NGA (#46714) üzenetére


ricsi99
addikt

Intel-nél az "n"-es proci a "ne vedd meg ezt a sz@rt" kategória
AMD-nél az "e" kategóra az "extra lassú sz@r" kaetgória
:D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46717) keszo


keszo
őstag

Sziasztok

Adott egy Lenovo Miix 300
A gond vele, hogy a win szerint nincs benne hang eszköz.
Valamint a kijelzője nem érintés érzékeny.
Mit lehetne tenni?

Attila

(#46718) ricsi99 válasza keszo (#46717) üzenetére


ricsi99
addikt

Letöltötted/feltelepítetted a gyártó oldalról az összes drivert?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46719) Pyttawrx válasza keszo (#46717) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ááá ezzel de sokat szívtam… a gyártói driver semmit sem ért nálam. Te viszont szedd le, mert lehet nálad jó lesz. Veszett egy gépezett ez, sőt mikor a tulaj hozta 3. alkalomal, majdnem elszaladtam. Főleg, hogy utána az a módszer sem jött be, mint legutóbb. Szétnézek, hátha megvan a megoldás.

(#46720) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#46719) üzenetére


SeniorTilla
veterán

De legalább jó gyors, élvezet rajta bármit is csinálni ;] ;] ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46721) NGA válasza ricsi99 (#46716) üzenetére


NGA
addikt

Nem vettem, hanem mondták, hogy hazavihetem ingyen, ha akarom.

(#46722) ricsi99 válasza NGA (#46721) üzenetére


ricsi99
addikt

" "n"-es proci a "ne" :D
Majd rájössz :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46723) keszo válasza ricsi99 (#46718) üzenetére


keszo
őstag

Köszönöm a segítséget.
Igen, minden lelett töltve és ellett indítva, de a nagyobb gond az vele, hogy az eszköz kezelő nem mutatja hogy lenne benne.
Nincs a felsorolásban, mint ismeretlen eszköz.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#46724) keszo válasza Pyttawrx (#46719) üzenetére


keszo
őstag

Szia
Igen semmit nem csinálnak a driverek, mert látszólag nincs hardver.
Kicsit utána olvasva valahol mintha azt írták volna, hogy valamelyik win. frissítés okozta.

Attila

(#46725) ricsi99 válasza keszo (#46723) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezekben a vackokban már nem a hagyományos driver frissítési metódus van.
Csak egy tipp--- tegyél fel valami régebbi iso-ról wint ,ne adj neki netet ,hogy frissiteni tudjon úgy próbáld meg offline módban elinditani a telepítőket sorban...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46726) keszo válasza ricsi99 (#46725) üzenetére


keszo
őstag

kösz az ötletet, megpróbálom

Attila

(#46727) 7Heads Drago válasza keszo (#46717) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A biosban nincs letiltva a hangchiped vagy a kijelző érintés?
Én a DELL gépnél mindent ki tudok kapcsolni a biosban és akkor meg se fog jeleni eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46728) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok!

Lenovo 100-15 esetén (nem tudok pontosabb konfigot) lehetséges, hogy nem fogad el utángyártott akkut? A gépben van korlátozás vagy a belepróbált akkuval nem stimmelhetett valami?

Munkatárs vitte be valami zugszervizbe, nem tudtak neki adni bele akksit. Amit helyben belepróbáltak, nem ismerte fel a gép.

Ezeket találtam, innen még nem rendeltem rossz alkatrészt:
https://www.notebook-alkatresz.hu/5b10k02215-akkumulator-2200-mah/pd/148401
https://www.notebook-alkatresz.hu/mbxle-ba0069-laptop-akkumulator-31-68wh/pd/1408291

Szerintem plug and playnek kéne lennie, vagy lemaradtam volna noti fronton?

(#46729) Pyttawrx válasza dugo_ (#46728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem nincs ilyen, de én nem vennék ilyen neve nincs utángyártottat.
Bár kell a pontos típus, de:
[link] vagy ez
[link] kellhet neked, ha erről a notiról beszélünk.
Vigyázz, mert az egyiknél van rövidebb, meg hosszabb kábellel is.
Mielőtt veszitek ellenőrizzétek a pontos típust.
Én akksiba (is) gyári párti vagyok.

(#46730) dugo_ válasza Pyttawrx (#46729) üzenetére


dugo_
veterán

Köszönöm szépen! Továbbítom az infókat.

(#46731) Grave_444 válasza dugo_ (#46728) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én rendeltem már tőlük utángyártott akkut, amit nem ismert fel a gép.
Laptopszaki saját márkás az ajánlott vagy gyári. :K

(#46732) seger


seger
addikt

Olyan notebookot keresek, aminek a kijelzője keskeny szélekkel rendelkezik és 14"-os.
A kiszemelt HUAWEI MateBook 14 53012MYN Szürke laptop volt.
289ezer volt mediaba, de mire összejött a pénz rá, már 421ezer az ára.....
Valaki helyette tudna mondani valami tipust?

(#46733) Pyttawrx válasza seger (#46732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ilyesmire gondolsz?
[link]
de van még 289 a huawei: [link]

(#46734) seger válasza Pyttawrx (#46733) üzenetére


seger
addikt

319.990-ért látom ezt amit linkeltél, nem 289.

Amit néztem eddig az pedig ez.

(#46735) Pyttawrx válasza seger (#46734) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amikor linkeltem 289 volt. Lemaradtál sajnos akkor

(#46736) azur


azur
tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene van egy kis régebbi Acer Swift 1 sf113-31 gépem és meghalt benne a beépített emmc 64 Gb-os meghajtó ezen volt a gyárilag rátelepített win 10, vettem bele egy M2-es ssd-t mivel lehet bele tenni fel is tudtam rá telepíteni az op rendszert viszont a boot menüben nem látni mindig a hibás emmc- röl akar bootni viszont az nem jó teljesen halott de csak azt látja meg a pendrivot melyröl telepítettem az SSD-re :F Nem lehet valahogy kikapcsolni hogy az emmc-t ne lássa viszont lássa az m2-es ssd-t . A Biosban az első lapon látja mint írtam tudtam is telepíteni de nem látja a boot menüben mit tegyek vagy kuka és ennyi :W Az emmc-röl nem tudok levenni semmit totál halott, nem formázható sehogy nem telepíthető újra rá semmi :F

(#46737) ricsi99 válasza azur (#46736) üzenetére


ricsi99
addikt

UEFI-t próbáltad már ,hogy ki vagy be kapcsolod?
Ha nem látszik inditásnál a választható boot menünél akkor nem tudod rávenni a gépet hogy arról induljon

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46738) Grave_444


Grave_444
nagyúr

99,9%-ig biztos vagyok benne, de azért megkérdezem. :)
HP 840 G3 45W-os (19,5V, 2,31A) adapterrel (is) működik?

[ Szerkesztve ]

(#46739) azur válasza ricsi99 (#46737) üzenetére


azur
tag

Próbáltam már mindent de semmi, mostmár a bios sem jön be ott tartok úgyhogy kuka lesz belőle :((( :W

(#46740) Pyttawrx válasza Grave_444 (#46738) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Laptop alján, vagy ha kivehető az akksi akkor alatta ott lesz. De a gyártói oldalt is nézheted.
erről beazélünk? [link]

(#46741) Grave_444 válasza Pyttawrx (#46740) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs nálam a gép és úgy néz ki a töltő csatlakozó halt meg. Dokkolóról töltötte tegnap. Igen, 820 G3-am adapterét (45W) adtam kölcsön, ami biztosan működik, nála viszont nem. Elvileg ugyanúgy mindkét típushoz használható, ahogyan a 65W-os is.
Akksi lemerülés után a laptop nem kapcsolt be, ez a mai végső állapot. Holnap adok hozza dokkolót megnézzük úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#46742) D013


D013
aktív tag

Sziasztok, Lenovo 2 év háztól házig gariról lenne kérdés. Ram/vinyó/ssd cserénél belekötnek ha történik?

(#46743) SeniorTilla válasza D013 (#46742) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A TMX tuti

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46744) D013 válasza SeniorTilla (#46743) üzenetére


D013
aktív tag

Látom hogy ők végzik. Ha van egy free sata slot a gépbe és kap egy sata ssd-t akkor csak nincs baj. Ha meghibásodik a gép, akkor kikapom gyorsan és úgy küldöm vissza.

[ Szerkesztve ]

(#46745) SeniorTilla válasza D013 (#46744) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Náluk minden ok nélkül is baj van (az egyik legganéjabb cég), ne legyen rá szükséged.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46746) D013 válasza SeniorTilla (#46745) üzenetére


D013
aktív tag

Tudom dolgoztam nekik vagy 10 éve. Szervizbe is küldtem nekik telót, mondjuk ott megoldották a problémát.

(#46747) ACE-


ACE-
addikt

Üdv, egy Lenovo ThinkPad L380 -ban, amiben csak 1 db HDMI kimenet van, lehet csatlakoztatni még egy monitort? USB-C - HDMI kábel működhet vele? Vagy esélytelen bármilyen megoldás?
Köszi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46748) SeniorTilla válasza ACE- (#46747) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha az usbc tudja a hdmi-t, akkor lehet, ha nem akkor sajnos nem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46749) ACE- válasza SeniorTilla (#46748) üzenetére


ACE-
addikt

És honnan lehet tudni, hogy tudja-e?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46750) SeniorTilla válasza ACE- (#46749) üzenetére


SeniorTilla
veterán

keressrá pn szám alapján a neten a gépedre

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.